Kerkelijke Diensten van 5 tot en met 11 april Geestelijk artikel Filmnieuws Parochie St.Petrus-Banden industrie voorkomen wordt. Daarom juicht hij de vestiging van dit che mische bedrijf toe, ook al omdat er ruimte voor is, al blijkt die nu niet duidelijk. Zijn bezwaar tegen genoemd ar tikel was voornamelijk, dat hierin werd voorgesteld dat uitsluitend en alleen de Burgemeester een en an der had bereikt, terwijl toch duide lijk is dat het hele college en de raad hier achter stond en staat. Als de Venrayse industrieën ak- tieve stappen willen ondernemen om tot een betere voorlichting te komen, moeten zij er aan denken dat het de gemeente is, die het beleid voert. En dat zij bij dat beleid ernstig re kening houdt met de bestaande blijkt wel uit de hulp, die men van gemeentewege heeft gegeven bij de financiering, bij grondverkopen, bij woningbouw e.d. De VOORZITTER vertelde nog eens dat de Rank-Xerox behalve de cijfers uit het genoemde rapport ook wel haar eigen waarnemingen gedaan zal hebben. PONJEE keurde het beleid van B. en W. in deze goed. Hij had het volle vertouwen dat in de toekomst zou blijken, dat het juist is. De VOORZITTER kwam nog eens terug op de hulp, die de bestaande industrieën steeds gekregen hebben. En in de toekomst zullen krijgen. Er zijn spanningen, maar niet bij allen. Het merendeel staat niet af wijzend t.o.v. deze nieuwe vesti ging, die voor hen van groot belang kan zijn. LANDBOUW JENNISKENS meende deze nieu we vestiging te moeten begroeten. Hij was van mening dat het getal van 145 personen per jaar niet al leen stijgt door de bevolkingsaan was, maar ook door het feit dat b.v. in de landbouw de tendens naar gro tere bedrijven steeds duidelijker wordt. Dan moeten er uitvluchtmo gelijkheden zijn voor de boeren jon geren, die mede door deze nieuwe industrie nieuwe kansen krijgen. PETERS benadrukte dat sprei ding van industrie nooit slecht is. De hoogconjunctuur van nu brengt moeilijkheden, maar als de com junctuur omslaat, worden bij niet vodoende spreiding, de moeilijkhe den nog groter. Het debat verzandde tenslotte toen men de optie ter sprake bracht van Inalfa op het ten noorden lig gende terrein. Toen gevraagd werd of geen uitsluitsel verkregen kon worden over het al of niet door gaan van de aankoop, vertelde de VOORZITTER dat hiertoe nog geen verzoek binnen was en dat van ge meentewege voorlopig hieraan niets gedaan zal worden PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week Kapelaan J. Driessen, Markt 5 telefoon 1882 Zondag: 6.30 Johannes Maassen en El. Vermeulen; 7.30 overl. fam. Tijs- sen-van Asten; 8.30 overl. fam. Phi- lipsen-Baeten; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur Peter Joh. Bodden en Elisabeth Hof mans; 18 uur Louis Truyen en Henrica Cox. Maandag: 7 uur tot int. v. d. paus v.w. apostolaat v. h. gebed; 7.30 Elisabeth Gossens-Kessels; 8.15 De ken Berden; 9 uur Johanna Ver- straelen; 9.30 pl. huweijk Swagho- ven-van Maris; 10.30 pl. huwelijk Philipsen-Baeten. Dinsdag: 7 uur Alfons Sijbers en beide zoons; 7.30 tot int. v. d. paus v.w. apostolaat v. h. gebed; 8.15 gest.- jaarget. Peter Antoon v. d. Munckhof, echtgenote Theodora Poels en G. Lamberts; 9 uur Ma- rinus van Es en kleinzoon. Woensdag: 7 uur voor de gelovige zielen (offerblok Stationsweg); 7.30 Elisabeth Gossens-Kessels v.w. de buurt; 8.15 Maria Voermans-Janssen 9 uur Martina Reynders-Seykens. Donderdag: 7 uur Elisabeth Jans- sen-van Diepen; 7.30 Johanna van Bracht-Gerrits; 8.15 overl. ouders Jeuken-Berkelmans; 9 uur dokter Bloemen. Vrijdag: 7 u. Mathijs Paules; 7.30 gest. jaarget. Theod. Cremers en He lena Poels; 8.15 zekere int. R.; 9 u. Christiaan Janssen en dochter; 9.30 pl. huwelijk Hendriks-Arts. Zaterdag: 7 uur Jac. Coenen; 7.30 Peter J. Beerkens en echtgenote; 8.15 uit dankbaarheid bij zilveren huwelijksfeest Vullings-van Gestel; 8.15 José Kremer-Vullinghs (zij altaar); 9 uur zilveren huwelijk Lin- ders-Rutten; 9.30 pl. huwelijk van der Sterren-Relouw; 10.30 pl. huwe lijk Jacobs-Stiphout. Biechtgelegenheid van 17.30-19.30; 19.00 uur lof. APOSTOLAAT DES GEBEDS De zelatricen van het Apostolaat des Gebeds worden vriendelijk en dringend verzocht maandbriefjes op Jerusalem af te halen. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Beloken Pasen. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en om 11.45. De Hoogmis om 10 uur. Geen Lof. Maandag: Feest van Maria Bood schap. (Mis van 25 maart). Dinsdag: Mis van Beloken Pasen. 7 uur Avondmis voor de aanwezige gezinnen. Woensdag: Z. Julianus, belijder. Donderdag: Mis van Beloken Pa sen. Vrijdag: Mis van Beloken Pasen. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Leo. Paus en kerk leraar. 8.30 Gezinsmis voor de aan wezige gezinnen. Van 38 gelegen heid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen 1. Mogen we U er aan herinneren dat het plaatsengeld vanaf 1 april 25 ct. bedraagt. 2. SUS-loten. De zangertjes van St. Frans hebben de verkoop van de SUS-loten op zich genomen. Men speelt op een lot 5 x mee. Een lot kost 2.50. We willen deze aktie warm aanbevelen. 3. Vrijdag 10 april 8 uur bijeen komst priester-studenten in het klooster. 4. Willen degenen, die per week hun gezinsbijdrage willen geven, dit bedrag ook op de kollekte- schaal werpen? Dank U! Mis intenties Zondag: 6.30 overl. ouders Jans- sen-Clemens; 7.45 Anna Rutten-Pee- ters; 9 uur Gerard Camps; 10 uur uit dankbaarheid; 11.45 Piet en Har ry Hermans (Oostrum). Maandag: 7 uur overl. fam. Spee- Linders; 7.45 Sjaak Mommen; 8.30 zekere intentie. Dinsdag: 7 uur Johanna Janssen; 7.45 overl. ouders Reynders-Jamin; 8.30 zekere intentie. Woensdag: 7 uur voor zilveren ju bilaris; 7.45 Petronella Potten; 8.30 overl. ouders Pouwels-Minten. Donderdag: 7 uur Wilhelmina Geurts-Crooymans; 7.45 overleden ouders Hermus-van Oers; 8.30 Pater Wolfgang, best. door vrienden. Vrijdag: 7 uur overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 overl. ouders Hermus-van Oers; 8.30 ter ere van de H. Geest. Zaterdag: 7 uur overl. fam. Am- brosius; 7.45 Jan en Sjaakie Jacobs (buren); 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen In verband met het Priesterfeest van Pater Rector worden de dien beurten van a.s. zondag donderdag avond om 8 uur besproken in het gastenkwartier van het klooster. Let op! Donderdag 2 APRIL. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Beloken Pasen. 7 uur Parochiemis; 8.30 Hoogmis overl. fam. Vennekens-Verschuren; 10 u. overl. ouders Thoone-Lamers; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 Michel Camps. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Jacob Vulings, echtgenote en familie. Woensdag: 7.30 uit dankbaarheid voor genezing (V.). Donderdag: 7.30 gest. leesmis Ge rard Camps en Jacoba Hillen. Vrijdag: 7.30 Hubert Linskens. Zaterdag: 7.30 Jean Camps. Biech ten van 6.307.30 uur; 7.30 Maria- lof. In de kapel van St. Paschalis de ze week: Maandag: Martien Reijnders. Dinsdag: zekere intentie (N.N.). Woensdag: overl. fam. Verheijen- Michels. Donderdag: Leida Claessens- Teuws. Vrijdag: voor een overledene. Zaterdag: voor een overledene. Opbrengst vastenoffer 1964 be draagt 1780, PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Beloken Pasen, eerste zondag der maand. Leesmissen om 7 uur; 8.15 kindermis; 9.15 2e H. Mis; parochiehoogmis 10.15; 3 uur aanbiddingsuur en lof. Eerste kol- lekte is buitengewone kollekte, bij zonder aanbevolen; tweede kollekte Bisdom. Aan de kerkdeur kollekte voor het Apostolaat der Hereniging. Maandag: uitgestelde feestdag v. Maria Boodschap. 7.30 H. Mis voor een overledene; 's avonds om 8 u. avondmis voor de leden van de R.K. Boerinnenbond vanwege de bid- en boetedag. Dinsdag: 7.30 zieled. Gerardus Kemmelings, besteld door de bede vaart v. Wittem. Woensdag: 7.30 H. Mis voor een overledene (V.). Donderdag: 7.30 maanddienst Ber- nardina Verway. Zaterdag: 7.30 gestichte H. Mis Lensen en Petronella Emonds. Zaterdag: 7.30 gestichte H. Mis Martinus Loonen en Joanna Feyen; zaterdagavond biechtgelegenheid v. 57 uur. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Beloken Pasen, einde Paastijd. 7 uur H. Communie uit reiken; 7.30 leesmis tot zekere int.; 10 uur hgm. v. d. parochie; 3 uur mnd. aanbiddingsuur. Maandag: 7.30 gez. H. Mis van dankb. v. spoedige genezing; 8 uur 's avonds gez. H. Mis tot int. van Boerinnenbond bij gelegenheid van bid- en boetedag. Alg. deelname De voorbereidingen voor de bouw van Rank-Xerox worden voortgezet. Naby boerdery Zonneweide op de Spurkt wordt door Vissers Wegenbouw zand gewonnen voor het bouwryp maken van het industrieterrein. (Foto: G. Kruijsen) verwacht. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis tot dankzegging t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand v. fam. Vul- lings-Heijligers. Woensdag: 7.30 gezinsmis tot int. van hen die in deze mis offeren. Donderdag: gest. gez. jrd. v. An toon Geurts. Vrijdag: 7.30 gez. jrd. v. Gerrit Arts. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offer den. Biechtgelegenheid van 67 u.; om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Nelly Smits en Riek Heidens Opbrengst vastenaktie 1175,—. Prachtig! PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Beloken Pasen. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Theo- door Bouten; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor de overleden fam. van het bruidspaar Verstappen-Meijers; om 3 uur lof. Maandag: feest van Maria Bood schap. Ob 7.30 gezongen H. Mis tot intentie van de Boerinnenbond met kollekte voor het werk van de R.K. Vrouwenbond. Hiertoe worden alle moeders van de parochie uitgeno digd. Om 8 uur leesmis voor Antoon Jenniskens. Dinsdag: 7.30 leesmis van dank zegging bij een tachtigste verjaar dag, kindermis voor de schoolkinde ren; 8 uur leesmis voor Gerard Wil- lemse. Woensdag: 7.30 leesmis tot bijzon dere intentie; 8 uur leesmis voor P. J. van Rens, echtgenote en doch£e>\ Anna. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ge rard Verkoeijen en echtgenote, kin dermis voor de schooljeugd; 8 uur leesmis voor Wilhelmus Gommans. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Harry Mariens en dochter Petronella Jansr sen-Martens; 8 uur leesmis voor dé overl. fam. van Cuijck-Verhoeven. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Hubert van Ooi; om 8 uur leesmis voor Wil lem Jenniskens. Biechtgelegenheid van 77.30. Daarna lof. Kerkpoetsen: Gerry Jenniskens en Mia Litjens (Overbroek). Accolythen: 6.45 J. van Ooi en J. Jenniskens; 8 uur H. Litjens en P. Heesen; 9.15 G. Jenniskens, A. Loo nen, N. Pijpers en M. Kusters; 10.30 H. Claessens en L. Weijs. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Beloken Pasen. 6.30 lees mis voor de overl. ouders Nellen- Rutten; 8.10 leesmis ter ere van de H. Gerardus v. d. fam. Versteegen; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis v.- ze kere intentie; 2 uur lof. Maandag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Emonts-v. d. Hulst. Dinsdag: 7.30 leesmis v. Joannes Coenen en Elisabeth Kamps. Woensdag: 7.30 maanddienst voor Antoon van Asten. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jo hannes Peeters en Egberdina van Asten. Vrijdag: 7.30 maanddienst voor Jacoba Hensing-de Haas. Zaterdag: leesmis v. d. overl. fam. Jeurissen-Janssen. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Beloken Pasen. Hier ein digt de Paastijd. 7 uur leesmis voor overl. fam. Jacobs-Daniëls; 8.15 pl. hoogmis voor de parochie, speciaal voor de kinderen, die vandaag hup doopbeloften hernieuwen; 10.30 lees mis voor Leo van Meyel; 2.30 plech tig lof met opdracht aan Maria. Degenen die vandaag de hernieu wing van de doopbeloften bijwoneh, kunnen onder de gewone voorwaar den een volle aflaat verdienen. He den speciale maandelijkse kollektJe voor de noden van onze kerk. Maandag: uitgestelde feestdag v. Maria Boodschap. 7 uur gest. jgt. voor Leonardus Verhaag en Linder- dina Heynen; 7.45 leesmis voor Pe,t. Joh. Poels. Dinsdag: 8e van de 9 dinsdagen ter ere van de H. Antonius. 7 uur gez. H. Mis ter ere van de H. An tonius van hen die daarvoor bij dragen; 7.45 leesmis voor overl. fam. Bistervels-Litjens. Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Mathijs Arts en Catharina v. Osch; 7.45 leesmis tot dankzegging (Bister- veis). Donderdag: 7 uur jgt. voor Walter en Jacq. Poukens; 7.45 Leesmis voor overl. fam. Gellings-Jilesen. Vrijdag: 7 uur gez. H. Mis voor priesterroepingen; 7.45 leesmis voor Henricus van Helden. Zaterdag: 7 uur gest. jgt. voor Petrus Pubben; 7.45 leesmis voor overl. van fam. Gielen-Arts. Geen biechtgelegenheid; 7.30 Marialof. A.s. zondag: Herenigingszondag, kerkdeurkollekte voor het apostolaat der hereniging. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Beloken Pasen. 7.30 uur vroegmis uit dankbaarheid namens fam. Nabuurs-v. d. Broek; 10 uur Hoogmis tot bijz. int. Vandaag bijz. maandel. kollekte voor eigen kerk; 2.30 lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: O.L. Vrouw Boodschap, t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand uit dankbaarheid. Dinsdag: 7.30 géén H. Mis; 10 u. huwelijksplechtigheid en H. Mis tot intentie van het Bruidspaar Johan nes Ebben en Mechtilda Heidens. Woensdag: v. d. zielerust van een overledene. Donderdag: v. d. zielerust van Gerrit Janssen. Vrijdag: v. d. zielerust van Henri Bloemen en Herman Eibers. Zaterdag: tot int. van fam. Bruijs- ten-Coppus; 19.30 lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na lof. RECTORAAT VEULEN Zondag: Beloken Pasen. 7.30 lsm. voor de bekende intentie; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Bouten- Hagens; 2.30 lof. Maandag: Feest van Maria Bood schap. 8 uur lsm. geest, en tij del. welzijn gezin (B.). Dinsdag: 8 uur lsm. voor zal. Lamberdina Houben-Deriks. Woensdag: 8 uur lsm. voor zal. Rector J. Geurts (H.). Donderdag: 8 uur Hoogmis voor zal. Wilhelmina Geurts-Croymans. Vrijdag: 8 uur lsm. voor een overleden vriend (v. W.). Zaterdag: 8 uur lsm. voor overl. fam. Clephas-Spreeuwenberg. - Accolythen: Mart. van Staveren, Harry van Rijs wij ck, Jan Geelen. Kerkpoetsen: Mien Nyssen en Koos van Kempen. Opbrengst vastenaktie: le 267,74, 2e 261,25, 3e 326,81. Totaal 855,80. RECTORAAT HEIDE Zondag: Beloken Pasen. 7.30 H. Mis voor Wilhelmus Jenneskens en Regina Rongen; 10 uur Hoogmis v. Lambertus Pouwels en Anna Derks. Accolythen: Wim Ewals en Harry Peeters. Misdienaars van de week: Tonny Derkx en Leo Muijsers. Maandag: viering feestdag van Maria Boodschap. 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Jacoba Michels-Jacobs. Woensdag: 7.30 H. Mis t.b.i. Donderdag: 7.30 tot int. van fam. Voesten-Gielen. Vandaag begint de lagere school. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor overl. fam. van Vegchel-Lemmen. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Hen ricus Heesen en Johanna v. d. San- den. Biechtgelegenheid: 7.30-8 uur. Katechismus: klassen 1 en 2: les 13; klas 3: 144; klas 4: 134 144 219 220 225 226; klassen 5 en 6: 228 t.m. 232 en 234 235 237. Zondag a.s Herenigingszondag, gewijd aan de terugkeer der ooster se afgescheidenen, door gebed en offer (kerkdeurkollekte). RECTORAAT SMAKT Zondag: Beloken Pasen. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor Mia Wijnhoven; 10 uur Hoogmis voor onze weldoeners. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: Vandaag wordt 't feest gevierd van Maria Boodschap. 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen ter ere van O.L. Vrouw. Dinsdag: 6.30 voor een zieke; 7.30 overl. fam. Geurts-Verschuren. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7.30 voor Pastoor Asselberghs. Donderdag: 6.30 voor zegen in ge zin; 7.30 voor Mia Wijnhoven; 10 u. plechtige huwelijksmis Peters-Sey- kens. Vrijdag: 6.30 en 7.30 gel. H. Mis sen; 10 uur in de kapel: Huwelijks mis. Zaterdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen; van 5 tot 5.30 en van 7-8 u. gelegenheid om te biechten. HET BEGINT PAS. Zondag is het Beloken Pasen. Een oud-Nederlandse uitdrukking waar mee gezegd wordt, dat de Paastijd beloken, d.w.z. afgesloten wordt. In de historische beschouwing, welke u in menig missaal aantreft, kunt u lezen, dat het eigenlijk de zondag van het afleggen der witte klederen is. Inderdaad legden de Christenen, die in de Paasnacht waren gedoopt, een week later hun witte doopkleed af. Een naam dus, die herinnert aan een gebruik in het grijze verleden, dat op het ogenblik zijn directe zin verloren heeft. In onze cultuur heb ben wij maar voor enkele gelegen heden speciale kleding, ofschoon ook daar al steeds minder. In plaats van de historische be schouwing van oude zeden en ge bruiken, die al lang niet meer leven (wie wordt er nu nog in de Paas nacht gedoopt?), kunnen wij de be tekenis van deze zondag beter pro beren te begrijpen vanuit de tijd, waarin wij nu leven. Ook al wor den wij daardoor geconfronteerd met de armoede van ons geestelijk, godsdienstig leven. Wanneer wij het Paasfeest alleen maar in historische zin vieren, dan maken wij ons er van af met een vrij gemakkelijke ontroering om het ongelofelijke wonder der Verrijze- Hier zitten wij met de oude tageplekken vertoont trouwens, on- ondanks de oprechtste poging door liturgievernieuwing de Paasgedach- te bij ons te brengen. Hioer zitten wij met de oude kwaal, die het Concilie thans wil verhelpen en die daarin bestaat, dat de taal der Kerk door de gelovigen niet of moeilijk verstaan wordt. Paasfeest is geen historische ont roering maar een levende werke lijkheid, want Christus' Verlossings werk gaat steeds door en herhaalt zich in ieder van ons persoonlijk. Wij zijn door Hem verlost, d.w.z. Christus heeft ons het perspectief op de hemel teruggegeven. Het Paasfeest is de verjaardag van ons christen-zijn. Op Beloken Pasen is die viering voorbij. Dan begint de tijd, dat wij in ons dagelijkse leven ons christen zijn moeten waar maken. FRANSE FILMWEEK Deze week zijn in 't Luxor Thea ter twee opmerkelijke Franse films te zien waarin zowat alle groten van de Franse film tesamen zijn. De belangrijkste is „Melodie en sous-sol" (De nacht in het Casino) met niemand minder dan Jean Ga- bin en Alain Delon. Het is een uit stekende film van Henri Verneuil en deze film werd vorige week in Amerika onderscheiden met de Golden Globe, de hoogste onder scheiding voor een buitenlandse film. Deze film speelt zich in het mondaine milieu van een Casino aan de Rivièraj, waar een op en top heer en een opgeschoten nozem het op de kluis van het casino begrepen hebben. Spannend is de film tot en met, maar wat belangrijker is, is dat ze met veel vakmanschap ge maakt en gespeeld werd. Een goede film die aanbeveling verdient. De tweede Franse film is een kleurenfilm in Cinemascope Amours CéLèBRES (beroemde liefdes). Drie afzonderlijke verhalen worden voor gesteld op typisch Franse wijze. Jean Paul Belmondo en Dany Robin spelen de hoofdrollen in LAUZUN de man die de maitresse van Lode- wijk XIV ontvoerde en de koning dus liet wachten. Franse esprit en geestigheid vieren hier hoogtij. Jen ny de Lacour met Simonne Signor- ret en Pierre van Eek is het beken de verhaal van een vrouw die bang was haar jongere geliefde te ver liezen en daarom vitriool in zijn ogen gooide om hem als blind aan haar te binden. Dit gedeelte is het meest boeiende van de drie. Agnes Bernauer met Brigitte Bardot, Alain Delon, Pierre Bras- seus en Jean Claude Brially is het verhaal van een eenvoudig meisje uit het volk dat verliefd wordt op de zoon van een Hertog. De Hertog beschuldigt haar van hekserij en ze zal met een steen aan de hals in de rivier geworpen worden. De zoon wil haar redden, springt haar na, maar de stroom is te sterk en ze verdrinken beiden. A.s. zondag 5 april zullen de volgende veranderingen in onze kerk doorgevoerd worden: 1. De verpachte plaatsen vervallen en voor alle plaatsen zal in het vervolg op de zondagen en alle feestdagen, die als zondag gevierd worden, een kwartje plaatsengeld ge vraagd worden. Kinderen beneden 15 jaar zijn hiervan vrijgesteld. De eerste bank aan beide kanten in het mid denschip moet vrij gelaten worden voor het kerkbestuur en de kollektanten. Hier is tevens een plaats voor de arts en de dierenarts, die de zondagsdienst hebben. Ouders stuurt uw schoolgaande kinderen niet naar de drukke H. Missen o.a. elf uur. Voor de groten is dan vaak geen plaats. Voor de kinderen blijft voorlopig de kindermis om half negen, alleen toegestaan voor kinderen. 2. Voortaan zal slechts één kollekte gehouden worden. De regeling met de koliekanten is zo dat deze kollekte in een minimum van tijd kan plaats hebben en zodoende weinig storend is. Wij bevelen deze kollekte ten zeerste aan. Laten wij geen centen meer geven. Leren wij onze kin deren meer dan een cent te geven anders krijgen ze de gewoonte aangeleerd van de verschrikkelijke kerkcent. Wanneer een bijzondere kollekte gehouden wordt zal dit steeds aangekondigd worden, maar ook dan wordt slechts een kollekte gehouden waar dan een gedeelte (het ge middelde van de zondagskollekte) wordt afgehouden voor onze eigen kerk. 3. Waarschijnlijk is voor a.s. zondag de administratie van de gezinsbijdrage niet rond. Zij die beloofd hebben wekelijks per zakje aan deze aktie mee te doen kunnen voor deze keer hun bijdrage op de kollekteschaal leggen. 4. Wat de gezinsbijdrage betreft kunnen wij U mededelen dat ruim zeventig procent meedoet aan deze aktie. Wy danken allen hartelyk voor hun medewerking. Binnenkort krijgen deze gezinnen de gegevens. Het geraamde bedrag is niet helemaal gehaald in onze parochie maar wij hebben het vaste vertrouwen dat dit alsnog in orde komt. Onze dank aan het comité en de kontaktpersonen. Wij blijven op hun medewerking rekenen in de toekomst om deze aktie in stand te houden en verder uit te bouwen. Wat de Christus Koning-parochie betreft: de gezinnen die een bijdrage per zakje hebben toegezegd kunnen deze zakjes deponeren in de bussen in onze kerk of de Paters kerk. De inhoud komt dan toch op de juiste plaats. Bij de andere gezinnen wordt een rondgang gehouden zoals vroeger. Laten wij goed beseffen dat de parochie van ons allen is. Samen dragen wij naar vermogen de lasten en wie deze lasten niet meedraagt stelt zich voor een gedeelte buiten de parochiegemeenschap. Tenslotte doen wij nog eens een vriendelijk, maar ook dringend beroep op die gezinnen die om een of andere reden niet meedoen. Er kunnen geldige redenen zijn of schoon ieder ook wat de gezinsbijdrage betreft dan toch wat kan doen. Laat anderen beseffen dat het onmogelijk is aan ieders wens tegemoet te komen. Beste mensen, de parochiegemeenschap in al haar uitingen staat steeds voor U klaar. Wij hopen en vertrouwen dat het ook omgekeerd zo is. DEKEN ANT. LOONEN

Peel en Maas | 1964 | | pagina 10