AMATE EEN VERWIJT s 3 Let op prijzen kwaliteit en a:s CAMPS o Mysteriespel >Gaat en onderwijst alle volkeren« Gebr. Reijnen ZWEMMEN GYMNASTIEK De politie meldt: Eerste Communie Burgerlijke Stand Ui Ui oro» oro» a> oro> Premiebetaling G. BAKEN voor vaderdag j natuurlijk boekc een goed als waardevol cadeau kom er een uitzoeken amaTe zaterdag om 7 uur in de St. Petrus Banden kerk. Alle parochianen worden uitgenodigd dit spel nog te komen zien. Het geheel duurt pl.m. 3 kwartier. 4 pers. Bungalowtent 275, 5 pers. Bungalowtent 330, 6 pers. Bungalowtent 375, Stretcher (zwaar doek) 12,95 Veldbed (alle standen verstelbaar) 19,50 Veldbed (3 poots) 25,— Luchtbed (dwarsbanen) 16,75 Stoel- luchtbed (visgraat) 22,75 Cano, opblaasbaar 2 pers. 4 m lang 4- zit-rugkussens 225, Enz. 1001 kampeerartikelen in 1000 m2 winkel en verkoopruimte. Zondags geopend van 14 lot 18 u. Campingsport-Lederwaren Gennep (N.-Limburg) Tel. 08851-535 Zandstraat 21 HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Hervormde Kerk te Blitterswijck begint zondag om half elf. Predikant is Ds. A. J. Plug uit Venlo, die de heer L. van Exel als ouderling zal bevestigen. FLE S SEN AKT1E ZANGERTJES VAN ST. FRANS Woensdag 17 juni zullen de Zan gertjes van St. Frans wederom een flessenaktie houden. De vorige fles- senaktie bracht meer dan 80,op. Waarschijnlijk zal hef koor zich met flessenakties beperken tot Ven- ray-Zuid. De jongelui hopen dat U a.s. woensdag van 4 tot 6 uur lege flessen, die zij hier in Venray in kunnen leveren, klaar hebt staan. CONCERT In het kader van de AMATE-Mis- sieweek zal de Kerkelijke Fanfare St. Oda van Merselo a.s. zaterdag avond om 8 uur op de Grote Markt concerteren. Het programma omvat o.a. 1. Maurits Openingsmars P. Stalmeier 2. Ivanhoe, ouverture G. Boedijn 3. Jan Klaassen en Katrijn ouverture, G. Boedijn 4. Berner Jubilaummarsch, mars F. Schori 5. Vlinderwals G. J. de Hauwere 6. Brasses to the fore, slotmars Har. Walters. 140 WONINGEN Door de Provinciale instaties is aan de gemeente c.q. de bouwver eniging van 140 woningen t.w. 120 flatwoningen en 20 bejaardenwonin gen in West toegewezen. EXCURSIE OUDHEIDKUNDIGE KRING De Geschied- Oudheidkundige Kring Venray maakt zondag een ex cursie naar St. Oedenrode, waar ze te gast zijn van de Rooise Heem kundige Kring De Oude Vrijheid. LUCHTFOTO'S Nu de gewassen beginnen te rij pen zullen luchtfoto's gemaakt wor den van de streek tussen Veulen en Meerlo. Het blijkt dat de kleur der gewassen verraadt of in het verle den iets in de grond gebeurd is. Dit onderzoek gebeurt door Dr. Bron- gers van het Rijksinstituut voor Bo- demkundig onderzoek. MET DE BEJAARDEN OP STAP Dit jaar zorgt de Middenstand voor de vijfde maal dat de bejaar den van Venray-kom een uitstapje kunnen maken. Het bestuur van deze Midden standsvereniging heeft alles gedaan om ook nu weer een zo mooi moge lijke route uit te stippelen. Op de da" zelf zorgen een 5ö-tal middenstanders met hun eigen wa gen en nog twee bussen belangeloos voor vervoer, terwijl de thuisblij vende middenstanders hun sympa thie met deze geste betuigen door 'n extraatje te deponeren in hun ver enigingskas. En bij de terugkomst van de rei zigers zorgen Harmonie Euterpe en drumband voor een feestelijke „in- comste". De vorige uitstapjes naar Handel, Nijmegen, St. Oedenrode en Thom zijn onvergetelijke dagen geworden. Op dinsdag 30 juni a.s. gaat dit maal de reis beginnen om 13.00 uur vanaf het Henseniusplein. Via de Beekweg gaat het over de Rips langs Elsendorp, Gemert, Erp, Veghel en Dinther naar Hees wijk. Deze route voert naar het magnifiek gelegen bungalowpark „De Wildhorst". Hier is de eerste pleisterplaats. Om half vijf wordt dan weer ver trokken, via Nistelrode en Vorsten- bosch gaat het naar Uden waar een uitgebreide Brabantse koffietafel wacht. Na een gezellig samenzijn gaat het weer naar huis toe via Volkel, Odi- liapeel en Mill. Het ligt in de bedoeling allen, die reeds vroeger mee geweest zijn, aan te schrijven. Mocht U geen brief van het comité ontvangen, dan is er nog niets verloren, want van 15 tot 20 juni a.s. is er gelegenheid van 9 tot 12 uur om U aan te melden bij het Dekenaal Sociaal Caritatief Cen trum, Jan Hensenstraat 6a, alhier. Een bedrag van 2,50 per persoon wordt gevraagd om de kosten enigs zins te dekken. VENRAYSE JEUGDVIERDAAGSE Over enkele weken gaat weer de Venray se Jeugd vierdaagse van start. Het is dit jaar voor' de 6e maal dat deze vierdaagse gehouden zal worden. Het aantal deelnemers groeit nog steeds. Vanaf donderdag 16 juli zal men weer elke avond ruim 1500 kinderen langs Venray's wegen kunnen zien marcheren. Enkele groepen zijn al volop aan het oefenen voor de 5, 10 of 15 km. Beginookenzorg dat pe op 19 juli ook mee kunt doen aan het prach tige bloemendefilé dat ook dit jaar weer de Jeugdvierdaagse zal beslui ten. GESLAAGD Voor het diploma Kantoorsteno- grafie slaagden de dames M. Poels en M. Wilms. Voor 't diploma typen (blindtikken) de eerw. fraters Ed ward (E. de Beyer), Carolus (Th. ten Brink), Amoud (H. Derks), Arnold (J. Huybregts), Judocus (J. Jacobs), Ribertus (A. v. cL Pas), Giovanni (A. Schellekens), Gerard (G. van Seist); de dames Th. Francken, M. Verhal- le en Kees van Raay (12 jaar). Voor het diploma typen volgens het 10 vingersysteem (J. Wegh), Marcel (H. Wijnen), de dames H. Custers, M. Sala, G. Verhalle en de heer M. Hendriks. Afgewezen: twee kandidaten. Allen genoten hun opleiding bij de heer W. Stappers, Julianasingel 49, Venray. Voor onderwijzeres slaagden de dames D. Custers en Th. Sanders uit Oirlo. MET DE LIMBURGSE JAGERS OP MARS Als sluitstuk van de 150-jarige bestaansviering van het Regiment Limburgse Jagers organiseert de Sportcommissie op zondag 5 juli a.s. voor de le maal de jaarlijkse zomer- wandeling om Venlo. Er zijn voor deze zomerwandeling routes van 10, 15, 20, 25 en 40 km uitgestippeld. Start en finish voor deze mars zijn in de Frederik-Hendrik-Kazerne te Venlo, waar de cantines ter beschik king zijn van de deeelnemers. De 40 km. lopers starten des mor gens om 9 uur voor het afleggen van de eerste 15 km. Om 12.30 vindt de start plaats voor alle deelnemers, waarbij zich dan ook de 40 km wan delaars aansluiten. Na de start vindt op 't Marktplein voor het stadhuis te Venlo een groot défilé plaats van alle wandelaars (dames en heren) voor de autoritei ten. Het Fanfarecorps van het Regi ment Limburgse Jagers en burger muziekcorpsen verlenen muzikale medewerking aan dit wandelfeest. Bij aankomst in Tegel en wordt door voor de autoriteiten voor het Raadhuis gedefileerd. De grote rust wordt in de omgeving van Tegelen- Belfeld gehouden. Alle deelnemers die de mars vol brengen ontvangen een uitzonderlijk fraai voor deze mars ontworpen ju bileum-insigne. Voorts zijn tal van groepsprijzen beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking vindt na afloop van de mars plaats in de cantine van de kazerne door Luitenant-Ko lonel Th. H. de Loo, wnd. Comman dant van het Regiment Limburgse Jagers. Inschrijvingsformulieren en alle gewenste inlichtingen zijn verkrijg baar bij het V.V.V. bureau, Keulse- poort te Venlo en bij 't Secretariaat: „Met de Limburgse Jagers op Mars" Frederik-Hendrik-Kazerne, Venlo. ZWEMCLUB SPIO Bij het de vorige week gehouden zwemexamen slaagden de volgende leden: Geoefend zwemmer: H. J. Coopmans, E. M. Lucassen, A. E. Storms, M. I. Simons, V. H. Bicknese. Voor diploma zwemproef: J. H. Ebberink, C. H. Schwachöfer, M. J. Wijnhoven, M. F. Custers, F. C. Nagelhout, J. F. Mathijssen, M. B. Janssen, M. A. Gommans, C. M. Gommans, P. P. Baldwin, G. Huy- bers, P. G. Fonteyn, J. M. v. Win den, H. J. Kruysen, E. H. Wijnhoven, E. Baal, H. v. d. Hombergh, M> L. Boonekamp, M. P. Toonen, A. F. Bekkers, E. H. Franssen, P. A. Lu cassen, C. M. Bos, E. M. Kortekaas, Y. Goedhart, P. J. Martens, A. P. Didden. A.s zaterdag uitreiking zwem diploma's, waarbij jullie tevens een embleem krijgen voor op je badpak. Kosten hiervan 1,Lidmaat schapskaart meebrengen. Alle kinderen zijn verplicht iedere zaterdag hun lidmaatschapskaart mee te brengen. Vergeet dit vooral niet. Leden die reeds in het bezit zijn van een diploma (dus NIET degenen die vorige week slaagden) kunnen op vertoon van hun diploma en lid maatschapskaart bij de secretaris, Grotestraat 9a, een embleem afha len. In diverse zwembaden, b.v. Horst, wordt dit embleem vereist wil men in het diepe bad kunnen zwemmen. Ook in het bad van het Lyceum, waar we tijdens de vakan tie weeer mogen zwemmen, wordt dit embleem verplicht gesteld. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 4e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, kindermis om 7.30, 9.30 H. Mis, 10 uur Parochie hoogmis. In alle H. Missen preek m. kollekte door een eerw. Pater ten bate van de Amate. 2e kollekte voor de kerk. Geen lof. Maandag: 7.30 jaardienst Engel- bertus Martens. Dinsdag: 7.30 Stichting Henricus Houwen en Margaretha Boyen. Woensdag: 7.30 H. Mis voor een overledene V. Donderdag: 7.30 H. Mis voor een overledene V. Vrijdag: 7.30 Hoogmis tot intentie van Engelbertus Lenssen. Zaterdag: 7.30 Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot zekere intentie. Zater dagavond biechthoren van 57 uur. Hebt U op de AMATE de vele stemmen gehoord uit latijns Amerika - van mensen, die tweemaal per jaar een priester zien? Klinken ze niet als een verwijt aan ons, wanneer wij het niet nodig achten onze kinderen op de mogelijkheid van een toekomstig priesterleven attent te maken Laat U zich eens informeren in het opleidingscentrum voor mis sionarissen aan de Hoebertweg. Rektor: p. G. WILLEMSE Tel. 04780-2044 Missieseminarie MARIANNHILL BENOEMINGEN Tot derde gymnastiekleraar aan het Lyceum I.C. alhier is benoemd de heer M. J. Theeuwen, Pr. Hen drikstraat. Eveneens is benoemd tot leraar natuur- en scheikunde de heer W. G. Rambags uit Castenray. GAAT SARIS -JURGENS OP IN ROBUR HELMOND? Saris Jurgens Machine- en Appa- ratenfabriek N.V. en de N.V. Rij wielonderdelen en Buizenfabriek Robur N.V. te Helmond delen mede, dat tussen beide bedrijven onder handelingen gaande zijn, die er waarschijnlijk toe leiden, dat binnen afzienbare tijd het roest vrij staalbe drijf van Saris-Jurgens zal worden overgenomen door de N.V. Robur. Dit om uitbreiding te geven aan het produktieprogramma van Robur. De werknemers van deze afdeling zul len in dienst treden bij de N.V. Ro bur. Saris-Jurgens heeft enkele maan den geleden zijn koperafdeling, die zich vooral op de scheepsbouw richt te afgestoten. Thans is men bezig de overige afdelingen langzamer hand te liquideren, met uitzondering van het roestvrijstaalbedrijf. Waarschijnlijk zal Robur deze af deling van het voormalige bedrijf van Saris-Jurgens onder eigen naam in Venray voortzetten. Een en ander hangt mede af van de crediteuren van Saris-Jurgens, die akkoord moeten gaan met een i.v.m. het faillissement voorgestelde regeling. Saris-Jurgens en Robur, beide ge sloten vennootschappen, hebben thans resp. ca. 45 en 250 werknemers in dienst. ST. CHRISTOFFEL Zaterdag j.l. hield de gymnastiek vereniging een ledenvergadering waarop de heer Keyzers afscheid nam als voorzitter. De heer Keysers is 8 jaar voorzit ter geweest en is zijn functie begon nen met 65 leden. Onder zijn leiding is de vereniging nu uitgegroeid tot plm. 450 leden en aspirant-leden, daarnaast is onder zijn leiding een drumband opgericht en een wandel afdeling; dit om de gymnastiek ook naar buiten te laten zien. Als afscheid heeft de voorzitter de gymnastiekvereniging een prachtige trampoline nagelaten. Door de heer Bergmans werd de voorzitter namens bestuur en leden bedankt voor alles wat hij voor de turnsport heeft gedaan. Tevens werd de scheidende voorzitter een passend cadeau aangeboden in de vorm van een prachtige prisma-kijker. De heer Keyzers dankte allen voor dit mooie cadeau en hoopte dat de turnsport onder zijn opvolger zou groeien en bloeien en een van de grootste verenigingen van Venray mocht blijven. Ook dankte hij het bestuur voor de prachtige samen werking altijd gehad, want zonder goede bestuursleden was 't hem niet mogelijk geweest zijn taak zo suc cesvol te vervullen. Gaarne deelde de voorzitter zijn pluim op de hoed met de overige bestuursleden. Na mens het bestuur werd de heer Key zers aangeboden om 't ere-voorzit- terschap te aanvaarden. De heer Keyzers wordt opgevolgd door de heer Reintjes die de funktie van voorzitter zal waarnemen. Het verzoek tot opsporing van een patient van huize St. Servatius, dat vorige week via pers en radio ge daan werd, heeft tot gevolg gehad, dat men de betreffende in Duitsland heeft aangehouden. De lijst van verkeersongelukken is weer groot, 't Begon vorige week vrijdag al toen men een scooterrijder bewustloos aantrof op de Deurnese- weg terwijl later op de dag een scooter daar een aanrijding veroor zaakte met twee wielrijders. Dat gaf kneuzingen en ontvellingen en ka potte fietsen. Zondagmorgen werd op de hoek SchoolstraatHenseniusplein 'n da me aangereden door een personen auto op het moment dat zij met haar fiets dit kruispunt overstak. Ze liep daarbij een hoofdwonde op en de fiets werd beschadigd. Op de Oude Oostrumseweg kwa men twee personenauto's met elkaar in botsing wat later in Geysteren ook weer gebeurde. In beide geval len waren er de nodige beschadigin gen. Dinsdag reed op de Wanssum- seweg een personenauto op een vrachtauto en ook daar was de ma teriële schade aanzienlijk. Woensdag reed een personenauto tegen een bromfiets op de Maashe- seweg en zorgde dat de twee ver pleegsters, die op de bromfiets za ten, in het ziekenhuis terecht kwa men. In de Pa terslaan reed een VW- busje een wielrijder aan en vermor zelde in een poging die te ontwij ken nog twee palen. Verder was er die dag een aan gifte van een vermoedelijke poging tot inbraak in het kantoor van de tuinbouwloods in Oirlo. Rest ons nog te vermelden dat ook deze week weer de nodige „brom- nozems" een bonnetje hebben opge lopen. De politie is vast besloten hiermee door te gaan tot de heren weten dat Venray's straten niet ge maakt zijn om als renbaan te dienen. Dan gaat de politie scherper letten op degenen, die menen dat alle we gen (en speciaal die door het na tuurschoon lopen) openbare vuilnis belten zijn, waar men zijn afval maar kan deponeren. Dat zulks niet het geval is, hebben intussen al eni ge „puinstorters" ervaren, die een flinke bon op hun naam kregen. GESLAAGD O*" het gymnasium Jerusalem slaagden de volgende dames voor het einddiploma: Els Beynen, Meer- veldhoven; Maaike v. d. Grinten, Eindhoven; Hermien Oosterbaan, Venray Tony v. d. Pasch, Oostrum; Maddy de Schutter, Nieuw Namen; Wim Ver vergaart, Tegelen. Met drie kandidaten wordt het examen voort gezet. HEROPENING Zaterdag heropende de firma Rob van Haaren in de Schoolstraat een aanmerkelijk uitgebreide zaak. Door toevoeging van een keurig üitgevoer- de barak, die in een minimum van tijd achter de bestaande zaak is bij gebouwd, is de showruimte aanmer kelijk uitgebreid, terwijl ook een doorbraak naar de kelderruimten, deze geschikt gemaakt heeft voor toonzaal. En dat deze woninginrich ting het een en ander te tonen heeft, van meubeltextiel tot de modernste ameublementen hebben de vele be langstellenden kunnen zien, die de heer en mevrouw van Haaren kwa men gelukwensen met deze uitbrei ding, die het vele wat deze firma brengt op een overzichtelijke wijze tonen kan. Dit temeer waar de reeds vroeger bestaande en ingerichte toonzaal verderop in de straat ook thans nog blijft bestaan. VOORTAAN IN DE 2E KLAS LAGERE SCHOOL Mgr. Moors heeft thans nieuwe richtlijnen uitgevaardigd inzake de kinderbiecht en de kindercommunie. Daarin wordt op de eerste plaats de verantwoordelijkheid van de ouders benadrukt voor de godsdienstige op voeding van hun kinderen. Zij die nen zoveel mogelijk te worden in geschakeld bij de voorbereiding op de eerste communie en de eerste biecht. Voor zover de eerste communie in schoolverband geschiedt, zal zij voortaan plaats hebben op de twee de klas van de lagere school. Dit wordt op paedagogisch-praktische gronden een meer geschikt en rus tiger tijdstip geacht dan de eerste klas, waarin het kind moet wennen aan het schoolmilieu en veel nieuwe dingen te verwerken krijgt. Wat betreft de eerste biecht wordt de nadruk gelegd op een uitvoerige voorbereiding en introductie die in fasen verloopt. Deze introductie be gint in schoolverband in de derde klas met enige gemeenschappelijke boete-vieringen, waarin het kind enerzijds de houding wordt geleerd, ten opzichte van de innerlijke om mekeer die de biecht vereist, ter wijl het kind anderzijds opmerkzaam gemaakt wordt op het sociale karak ter van het sacrament dat steeds 'n teken moet zijn van verzoening tus sen de mensen onderling. Na deze introductie nadert het kind in de vierde klas enige malen tot het sacrament van de biecht tij dens een gemeenschappelijke viering waarin* het persoonlijk zijn belijde nis spreekt en de absolutie ontvangt. Het kind is dan op een leeftijd ge komen, waarop het in staat is een belijdenis te doen die méér is dan het nazeggen van enkele zinnen, die de leerkracht heeft voorgezegd. Van af de vijfde klas komt er naast de gemeenschappelijke viering ook ruimte voor de „private" biecht. Over deze onderwerpen wordt een brochure samengesteld, ten dienste van de ouders die in het najaar ver krijgbaar is. Wij vragen nog sleeds P E R SO N E EL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY TANJA de sierlijke verlovingsring Juwelier Horloger - Opticien Grotestr. 16 Tel. 1261 Venray in de week van 4 t.m. 10 juni 1964 GEBOREN: Vullings, Gerardus, Maasheseweg 51 Bonants, Hubertus, Vierlingsbeek. Kengen, Martinus, Maasheseweg 52 Aarts, Paulina, Pr. Hendrikstraat 14 Pelzer, Petrus M. A., Hagelweg 1. Hendriks, Johanna, Kleindorp 19 Jansen, Yvonne, Akkerweg 27 OVERLEDEN: Wijers, Martinus, 58 jr., boomkweker te Wanssum. Nissen, Gerardus, echtgen. van Spee, Chr., 68 jr., z.b. te Vierlingsbeek. GETROUWD: Keijzers, Antonius, 28 jr., electro- technicus te Eindhoven en Nellen, Elisabeth J. P., 30 jr., te Venray. Broers, Marinus, 25 jr., chauffeur te Meerlo en Rongen, Maria, 26 jr., naaister te Venray. 0- <J ft» CD P-K 1-*» CD C/3 O O "I CD £D- CD P O CD p-t- CD P CD •1 o CD P Ui CL S3 (fa ■1 CD P ►n O »-i CL CD O CD CD P Op vrijdag 19 juni a.s. hopend onze lieve ouders A. JENNISKENS en H. ELBERS de dag te herdenken van hunf 25-jarige echtverbintenis. Die: dag zal om 9.30 uur een plech-| tige H. Mis van dankzegging^ worden opgedragen in de ka-f pel van Vel turn. Dat God hen nog lang mogeP sparen, is de wens van hun! dankbare kinderen! Venray, juni 1964 Vel turn 14 Dagadres: Café Thielen, Molenplein! Receptie: van 13.00-14.00 uur.l Voor de vele blijken van be langstelling, bij de viering van ons 40-jarig huwelijksfeest, zeggen wij U, mede namens onze kinderen en kleinkinde ren, hartelijk dank. P. Pouwels-Verbeek Venray, juni 1964 Bontekoestraat 8 Voor de vele blijken van be langstelling en deelneming bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van mijn onverge telijke echtgenoot, onze lieve vader, behuwd- en grootvader, broer en oom ANTOON NISSEN zeggen wij hartelijk dank. Spe ciaal aan Dr. de Jong, zusters en verplegend personeel van het St. Jozef paviljoen van Venray's ziekenhuis. Chr. Nissen-Spee Groeningen, Voortweg 6. Voor de zeer vele blij kei van sympathieke belangstel- ling en felicitaties, voor de! cadeau's en bloemen, die wijl mochten ontvangen en mede? daardoor de viering van onsh zilveren huwelijksfeest enjj huwelijksfeest tot een bijzon-' der mooie en prettige dag heb-^ ben gemaakt, zeggen wij Uj zeer hartelijk dank. Ook na-k mens onze kinderen, resp.E ouders en verdere familie. h Overloon: H. Vogelsangs J. Vogelsangs-Koenen m St. Anthonis: J. Willems L M. Willems-Vogelsangs, Juni 1964. f KRUIJSEN - MEESTERS e Julianasingel 41 Venray voor een goede polis en lage premie Onderlinge Paardenverzekering Venray zondag 14 juni a.s. v.m. van 11 tot 12 uur te Ysselsteyn in café H. van Asten Premie bedraagt 1% ir Wegens familieomstandig-j heden is onze zaak zaterdag 13 juni GESLOTEN. :T Woninginrichting TREKKING LOTERIJ k P.H.V. „BUITENLUST" 1 VENRAY K 2033 2607 2093 1956 1948 2797 1803 2107 2762 2528 2926 2120' 3083 1997 3082 2363 2646 2580. 2457 3014 Prijzen kunnen worden afge- haald in Café Buitenlust, Maasheseweg. P BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 - Venray telefoon 04780 - 1512

Peel en Maas | 1964 | | pagina 2