OPRUIMING 600 sensatie in Wenbay ,:v MIDDENSTANDS- HANDELSBEURS EN LANDBOUWTENTOONSTELLING ófi t (eëtiek uedickte IQtiitfwfol ein 10% korting Het Witte Huis Geb. Jeuken, Grotestraat Yenray telefoon 1424 heren- en jongenscostuums tegen ongelooflijk lage prijzen s.v.v. NIEUWS HANDBOOG RUITERSPORT HENGELSPORT WANDELSPORT DUIVENSPORT ZWEMMEN GYMNASTIEK dinsdag 14, woensdag 15 en donderdag 16 juli, telkens geopend van 10 - 21 uur bezoek deze beurs en win een prachtige prijs Ü3 Verder regenjassen, jacks, colberts, pantalons enz. enz. tegen WEGGEEFPRIJZEN. Besteedt uw guldens goed bij Sportaktiviteiten in Ysselsteyn Sportverenigingen opgelet STREMI '64 Mngsbeek op niet vastgestelde verkoopsprijzen Langstraat hoek Paterslaan Het adres voor complete woninginrichting w.o. vaste vloerbedekking. Jabo, Cocos, Sico, Supertwist, Anker Bou clé, Viltzeil, Balatum, etc. Zie onze grote collectie Vitrages en gordijnen gratis gemeten - gemaakt, - geplaatst Grote colectie Pracht dessins Prijzen voordelig Bedden, dekens, lakens, slopen, tafel- en divankleden, dames-, meisjes-, jongens-, kleuter- en baby-artikelen. Vesten, truien, pullovers, handschoenen, sjaals, zakdoeken etc. PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kapl. J. Bors Bevrij dings weg 1 - Tel. 1510 Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 6.15 Antoon Jans-Beken v.w. de buurt; 7 uur overl. fam. Bouten- Verschuren; 8 uur hoogmis b.g.v. de hernieuwing der doopbeloften voor de parochie; 9.30 Piet Tacken en overl. fam.; 11 uur overl. fam. Jans- sen-Deters; om half vier lof i.v.m. hernieuwing der doopbeloften; 18 u. H. Mis v. Harry Janssen en Jo van Vegchel. Maandag: 7 uur Helena Haenraets; 7.30 gets, jaarget. Johannes Hendr. Oudenhoven; 8.15 Ant. Jans-Beken v.w. broers en zusters; 9 uur Frans Vermaten en wederz. ouders. Dinsdag: 7 uur uit dankbaarheid fam. Swinkels-Wismans; 7.30 Johan na Janssen-Dins; 8.15 Maria Voer- mans-Janssen; 9 uur geen H. Mis; 9.30 pl. huwelijk Vermeulen-Stoks. Woensdag: 7 uur P. Lenssen en echtgenote; 7.30 Joseph Vosters en dochters Annie en Truus; 8.15 De ken Haenraets; 9 uur dokter Bloe men; 9.30 hoogmis uit dankbaarheid b.g.v. zilveren huwelijk De Bruyn- Deckers. Donderdag: 7 uur Regina Rongen; 7.30 best, jaardienst Clara van der Weyst-van Lankveld; 8.15 Th. Pou- wels; 9 uur Helena Haenraets. Vrijdag: 7 u. Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 A. Sijbers en dochter Carolientje; 8.15 zekere int. R.; 9 uur tot zekere int. (B. T.). Zaterdag: 7 uur Antoon Hubers; 7.30 Johanna van Bracht-Gerrits; 8.15 voor moeder en ouders Hen driks-Theelen; 9 uur Leo Geurts v.w. collega's Inalfa. Biechtgelegenheid van 17.30—19.30; 19 u. lof. Let op de aanvangstijden der missen heden zondag Heden koliekteren de misdienaars aan de kerkdeur. Van de opbrengst mogen ze eens per jaar een uitstapje maken. eHt zijn UW misdienaars, U wilt ze dus wel steunen. De voorbereidingen van de wed strijd Venray 1 (1954) tegen Venray 1 (1964) gaan gestadig voort. Organisator P. Philipsen heeft van de meeste spelers reeds de toezeg ging van deelname binnen. Op za terdag 1 augustus zal dan de wed strijd gespeeld worden tussen de SW-ers die in 1954 op zo'n grootse wijze het kampioenschaD en de pro motie behaalden en het huidige eer ste elftal dat nu nog de vruchten plukt, door nog steeds in de 2e klas se te kunnen uitkomen. De aanvang van de wedstrijd zal waarschijnlijk 5 uur zijn. dit is ech ter nog niet met zekerheid te zeg gen. We hopen U in de komende we ken de definitieve opstellingen en verdere bijzonderheden te kunnen vermelden. Op zondag 1 juli organiseert de handboogshutterij „St. Anna" de laatste wedstrijd, voor de samenstel ling van het Nederlandse team dat op 26 juli 1964 tegen de Belgen zal uitkomen. Aan deze wedstrijd nemen de 36 hoogste schutters van het hele land deel, die reeds 4 zif tings wedstrijden hebben moeten schieten, telkens 50 pijlen. Van deze 36 schutters komen de 14 hoogste uit in het Ned. team, ter wijl op deze dag de landskampioen bekend wordt. Bekijken we de lijst van de 36 hoogste dan blijkt wel, dat in Bra bant en Limburg de handboogsport het meest beoefend wordt, doch Am sterdam en Rotterdam zijn ook ver tegenwoordigd bij de 36 schutters. Een unicum is wel dat van dis trict 11 .waarin 15 verenigingen zijn opgenomen, in en rond Venray, 5 schutters bij deze 36 hoogsten zijn om te kampen om als teamschutter te mogen meedoen en/of om lands kampioen te worden, dit is wel een bewijs dat de edele handboogsport in onze gemeente en randplaatsen intens beoefend wordt. Een bezoek aan deze wedstrijd, die gehouden wordt op het terrein in de Henseniusstraat (bij de oude nood schoot) zal zeker de moeite waard zijn. Aanvang der wedstrijd om 1.30 u. Op het veteranentoernooi in Horst wisten wij het niet verder te bren gen dan de 6e plaats. Er waren acht clubs, waaronder enkele zeer goede. Vorige week zaterdag maakten de veteranen met hunne dames een uitstapje via Keulen en Bonn naar Altenahr en Königswinter. Het werd een zeer prettige dag. A.s. zaterdag komt Duisburg op bezoek, een zeer sterk spelend elf tal, waarvan zeer moeilijk te winnen zal zijn. Aanvang 5 uur. Op het concours-hippique te Reu ver, waaraan 150 ruiters deelnamen, behaalde J. Bovee te Ysselsteyn een 3e prijs in de klasse licht springen en J. Lemmens, Ysselysteyn een 4e prijs in de klasse zwaar springen. De Lieshoutse hondendresseerclub „De Trouwe Vriend" organiseerde zondag j.l. een kring wedstrijd. Aan deze wedstrijd werd door de vereniging „Buitenlust" met drie honden deelgenomen t.w. J. Barends met Cas; A. Blok met Dakki en M. Pelzer met Preston. Deze drie honden wisten de drie hoogste prijzen te bemachtigen: 1. J. Barends met Cas 302,5 pnt. schijnstellen 35 pnt. 337.5 pnt. 2. M. Pelzer 299.5 pnt. 3. A. Blok 297 pnt. Ook werd hier het z.g. spectacu laire waterwerk verricht. Op het gehouden nat. concours te Swolgen werd de 3e korpsprijs be haald door „De Roerdomp", Venray. De 3e personele prijs was voor de heer L. van Rijt. A.s. zondag 12 juli wordt door „De Roerdomp" deelgenomen aan het le kringconcours Kring Nrd. Limburg te Bergen, aanvang 2 uur nam. Opgeven voor zaterdag 11 juli Gasstraat 4 tot 12 uur n.m. Zondag 19 juli int. concours te Wellerlooi. ST. CHRISTOFFEL Onze wandelafdeling neemt vol gende week deel aan de Jeugdvier- daagse in Venray van 16 t.m. 19 ju li. Elk lid van St. Christoffel kan aan deze vierdaagse deelnemen. De kosten bedragen 1, De leiders en leidsters worden ver zocht de leden af te gaan voor het samenstellen van de groepen. Zorg tijdig uw lijst en inleggeld bij elkaar te hebben en voor woensdag 15 juli af te dragen op het bekende adres. W.S.V. VENRAY'S GLORIE In verband met de opening van het sportpark worden alle leden a.s. zaterdag om 10 uur in uniform ver wacht. We verzoeken de ouders hun medewerking te verlenen. Er is dan tevens gelegenheid zich op te geven voor deelname aan de Jeugd vierdaagse te Venray. Aan de 12e jaarlijkse zomerwan- deling te Venlo, namen ruim 2500 wandelaars deel. Bij de burgergroe- pen (georganiseerd) 25 km., behaal de de Gezamenlijke Wandelsportver- gingen uit Venray de 2e prijs met 654 punten. P.D.V. DE ZWALUW Het inkorven voor jonge duiven a.s. zaterdag kan gebeuren van 57 uur. Komt op tijd, dan behoeft men ook niet te wachten. De uitslagen van Geldenaken en St. Denis hopen we volgende week te kunnen plaatsen. A.s. zondag wordt er wederom een rijwiel vervlogen; hiervoor aanteke nen in de blanco kolom. P.D.V. DE VREDESDUIF Wedvlucht Chateauroux: P. Strijbos 1 3 4; P. en J. Janssen 2 8; H. Crooymans 5 7; H. v. d. Heu vel 6; Jacq. Ewalts 9. Wedvlucht Pont St. Max: H. v. d. Heuvel 1 8; P. en J. Jans sen 2 3 4 11 25 27; P. Strijbos 5 14; Jac. Verstegen 6; P. Janssen H. 7 15; H. Crooymans 8 13 19 29; Gebr. Wil- lems 9 24; J. Kusters 10; Jac. Ewalts 12; Frans Vermeulen 16 21; G. Jans sen L. 17 18 22; Gebr. Kusters 20 26; J. Maas 23. ZWEMCLUB SPIO A.s. zaterdag worden al onze leden om 11 uur uiterlijk aan het sport park Leunseweg verwacht om deel te nemen aan het défilé. 's Middags zijn in het lyceum de volksschool-zwemwedstrijden, aan vang 1 uur. Alle kinderen die zich hiervoor hebben opgegeven, worden om half een op de cour van het Lyceum ver wacht. Denk er aan: zonder diploma embleem geen zwemmen in het die pe bad. Emblemen en diploma's kun nen afgehaald worden Grotestr. 9a. Goed nieuws is er voor de kinde ren, die nog niet lid van Spio zijn. Zij kunnen zich als nieuw lid opge ven tegen betaling van contributie en inlef^eld bij de heer Hartman, Grotetsraat 9a. A.s. zondag is onze laatste uit wedstrijd. Deze keer gaan we naar Bergen, waar ter gelegenheid van de opening van een prachtig bad groot se zwemfeesten worden gehouden. De volgende nummers zwemmen mee: 50 m. rugslag meisjes: Ineke van den Munckhof, Agnes van Asch. 100 m. schoolslag meisjes: Lia Lu- cassen, Coby van den Munckhof. 50 m. vrije slag meisjes: Antoinet te van Soest, Ineke Wijnhoven. 5x50 m schoolslag estafette: Ma rian Verheugen, Nes Oosterbaan, Antoinette van Soest. Lia Lucassen, Coby van den Munckhof. 5x50 m. vrije slag estafette: Ineke Wijnhoven, Ineke van den Munck hof, Nes Oosterbaan, Lia Lucassen, Agnes van Asch. 50 m. rugslag jongens: Jan Arts, Ar ie Wester. 100 m. schoolslag jongens: Jan Janssen en Bert Barents. 50 m. vrije slag jongens: Bennie Janssen, Bennie de Koning, Ka^el Janssen en Ar ie Wester. 5 x 50 m schoolslag estafette: Bennie de Koning, Bert Barents, Arie Wester, Jan Arts en Jan Jans sen. 5x50 m vrije slag estafette: Karei Janssen, Jan Arts, Jan Janssen, Ben nie de Koning, Bennie Janssen. Twee Horster zwemverenigingen zwemmen hier ook mee. We gaan gezamenlijk met hen naar Bergen. Vertrek uiterlijk half een op het Henseniusplein. In Swalmen heeft onze jeugd het zwaar gehad. Toch tellen we al mee, ondanks het feit dat wij nog te wei nig kans op training hebben. Maar we houden vol. Arie Wester behaal de een derde prijs. SPORTNIEUWS van de MATER AMABILISSCHOOL en de JONGEREN CURSUS De sportclub van de Mater Ama- bilisschool heeft dinsdagavond 14 juli 'n sportontmoeting met de scho len van Bergen en Gennep in het Sportpark te Bergen. Vertrek extra bus om 6.15 uur vanaf het clubhuis. Zondag 19 juli neemt de club deel aan de diocesane sportdag te Kerk- rade. 'sMorgens om 6.30 uur vertrek vanaf het clubhuis. De Jongeren cursus behaalde za terdag 4 juli op hun diocesane sport dag te Stramproy een 2e, 3e en 4e plaats voor sportprestaties. In de middaguren werden ook hun crea tieve prestaties zeer hoog gewaar deerd. Aanmeldingen nieuwe cursisten Maandag 13, dinsdag 14 en woens dag 15 juli i9 gelegenheid zich op te geven als nieuwe cursiste van M.A. en J.C. 's morgens tussen 10 en 11 u. bij de leidsters Wilhelminastraat 17, tel. 1987. A.s. zondag 12 juli zijn er in Yssel steyn talrijke sportaktiviteiten te beleven. WIELERRONDE onder auspiciën van de R.K.N.W.B. met deelname van alle aangesloten wielrenners, plm. 150 in totaal. Favorieten in de seniorenklasse zijn o.a. Chr. Hoedelmans, Deurne, Brab. kampioen van de Bond; G. Evers, Linnc, Limb, kampioen van de Bond); W. Rutjens te Mierlo, Bondskampioen 1964; van Bussel, Deurne. In deze klasse rijdt ook mee de Venrayer H. Troisfontaine. In de junioren-klasse zal het gaan tussen de Venrayer Chris Hendriks, Limb, kampioen, M. Siebers, J. Hermsen, Venra/y; Poels, Merselo; A. Kuypers, Eindhoven, Bondskam pioen; A. Giesbers, Deurne; van Kessel, Deurne; Spetgens, Someren en van Pol uit Montfort. In de aspiranten-klasse zal het gaan tussen H. Janssen, Sevenum, Bondskampioen 1964; A. Cohnen te Saeffelen (Did.); van Ganzewinkel, Maarheeze; van Bussel en M. Huis mans, Deurne. BROMFIETS - GRASBAANWEDSTRIJD Tussen de wielerwedstrijden door zal een bromfietsgrasbaanwedstrijd worden verreden op het grasveld bij het gemeenschapshuis te Ysselsteyn. Een 10-tal deelnemers, waarbij de toekomstige kampioen van de junio ren-klasse bromfietsafdeling van de Kon. Ned. Motorsport Ver. (KNMV), de 17-jarige Fr. Sigmans uit Bakel. BALLONWEDSTRIJD voor de jeugd, waarbij door de deel nemende kinderen ballonnen worden opgelaten. De Ysselsteynse fanfare en drum band zullen deze sportmiddag muzi kaal opluisteren. De opbrengst is bestemd voor de nieuw te bouwen kerk in Ysselsteyn. Elders in dit blad staat het offi ciële programma van de festiviteiten en sportgebeurtenissen op zaterdag en zondag a.s. Hieronder volgen de meer techni sche gegevens voor de verschillende sportclubs. I Voor het défilé van alle sportver enigingen op zaterdag moeten depu taties tijdig op het terrein aanwezig zijn. Leden van de ontvangstcom missie, kenbaar aan witte rosette, zullen dan aanwijzingen geven. Alle deelnemers krijgen deelne merskaarten. Zwemmen: De wedstrijden beginnen om 11 u. De 160 jongens en meisjes worden ingedeeld in 3 groepen: 8-10, 11-13 en 14-15 jaar. Groep 1 zwemt 33 m.; groep 2 66 m en groep 3 100 m. De wedstrijden bestaan uit: school- slagzwemmen, vrije slag en rugslag. Bovendien is er een school-estafette- wedstrijd. Basketball: 2 uur Lyceum. Hieraan nemen deel Fantalus, Eindhoven; Con Brio, Helmond; Qu*> Vadis, Gemert en ASV Venray. Tennis: Zaterdag 1.30 Sportpark. Kwart-, halve- en finales worden gespeeld in dames- en heren-enkel- spelen; heren dubbel en gemengd. Zondag 1.30 Sportpark. Finalisten van zaterdag komen uit tegen een sterk team uit Eindhoven. V olleybaltoernooi Zaterdag half 2 dienen de geselec teerde deelnemers van V.C. Rooy voor het toernooi jeugdteams op het terrein aanwezig te zijn. Zondag om dezelfde tijd de deel nemers aan het senioren-toernooi. Vijf geselecteerde dames- en he renteams spelen, o.a. V.C. Rooy en Jong Ambon. De wedstrijden begin nen om 2 uur. Voetbal: Zaterdag 3 uur sportpark. SVV jeugd BI tegen rest van Ven ray; om 4 uur Venray Al tegen de rets van Venray. Zondag: SVV 2Rest van Venray 2 uur Molenwiekers 1Gennep 1 4 uur De spelers dienen een half uur voor de wedstrijd aanwezig te zijn. Hockey: Zaterdag hockeyveld junioren: Dames MHCVDeurne 2 uur Heren MHCVDeurne 3.15 uur Zondag hockeyveld senioren: Dames MHCVDeurne 1 2 uur Heren MHCVDeurne 1 3.30 uur Spelers en speelsters een half uur voor de wedstrijd melden bij de kleedlokalen van het sportpark. Gymnastiek: Zaterdag en zondag demonstraties gedurende de wedstrijden. Ruitersport: De wedstrijden worden georgani seerd door de Land. Ruiterclub St. Isidorus. De wedstrijden bestaan uit Springen lichte en gevorderde klas se; Parijs springconcours en Poney- wedstrijden; 4-tal dressuur; indiv. dressuur (J. Lemmens, Ysselsteyn). ST. CHRISTOFFEL A.s. zaterdag neemt St. Christoffel deel aan de officiële opening van 't sportpark. Alle leden van St. Chris toffel worden aan de gymzaal ver wacht om 10 uur, in uniform, ook de aspiranten.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 10