Een missionaris vertrekt.... Retraite Kerkelijke Diensten BILJARTEN HONDENSPORT V.C. R00Y van 17 tot en met 23 mei Geestelijk artikel Verbouwings opruiming Alles moet weg!!! voor echtparen PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 6.30 overl. ouders Luijpers-Coppus; 7.30 Antoon Laurensse; 8.30 deken Haenraets; 9.30 hoogmis voor de pa rochie; 11 uur Eduard Camps en Petronella van Helden; 18 uur Joh. Janssen-Dins. Maandag: Tweede Pinksterdag. 6.30 G. Goumans en Elisabeth Ver meulen; 7.30 Johanna v. Bracht- Gerrits; 8.30 Helena Haenraets; 9.30 hoogmis Bernard Kronenberg; llu. Elisabeth Gossens-Kessels. Dinsdag: 7 u. Anna Cath. Backus- Jeuken; 7.30 W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; 8.15 van Well; 9 u. Mathijs Verstraelen en Hendrica de Bruijni. Woensdag: 7 u. Gerardus Delauw; 7.30 W. Broers, echtgenote en overl. kinderen; 8.15 gest. jaarget. Evarist Messemaeckers, Agnes Geenen en kinderen; 9 uur plechtige hoogmis uit dankbaarheid b.g.v.e. 40-jarig huwelijksfeest; 10 uur hoogmis uit dankbaarheid b.g.v. zilveren huwe lijksfeest Direks-Smits. Donderdag: 7 u. Maria Voermans- Janssen; 7.30 Gertruda Schols-Vos- ters; 8.15 uit dankbaarheid (V.); 9.30 pl. huweijk Smits-van Soest. Vrijdag: 7 uur Hendrika Thuyls- Muysers; 7.30 Sjef Tacken; 8.15 ze kere intentie R.; 9 uur hoogmis uit dankbaarheid b.g.v. zilveren huwe lijk Vermeulen-Janssen. Zaterdag: 7 uur Johannes Maassen en Elisabeth Vermeulen; 7.30 Ger truda Schols-Vosters v.w. buurt; 8.15 overl. ouders Schols-Leers; 9 uur levende en overl. leden van schutte rij St. Anna; 9.30 pl. huwelijk Arts- Hendriks. Biechtgelegenheid van 17.30—19.30; 19 uur lof. LET OP: Tweede Pinksterdag is er géén avondmis. PINKSTERDAG kollekte voor de Nederlandse Missionarissen. Er is maar één kollekte. De meeropbrengst hiervan is voor genoemd doel. RECTORAAT PATERSKERK Priester v. d. week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10 uur; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag 2e Pinksterdag: H. Mis sen als op zondag. 7 uur lof met rozenhoedje. Dinsdag t.m. zaterdag Mis van de dag der week. Dinsdag: 6e der 9 dinsdagen ter ere van St. Antonius. 7 uur avond mis, waaronder gebeden voor de binnengekomen intenties. Vrijdag: Geboden vasten- en ont houdingsdag. Zaterdag: 8.30 gezinsmis tot inten tie der aanwezige gezinnen. 9.15 pl. huwelijksinzegening en H. Mis voor het bruidspaar Toonen-Janssen; van 38 uur gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. Mededelingen I. Eerste Pinksterdag is de Hoog mis om 10 uur, waaronder plech tige professie van 3 onzer mede broeders. 2. Deze week elke avond om 7.30 rozenhoedje, behalve 2e Pinkster dag en dinsdag. Zie boven! 3. Kinderuitzending. Van 27 juli-21 augustus hopen Amsterdamse iknderen van 612 jaar weer hun vakantie in Limburg te mo gen doorbrengen. Evenveel jon gens als meisjes! Onder de kin deren is een strenge selectie toe gepast en vlak voor hun komst worden ze medisch gekeurd. Wie wil zo'n kind, dat anders geen vakantie kent, opnemen van 27 juli tot 21 augustus? U kunt zich melden by Broeder Portier. 4. Retraite. Van 14 en van 47 juni is er te Venlo een retraite voor jongens die begin juni in militaire dienst moeten. Zeer aanbevolen. Misintenties Zondag: 6.30 Johan Janssen en Ca- tharina Arts; 7.45 Hendrina Fran- cisca Hendriks-Sijkens; 9 uur Anna Janssen; 11.45 Leonarda Ewalts- Janssen. Maandag: 6.30 voor overledene; 7.45 Henricus Jans en Theodora Kersten en overl. kinderen; 9 uur overl. ouders Pouwels-Minten; 10.15 overl. ouders Bom-Maas en zoon Pierre; 11.45 v. overl. vader. Dinsdag: 6.55 Wed. Hoeymakers- Claassens; 6.55 Eva Wilhelmina Ro- jer; 7.45 Jan Camps; 8.30 uit dank baarheid. Woensdag: 6.55 Antonia Francisca- Sijkens; 7.45 Anna Janssen (Genoot schap St. Jozef); 8.30 uit dankbaar heid verhoord gebed. Donderdag: 6.55 Mathilda Was- scher; 7.45 Jan Camps; 8.30 overl. ouders Boom-Vullings. Vrijdag: 7 uur voor overledene; 7.45 gelovige zielen (offerbus); 8.30 Johannes Jeukèn en Johanna Geurts Zaterdag: 6.55 uit dankbaarheid; 7.45 uit dankbaarheid; 8.30 gezins mis; 9.15 gez. huwelijksmis. Dienbeurten Accolythen le Pinksterdag: 6.30 J. Rongen en J. Meesters; 7.45 G. Verschuuren, P. Philipsen, R. Vastert en A. Derks; 9.00 B. Peters, G. Jeuken, J. Naus en H. Bosch; 11.45 Paul Pop, A. San ders, H. Janssen en M. v. Roy. Vrij: Ant. Claassens, K. Jeuken, C. en J. Evers. 2e Pinksterdag: 6.30 C. en J. Evers; 7.45 Ant. Claassens en K. Jeuken, J. Rongen en P. Philipsen; 9.00 G. Verschuuren, R. Vastert, A. Derks en B. Peters; 11.45 G. Jeuken, J. Naus, H. Bosch en H. Janssen. Vrij: Paul Pop, A. Sanders, M. van Roy en J. Meesters. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7 uur H. Mis tot zekere intentie (O. S.); 8.15 afhalen van de kinderen aan het parochiehuis, daarna H. Mis waaronder Hernieuwing van de Doopbeloften; 10 uur Hoogmis tot zekere intentie (K.); 3 uur plechtig lof waaronder toewijding aan O.L. Vrouw. Maandag: 2e Pinksterdag. 7 uur H. Mis tot zekere intentie (O. S.); 8.30 Hoogmis, gest. jrd. Henricus Rutten en Johanna Cremers; 10 u. Ida Philipsen-Keijsers. Geen lof. Dinsdag: 7.30 overl. ouders Muy- res-Dupont. Woensdag: 7.30 Hendrika Fleur- kens-Broeks. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd, Mi chel Camps en echtg. Vrijdag: 7.30 gest. jrd. overl. fam. Jacobs-Noyen. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Graat- Verhaag; 9.30 pl. H. Mis tot dank zegging 25 jarig huwelijk Thielen- Steegs. Biechten van 6.307.30; om 7.30 Marialof. Deze week zijn de quatertemper dagen. Een offer voor de Nederlandse Missionarissen kan gestort worden in de offerblokken achter in de kerk. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. Eerste en plechtige H. Communie der kinderen. 6.30 H. Mis; 7 uur worden de kinderen aan de school afgehaald. 7.30 H. Mis waaronder H. Communie der kinderen; 8.30 de 2e H. Mis; 10 uur parochiehoogmis; 3 u. vespers van het feest en opdracht aan Maria. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollekte Bisdom. Aan de kerkdeur kollekte voor voor de Ne derlandse Missieweek. Maandag: 2e Pinksterdag, dag van devotie. De H. Diensten als op zon dag. 6.30 H. Mis; 7.30 kindermis waaronder hernieuwing der doopbe loften; 8.30 de 2e H. Mis; 10 uur Hoogmis voor de overleden familie Thijssen-Zanders; 's namiddags geen lof. Dinsdag: 7.30 zieledienst Jan Lins- kens, Elisabeth Hellegers en Michael Linskens. Woensdag: 7.30 zieledienst overle den familie Geurts-Spreeuwenberg. Donderdag: 7.30 zieledienst overl. familie Janssen-Jenneskens. Vrijdag: 7.30 maanddienst Catha- rina Bistervels. Zaterdag: 7.30 stichting Leonardus Custers en Barbara Lenssen. Zater dagavond biechtgelegenheid van 5 7 uur. Deze week zijn de quatertemper dagen, alleen vrijdag vaten- en ont houdingsdag. Daarom vandaag' het gebed voor Priesterroepingen. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7 uur H. Communie uitreiken; 7.30 leesmis voor Louis Thissen; 10 uur Hoogmis voor de Parochie; 3 uur Vespers. N.B. Buskollekte voor Ned. Missionarissen. Maandag: 2e Pinksterdag, dag van devotie. 7 uur H. Communie uitrei ken; 7.30 leesmis; 10 uur hoogmis voor Leonardus Geurts en overl. ouders. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. voor Bern. Janssen en Hendrina Puyn. Woensdag: Vandaag, vrijdag en za terdag zijn quatertemperdagen. Vrij dag is vasten- en onthoudingsdag. 7.30 Gezinsmis tot int. van hen die vanmorgen offeren. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis tot ze kere int. (W. V.). Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis overl. fam. Seykens-Wismans. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die hier voor offerden; 's avonds 5.30 hgm. v. dankz. bij zilveren huwelijk Swin- kels-van Gerven. Na deze avondmis biechtgel. Geen lof. Kerkpoetsen: Gonny Weys en An- ny Donders. Misdienaars: J. Kunen, W. Cleven - T. Vullings, G. Swinkels - Theo Arts, H. van Kuyck. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de overl. familie Smedts-Ewals; om 9.15 hoogmis; 10.30 leesmis voor de overleden familie van het bruids paar Tielen-Willems; im 3 uur lof. Maandag: 2e Pinksterdag. H. Dien sten als op zondag, maar géén lof. 6.45 leesmis voor de levende en overleden leden van de handboog- schutterij St. Joris. Dinsdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Jacob Thijssen en echtgenote M. Verlinden; 8 uur leesmis voor Antonia Croijmans-Peeters. Woensdag: 7.30 gezongen jaarge tijde voor Martinus Verhallen, echt genote en overleden kinderen; 8 uur leesmis voor Petronella Kusters. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ge rard Willemse, kindermis; 8 uur leesmis voor de overleden familie Asselberghs-Buggems. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Wilhelm Gommans v.w. de buurt; 8 uur lees mis voor Henricus Bomm, echtgeno te en Johanna Beclet. Zaterdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Antoon Jenniskens en echtge note; 8 uur leesmis voor Johannes Voermans; biechtgelegenheid van 7- 7.30, daarna lof. Kerkpoetsen: Mietje Weijs en An- ny Willems (Brienshoek), Accolythen: zondag: 6.45 J. Jennis kens en J. van Ooi; 8 uur N. Pijpers en M. Kusters; 9.15 J. v. Vegchel. L. Weijs, G. Jenniskens en G. Corne- lissen; 10.30 A. Loonen en P. Hes sen. Maandag: 6.45 A. Loonen en P. Heesen; 8 uur J. Jenniskens en J. van Ooi; 9.15 Hub. Litjens, P. Ste vens, J. v. Vegchel en G. Cornelis- sen; 10.30 L. Weijs en G. Jenniskens. RECTORAAT HEIDE Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7.30 H. Mis t.b.i.; 10 uur Hoogmis voor het Rectoraat. Accolythen: Sjraar Loonen, Tonny Derkz, Piet Rongen en Naud Gielens. Lof te 3 u. Kerkdeurkollekte voor onze Neder landse missionarissen. Na de Hoog mis is er in het patronaat gelegen heid om de stoelenpacht te voldoen. Misdienaars van de week: Naud en Jan Gielens. Maandag: 2e Pinksterdag. 7.30 H. Mis voor Wilhemus Jenneskens en Regina Rongen; 10 uur Hoogmis v. het Rectoraat. Geen lof. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Jacoba Michels-Jacobs. Woensdag: Quatertemperdag. 7.30 H. Mis voor Leo van Meijel. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. moeders Petronella van Dijck-Wis- mans en Jacoba Michels-Jacobs. Vrijdag: Quatertemperdag, vasten en vleesloze dag. 7.30 H. Mis t.i.v. familie Droesen. Zaterdag: Quatertemperdag. 6.30 (niet 7.30) H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes. Biechtgelegen heid van 77.30 uur. Katechismus: klas 4: 251 252 253. Klassen 5 en 6: 257 260 261 264 270 t.m. 274. RECTORAAT VEULEN Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7.30 leesmis voor de bekende inten tie; 10 uur Hoogmis voor de levende en overl. leden van de Handboog- schutterij 2.30 Pinksterlof. Maandag: 2e Pinksterdag. 7.30 leesmis voor de verlaten zielen; 10 u. Hgm. voor zal. Wilh. Geurts-Croy- mans. Dinsdag: 6e dinsdag ter ei*e van H. Antonius van Padua. 7.45 lsm. voor zal. Rector J. Geurts (J. de L.). Woensdag: 7.45 lsm. voor zal. Lamb. Houben-Deriks. Donderdag: 7.45 lsm. voor zal vr. Sjang Burgers en zoon Hubert. Vrijdag: 7.45 Hgm. voor fam. Bur gers-Verhey en. Zaterdag: 7.45 Hgm. gest. jgt. voor zal. Francisca Aarts. Zondag 24 mei: In verband met Amate 3 uur lekenspel in de kerk. Accolythen: Mattie Kunen, Gerrit Geerets en Harry Verhoeven. Kerkpoetsen: Mariet Geerets en Riet Geurts. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 6.30 leesmis voor de overl. ouders v. d. Ven-Verheyen; 8.10 leesmis v. Willem Vollenberg; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis best. jaarg. v. Mar tinus Arts; 3 uur lof. Maandag: 2e Pinksterdag, feest v. devotie; 6.30 leesm. v. Albert Fleur- kens en Elisabeth Claessens; 8 10 leesmis v. d. overl. fam. Jacob v. d. Sterren; 9.15 kindermis; 10.15 Hoog mis uit dankb. v. d. fam. v. Lipzig- Michels. Dinsdag: 7.30 weekdienst v. Maria Mulders-Thissen. Woensdag: 7.30 leesmis v. Gerard Deters. Donderdag: 7.30 leesmis v. Maria Verhoeven en overl. fam. Vrijdag: 7.30 leesm. v. Martin Pee- ters. Zaterdag: 7.30 leesmis v. int. v. d. fam. Michels-Bennebroek. Deze week zijn woensdag, vrijdag en zaterdag quatertemperdagen, al leen vrijdag is geboden vasten- en onthoudingsdag. Pinksterzondag eindigt de Neder landse missieweek met kollekte voor de Nederlandse Missionarissen. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7 uur leesmis voor overl. fam. Mi- chels-Berents; 8.15 leesmis tot int. van fam. Bongers-Arts; 10 u. Hoog mis voor de parochie. Onder de H. Missen speciale maandelijkse kollek te voor de noden van onze kerk, welke dringend wordt aanbevolen; 3 uur pl. Vespers van het Pinkster feest. Maandag: 2e Pinkstedrag. H.H. Diensten als op zondag. 7 uur lees mis voor overl. ouders van Tilburg- Bongers; 8.15 leesmis tot int. van fam. Stiphout-van Osch; 9.30 Hoog mis voor overl. fam. Pubben. Heden geen lof. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Jo annes Lemmens en Joanna Jennes kens; 7.45 leesmis voor Martinus Stiphout, Johanna van Rijswijck en zoon Willem. Woensdag: 7 uur leesmis v. Wed. Gerrits-Verlinden; 7.45 leesmis tot int. van fam. Arts-Gielen. Donderdag: 7 uur leesmis voor Martinus Gerrits; 7.45 gest. leesmis voor Wilhemus Verhey en, echtgeno te en kinderen. Vrijdag: 7 uur Hoogmis ter ere van het H. Hart; 7.45 leesmis voor Jan en Martha Gieten. Zaterdag: 7 uur gest. jgt. voor Antoon van Helden; 7.45 leesmis v. overl. fam. Engels-van Meyel. Geen biechtgelegenheid; 7.30 Marialof. Deze week zijn de quatertemper dagen, alleen vrijdag is geboden vas ten- en onthoudingsdag. Willen de parochianen bij de kol lekte van a.s. zondag een offertje bijvoegen voor de Nederlandse mis sionarissen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 7 uur vroegmis tot int. van fam. Cornelissen-Hendriks; 9.30 hoogmis en pl. Hernieuwing der Doopbelof ten; 3.30 namiddagplechtigheid t.g.v. hernieuwing v. d. doopbeloften. De pl. Communicanten met hun ouders worden om 9.15 op 't schoolplein verwacht en 3.30 op het kerkplein. Maandag: 2e Pinksterdag. 7.30 u. vroegmis tot int. van fam. Lenkens- Vloet; 10 uur hoogmis voor de zie- lerust v. overledenen. Geen lof. Vandaag kerkdeur-kollekte v. d. Nederlandse missionarissen. Dinsdag: tot int. van fam. Marcel lis-van Tilburg. Woensdag: tot int. van fam. Arts- Berents. Donderdag: v. d. zielerust van Ren overledene. Vrijdag: v. d. zielerust van Henri Bloemen en Herman Eibers (Quater temperdag: vasten en onthouding). Zaterdag: v. d. zielerust van Mevr. Janssen-Tiessen. Biechtgelegenheid dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na lof. RECTORAAT SMAKT Zondag: Hoogfeest van Pinksteren. 6.15 en 7 uur gel. H.H. Missen; 7.45 worden de communicanten afge haald, daarna om 8 uur plechtige Hoogmis tot intentie van de com municanten en hun familie (4 ban ken gereserveerd); 10 uur gel. H. Mis. Kapel: 8 en 9 uur gel. H. Missen. 3.30 plechtig lof met hernieuwing van de Doopbeloften. Maandag: Pinkstermaandag, diens ten als op zondag. 6.15 en 7.30 gel. H. Missen; 9 uur H. Mis voor de bedevaart van Stein; 10 uur Hoog mis voor Leo Koopmans; 11 uur Hoogmis voor bedevaart van Stein. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Dinsdag: 3e Pinksterdag. 6.30 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor overl. fam. Janssen-Klaassen en Harrie Janssen. Kapel: 9.30 H. Mis uit dankbaarheid; 10 uur H. Mis (bedevaart). Woensdag: 6.30 t.e.v. de H. Jozef; 7.30 voor welslagen van examen; 10.30 H. Mis voor bedevaart Zwaag- dijk. Donderdag: 6.30 voor Pastoor As- selberghs; 7.30 voor overl. ouders. Vrijdag: Quatertempervrijdag, vas ten; en onthoudingsdag. 6.30 en 7.30 H.H. Missen. Zaterdag: 6.30 t.e.v. O.L. Vrouw; 7.30 voor Mart. Bonants en echtge note; van 5 tot 5.30 uur en van 7-8 uur gelegenheid om te biechten. WIE KOMT MET SANERINGS PLAN VOOR MARIA-DEVOTIESS? Je zou zeggen, dat de Maria-devo- tie eruit vliegt. De mensen lopen niet hard meer naar het Meilof en de gewoonte om de rozenkrans in de gezinnen te bidden, de viering van de meimaand met bloemen en gebed en zang en zo nodig ook een paar processies begint af te zakken. Het loopt niet zo hard met die vie ring van Maria. Nu moet men onmiddellijk toe geven: het liep wel een beetje de spuigaten uit. De protestanten had den geen ongelijk, dat ze ons ver weten Christus te vergeten omwille van Maria. Paus Joannes XXIII heeft ook op een zeer opvallende manier te kennen gegeven, dat we maat moeten weten te houden. Aan heel de rumoerige geschiede nis rond Fatima met allerlei waan zinnige verhalen omtrent geopen baarde geheimen, heeft hij radicaal een eind gemaakt door de bisschop pen te verbieden er verder nog over te praten en zelf de stukken op te eisen. Er zullen nog een heleboel an dere dingen verdwijnen. Maar we hopen van harte, dat er een diepe, eenvoudige en voorname verering voor Maria, de „Moeder van God" blijft bestaan. De nobele eerbied voor de Moeder, de waardering voor Haar, die het eerste lid van de Kerk is, de eerste Verloste die met Christus met li chaam en ziel de eeuwige zaligheid geniet. Keren wij ons naar de aloude li turgie der Kerk zoals die in het Oosten in de Slavische ritus be waard is gebleven en waarin de ge meenschap der gelovigen bidt tot Christus, tot de H. Drieëenheid en tot de „Allerzaligste en Verheven Maagd." Het zijn de mooljste en zui verste eretitels, gezond en ontroe rend, blijvend en waarachtig. Ik geloof niet dat men God en zijn Moeder bijzonder zal dienen met het zoeken van weer andere titels: die van de Maria-litanie zijn waarlijk al ruimschoots genoeg. Vanaf vrijdag 15 mei Patersstraat 10 - Tel. 1016 Enorme keuze, fantastische prijzen Pater Jan Oudenhoven zal in het midden van dit jaar (begin augustus) weer teruggaan naar zijn missiegebied in de Moluk- ken. Terug naar de Indonesische eilanden, waarvan Ambon bij ons welbekend is. Een missiegebied clat in 1550 reeds een Fran- ciscus Xaverius als missionaris zag en waarin in die tijd al vele bekeerlingen gemaakt werden. Toen echter rond 1600 de Hollan ders dit gebied overnamen was het gedaan met de Katholieke Missie, die tot 1904 moest wachten, voordat ze terug mocht ko men. Nu is het weer een vruchtbaar gebied, met het autonome Bisdom Ambon, maar er zijn te weinig priesters, die geluk kig in hun zware taak worden bijgestaan door vele leken. Het Parochiële Missiecomité van de St. Petrus-Bandenkerk wil deze missionaris helpen en hem namens zijn vele vrienden en namens de parochie een afscheidsgeschenk aanbieden. Daartoe doet dit comité een beroep op allen een gift voor dit doel over te maken op giro 1025829 t.n.v. Rotterdamsche Bank Venray t.g.v. Pater Oudenhoven. Een missionaris in een onderontwikkeld gebied kan heel veel gebruiken. Zijn terugreis moet betaald worden, een kraam kliniek nog worden opgericht, de bouw van een landbouwschool is noodzakelijk, medicamenten altijd welkom. Pater Oudenho- ven's droom naar een nieuwe boot, die het vele reizen en trek ken tussen al die eilandjes aanmerkelijk zou bekorten, is mis schien wat hoog gegrepen, maar een flinke buitenboord-motor kan ook al goede diensten bewijzen. Een Venrayse jongeman sturen we als onze afgezant naar verre missiegebieden, want het „gaat en onderwijs alle volkeren" geldt voor ieder van ons. Laat hem dus niet met lege handen gaan. In dit blad hoopt het comité een lange lijst van giften bekend te kunnen maken. De eerste vindt U al: P.M.C. 100,— Zuster Franciscanessen, Veghel 25, Zorgt dat ook Uw bijdrage binnenkomt op de Rotterdamsche Vul nu meteen Uw girobiljet in. Het nummer is 1025829. In deze tijd wordt alles op de hel ling gezet; alles schijnt nu ineens anders te moeten. Oude vertrouwde zekerheden worden aan het wanke len gebracht. Wat is het resultaat? Niemand weet meer waar hij aan toe is: noch in het huwelijkseven, noch in het gebedsleven, noch in de opvoeding van de kinderen. Van alle kanten wordt er gezocht door geestelijken en leken om U op korte termijn vertrouwd te maken met datgene wat er aan goeds aan het groeien is in Gods Kerk. Zo zijn er cursussen over het huwelijk, de verkering, de opvoeding van de kin deren, 't verstaan van de H. Schrift enz. De opkomst voor deze cursussen is goed, en tóch gaat men vaak onbe vredigd naar huis. Waarom? Het kwam allemaal te schielijk, het viel te rauw op het dak. Het was te wei nig ingebouwd in UW PERSOON LIJK LEVEN. Het persoonlijk ge sprek met de inleider ontbrak. Dit is dan ook de reden, waarom de Bisschop ons gevraagd heeft U samen als echtpaar in ons huis plaats, tijd en gelegenheid te bieden om kennis te nemen van de moder ne stromingen op geestelijk gebied en U te helpen samen de weg tot God te vinden in het werk van alle dag. U krijgt hier samen een slaap én zitkamer. De maaltijden worden hier goed verzorgd en zijn vanwege de gezellige sfeer een attractie op zien. De dames en heren, die hier de afgelopen jaren zo'n weekend heb ben meegemaakt, schreven ons na derhand: „Het was de beste vakan tie van ons leven" of „Bij U in huis hebben we weer geleerd echt met elkaar te praten". Daarom menen wij er goed aan te doen ook U en Uw kennissen voor deze dagen uit te nodigen. We be grijpen dat het voor vaders en moe ders met kinderen niet altijd ge makkelijk is om er samen drie dagen uit te trekken. Daarom bieden wij U 2 mogelijkheden, zodat U met vrien den en kennissen kunt overlegger- om om met elkaar de gelegenheid te geven door beurtelings eikaars kinderen te verzorgen. U kunt dan komen van vrijdag avond 12 tot maandag 15 juni of donderdagavond 25 tot zondag 28 juni. De vergoeding voor dit alles be draagt 30,per persoon. U wordt verwacht op vrijdagavond 12 of op donderdagavond 25 juni, hetzij voor het avondeten orn 8 uur, hetzij na het eten om 9 uur. De sluitingen vinden plaats na 't middageten om 1 uur. Pietje Vollenberg heeft met een glansrijk gemiddelde van 8.82 over 10 gespeelde partijen in het afgelo pen toernooi de top bereikt; voor de ze jeugdige biljart-favoriet een pracht prestatie. Een partij van 150 caramboles werd door hem in 10 beurten afge maakt, in een andere partij toverde hij in een beurt 68 caramboles serie americaine uit de keu, waarvoor bij een warm applaus oogstte van de vele beangstellenden. De enige, die slechts in een partij het ivoor beter dirigeerde, was de steeds meer opkomende Jacques Lu- cassen. Hij bezette met een gemid delde van 6.31 de tweede plaats in het toernooi. De uitslag was als volgt: Gespeeld 10 partijen van 150 ca ramboles. P. Vollenberg jr. 5 10 8.82 J. Lucassen 4 8 6.31 G. Ttroisfontaine 4 8 5.65 L. Jacobs 4 8 5.16 P. Vollenberg sr. 2 4 4.22 Th. Kessels 2 4 3.61 P. v. Buggenum 3.45 Hoewel met prima verzorgd mate rieel werd gespeeld in een rustige sfeer, kon blijkbaar v. Buggenum op het groot biljart niet aan zijn trek van gem. 4 komen. Ongetwijfeld komt hij het volgende toernooi beter uit de bus. Zaterdag 9 mei werden door de heer Terwijn, na een toepasselijk woordje, de prijzen uitgereikt. Op de gehouden kringwedstrijd bij Helpt Elkander te Helmond op 10 mei, werd door de vereniging Bui- tenlust Venray deelgenomen met 3 honden in de A-klasse (gecertifi ceerde politiehonden). Hier kwam Buitenlust weer goed voor de dag. getuige de uitslag: 1. A. Blok, Buitenlust, Venray 284 p. 2. J. Barends, Buitenlust 260 p. 3. M. Pelzer, Buitenlust 259 p. 4. H. v. d. Heuvel, Hemond 248 p. 5. W. Coort, Helmond 245 p. B-klasse (niet gecertificeerde jon ge honden): 6. van Schijndel, Helmond 257 p. 7. J. Henrhaet, Helmond 248 p. 8. v. Woensel, Helmond 216 p. Voorts werden nog verschillende extra prijzen gewonnen door het zeer goede werk op de verschillende onderdelen. Hemelvaartsdag trok de V.C. Rooy jeugd naar Deurne voor een jeugd- toernooi dat „Forto" daar organi seerde. Het is daar een pure V.C. Rooy-aangelegenheid geworden, want de vier teams brachten al de prijzen mee naar Venray. Het Al-jeugdteam legde beslag op de le prijs door in de finale V.C. Rooy B2Ü te kloppen. Het BI team wist met 30 van de Vlisco-jeugd te winnen, daarmee kwam de 2e prijs in bezit van V.C. Rooy A2. Vooral het V.C. Rooy B2 team heeft een uitstekend toernooi ge speeld en de 3e prijs was dan ook volkomen verdiend. Een compliment voor al onze jeugdspelers is zeer ze ker op zijn plaats. Het le herenteam besloot zater dagavond met een uitwedstrijd te gen het Helmondse V.C.H. de com petitie. Het was een goede partij volleybal, waarin de V.C. Rooy aan val uitstekend op dreef was. De le set ging met 715 naar V.C. Rooy, de tweede set was nog duidelijker voor V.C. Rooy, met 315 werd de stand 02 voor de Venrayse heren. In de derde set nam V.C.H. het heft in handen, met 1511 kwam de stand op 12. V.C. Rooy ging in de vierde set overdonderend van start wat spoedig een 0-7 voorsprong op leverde. V.C.H. vocht nog even te rug, maar met 415 wist V.C. Rooy de set te winnen. Een verdiende 1-3 zege voor V.C. Rooy, na een span nende en sportieve wedstrijd. De eindstand in de districtsklasse hopen wij U de volgende week te kunnen geven. Naast een junioren-toernooi orga niseerde „Forto Deurne" zondag een seniorentoernooi, waaraan V.C. Rooy met 3 zestallen deelnam. Het le damesteam deed uitstekend werk door in de distritsklasse, tus sen ploegen als EW, SUS en Were Di de 2e prijs te veroveren. Het 2e herenteam, verzwakt door dat enkele spelers voor het le team uitkwamen, heeft toch prima ge speeld, al waren er voor de tweede zestallers geen prijzen weggelegd. Het le herenteam won in de over gangsklasse de 2e prijs, na EVV Eindhoven en v-ór Con Brio Hel mond. Op 2e Pinksterdag neemt V.C. Rooy met 3 zestallen deel aan het „12 landen-toernooi" te St. Anthonis. olh wmStfcng» Gypotfaku) financierfc^ctv MIANAmEL41'fc/e/"l061(M78O)

Peel en Maas | 1964 | | pagina 12