Kerkelijke Diensten S.V.V. NIEUWS SVV-Veteranen DUIVENSPORT RUITERSPORT ZWEMMEN van 2 tot en met 8 augustus Geestelijk artikel PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. J. Bors Bevrijdingsweg 12 - Tel. 1510 Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 6.15 Theo Vermeulen; 7 u. Antoon Jans-Beken; 8 u. Willy Kongen; 9 u. Hubert Houba; 10 u. hoogmis voor de parochie waarna Processie. Alle missen zijn heden toeganke lijk voor iedereen; er is geen mis om 11 uur en geen avondmis. Maandag: 7.30 Regina Rongen; 8.15 overl. ouders Schols-Leers; 9 u. Antonius Camps. Dinsdag: 7.30 overl. ouders Franc. Janssen en Maria Gossens; 8.15 Mar tina Wismans-Verstappen; 9 u. over leden moeder v. d. Goor en kinde ren. Woensdag: 7.30 gest. jaarget. Mar tin Litjens en Petronella Vosselen; 8.15 Antoon Peeters en dochter Mientje; 9 u. Pastoor Jos. Poels. Donderdag: 7 u. Martina Wis- mans-Verstappen; 7.30 gesticht jgt. Henricus Wismans en echtgenote; 8.15 Maria Voermans-Janssen; 9 u. Johanna van Bracht-Gerrits. Vrijdag: Eerste vrijdag. 6.30 overl. fam. van Rijs wijk-Verhoeven; 7 u. zekere intentie R.; 7.45 gesticht jg. Herman Eibers en echtgenote Cath. Hendriks en Joh. Manders en echt genote Agnes Claes; 20 u. Helena Haenraets. Zaterdag: 7 uur Johannes Maas- sen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 gest. jaarget. Ida Hennen en ouders en Johannes v. d. Ven en ouders; 8.15 Leo Geurts v.w. collega's Inalfa; om 9 uur geen H. Mis; 9.30 plechtig huwelijk Hendriks-Barents; biecht gelegenheid van 17.3019.30; 19 uur lof. Op de kermisdagen valt de mis van zeven Uur uit. A.s. zondag worden aan de kerk deur speldjes verkocht t.b.v.h. pries terstudiefonds. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 11e zondag na Pinksteren. Portiuncula. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00, 10.15 en 11.45. Vandaag geen hoogmis, wel een gelezen H. Mis om 10.15, GEEN LOF. Maandag: Mis van de 11e zondag na Pinksteren of Votiefmis. Dinsdag: H. Dominicus, belijder. Géén avondmis. Woenfedag: Keiftcwijding vaji de kerk O.L. Vrouw ter Sneeuw. Donderdag: Feest van de Gedaan te-verandering van de Heer. Van 58 uur gelegenheid om het Sacra- iSünt der Biecht te ontvangen. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. H. Cajetanus, belijder. 7 uur Avond mis. Zaterdag: H. Pastoor van Ars, be lijder. 8.30 Gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Grote Processie We willen u vriendelijk aanspo ren deel te nemen aan de processie door Venray-kom. Wil zo goed zijn te vlaggen en een passende versie ring in uw huis aan te brengen. Portiuncula-aflaat Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond kan men de Portiun cula-aflaat verdienen onder de ge wone voorwaarden. Misintenties Zondag: 6.30 Noud van Lin; 7.45 overl. ouders Janssen-Maurus; 9 u. Jna en Sjaakie Jacobs; 10.15 Nelly Potten; 11.45 Bertus de Mulder. Maandag: 7 uur Wed. Hoeyma- kers-Claassens; 7.45 Lambertus de Lauw; 8.30 voor overledene. Dinsdag: 6.15 Matheys Goumans; 7 u. Fons Beerkens; 7.45 overl. fam. Vollenberg-v. d. Broek en kinderen; 8.30 voor overledene. Woensdag: 7 uur overl. ouders; 7.45 Josephina Fonck-Laumans; 8.30 voor overledene. Donderdag: 7 u. overl. fam. Heeze- Kusters; 7.45 J. Rademaker; 8.30 An na Janssen (Genootschap St. Jozef). Vrijdag: 7 u. Johan Janssen; 7.45 overl. fam. Raaymakers-Gerrits; 8.30 Peter Thielen en zoontje Aloysius. Zaterdag: 7 u. Adriana Oudenho ven-Evers (Buren); 7.45 Piet en Har ry Hermans (Oostrum); 8.30 Gezins- Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 P. Philipsen en A. Derks; 7.45 R. Vastert en Ant. Claassens; 9.00 C. en J. Evers; 10.15 M. v. Roy en J. Meesters; 11.45 J. Rongen en A. Sanders. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis, gest. jrd. fam. V. Asselberghs-Zan- ders; 10 uur Antoon Tacken. Geen lof. Maandag: 7.30 Gerardina Jennes- kens-Gielens. Dinsdag: 7.30 Theodora Janssen- Tacken. Woensdag: 7.30 Maria Thuyls-Du- pont. Donderdag: 7.30 Anna Verheijen- Loonen (buurt). Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 7.30 overl. ouders Bovée-v. Wijlick: 9.30 pl. huwelijksmis Hellegers-van Soest; geen avondmis. Zaterdag: 7.30 Bernard van den Berg. Biechten van 6.307.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 11e zondag na Pinksteren. Eerste zondag der maand. Leesmis- sen om 6.30, 7.30 kindermis, 8.30, 10 uur Parochiehoogmis; 3 uur aanbid dingsuur. Eerste kollekte is bijzonder aanbe volen wegens de eerste zondag; 2e kollekte voor 't Bisdom. Maandag: 7.30 Hoogmis tot dank zegging. Dinsdag: 7.30 zieledienst Jacobus en Gerardus Nelissen. Woensdag: 7.30 geen H. Mis wel Communie uitreiken; 9.30 huwelijks mis bruidspaar v. d. Berg-Coneman. Donderdag: 7.30 geen H. Mis wel communie uitreiken; 11 uur Huwe lijksmis bruidspaar Hoekstra-Ron gen. Vrijdag: 7.30 H. Mis tot zekere in tentie. Zaterdag: 7.30 H. Mis; 10 uur Hu welijksmis bruidspaar Wennekers- Muysers; zaterdagavond biechtgele genheid van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 leesmis v. overl. ouders Wismans- Strijbos; 10 u. hoogmis voor de Pa rochie. Kollekte voor Pauselijke Missiegenootschappen. Maandag: 7.30 2e zeswekendienst voor Pieter Philipsen. Dinsdag: 7.30 gez maandd. voor Elisabeth Emonts lemmen. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 4e zeswekend. v Gertruda Classens -Versteegen. Ge legenheid om te biechten van 78 u Vrijdag: eerste vrijdag, toegewijd aan het Goddelijk Hart met oefening van eerherstel en zegen met Allerh. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die hiervoor offerden. Biechtgelegenheid van 78 uur; om 8 uur lof. Kerkpoetsen: Anny Kuypers Miep Emonts. Misdienaars: G. van Houdt, H. Poels, J. Geerets, L. Peeters, J. Ku- nen, W. Cleven. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 11e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 Hoogmis, gesticht jaargetijde voor Henricus Loenen; 10.30 leesmis voor de overleden fa milie van het bruidspaar Hermans- Willemse; om 3 uur lof. Maandag: 6.45 leesmis voor Ger truda Pijpers-Sijbers; 7.30 gesticht jaarget. vóór Wilhelmina en Jan vna de Berg en overleden ouders. Dinsdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesmis voor Johanna Verheijen- Loonen; 10 uur huwelijksmis voor het bruidspaar v. d. Meulen-Janssen. Woensdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Wil- lem.se en Catharina Geeraets. Donderdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 gesticht jaargetijde voor Jacobus Goumans, echtgenote, Arnoldina Keijzers en dochter Johanna. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 6.45 leesmis vo:r Elizabeth Lucas- sen en Hendrina Lucassen-Jacobs; 7.30 gezongen dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offeren. Zaterdag: 6.45 geen H. Mis Om 7.30 leesmis voor Gerard Willemse; van 45 en van 77.30 biechtgele genheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Dientje Janssen en Jet Heesen. Accolythen: 6.45 A. Loonen en P- Heesen; 8 uur L. Weijs en J. van Vegchel; 9.15 G. Jenniskens, J. van Ooi, G. Cornelissen en P. Stevens; 10.30 J. Jenniskens en M. Kusters. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes v. d. fam. van Osch- Verhaegh; 8.10 leesmis voor Willem Vollenberg; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor zekere intentie; 2 u. lof. Maandag: 7.30 leesmis v. d. overl. tam. Janssen-Heiligers. Dinsdag: 7.30 gesticht jaarg. voor Gerardus Vergeldt. Woensdag: 7.30 weekdienst voor Martin Strijbos. Donderdag: 7.30 leesmis v. d. fam. Bos-Janssen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart, best, jaarg. v. Gerard Deters. Na de H. Mis uitstelling en oefening van eerherstel. Zaterdag: 7 30 maandd. v. Antoon van Asten. Gelegsnaeid om te biechten van 7 tot 8 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis tot int. van fam. Arts- Janssen; 8.15 leesmis voor Gerrit Claassen; 10 u. Hoogmis voor bijz. intentie. Heden geen lof. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Theodorus van Dijck; 7.45 leesmis v. overl. fam. van Rijs wij ck-Custers. Dinsdag: 7 uur Hoogmis voor de parochie; 7.45 leesmis voor Lamber tus van Meyel. Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Henricus v. d. Hoogenhof; 7.45 lees mis voor Jan en Martha Gielen. Donderdag: Feest van de Gedaan teverandering des Heren. 7 u Hgm. ter ere van de H. Antonius; 7.45 leesmis voor overl. fam. de Groot van Well; van 56 Biechtgelegen- GELD IN DE KERK Hoeveel kost tegenwoordig een Mis? En hoeveel fooi moet je een geestelijke geven, die je kind doopt. Als een priester een tijdlang de com munie brengt bij een zieke, moet je hem dan iets geven? Wat? een kistje sigaren of geld? De fooi aan de priester, de ver plichte bijdrage voor een H. Mis, het verplichte plaatsengeld, de grote bij dragen voor huwelijk en begrafenis, zij alle vormen zieke plekken in on ze godsdienstige praktijken. Meer nog zij vormen de rotte plekken in onze beoordeling van de Kerk. Met het geld in de kerk weten wij als gewone christen-mensen nog niet goed raad. En de priesters zijn eerst de laatste tijd pas wat meer over hun geldelijke zorgen gaan praten. Want vroeger hoorde je er zelden of nooit over preken, behalve dan in de gevallen dat er een bedelpreek werd gehouden. Toch is de zaak vrij eenvoudig, mits wij, geestelijke of leek, de za ken maar eerlijk zien. Welnu, in het Evangelie woi'den ons een heleboel adviezen gegeven, die dienstig zijn voor ons geestelijk leven. Maar ovör ops geld wordt heel weinig gezegd. Christus heeft alleen alemene richt lijnen gegeven. Onder andere deze, dat de verkondiger van het Woord van God waard is door de gelovigen te worden onderhouden. De plicht van een parochie is dus te zorgen voor het onderhoud van zijn pries ters, voor de parochiekerk en de zielzorg in het algemeen en vanzelf voor de armen en de jeugd. Als men zelf als vrijgezel 5000,- per jaar nodig heeft om van te le ven, moet men een priester dat ook gunnen. En geven. Als een pastoor voor zijn gelovigen een kerk onder houdt, laat verwarmen en versieren, moeten die gelovigen dat ook beta len. Waarom moet een pastoor altijd erom schooien? Waarom wordt nog altijd geprobeerd het plaatsengeld te ontduiken door net te doen of men zit te bidden als de' ophaler langs komt. Waarom een kwartje in het mandje gooien, of liever een dubbel tje of een cent, als toch niemand het ziet. Ik noem die mentaliteit misse lijk. En wat het geld bij de toediening der sacramenten betreft, moge ieder zich herinneren, dat sacramenten niet te koop zijn en nietverkocht worden. God geeft van zijn goed heid en genade, door de priester. Noch de H. Teerspijs ,noch het H. Doopsel, noch het huwelijk kost geld. Je krijgt dat als katholiek allemaal voor niks. Maar dan wordt ook wel van je gevraagd, dat je ook royaal aan je zielzorger en je pastoraal centrum geeft, als je jezelf zo goed verzorgt met dure en kostbare din gen. De pastoors spreken te weinig over dit soort dingen, vind ik. Ze schijnen zich te schamen de geld kwesties zuiver te stellen. Ik vind dat bijzonder jammer. heid. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7 uur gez. H. Mis ter ere van het H. Hart tot int. van hen die daarvoor bijdragen; 8 uur leesmis voor Jozef Janssen, 's Avonds om 8.30 Avondmis voor Martinus Ger- rits en echtgenote. Zaterdag: 7 u. Hoogmis tot int. van de Veeverzekering; 7.45 leesmis voor Maria Arts-v. d. Bemt; van 56 Biechtgelegenheid. A.s. zondag maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk. Portiuncula-aflaat: De leden van de Derde Orde kunnen vandaag za terdag vanaf 12 uur en zondag 2 augustus de gehele dag de portiun cula-aflaat verdienen, onder de ge wone voorwaarden. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis voor de overledenen van fam. Poels-Duijkers; 10 u. hoog mis t.b.i. Vandaag bijz. maandelijkse kollekte voor onze eigen kerk; 2.30 Lof. Maandag: v. d. zielerust van een overledene. Dinsdag: v. d. zielerust van een overledene. Woensdag: t.b.i. (Merselo). Donderdag: Gedaanteverandering van O.H. Jesus Christus: t.b.i. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 7.30 tot int. van fam. Bloemen- Brienen; 20 u. gez. avondmis tot bijz. int. (Merselo). Zaterdag: t.i.v. fam. Bruijsten- Coppus. Biechtgelegenheid: dage lijks voor en na H. Mis. RECTORAAT SMAKT Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis uit dankbaarheid; 7.30 voor overl. moeder; 10 uur Hoogmis. Kapel: 7.30 H. Mis voor Mia Wijn hoven (schooljeugd). Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Dinsdag: 6.30 voor Past. Assel- berghs; 7.30 voor Louisa Waps-Ver- weer. Woensdag: 6.30 en 7.30 gel. H. H. Missen ter ere van de H. Jozef. Donderdag: Gedaanteverandering van O.L. Heer Jesus Christus. 6.30 gel. H. Mis uit dankbaarheid; 7.30 voor overleden ouders. Van 5 tot 6 uur van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 6.30 gel. H. Mis voor overl. ouders; 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart. Na de H. Mis uitstelling, lita nie en zegen. Zaterdag: 6.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 H. Mis voor een zieke. Van 5 tot 5.30 van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. RECTORAAT HEIDE Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor Christina v. Ber- gen-Bus v.w. vrienden en bekenden; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Jan Ewals en Piet v. Lierop. Misdienaars van de week: Martien Derikx en Jan Gielens. Maandag: 7.30 H. Mis voor Jacoba Michels-Jacobs. Dinsdag: 7.30 H Mis voor Wilhel mus Jenneskens en Regina Rongen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Tho- mais Michels. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Mar tinus Ewals en overl. kinderen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 H. Mis voor overl. fam. Ewals-Leijssen; 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid vóór Avondmis. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Petrus Mathijs Janssen; 10 uur gezongen Hoogmis b.g.v. zilveren huwelijks feest van het Bruidspaar Lensen- Giesen; Biechtgelegenheid van 7—8. RECTORAAT VEULEN Zondag: 11e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de bekende inten tie; 10 u. Hoogmis voor afgestorven fam. Geurts-Slangen; 2.30 lof. Onder de H. Missen extra mnö. kollekte voor eigen kerk. Maandag: 7.45 Hoogmis jgt. voor zal. Mathijs Kunen. Dinsdag: 7.45 leesmis voor zal. Rector J. Geurts (T.). Woensdag: 7.45 leesmis afgest. fam. Drabbels, Claassen, van Meyel. Donderdag: 7.45 leesmis overl. ouders Derks-Schoppema. Vrijdag: 1ste vrijdag van de mnd., toegewijd aan het H. Hart van Je zus. 7.45 leesmis voor zal. Johannes de Lauw, echtgenote en kind: om 8 u. 's avonds Hoogmis voor zal. Wilh. Geurts-Croymans. Zaterdag: 7.45 leesmis overl. fam. Geelen-Boonen. Kerkpoetsen: Mien Ewals en Wil ly van Staveren. Accolythen: Harry van Rijswijck, Gerrit Reintjes, Piet Cox. SVV I '54 S.V.V. I '64. Zaterdag 1 augustus a.s., aanvang 6 uur. In juni j.l. was het 10 jaar gele den dat SVV na een drietal enerve rende wedstrijden tegen Budel, wist te promoveren naar de 2e klasse K.N.V.B. Dit hoogtepunt uit de S.V.V.-ge- schiedenis is vanzelfsprekend nog dikwijls onderwerp van gesprek als met wat oudere leden of supporters voetbalherinneringen worden opge haald. Het is dan vooral de roem ruchte strijd te Helmond, waar Ven- ray op het H.V.V.-veld via een be slissingswedstrijd met Budel moest uitmaken wie zou promoveren, die het levendigst in de herinnering is blijven voortleven. Een ongekend groot aantal Ven- ray-supporters omzoomden het Hel mond-terrein en was gedurende 2 x 45 min. getuige van een zenuwslo pend duel, dat uiteindelijk door onze ploeg met 10 werd gewonnen. Bij één van dergelijke geledenhe den was het P. Philipsen die de idee lanceerde om dit „Helmondse" team anno 1954 nog eens bij elkaar te roe- pen en dan een wedstrijd te laten spelen tegen SVV anno 1964. Alle spelers van dit roemruchte elftal uit 1954 gaven spontaan ge hoor aan de oproep van Piet, waar door a.s. zaterdag om 6 uur n.m. de oude glorie van SVV nog éénmaal aan de Oostsingel binnen de lijnen zal komen in dezelfde opstelling als die waarin te Helmond werd ge- gespeeld, t.w.: Doel: Piet Arts. De grote man uit de wedstrijd in Helmond, die op fameuze wijze zijn doel schoon hield. Tot voor kort was hij nog aktief doelman in zijn huidige woonplaats Rheurdt (Did.). Backs: Jan Reijnders en Gerrit Swinkels. Spil: Piet Philipsen. Voor deze wedstrijd zijn plaats in het huidige SW vrijgegeven, doch vastbesloten nog één seizoen zijn grote kracht aan SVV te geven. Halfs: Sjaak van de Laar en Jeu Arts. Evenals voor de backs zal voor hen gelden dat spelinzicht en erva ring een tegenwicht moeten vormen voor verminderde snelheid en con ditie. Voorhoede: van rechts naar links: Toontje Thuyls, Leo Kronenberg, Sjaak Kusters, Vin Lucassen en Martien van Opbergen. Beide vleugelspelers zullen nog wel wat van hun oude flitsende sprints behouden hebben. Toontje speelde tot voor kort nog bij zijn huidige vereniging SVB Blerick en heeft speciaal voor deze wedstrijd de training nog eens hervat. Leo, in Wageningen woonachtig, nog aktief in andere takken van sport, zal wederom met bekeken passes en niet aflatende ijver zijn voorhoede ten aanval stuwen. Vin zal er zeker in slagen zijn ge schut nog eens in stelling te bren gen en zijn gevreesde rushes zullen zeker paniek zaaien in de achterhoe de van het huidige SVV. We zijn benieuwd of de combinaties met Martien nog af en toe iets van hun oude glans zullen krijgen. In dit ge val krijgt ons rechterverdedigings- blok het niet gemakkelijk en zuilen zij moeten oppassen voor snelle doorbraken. Rest nog Sjaak die nog steeds ak tief is als gangmaker-aanvoerder van ons 3e elftal en zijn jonge me despelers met zijn routine en niet aflatende werklust inspireert. Zal hij er ook nu in slagen om naast het opbouwende werk het beslissende doelpunt te scoren evenals destijds in Helmond. Reserve is Ton Arts, die destijds in Helmond als invaller binnen de lijnen kwam voor de ge blesseerd geraakte Sjaak van de Laar. Het elftal van SW '64 heeft een kleine wijziging ondergaan en ziet er als volgt uit: Doel: Sjaak Hendriks; achter: Hans v. d. Vorst en Piet van Aal- sum; midden Piet Smits, A. van Bergen en Piet Logtens; voor: Wim Koonings, Piet Vollenberg, Wim Teunissen, Johnny Schrooten en Math. Hermans. Reserves: Jacq. Schmeitz, E. Ro driguez en A. Arts. Voor rechtsbuiten Wim Koonings zal deze wedstrijd tevens het einde betekenen van zijn voetballoopbaan. Hij zal hiermede als speler afscheid nemen van zijn clubmakkers. De wedstrijd zal worden opgeluis terd door de drumband van Huize St. Servatius. Wij nemen aan dat vele Venray- supporters van deze gelegenheid ge bruik willen maken om de „oude glorie" van SW nog eens aan het werk te zien tegen hun jongere op volgers. Jaarvergadering Op vrijdag 14 augustus houdt SVV haar jaarvergadering in Hotel „De Burggraaf" om 8 uur. Naast de opening en jaarverslagen van sekretaris en penningmeester staat o.m. op de agenda de benoe ming van een lid van de financiële commissie en de bestuursverkiezing. Ana de beurt van aftreden zijn: J. Janssen, H. Roosen en M. W. Arts, allen herkiesbaar. Tegenkandidaten kunnen worden gesteld door ten minste 5 leden, mits deze hiervan vóór de vergadering schriftelijk ken nis geven aan de sekretaris met ver melding voor welke vakature(s) kan didaat of kandidaten worden gesteld. Kandidaten moeten een schriftelijke verklaring tekenen, dat zij akkoord gaan met hun kandidaatstelling en een eventuele benoeming aanvaar den. Een grote opkomst wordt verwacht. TOTO Het nieuwe toto-seizoen nadert weer. Een dezer dagen wordt de nieuwe toto-registratiekaart weer bij onze toto-leden aan huis bezorgd. Men gelieve deze dan zo spoedig mogelijk weer in te leveren op het Bijkantoor van het Dagblad voor Noord-Limburg in de Grotestr. of wel bij H. Beerkens, Kruitweg 3; H. Poels, Langstraat 11 of G. Poels, Zuidsingel 37. Om een en ander zo vlot mogelijk te doen verlopen, houden wij op vrijdag 7 augusus a.s. zitting in het Bijkantoor van het Dagblad voor Noord-Limburg alsmede in ons Theorielokaal aan de Oostsingel van 79 uur, alwaar u bedoelde kaar ten dan kunt inleveren. Op de circulaire die onze toto leden wordt toegestuurd staan ver schillende mogelijkheden vermeld om uw toto-formulier in te leveren. Men gelieve hiervan goede nota te nemen en uw wensen kenbaar te maken op aangehecht strookje. Nieuwe toto-leden kunnen zich steeds aanmelden bij het Dagblad voor Noord-Limburg; H. Beerkens, Kruitweg 3; G. Poels, Zuidsingel 37; Sigarenmagazijn Poels, Langstraat, alsook bij de bestuursleden. Toto- formulieren worden desgewenst aan huis opgehaald. De return-wedstrijd in Bracht (D) leverde ons een kleine nederlaag op. Het werd 2-1 voor de gastheren. A.s. zaterdag de traditionele wed strijd tegen de veteranen van T.U.S Geldern. In verband met de wed strijd tussen SW 1 '54 en SVV '64 beginnen wij kwart over vier. C.C. DE VRIENDENKRING Zondag j.l. had onder grote be langstelling de prijsuitreiking plaats van de Sanatoriumvlucht Geldena ken, in zaal Beyers te Deurne. Namens Sanatorium St. Jozefheil te Bakel dankte de heer Schellekens voor het mooie bedrag van f 434,35, hetwelk aan hem werd overhandigd door de voorzitter van de C.C., de heer v .d. Sluys. Deze dankte tevens de schenkers van de vele en mooie ereprijzen en hoopte dat het komende jaar de deelname nog groter zou zijn. P.D.V. DE ZWALUW Wedvlucht Chimay, 19 juli 1964. Afstand 202 km. Los 7.35. Eerste duif 9.56.17. P. Hendriks 1 35 37; De Riet-Sij- bers 2 15 16 17 56 100 109; P. Wil- lems 3 47 48; J. Verstegen en Zn. 4 28 43 69 76 77 79; L. Coopmans 5 13 41 60; Joh. Gommans 6 57 68 89 101 111; W. Peters 7 26; A. Loo nen 8 33 62 63; M. de Lauw 9 74 108; St. Berchmans 10 110; P. Schwachöfer 11 99; A. Willems 12 34 78 91 98; J. Custers 14; M. van Houdt 18 51 102; J. van Haren 19 29 87; Munckhof-Poels 20 22 40 42 71 80 82 107; M. de Bruyn 21 90; E. Vermeulen 23 31 61 104; G. Boom 24; P. Kersten 25 45 55; J. Arts 27 72; Joop Janssen 30 86; C. Barents 32 94; W. Lormans 36 95 96; H. L. Wil lems 38 49; F. Schellen 39 103; Gebr. Basten 44 83 105; P. Manders 46 106; J. Bastiaans 50 54 66 67 81; W. Ber- gevoet 52 92; Loekie Jenneskens 53; Th. Brok 58; E. Oudenhoven 59 64 65 84 97; J. Janssen V. 70; J. Ver sieyen O. 73 75; L. Voermans 85; Chr. van Hoof 92. Wedvlucht Corbeil ,12 juli 1964 le duif 11.06.35, laatste duif 11.22.44. P. Philipsen 1 3 8 12 f4 16; M. de Bruyn 2 6; J. Janssen V. 4 15; J. Boom 5 10 11; De Riet-Sijbers 7 Gebr. Basten 13; J. Verstegen 17, Kampioenschappen Fond: 1. J. Janssen V. met ringno.1067468 aantal punten 2476. 2. M. de Bruyn met ringno. 437018 aantal punten 2350. Reclames tot uiterlijk 21 augustus bij de secretaris. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Geldenaken, jonge dui ven, 5 juli 1964. H. Kleuskens 1 5 28 32; P. Strij- bosch 2 10 18 20 43 69 76; 3 30 56 60 72; P. v.d. Laar 4 39 45; G. Janssen 6 27 33 62; H. Crooymans 7 8 21 22 25; J. Dinjens 9 13 16; J. Strijbosch 11 36 59 71; P. en J. Jans sen 12 14 15 23 34 35 48 49 54 58 74; Gebr. Willems 17; J. v. d. Laar 19 68; H. v. d. Heuvel 24 40 47 52 53 70 75; J. Kusters 26 41 42 46 66; J. Ewalts 29 37 38 57 67 77; Jac. Ver stegen 31; H. Strijbosch Zn. 44; M. Siebers 50 51; J. Creemers 53; P. Janssen H. 61; H.' Peeters 63 64 65; Gebr. Kusters 73. Wedvlucht Chatelet 12 juli 1964, jonge duiven. H. Kleuskens 1 5 7 11 18 25 41 58; J. Maas 2 27 40; P. Strijbosh 3 32 33 34 60; H. .v.d. Heuvel 4 14 36; P. en J. Janssen 6 13 22 23 38 39 61; H. Crooymans 8 17 29 42 49 54; Jac. Verstegen 9 50 51 52; G. Janssen 10 15 20 43 45 47 57; P. v.d. Laar 12; Jac. v.d. Laar 16; J. Creemers 19 21 26; Jac. Verstegen 24 32 46; Gebr. Custers 28; P. Janssen H. 30 48; J. Ewalts 31 35; H. Strijbosch 44; H. Peeters 53 55; Gebr. Hermans 56; J. Kusters 59. Wedvlucht Chimay, 19 juli, met jonge duiven: J. Maas 1 34 38; H. Crooymans 2 13 23 36; G. Janssen 3 17 26 27 37 41 42 46 48; P. en J. Janssen 4 20 21 40 44 45 55; H. Kleuskens 5 6 7 9 10 12 32 33 49; J. Strijbosch 8 51; P. Strijbosch 11 18 22; Jac. Verste gen 14 53; J. Kusters 15 52; H. v.d. Heuvel 16 30 47 54; H. Strijbosch en Zn. 19 28; J. Creemers 24; P. v.d. Laar 25; P. Janssen H. 29; Gebr. Hermans 31 39; J. Dinjens 35; Jac. v.d. Laar 43; A. Koenen 50. Wedvlucht Ruffec, 13 juli, met, oude duiven: P. en J. Janssen 1 2; H. Crooymans 3 4; P. Strijbosch 5. Op het op zondag 26 juli j.l. te Echt gehouden Concours-Hippique werden door de ruiters van de kring Venray de volgende successen be haald Dressuur achttallen klasse middel: Venray le prijs; Meerlo 2e prijs; Wanssum 4e prijs. Ind. dressuur klasse middel: J. Lucassen met Philos 6e prijs. Bij het oogstfeest te Sevenum werden in het nummer springen kl. zwaar J. Bovee uit Meerlo met Bo- vano 2e; J. Lemmens, Ysselsteyn met Master 3e. DAMESZWEMCLUB HZPC Wijziging trainingsuren Voor de leden van de dfimeszwem- club HZPC gelden momenteel de volgende trainingsuren in het zwem bad Wilgert te Horst: Dinsdags van 78 uur n.m. voor de oudere leden, gehuwde'dames en wedstrijdploeg A. 's Woensdags van 99.45 uur v.m. voor de jeugdige leden en wed strijdploeg B. 's Woendags van 9.4510.30 v.m. voor oudere leden en gehuwde da mes. WILMA GIELEN voor de tweede achtereenvolgende maal Limburgs kampioene- open baders op de 100 m schoolslag Zondag 1.1. namen de leden van de dameszwemclub HZPC deel aan de Limburgse kampioenschappen Open Baders welke door de zwem vereniging „De Rog" in het zwem bad „De IJzeren Man" te Weert werden georganiseerd. Daarbij wist Wilma Gielen voor de tweede ach tereenvolgende maal beslag te leg gen op de Limburgse titel op het nummer 100 meter schoolslag. Verder wisten de HZPC-meisjes nog de volgende ereplaatsen voor zich op te eisen: Ria Houwen 3e op het nummer 100 m. rugslag dames; Tonny Ver- heyen 3e op het nummer *00 meter schoolslag dames; May Geurts 3e op het nummer 50 meter vlinderslag dames; estafetteploég 3e op 't num mer 5 x 50 meter vrije slag dames. Ten opzichte van verleden jaar is dit een mooie vooruitgang. Toen werden nl. in totaal behaald 1 eer ste en 1 derde plaats. AGENDA CENTRALE KAB VENRAY Wij maken onze KABO-leden er op attent, dat wij ook dit jaar op reis gaan met onze jeugd van 14 tot 17 jaar en wel op zaterdag vijf september a.s. Vertrek 's morgens om 8 uur 's avonds om plm. 23.00 uur thuis. Reis Venray Venray— ValkenburgSpa v.v. Kosten zijn 2,per persoon. Aan de leeftijd zal streng de hand worden gehou den. In verband met de beperkte plaatsruimte is opgave vóór 16 aug. gewenst bij onderstaande bestuurs leden: M. H. Peters, Pr. Irenestraat 1; F. J. Verblakt, Stationsweg 57 en J. van Kessel, Bevrij dings weg 44. Wij verzoeken de spaarders bij de Centrale Volksbank hun spaarboek jes wederom af te halen bij de kas sier M. H. Borghs, Burgemeester v. d. Loostraat 20.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 6