(amps S.V. LEUNEN RUITERSPORT WANDELSPORT DUIVENSPORT S.V.V. NIEUWS SVV-VETERANEN ZWEMMEN Pouwels warenhuis RIAENS-ROYERS IfSY-V. JEUGD VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 Y00R SPORTARTIKELEN Ariaens-Kosman&Zn. DE MOLENWIEKERS VRIJDAG 24 APRIL 1964 No. 17 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGA\'E VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAY WFFKRT AH UfiflR VRNRAY RN HM^TRPlf P1M ADVERTENTIEPRIJS 8>/. ct. p. nun ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 DljlVDlvlLU V UVJlV V IwlvlXrm. I Gil vJiVlO 1 I\GlVuli PRIJS PER KWARTAAL f 1.50 (buiten Venray 1.75 H U I Uitslagen zondag 19 april: Venray 1R.K. Kolonia 1 24 Spel. Irene 3Venray 2 - 22 Hegelsom 1Venray 3 42 Venray 4RKDSO 2 4—1 Wittenhorst 4Venray 5 40 Venray 6—E.V.V. 1 3—2 Venray 7America 4 11 De wedstrijd Venray 1R.K. Ko lonia 1 begon voor de SVV-ers hoopvol. Van meet af aan trok Ven ray ten aanval. Nadat de gasten enkele hoekschoppen hadden weg gegeven, was het na5 min. spelen raak. De mee naar voren gekomen jjinkshalf J. Arts schoot hard op doel. Via onderkant lat en de han den van de Kolonia-doelman be landde de bal in het doel: 10. Venray behield nog het beste van het spel. De ene aanval na de an dere golfde op het doel der gasten. In de 27e min. kon de man aan het scorebord voor de tweede maal aan het werk. M. Hermans bediende G. Rongen van een haarzuivere pass, waaruit onze aanvalsleider beheerst doelpuntte: 20. Verwacht werd dat het een ge makkelijke Venray-overwinning zou worden. Het kwam echter heel an ders uit. De ploeg uit Schaesberg bleek niet in het minst aangeslagen. In de 33e min. reduceerden de gas ten de achterstand tot 21. Mede door het voortreffelijk spel van de achterspelers Coppus en Smits bleef deze stand tot aan de rust be houden. Na de thee zette Kolonia meteen een fel offensief in. Van het goede voetbal van de eerste helft van Venray was niets meer over. De achterhoede wist zich nog wel een tijdlang staande te'houden, maar de druk werd zo zwaar dat er een doelpunt moest komen. ïn de 22e min. werd het dan ook gelijk, door dat onze verdediging de Kólonia- linksbinnen even de ruimte gaf, het geen voor hem voldoende was om onze doelman onhoudbaar te ver slaan: 22. Enkele minuten later namen de gasten de leiding. De pek- gladde bal belandde via de voet van de Venray-aanvoerder in eigen doel. Jammer voor de hardwerken de Venray-stopper, die hierdoor R.K. Kolonia op een voor hem erg onfortuinlijke wijze aan een voor sprong hielp. 32. De gasten legden het accent nu iets meer op de verdediging, waar door Venray meer - in de aan val kon gaan, maar de hechte ver dediging liet geen steek vallen. De Kolonia-aanvallen waren nu spora disch, maar lang niet ongevaarlijk. Enkele min. voor het einde, kwam een der Kolonia-voorwaartsen oog in oog met de Venray-doelman, die een doelpunt wist te voorkomen, maar daarbij een overtreding had begaan die door scheidsrechter Ei bers uit Nijmegen werd bestraft met een penalty. De Kolonia-doelman voltrok het vonnis: 24. Hierna kwam een einde aan de wedstrijd, waarin Venray de. eer ste speelhelft de betere ploeg was. maar R.K. Kolonia de tweede helft heer en meester was. De uitslag is misschien iets geflatteerd, maar de overwinning kwam toch wel bij de ploeg die er het meeste recht op had. Venray 2 speelde de laatste com petitiewedstrijd van dit seizoen in Tegelen tegen Spel. Irene 3. Daar werd een 22 gelijkspel behaald, na geruime tijd nog met 02 te hebben voorgestaan. De Venray- doelpunten werden gescoord door J. Jacobs en M. Lucassen. In de twee de helft kwamen de tricolores fel opzetten en wisten met Venray 2 gelijk te komen. Enkele min. vóór het einde kreeg M. Lucassen nog de gelegenheid Venray naar de vol le winst te schieten door het nemen van een strafschop. Deze werd ech ter door de Irene-doelman keurig gestopt. De Venray-reserves hebben toch een succesvolle competitie achter de rug. Er werd nl. een onverslagen kampioenschap behaald. Ongeveer 200 toeschouwers waren getuige yan de wedstrijd Hegelsom 1Venray 3. Met een ontstuimig zin gen probeerden de kinderen de man nen van Hegelsom tot grote daden aan te sporen, maar dit had in de eerste helft geen directe uitwerking. De eerste helft eindigde nl. in een 00 stand. Zoals ook in de eerste 45 minuten trok Hegelsom direct na de rust in de aanval en nu met meer succes. Nadat de Venray-ach- terhoede enige gevaarlijke aanvallen in de kiem had weten te smoren, was het de linkshalf van Hegelsom, die met een prachtig afstandsschot de score opende. Enkele min. later werd het gelijk door J. Michiels, die een fout in de Hegelsom-defensie genadeloos afstrafte: 11. De vreugde voor Venray was maar van korte duur doordat een misverstand tussen de Venray-doelman en spil, Hegelsom weer een doelpunt ople verde: 21. Direct hierna lag nr. 3 al in de touwen, doordat een tam schot door een Venray-been in eigen doel belandde. Weer ging Venray in de aanval en weer was het J. Mi chiels, die een fout in de achterhoe de afstrafte: 32. Een ongelukkige handsbal leverde Hegelsom tenslot te nog een strafschop op, die in een doelpunt werd omgezet: 42. In aanmerking genomen, dat Ven ray 3 liefst 5 invallers telde, is dit resultaat tegen de vermoedelijke kampioenen voorwaar geen slechte afsluiting van de wedstrijd en daar om mag men de resterende ontmoe tingen met vertrouwen tegemoet zien. Venray 4 had weinig moeite met R.K.D.S.O. 2. Bij de rust hadden de rood-witten reeds een 21 voor sprong. Na de pauze werd nog tweemaal gescoord, waartegen de reserves van R.K.D.S.O. niet een maal. Doelpunten voor Venray wer den gescoord door Chr. Rongen 3x en T. Linders lx. Venray 5 was kansloos tegen het sterke Wittenhorst 4. Met 40 wisten de oranjehemden te winnen. Venray 6 speelde tegen E.V.V. 1 een zeer goede eerste helft. Met goede combinaties werd de EVV- verdediging volkomen uit elkaar ge. speeld. De rust ging dan ook in met een verdiende 30 voorsprong. In de tweede speelhelft kwam EVV sterk opzetten en wist zelfs 2x het Venray-net te treffen: 32. Verder lieten de SVV-ers het niet komen, waardoor weer twee kostbare punt jes werden binnen gehaald. Nog steeds is Venray 6 onverslagen en heeft al verschillende punten voor sprong op de naaste concurrent. Er wacht hen echter nog enkele zware wedstrijden. De kampioenskansen worden iedere week groter. a Venray 7 kwam tegen America 4 niet verder dan een 11 gelijkspel. De Venrayers waren in de eerste helft veruit de meerdere, maar America hield met kunst en vlieg werk het doel schoon. Na de rust nam America zelfs de leiding: 01. Venray viel nu nog feller aan en kwam weer gèlijk toen H. de Mul der de bal uit een voorzet van W. de Vocht voor de voeten van Jan Berkers kopte, die beheerst in schoot. Venray rook nu de overwin ning, kreeg nog enkele opgelegde kansen, maar het bleef bij 11. Programma vior zondag 26 april: Venray 1—SVN 1 2.30 u. Venray 3D.I.S. 1 2.30 u. BW '27 2Venray 4 2.00 u. Sevenum 2Venray 5 2.00 u. Venray 6Melderslo 3 12.00 u. Oostrum 3Venray 7 12.00 u. Venray 1 krijgt koploper SVN op bezoek. In Nieuwenhagen wist Ven ray een 02 overwinning te beha len. Zal dat a.s. zondag weer luk ken? Zeker is in elk geval dat SVN op revanche belust zal zijn. Maar een gelijkspel kan er misschien toch wel inzitten. Gezien het goede spel van Venray 3 j.l zondag ook al werd het een nederlaag moeten zij in staat zijn de mannen van D.I.S. één puntje af te snoepen. Venray 4 kan een kleine overwin ning behalen op BW 2 in Blitters- wijek. Minder kans geven we Venray 5 dat naar Sevenum moet. De reser ves van Sevenum spelen thuis zeer sterk, zodat de kansen voor Venray 5 gering zijn. Venray 6 daarentegen kan ook a.s. zondag winnen nu ze bezoek krijgen van Melderslo 3, mits ze de tegenstander niet onderschatten. Spannend zal het zijn in Oostrum waar Venray 7 aantreedt tegen Oostrum 3. Beide teams zijn aan elkaar gewaagd zodat we hier een gelijkspel verwachten. Programma voor donderdag 30 april (Koninginnedag): Tongelre 1Venray 1 2.30 u. Tongelre 2Venray 2 2.30 u. In verband met de daar te houden sportfeesten spelen Venray 1 en 2 daar een vriendschappelijke wed strijd. TOTO In verband met Koninginnedag worden volgende week de toto's in genomen cp woensdag op de ge bruikelijke plaatsen en uren. Er kunnen dan twee toto-formu lieren worden ingeleverd (nr. 36 en 37). Aan beide toto's is een extra prijs verbonden voor de eerste 8 juist getipte uitslagen. Zij die zich nu laten registreren voor het seizoen 1964-1965 kunnen met dezelfde kaart ook nog de resterende tijd van dit seizoen mee spelen. Zij behoeven dus niet in het bezit te zijn van de grijze registra- tiekaart, maar wel van de gele. In Bergen had Al het niet moei lijk afgelopen zaterdag. De overwin ning is geen enkel moment in ge vaar geweest. Het opmerkelijkste feit was, dat de scheidsrechter voor ons de "score opende. Bij een inge schoten bal veranderde hij ongewild de bal van richting en via de paal verdween de bal in het doel. Na rust kon Bergen het tempo niet volhou den en de onzen konden gemakke lijk nog 3 keer scoren, zodat de uit slag 40 werd. A2 verrichtte goed werk door kanshebber BW Al met 41 te kloppen. A3 moest de winst afstaan, on danks een voorsprong van 2—0 met de rust. Het werd 42 voor D.I.S. Al. BI won van R.K.D.E.V. Al met 20. Volhouden zo. B2 won met duidelijke cijfers (7-0) van E.W.C. en een tweede plaats is verzekerd. B3 speelde tegen Wittenhorst B3 gelijk, nl. 22 en B4 verloor na de hele wedstrijd met 10 te hebben voorgestaan in de laatste nog de hel winst en liet Wittenhorst B4 nog twee goals maken. Programma voor zaerdag 25 april: Venray AlI.V.O. Al 4 uur Resia AlVenray A2 3 uur Venray BISevenum BI 4 uur D.I.S. BIVenray B2 3 uur Venray B3Oostrum B2 3 uur Venray B4Ysselsteyn B2 3 uur De uitwedstrijd tegen de Meerlo- veteranen werd door ons met 21 gewonnen na een spannende kamp. Vorige week zaterdag togen we naar Moers (Did.). De wedstrijd verliep in een goede sfeer al werd de uitslag ook 21 in ons nadeel. Het terrein was voor ons niet gun stig (hard sintelveld). A.s. zaterdag komt Düsseldorf bn ons op bezoek, vorig jaar een onz# sterkste tegenstanders. Aanvang 5 uur. GROTESTRAAT 6 Met een gehandicapt elftal ging Molenwiekers 1 zondag j.l. naar America 2. Voor rust waren beide partijen beurtelings in de aanval. Uit deze aanvallen kregen Molen wiekers 1 enkele mooie kansen, die de juiste afwerking misten. Debutant rechtshalf M. Hendriks speelde een uitstekende wedstrijd. Na de rust zagen we 't zelfde spelbeeld. Na nog een half uur ge speeld te hebben kreeg America's midvoor de bal van rechts, brak al leen door en bracht America aan de leiding: 10 wat tevens de volle winst betekende. De kansen van de Molenwiekers 1 voor het kampioenschap zijn met deze 10 nederlaag verkeken. Molenwiekers 2 behaalde een 101 overwinning op een matig spe lend Griendtsveen 2. De doelpunten werden gemaakt door J. van Rhee 4x, A. Vollenberg 3x en Bos 3x. Molenwiekers 3 was vrij. Programma voor a.s. zondag: Meter ik 2Molenwiekers 1 2.00 u. Molenwiekers 2-Ysselsteyn 2 2.30 u. Molenwiekers 3Leunen 12.00 u. Jeugdprogramma a.s. zaterdag: BW '27 AlMolenwiekers Al 4 u. Molenwiekers BIMerselo BI 3 u. Wij vrager, nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij ae portiei N.V. INALFA VENRAY Uitslagen: Geysteren 2Leunen 1 07 Leunen 2America 5 73 Tienray AlLeunen Al 111 Leunen BIMolenwiekers BI 11 Molenwiekers B2Leunen B2 01 Leunen CMeterik C 01 Programma a.s. zaterdag: Hegelsom B2Leunen B2 2 uur vertrek 1.15 uur Leunen BIMontagnards BI !3 uur Wittenhorst A3Leunen Al 4 uur vertrek 3.15 uur. Misschien komt er nog een wed strijd voor Cl. Let op de aankondi ging bij het clublokaal. Zondag: Leunen 2Meterik 3 1.30 u. Molenwiekers 3Leunen 1 12.00 u. vertrek 11.30 uur Woensdag 29 april: Leunen C2Veulense school 2 uur Donderdag 30 april begint het oranje-toernooi op de sportvelden aan de Leunseweg voor de B-jeugd. Hiervoor worden in totaal 15 spe lers opgesteld. Vertrek om 12 uur. Donderdag 13.30 uur: Comb, elftal kerkdorpen A jeugd tegen Venray Al. Van Leunen zijn opgesteld: H. Lit j ens (sjïil) en M. Kusters jr. (rechtsbuiten). DAMESZWEMCLUB HZPC Gymnastiek Maandag 27 april is er gymnas tiekles voor de leden die geboren zijn in de jaren 1950 1951 en 1952. Zwemtraining In verband met Koninginnedag gaat de zwemtraining in Venlo voor de oudere leden op donderdag 30 april a.s. niet door. Op zondag 19 april werd door de Land. Rijver. St. Isidorus te Ven ray een onderlinge samengestelde wedstrijd gehouden op het terrein van de heer Burgman aan de Beek- weg. Aan deze wedstrijd, bestaande uit dressuur, cross en springen werd door negen leden van de vereniging deelgenomen en de uitslag werd als volgt: 1. M. Verschuuren met Troi ka, 2. G. Arts met Barones; 3. W. Wismans met Arabella; 4. J. Rutten met Philos; 5. H. Jeuken met Max; 6. M. Sala met Courageuse; 7. N. Verschuuren met Chita; 8. W. Zan ders met Mon Desir en 9 K. van Haren met Zita. Ook de poneyruiters reden de cross en de uitslag hierbij werd: 1. H. Jansbeken, 2. M. Beerkens, 3. Creemers, 4. A. Jansbeken, 5. Jans sen en 6 Odenhoven. Op zondag 26 april a.s. zal de Kring Venray zijn tweede dressuur- wedstrijd hoduden voor de klasse L I en L II op het terrein achter de Hoop waarbij dan tevens een spring- wedstrijd wordt gehouden voor alle ruiters van de Kring. Verder zal op Koninginnedag, 30 april, op het terrein aan de School straat weer traditiegetrouw een rui tersportdemonstratie worden gege ven doo een aantal ruiters van de Kring Venray, waarbij dan ook weer de ponneyruiters aanwezig zul len zijn. toont U iets beters in uurwerken Zondag j.l. zijn onze Venrayse judoka's met twee teams opgetrok ken naar Lottum. Hier waren 's middags vriendschappelijke wed strijden tussen een jeugd- en een senioren-zestal van Horst, Lottum en Venray. Na een openingswoord van de Lottumse voorzitter, de heer F. Seu- ren, werd een demonstratie gegeven door de Lottumse jeugd onder lei ding van de heer Lemmen. Vervolgens ging de heer Rooy- ackers, 4e dan, verder met een judo-demonstratie in kata. De heer Rooyackers werd hierbij geassisteerd door Jan Peters uit Venlo een wel bekende op de Venrayse mat. Onze senioren, H. Ingepas, M. Barends, J. Linders, Franken, van Gerven, vochten met al hun krach ten en ondanks dat zij met vijf man speelden, waardoor de legen- standers bij voorbaat een partij ge wonnen hadden, versloegen zij Lot tum met 2-1, maar van Horst kon ons team het toch niet houden en moesten zich tevreden stellen met een tweede prijs. Onze jeugd boekte echter betere resultaten. Horst werd eerst versla gen met 32, waarna het team be staande uit G. Pop, van Gestel, Fr. Broens, J. Broens, J. Robben en Oudenhoven, de strijd opnamen te gen het sterke Lottum. Onze man nen wisten Lottum een 10 neder laag toe te brengen. Hierdoor was de Venrayse jeugd kampioen van deze sportieve middag en kon onze captain de beker in ontvangst ne men. Een zeer goed succes voor onze junioren. ST. CH RISTOFFEL Op zondag 26 april a.s. gaat onze wandelafdeling met alle groepen naar Horst-America. Vertrek van de bussen om 12.30 uur aan de gym zaal. Iedereen moet op tijd aanwezig zijn in uniform, er wordt niet ge wacht. De leiders en leidsters worden ver zocht om het inleggeld voor zaterdag af te dragen. Na vrijdag kan zich niemand meer opgeven, dit in ver band met de plaatsen in de bussen. W.S.V. VENRAYS GLORIE Alle leiders, leidsters en leden wor den a.s. zondag om kwart over tien verwacht op de hoek Maasheseweg- St. Odastraat ook bij slecht weer voor oefening. Zij die uit de uni formen zijn gegroeid kunnen dit dan ook opgeven, dit in verband met het wandelsportparcours op 10 mei a.s. te Venray. P.D.V. DE ZWALUW De eerste vlucht van dit seizoen zit er al weer op. Zelden hadden we de uitslagen sneller in ons bezit en als A. de Riet dit heel het seizoen weet vol te houden krijgen we elke week onze uitslagen in de krant. Op het vluchtprogramma is ver geten te vermelden de damesprijs. Deze wordt als volgt vervlogen: 2e vlucht le tour, le vlucht 2e tour, le vlucht jonge en le vlucht late jon gen. De kosten zijn 10 ct. per duif. Hij die op deze 4 vluchten de mees te punten behaalt is winnaar, ter wijl de no.'s 2 en 3 eveneens een prijs in de wacht slepen. Zij, die aan deze prijs willen mee doen moeten dit aantekenen in de blanco kolom op de poulebrief. Zij die nog geen geld ontvangen hebben' van de liquidatie van La Colombef kunnen dit alsnog afhalen bij onze penningmeester, dhr. J. Bastiaans, Gasstraat 22. Het inkor- ven is zaterdag van 4.30?.30 uur. De uitslag van Chatelet (495 dui ven) was als volgt: Verstegen 1 24 50 55 73 93; E. Vermeulen 2 6 8 11 30 41 81 89 92; P. Hendriks 3 79 84; J. Janssen V. 4 9 19 37 43; G. Basten 5 13; G. van Dijck 7; J. Boom en Zn. 10 12 42 74 83; de Riet-Sijbers 14 63 70 75 95; J. Bastiaans 15 39 61 85; de Bruijn 16 60 91 98; M. Delauw 17; A. Loo- nen 18 71; L. Coopmans 20 26 40 45 54; J. Vermeulen 21 23 36 87 90; Voermans 22 25; J. Janssen St. 27 67 86; Lucassen 28 51; W. Lormans 29 33 62 68; J. Gommans 31 88; J. van Haren 32 48 64 80 94; Munckhof- Poels 34 78; E. Oudenhoven 35 44 72; P. Kersten 38; A. Smits 46 57; Loekie Jenneskens 47 58; St. Bergmans 49; R. Janssen Sp. 52 53; A. Hendriks M. 56; Th. Brok 59; P. Bertrams 65 96 A. Willems 66 77 99; H. L. Willems 69; Joh. Gommans 76 82; P. Willems 97. De extra prijs, geschonken door Joh. Gommans te Oirlo, werd ge wonnen door J. Boom en Zn. met de 10e prijs. Africhten: heden vrijdagavond in- korven van 78.30 uur. Woensdag 29 april inkorven Cha telet van 6.307.30 uur. Gelieve nieuwe pouleblocs te ge bruiken! Voor Moeder* B O L_ D O OT Geschenken HOFSTRAAT 10 TEL. 1566 Bossen verdwenen, heuvels worden geslecht, het industrieterrein belangrijk uitgebreid. Van een en ander geeft bovenstaande foto een overzicht. De bouw van de nieuwe Rank-Xerox fabrieken en magazijnen wordt voorbereid door machtige grondwerken, waarbij een deel der bossen in de nabijheid van het vloci- veld moeten verdwijnen. Foto: G, Kruijsen. I

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5