De Ambonezen willen 'n woning v.v. OOSTRUM li R1AENS-ROYERS S.V.V. NIEUWS S.V.V.VETERANEN S.V. LEUNEN M.H.C.VENRAY V.C.R00Y SCHAKEN DUIVENSPORT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Motorsport te Heide DE MOLENWIEKERS VRIJDAG 6 MAART 1964 No. 10 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ADVERTENTIEPRIJS 8'/t ct. p. mm ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75 V* »<Wrr" r Hét is vreemd gelopen met de 8 Ambonese gezinnen, die naar Hoogeveen z(jn vertrokken. Men zit daar keurig, in nette huizen, maar desondanks willen verschillende van deze gezinnen weer retour naar het kamp Vlakwater. De sfeer daar in dat hoge noorden is hun bepaald tegen gevallen en verschillende voelen zich bovendien nog bedrogen door hun leiders, die schijnbaar meer gezegd hebben over geldelijke vergoeding van reis- en ver huiskosten als metterdaad is uitbetaald. Neen, een drietal zou morgen aan 1 de dag terugkomen als ze de kans maar hadden. In het kamp Vlakwater toont men U triomfantelijke brieven van deze gezinnen, die bepaald geen blad voor de mond nemen en als ze hier maar een gaatje zagen beslist terug zou den komen. Van de andere kant is men uit het kamp Vlakwater naar Hooge veen op bezoek geweest. Men zit geen jaren bijeen zonder dat vriend schapsbanden worden aangeknoopt en natuurlijk is men in Hoogeveen gaan kijken. En jaloers geworden Want tussen een nette woningwet woning en een kleine kampkamer is natuurlijk een hemelsbreed ver schil. Ook voor Ambonezen, wiens ouders da nmisschien in een hutje op Ambon geleefd hebben, maar die sinds hun 15-jarig verblijf in Neder land intussen de Nederlandse leef gewoonten en woongenot hebben le ren kennen. En het kamp Vlakwater is uitge leefd. Deze kampen moeten op be vel van hogerhand verlaten worden en is het dus logisch dat de kamp beheerders opdracht gekregen heb ben het onderhoud in te perken tot het wind- en waterdicht houden. Een verfstreek is er niet meer bij en alle andere nodige herstel wordt provisorisch aangebracht. Natuurlijk wordt er propaganda gemaakt voor vestiging elders, waarbij de geloofsovertuiging van deze mensen een grote rol speelt, alleen men kan het niet bewijzen. De leiders zien hun schaapjes graag in grote groepen bijeen, maar de Venrayse schaapjes voelen niet zo veel meer voor hun argumenten. Ze hebben hier nooit geen geloofsver- Onder auspiciën van de NRKMB vonden zondag op het fraaie cir cuit nabij „Janslust" te Heide de intussen traditioneel geworden mo- torterreinwedstrijden plaats ten ba te van de te Heide te bouwen kerk. Meer dan 5000 motorsportenthou siasten omzoomden het dit jaar weer verbeterde circuit en beleefden veel spectaculaire momenten. De mensen van Heide hadden al les tot in de puntjes geregeld en de veiligheid nog verhoogd. De Rijks politie zorgde dat alles in goede ba nen werd geleid terwijl de afdeling Venray van het Rode Kruis niet in aktie behoefde te komen. De heer van Bokhoven, algemeen voorzitter van de NRKMB sprak een woord van waardering aan 't adres der afdeling Venray en opende dan het motorsportseizoen door 't start sein te geven voor deze wedstrijd. De meer dan 100 renners zorgden er voor dat alle manches het aan kijken meer dan waard bleven. Er werd soms vinnig gevochten en het blijkt dat er in het komende seizoen nog veel bij deze sport, te beleven valt. Het was alleen jammer dat de avond al bijna was gevallen eerdat de laatste uitslagen bekend waren. De uitslagen waren als volgt: Junioren 250 cc - 40 renners. Na spannende strijd: 1 P. Karsse- makers, Aalst; 2 G. Does, Hilver sum; 3 W. van Wanroy, Geldrop; 4. \A. Veringmeier .Rotterdam; 5 H. van Toorn, Ingen; 6 G. van Mau- rick, Ech en Wiel. Junioren 350-500 cc. Ook hier bleef de spanning tot het einde. 1. J. Clement, Helmond; 2 J. Caron, Den Hout; 3 H. Versteeg, Veenendaal; 4 P. van Gompel, Eind hoven; 5 J. Regters, Zevenhuizen; 6 P. Oosterom, eZist; 7 G. J. Wester- veld, Apeldoorn. Senioren 350-500 cc 1 J. Molengraaf, Eindhoven; 2 W. v. d. Elzen, Gemert; 3 B. v. Dijk, Nistelrode; 4 J. van Gompel, Eind hoven; 5 J. de eKizer, Maunk; 6 K. Cortie sr., Amsterdam; 7 J. Beurs- kens, Roermond. Senioren 250 cc. 1 J. Lammers, Schijndel; 2 F. Merks, Nistelrode; 3 J. Schuurmans, Doorn; 4 J. v. d. Kaay, Doorn; 5 P. van Beek, Zeist. volging gekend en ze zijn er zelfs van overtuigd dat de enigste wens, die men op dit terrein heeft, nl. een eigen kerkje t.z.t. wel in vervulling zal gaan. Neen, deze mensen blijven op een kleine uitzondering na graag in Venray waar hun kinderen naar school kunnen ,de mannen naar de fabrieken, de meisjes naar de ate liers of kantoren. Men heeft hier zijn vrienden en kennissen, men zit hier in verenigingen, men weet hier van wanten. Alleen, men wil uit dat verveloze, oude kamp, waar het altijd in stinkt en het benauwd en klein is. Men wil er uit in een doodgewone wo ning zoals de ander mensen. En zij niet alleen, ook in Vier lingsbeek en in Well tellen Am bonese gezinnen de dagen dat zc in Venray een aparte woonwijk gaan bouwen voor deze mensen, dan komen er verschillende van uit die plaatsen naar Venray toe. Praat men met deze mensen, dan is er maar een onderwerp waar ze het over hebben: het kamp uit. Men heeft voorshands al meubel tjes gekocht, parketten e.d. allemaal met het oog erop dat er vandaag of morgen een kans is, dan zijn we klaar. En is die kans er? Men weet-dat van gemeentewege reeds lang pogingen zijn gedaan om voor deze mensen woningen te kun nen bouwen. Het enige resultaat is geweest een rel, omdat er elders en met name in Hoogeveen wel wonin gen beschikbaar waren, hier geen. Het einde was dat 8 gezinnen zijn vertrokken. En dat terwijl bv. hier de industrie de daarin werkende Ambonezen maar missen kon. Maar goed, er zou opnieuw overleg ge pleegd worden. Welnu, hiermede is men druk bezig en de Burgemeester heeft zich in de vorige raadsverga dering optimistisch over het resul taat daarvan uitgelaten. Intussen hebben ook de Ambone zen zich nog 'ns tot de minister ge wend en nog eens uitdrukkelijk ge vraagd om toch in Venray te kun nen blijven Maar Den Haag heeft de tijd en de „Venrayse" Ambonezen, met hun broeders in Vierlingsbeek en Well moeten wachten. R T H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253 Uitslagen zondag 1 maart: VCH 1—Venray 1 1—1 Venray 3America 1 12 RKDEV 3—Venray 4 1—4 Venray 5Kronenberg 26 Kronenberg 3Venray 6 13 Met de steun van een vrij groot aantal SVV-supporters trad Venray 1 in Blerick aan tegen VCH 1. Het werd een harde en rommelige wed strijd, die uiteindelijk eindigde in een 11 gelijkspel. Venray ging direct na het begin- signaal van de goed leidende scheidsrechter van Gerven in de aanval. Na 6 min. spelen deed zich reeds de eerste goede scoringskans voor. P. Vollenberg bediende mid- voor G. Rongen van een zeer goede pass, doch onze aanvalsleider kwam op z'n verkeerde been terecht, waar door deze kans verloren ging. Ven ray bleef de toon aangeven en zou dit de hele wedstrijd blijven doen. Doelman Hendriks -kreeg in de eer ste speelhelft slechts eenmaal een gevaarlijk schot te verwerken en deed dat vakkundig. De Venray-voorhoede voerde de aanvallen vaak te ver door. Dit gaf de fel spelende VCH-achterhoede gelegenheid tot ingrijpen. Toch be hoefde de VCH-goalie het niet af te kijken ,want schoten van o.m. Schrooten, Vollenberg en Koonings vonden bij deze bekwame doelman geen genade. De vleugelspelers Her mans en Koonings stichtten voort durend verwarring in de VCH- defensie, doch meestal ontbrak het aan schutters. Tot aan de rust bleef de stand dubbelblank, een stand waarmee VCH dik tevreden mocht zijn. Na de thee werd de wedstrijd nog harder. Het regende vrije trappen (meestal in het voordeel van Ven ray). Mooi voetbal was er niet te beleven, sensatie des te meer. Ven ray behield het beste van het spel, doch de versterkte VCH-verdediging was moeilijk te passeren. Nadat men zich al met een 00 gelijkspel had verzoend kwam het sensationele slot. Met nog 5 min. te spelen ging VCH geheel tegen de verhouding in de leiding nemen. Linksbinnen Holla schoot hard op doel, doch zijn schot trof de lat; de terugspringende bal kwam juist voor zijn voeten en nu was het raak: 10. Zou dit een verloren wedstrijd be tekenen? Neen! Venray liet zich niet intimideren. Een snelle combinatie tussen Vollenberg en Koonings werd door laatstgenoemde feilloos afge werkt en nog voordat de vreugde kreten van VCH waren uitgestorven wa9 het de beurt aan Venray tot juichen: 11. Met nog 4 minuten te spelen vochten de rood-witten hard voor het winnende doelpunt, doch zo ver liet de VCH-verdediging het niet meer komen. Jammer voor onze hardwerkende en ver weg betere ploeg. De traditie wil nu eenmaal niet dat Venray de volle winst behaalt op VCH. Deze SW-ploeg heeft ons voor de komende zware competitiewedstrij- het nodige vertrouwen geschonken. De achterhoede van Venray speel de zeer goed. Als in onze voorhoede nog iets meer geschoten wordt, dar. kunnen er nog veel puntjes aan het totaal worden toegevoegd. Venray 3America 1 is een wed strijd van blessures geworden. Liefst drie Venrayers moesten voortijdig het veld ruimen. Nadat eerst rechts back M. Siebers was uitgeschakeld, was het de beurt aan P. Berkers en Rodriguez. Venray 3 verloor (begrij pelijk) met 12. Een aan Venray toegekende strafschop werd gemist, zodat het voor Venray 3 een erg ongelukkige dag werd. Venray 4 deed het bijzonder goed. Zij versloegen RKDEV 3 in eigen huis met 14 in een aardige wed strijd. Venray 5 stelde teleur. Met 26 verloren zij thuis van Kronenberg 1. Als excuus mag vermeld worden, dat de rood-witen „zonder" doelman speelden, doch de score had niet zo hoog behoeven te zijn. De scheids rechter liet bij deze wedstrijd ver stek gaan. Er werd een beroep ge daan op A. van Bergen, die zich goed van zijn taak kweet. Venray 6 liet zich niet verrassen. Ditmaal werd Kronenberg 3 in eigen huis verslagen met 13. Venray 6 voert trots en onverslagen de rang lijst aan en de kampioensillusies stijgen zeer terecht met de week. Mannen ga zo voort en bin nen afzienbare tijd zal de kam- pioensvlag gehesen worden. Ook bij de wedstrijd Venray 7 America 4 schitterde de scheids rechter door afwezigheid. Deze wed strijd vond geen doorgang voor de competitie. Prcgramma voor zondag 8 maart: Tienray 1Venray 3 Venray 4Tienray 2 Venray 5Merselo 1 Venray 7Leunen 1 2.30 uur 2.30 uur 12.00 uur 12.00 uur Somber ziet het er uit voor Ven ray 3 dat zondag a.s. een bezoek brengt aan Tienray 1. Het zal, mede gezien de blessures van zondag j.l. een zeer zware opgave worden. Venray 4 krijgt het iets gemakke lijker in de thuiswedstrijd tegen Tienray 2. Een kleine Venray-over- winning ligt in de lijn der verwach tingen. Venray 5 ontvangt na de misstap van zondag j.l. bezoek van Merselo. Ook nu moet weer een moeilijke klip omzeild worden. Vinden de SVV-ers weer de juiste cadans, dan is een puntenverdeling te behalen. Venray 7 ontvangt bezoek van het hooggeklaseerde Leunen 1. Winst zal er voor onze benjamins niet te behalen zijn. Voor een eventuele oefenwedstrijd voor Venray 2 verwijzen wij U naar de plaatsen der opstellingen, daar het op dit moment nog niet moge lijk was hierover iets met zekerheid te vermelden. TOTO Heden (donderdag) inleveren de 3e reserve-toto waarvoor de volgende wedstrijden gelden: 1. DOSFeijenoord 2. Ajax—DWS 3. SpartaSportcl. Enschede 4. GVAV—Blauw Wit 5. BWVeendam 6. ZwartemeerHaarlem 7. EDOHeerenveen 8. HVCPEC 9. LimburgiaHelmondia '55 10. Roda J.C.Vitesse 11. A.G.O.V.V.—Baronie 12. De Graafschap—S.V.V. 13. N.O.A.D.Wageningen 14. Preussen MF.C. Köln 15. Schalke '04Nümberg Volgende week dient toto nr. 26 te worden ingeleverd. Het seizoen voor de SW-vetera- nen is zaterdag j.l. weer geopend met een wedstrijd tegen Meerlo, welke met 10 werd verloren. A.s. zaterdag 7 maart wordt er een wedstrijd gespeeld tegen het elftal van Inalfa, aanvang 4 uur. Zaterdagavond om 8 uur begint de derde en tevens laatste kien- avond, wederom met prachtige prij zen. Leden, donateurs en genodigden zorgt dat U er bij bent. In de zondag j.l. gespeelde com petitiewedstrijd behaalden de Mo- lenwiekers een 90 overwinning op Oostrum 2. Vooral midvoor J. Tijs- sen toonde deze middag zijn pro- duktiviteit door 6 van de 9 doelpun ten voor zijn rekening te nemen. Na 4 min. reeds was hij de Oos trum-defensie te vlug af en scoor de onhoudbaar: 10. Bij een mooie combinatie 5 min. later speelde de zelfde speler zich handig vrij en schoot beheerst in: 20. Oostrum, dat met 10 man speel de, kwam maar een enkele keer op de Molenwiekershelft, zonder ge vaarlijk te worden. Met mooie aan vallen en goed samenspel zetten de Molenwiekers aanval de Oostrum- defensie onder zware druk. Na een kwartier spelen was 't wederom J. Tijssen die met een mooi schot de stand op 30 bracht. Tien min. later was 't linksbuiten W. Linders die keihard inschoot: 40. Oostrum be gon nu de buitenspelval te hanteren en mede daardoor wisten ze verder onheil te voorkomen. Enkele secon den voor de pauze brak midvoor J. Tijssen alleen door en passeerde on houdbaar de Oostrum-doelman: 5-0. De tweede helft was nog maar 5 min. oud of de Oostrum-doelman had al 2 maal moeten capituleren. Na 2 min. door een prachtig schot van J. Tijssen en 3 min. later wist W. Linders hem te verschalken: 7-0. Ook in deze periode kwam Oostrum niet verder dan enkele sporadische uitvallen. Doelman de Wit hoefde dan ook maar één keer handelend op te treden bij een schot van de linksbinnen. Aan de andere kant was 't na 20 min. spelen midvoor Tijssen die zijn zesde en Molenwie kers achtste doelpunt scoorde. En bij een mooie aanval 5 min. later kreeg rechtsbuiten Lataparissa de bal vrij toegespeeld en scoorde onhoudbaar: 1—0. Dat de stand in de resterende tijd niet werd opgevoerd is te wijten aan het ietwat slordig omspringen met de geboden kansen. Molenwiekers 2 verloor in Ameri ca met 30. Molenwiekers 3 verloor thuis van Ysselsteyn 3 met 94. Hier zorgden voor de doelpunten J. van Rhee 3x en H. de Bruin. Prcgramma voor zondag 8 maart: Wittenhorst 4 - -Molenwiekers 1 12 Molenwiekers 2is vrij Molenwiekers 3America 4 2.30 Leunen 1 won zondag van Wans- sum 3 met 51. De stand in de 3e klasse Z is thans: Wittenhorst 5 13 22 D.I.S. 2 14 21 Leunen 1 13 20 Hegelsom 3 14 18 Merselo 2 13 17 Wanssum 3 13 15 Ysselsteyn 3 14 11 Oostrum 3 14 10 Geysteren 2 14 8 Venray 7 12 7 America 4 12 5 De Molenwiekers 3 12 4 America 5Leunen 2 1.00 vertrek 12.00 uur Programma voor zaterdag: Venray CLeunen Cl 2.00 Venray CLeunen C2 2.00 beide pupillen-elftallen vertrek ken om 1.30 uur. De BI en mischien ook de B2- jeugd krijgen waarschijnlijk nog een thuiswedstrijd tegen America. Let dus op de aankondiging bij het clublokaal. Leunen 2 verloor in Griendtsveen tegen het tweede elftal met 40 Uitslagen jeugd: Kronenberg AlLeunen Al 0-6 Leunen BIYsselsteyn BI 7- Leunen B2Ysselsteyn B2 4-1 Programma voor zondag 8 maart: Venray 7Leunen 1 12.00 vertrek 11.30 uur Uitslagen 1 maart j.l.: Oostrum 1—EWC 1 1—4 Molenwiekers 1Oostrum 2 90 Oostrum 3DIS 2 16 Programma zondag a.s.: Wanssum 2Oostrum 1 Oostrum 2Melderslo 2 Oostrum 3 is vrij. Uitslagen van zondag j.l.: Dames: Weert 1Venray 1 Blerick 2Venray 2 Heren: HMHC 2—Venray 1 Venray 2Tegelen 2 0—6 5—1 2—2 0—8 Het eerste elftal van de dames, is zondag j.l. naar Weert geweest, waar zij, ondanks het slechte veld, een vrije goede wedstrijd speelden. Onder de pauze was de stand dan ook 30 en ook na de pauze werden er door onze dames nog drie goals gezet. Vooral midvoor en rechtsbui ten gaven een mooi staaltje van sa menspel te zien. De uiteindelijke stand was dus 60, waarvan 3 goals gemaakt zijn door P. Kortmann, 2 door T. Jans sen en 1 door A. Boonekamp. Dames 2 kruiste in Blerick de sticks met Blerick 2. In een pretti ge wedstrijd moesten onze dames hun meerdere erkennen in hun ster kere tegenstanders. Tot de rust kon den de onzen de score nog tot 20 beperken, maar na de rust stortte het elftal in elkaar tegen de tech nisch beter onderlegde Blerickse ploeg. Toch zagen onze dames hun moeite beloond door een doelpunt van A. Martens. Een trouw bezoek aan de zaterdagse training lijkt ons voor dit elftal niet overbodig. Het eerste herenelftal toog met de vaste voornemens om te winnen naar het hoger geklasseerde HMHC 2 in Helmond. Tot een overwinning is het helaas niet gekomen, maar in een goede en sportieve wedstrijd wisten beide ploegen toch tot een puntenverdeling te komen. Er werd gestart in een hoog tem po en beide partijen waren goed te gen elkaar opgewassen. Na plm. 20 min. spelen miste onze linksback een harde voorzet van de Helmond- se linksbuiten en de goed doorlopen de midvoor had de bal voor het in lopen (10). Venray was hierdoor niet in het minst aangeslagen zette alles op alles om een tegen- punt te scoren. Dit bleef ook niet lang uit, want G. Cals wist 5 min. later een fraaie aanval af te ronden (11). Na de thee had Venray aan vankelijk het beste van het spel, de aanvallen werden gevaarlijker Fr. Cup kon na het omspelen van de Helmondse spil en goalie de bal in- lepelen (12). Ook na dit doelpunt ging Venray door met aanvallen en iedereen hoopte reeds op een over winning. Maar tot onze grote teleur stelling wist Helmond 5 min. voor tijd uit een strafcomer de score op gelijke stand te brengen. In een thuiswedstrijd gingen He ren 2 tegen Tegelen 2 roemloos met 80 ten onder. Tegen deze grotere, oudere en meer ervaren spelers (de ze kunnen beter een veteranenelftal vormen) konden onze jongens niet vechten. Door deze overwinning werd Tegelen 2 kampioen. Onze hartelijke gelukwensen. Programma voor zondag 8 maart: Tegelen 3Venray 2 (heren). Ver trek llu. vanaf het Henseeniusplein Alle speelsters en spelers worden verzocht aan de trainingen deel te nemen .Deze zijn als volgt: Junioren: Dames: zaterdags van 15.00-16.00 u. Heren: zaterdags van 16.00-17.00 u. Senioren: Dames: vrijdags van 20.15-21.00 u. Heren: vrijdags van 21.00-22.30 u. A.s. zaterdag organiseert onze club voor alle senioren een drop ping. Iedereen wordt met dame of heer om 19.15 uur precies op het Henseniusplein verwacht. Niemand mag deze gebeurtenis missen. Het le herenteam kreeg zaterdag avond bezoek van het Eindhovense PSV 2. Het werd een complete V.C. Rooy-aangelegenheid, want de Phi- lips-heren konden geen vat krijgen op het spel van V.C. Rooy. In de le set stond het na 12 minuten 15-9 voor V.C. Rooy. Ook in de tweede set kwam PSV 2 niet verder dan 9 tegenpunten. Een mooie 20 voor sprong voor V.C. Rooy. In de 3e set kwamen de PSV-heren er helemaal niet meer aan te pas, met 152 werd PSV 2 van het veld gespeeld. Een verdiende 30 zege en 2 be langrijke winstpunten voor V.C. Rooy. In de districtsklasse werd het Eindhovense VCM, door een 03 overwinning op UVS kampioen. Verder waren hier enkele verras- de uitslagen: AdvendoVCH 30; Were DiMadjoe 2 13 en het Mierlose Sios behaalde hun eerste zege van dit seizoen op het thuis- spelende Activia (23). Wie na VCM de tweede plaats zal gaan bezetten blijft voorlopig nog een vraag. De stand in de districtsklasse Noord (heren): V.C.M. V.C. Rooy Madjoe 2 Were Di PSV 2 VCH UVS Advendo Activia Sios Het tweede herenteam kon het in Venlo bij de TVC-reserves niet tot winst brengen. De Venlonaren wa ren de meest gelukkige, beide ploe gen waren volkomen aan elkaar ge waagd. TVC 2 won de le en 2e set met 15-13 en 16-14. V.C. Rooy 2 bracht met 13-15 de stand op 2-1. Er zat dus nog een gelijkspel in, maar weer won TVC 2 met het kleinst mogelijke verschil 15-13. Einduitslag: 31 voor TVC 2. Voor het le damesteam staat de belangrijke thuiswedstrijd tegen Resia op het programma. Voor het le herenteam staat de thuiswedstrijd tegen Advendo op het programma. Programma zaterdag 7 maart: Dames: V.C. Rooy 1—Resia 1 19.15 u. Heren: V.C. Rooy 1Advendo 20.00 u. 15 15 0 30 45-11 14 10 4 20 36-16 14 10 4 20 33-21 13 9 4 18 31-17 14 8 6 16 31-22 11 4 7 8 17-24 13 4 9 8 15-33 15 4 11 8 19-37 15 3 12 C 20-40 12 1 11 2 11-35 Steeds nader komt de dag der waarheid. Over twee weken zal be wezen moet worden of onze rivaal Horst werkelijk sterker is dan Ven ray. Ditmaal zal gespeeld worden met een team van zes man, omdat er anders geen tijd overblijft voor het eigenlijke doel van deze wed strijddag, nl. de Venrayse clubkam pioenschappen. De wedstrijden be ginnen zondag 22 maart om 2.30 uur met onze junioren. Zij zullen wor den verdeeld in twee groepen. Deze twee groepen worden samengesteld naar leeftijd en/of gewicht. Zo zal iedereen een kans krijgen om wat Van de twee finalisten zal de win- te presteren. naar een wisselbeker ontvangen, welke beschikbaar werd gesteld door bestuurslid v. d. Borst. De seniotren zullen eveneens in twee groepen worden verdeeld. Om zoveel mogelijk eerlijke partijen te krijgen, zal groep A bestaan uit de witte, gele en oranje banders. Groep B bestaat uit de dragers van de groene en blauwe banden. De wed strijd tussen de twee winnaars van beide groepen zal beslissen, wie de wisselbeker mee naar huis mag ne men. Deze beker is nog in het bezit van W. Linders en zou hij weer als overwinnaar eindigen, dan mag hij hem definitief houden. Op de in het afgelopen weekend gehouden bondswedstrijden van de Limburgse Schaakbond in Schaes- berg heeft Mevr. E. Spee-Dom, het enigst vrouwelijk lid en secretaresse van de S.C. Venray, beslag weten te leggen op het persoonlijk dames kampioenschap van Limburg 1964 65. Om dit kampioenschap werd dit jaar voor het eerst, als onderdeel van de Limburgse bondswedstrijden, gespeeld. Op hetzelfde toernooi legde dhr. Th. Jeuken in de eindronde om het persoonlijk jeugdkampioenschap van Limburg beslag op de derde plaats. Ook hier een prestatie die het ver melden waard is. P.D.V. DE ZWALUW A.s. zaterdagavond 7 maart 8 uur nam. ledenvergadering. Alle liefheb bers worden verwacht. Uitkering geld La Colombe. Tevens gelegen heid voor het bestellen van klok- kenrollen en inktlappen. Verder is er nog een belangrijk punt: verandering clublokaal. Niemand mag op deze vergadering ontbreken. P.D.V. DE VREDESDUIF Zaterdag 7 maart algemene leden vergadering. Afhalen inktlappen en klokkenrollen; betaling c.c. contri butie. Bespreking vluchtprijzen en africhtingsvluchten.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5