Nieuwe bedreigingen Veilig Verkeer... ORANJE feettelii Overpeinzingen voor de kleine zelfstandigen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Europese statistieken VRIJDAG 8 MEI 1964 No. 19 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75 Bij de vele veranderingen, waar het economisch leven zich in snel tempo aan moet passen, komt ook de kwestie van de winkelsluiting op nieuw aan de orde. In dc loop van de laatste jaren zijn hier heel wat meningen en mogelijkheden op pa pier gezet en in redevoei ingen ge spuid. Nochtans is hier het ei van Columbus nog niet voor gevonden. De regering zal hier het laatste en verlossende woord moeten spreken Drie partijen zijn er bij de win kelsluiting betrokken. De consumen ten, de werknemers en de onderne mers. De eersten zijn er op uit om zoveel mogelijk service te vinden en zij trekken er zich weinig van aan wat de sociale gevolgen van hun standpunt voor de betrokkenen wel mogen zijn. Intussen spreken zij zich in de uren, waarin zij hun aankopen verrichten, duidelijk uit inzake hun voorkeur voor de uren van open stelling van het winkelbedrijf. Deze uren blijken voor 't grootste deel overdag te liggen, de zaterdag beslist niet uitgezonderd. Met name voor artikelen waarbij beide huwe lijkspartners een stem in het aan- koopkappittel hebben, wordt dik wijl de zaterdag als koopdag geko zen, omdat beide partijen dan be schikbaar zijn. GEEN KOOPDAG MEER? Het is beslist geen wonder dat de wensen van de werknemers met die van de consumenten niet parallel lo pen. Zij vragen over 't algemeen vrije tijd in de uren, waarin anderen ook vrij zijn, zodat men samen van die uren kan genieten. Met name het jeugdig personeel zoekt vrije tijd op de uren waarin vriend, vriendinnen en verloofden daarvan ook genieten. Het behoeft nauwelijks betoog dat in dat vrije tijdsschema ook de zaterdag is begrepen. Om deze re den is er door de vertegenwoordigers van de werknemersorganisaties aan gedrongen op het scheppen van een vrije zaterdag- voor het personeel. Toepassing van dit beginsel zou in de praktijk betekenen dat de zater- dag(middag) als koop(mid)dag ver loren zou gaan. De meest belanghebbenden bij het vraagstuk zijn de detaillisten-onder nemers, waaronder er gevonden worden met veel, maar eveneens een groep zónder personeel. Een deel van hen staat openstelling van za ken voor gedurende alle werkdagen met inbegrip van de zaterdag en zonder vakantieperiode. Een ande re groep echter is bereid de zater dagmiddag te sluiten mede omdat men er een goede aansluiting van de zondag in ziet en een verbetering van de zondagsrust zelf wordt ver wacht. De meerderheid van de win keliers wil gezien de omzetcijfers de zaterdagmiddag als koopmiddag be houden. 50 VRIJE DAGEN In de sociaal-econondsche raad dreigde een meerderheid voor de vrije zaterdagmiddag in de detail handel. Een deel van de kroonleden was er voor te vinden, de werkne mersvertegenwoordigers waren voor stander en zelfs de ondernemers wa ren niet unaniem afwijzend. Veel ondernemers zagen zich in hun om zet bedreigd en zij vreesden dat bij zaterdag-sluiting een deel van hun afzet naar de postorderbedrijven zou verdwijnen. Voordat er een besluit viel, zag het grootste deel van de onderne mers kans met 'le werknemers tot een overeenstemming te komen over een regeling, waarbij de werk nemers 50 vrije dagen per jaar kre gen toegewezen naast de verplichte feestdagen en de vakanties. Van die 50 dagen ontvangt het personeel er reeds 25 krachtens de bestaande regeling van de halve dagsluiting. Van de andere 25 dagen moeten 7 zaterdagen worden vrij ge geven, 13 maandagen en nog 5 dagen in overleg. De bedoeling is om met behulp van een rouleersysteem en het aan trekken van hulpkrachten uit het vraagstuk van de vrije tijd te ko men. Het is niet onmogelijk dat de ze regeling in een verordening van het hoofdbedrijfschap detailhandel zal worden vastgelegd. Bovendien heeft thans de Sociaal-Economische Raad verklaard dat met deze rege ling de winkelsluitingswet geen wij ziging behoeft. LIEVER MAANDAG Sedert de geboorte van bedoelde overeenkomst is het gebrek aan eensgezindheid bij de winkeliers weer eens duidelijk aan de dag ge treden. Vooral in de textielbranche wordt tegen het akkoord bezwaar gemaakt. Men wil liever naar een maandagsluiting en daarvoor wor den zelfs landelijke akties gevoerd. In een uitzondering op de roule- ringsregeling per branche is in het akkoord voorzien, mits er overeen stemming komt met de werknemers organisaties. Eenheid van opvatting is echter nauwelijks te verwachten omdat de voorstanders van de za terdagsluiting zullen proberen hun wens te vervullen. Door de vele el kaar betwistende standpunten is ech ter de eenheid ver te zoeken. Het gebrek aan discipline en de onmacht om tot een eensluidend standpunt te geraken worden hier door weer duidelijk gedemonstreerd, waardoor tenslotte een regeringsbe slissing dreigt die niemand zal be vredigen. Verplichte zaterdagmid dagsluiting voor de detailhandel achten wij vooral voor kleine zelf standigen een nieuw nadeel. EN DE VAKANTIE? Over de bestaande vakantierege lingen in de detailhandel bestaat ook al verschil van mening. In een aantal gemeenten bestaat een bran- che-gewijze regeling, waarbij vol gens schema de zaken in die bran che bij toerbeurt een week lang sluiten. Dit past niet in de kraam van de grote supermarkets en an dere grote verkoopeenheden. Men zou te veel omzetverlies lijden en wenst voortdurend geopend te zijn, waarbij het personeel in roulatie va kantie geniet. Het is duidelijk dat de kleine zelf standigen door deze opvatting in hun vakantiedromen worden ge stoord. Kunnen de grotere bedrijven altijd geopend zijn, dan moet de kleine zakenman volgen en zijn vakantie, maar inslikken. Naar onze mening moet ook de grotere zaak bij de planning maar rekening houden met een week verplichte sluiting. De doorsnee-vakantie is geen één maar twee weken. Voor de andere week wordt dan tegemoet gekomen aan de wens van de grotere distri butie-eenheden. Al te zeer zijn wij onder drang van economische winst en lagere kosten maar bezig de so ciale verworven van de kleine man op te rollen. Op deze wijze voortredenerend zou de industrieel wel terug willen naar de zesdaagse werkweek. Het is dui delijk dat daarmee voor hem kosten ook dalen. Aan elke verdere bedrei ging van de belangen der kleine zelfstandigen moet paal en perk worden gesteld. Het wordt de hoog ste tijd. VOOR ALLE RIJBEWIJZEN NAAR autorijschool. Jansen Langstraat 33 - Overloonseweg 18 Venray -Telefoon 04780-1351 AARZEL NIET: NIEMAND RIJDT U MOEDWILLIG AAN Aarzeilen is een menselijke eigen schap, die in vele gevallen is ge rechtvaardigd. Niet in het verkeer echter. Met name bij het oversteken kan aarzeling het tegenovergestelde ten gevolge hebben van wat men wil bereiken, namelijk veilig aan de overkant komen. Bent u gedwongen bij afwezigheid van een zebrapad tussen het drukke verkeer door over te steken, raak dan niet in paniek .maar gedraagt u rustig en laat het rijdende verkeer niet naar uw bedoelingen raden. Stap, wanneer dat verantwoord is, het wegdek op. Als u onverhoopt toch midden op de weg gevangen raakt tussen twee verkeersstromen, Koningins verjaardag is ook in Venray hartelijk gevierd. Dat de weergoden woensdagavond de geplande stertocht van alle Venray- so muziekgezelschappen en de gymnastiekdemonstraties voor de tweede maal in het water deden vallen, was een ongunstig teken voor de komende donderdag. Maar toen is het gelukkig op een enkel druppeltje na droog gebleven. Deze donderdag werd ingezet met de aankondiging van Koningins ver jaardag door enkele herauten te paard, die dit jaar zelfs een herau- tencostuum hadden, waarop het Venrayse wapen prijkte. Muzikaal was hun boodschap niet bepaald, maar wel duidelijk. De VLAGGENPARADE op de Gro te Markt werd dit jaar wederom verzorgd door de drumband en ver kenners en ook dit jaar verliep een en ander stijlvol. Een nieuwtje was het concert dat de Kon. Harmonie Euterpe gaf van af de toren. Ver over het Venrayse land droegen de klanken van dit corps en verkondigden zo dat de feestdag was begonnen. Een feestdag die door het zware klokkegelui daar na nog een bijzonder accent kreeg. De plechtige Hoogmis opgedragen in de Petrus Banden namens de ge hele gemeente had drukker bezocht mogen zijn. Het is een vrije dag, zo dat praktisch iedereen in de gele genheid is deze kerkelijke plechtig heid bij te wonen en daarom valt een minder druk bezoek toch wel erg op. Na de Hoogmis was de PLECHTIGE RAADSVERGADERING In zijn rede haalde Burgemeester Custers drie belangrijke gebeurte nissen aan van het afgelopen jaar, t.w. het afscheid van Gouverneur Houben, de moord op president Ken nedy en het huwelijk van Prinses Irene. Hij wees er cp hoe Gouverneur Houben 17 jaren Limburg heeft ge diend, een voorbeeld was van Gods vertrouwen en dienend en regerend besturen. Hij is het geweest die in een sterk industrialiserend en evolu erend Limburg voorging, ieder vroeg zijn krachten te willen ontplooien en zijn taak te willen volbrengen. Sprekend over Prinses Irene wees hij op de tegenstrijdende emoties, die ons volk bevangen hebben bij dit huwelijk. Hij noemde dat een wordt dan niet zenuwachtig en be gin niet met het spelletje van stapje vooruit, stapje achteruit. Blijf rus tig staan en geef met een gebaar te kennen, dat u ook werkelijk blijft staan en dat het verkeer kan door rijden. Stopt men voor u, blijf dan niet angstig wachten, maar loop vlug door naar het veilige trottoir. De bestuurder, die u het teken geef, dat u kunt doorlopen, zal u be slist niet plotseling omver rijden. Is een duidelijke gedragslijn bij het oversteken onontbeerlijk, het Verbond voor Veilig Verkeer wijst er op, dat de plaats waarop u over steekt, ook aan bepaalde voorwaar den dient te voldoen. Het is te be grijpen, dat bij het oversteken ach ter een geparkeerde auto, het ge vaarrisico onnodig wordt verhoogd. Hetzelfde is het geval, wanneer u achter een bocht de weg gaat over steken. Mocht u 's avonds of 's nachts een weg oversteken, dan verdient 't de voorkeur dit op een verlichte plaats (straatlantaarn, verlichte eta lageruit) te doen. De bestuurder van een auto, waarvan alleen de stads verlichting brandt, zal u wellicht op donkere gedeelten later opmerken, waardoor het gevaar van te worden overreden aanmerkelijk wordt ver hoogd. Stapje vooruit, stapje achteruit. Aarzelen b(j het oversteken heeft al vele verkeersslachtoffers geëist. Blijf staan of loop door, wanneer dat verantwoord is, maar laat in elk geval het rijdend verkeer niet in het ongewisse omtrent uw bedoelingen. van de moeilijkste ogenblikken uit het leven van onze Koningin en vroeg een hartelijk gebed voor haar. De jeugd, die vertegenwoordigd was door leeringen uit de hoogste klassen van de Venrayse scholen, vroeg hij het voorbeeld van de gro te president Kennedy te willen vol gen, die moedig geleefd en gestreden heeft voor een betere toekomst. Hij keek vooruit, aldus Burgemeester Custers, vol vertrouwen op God en strijdend voor het goede. Hij vroeg hen even moedig en karaktervol te worden, ogen en oren de kost te ge ven, te willen vechten voor het goede. GEDECOREERDEN Op deze plechtige raadsvergade ring richtte hij zich dan tot de ge decoreerden. Op de eerste plaats tot Zuster Philomenie van het St. Jo zefklooster, de nieuwe ridder in de Orde van Oranje Nassau. In ons blad van vorige week hebben wij uitvoerig stil gestaan bij de redenen waarom deze decoraties zijn ver diend. Achtereenvolgens werden dan de heren Fr. de Vocht en Adjudant Pijnenburg (gouden eremedaille) en de heren J. Jacobs, P. Martens en J. Joosten gehuldigd, terwijl hun dames een boeket bloemen kregen aangeboden. Hun werd ook een aubade ge bracht door Venrays schooljeugd, die o.l.v. de heer Bunys enkele gelukkig nieuwere vaderlandse liederen ten gehore bracht. De pre sident van het Oranjecomité, Drs. van Thiel, sprak namens de Venray se gemeenschap een woord van ge lukwens, dat nog eens muzikaal om lijst werd door de Kon. Harmonie jiamen.met de Oostrumse Harmonie. Tien samenspel, dat er beslist zijn mocht. Op de dan volgende receptie moch ten Burgemeester en Mevr. Custers vele gelukwensen in ontvangst ne men, terwijl ook de gedecoreerden en hun dames menige hand moesten schudden. Het was een zeer prettige en gemoedelijke receptie, die druk bezocht is. OVERAL WAT TE DOEN was er die middag. In Oostrum wa ren kinderspelen, waaraan in Oirlo nog een kinderoptocht vooraf ging. In Castenray waren er volksspelen en een fietsen-oriëntatierit. In Leu nen had men een en ander 's mor gens georganiseerd, maar op de Heyde was 't 's middags te doen, evenals in de Vredepeel, Merselo en Smakt. Het Veulen en Ysselsteyn tracteerden de jeugd op een film voorstelling. De Burgemeester en enkele leden van het Oranje-comité brachten een bezoek aan enkele kerkdorpen. Mevr. Custers zou de aftrap ver richten voor het jeugdvoetbaltoer- nooi, maar daar was de deelname zo groot, dat men maar een half uur vroeger begonnen was. Jeugdelftallen van S.V. „Venray", Molenwiekers, Oostrum, Oirlo, Ys selsteyn en Merselo streden vol vuur om de grote oranjebeker, die ten slotte in handen van de SVV'ers kwam. Merselo had hem vorig jaar gewonnen, maar moest hem nu af staan en kreeg een verdiende twee de prijs. De derde ging naar Leunen. Terwijl op het hockey terrein aan de Leunseweg de hockeyliefhebbers aan hun trekken kwamen, kreeg Venray zelf midden in de kom ge legenheid om beter kennis te maken met volleybal en basketball, die op het Henseniusplein honderden be zoekers trokken. En terecht, want de wedstrijden waren het bekijken alleszins waard. De uitslagen waren hierbij: AVS—Baskania 19-6; ASV 1—BIC 2 17-30; ASV 1—BIC 1 10-13; BIC 1— Baskania 21-8. Uitslagen volleybal: 1. Jong Am- bon 6 pnt. (wisselbeker); 2 V.C. Rooy 4 pnt.; 3. V.C. Munster, 2 pnt.; 4. Lyceum 0 pnt. Intussen had de jeugd het druk op het terrein achter de Gouden Leeuw, waar het wel een tikkeltje eng was maar waar voor de jeugd toch van alles te beleven was en een prijsje gehaald kon worden. De paardensportdemonstraties vie len dit jaar wat tegen omdat er geen tekst en uitleg gegeven werd. Een regiefout, die de vele bezoekers echt betreurden. De uitslag: 1. J. Rongen, Yssel steyn, 2. P. Janssen, Wanssum; 3 J. Voermans, Leunen. De uitslag van een wedstrijd poney-rijden: 1. Jans- TERREIN Het zal waarschijnlijk niet heel lang meer duren voordat we in Venray-centrum ernstige nood zul len gaan krijgen aan een flink ter rein. Het oude sportterrein aan de Leunseweg gaf vroeger de gelegen heid voor sportboeefening, maar daarnaast ook ruimte voor b.v. de kinderspelen op de oranjefeesten, ruiterconcoursen, tentoonstellingen, circussen e.d. Dat sportterrein is weg, opgeslokt in Venray-zuid en er is niets voor in de plaats gekomen. Men had uit wijkmogelijkheden in het terrein aan de Schoolstraat, waarop het Cul tureel Centrum gebouwd zal worden en op het Molenplein. Maar door kerkbouw en de spoedig te verwach ten bouw van dit Culturele Centrum vervallen beide mogelijkheden en Oranjecomité heeft dit jaar al zijn toevlucht moeten nemen tot een wei de achter de Gouden Leeuw. Maar als eerstdaags beide terrei nen weg zijn? Hebben we met al onze plannenmakerij niet vergeten een zodanige ruimte te reserveren als hierboven bedoeld. En hebben we de mogelijkheid nog in een van de nieuwe uitbreidingsplannen als nog een dergelijke ruimte te plan nen. O.i. is dat dringende noodzaak. OUDERS We hebben het Oranjecomité ge noemd en willen meteen van de gelegenheid gebruik maken om voor al degenen, die leiding geven aan de kinderspelen dank te zeggen voor dit prachtige stuk gemeenschaps- werk. Terwijl andere mensen vrij hebben, eigen vrije tijd op te offe ren voor de kinderen van die ande re mensen, wordt dan door verschil lende ouders wel heel vanzelfspre kend beschouwd, maar dat is het toch echt niet. Deze mensen hebben in die middaguren de zorg voor zo'n 20003000 kinderen, moeten die spelletjes laten doen, moeten voor prijsjes zorgen .moeten zorgen dat iedereen aan de beurt komt en het zijne krijgt. Als men dan een boze ingezonden brief krijgt, waarin deze mensen beschuldigd worden niet eerlijk te zijn met de prijsjes, dan schiet men in de lach. Want er blijkt duideijk uit dat men niet aanwezig geweest is bij die spelen (waarom ook, andere mensen zorgen wel dat U van uw vrije tijd genieten kunt, ze maken zich wel bezorgd om uw kinderen). Als dan de kleine einde lijk thuis gekomen is met zijn prijs je en intussen bij een ander iets ge zien heeft dat hij of zij ook wel zou willen hebben, dan stuurt men een ingezonden stuk, dat er niet om liegt. Als men nu eens niet andere men sen met al dat werk opscheepte, als men nu zelf ook maar eens een tik keltje belangstelling toonde, dan animeerde dat op de eerste plaats uw eigen kinderen, maar ook de lei ders en zou begrepen worden dat er echt met die prijzen niets aan het handje is. Als dat de dank is voor de pretti ge middag, die men met te weinig krachten te veel kinderen probeert te geven, dan heeft men toch weinig begrip van zijn ouderlijke taak. beken, Venray; 2. L. Heidens, Leu nen; M. Beerkens, Venray. ROLSCHAATSSCHOW De dames van de Haagse rol- schaatsclub Internos hebben op de koude donderdagavond gezorgd voor een waardig slot van deze oranje dag. Hun rolschaatsshow was iets anders dan anders en gezien de gro te belangstelling is hun optreden in derdaad een verrassing. Het was opmerkelijk wat deze da mes alemaal klaar konden op hun schaatsen en menig applaus was de beloning voor keurig ballet- of showwerk, dat te zien gegeven werd op de skelterbaan van Huize Serva- tius. Dat de een of andere vlegel voor tijdig al vast een deel van het vuur werk aanstak en zo grote ongeluk ken had kunnen veroorzaken, was een wat pijnlijke noot, maar verhin derde toch niet dat duizenden dit slotstuk van de viering van Konin gins verjaardag kwamen bekijken en met „aeh's en oooh's" het vurwerk bewonderden. De danslustigen waren degenen, die het langst van het zeer uitge breide feestprogramma konden ge nieten. Tot half een bleven ze in de running, maar toen om 1 uur het klokje van gehoorzaamheid sloeg was het feest inderdaad al ten ein de. NEDERLAND WEINIG WIJN WEINIG AUTO'S. ZUINIG LEVEN De Nederlander is, vergeleken met de gemiddelde Europeaan, een zuinig man. Dat blijkt wel heel duidelijk uit de statistieken, die door nijvere rekenaars van de Europese Econo mische Gemeenschap (EEG) zijn op gesteld. Het zijn meest dorre cijfers, maar zij geven toch een beeld, dat wel wat anders is dan wij zo in het algemeen over ons zelf hebben ge vormd. Wat b.v. de woonsituatie be treft, staat Nederland helemaal niet zo slecht genoteerd, maar afgaande op de cijfers is het met de gezond heidszorg in ons landje niet zo best gesteld. De meeste artsen bijvoor beeld in West Europa bezit Italië, dat ons met 163 doktoren per hon derd duizend inwoners danig de loef afsteekt. Nederland heeft er 111. Rusland, ter vergelijking, 194. Met de apohtekers is het in Nederland ook al erg karig gesteld: wij hebben er zeven per honderdduizend inwo ners. Dan zitten België en Italië met 61 wel heel wat beter in de edele pil- lenmakers. De ziekenhuisruimte is ook niet om over te adverteren. Wij hebben 744 bedden per honderddui zend mensen, tegen, om maar wat te noemen, ruim vijftienhonderd in Zweden, twaalfhonderd in Luxem burg en elfhonderd in Oostenrijk. Hiertegenover staat, dat Nederland wel het veiligste land is voor wat betreft het werk. Als men tenmin ste de cijfers in de metaalindustrie als basis mag nemen. Het aantal dodelijke ongevallen in deze tak van nijverheid in Nederland was in 1962 0,05 per miljoen arbeidsuren, tegen 0,2 in Frankrijk, 0,12 in Duitsland en 0.15 in Italië. Nederland is, volgens de EEG- statistieken, nog altijd het dichtst bevolkte landje van Europa: 351 in woners per vierkante kilometer, te gen 303 in België. Het is echter een fabeltje, dat bij ons ook de meeste geboorten per duizend inwoners voorkomen. Wij hebben er 20.8 per duizend, Spanje en Portugal steken Nederland de loef af met 21,1 en 24,7 terwijl het onze ook heel wat minder dan het cijfer, dat zo wel voor Rusland als Amerika geldt: 22,4. Het laagste geboorte cijfer in Europa heeft overigens Zweden, waar per jaar slechts 14,2 geboorten op duizend inwoners voorkomen. Het sterftecijfer is in Nederland gunstig laag (7,9 per dui zend inwoners), maar nog altijd ho ger dan in Canada (7,6) en Rusland (7,5). Het hoogste sterftecijfer in Europa heeft overigens Oostenrijk (12,8). Wie gedacht had, dat de Nederlan der de beste aardappeleter van Europa is, heeft het mis. Wij consu meren gemiddeld 96,1 kilo per hoofd per jaar. Maar wij worden toch ver slagen door de Belgen, die 125,5 kilo aan kunnen en de Duitsers, die iedereen de baas zijn met 131,5 kilo. Wel zijn wij heel karige wijndrin kers. Daar winnen het de Fransen met 124 liter per hoofd per jaar, op de tong gevolgd door de Italianen met 112 liter. De Nederlander komt niet verder dan 2,3 liter. Auto's hebben wij hier, ondanks het drukke beeld op de wegen, ook nog niet zo veel, gerekend naar ons inwonertal. De Zweden zitten er het dikst in met 173 auto's op duizend inwoners. Nederland heeft er 56. Frankrijk en Engeland al ruim 2x zoveel. Om nog even op de tafel te rug te komen: wij eten er vrij zuinig van. De Nederlander geeft gemid deld 32,9 percent van zijn „consump tieve uitgaven" uit aan eten, heel wat minder dan de Fransen (50,6), de Italianen (57,8) en de Duitsers (40,7). Voor wat het aantal calorieën de brandstof van ons lichaam, be treft: daarin worden wij in onze dagelijkse consumptie voorbij ge streefd door de Denen, Zwitsers en Finnen, die ver boven onze dagelijk se 3.030 calorieën uitkomen. Zelfs als melkmuiltjes worden wij versla gen. De Nederlander drinkt per jaar 120,6 liter ,de Zwitser 178,6 liter. Aan roken en ontspanning beste den wij ook niet zo veel: 4 en 6,4 percent van onze consumptieve uit gaven, waarmee wij het zuinigjes aandoen, vergeleken met de Euro pese broeders. Tot slot de woonruimte. Ondanks onze schrijnende woningnood heb ben wij nog niet eens zo weinig le vensruimte. Tenminste als men het uitdrukt in het aantal mensen per vertrek. Nederland heeft hetzelfde getal als Zweden: 0,8. De Luxem burgers en de Amerikanen hebben het in de wereld nog het ruimst met een gemiddelde van 0.6 per vertrek. Ter verdere vergelijking: Belgen,. Britten en Denen staan op 0,7. En wie het niet gelooft kan het gaan narekenen bij de E.E.G.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 7