S.V.V. NIEUWS Campingsport - Lederwaren GEBR. REIJNEN iel. 08851-535 GENNEP (N.Limb A Het is nu 14 dagen geleden dat door de graafwerkzaamheden voor de aanleg van het nieuwe gasbuizennet in onze gemeente een gedeelte van de voorgevel van het pand Schoolstraat 37 instortte. De zaak werd gestut om verder invallen te voorkomen en met een prachtig zeil behangen. Eén week later reeds meldden zich de des kundigen van de verzekeringsmaatschappijen waarbij de aannemer van het grondwerk en Limagas verzekerd zijn tegen dergelijke schadeposten. Men kwam met een Venrayse aannemer tot een accoord omtrent de kosten van herstel, maar wie dat uiteindelijk zou betalen moest nog worden uitgemaakt. Aangezien de heer Buijssen maar moeilijk met een zeil als voorgevel kan blijven zitten, heeft hij in arre moede nu maar opdracht gege ven tot herstel, gelaten afwachtende wat de deskundigen zullen beslissen.... fotos Gerard Kruijsen IN verband met hef feest van He melvaart a.s. donderdag, moeten wtf de uitgave van Peel en Maas een dag vroeger gereed maken. Wij ver zoeken derhalve onze corresponden ten en adverteerders hun kopü zo vroeg mogelijk in te leveren. Voor advertenties sluit de inzendtermijn op dinsdag 10 uur v.m. terwijl even tuele matrijzen voor die adverten ties slechts tot maandag v.m. aan genomen kunnen worden. ADM. PEEL EN MAAS HERVORMDE GEMEENTE A.s. zondag zal in de Herv. Kerk tee Blitterswtijck de 55e verjaardag van H.M. de Koningin herdacht worden. Predikant is ds. Keers uit Arn hem. De dienst begint om half elf. AGENDA CENTRALE K.A.B. VENRAY Zondag 3 mei a.s. is de jaarlijkse bedevaart naar de Smakt alwaar om kwart over negen een H. Mis zal worden opgedragen. Daar er zich geen enkel lid heeft opgegeven voor autobusvervoer, gaan wij allen op eigen gelegenheid en zorgen er voor op tijd aanwezig te zijn. MATER AMABILISSCHOOL Het clubhuis-kantoor van de M.A. is van 4 tot 8 mei gesloten. Dinsdag 5 mei is er een excursie naar het blindeninstituut in Grave. Vertrek 's middags 1 uur vanaf het clubhuis. 2e en 3e jaars cursisten kunnen zich vrijdag 1 mei nog opgeven bij de leidster. MIDDENSTANDSVERENIGING OIRLO De middenstandsvereniging van Oirlo wil voor alle bejaarden van Oirlo en Castenray een uitstapje naar Kevelaer organiseren, op 20 mei a.s. Het is te hopen dat vele bejaar den van deze gelegenheid gebruik zullen maken om mee te gaan. Men kan zich hiervoor opgeven bij W. van Rhee, telefoon 291; W. van Waayenburg, tel. 331 vóór 10 mei. Denkt aan een toeristenkaart of pas. ONGELUK De 45-jarige Z., chef van een we genbouwmaatschappij te Venray, werd zaterdagmorgen door een be tonnen plaat getroffen. De plaat kwam op zijn benen terecht. Het slachtoffer werd in ernstige toestand naar het St. Elisabeth-ziekenhuis vervoerd. VRIENDENKRING VAN DE MEDISCHE MISSIEZUSTERS De dames van de „Vriendenkring van de Medische Missiezusters" zul len in de komende weken, namens de Medische missiezusters, bij U aan huis vragen on> uw gebed en uw vrije bijdrage voor de ziekenzorg in de missie. 1000 m2 winkel- en verkoopruimte tonen 25 modellen kampeertenten: André Jamet, Sperwer, R.V.S. Komt U eens vrijblijvend kijken of stuur een briefkaart en wij zenden U onze tentenfolders. Service - Garantie - Eisen atelier ZONDAGS GEOPEND VAN 14.00-18.00 UUR Op de Vredeskerk aan het Molenplein werden deze week de dakspanten ge plaatst, waarvan de grootste 472*8V8 m. Ook u kunt nog een steentje metselen aan deze kerk, zondagmiddag na de plechtige eerste-steen-legging. fotos Gerard Kruijsen Mogen velen van harte hun aan deel geven voor dit werk van naas tenliefde in dienst van de uitbrei ding van het Godsrijk. TONEELUIT VOERING De leerlingen van Mulo, Huis houdschool en LTS, d:e vorig jaar deelnamen aan de toneelwedstrijden zijn thans bij elkaar gekomen voor opvoering van een toneelstuk Aboe Hassan. Met veel enthousiasme is dit to neelstuk ingestudeerd en cp heden vrijdag zal liet resultaat te zien zijn in zaal Wilhelmina. Zelfs de decors heeft men zelf ontworpen (Arda Pijls) en uitgevoerd (L.T.S.). De voorstelling begint om 8 uur. GEZINSBIJDRAGE Nu vanaf 1 april 1964 de zg. l°/o- regeling in werking is getreden, wil 't Comité „Gezinsbijdrage Parochie kerken Venray" de parochianen gaarne op de hoogte brengen van de bereikte resultaten. Naar aanleidng van de binnenge komen intekenbil jetten blijkt, dat van de Parochie St. Petrus-Banden 73,6 pet. van de gezinnen meedoet, wat neer-komt op een bijdrage van 49.356,90. Voor 't Rectoraat van O.L. Vrouw van Zeven Smarten zijn deze getal len 75,51'pet., met een bijdrage van 26.918,80 per jaar, terwijl de Pa rochie Christus Koning op 75,3 pet. komt met 'n bijdragë van 14.882,60 per jaar. De medewerking van de parochianen heeft de verwachtingen overtroffen, hetgeen tot grote dank baarheid stemt. Namens het Comité en namens de Kerkbesturen wordt hierbij harte lijke dank gezegd voor deze spon tane medewerking. Gaarne echter laten wij dit dank en huidewoord vergezeld gaan van een dringende aansporing om zich stipt, voor zover mogelijk tenminstè, aan de gedane toezeggingen te hoü- den en ook vooral om tijdig en re gelmatig aan de op zich genomen verplichting te voldoen. Het begin is gemaakt, doch het is zaak vol te houden. Mogen wij ook nog een dringend beroep doen op degenen, die om welke redenen dan ook, tot nu toe nog niet besloten hebben om mee te doen alsnog hun bijdrage te leveren, zodat ieder naar vermogen op basis van vrijwillig heid zijn parochiekerk bevrijdt van de financiële zorgen. Dit kan gebeuren door: 1. Overschrijving op giro nr. 1174863 t.n.v. Administratie Gezinsbijdra gen, Venray. 2. Overschrijving op de Amster- damsche Bank te Venray, met vermelding van „Gezinsbijdra gen". 3. Een enveloppe met uw naam er in, in de bus in de kerk te doen. Comité Gezinsbijdrage, Parochiekerk Venray ZOMERFEEST 1964 T.B.V. DE VREDESKERK VENRAY Het zomerfeest zal zo langzamer hand wel bij iedereen overbekend zijn. Elk jaar op Hemelvaartsdag start deze aktie t.b.v. de Vredeskerk. Ook dit jaar start dit feest weer, voor het derde achtereenvolgende jaar, op 7 mei a.s. en eindigt op 10 mei a.s. Op deze datum vindt tevens de trekking plaats van de loterij. De advertenties in de kranten en de affiches hebben reeds voor de nodige reclame gezorgd en U hebt kunnen lezen, dat dit jaar weer drie dagen gedanst kan worden en er wordt ook weer een fancy-fair ge organiseerd. De feestelijkheden vinden weer plaats op het Molenplein te Venray, de plaats waar men ook bezig is met de bouw van de nieuwe kerk. Hier worden twee feesttenten, elk 37 x 12 meter, opgezet: één danstent en één fancy-fairtent. Dit feest bracht ver leden jaar plm. 5.000,op en het comité heeft ev ook. dit jaar iets goeds van gemaakt. Als het weer een handje mee helpt en na tuurlijk op de eerste plaats het pu bliek, dan belooft het dit jaar nog beter te worden. Er zijn velerlei attracties van jong en oud. Zowel in de fancy-fair-tent als in de danstent is voor een grote verscheidenheid aan drank gezorgd. De jongeren kunnen hun hart opha len bij de diverse stand met daar aan verbonden vele prachtige prij zen. Voor de volwassenen is er dan o.a. nog een wijnbar, schiettent etc. Of koopt U eens een lot bij het rad van avontuur. U dingt clan mee naar één van de vele prachtige prijzen. Misschien is het aardig te vertel len, dat dit jaar, voor een kleine vergoeding, hoedjes gekocht kunnen worden bij de ingang van de dans tent. Als iedereen een dergelijk hoedje koopt, dan verhoogt dit al leen maar de feestvreugde en de stemming. De muzikale omlijsting in de danstent tijdens deze vier dagen wordt, evenals verleden jaar, ver zorgd door het bekende dansorkest „The Flaming Stars". Het zomerfeest sluit dit jaar pre cies aan op de eerste steenlegging op zondag 3 mei a.s. Het comité verwacht tijdens het feest veel publiek en zij wenst U veel zon en veel genoegen. ONGELUKKEN Zondagmiddag botste op het rij wielpad aan de Maasheseweg een brommer op een fietser. Er was nog al wat materiële schade. Woensdag werd op de Stationsweg een 10-jarig meisje aangereden toen het plotseling de weg overstak. Met ernstige verwondingen werd de kleine naar het ziekenhuis vervoerd. VERGADERING Onder waarnemend voorzitter schap van de heer L. Janssen, ver gaderde de bond van administratief en verzekeringspersoneel in Hotel Kemps. De belangstelling was maar matig en dat was jammer want aalmoeze nier Heymans hield een interessan te spreekbeurt over de persoonlijke verantwoordelijkheid. De districtsbestuurder sprak over de rol van het NKV. toont U iets beters m uurwerken DE POLITIE WAARSCHUWT Er zij nogmaals op geattendeerd, dat brommers die met geen ander doel door het centrum van Venray rijden vooral in de avonduren dan om eens te laten zien hoe goed ze dat wel kunnen of welk een prachtige machines ze wel hebben, kans lopen op een bon. Een bon krijgen ook degenen die hun voertuig ook hun fiets onafgesloten parkeren. HEROPENING CAFETARIA Onder grote belangstelling her opende zaterdag jl. de fa. Thielen in de Grotestraat haar flink ver grote cafetaria, die tevens werd om gedoopt tot snackbar Petri. Door de verbouwing is de cafetaria-ruim te aanmerkelijk Uitgebreid, zowel met zit- als staanplaatsen, terwijl een ruime bar de bezoekers gele genheid geeft het grote assortiment te bezien en hun keuze te maken. Dat achter de bar de nieuwste ma chines te vinden zijn voor de toe bereiding der spijzen, is wel van zelfsprekend. Zo is de friture-bak- kerij uitgebreid tot een zeer inge wikkelde machinerie met thermos taten en knoppen, zodat practisch 't beste product te voorschijn komt. De toiletten zijn aanmerkelijk ver groot en verbeterd, evenals de be- drijfskeuken en het magazijn. Snackbar Petri heeft zijn vele klanten niet teleurgesteld. CUk met deze uitbreiding is de intieme en specifieke sfeer bewaard gebleven. Vele bloemstukken onderstreepten de talrijke persoonlijke felicitaties die de familie Thielen bij deze ope ning mocht ontvangen. OP BEDEVAART NAAR OOSTRUM Op zondag 3 mei, donderdag 7 mei, zondag 10 en 24 mei zijn er telkens om 3 uur speciale Mariaoefeningen met lof, preek en processie voor alle bedevaartgangers en inwoners van Oostrum in de kerk van O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken. Onze opvattingen over bedevaart e.d. mogen dan al veranderd zijn, wé zijn misschien wat minder ge hecht aan uiterlijk eerbetoon, toch blijft het altijd waar, dat wij in christelijke zin op deze wereld altijd vreemdelingen en pelgrims zijn, geen vaste woonplaats hebben op deze aarde. Zo zullen ook vandaag aan de dag nog velen hun christen pelgrim zijn in een oprechte bede- en boetetocht zonder overdreven uiterlijk praalvertoon, zinvol kunnen beleven. Ook in onze Mariaverering vinden enige veranderingen plaats, zoals met zovele werkelijkheden van ons geloof. Konden we vroeger over Ma ria's voorrechten niet genoeg horen, deden wij ons best, haar tot haar recht te laten komen, door maar zo veel mogelijk wonderen in haar te zien, maakten we na de oorlog een bijna geestdriftige Mariaverering onder de katholieken mee, nu over valt ons een zeker gevoel van over verzadiging, nu voelen we in onze Mariaverering sterker de behoeft-: naar meer echtheid en eerlijkheid, nu willen we haar meer zien als een der onzen, in haar eenvoud en men selijkheid. Ons traditionele Maria beeld is nog met zoveel franje en stof overladen. Rekening houdend met de tegen woordige ontwikkeling zullen we in onze predikaties misschien maar weinig uitdrukkelijk over Maria spreken maar haar beeld, zoals wij dat getekend vinden in evangelie en in de leer van de kerk staat ons voortdurend voor ogen. Uitgaande vna dit authentieke Mariabeeld, willen wij ons in 4 meditaties be zinnen op enkele belangrijke werke lijkheden van ons christelijk leven, de werkelijkheid van erfzonde en genade, ons gebed en onze oecu mene. Maria beschouwen we dan telkens hierin als hot prototype van elke christen, als het voorbet-id van de houding, die van on.s christenen wordt gevraagd, als het ideaalbeeld, van wat God zich heeft voorgesteld met ons mensen te bereiken. Zij is de eerste en het persoonlijk hoogte punt van: het nieuwe verbond waarin wij leven. Zondag 3 mei, eerste oefening: eerlijk tegenover God in ons bidden. Donderdag 7 mei, tweede oefening: de werkelij kheid in ons van de erf zonde en de uitweg uit deze hope loze situatie. Zondag 10 mei, derde oefening: de werkelijkheid in ons van Gods ge nade als een persoonlijke levens- en liefdesgemeenschap van de mens met God. Zondag 24 mei, 4e oefening: Onze veranderende houding tegenover an dersdenkenden en onze eigen bijdra ge in de oecumene. Een heerlijk lentezonnetje had zondag j.l. een duizendtal toeschou wers naar de Oostsingel gelokt om getuige te zijn van de wedstrijd VenraySVN. Het werd een 01 nederlaag, maar toch zijn de toe schouwers volledig aan hun trekken gekomen. Het spel was niet altijd mooi, maar er werd hard gewerkt en de spanning bleef tot de laatste minuut behouden. Beide teams streden fel om de volle winst. Hoewel er voor Venray weinig meer op het spel stond, stel de men er toch een eer in de a.s. kampioenen te verslaan. SVN daar entegen wilde zo vlug mogelijk feest vieren. Venray dat het accent op de ver dediging legde, schrok er evenwel niet voor terug in de aanval te gaan. In de 2e min. wist men dan ook al een goede kans te scheppen. H. v. d. erst na lange tijd op non actief te hebben gestaan omspeelde en kele tegenstanders en gaf de bal goed door aan G. Rongen, die een onverwacht en hard schot loste, waarmee de SVN-doelrrmn de groot ste moeite had. Enkele min. later was het de beurt aan doelman Jacq. Hendriks om zijn kunnen te tonen. Harde ^schoiten werden door hem vakkundig gekeerd. De Venray-verdediging speelde bijzonder sterk. Het was voor de SVN-voorwaartsen om er moedeloos van te worden. Na 20 min. .spelen moest linksback P. van Aalsum de strijd opgeven wegens een blessure. Zijn plaats werd ingenomen door J. Keursten, die een waardige vervan- gre bleek te zijn. Fel werd er gestre den ,doch met een dubbelblanke stand ging men rusten: 00. De met rood-witte mutsen en feestparapluies uitgedoste SVN- supporters, spoorden hun favorieten in de tweede helft nog meer aan. SVN zette dan ook alles op de aan val, maar het zou toch nog tot de 20e min. duren voor men succes had. Ondanks deze achterstand ging Venray onverdroten voort. Alles ging in de aanval en de SVN-achter- hoede moest dan ook talrijke hoek schoppen weggeven. Bepaald pech had rechtshalf Smits toen hij uit een vrije trap hard op doel schoot, maar de doelman de bal nog juist kon over tikken. Het mocht allemaal niet meer baten. Het bleef bij een 01 stand, waarmee SVN ruim schoots beloond werd. Venray kan terugzien op een goede wedstrijd. De werklust en de samenwerking was voortreffelijk. Venray 3 kreeg bezoek van het Oirlose D.I.S. 1. De rood-witten speelden een goede wedstrijd. De half-linie gaf de voorwaartsen volop werk. De Oirlose verdediging had dan ook vaak moeite zich staande te houden. Na een sportieve wed strijd won Venray 3 met 21. Ondanks het feit dat Venray 4 met enkele invallers de strijd aan bond tegen BW '27 2 in Blitters- wijck wisten ze met 23 de baas te blijven over de gastheren. Eveneens een goede wedstrijd speelde ons 5e elftal. Zii reisden naar Sevenum om aldaar de reserves van die club partij te geven. Met een fraaie 23 zege keerden de Ven- rayers huiswaarts. Venray 6 had weinig moeite met Melderslo 3. Met 71 bleven ze de baas over de gasten. Er werd bij zonder goed en veel geschoten. W. Clevers had met een hattrick een groot aandeel in de overwinning. Programma zondag 3 mei: Hoensbroek 1Venray 1 2.30 u. Oostrum 1Venray 3 12.00 u. Venray 4—F.C.E.B. 2 2.30 u. Venray 5Meterik 2 12.00 u. Ysselsteyn 2Venray 6 2.30 u. Venray 7Molenwiekers 3 12.00 u. Venray 1 gaat a.s. zondag hekken sluiter Hoensboek bezoeken. De Venray-verdediging verkeert mo menteel in blakende vorm, terwijl de voorhoede er beter in komt. We houden het hier dan ook op een kleine .Venray-zege. Een spannende wedstrijd zal het worden in Oostrum, waar de twee laagst geklasseerden 'Oostrum 1 en Venray 3 elkaar ontmoeten. Het zal daar spannen van begin tot eind. Een gelijkspel is te verwachten. Venray 4 neemt het thuis op tegen F.C.E.B. 2 en zal waarschijnlijk beide puntjes thuis houden. Venray 5 achten we favoriet tegen Meterik 2. De wedstrijd van de dag is Ys selsteyn 2Venray 6. Weet Venray 6 te winnen of een gelijkspel te be halen, dan is het kampioenschap een feit. Ysselsteyn 2, dat de tweede plaats op de ranglijst bezet, zal al les in het werk om de Venrayers de eerste nederlaag toe te brengen, waardoor zij zelf nog een theoreti sche kans op de titel hebben. We geloven echter niet dat het zover zal komen. Venray 7 maakt zich op voor de derby tegen plaatsgenoot Molenwie kers 3, die wel eens in een draw kan eindigen. Programma Hemelvaartsdag 7 mei Venray IVolharding 1 2.30 uur Voor eventueel andere wedstrijden verwijzen we U naar de plaatsen der opstellingen. A.s. donderdag (Hemelvaartsdag) komt streekgenoot Volharding op bezoek. Zoals de zaken er op dit moment voor staan heeft Volharding theoretisch nog een kleine kans op- de titel. Hoewel Venray niets meer te verliezen heeft zullen ze toch al les in het werk stellen de wedstrijd in hun voordeel te doen eindigen. TOTO In verband met Hemelvaartsdag dient toto nr. 38 ingeleverd te wor den a.s woensdag 6 mei op de ge- j bruikelijke plaatsen en uren.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 2