3 3 tn Geen juichkreet Hinderwet o rt> 3 Gebr. Laurensse eisfeó, PERSONEEL DUIVENSPORT 05 CL 05 O KLEINE FEESTJES... Centraal verwarmde woningen in West CL O fD P CL ft) N ft) 3' N.V. Cartonnagefabriek meisjes v.a. 15 j. jongens v.a. 14 j. gehuwde vrouwen enkele werksters van Ogs confedieatelier De fa. P. v. d. Bekerom Zn. bekwame loodgieters Gevraagd: een nette boodschappenjongen Boekhandel Messemaeckers Autoverhuur A. van der Beuken Geachte Redaktie. Hedenmorgen werd ik „verblijd' met een rekening van mijn loodgie ter, voor een bedrag van 239,90 wegens reparatie aan de gasleiding in mijn huis. Een gasleiding overi gens, die er na de bevrijding eerst ingelegd is en die het tot voor enke le dagen nog prima deed. Noch de gasopnemer, noch ik zelf heb ten minste ooit iets gemerkt van fouten of tekortkomingen in deze het zij nogmaals herhaald na-oorlogse leiding. In verband met het aardgas moest er een nieuwe meter komen en bij die gelegenheid schijnt men dan de leiding af te persen. Als al leenstaande dame heb ik van der gelijke technische dingen geen weet, alleen kreeg ik mededeling dat i.v.m. de komst van het aardgas het nood zakelijk was mijn gasleiding na te laten zien. Ik heb dit dus prompt gedaan en kreeg even prompt bo venstaande rekening, waarbij ik nog moet vertellen dat ik i.v.m. nog ho gere kosten een deel van de leiding nu maar buiten gebruik heb gesteld. U hebt indertijd vrij fel geschre ven tegen deze manier van doen en uit wat ik van mijn loodgieter ge hoord heb, ben ik heus niet de enige, die met dergelijke factuurs verrast is. Maar wat is het resultaat nu van dit alles? De loodgieter dringt aan op betaling voor zijn werk en ik zal dus vandaag of morgen de rekening wel moeten voldoen. Maar waar kan ik nu dit geld verhalen. Want mijn gasleiding was geod toen de oude meter er nog hing. Bij het plaatsen van de nieuwe (waarom ik niet ge vraagd had, evenmin ais om aard gas) heeft men het klaar gespeeld om mij een rekening te presenteren van bovengenoemd bedrag. Familie in Nijmegen, die onge veer in dezelfde situatie verkeren hebben niets hoeven te betalen, daar nam het gasbedrijf alles voor zijn rekening. U noemde het indertijd stijlloos en na wat ik er nu zelf van ondervon den heb, onderschrijf ik dit volko men. Is hier nu werkelijk niets aan te doen? P. Geachte Redaktie. Het gemeenteraadsverslag van vo rige week toont aan dat Venray ex tra aandacht gaat schenken aan het groen. Hiervoor wordt een zgn. groen-adviseur aangetrokken, die op zijn beurt Venray weer aan zal trek ken en een schoner en mooier pakje zal geven. Daar zal wel niemand be zwaar tegen hebben. Want en nu citeer ik dus uw eigen woorden mede door de groen versiering zal Venray leefbaarder worden. Maar hoort nu ook tot de taak van de „groen-adviseur" de nodige aandacht te schenken aan de jeugd? Met name bij de opzet van de oude uitbreidingsplannen schijnt het me toe, dat aan dat deel van de bevol king bijna geen aandacht besteed is. Behoudens een enkele zandbak voor de flats in zuid, is voor het overige deel de straat de speelplaats voor Venray's jeugd. De sledebouwkundige heeft behal ve aan het groene ook hier veel te weinig aandacht aan geschonken, met het gevolg, dat menig huismoe der haar hart vast houdt als de jeugd, bij gebrek aan wat anders, de straat op moet. Als de groen-adviseur nu alle le ge plekjes vol bomen en struiken gaat zetten, betwijfel ik beslist dat de leefbaarheid, speciaal wat Ven- ray's jeugd betreft ,er op vooruit zal gaan. Eigenaardig is b.v. en er spreekt toch ook een bepaalde men taliteit uit dat op het Desselke wel gezorgd is voor parkeergelegen heid voor auto's ,maar geen speel ruimte gereserveerd is voor de jeugd. Ook hier is de zo gevaarlijke straat meestal de speelruimten voor de kinderen. Een verantwoorde groenversiering gecombineerd met voldoende speel ruimten voor de jeugd, dat zal de leefbaarheid ten goede komen, ter wijl de jeugd dan waarschijnlijk minder parken en plantsoenen als speelterrein zal benutten met alle gevolgen van dien. Hoe dikwijls hebt U hierover al geschreven en hoeveel is hierover vroeger b.v. in de buurtverenigingen al gesproken. De resultaten zijn tot nu heel, heel pover. Misschien dat een juiste opdracht aan de nieuwe groen-adviseurs nu eindelijk eens een oplossing zal brengen. Een Huismoeder. Geachte Redaktie. Mag ik nog even terugkomen op uy artikel n.a.v. het vrij dwaze be richt in de Arnhemse Courant over de Venrayse kermis. Naar mij uit beste bron gebleken is, was dit bericht ondanks het kop je „van onze Venrayse correspon dent afkomstig uit Venlo, van waar uit meer van dergelijke berichten de wereld ingezonden worden. Het is dus beslist niet waar dat Venray se mensen, die als correspondent optreden voor andere bladen, hier debet aan zijn. Dit ter rechtzetting, daar uit Uw artikel de mening kan postvatten, alsof Venrayers hun eigen woon- of werkplaats op deze onverdiende wijze in het zonnetje gaan zetten. Voor het overige ben ik met U eens dat meer public-relation van de zijde der gemeente de naam van Venray „in den vreemde" alleen maar ten goede kan komen. H. Voor alle reparaties fa. MARTENS Schoolstraat 30 Tel. 2389 De woningbouwvereniging hier ter plaatse heeft het initiatief van ver schillende andere woningbouwver enigingen gevolgd en besloten ook in Venray nieuwe etage-woningen centraal te gaan verwarmen. Zo zullen in de 54 etagewoningen (drie woonlagen) die langs de Westsingel op het Desselke gebouwd worden, radiatoren worden geplaatst, die vanuit twee ketelhuizen centraal verwarmd en bediend worden. Bo vendien liggen de plannen klaar om een dergelijke centrale verwarming eveneens aan te brengen in de 120 etagewoningen, die nog gebouwd zullen worden in het plan West 1: ook langs de Westsingel tussen Vlakwaterweg en Merseloseweg, als- mede in de 20 bejaardenflats, die daar ook nog op het bouwprogram ma staan. Hier zullen geen aparte ketelhuizen worden gebouwd, zoals op het Desselke, maar onder de eta gewoningen enige ruimten voor de ketelapparatuur worden gereser veerd. De N.V. Tillemans heeft reeds op dracht gekregen voor de eerste 54 woningen de centrale verwarming gereed te maken. MEER COMFORT In een gesprek met de voorzitter van de woningbouwvereniging, de heer Peters benadrukte deze dat centrale verwarming heden ten dage geen luxe meer is. Trouwens dat wordt ook bewezen door het feit dat Den Haag, dat o.m. in de financie ring van een en ander een grote rol speelt, haar toestemming voor het aanbrengen van deze centrale ver warming heeft gegeven en bijdraagt in de kosten. Hierdoor wordt dus iedere kamer van deze flats naar behoren verwarmd en behoeft de huurder alleen maar de kraan open te draaien om zijn hele huis behoor lijk en aangenaam verwarmd te krijgen. Men krijgt dus 's winters meer mogelijkheden, de studerende jeugd kan b.v. in een andere kamer rustig studeren, terwijl in de huis kamer de televisie aan staat en der gelijke meer. Een stuk woonbeschaving wordt hiermede verwezenlijkt, waar men jaren geleden beslist niet aan had durven denken. De centrale verwarmnig werkt op buiten-thermostaten. Komt daar de temperatuur beneden een bepaald aantal graden, dan beginnen auto matisch de branders te branden en is er dus warmte beschikbaar. Bo vendien is er op het Desselke nog de mogelijkheid van het zgn. „bijsto- ken" omdat daar in de huiskamer nog een aparte schoorsteen-aanslui ting is voor een extra-haard. Dat bij dit systeem het kolen- en as-sj ou wen volledig achterwege kan blij ven, geen kolenhok meer nodig is e.d. meer, zal iedereen begrijpen, Het moderne comfort komt volledig ter beschikking van de huurders van deze huizen. DE KOSTEN. Natuurlijk worden de kosten van deze centrale verwarming bij de huurprijs gerekend, wat het voor deel heeft dat men nu over een heel jaar „uitgesmeerd" krijgt, wat men anders in de wintermaanden betaalt. Hoeveel deze „verwarmings-toeslag" zal bedragen kon de heer Peters ons nog niet vertellen, aangezien nog niet alle gegevens binnen zijn. Hij had de indruk ,die door ervaringen elders bevestigd worden, dat deze centrale verwarming niet duurder zal zijn dan de stookkosten, die men thans heeft voor de verwarming van keuken en huiskamer in een norma le woning. Dat betekent dus dat men de verwarming van de rest der wo ning praktisch gratis heeft, afgezien van het gemak, dat centrale verwar ming overigens nog biedt. De vraag of voor de verdere wo- ningbouwplnanen centrale verwar ming zal worden voorgeschreven, bevestigde genoemde voorzitter, ten minste voor zover het etagebouw be treft. En natuurlijk zal een en ander ook afhangen van wat het Venrayse publiek hierover zegt en hoe de toe komstige huurders van de eerste flats met centrale verwarming hier over zullen oordelen. Wij vragen nog steeds PERSONFFL geschoo'd en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY i ;i i i.l l I i I Eindelijk zijn dan de ontwerpen tot belastingverlaging door minister Witteveen ingediend. Zal „men" daar over het algemeen tevreden over zijn? Het is maar van welke kant men het bekijkt. Jarenlang is er reeds op aangedrongen om vooral de midden-inkomensgroepen, tussen 6 en 15.000 gulden speciaal, een ver lichting van hun belastingbetaling te geven. In deze groep vallen ook de meeste kleine zelfstandigen. Zij voeeren een harde strijd om het ma teriële bestaan en ook om hun zelf standigheid te behouden. Onze so ciale wetgeving is er bepaald niet op ingesteld om hen in het behoud van die zelfstandigheid te steunen. Van verschillende sociale wetten kunnen zij slechts in mindere mate profite ren dan een werknemer, met andere komen zij als zelfstandige nimmer in aanraking. Als zij een knechtje of winkel meisje hebben of meer, krijgen zij wel te maken met loonsverhogingen voor dit perceel, met betaling van hogere sociale lasten daarvoor en met veel administratie over deze werknemers ten behoeve van de staat, maar zij kunnen er niet op rekenen, dat hun eigm inkomsten met eenzelfde percentage als de verstrekte loonsverhoging zullen stijgen. Zij ondervinden de last van de schaarse arbeidsmarkt, maar kunnen hun winstpercentage daar niet mee in overeenstemming bren gen. Deze zelfstandigen neringdoen den, dienstverlenende bedrijfjes en andere vrije beroepen moeten voor hun eigen ziekteverzekeringen zorgen, naast hun premie a.o.w. nóg een volledige premie betalen voor een verdere oudedagsvoorziening, zij ontvangen geen vakantiegeld, een mindere kinderbijslag en dan is ten slotte hun inkomstenbelasting altijd nog een tikje meer dan een loonbe lasting over hetzelfde inkomen. Het is de groep, die in alle opzichten al tijd het duurste uit is. Het is daar om geen wonder ,dat hun aantal langzaam maar zeker aan het ver minderen is. Dit gevolg van de steeds verder gaande socialisatie is echter een ver lies voor ons maatschappelijk leven. De kleine ondernemers zijn als het ware het zuurdesem van ons econo misch le^en. Maar politiek gezien zijn zij over alle partijen verdeeld, waardoor zij nergens een pressie groep kunnen vormen en hun belan gen dus nergens het zwaarst wegen. We kunnen onmogelijk zeggen, dat de nieuwe belastingvoorstellen hun achtergebleven positie nu aan merkelijk verbetert. Afgezien van de progressiefactor komt de veria lïging neer op gemiddeld ongeveer drie procent. Als men dat beziet in het licht van de veel hogere kosten waarvoor zij staan dan een werk nemer en het mindere profijt dat de sociale wetgeving hen toestaat, dan schiet deze groep eer toch nog be duidend weinig mee op. Dat spreekt nog sterker, wanneer we bedenken, dat deze belasting verlaging vermoedelijk pas met in gang van het jaar 1966 zal gelden, maar dat even vermoedelijk met in gang van 1965 reeds een hogere premie a.o.w. zal moeten worden betaald, waarvoor deze zelfstandi gen geheel zelf moeten opdraaien. Bij hen geen werkgever die ook een deel van de premie en van de ver-r hoging voor zijn rekening neemt. De eerste anderhalf tot twee jaar krijgen zij dus juist een verzwaring van lasten te dragen. Pas daarna gaan zij het effect van de belasting verlaging ondervinden, die intussen natuurlijk evenzeer geldt voor de werknemers in dezelfde inkomens groep, die echter de a.o.w. in vele gevallen mede door hun werkgevers zien betaald. We kunnen bovendien niet voor bij zien aan het feit, dat voor deze inkomensgroep de belastingen en wettelijke premiebetalingen het zwaarst drukken, gezien ook hun maatschappelijke verplichtingen en wenselijke voorzieningen. In het licht van dit alles betekenen de nieuwe belastingvoorstellen voor hen bepaald niet iets waaruit zij een noemenswaardige verlichting van lasten zullen bespeuren, temeer waar er enige tijd juist een verzwaring aan vooraf gaat. P.D.V. DE ZWALUW Afgelopen week werden we ver rast met een royale gift van een supporter, die onbekend wenst te blijven. Het bestuur heeft gemeend, om voor dit bedrag enkele mooie ereprijzen te moeten kopen en deze zondag te laten vervliegen op Geldenaken. Voor de late jongen is beschik baar een electrisch scheerapparaat, 15 en 10 kg duivenvoer. Voor de on bevlogen een lichtgewicht strijk ijzer en 15 en 10 kg duivenvoer. Deze prijzen worden in serie ver vlogen, dus winnaar wordt hij die het eerst twee duiven constateert. De inleg hiervoor aantekenen in blanco kolom, bedraagt 20 cent per duif. We rekenen er op, dat ieder lid toch zeker enkele duiven zal inzet ten voor deze prachtige prijzen, zo dat onze kas er uiteindelijk weer van profiteert. Aan de milde gever namens alle leden hartelijk dank. Wedvlucht Orleans 22 aug. 1964. Los 7.05 uur, aankomst le duif za terdag 16.39.57, laatste duif zondag 11.20 uur. De Riet-Sijbers 1; J. Bastiaans Munckhof-Poels 3 4 6; J. van Haren 5 7 W. Bergevoet 8; P. Hendriks overduif. Kampioenen grote fond: 1. J. Janssen V Ringno. 280404 2. J. van Haren 354811 Kampioenen vroege jongen: Ringno. Punten 1. A. Willems 1361653 3996 2. P. Hendriks 1362109 3653 3. P. Willems 1361419 3573 4. A. Willems 1361645 3548 5. J. Arts 1361913 3389 Reclames over de kampioen schappen indienen tot 15 september bij de secretaris. Wedvlucht Geldenaken 23 augus tus 1964. Los 8.05 uur. Aankomst le duif 9.39 uur. P. Hendriks 1 9 16 24; Munckhof- Poels 2 13 39; W. Lormans 3 17 19 26 41; M. van Houdt 4 21 25; A. Loonen 5; H. L. Willems 6 14; J. Verstegen en Zn. 7; M. Voesten 8: P. Philipsen 10 11 30 33 36; De Riet- Sijbers 12 18; Gebr. Basten 15; A. Smits 20 34; G. Boom 22 38; J. Ver sieyen 23 35; J. Custers 27 28; M. de Bruyn 29; St. Berchmans 31 37 40; J. Bastiaans 32; W. Peeters 42 43. De leden worden er nogmaals op gewezen, dat de oude en late jon gen o aparte poulebrieven komen te staan. Jonge duiven, die dit jaar reeds op poulebrieven voorkwamen moeten bij de oude duiven gezet worden. Hierop zal streng worden gelet en de boete is niet mals! Zaterdag inkorven van 5.30-7 uur. P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. zaterdag inzetten late tour van 5 uur tot hlf 7. Twee poule brieven invullen, een voor oude dui ven en een voor late jongen. Duiven welke reeds op de poule- brief gestaan hebben mogen niet bij de late jongen gezet worden. Hier staat een boete op van 25,(be sluit C.C.). N openbare kennisgeving verzoek om vergunning. Op de secretarie van de gemeente Venray liggen ter inzage de volgen de verzoeken met bijlagen van: i. J. Goumans, Kempweg 15, Ven ray d.d. 3-7-64 om vergunning tot oprichting vna een automati sche wasinrichting (wascomaat) aan het Henseniusplein te Ven ray, sectie C nummer 6846. b. J. W. Michels, Castenrayseweg 17 Oirlo-Venray d.d. 10-3-64 om ver gunning ex art. 6a der Hinder wet de gehele inrichting (meel fabriek) omvattende met 16 elec- tro-motoren met een gezamenlijk vermogen van 88.25 pk aan de Castenrayseweg 17, sectie F num mer 2365. J- Th. Michels, Stationsweg 39, Venray d.d. ongenoemd, om ver gunning tot het oprichten van een inrichting voor fabricage en re paratie van landbouwwerktuigen met 6 electromotoren van totaal 4% pk aan de Stationsweg 39 al hier sectie C nr. 7936. d. Bestuur der LLTB, Castenrayse weg 8 te Castenray-Venray, d.d. 9-3-64 om vergunning tot het op richten van een benzinepomp installatie te Castenraysestraat sectie G nummer 801. Directie der N.V. Shell Verkoop Mij Wassenaarseweg 60, Den Haag, d.d. 10-6-64 om vergunning tot 't uitbreiden van de benzine pompinstallatie aan de Maashese- weg-Akkerweg te Venray sectie C numers 8371 - 8372 en 752, met 1 elektromotor van 0,5 pk. A. M. Veldhuizen, Castenrayse straat 13, Castenray-Venray, d.d. 14-5-1964 om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor het opslaan van vloeibaar pro paan aan de Castenraysestraat 13 te Venray, sectie G 2012, Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van een dezer vergunnin gen kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening vna deze be kendmaking inbrengen bij het ge meentebestuur, waar deze verzoeken ter inzage liggen. De ingekomen be zwaarschriften worden mede ter in zage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting op 21 september 1964 om 15.00 uur in het gemeentehuis. Beroep tegen een beschiking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de boven bedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 31 augustus 1964, Burgemeester en wethouders van Venray, A. H. VAN DIJCK, loco-burgemeester H. P. L. VORST, secretaris 55 05 Pastoor Ruttenstraat 6, Venray In ons bedrijf kunnen geplaatst worden: eventueel voor halve dagen of enkele dagen per week. Lichte werkzaamheden. Nieuwe C.A.O. loonregeling. Gevraagd voor spoedige indiensttreding: voor onderhoud der lokaliteiien. InlichtingenPater Rector Missie Seminarie Marianhill, Tel. 04780-2044 kom eens kijken bij daar is ook voor U prettig en echt vrou welijk werk. Bovendien zal het loon U beslist meevallen. Alle inlichtingen wor den U gaarne verstrekt aan het atelier Maasheseweg 63 - Venray - Tel. 1457 Loevestraat 23-29 Horst, tel. 04709-1635 vraagt Goed loon - soc. voorzieningen alleen voor de namiddag Grote staalindustrie in Duitsland vraagt gehuwd f 150.-, ongehuwd f 135.- p. w. Melden A. v. d. Beuken, Eikenlaan 26 Venray tel. 2316 SLAGROOM TAART Groot genot Telefoon 1395 Verhuur van Ford 17 M, Opel Rekord, Opel Kadet Voor grote trajecten speciale tarieven. A. v.d. Beuken Eikenl. 26 Venray tel. 2316

Peel en Maas | 1964 | | pagina 8