,:v J/EBBSBBBÈ M.H.C.V. Kerkelijke Diensten S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD S.V. LEUKEN HONDENSPORT WANDELSPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN JïïffSÏEEKUÏfAS: van 6 tot en met 12 september Geestelijk artikel VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1964 No. 36 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05 06.52 ABONNEMENTS- (buiten Venray 1.75 PAROCHIEKERk VENRAY Priester v. d. week: Past. Geerits Maasheseweg 10 - Tel. 1274 Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 6.30 Johanna van Bracht-Gerrits; 7.30 overl. fam. Jonkers-Claassens 8.30 deken Haenraets; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur Harriq van Meyel; 18 uur Helena Haenraets. Maandag: 7 uur Mevr. R. Stevens- Min; 7.30 Mevr. R. Stevens-Min; 8.15 deken Haenraets; 9 uur overl, fam. Wijnhoven-Roelofs. Dinsdag: 7 uur Joh. Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 Antoon van Osch; 8.15 Th. Pouwels; 9 uur Regina Rongen. Woensdag: 7 uur overl. moeder Hendrina Baltussen-Loonen; 7.30 overl. ouders Jac. Kersten-Verblakt; 8.15 Jac. Coenen; 9 uur dokter Bloe men. Donderdag: 7 uur overl. fam. Franssen-Jan-Beken; 7.30 Maria Voermans-Janssen; 8.15 Johanna Verstraelen; 9 uur overl. fam. Wijn hoven-Roelofs. Vrijdag: 7 uur mevr. Gooren-Bou- ten; 7.30 Albertus van Gerven; 8.15 zekere int. R.; 9 uur plechtig huwe lijk Franssen-Jan-Beken; 10 uur pl. huwelijk van der Sluis-Kroh. Zaterdag: 7 uur Regina Rongen; 7.30 tot int. van de paus (apostolaat van het gebed); 8.15 overl. ouders Schols-Leers; 9 uur (Maria-altaar) uti dankbaarheid; biechtgelegenheid 17.30-19.30 uur; 19 uur lof. Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 16e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 1015; 's avonds om 7 uur lof met overweeging. Maandag: Mis van de 16e zondag na Pinksteren of Votiefmis. Dinsdag: Maria-Geboorte. 10.15 begint de H. Mis waaronder plech tige professie der fraters Theologan ten; 7 uur avondmis. Woensdag: Mis van de 16e zondag CHRISTENEN ZONDER UITZICHT In de Bijbel kunnen we lezen, dat wij voor de beleving van ons chris telijk geloof geen vaste plaats nodig hebben. Israël had nog één tempel, een heiligdom. Geheel de eredienst van het volk Gods was daar samen getrokken. De offers, die in de tem pel van Jeruzalem dag en nacht werden gebracht, maakten hem tot centrum van het Joodse leven en van Gods komende Koninkrijk. Wij christenen hebben echter niet zo'n tempel. De verklaring daarvoor vin den wij in de brief van de apostel Paulus aan de Korintiërs, waarin hij zegt, dat wijzelf de tempels zijn van de levende God. Dit maakte de christenen vrii van het Joodse cen trale heiligdom. Zij konden zich daarom volkomen vrij bewegen. Zij doopten waar water was. Zij kwa men bijeen in huizen, waar het uit kwam. Het was hun samenzijn, dat elke plaats geschikt maakte voor de eredienst aan God. Hun samenzijn was de tempel, een geestelijke tem pel. Daar vierden zij hun liturgie met brood en wijn. Daar werd het Woord verkondigd. En zij vierden zo hun liturgie op alle mogelijke plaatsen, op alle uren van de dag en van de nacht en in de meest ver schillende omstandigheden. In de loop der eeuwen is hierin verandering gekomen. Wij hebben onze kathedralen en parochiekerken gekregen. Onze vaste plaatsen van eredienst, beschermd door een dich te haag van wetten en voorschriften. Wat de vijf eerste eeuwen van 't christendom praktijk was, namelijk liturgieviering waar dat uit kwam, is nu praktisch onmogelijk gewor den. Ofschoon in bijzondere omstan digheden ook nu nog de H. Mis overal wordt gelezen. In de missie gebeurt het nog veel, dat de mis sionaris zijn altaarsteen meevoert en overal de H. Mis opdraagt waar dat mogelijk is. Trouwens in de concen tratiekampen werd de liturgie in de meest bizarre omstandigheden ge vierd. Want wezenlijk is er niets ver anderd. Wij zijn de levende tem pels van God. Wij zijn immers pel grims op weg. Dit besef is door onze kathedralen en parochiekerken, die de eeuwen trotseren, vervaagd. Wij zijn „gevestigde christenen" gewor den. Deze verburgerlijking maakt ons christen-zijn statisch, onbewegelijk. En hierin schuilt het gevaar, dat wij gaan denken „er al te zijn". En zo verliezen wij het zicht op het hemels Jeruzalem. Een verandering van ons christen^-zijn is het, een belemme ring in onze groei. Wij, verburger lijkte christenen, zijn dwergen zon der uitzicht geworden. na Pinksteren of Votiefmis. Donderdag: H. Nicolaas van Fa- lentino, belijder. Vrijdag: H. Bonaventura, belijder, 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Naam van Maria. 8.30 gezinsmis; van 38 uur gelegenheid om het sacrament der biecht te ont vangen. Mededeling Zondagavond 6 september om 8 u. ontvangen de fraters Theologanten de Tonsuur. Maandagmorgen 7 sep tember draagt Mgr. Kramer om 8 u. de H. Mis op .waaronder de kleine wijdingen aan de Fraters worden toegediend. Misintenties Zondag: 6.30 Anna Peters-Rutten; 7.45 Harry Lenssen; 9 u. Jan en Sjaakie Jacobs; 10.15 overl. fam. W. van den Munckhof-Goumans; 11.45 Nelly Potten. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7 uur overl. fam.- Jans- sen-Hanssen; 7.45 Wed. Stevens; 8.30 Petronella Kusters-Emonts. Dinsdag: 7 uur overl. vader; 7.45 overl. fam. Volleberg-v. d. Broek en kinderen; 8.30 zekere intentie. Woensdag: 7 uur ter ere van de H. Geest; 7.45 Ben Thielen (buren); 8.30 Antoon Ehren (buren). Donderdag: 7 uur overl. grootva der; 7.45 Constans Rojer; 8.30 Jose- phina Fonck-Laumans. Vrijdag: 7 uur Pater Casimirus en ouders; 7.5 Mathilda Wasscher; 8.30 uit dankbaarheid. Zaterdag: 7 uur zekere intentie; 7.45 Alfons en Harry Arts; 8.30 Ge zinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 Peter Wijnands, Paul Pop, R. Vastert en Peter Ewals; 7.45 C. en J. Evers, Ant. Claassens en Henk Arts; 9.00 G. Jeuken, J. Ron gen, K. Jeuken en A. Derks; 11.45 J. Meesters, H. Bosch, L. Vaessen en A. Sanders. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 Hoogmis voor de parochie; 10 u. Piet Camps (namens K.I. vereniging) 3 uur lof. Maandag: 7.30 uit dankbaarheid voor genezing (V.). Dinsdag: Feest van Maria Geboor te, titelfeest van onze kerk; 7.30 gez. H. Mis tot dankzegging (Muyres- Derks). Woensdag: 7.30 overl. fam. Hen driks. Donderdag: 7.30 Johannes Rongen. Vrijdag: 7.30 Gerard Arts. Zaterdag: 7.30 gest. lsm. Gertru- dis Broeren-Gommans. Geen "lof. A.s. zondag zijn de H. Missen om 7, 8, 9 en 10 uur. Om 10 uur Hoog mis voor de deelnemers aan de pro cessie van Venray. Plaatsen in de kerk vrij! PAROCHIEKERK OIRI.O Zondag: 16e zondag na Pinksteren. Eerste zondag der maand. H. Missen 6.30; 7.30 Kindermis; 8.30; Parochie hoogmis om 10 uur; 3 uur aanbid dingsuur, rozenkrans en lof. Eerste kollekte is buitengewone kollekte, die bijzonder is aanbevolen; tweede kollekte is Bisdom. Maandag: 7.30 maanddienst Ber- nardina Verway. Dinsdag: Feestdag van Maria Ge boorte. 7.30 H. Mis; 10 uur Huwe lijksmis bruidspaar van Kempen- Friesen. Woensdag: voor onze parochie de dag van de eeuwigdurende aanbid ding. 6 uur uitstelling; 7.30 H. Mis; 9.30 Hoogmis; 3 uur vespers van 't H. Sacrament; 6.30 completen en Te Deum. Donderdag: 7.30 H. Mis; 10 uur Huwelijksmis bruidspaar Lamers- Visser. Vrijdag: 7.30 Stichting Petronella Herman en Jacobus Rongen. Zaterdag: 7.30 Stichting Z.E. Pas toor Gerards en ouders; zaterdag avond biechtgelegenheid van 5-7 u. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 leesmis voor een zieke; 10 uur hgm. voor de parochie; 3 uur maandel. aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 gez. H. Mis van dankz. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van fam. v. d. Pasch-van Dijk. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis van dankz. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van fam. van Kuyck-Teeuwen. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 gez. jrd. v. Leo nard Classens. Vrijdag: 7.30 gez. jrd. v. Peter Janssen en Bernardina Emonts. Zaterdag: feest van de H. Naam van Maria. 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 67 uur; om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Nelly Smits en Riek Heidens. Misdienaars: W. Cl even, T. Vul- lings - Th. Arts, H. van Kuyck. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 16e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Gerard en Theodoor Voesten; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 lsm. voor de overleden familie van het bruidspaar van de Rijdt-Thuijls; om 3 uur lof. Maandkollekte voor de geluidsinstallatie. Maandag: 6.45 leesmis voor Jean Loenen; 7.30 gesticht jaargetijde v. Pieter Croijmans en Mecht. v. d. Munckhof. Dinsdag: feest van Maria's Ge boorte. Om 6.45 leesmis voor Anto- nia Croijmans-Peeters; om 9 uur hoogmis gesticht jaargetijde voor Pe ter Joh. Goumans en Elizabeth Pub ben. Woensdag: 6.45 leesmis voor Chris Gooren; 7.30 leesmis voor de overl. familie Arts-van Cuijck. Donderdag: 6.45 leesmis voor de overl. familie Gommans-Jenniskens; 7.30 leesmis voor een 80-jarige (kin dermis). Vrijdag: 6.45 leesmis voor de overl. fam. van Hees-Voesten; 7.30 leesmis voor Gertruda Pijpers-Sijbers. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Eliza beth Lucassen en Hendrina Lucas- sen-Jacobs; 7.30 leesmis voor Jozef Loenen. Biechtgelegenheid van 4-5 ën van 6-7.30. Daarna lof. Kerkpoetsen: Mariet Michels en Truus Claessens. Accolythen: 6.45 J. van Vegchel en L. Weijs; 8 uur H. Litjens en G. Jenniskens; 9.15 P. Stevens, J. van Ooi, G. Cornelissen en J- Jenniskens; 10.30 A. Loonen en P. Heesen. Zaterdagmiddag 12 sept. zal een wagen met geluidsinstallatie door de parochie rijden om gedragen kleren op te halen voor Pater Kops, een misionaris van Mariannhill, wiens foto ge in het potraal van de kerk kunt zien. Hij kan alle zomerkleding die U afdankt en toch niet meer draagt, gebruiken voor zijn neger parochianen. Geen dikke winterjas sen. Deze zijn te duur aan verzend kosten. Vanzelfsprekend geen vod den, maar overigens is alles welkom wat nog bruikbaar is. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 6.30 maandd. voor Antoon van As ten; 8.10 leesmis v. d. overl. fam. Marcel] is-Smeets; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis, best. jaarg. v. Hen- drikus Maessen, Maria Maessen- Mans en Jacques Maessen; 2 uur lof. Maandag: 7.30 leesmis v. Piet Claessens, Mathilda van Megen en hun dochter Maria. Dinsdag: 7.30 gez. jaarg. voor An na Janssen-Smeets. Woensdag: 7.30 gesticht jaarg. v. Johannes Geurts en Maria Geurts- Schreven. Donderdag: 7.30 maandd. v. Jaco- ba Hensing-De Haas. Vrijdag: 7.30 gez. jaarg. v. Gerard Spreeuwenberg; 9.30 plechtige hu welijksmis voor het bruidspaar Ste vens-Martens. Zaterdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Stevens-Martens; lö uur pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Rambags-Arts. Gelegenheid om te biechten van 7 tot 8 uur. PAROCHIEKERK MERSELQ Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis Johannes Claessens en echtgenote; 8.15 leesmis ter ere van O.L. Vrouw; 10 uur Hoogmis v. d. zielerust van Pastoor Vercoulen. Maandag: 7 uur gest. jgt. C. Hoe- demakers en Joanna Tacken; 7.45 leesmis tot dankzegging. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor overl. ouders v. d. Heuvel-Niessen en kinderen; 7.45 Piet van Cuycft" (leesmis). Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor overl. fam. Michels-Poels; 7.45 lees mis Jacobus Daniëls. Donderdag: 7 uur gest. jgt. voor Rector Aloysius Beek en familie; 7.45 leesmis voor eerstvolgende over ledenen. Vrijdag: 7 uur gest. jgt. voor Adriana van Helden-Tummers; 7.45 leesmis Wilhelmina Engels-Weys. Zaterdag: 7 uur gest. jgt. voor Ant. Klaassen; 7.45 leesmis voor Maria Arts-v. d. Bemt. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van familie Huijs-van Enckevort; 10 uur hoog mis t.b.i. Vandaag maandelijkse bij zondere kollekte voor de kerk; 2.30 lof. Maandag: ter ere van de H. Anto- nius namens fam. Zegers-Jennis- kens. Dinsdag: Geboorte van de H. Maagd Maria. 7.30 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand namens fam. Claessens-v.d. Weijer; 20 u. gez., avondmis v. d. zielerust van een overledene. Woensdag: tot int. van fam. van Vegchel-Peeters. Donderdag: 7.30 geen H. Mis; 10 u. pl. H. Mis met huwelijksinzegening van bruidspaar Frans Hendriks en Nellie Arts. Vrijdag: tot int. van fam. van Ba- kel-Peters; 20 u. lof ter ere van Ma ria, Koningin van de Vrede. Zaterdag: H. Naam van Maria tot bijz. int; Biechtgelegenheid: dage lijks vóór H. Mis; dinsdag en vrij dag voor en na avonddienst. RECTORAAT HEIDE Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis uit dankbaarheid; 10 u. Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Toon en Joost Droe- sen. Misdienaars van de week: Martien Derikx en Leo Muijsers. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. van Rens-Litjens. Dinsdag: Geboorte van de H. Moeder Gods Maria; 7.30 H. Mis uit dankbaarheid en bijzondere intentie. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Wil helmina Ewals-Leijssen v.w. de buurt. Vrijdag: 7.30 H. Mis tot int. van fam. Vermeulen-Gellings. Zaterdag: H. Naam van Maria. 7.30 H. Mis uit dankbaarheid; gele genheid om te biechten van 7-8 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor bekende intentie; 10 uur Hoogmis voor zal. Wilh. Geurts-Croymans; geen lof. Bijzon dere maandelijkse kollekte voor eigen kerk. Maandag: 9 uur leesmis voor zal. Rector J. Geurts (W.). Dinsdag: Feest van Maria Geboor te. 9 uur Hoogmis voor de levende en overleden leden van de eierver- eniging. Woensdag: 9 uur Hoogmis voor zal. Leo Jacbobs. Donderdag: 8 uur leesmis overl. fam. van Ool-Houben. - Vrijdag: 8 uur leesmis voor zal. Maria Segeren-Dirven. Zaterdag: 8 uur leesmis tot bijz. intentie (J. G.). Kerkpoetsen: Jo Bovee en Nelly Classens. Accolythen: Jan Geelen, Gerard Koenen, Harry Verhoeven. RECTORAAT SMAKT Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis voor bijzondere intentie; 7.30 voor Anna Maria Coppes-Drab- bels; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Vloet-Kersten. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Dinsdag: Feest van Maria-Geboor te. 6.30 en 7.30 H.H. Missen ter ere van O.L. Vrouw. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor zegen in gezin. Donderdag: 6.30 voor overleden ouders; 7.30 voor Pastoor Assel- berghs. Vrijdag: 6.30 voor genezing van een zieke; 7.30 gez. jrd. voor Her man Hofmans. Zaterdag: 6.30 H. Mis uit dank baarheid; 7.30 voor overl. fam. As- selberghs-Keursten. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. VOOR ALLE RIJBEWIJZEN NAAR autorijschool Jansen Langstraat 33 - Overlconseweg 18 Venray - Telefoon 04780-1351 Ons nieuwe telefoonnummer: 16 0 0 Venray 1 speelde j.l. zondag in Groesbeek tegen de 2e klasser Achil les een vriendschappelijke wedstrijd. Een nuttige oefenwedstrijd vooral omdat ons elftal in zijn huidige op stelling kennis kon maken en erva ring opdeed met het spelen onder andere omstandigheden dan men bij de thuiswedstrijden gewoon is. De kleinere afmetingen van het speelveld, de keiharde en effectvolle ondergrond alsmede de stevige wind vereiste van de spelers een groot aanpassingsvermogen. Het spelbeeld vertoonde weinig krachtsverschil. Technisch gaf onze ploeg de toon aan, doch de solide en tijdig ingrijpende achterhoede van de gastheren bood onze voor hoede weinig gelegenheid en ruim te om te doelpunten. Anderzijds was onze verdediging wederom goed op dreef en kon men het over het al gemeen met hun tegenstanders wel klaren. Tot een overwinning werd het ook ditmaal niet gebraWrt ,met 21 was Groesbeek, nadat hun midvoor in de eerste helft met een magnifieke om haal voor een 10 ruststand had gezorgd. Na de rust bracht de Groesbeek-linksbuiten met een af standsschot de stand op 20, bij welk doelpunt onze doelman zich lelijk verkeek. Hierna zorgde P. Vol- lenberg met een keurig schot voor het Venray tegenpuntje. Gedurende het laatste kwartier overheerste de Venray-ploeg, doch doelpunten ble ven uit. Venray 2 oefende tegen Swolgense Boys 1. Hoewel aan beide zijden hard werd gewerkt, kunnen we nog niet optimistisch zijn over de ver richtingen van het 2e elftal. Vooral de voorhoede liet nogal eens een steekje vallen. Met de 22 uitslag kunnen beide ploegen vrede hebben. Venray 3 speelde tegen de Groes- beek-reserves een aardige vlotte wedstrijd, die na de rust door ge brek aan conditie met 31 verloren ging. Echter ook hier was het een nuttige oefenwedstrijd. Hetzelfde kan gezegd worden van Venray 4 dat in Overloon een kleine nederlaag moest incasseren tegen de le klasser S.S.S. Venray 5 en 6 speelden een aar dige onderlinge wedstrijd. De eind stand 33 geeft de verhoudingen juist weer. Programa voor zondag 6 sept.: Venray 1St. Michielsgeestel 1 2.30 Venray 2—BW '27 1 12.00 Venray 3Wanssum 2 12.00 Venray 4St. Michielsgestel 2 2.30 Resia 2Venray 5 12.00 Venray 6—BW '27 2 12.00 Als laatste voorbereiding op de competitie speelt Venray 1 a.s. zon dag tegen de 2e kl. St. Michiels gestel. Verwacht mag worden een aardige wedstrijd, waarin beide ploe gen zich ten volle zullen geven. Venray 2 neemt het op tegen BW '27 I Venray 3 speelt een bekerwedstrijd tegen Wanssum 2. De Venrayers zul len van de Juliaantjes flinke tegen- tand kunnen verwachten. Er zal dan ook van het begin tot het einde flink aangepakt moeten worden om een kleine winst te behalen. Venray 4 speelt vriendschappelijk tegen de reserves van St. Michiels gestel. Venray 5 gaat aan de competitie beginnen. In Wellerlooi moet tegen Resia 2 de strijd worden aangebon den. Een kleine overwinning zit er beslist in. Venray 6 speelt een oefenwedstrijd tegen de reserves van BW '27. Voor Venray 7 zal waarschijnlijk voor zaterdagavond nog een vriend schappelijke wedstrijd worden vast gesteld. We verwijzen desbetreffen de spelers hiervoor naar de plaat sen der opstellingen. Afgelopen zaterdag traden Ven ray BI en B2 in het strijdperk tegen 6 verschillende jeugdclubs in een toernooi aan. De uitslagen waren als volgt: Poule 1: Venray B2Venlose Boys BI 11 HelmondiaVolharding 11 Venray B2Helmondia 11 VolhardingVenlose Boys 22 VolhardingVenray B2 05 Venlose BoysHelmondia 40 Poule 2: Venray BIWanssum 11 Wittenhorst—SJW 2—0 WanssumWittenhorst 30 SJW—Venray BI 0-^ WanssumSJW 04 Venray BIWittenhorst 20 Hierdoor zat Venray B2 zeer ver rassend in de finale tegen Wanssum, dat Venray BI op 'n haartje na ge mist had. Venray BI speelde om de 3e en 4e plaats tegen Venlose Boys en won met 10. De finale was zeer spannend. Ven ray B2 was in het begin zeer ner veus en keek direkt tegen een 10 achterstand aan. Pas vijf minuten voor het einde kwam de gelijkma ker. Zo bleef het ook tot het einde. De beslissing moest vallen met straf schoppen. De laatste strafschop die genomen werd door onze boys bracht de beslissing. Venray B2 had het toernooi gewonnen. Een verras sende ontknoping van een sportief evenement. Proficiat B2 en BI! De wedstrijd in Düsseldorf werd zoals verwacht verloren. Hoewel wij niet de minderen waren, was de eindstand toch nog 30 voor de gastheren. A.s. zaterdag gaat de reis naar Deurne om daar tegen de Deurne- veteranen te kampen, een overwin ning zit er daar misschien wel in. Vertrek om 5 uur vanaf het Hense- niusplein. Programma zondag 6 sept.: Meterik 1Leunen 1 2.00 (bekerwedstrijd) vertrek 1.15 u. Leunen 2Holthees 2 2.00 D.I.S. 3—Leunen 3 2.00 vertrek 1.15 uur. Zaterdag: Leunen AlMolenwiekers Al 4.00 (bekerwedstrijd) Leunen A2Oostrum Al 2.30 Horst BILeunen BI 4.00 (bekerwedstrijd) Horst B5—Leunen B2 4.00 Beide B-elftallen vertrekken om 3.00 uur. Onder ideeale weersomstandighe den hield H.D.V. Buitenlust zondag j.l. de onderlinge kampioenschappen. Er werd fel gestreden om de eer en de spanning bleef er dan ook in tot bekendmaking. Als nummer 1 en kampioen kwam uit de bus de heer J. Barends met Bouvier Cas 308 p. 2. L. Janssen, met M.H. Nero 306 p. 3. M. Pelzer m. H.H. Preston 279 p. 4. G. Willems met D.H. Casa 230 p. haalde dit puntenaantal zonder de revieroefeningen De heer Barends kon de wissel beker, die in het bezit was van de heer Janssen voor een jaar de zijne noemen. Er werden voorts nog en kele extra prijzen door de dres- seurs behaald. i 1 De zomer, de zomerse dagen, de vakanties glijden langzaam en on weerstaanbaar hun einde tegemoet. Nu, in september, kijken we weer op naar de komende koude, kille maan den. Het seizoen voor de winterspor ten dringt zich op. Ook in het hockeywereldje is men weer uit een lange lome slaap gewekt en gaat men maandag (8 uur Hotel De Kei zer) ter jaarvergadering. Achterom kijkende moet uw scri bent, als hij de hand op het nog al tijd gevoelige hockeyhart legt, toe geven dat MHCV jaren met een groter elan, met meer sprekende sucessen gekend heeft. Soit! Toch hoop ik dat 't verenigingsleven dit jaar weer cresendo gaat en dat ve len, inclusief „veteranen", zich daad werkelijk hiervoor inzetten en maandag hun suggesties, hints etc. te berde brengen. Voor de bestuursverkiezing (het bestuur stelt zich en bloc herkies baar hoopt desalniettemin dat er van de zijde der leden kandidaten naar voren gebracht worden) is al ler opkomst uiteraard gewenst. De junioren vergaderen dinsdag. A propos. Zondag gaan de dames en heren (met een sterk verjongd team) in Weert deelnemen aan het grote Rogstekerstoernooi. Het spel zal daar zeker „een experimenteel karakter" dragen. Moge MHCV na de zware, zoete zomerslaap herboren en als een Phoenix dit komende jubileumjaar naar ongekende hoogten stijgen! ST. CHRISTOFFEL 'I PTn 1!I i Nu de vakanties weer achter de rug zijn gaan we weer vol goede moed aan het wandelen. A.s. zondag 6 september gaan we naar Helmond wandelen. De bus vertrekt om 12 uur aan de gymnastiekzaal. Willen de leiders en leidsters er voor zorgen dat zij hun groepen bij elkaar krijgen en op tijd aanwezig zijn. Wij wensen U veel succes. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na weikiijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5