AMATE EEK KAKS... Kerkelijke Diensten De Amate draait door... WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 14 tot en met 20 juni Geestelijk artikel VRIJDAG 12 JUNI 1964 No. 24 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Past. Geerits Maasheseweg 10 - Tel. 1274 Diensten: Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 6.30 Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 Antoon Loonen; 8.30 Martien Pelzer; 9.30 (géén hoogmis) Jan Sijbers en wedex-zijdse ouders; 10.30 H. Eucharistieviering volgens de ritus van de H. Joannes Chrysos- tomos („Byzantijnse ritiïs"); 18 uur overl. fam. Verheyen-Gerats. Maandag: 7 uur overl. ouders Lin- ders-Poels en zoon Wim; 7.30 A. Sij bers en dochter Carolientje; 8.15 Jan Stoot en echtgenote; 9 uur Helena Haenraets. Dinsdag: 7 uur Antoon Jans Be ken (v.w. broers en zusters); 7.30 Gertruda Schols-Vosters; 8.15 Jo v. Vegchel en Harrie Janssen; 9 uur deken Haenraets. Woensdag: 7 uur Maria Litjens (v.w. Maria Congregatie); 7.30 Hele na Haenraets; 8.15 tot zekere int. (D.); 9 uur deken Haenraets. Donderdag: 7 uur Deken Haen raets; 7.30 Helena Haenraets; 8.15 Johanna van Bracht-Gerrits; 9 uur tot int. van de Paus (Apostolaat des Gebeds). Vrijdag: 7 uur Helena Haenraets; 7.30 Maria Voermans-Janssen; 8.15 zekere int. R.; 9 uur deken Haen raets; 9.30 (Veltum) hoogmis tot dankzegging 25-jarig huwelijk Jen- neskens-Elbers. Zaterdag: 7 uur Antoon Hubers; 7.30 deken Haenraets; 8.15 Godefri- dus van Opbergen; 9 uur Helena Haenraets; 10 uur plechtig huwelijk van Hax*en-Hendriks. Biechtgelegen heid van 17.3019.30; 7 uur lof. HEDEN ZONDAG is GEEN MIS om 11 uur. Laten velen de Byzantijnse Mis bijwonen, die het liturgische sluit stuk is van de Missieweek „Amate". Tekstboekjes zijn aan de kerkdeur verkrijgbaar. Zij zijn wel nodig om deze mooie plechtigheid met de meeste vrucht te volgen. Heden onder alle Missen kollekte voor de Missie in verband met de „Amate"-week. Er is maar één kol lekte. De meeropbrengst daarvan is voor de missie. Tonen wij ook hier waardering voor onze missionarissen en begrip voor onze mede-verant woordelijkheid voor het heil van ge heel de wereld. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 4e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15; 's avonds om 7 uur lof met overweging. Maandag: Mis van de 4e zondag na Pinksteren. Dinsdag: Mis van de 4e zondag na Pinksteren. 10 uur gez. H. Mis bij gelegenheid van het zilveren huwe lijksfeest van Well-Peters; 's avonds 7 uur avondmis. Woensdag: H. Gregorius, bisschop en belijder. Donderdag: H. Ephrem, belijder en kerkleraar. Vrijdag: H. Juliana van Falcone- rie, maagd. 7.30 lof met gebeden. Zatex'dag: Mis van Maria op zater dag. 8.30 Gezinsmis tot intentie der aanwezige gezinnen. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Zieken-triduum 14, 15 en 16 juli is dit jaar het Ziekentriduum. We willen graag dit werk di'ingend bij u aanbevelen, in uw gebed op de eerste plaats en ook in uw milddadigheid. Voor mensen, die ziek zijn is een lichamelijke ver kwikking vaak een troost en een steun. We bevelen de zieken aan in uw goedheid wanneer men voor een gift bij u aanklopt. Van Venray naar Flevoland Op zondag 14 juni a.s. Er zijn nog erxkele plaatsen over. Vraag een programma bij broeder portier Leun- seweg 1. Misintenties Zondag: 6.30 Antonette Lenssen- Huisman; 7.45 Hendrina Francisca Hendriks-Sijkens; 9 u. overl. ouders Janssen-Maurus; 10.15 overl. Mevr. Brouwers-Wilmsen; 11.45 Nelly Pot ten. Maandag: 6.15 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 overl. fam. Ambro- sius; 7.45 uit dankbaarheid bij een verjaardag; 8.30 Hendrina v. d. Beu ken-Peters. Dinsdag: 6.55 Michiel Lenssen, Christina Peeters en Anna; 7.45 u. Martinus Hendriks, echtgenote en overl. kinderen; 8.30 Jos. van Lie- rop; 10 uur gez. H. Mis. Woensdag: 6.55 voor overledene; 7.45 Anna Janssen (Genootschap St. Jozef); 8.30 Josephina Fonck-Lau- mans D.O. Donderdag: 6.55 Jan Odenhoven; 7.45 Eva Wilhelmina Rojer; 8.30 overl .ouders Hermus-v. Oers. Vrijdag: 6.55 Catharina Arts; 7.45 overl. fam. Scholtes; 8.30 Jos. van Lierop. Zaterdag: 6.55 voor overledene; 7.45 Willem Vermeulen en Martien Janssen; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 K. Jeuken en Ant. Claassens; 7.45 J. Rongen, P. Philip- sen, G. Verschuuren en R. Vastert; 9.00 H. Bosch, B. Peters, J. Naus en H. Janssen; 11.45 G. Jeuken, A. Derks, A. Sanders en Paul Pop. Vrij C. en J. Evers, M. van Roy en J. Meesters. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Onder de H. Missen kollekte voor de missie (twee in één); 7 uur Pa- rochiemis; 8.30 overl. fam. Rijnders- van Dijk; 10 uur Hoogmis, gest. jrd. Gertrudis Derks; 3 uur Lof waaron der gebeden wordt voor de missie. Maandag: 7.30 Gerard Arts. Dinsdag: 7.30 Hendrika Fleurkens- Broeks. Woensdag: 7.30 gez. mnd. Piet Camps. Donderdag: 7.30 Wilhelmina Wilms-Lemmen (buurt); 9.30 plech tige huwelijksmis bruidspaar Heiss- Versleijen. Vrijdag: Missievrijdag voor de jeugd. 7.30 overl. ouders Bovée-van Wylick. Zaterdag: 7.30 ovei-1. fam. Gom- mans-Houwen; Biechten van 6.30- 7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIE CASJENRAY Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7 u. H. Communieuitreiken; 7.30 lsm. voor Antoon Roel of s; 10 uur hoog mis voor de parochie. Maandag: 7.30 gez. H. Mis van dankz. voor Steeghs-Henkens. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor de overl. ouders Vullings-Dinghs. Woensdag: 7.30 Gezinsmis voor hen die in deze mis offeren. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor Henricus v. d. Pasch en Anna v. d. Het Venray se land is rijk aan wegkruizen en kapelletjes. Wij vonden nog een kruishout, bijna verscholen in een weel derige haag, zonder een crusifix en in een verre gaande. staat van verval, wachtende op hen die het in eer zullen her stellen ofvoorgoed doen verdwijnen. foto: G. Kruijsen. Homberg. Vr-ijdag: 7.30 gez. H. Mis voor Ge rard Dinghs, Henr. Friesen, Piet v. d. Beuken en Petr. Lemmen. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offer den. Biechtgelegenheid van 78 u.; om 8 u. Lof. Kerkpoetsen: Anny Kuypers en Leny Kunen. Misdienaars: G. v. Houdt, H. Poels - J. Geerets, L. Peeters - J. Kunen, W. Cleven. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 4e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis voor de overleden familie Verkoeyen-Janssen; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoog mis voor Henricus Bomm en echt genote en Johanna Beclet; 10.30 lees mis voor de overleden fam. van het bruidspaar Loenen-Lemmen; 3 uur kruisweg en lof. Maandag: 6.45 leesmis voor Anto- nia Croiimans-Peeters; 7.30 leesmis voor de afgestorven familie Claes- sens-Gussen. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Mathijs Litjens; 7.30 leesmis voor Gerard Willemse, kindermis voor beide scholen. Woensdag: 6.45 leesmis voor de overl. fam. Asselberghs-Buggems; 7.30 leesmis voor de overleden fa milie Janssen-Michels. Donderdag: 6.45 leesmis voor Ja- coba Michels-Jacobs; 7.30 leesmis v. dankzegging bij een 94e verjaax*dag, kindermis voor beide scholen. Vrijdag: 6.45 leesmis voor overl. fam. Verheijen-Droesen; 7.30 gezon gen jaargetijde voor Willem Arts en Gertruda Niessen. Zaterdag: 6.45 leesmis voor Willem Jenniskens; 7.30 leesmis voor Willem Gommans; 10 uur huwelijksmis voor het bruidspaar van der Sterren- Voermans. Van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid, daarna lof. Kerkpoetsen: Anny Claessens en Riky Cornelissen. Accolythen: 6.45 J. v. Vegchel en Gerrit Jenniskens; 8 uur Huub Lit jens en Peter Stevens; 9.15 Jan Jen niskens, G. Conxelissen, L. Weijs en A. Loonen; 10.30 P. Heesën en J. v. Ooi. Vandaag weer preek en kollekte voor de missie en voor onze eigen kerk. Verleden zondag was de op brengst 306,54. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 6.0 leesmis voor de fam. Janssen- Heiligers; 8.10 leesmis voor Alber,t Fleur kens en Elisabeth Claessens; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor de overl. fam. v. d. Pas-Custers; 2 u. lof. Maandag: 7.30 leesmis voor Wil lem Jenniskens en Regina Rongen. Dinsdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. van Dijck-v. d. Ven. Woensdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. Linders-van Hoof. Donderdag: 7.30 maandd. v. An toon Pouwels. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. Donders-v. d. Corput; 9.30 u. huwelijksmis voor het bruidspaar Peeters-Eex*en. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. Deters-Verstappen; gele genheid om te biechten van 7 tot 8. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis voor overl. fam. Poels- Janssen; 8.15 leesmis ter ere van O.L. Vi'ouw (Schoenmakers); 10 uur Hoogmis voor de bekering van de zondaars. Onder de H.H. Missen speciale maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Pe ter Ewals en Ger. van Enckevort; 7.45 gest. leesmis voor Michel Gou- mans, echtgenote en kinderen. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Hen- rica Ax'ts-van Vegchel; 7.45 leesmis voor Petronella Emonts. Woensdag: 7 uur jgt. voor Mia Poukens; 7.45 leesmis voor Wilhel mina Ewals-Emonts. Donderdag: 7 uur gez. H. Mis v. d. Veeverzekering; 7.45 leesmis voor Joh. Hub. Janssen. Vrijdag: 7 uur Hoogmis voor de parochie; 7.45 leesmis voor overl. fam. Gellings-Jilesen. Zaterdag: 7 uur gez. H. Mis van dankbaarheid ter ere van de H. Jo annes Don Bosco; 7.45 leesmis voor Petrus Pubben; 56 uur Biechtgele genheid. RECTORAAT YRÈOEPEEL Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. van Keijstex-en-Geurts; 10 uur hoogmis v. d. zielerust van overledenen. Van daag bijz. maandel. kollekte voor eigen kex-k; 2.30 lof. Maandag: v. d. overl. van fam. Loenen-Cruijsen. Dinsdag: tot int. van fam. van Vegchel-Peeters. Woensdag: tot int. van fam. Cor- nelissen-Hendriks. Donderdag: tot bijz. intentie. Vrijdag: tot bijz. int. (Merselo). Zaterdag: tot bijz. int. (Merselo). 20 u. Lof ter ere van Maria, Konin gin van de Vrede. Biehtgelegenheid dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na lof. KI OORAAT veulen Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de bekende inten tie; 10 uur Hoogmis voor zal. Wilh. Geurts-Croymans. Geen lof. Bijz. kollekte Amate. Maandag: 7.45 lsm. voor vr. Sjang Bui'gers en haar zoon Hubert. Dinsdag: 7.45 leesmis voor afgest. fam. Groetelaars-Stroeken en zoon Theo. Woensdag: 7.45 lsm. voor zal. Rec tor J. Geurts (fam. A.). Donderdag: 7.45 zeswekendienst lsm. voor zal. Johannes Ewals-Pou- wels. Vrijdag: 7.45 leesmis voor zal. Ge- rardus Smits. Zaterdag: 7.45 lsm. voor zal. Harry Vergeldt; 10 u. Hgm. uit dankbaar heid bij 't 40-jarig huwelijk Groete laars-Stroeken. Accolythen: Mathieu Kunen, Gert Geerits en Willy van Ooi. Kerkpoetsen: Mien Ewals en Wil ly van Staveren. RECIORAAT HEIDE Zondag: 4e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor Gertruda Poels- Voesten; 10 uur Hoogmis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Accolythen: Joost Droe- sen en Wim Derikx. Geen vergade ring van de Derde Orde. Vandaag is de eerste kollekte t.b.v. de Amate. Misdienaars van de week: Naud en Jan Gielens. Maandag: 7.30 H. Mis voor Jaco- ba Michels-Jacobs. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Wilhel mus Jenneskens en Regina Rongen. Woendag: 7.30 H. Mis voor Leo v. Meijel. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Pe trus Mathijs Janssen. Vx'ijdag: 7.30 H. Mis voor Lamber- tus Pouwels en Anna Derks. Zaterdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw uit dankbaarheid. Gele genheid om te biechten van 78 u. Katechismus: klassen 1 en 2: les 23. Klas 3: 296 302 303 323. Klas 4: 294 297 302 323. Klas 5: 480 483 484 485 492 493. Klas 6: dezelfde vragen als klas 5 plus 488. RECrORAAT SMAKT Zondag: 4e zondag na Pinkster-en. 6.15 H. Mis voor Petrus Mathijs Janssen; 7.30 voor overl. fam. Bo- nants-Brons; 10 uur Hoogmis tot in tentie voor de Missie. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Vandaag is tijdens de H.H. Missen preek en kollekte voor de Missie (Amate). Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H. Mis sen. Dinsdag: 6.30 voor Past. Assel- berghs; 7.30 voor Joh. v. d. Winkel. Kapel: 9 uur H. Mis voor Maria Cath. Michiels-Versteegen. Woensdag: 6.30 en 7.34 gel. H.H. Missen ter ere van de H. Jozef; 11 u. plechtige Hoogmis voor bedevaart uit Den Haag. Donderdag: 6.30 H. Mis tot zekere intentie (Geurts); 7.30 voor Maria Petronella Kersten-Aselberghs. Vrijdag: 6.30 voor overl. ouders; 7.30 voor welslagen van examen. Zaterdag: 6.30 uit dankbaarheid; 7.30 voor Antoon Janssen en Theo dora Vermeulen. Van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Gingen zaterdag nog balonnen een wereld vol zon verkondigden dat in Venray de Amate van start gegaan was, zondagmorgen was Mgr. Moors ternauwernood in een keurige optocht naar de Grote Markt geleid of de regen begon in stromen te vallen. Zelfs zo dat de Pontificale Mis in de openlucht moest worden afgebroken en na enige strubbelingen moest worden voortgezet in de Grote Kerk. ficale Hoogmis gewezen had. Deken Loonen meende dat een tentoonstelling, zoals die in deze week in Venray opgezet is, de men sen juist nog eens wijst op die taak en hoopte dat velen de gelegenheid zouden aangrijpen iets meer te wil len zien en horen over het moderne missiewerk. Met het ontsteken van de gas vlam, die via een fakkel door een lid van St. Christoffel werd wegge bracht, verricht Mgr. Moors dan de officiële opening en werd de ten toonstelling bezichtigd door de gas ten .waarbij vooral het werk van de schooljeugd door de Bisschop werd geprezen. Maar de intocht van Mgr. Moors was groots. Onze muziekcorpsen waren goed opgekomen, de jeugd verenigingen zorgden voor een fleu rige noot en het was een lange stoet, die de Bisschop, autoriteiten en mis sionarissen naar de feestelijk ver sierde Grote Markt brachten. Daar verjoeg echter de regen de honder den toeschouwers, zelfs de kerk koren uit het Dekenaat en tenslotte de autoriteiten, terwijl Mgr. Moors per auto bijna de kerk binnenreed. OPENING Maar de regen mocht de goede stemming niet deren. Dat bleek ook bij de opening, waarbij veel para- pluien te pas kwamen. Drs. Franke- fort wees op de plicht van ieder Christen zich bezig te houden met de missionering en de noden van de wereldkerk, iets waarop Mgr. Moors ook in zijn korte preek na de Ponti- GESPREK OVER EENHEID IN MOEILIJKHEDEN Wij zullen wel niet allemaal dui delijk begrijpen, wat de grote heren, de universiteitsprofessoren, de ge sprekspartners van de oecumene en de theologen allemaal zeggen over de hereniging der Kerken en de moeilijkheden in het gesprek. Wel voelen allen dat er iets mis is. Eigenlijk is deze uitdrukking, dat er iets mis is, ook weer te ovex-dre- ven. Wij voelen, dat er onduidelijk heid en onzekerheid ontstaan is, tussen katholieken en protestanten, dat men elkaar niet helemaal meer vertrouwt. Te ontkennen valt dit ook niet. Aan alle kanten worden er dingen gezegd en gedaan, die onaangenaam, soms hatelijk schijnen of zijn. Het is triest, dat wij als mensen zo gauw gepikeerd zijn, dat wij elkaar zo verkeerd uitleggen. Ons Christenzijn zit ons zo slecht in het bloed, dat wij die onaangename eigenschappen la ten doorwerken tot in onze gemeen schap met Christus. De ene keer is Irene de aanleiding, de volgende keer is het Pi-of. Rogier. Binnen een paar dagen kan het kax'dinaal Alfrink zijn, of mgr. Bek kers. Dan is het weer De Protestant, die op onze gevoelige tenen gaat staan, dan weer confronteert Dr. Visser 't Hooft ons met sterke uit spraken. Zo is het in de afgelopen weken en maanden geweest, zo zal het wel blijven doorgaan. Is de toestand nu onhoudbaar ge worden? Is de tijd gekomen dat wij een eind moeten maken aan het oecumenisch gesprek? Moeten wij maar ophouden met het streven naar eenheid in de Kerk, omdat het toch een onbegonnen zaak is? De conclusie lijkt ons falikant verkeerd. De scheiding tussen de Kerken is ontstaan door onze fouten, door fouten, van orthodoxen, katho lieken en protestanten tegen de wil van Christus, dat wij één zijn. Wij moeten dus de pijnen en smarten aanvaarden van deze menselijke fouten, van het verleden en het he den, de gevolgen van onze zwakhe den en onaangenaamheden. Door gaan, stug doorgaan, dat is het erxige, wat ons door Christus als opdracht gegeven is. Vernederingen en ont goochelingen moeten wij drinken als medicijn, die de genezing zal bren gen. Wanneer die hex-eniging zal ko men? Het is niet aan ons te beoor delen, God bepaalt dag en uur. On ze opdracht is trots allesdoor gaan. ONTVANGST Na deze officiële rondgang ontving 't College van B. en W. Mgr. Moors, het erecomité, het bestuur van de Amate en de aanwezige missionaris sen op hét Gemeentehuis. Ook Venray's Burgervader be klemtoonde in zijn begroetingsrède de noodzaak van ieder katholiek missionair te denken, te leven, te bidden en te offeren. Hij wees op de welstand, die wij hier hebben, maar die niet de oorzaak mag wor- den, dat we alleern ons eigen voordeel zoeken en de noden van anderen niet meer zien. Hij bood Mgx\ Moors een boekwerk aan, nu hij voor de eerste maal officieel op het Gemeen tehuis van Venray te gast was en hoopte dat de regen, die zo over vloedig gevallen was een symbool zou zijn van de zegen, die van deze Amate voor het gehele Dekenaat zou uitgaan. Pater van Kempen, een der mis sionarissen, hield een prachtige re de op Venray. waarin hij het zelfs klaar speelde zijn mede-jezuït Hen- schenius als eerste Venray se missio naris voor te stellen. Maar goea, het chauvenistisch hart kreeg weer een opkikker, die later in de vorm van wat alcoholica nog eens herhaald werd. Drs. Frankefort 'kon ondanks de regen tevreden zijn en dankte dan ook alle gasten voor hun aan wezigheid. Dan was het woord aan het Ven ray's publiek dat zich tot heden niet onbetuigd heeft gelaten. De zondag se autorally leverde een aardig be drag op voor de missie, de missie film was wel niet zo denderend be zocht, maar Jack van Poll met zijn combo leerde vele Venrayers de ge schiedenis van de jazz en de bejaar den hebben met aandacht geluisterd naar wat een missionaris hun alle maal wel te vertellen had. De avondmis voor de jeugdvereni gingen was zeker een van de hoofd momenten van deze missieweek, ze ker ook door de „zwarte" celebrant en het koor der Molukkers. Verschillende concerten zijn er gegeven en de modeshows trokken natuurlijk veel belangstelling. HET GAAT NOG DOOR Ja dan is er nog de tentoonstel ling, die beslist het bekijken waard is en gelukkig ook door velen is bezocht. Men moet de kans niet laten schieten daar een kijkje te ne men. Men kan nog altijd terecht tot zondag van 91 uur en van 27 uur en van 8 tot half 11. Vergeet dan vooral niet een kykje- te nemen op de Jeugd-Amate-ten- toonstelling die is ingericht door verschillende scholen en waar Venray's jeugd zich op zijn best heeft getoond en nog toont. En vergeet ook niet de jeugd-missie club, die notabene de hele fancy- fair verzorgt en daar een kapitaal aan leuke en goede pryzen voor (Vervolg z.o.z.) Op de scholen wordt al wekenlang over de missie gesproken - Uw kinderen hebben waarschijnlijk zelf meegewerkt aan de jeugd-amate.Is dit niet een kans voor U als ouders, eens met hen te praten over de mogelijkheid van een later priester-broeder- of zuster-leven in de missie....? Wij geven U graag alle gewenste inlichtingen. MISSIESEMINARIE MARIANNHILL - HOEBERTWEG - VENRAY Rektor: p. G. WILLEMSE - Missieseminarie MARIANNHILL Tel. 04780-2044

Peel en Maas | 1964 | | pagina 9