H ZATERDAG 11 JULI V3 Kamer van Koophandel De afgel open week op bezoek bij Venrays industrie De politie meldt: Burgerlijke Stand a:si CAMPS NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. J, Janssen Leunen tel. 136) Albionstraat 15 GROENE KRUIS Dinsdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Hervormde Kerk te Blitterswijck begint zondag om half 11. Predikant is Ds. Luyendijk uit Nijmegen. In de vakantiemaanden worden de kerkdiensten alleen in Blitters wijck gehouden, maar de Kerkeraad wil alle mogelijke medewerking verlenen aan de Venrayse kerkgan gers door vervoer per busje of auto te regelen. GESLAAGD Voor het examen vakbekwaam heid kleinhandel in tabaksartikelen te Utrecht, slaagde de heer Chr. P. M. Jansen .Grote Markt 11a. Aan de M.M.S. „St. Oda", Jerusa lem te Venray slaagden voor het einddiploma: Cobie Arts, Venray; Lies Caster mans, Maastricht; Ine Claassens, Horst; Tiny Franssen, Asten; Arna in 't Groen, Dongen; Petra Jeuken, Venray; Vera de Jong, Melick; Petra Kop, Boxmeer; Maria de Kroon, Middelbeers; Anke Maussen, Schaes- berg; Ans Rouschop, Blitterswijck. Loes Tander, Doetinchem; Marijke Wilmink, Geldrop. Afgewezen: geen. Aan het Psychiatrisch Ziekenhuis „St. Anna" te Venray werden op 16 en 17 juni de examens Verple ging Psychiatrische patiënten (Zie- kenverpleeging Diploma B) afgeno men. De 12 geslaagde kandidaten zijn: M. Baas (Zr. Christine); J. Cor- tenbach; E. Jorna; A. Kessels; J. Kooyman (Zr. Walburga); C. Pierik: M. Snijders; A. van de Ven (Zr. Ri ta); M. Verheyen; C. van Vugt, W. Weyers en M. Pape (Zr. Noitburga). AGENDE CENTRALE KAB VENRAY Donderdag 25 juni 20 uur in de Burggraaf vergadering KAV. Spre ker is legeraalmoezenier v. Leipzig. K.A.B.-leden die de studiedagen te Rolduc mee willen maken, kunnen zich opgeven (liefst zo spoedig mo gelijk) bij M. H. Peters, Pr. Irene- straat 1. ZILVEREN MEDALJE VOOR DE ZUIVELFABRIEK Op de algemene jaarvergadering te Helmond van de Coöp. Zuid-Ne derlandse Zuivelbond, werd aan de Coöp. Zuivelfabriek te Venray een medal je in zilver uitgereikt, vanwe ge de uitzonderlijk goede kwaliteit der boter gefabriceerd in 1963, AMATE-BALLONNENWEDSTRIJD Ongeveer 1350 ballonnen zijn de lucht ingegaan. Met wind uit het zuiden dreven de ballonnen via Box meer naar het Noorden, waar zich kennelijk een splitsing voordeed. Een aantal ging verder in noorde lijke richting via Nijmegen tot De venter, het grootste gedeelte echter passeerde zonder controle van de douane de Duitse grens. Uit de binnengekomen kaarten blijkt, dató vele ballonnen in het grensgebied zijn terecht gekomen. De sterke broeders gingen echter verder. Om 7 uur landde een ballon nabij Bremen. In 5 uur werden hon derden kilometers overbrugd. Ook in Oldenburg zijn verschil lende exemplaren terecht gekomen. De kroon wordt gespannen door een ballon, die in Lithauen werd gevon den. Deze is waarschijnlijk in de bovenlaag in een oostelijke stroming verzeild geraakt. Dit is ook het geval met enkele ballonnen, waarvan de kaartjes uit Oost-Duitsland werden toegezonden. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling op 20 juni de uitslag te bereke nen. Gezien het gebied, waar vele ballonnen terecht zijn gekomen, hebben wij de termijn verlengd tot 1 juli Hét is wellicht aardig de vol gende brief te publiceren, die ons uit Oost-Duitsland bereikte. „Toen ik op 6 juni 's nachts om half een van een vergadering naar huis ging, viel vlak voor mijn voe ten een luchtballon naar beneden. Ik schrok flink en durfde er eerst niet aan te komen. Toen zag ik het kaartje en besloot het er af te ha len. Jammer genoeg vloog de bal lon weer weg. Maar het kaartje kan ik opsturen. Het was natuurlijk een flinke verrassing, dat de ballon juist voor mijn voeten moest neerkomen. Het was een geluk voor me, want mijn moeder was goed kwaad dat ik zo laat thuis kwam. Toen ik het kaartje liet zien, was alles vanzelf sprekend vergeten. Hartelijke groeten aan de kleine „luchtballonwedstrijddeelnemer". De ballon was van Frans Naus, Julianasingel 21). Mr. Custers maakte op de bijeenkomst met de Kamer van Koophandel bekend dat op zaterdag 11 juli wind en weder dienende het sportpark van Venray officieel zal worden ge opend. Deze opening zal geschieden door dr. v. Griethuizen van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Op die dag zal verder de eerste spade plechtig in de grond wor den gestoken voor het cultureel centrum, terwijl alle kanalen opgetrokken zijn om op diezelfde dag ook de eerste spade de grond in te krijgen voor het buitenbad van het zwembad. De Minister heeft deze aanvrage intussen al op zijn bureau en heel Venray hoopt dat deze V3 inderdaad op die dag kan worden af geschoten. Venray's gezamenlijke stands organisaties en Venray's Industriële Club hebben de leden van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken woensdag een visitekaartje gepresenteerd dat er zijn mag. Een visitekaartje allereerst van Venray's industriële ontwikke ling, maar ook van Venray zelf. Op die dag hebben meerdere leden van de Kamer eerlek en spontaan erkend: ik wist niet dat zulks in Venray mogelijk was. Men heeft laten we het maar eerlijk zeggen in Venray dikwijls het ideee dat de Kamer van Koop handel een Venlose aangelegenheid was, in die zin, dat er alleen maar oog was voor Venlose problemen. We gaan over het al of niet juist zijn van dit idee niet redetwisten, maar woensdag heeft de Industriële Club Venray niet alleen laten zien dat de industriële ontwikkeling van Venray er zijn mag, maar dat er ook in Venray nog vele problemen op een oplossing wachten, waar wel licht de Kamer iets aan kan bijdra gen. ONTVANGST De ontvangst op INALFA, de wel komstwoorden van de voorzitter van de Gezamenlijke Standsorganisaties de heer Laurensse en de inleiding van de voorzitter van de Industriële Club vindt U elders beschreven, evenals het bedrijsfbezoek aan In- alfa, Nelissen, Muvero, Custers, Zui velfabriek en Beeren. Bedrijfsbezoeken die een groot succes waren, omdat de leden der Kamer en de overige gasten een duidelijk beeld gegeven werd van de industriële aktiviteit in onze ge meente. Dan was er de officiële ontvangst op het Gemeentehuis, waaraan voor af een zgn. hoogwerker van Ven- ZWEMCLUB SPIO Zoals elders in dit blad vermeld staat gaat Spio zondag in Horst wedstrijdzwemmen. De volgende zondag (28 juni) is er een wedstrijd in Brunssum. Er be staat voor ouders en andere belang stellenden gelegenheid om met de bus mee naar Brunssum te gaan. Opgave hiervoor uiterlijk a.s. dins dag 23 juni bij Mevr. v. d. Munck- hof, Schoolstraat 35, tegen betaling van 3,50 per persoon. Vertrek zon dagmiddag 1 uur vanaf het Hen- seniusplein. MATER AMABILISSCHOOL VENRAY Zaterdag 20 juni vertrekt een groep M.A. meisjes voor een zomer- ray's fabrikaat (N.V. Custers) zijn kunnen liet zien en duidelijker dan met woorden aantoonde tot welke prestaties Venray's industrie in staat 750 JAREN OUD In 1224, zo zei de Burgemeester, in zijn rede bij de ontvangst, duikt voor het eerst de naam Ven- ray in de historie op. Vindt de oud heidkundige kring geen vroeger stuk dan betekent dat dat Venray over enkele jaren 750 jaren oud is. Reeds in de 15e eeuw had Venray een goede naam voor zijn stro-ver werkende industrie, o.a. voor hoe den, terwijl in de 19e eeuw bier brouwerijen, kaarsen en chicorei- fabrieken getuigenis aflegden; van Venray's nijverheid. Het dorp dat in 1722 3240 inwoners telde is intussen gegroeid. Gegroeid ook in opper vlakte, tot het de grootste gemeen te van het zuiden werd. Dat men op het ogenblik nog meent, zelfs op het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat Venray in Brabant ligt, is misschien be treurenswaardig, doch fout. De Burgemeester wees er op dat de gemeente Venray 650 km wegen heeft, een afstand van Maastricht naar Groningen v.v. en 11 woonker nen, met tal van eigen problemen. Veertig dagen kermis per jaar een van de minste daarvan. Hebben andere plaatsen hun kastelen, Ven ray heeft zijn kloosters die als telijke bolwerken de toegangswegen tot Venray bewaken. Venray is van de 3 ontwikkelingskernen van Lim burg en dat men aan industrialisatie het een en ander heeft gedaan, daarvan hebben de bezoekers zich zelf kunnen overtuigen. Doch laten we, aldus de Burgemeester, de land bouw niet vergeten die door ontgin- nning van bijna 1700 hektaren na dë bevrijding nieuwe stimulansen vond, zoals men die ook verwacht van het Lollebeekplan, STORMACHTIG Mr. Custers wees er op dat Ven ray een ongekende en stormachtige ontwikkeling meemaakt, die als iedere storm wel eens stukken ach terlaat, maar die toch nieuwe le venskansen biedt aan allen, die hier werken, leven en wonen. Dat levens- jarrP ™an 8en wee£ naar Zoutelan- patroon te blijven verbeteren is een de. 's Morgens om 9 uur vertrekt de bus vanaf het clubhuis. Maandag 22 juni is er weer sport vanaf 7.30 uur o.l.v. mej. Stultjens en dinsdag 23 juni vertrekt voor de zwemsters, eveneens om 7.30 uur, de bus naar het Sportfondsenbad te Venlo. Donderdag 25 juni is de laatste bakles en de toneelgroep heeft voor de a.s. sluitingsavond van de school een „kabaret" in voorbereiding. In de week van 20 tot 27 juni wor den alle M.A. aangelegenheden waargenomen door mej. Geomini, leidster van de Jongeren Cursus. R.K. VORMINGSCENTRUM VOOR NOORD-LIMBURG KASTEEL WELL Op zondag 21 juni vindt om 5 uur 's middags de feestelijke prijsuitrei king plaats van de Noord-Limburg se Toneelprijs 1964, waarnaar zes Noord-Limburgse toneelverenigin gen meedingen, die in het afgelopen seizoen de vormingscursus van het W.K.A. volgden. Het openingswoord zal gesproken worden door le voorzitter van het Stichtingsbestuur „Kasteel Well ,o., Drs. M. Dittrich. De prijsuitrei king geschiedt door de Voorzitter van de Culturele Raad Limburg, de heer G. Goossens te Tegelen. Vervolgens zal de fanfare van America concerteren onder leiding van de heer Nic. v. d. Kroonenberg. Na een gezamenlijke koffietafel zal om 8 uur door de bekende to neelgroep „Dr. Ariëns" te Eindho ven het blijspel „De man van mijn dochter" door Paul Heiwig worden opgevoerd in de historische tienden- schuur van het Kasteel. Voor deelname aan de koffietafel is tijdige opgave nodig. NIEUWE ZELFBEDIENINGSZAAK IN YSSELSTEYN De fa. Bos heeft afgelopen woens dag onder grote belangstelling zijn nieuwe zaak geopend. Na een be staan van bijna 40 jaar, is hij na drie verbouwingen gegroeid van 20 tot 100 vierkante meter vloeropper vlak. Achter het 16 meter brede front ligt een keur van artikelen: kruideniers- en vleeswaren, bak kerswaar, maar ook cosmetica en drogisterij-artikelen. Zaal Bos is gecompleteerd met een prachtige feestzaal, waarachter nog een terrasje geprojecteerd is. van de doelstellingen van het ge meentelijk beleid, waarvan o.a. het industrialisatieprobleem een onder deel is. Hij vertelde dat het vraag; stuk der ruimtelijke ordening in dit verband de basis is, voor welke or dening liefst 19 plannen zijn opge steld, die intussen deels achter haald zijn, deels weer uitgebreid moeten worden. Er is een nieuw hoofdzakenplan op komst, dat Venray's uitbreiding gaat regelen tot het jaar 2000; even eens een nieuw structuurplan, dat de kom een nieuw aanzien zal geven, voldoende industrieterreinen reser veert, alsmede gronden voor woningr bouw. 3800 WONINGEN telt Venray thans, terwijl het er in 1955 nog maar 2600 waren. Een 3 ja ren-programma voorziet in de bouw van 520 woningen, nu zijn in aan bouw 304 woningen. Hij klaagde dat er te weinig dif ferentiatie was bij de woning- bouwtoewijzingen. Premiewonin- gen en woningen in de vrije sector (voor dit laatste liggen alleen al 150 aanvragen te wachten) worden veel te weinig gegeven. TOEKOMST Aan de hand van kaarten toonde hij aan, wat er nog meer aan Ven rayse plannen op verwezenlijking wacht. Op de eerste plaats verdere uitbouw van sportpark en verwe zenlijking van het zwembad en cul tureel centrum. Hij vertelde dat het feit dat men 4 jaren gewacht heeft met de rijksgoedkeuring van het cultureel centrum een extra bedrag kost van meer dan een ton. Hij wees verder op de onderzoe kingen, die het Mgr. Hoogveld in stituut gaat doen om een oplossing te krijgen op de vraag wat er nu feitelijk wel voor Venray's jeugd moet gebeuren. In het kader van de sociale voor zieningen wees hij op de 10 miljoen kostende nieuwbouwplannen van 't ziekenhuis ,de stichting van een zgn. gezondheidscentrum en het onder- ziek naar problemen der bejaarden. De verbetering der wegen als Mid den Peelweg, Beekweg en Stations weg kon hij al met trots vermeldeii en di-t jaar hoopt men te komen tot verbetering en doortrekking van de Deurneseweg naar Wanssum. De financiën die een en ander kos ten vormen een geweldig probleem en zijn uit de normale middelen niet op te brengen. Wat het kost deze extra's los te peuteren mag intussen bekend zijn. Dat voor dit alles ook een gemeentelijk apparaat berekend moet zijn, zal ook duidelijk zijn en aan de uitbouw daarvan wordt ook voortdurend gewerkt. SAMENWERKING Met de bestaande industrieën is en blijft een opgave voor het ge meentebestuur dat b.v. bij de hui dige situatie op de arbeidsmarkt ernstig rekening moet houden met de levenskansen van de bestaande industrieën. Die samenwerking is er z.i. in de Industrie Commissie, waar in ook het bedrijfsleven zitting heeft en kan uitgebouwd worden. Dat samenspel is nodig om ook in de toekomst steeds vruchtbaar te kunnen werken aan het algemeen welzijn, dat altijd moet prevaleren boven dat van de enkeling. Hij ver trouwde de leden der Kamer een zij het summier overzicht të hebben gegeven van ook andere dan industriële aktiviteiten en vertrouw de dat ook de Kamer op zijn plaats de belangen van de Venrayse ge meenschap waar mogelijk zou ver dedigen. SAMENSPEL Dit samenspel had de voorzitter der Kamer de heer Rijssenbeek uit Gennep in zijn dankwoord tot de Gemeente nog eens extra bena drukt, waarbij hij de hoop uitsprak dat dit bezoek een succes zou mogen zijn in alle opzichten. AARDGASLEIDING Woensdag is men voor het eerst in Limburg begonnen met de aanleg van de grote gasleiding. In de Vredepeel is de werkploeg, bestaande uit Nederlanders, Fran sen en Perzen, begonnen aan het graven van de 2.5 m diepe sleuf, waarin de 12 meter lange buizen van 60 cm doorsnee, dan gedeponeerd worden en aan elkaar gelast worden. Men heeft gepland dat 1 km per dag klaar komt. De leiding loopt via de Vredepeel, Ysselsteyn en Veulen naar Helden. UIT DE OUDE DOOS Waarschuwing De Burgemeester van Venray brengt nogmaals ter kennis van wie het aangaat, dat het ten strengste is verboden op de gemeente-eigendom men turf te steken of te baggeren, heide of struwelen te hakken of te houwen. Hierop zal ten strengste worden gelet en op mijn last onmiddellijk bij overtreding procesverbaal wor den opgemaakt. De turf die ter plaatse mocht wor den aangetroffen zal worden ver beurd verklaard. Venray, 28 April 1921. De Burgemeester voornoemd. De laatste zin van bovenstaande waarschuwing geeft thans na plm. 45 jaar toch wel aanleiding tot de vraag: Wie verklaarde de turf ver beurd: de Burgemeester, de politie man of misschien later de kanton rechter. Helemaal duidelijk is het nu nog niet. Of was 't maar bang makerij Het weekend begon met een aan rijding op vrijdag tussen een bestel auto en een personenauto op de Midden Peelweg. De materiële scha de was niet gering. Zaterdag is er brand geweest op de houtopslag op het laademplace- ment bij het station. De schade bleef beperkt tot wat verbrande hout spaanders. De brandweer kon na een uurtje werken inrukken. Op de Maasheseweg reden een be stelauto en een personenauto tegen elkaar. Geen persoonlijke ongeluk ken, evenmin als bij de botsing op de Albionstraat tussen een personen auto en een brommer, waarmede de zondag werd ingeluid. De brommer die tegen een afsluitbord opreed in de Grotestraat kan een behoorlijke reparatierekening verwachten. Maandag botste een personenauto tegen een autobus op de verlengde Deurneseweg en zorgde hier voor de nodige brokken. Dinsdag speelde een automobilist niet alleen met zijn eigen, maar ook met het leven van anderen, toen hij echt flink de bochten in Vel- turn met een vaart van zo'n 100 km wou nemen. Dat lukte hem niet en het mag nog een wonder zijn dat hij niet te pletter vloog. Nu sloeg zijn wagen over de kop, werd danig ver nield, terwijl hij zelf enkele snij- wonden opliep. De geschrokken voorbijgangers hadden zich bij dit experiment ijlings in veiligheid moe ten brengen. Een dame liep een shock op van de schrik. JAAROVERZICHT A.N.W.B. Het keurig jaaroverzicht van de ANWB over 1963 geeft weer een hele boel aktiviteiten weer van de Kon. Nederlandsche Toeristenbond. Daar staan allerlei wetenswaar digheden in, o.a. een stel kaarten van Nederland waarin op eenvoudi ge wijze enkele aktiviteiten van de ze bond worden weergegeven. Dan doet men voor ons gevoel vreemde ontdekkingen. Zo blijkt de Noord- Limburgse hoek blanco bij de toe ristische rondritten. Hier schijnt niets te zijn en dus rondritten on nodig! Erg valt op dat de kaart met E en N wegen vrij goed door geheel Nederland heen leiden, maar juist de hoek Noord-Limburg en Oost- Brabant is een onbeschreven blad. De blankheid van de kaart in deze contreien valt beslist op. Diezelfde blankheid valt op t.a.v. de wegen wachthulp. Het ergste is dat het nog niet uitziet dat die kaarten in de komende jaren veranderen. in de week van 11 t.m. 17 juni GEBOREN: Rozmanics, Maria A. C. J., Hense- niusstraat 14a Hanen, Hendrikus J., Kastanjestr. 12 Coopmans, Robert J. L. M., Ven- raysbroek 2. Beerkens, Michèl P. M., Smakter- weg 6a. den Holder, Johannes A. B., Burg. v. d. Loostraat 13 Drabbels, Jozef W. J., Volenseweg 2 Nelissen, Melanie G. M. C., Nassau- plein 20. van Houdt, Maria Q., Pr. Irene- straat 6 Gerrits, Gertruda M. L., Roermond. ONDERTROUWD: Janssen, Jacobus P. G., 31 jr., land bouwer te Vierlingsbeek, Rondweg 11 en Verschuren, Huberdina W. J., hulp in de huishouding te Ven ray, Deken Thielenstraat 20. Vermeulen, Theodorus H. P. M. 30 jr., timmerman te Venray, Hoenderstraat 42 en Stoks, Gerar- da E. M., 33 jr., te Venray, Deken Thielenstraat 13. Kessels, Henri J. M., 28 jr., landbou wer te Venray, Kleindorp 5 van Rijswijck, Wilhelmina J. P. J. 25 jr., z.b. te Venray, Daland 7. Philipsen, Jozef L. L., 27 jr., graan handel te Venray, St. Jozeflaan 32 en Janssen, Josephien J. G., 27 jr. kleuterleidster te Venray, Lang straat 25. GETROUWD: van den Bosch, Cornelius F. G., 23 jr., groentehandelaar te Breda en van der Burgt, Antonetta A., 18 jr. inpakster te Venray. Üi TANJA de sierlijke verlovingsring Juwelier Horloger - Opticien Grotestr. 16 Tel. 1261 Venray LAGERE PRIJZEN Terwijl de huismoeders met een zekere gelatenheid het hogere loon, dat vader inbracht, zagen weg vloeien door de sterk gestegen kos ten van het levensonderhoud, hiel den economen en politici de adem in. Zou de loonronde van dit jaar op een échec uitlopen? Vorige week verklaarde een op geluchte minister Andriessen echter dat de kosten van levensonderhoud in mei niet onbelangrijk zijn ge daald. Hoewel de prijzen van rund vlees en koffie in die maand wel zijn gestegen, werd dit meer dan vol doende gecompenseerd door de da ling van de groenten- en fruitprij- zen zodat het prijsindexcijfer drie punten kon zakken. Ondanks huur verhoging, hogere posttarieven er stijgende grondstoffenprijzen gelooft de minister, dat de kosten van het levensonderhoud in dit jaar tot 7% beperkt blijven. Dit ondanks de ho gere luistergelden 18,en de hogere huren, die ook op 1 juli in gaan. Of dan het einde van dit jaar de vakbonden met nieuwe looneisen zullen komen, zal echter afhangen van de feitelijke prijsontwikkelin gen. Kennelijk denken de werkge vers hierover anders dan de vak bonden. BELASTINGVERLAGING Het belastingtornooi in de Tweede Kamer is geëindigd. De nieuwe ont werpen van wet voor de verschillen de soorten directe belastingen zullen ons weldra als vaste regel worden gepresenteerd. De belangrijkste verbetering in de regels achten wjj die van de 5%-re- geling. Tot op heden moest iedere belastingplichtige aantonen dat hij tenminste 100,beroepskosten had om 5 pet. op zijn inkomen in mindering te kunnen brengen met een maximum 600, Er waren kosten, die daaronder vielen en andere mochten beslist niet in rekening worden gebracht. Zo bestond er een ernstige grief dat men de kosten van het vervoer en huis naar het werk niet mocht af trekken. Voortaan is dat mogelijk. Iedereen mag nu 5 pet. aftrekken, zelfs met een minimum van 240, terwijl het max. 600,blijft. Heeft iemand méér kosten dan 600,dan kan hij na bewijs tot 1000,ko men. Bovendien kunnen de velen die van 10 tot 40 km van hun werk wo nen nog een aparte aftrekregeling tegemoet zien, die boven op de ge schetste komt. Voor de vorming van neven-in komsten mag een loontrekker nu 400,per jaar verdienen voordat hij een aanslag in de inkomstenbe lasting krijgt. In de regeling van de buitengewo ne lasten, die aftrekbaar zijn, vor men de ziektekosten altijd een bron van twist. Voortaan moeten die 2,5% van het zuiver inkomen bedragen of tenminste 500,Ook de aftrek regeling voor giften is verhoogd. Voor giften aan kerkelijke of cha ritatieve instellingen zal in de toe komst tot 10 pet. van het onzuivere inkomen mogen worden afgetrok ken, mits men tezamen tenminste de 10,overschrijdt. Het zijn vooral de zelfstandigen met de midden-inkomen van 10.000 tot 30.000 die vol verwachting naar de behandeling van deze ontwerpen hebben uitgezien, omdat er in hun regionen bijzonder veel bezwaar be staat tegen de zware fiscale druk. Hebben zij nu een flinke verlichting gekregen? Hiervan is nog weinig te zeggen, aangezien de progressie weliswaar 800 miljoen minder zal worden. Maar hoe, dat zullen we nog ervaren. NIEUWE ZIEKENFONDSWET Terwijl Chroetsjef in Denemarken opnieuw het boeren aan het leren is, is de Tweede Kamer bezig met de nieuwe ziekenfondswet, waarin de verstrekking van medische hulp voor vrijwillig verzekerden gelijk gemaakt wordt met de verplicht verzekerden. Wat hiervan het resul taat zal zijn? Afwachten. I e- I I! I 11- i1 I 1 i Intussen fuseren de Banken. Na dat de N.H.M. en de Twentsche Bank samen de Algemene Bank Ne derland hebben gevormd, was het enkele dagen daarna de Amsterdam- sche Bank die samen ging doen met de Rotterdamsche Bank. Of het nieuwe bankgebouw, waarmede in Venray nu ook gestart is op de hoek van de Wilhelminastraat, een der eerste zal zijn waarin beide banken samenwerken, kon niemand nog zeggen. HOTELS Het is met enige verwondering dat ik uw overpeinzing van vorige week las, getiteld: Welkom vreem deling. Hierin wordt gesteld dat er schijnbaar geen plaats is voor Fran se aangestelden bij de aardgas-„ge- schiedenis", in Venrayse hotels of pensions, zij het tegen exhorbitante prijzen. Laat ik allereerst vaststellen dat de prijzen van hotels vastliggen. El ke vreemdeling kan o.m. bij VVV een gedrukte folder krijgen, waarin de prijzen vermeld staan. Dat er ge^ plaats is in hotels ,is verder niet waar, want verschillende van deze mensen zijn in Venrayse hotels te gast. Van de andere kant dient U te be denken, dat er niet zo heel veel plaats is in Venrayse hotels, plaat sen, die vooral in het hoogseizoen, dikwijls al lang van te voren be sproken zijn. Men kan dan moeilijk een Fransman, die voor 3 maanden onderdak wil hebben, aannemen, zonder andere en oudere klanten te weigeren. Wat doet U dan En mogen we de andere kant ook eens laten zien? Drie Fransen, die dagelijks met hun werk samen zijn, komen na vele omzwervingen schijnbaar bij een bepaald Ven rays hotel terecht, dat hen nog kan helpen aan een grote driepersoons- kamer, met voor ieder een eigen bed, plus zitgelegenheid. De heren weigeren en wensen ieder een eigen kamer. Dat is hun goed recht, maar dan moeten ze later niet zeggen, dat ze nergens onderdak konden vinden, als deze verlangens niet vervuld kunnen worden in een toch al over bezette hotellerio* M. J. Antwoord redaktie: We hebben in genoemde overpein zing nergens beweerd dat Venrayse hotels te hoge prijzen zouden reke nen. We hebben alleen maar de klacht weergegeven van enkele Fransen, die vertelden dat dat er geen plaats voor hen daar was. Een controle bij enkele hotels toonde in derdaad aan, dat deze ofwel volge boekt of besproken waren. We heb ben verder erop gewezen dat wel klachten zijn binnengekomen dat door particulieren aan deze mensen pensionprijzen gevraagd zijn, die al le perken te buiten gingen. We hebben kontakt met een der gelijke „verhuurder" gehad, die prompt vertelde dat hij van de nood natuurlijk profiteerdeEn die op onze opmerking, dat hij daarmede toch beslist geen Venray's belang diende, even prompt zei, dat hij daar sch aan had. Het was deze men taliteit, die we even in het zonnetje hebben gezet. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij ae portier N.V. INALFA VENRAY

Peel en Maas | 1964 | | pagina 2