rob van haaren Kerkelijke Diensten R0ND0MATIC of Rondomat de Luxe Marlens - Schoolstraat 30 - Venray op uw gemak keus maken Politierechter van 21 tot en met 27 juni Geestelijk artikel Telefoon 04780-2389 dat kunt u nu in onze vergrote winkel met een grote sortering meubelen, vloerbedekking, over gordijnen en vitrage. Kom kijken PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: kapl. J. Bors Bevrij dings weg 12 - Tel. 1510 Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 6.30 Antonius Weiten; 7.30 Th. Pouwels; 8.30 Mgr. Hanssen; 9.30 hoogmis v. d. parochie; 11 u. int. J. R.; 18 u. Josefina Fonck-Laumans. Zondagmiddag 4 uur: H. Familie. Maandag: 7 uur deken Haenraets; 7.30 gest. jaarget. Gerard Gossens en echtgen.; 8.15 Hendrik Willems; 9 u. uit dankbaarheid bij zilveren huwe lijk fam. v. Kempen-v. d. Pasch. Dinsdag: 7 uur Albertus van Ger- ven; 7.30 Johanna van Bracht-Ger- rits; 8.15 int. fam. R. S.; 9 uur Peter Joh. Maessen, echtgenote en kinde ren. Woensdag: 7 uur Helena Haen raets; 7.30 gesticht plechtig jaarge tijde Peter Joh. Rutten, echtgenote en overl. kinderen; 8.15 gest. hoog mis ter ere van het H. Hart (Maria v. d. Bosch); 9 uur Antoon Jans- Beken (v. w. broers en zusters). Donderdag: 7 u. deken Haenraets; 7.30 overl. ouders Linders-Poels en zoon Wim; 8.15 Pierre van Opber gen; 9 uur Helena Haenraets. Vrijdag: 7 uur voor bijzondere int. (v. L.); 7.30 Gertruda Schols-Vosters; 8.15 zekere intentie R.; 9 uur plech tig huwelijk Barents-Peeters. Zaterdag: 7 uur Johannes Maas- sen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 Mevr. Drenth-Holthuis; 8.15 Maria Voermans-Janssen; om 9 uur geen H. Mis; 9.30 plechtig huwelijk Maas- sen-v. d. Voort; 10.30 leesmis uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk Lamers-Drissen. Biechtgelegenheid van 17.30-19.30; 19 u. lof. De kollekte v. d. Missie heeft af gelopen zondag in de St. Petrus- Bandenkerk opgebracht: 1493, RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 5e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15; 7 uur lof met overweging. Buiten de kerk wordt U een speldje aangeboden voor her wonnen levenskracht, gaarne aanbe volen. Maandag: H. Paulinus, bisschop en belijder. Dinsdag: Vigilie van St. Jan de Doper, 's Avonds 7 uur avondmis. Woensdag: St. Joh. de Doper. Donderdag: H. Guilelmus, abt. Vrijdag: H.H. Johannes en Paulus, Martelaren. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: Mis van Maria. 8.30 ge zinsmis tot intentie der aanwezige gezinnen. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvan gen. Misintenties Zondag: 6.30 Johan Janssen; 7.45 Hendrina Franssen-van Gerven; 9 u. overl. ouders Hermus-v. Oers; 10.15 voor de overl. leden der Francis caanse Missiebond; 11.45 Nelly Pot ten. Maandag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 7.45 Josephina Fonck- Laumans D.O.; 8.30 Antoon Goffers. Dinsdag: 6.55 Pater Casimirus en ouders; 7.45 voor overledene; 8.30 Maria Millen-Laurensse. Woensdag: 6.55 voor overledene; 7.45 Anna Janssen (Genootschap St. Jozef); 8.30 voor de gelovige zielen (Offerbus). Donderdag: 6.55 Mathilda Was- scher; 7.45 overl. fam. Scholtes; 8.30 voor overledene. Vrijdag: 6.55 Karei Hendriks; 7.45 voor overledene. Zaterdag: 6.55 Piet en Harry Her mans (Oostrum); 7.45 P. Spee en echtgenote en overl. kinderen; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 C. en J. Evers; 7.45 M. v. Roy, J. Meesters, K. Jeuken en Ant. Claassens; 9 u. J. Rongen, P. Philipsen, G. Verschuuren en R. Vastert; 11.45 H. Bosch, B. Peters, J. Naus en H. Janssen. VrijG. Jeuken, A. Derks, A. Sanders en Paul Pop. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis tot zekere intentie (L.); 10 uur overl. ouders Thoone-Lamers; 3 uur lof. Maandag: 7.30 gez. mnd. Maria Muyres-Dupont. Dinsdag: 7.30 Johannes Rongen. Woensdag: 7.30 Theodora Janssen- Tacken. Donderdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Vrijdag 7.30 gest. leesmis Antoon Broeren. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. van Rens-Litjens. Biechten v. 6.30—7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 3e zondag der maand. Leesmissen om 6.30, Kindermis 7.30; 2e H. Mis om 8.30 voor Gerardus Kemmelings; om 10 uur hoogmis voor de paro chie; 3 uur rozenkrans en lof. Maandag: 7.30 Hoogmis tot inten tie van de Boerenleenbank. Dinsdag: 7.30 jaardienst Theodo- rus Peters. Woensdag: 7.30 maanddienst Wed. Hellegers-Voermans. Donderdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Machutus. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor een over ledene (V.). Zaterdag: 7.30 Hoogmis ter ere van de H. Machutus tot zekere intentie (M.). Zaterdagavond biechthoren van 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 leesmis Anna Colbers-Naus; 10 uur hoogmis voor de parochie. Maandag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Martinus Verhoeven en Theodora Geurts. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis tot zek. intentie. Woensdag: 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis van dankz. v. fam. Heldens-v. d. Sterren. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Smits-Friesen. Zaterdag: Feest van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand; 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hiervoor offerden. Biecht- gel. van 78 uur; om 8 uur lof. Kerkpoetsen: Riek Dinghs en Elly Vullings. Misdienaars: T. Vullings, G. Swin- kels - Th. Arts, H. v. Cuyck - N. Janssen, J. Kunen. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 5e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis van dankbaarheid bij een 70e verjaardag; 9.15 hoogmis van dankbaarheid bij een 97ste verjaardag; 10.30 leesmis voor Frederica Loonen-de Ponti; om 3 uur lof. Maandag: 6.45 leesmis voor Anna Croijmans-Peeters v.w. de buurt; 7.30 gesticht jaargetijde voor Antoon Jacobs en echtgenote P. Friesen. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Jacoba Michels-Jacobs; 7.30 leesmis voor de parochie, kindermis voor beide scho len. Woensdag: 6.45 leesmis voor een zieke; 7.30 gestichte dienst voor Pe ter Johannes van Rens. Donderdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesmis voor Gerard Willemse, kin dermis; 10 uur huwelijksmis voor 't bruidspaar Philipsen-Loenen. Vrijdag: 6.5 leesmis voor Marti nus Deriks (Scheide). Zaterdag: 6.45 geen H. Mis; 7.30 leesmis voor Willem Gommans; 10 u. huwelijksmis voor 't bruidspaar Keijsteren-Vervuurt; biechtgelegen heid van 45 en van 77.30. Daar na lof. Kerkpoetsen: Riky Cornelissen en Mientje Litjens. Accolythen: 6.45 P. Heesen en J. van Ooi; 8 u. J. v. Vegchel en Ger- rit Jenniskens; 9.15 Huub Litjens, P. Stevens, J. Jenniskens en G. Corne lissen; 10.30 L. Weijs en A. Loonen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis v. d. overl. fam. van Vegchel-Verheyen; 8.10 leesmis voor het welslagen van een examen; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor ze kere intentie; 2 uur lof. Maandag: 7.30 maanddienst voor Maria Mulders-Thissen. Dinsdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Arts-van Eyck. Woensdag: 7.30 leesmis v. Gerar dus, Harry en Antonetta Vergeldt. Donderdag: 7.30 lsm. v. overl. fam. Emons-v. d. Hulst. Vrijdag: 7.30 lsm. v. Jan Mathijs Smeets en Emilia Smeets. Zaterdag: 7.30 gesticht jaarg. voor Jan en Jeanette Poels; gelegenheid om te biechten van 78 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 5e zondag na Pinksteren 7 uur leesmis voor overl. ouders v. Hoof-Ewals; 8.15 leesmis voor Wil lem Franssen en echtgenote; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Eyssen- Voncken; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 7 uur gez. H. Mis ter ere van de H. Antonius; 7.45 leesmis v. Henricus van Helden. Dinsdag: 7 uur Hoogmis ter ere van St. Jan; 7.45 leesmis voor Pe- tronella Emonts. Woensdag: Feestdag van St. Jan, patroonsfeest van onze kerk en pa rochie. 7 uur Hoogmis ter ere van St. Jan voor de parochie; 7.45 lees mis voor Wilhelmina Ewals-Emonts. Na de H.H. Missen verering van de relikwie van St. Jan. Donderdag: 7 uur gest. jgt. voor Joannes Janssen; 7.45 leesmis tot int. van fam. v. Rijswijck-Stiphout. Vrijdag: 7 uur gest. jgt. voor Hu- bertha van Dijck; 7.45 leesmis af- gest. fam. Arts-v. d. Zanden. Zaterdag: 7 uur gez. H. Mis voor priesterroepingen; 7.45 leesmis tot intentie fam. Wilms-Janssen; 5-6 u. Biechtgelegenheid. Heden zondag, worden aan de kerkdeur speldjes verkocht voor Herwonnen Levenskracht. (T.B.C.- fonds van de K.A.B.). Het Kerkbestuur ontving van het bisdom een nota van 400,zijnde de bijdrage a 50 ct. per communi cant. Tevens werd het dak van het priesterkoor gerepareerd. Kosten: 1265,Mogen we van de paro chianen een tegemoetkoming ver wachten voor deze speciale uitgaven. U kunt dit doen door bij gelegen heid van het feest van St. Jan een bijdrage te schenken in de offerblok van St. Jan (mannenkant). RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Bruijsten-Coppus; 10 uur hoogmis voor de zielerust van overledenen; 2.30 lof. Maandag: tot int. van fam. Muij- sers-Vullings. Dinsdag: v. d. overl. van fam. Poel s-Duij kers. Woensdag: Geboorte van H. Jo hannes de Doper: uit dankbaarheid b.g.v. gouden professie namens fam. Bloemen. Donderdag: v. d. overl. van fam. van Keijsteren-Geurts. Vrijdag: tot int. van fam. Marcel lis-van Tilburg; 20 u. lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Zaterdag: t.b.i. (Merselo); biecht gelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; vrijdag voor en na lof. RECTORAAT SMAKT Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis voor Petrus Mathijs Janssen; 7.30 voor overl. fam. Bo- nants-Brons; 10 uur Hoogmis voor onze weldoeners.- Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 H.H. Missen tot zekere intentie. Dinsdag: 6.30 voor Pastoor Assel- berghs; 7.30 voor welslagen van een examen. Woensdag: Feest van St. Jan de Doper. 6.30 H. Mis v. overl. ouders; 7.30 voor 'n zieke. Donderdag: 6.30 ter ere van het H. Sacrament; 7.30 voor Antoon Janssen en Theodora Vermeulen. Vrijdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Mis sen voor 'n zieke. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 tot zekere intenie (Jans sen); van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 u. gelegenheid om te biechten. RECTORAAT HEIDE Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor overl. ouders Lit- jens-Swinkels; 10 uur Hoogmis tot int. van familie v. d. Sterren-Voer- mans. Accolythen: Antoon van Rens en Piet Derikx. Misdienaars van de week: Sjraar Loonen en Bennie van Lierop. Maandag: 7.30 H. Mis voor de lev. en overl. leden van de LLTB. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor de overl. familieleden Peeters-Geerits. Woensdag: Geboorte van de H. Johannes de Doper. 7.30 H. Mis uit dankbaarheid. Donderdag' 7.30 H. Mis voor Jaco ba Michels-Jacobs. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Wilhel mus Jenneskens en Regina Rongen. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Petrus Mathijs Janssen v.w. de zangver. 't Heidebloempje. Biechtgelegenheid v. 78 uur. Katechismus: klas 3: 328 t.m. 331. Klas 4: dezelfde vragen als klas o plus vraag 325. Klassen 5 en 6: 498 499 504 505 507 509 t.m. 513. RECTORAAT VEULEN Zondag: 5e zondag na Pinksteren. 7.30 voor de bekende intentie; 10 u. Hoogmis v. zal. Wilhelmina Geurts- Croymans; 2.30 lof. Maandag: 7.45 lsm. voor de gelo vige zielen (B.). Dinsdag: 7.45 lsm. voor de vruch ten der aarde en andëre openbare noodwendigheden. Mis Salus Populi tot intentie Rector J. Geurts (juffr. K.). Woensdag: 7.45 lsm. ter ere van St. Jan uit dankbaarheid (fam. H.). Donderdag: 7.45 lsm. zes wekend, voor zal. Johanna Ewals-Pouwels. Vrijdag: 7.45 lsm. voor overl. fam. Burgers-Weegs. Zaterdag: 7.45 Hgm. jgt. voor zal. Leo Heidens en echtgenote. Accolythen: Willy Erben, Ben Bur gers en Mart. van Staveren. Kerkpoetsen: Mia van Wylick en Mariet Geerets. DE TERUGKEER VAN ONZE KAMPEERTOCHT Nu de tijd van de vakantie nadert, zien we kampeerterreinen met de dag voller worden. Wat gebeurt er? De mensen pakken hun hebben-en- houwen, zij het tot het noodzakelijk ste teruggebracht, bij elkaar en trek ken de wereld in. Wel ja, de wel vaart heeft ons een auto gebracht eigendom of in huur. En we trekken de wereld in, met een huis op wielen voor de dag en een tent voor de nacht en voor het verblijf. Hiermede zijn we geworden als de oude vol keren, als de primitieve stammen in verre werelddelen. Zij hadden eigen lijk geen vaste woonplaats en trok ken van oase, of van weidegrond naar weide. Zij bestaan nog, in het nabij verre oosten. Wij hebben wel een vaste woon plaats, althans dat denken we. Want we wonen in een stenen huis, ge kocht of gehuurd. We hebben een vaste baan, we hebben een parochie waartoe we behoren. Kortom we hebben ons vast gevestigd in onze woonplaats, waar we bij de burger lijke stand staan ingeschreven. Be halve dan die paar weken per jaar, wanneer we op drift geraakt, de kampeerplaatsen opzoeken. Daar le ven we dan oog in oog met de na tuur, daar ontbloten we het leven van luxe en comfort ,daar proberen we te zijn zonder franje en schijn. De vakantie brengt ons op die ma nier zeer dicht bij de echte zin van ons bestaan en van ons verblijf op aarde. Want dat is ook maar een voorbijgaand iets. Ondanks ons huis van steen met of zonder garage, ons huis met of zonder hypotheek, blijft het maar een voorbijgaand verblijf. Alle comfort en luxe die we onszelf hebben verdiend, die we door hard werken hebben kunnen aanschaffen, zijn bestemd te vergaan, wanneer ze door ons gebruikt en verbruikt zijn. Want we leven op een groot kam peerterrein. We staan ingeschreven als de tijdelijke voorbijgangers, onze registratiekaarten worden zorgvul dig bij de kampcontrole bewaard en onze rekening blijft open staan, zo lang we nog geen aanstalten maken te willen vertrekken. We blijven in de camping met vele anderen vluchtig bijeen; vandaag is het die, morgen een andere. Telkens verdwijnen er, telkens komen er nieuwe mensen bij, komen er men sen in de plaats van anderen. Men trekt van camping tot camping, maar ons doel blijft terug te keren naar het huis, dat ons stenen huis is, ons Vaderhuis. „Laat ik U nou zeggen edelacht bare, dat die getuige te keer ging als een Bietel" beweerde de verdachte winkelier, die een schuldeisende grossier had mishandeld. „Meneer de rechter", zei de grossier, „als hier sprake is van een Beatle, dan was hij dat. Die man werd hele maal wild!" Om zijn woorden kracht bij te zetten liet de grossier een bruine hoektand griezelig heen en weer waggelen. „Kijk, zei hij, „die zit nog steeds los!" De winkelier had twee jaar gele den twee keer achter elkaar een be stelling gedaan van 42,69. Een van rekening betaalde hij, maar toen de tweede kwam leek hem dat be drag zo bekend. „Dat heb ik al be taald", zei hij, en de grossier kreeg geen geld. Eerst kwam de vertegenwoordiger manen. „Ik zal het eens nakijken", beloofde de winkelier. Toen kwam de grossier zelf. „Ik zal het eens na kijken, zei de winkelier eentonig. Tenslotte stapte de getuige met een nu-of-nooit-gezicht de kruideniers winkel binnen en eiste 42,69. De gevolgen zijn boven kort doch tref fend beschreven. Als u een grossier tegenkomt met een heen en weer waggelende bruine hoektand, dan is het deze. „Hou die tand toch eens even stil!" riep de rechter tenslotte. „U lijkt wel een cirkelzaag!" Het baatte wei nig. De grossierstand bleef het recht storen door zijn gewaggel. „Iedere keer als ik aan hem denk schieten me de zenuwen d'r in", zei het slachtoffer van de mishandeling. „Luister nou eens edelachtbare" soebatte de winkelier, „het zat in mijn boekhouding, en wie werkt maakt fouten," „Jawel, maar wie werkt mishan delt nog niet altijd" troefde de rech ter. Er kwam nog een getuige in de vorm van een slobberige pakhuis knecht, die aan de overkant van de straat in het zonnetje had gestaan. Hij beschreef hoe de grossier gelijk een meteoor, maar minder imposant de winkel uit was komen schieten. „Ik heb zoiets daar nog nooit eerder gezien", verklaarde hij ernstig, „en ik sta nog wel altijd aan de over kant in de zon". „Nou", begon de verdachte weer, „hoe het precies is gebeurd weet ik niet, maar hij zei dat hij mijn hele winkel op stelten zou zetten. En toen ineens, floep!, zat hij op de stoep." „En die tand groeit niet meer vast ook", deed de grossier op zijn beurt een duit in t' gerechtelijk zakje. „Ik heb 't de tandarts gevraagd. Die zegt dat-ie niet meer vastgroeit, 't Kost een heel kunstgebit, want er kan ook geen valse tand tussen. Kijk maar, de rest is te slecht!" Hij sper de zijn kaken wijd vaneen om de rechter de ruïne te laten zien. Maar die had er hoegenaamd geen belang stelling voor en toen deed hij de mond maar weer dicht. „U hebt zeker geen middenstands diploma, hè?" vroeg de officier de verdachte. „Nee, ik ben nog van vóór die tijd." „Dacht ik wel, anders had je je paperassen wel beter in orde ge had." Twintig gulden boete werd er geëist. De grossier verzonk nu in volsla gen wanhoop. Hij sloeg de handen ineen, liet zijn tand met verdubbelde energie waggelen en riep: „Wat heb ik nou aan twee tientjes! Die tan den komen me wel op twee, drie honderd gulden met verdoven en al les mee." De rechter legde hem geduldig uit dat die twee tientjes voor de staat zijn. Die mag ook wel iets hebben voor de moeite. Aan schadevergoe ding kan de beledigde partij op de zitting niet meer dan honderd en vijftig gulden krijgen. „Nou, vooruit dan maar", deed de grossier groot moedig, „maar ik vind 't wel wei nig". De politierechter vonniste con form. De winkelier wilde nog eens veertien dagen prakkezeren over hoger beroep. Daarop haalde de grossier de bruine waggeltand uit zijn mond en deed die in een luci fersdoosje. „Ik zal 'm toch maar even bewaren, voor 't geval hij het hogerop gooit", legde hij uit. 1 250.- voor uw wasmachine bij aankoop van de wérkelijke wasvolauiomaat PROFITEER! Dat is nieuws! Dat is sensationeel. Tijdelijke inruil-actie van Rondo! Want als u uw bruik bare wasmachine inruilt, krijgt u daarvoor 250,terug. Dat betekent dus tijdelijk de beste Duitse was- volautomaten (waarmee u véél meer kunt doen!) zegge en schrijve 250.voordeliger. Profiteer! Maak voordelig kennis met de topprestaties van Rondo: de Rondomatic en de Rondomat de Luxe! Ga naar de erkende handelaar! Alleen dan krijgt u een Nederlands garantiebewijs met de bekende service en garantie van fabrikant en importeur! 1975.— nu met inruil 1725.— Eén vingerdruk, een volledig wasprogramma! Druktoetsschakeling - keuze uit 18 vol-automatische was programma's voor 4-5 of 2 kg droog wasgoed plus vele vari aties daarop - hoge drogings graad bij het centrifugeren - uniek dubbelsop-procedé - een voorinstelling voor wolwas en synthetische was - automati sche wasmiddel-toevoer - kuip en trommel van roestvrij edel- staal - vrijstaand, overal direct aansluitbaar - absoluut veilig voor alle weefsels van van daag en morgen, dank zij de beroemde Rondo-precisie-was- volautomaat met onbegrensde mogelijkheden, hxbxd 90x68x62 cm. (incl. handvat) 1650.— nu met inruil 1400.— van perfectie! de volautomaal Met deze volautomatische „combi" stelt u programma's in voor normaal vuil wasgoed, fijn wasgoed, spaargang voor minder vuil wasgoed en fijn wasgang voor extra gevoelige fijne en wolwas. Dus: een volauto- maat voor weefsels van vandaag en morgen! Talrijke programma-vari aties! Uniek dubbelsop-procedé van Rondo. Ingebouwde, extra hoog- toerige (ca. 3000) centrifuge met dichtewandtrommel. Kuip, trommel en bovenkraag van roestvrij edelstaal. Automatische wasmiddeltoevoer. 4 Loopwielen! hxbxd 80x97x56 cm.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 6