't was wer carnaval Gezuiverd Middenstands- onderwijs Het probleem FILM Bil de yeriovins van Prinses Irene JANSEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN advertentieprijs sv. p. mm abonnements- vas" mwmmiïM AUTORIJSCHOOL Agenda Centrale K.A.B. VRIJDAG 14 FEBRUARI 1964 No. 7 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 T wum 1 IwAV wmo J. PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75 Prins Koos 1 en al zijn collega's van de kerkdorpen zjjn weer doodgewone Venrayse jongens geworden. Het gezag dat zy met zo veel zwier en pontificaliteit 3 dagen hebben gedragen is ver waaid met de laatste confetti, met de laatste serpetine en de Piël- haas heeft zyn leger weer opgezocht en is veilig opgeborgen tot later tijden.... De vaklui, onder de carnavalisten, wisten dit jaar geen goede raad. Men vertelde van vastelaovend-moeheid, van geen zin om aan de optocht mee te doen, kortom er heerste een be paalde pessimistische stemming, ter wijl anderen daarentegen een pri ma vastelaovend voorspelden als 'n waardig afscheid aan de zilveren vorst Karei Wat het uiteindelijk geworden is, hebben we allemaal meegemaakt, 'n vastelaovend, waaraan de verschil lende prinsen, hun gevolg, de raden van Ellef en alles wat er om en daaraan hangt nog lang en graag te rug zullen denken en waarin het Venrayse publiek, voor zover het achter de televisie uit te krijgen was heel genoeglijke uren heeft beleefd. ZATERDAG Het feest begon al zaterdagmid dag ,toen de Raad van XI met de prachtige uitgedoste Company van oud-prinsen en de onvermoeibare Hofkapel naar het huis van de vorst Karei trok om hem te huldigen. Dal deed op de eerste plaats president Tillemans, die in herinnering bracht hoe de heer Wijnen 25 jaren op de bres gestaan heeft voor een eigen vastelaovend viering in Venray en daarin ook is geslaagd ondanks de vele moeilijkheden ,die deze organi satie met zich brengt. Met de aan bieding van een fraaie stenen Piël- haas, die het wapen van Venray draagt (een schepping van beeld houwer van Dongen) vertolkte hij de dank van de vereniging en het ge hele Venrayse pubhek. De heer Con Pijls bood namens de oud-prinsen in een met allerlei vreemde talon doorspekte toespraak de foto's van alk prinsen aan, die onder leiding van vorst Karei de af gelopen 25 jaren de Venrayse Vas- telaovesviering gediend hebben. Met een gezellig samenzijn werd deze als Prins, Blad, Janssen-Camps en Jaeger yoor de eigen Venrayse. plechtigheid besloten. welkomen en hem telkens een overvolle zaal laten zien vol ge lukkige kinderen, die hier heerlijk hossen, springen en dansen kon den. Kapelaan Driessen en zijn mensen hebben terecht de dank verdiend van velen. MAANDAG is de dag van de optocht, die dit jaar wel een ongekende belangstel ling trok. En terecht, want alle pes simistische voorspellingen ten spijt, was hij beter en groter dan we ja ren gekend hebben. Men bespare uw verslaggever een getrouwe opsom ming te geven van wat er allemaal te zien was, zeker was dat de clan destiene huizenbouwer de nodige aandacht kreeg, dat links en rechts nog al eens wat ferme prikken wer den uitgedeeld en dat het publiek om vele geestige uitbeeldingen har telijk kon lachen. Wij voor ons vin den de verschillende prinsenwagens van de kerkdorpen in deze optocht nog altijd een van de hoogtepunten van de vastelaovesviering, daar im mers dan alle hoogmogendheden van Venray bij elkaar zijn en zo aanto nen, dat ondanks onderlinge me ningsverschillen we gezamenlijk toch een grote Venrayse gemeen schap vormen. Maar dat is dan een persoonlijke mening, anderen heb ben meer plezier gehad om de ver schillende groepen, die ook talrijker waren dan in het verleden. Neen, Venray heeft door deze optocht ter dege bewezen geheel niet vastel- aovend-moe te zijn, integendeel Voor de optocht was in Venray zelf nog een kinderbal voor de al lerkleinsten geweest, dat telken jare een feest is van ongekende grootte. Meer dan 1000 kleinen waren in zaal Wilhelmina en de danstent bij d'n Engel om enkele uren te hossen. Dat het daarbij blauw zag van de damp van de vele schietgeweren Van de kerkdorpen moeten wij .nog melden het bezoek van de Oir- lose Prins aan het bejaardencentrum aldaar, wat intussen ook al traditie wordt. Verder het kinderbal in Oostrum, dat nog altijd de primeur hoog houdt. DINSDAG De dag van de broerenbruiloften bracht regen en nattigheid. Deson danks was er in Venray-kom nog grote belangstelling voor dit festijn, al hadden verschillende oudere pa ren verstek laten gaan. Zelfs de Raad van XI liet verstek gaan, maar Prins Koos in zijn statie-Fordje was er natuurlijk bij en voltrok later op het bordes het huwelijk tussen de Piëlhaas Thielen en 't Piëlhazinneke Ligthart, die elkaar eeuv/ige trouw beloofden. Zaal Wilhelmina was daarna het trefpunt van honderden bruilofts gasten en de Hofkapel heeft zich danig geweerd om de goede stem ming er in te houden en zo mogelijk te verbeteren. Een grandioos feest, waarbij velen plezier gehad hebben. Het reisprogramma van Prins Koos 1 had behalve bezoeken aan alle Venrayse café's en een viertal kerkdorpen ook het ziekenhuis en Huize St. Anna op het lijstje staan. In het ziekenhuis kon Prins Koos 1 het op zondag geboren Piëlhaeske, de kleine Volleberg uit Klein Oirlo, het beloofde spaarbankboekje over reiken, terwijl in Huize St. Anna een eerste bezoek naar meer schijnt te smaken. Ook in Merselo was er boeren- brulleft, evenals in Oostrum, dat voordien alweer een kinderbal er op had zitten. In Leunen en Oirlo wer den ook bruidsparen in de echt ver bonden met alle plechtstatigheid van dien, terwijl in Castenray de schooljeugd getracteerd werd en op het Veulen het Vastelaovendplezier weer opflakkerde door een brui loftsmaal in zaal van Gassel. In Ys- selsteyn dreigde de kinderoptocht in het water te vallen, maar Prins Lambert 1 bleek onvermoeibaar. Een kort bericht heeft ons ge meld dat het z.g.j middenstandsexa men in verband met de maatschap pelijke ontwikkelingen, ingaande 1965 zal worden aangepast aan de structuurwijzigingen in het sociaal- economische leven. In het algemeen staat het vast dat deze aanpassing een verzwaring zal inhouden van de examen-eisen. De vraag rijst in hoe verre er aan deze verzwaring be hoefte bestaat. De laatste jaren is de kritiek te gen de vestigingseisen in het alge meen en met name ook tegen het middenstandsexamen toegenomen. Die kritiek kwam van verschillende zijden. Van zakenmensen, die jonge lui in dienst namen in het bezit van het middenstandsexamen en er in de praktijk niets mee konden beginnen. Van onderwijsmensen, die van me ning waren dat degenen die zich aanmeldden voor het middenstands examen, in feite niet de geschikte kandidaten waren. Ook van de zijde van degenen, die aan middenstanders kredieten moeten verstrekken, kwamen er tal van bezwaren. Deze hadden ook be trekking op het algemeen ontwikke lingsniveau van de bezitters van de ze middenstanddiploma's. Op grond van hun koopmanschap vragen de ze gediplomeerden soms grote kre dieten en met alle soepelheid, die tegenwoordig geldschieters eigen is, zag men toch geen kan deze gega digden met enig verantwoordelijk heidsgevoel kredieten af te schuiven. UIT DE TIJD Laten wij er voor oppassen de op leiders voor het middenstands examen aan de schandpaal te bin den voor deze teleurstellende ont wikkeling. De gehele opleiding past niet meer in de wereld van 1964, nog daargelaten het zakenleven van 1964. telaovend 1964. Intussen begon men in Oirlo ook al met plechtigheden Hier werd Prins Chris ingenaaid, die voor een goede receptie in zaal Rongen zorg de en zo al direct een goed begin aan de vastelaovend maakte. ZONDAG Zondag was het in het centrum te doen, waar het College van B. en W. in een leuk versierde raadzaal de Prins en zijn gevolg feestelijk ent- ving. Na een woord van welkom van de Burgemeester zinspeelde Vorst Karei er op dat dit de laatste maal was dat hij in zijn kwaliteit als Vorst bij een ontvangst aanwezig zou zijn en nam de gelegenheid te baat om oud-Burgemeester Janssen loco-burgemeester van Dijck en Burgemeester Custers hartelijk dank te zeggen voor alle steun en hulp die de vereniging steeds van hen mocht ontvangen. Met de plechtige over- reiking van de ambtsketen en een toost op de prins werd de binnen- kamerse plechtigheid besloten, waarna op het bordes twee piël- haeskes Prins Koos de sleutels aan boden en hij zijn troonrede hield, waarin vooral de nadruk werd ge legd dat Venray niet te veel water moest drinken, omdat dit bewaard moest worden voor het zwembad. Burgemeester Custers kreeg de ge bruikelijke onderscheiding en dan ging de Piëlhaas onder sirene-ge- loei de lucht in, de vastelaovend was officieel begonen. De kinder optocht, die dan trok had niet de belangstelling van andere jaren, waaraan waarschijnlijk het minder prettige weer wel debet zal zijn. Een druk bezochte receptie besloot het feestprogramma van die dag, waar na de kerkdorpen Oostrum, Oirlo, Castenray en Leunen werden be zocht. Dat hier de stemming goed was kon Prins Koos aan den lijve ervaren. Merselo had er toen al zijn optocht op zitten en een kinderbal, waar Prins Piet 2 en zijn nar zich onver moeibaar toonden. In Leunen trok een optocht en werd Prins Theej I hartelijk gehuldigd. In Oostrum kon Prins Lei 1 zijn onderdanen een leuke kinderoptocht voorzetten, waarvoor hij bij de dan komende re ceptie hartelijk gedankt werd. In Oirlo was een kinderbal georgani seerd, waar Prins Chris 1 zijn han den vol aan had, terwijl Ysselsteyn zijn Lambert 1 op feestelijke wijze inhaalde en een druk bezochte re ceptie schonk. In Castenray voerde Prins Toon 2 zijn Raad van XI aan in een gecostumeerde voetbalwed strijd tegen personeel van de Boe renbond. Een apart woord mag wel gezegd worden over het kinderbal, dat in garage van Haren gedurende deze drie dagen is georganiseerd door jeugdleiders o.l.v. Kapelaan Dries sen. Een heuse jeugdprins met een keurig in de kleding gestoken Raad van XI en prinsengarde kon daar tweemaal Prins Koos ver- In de avonduren was het in de kom en op de kerkdorpen beslist druk te noemen. De dansgelegenhe den hadden over gebrek aan be langstelling niet te klagen, evenmin als de café's, al werd hier en daar gegromd over de wel hoog gestegen drankprijzen. 't Was ver in de klei ne uurtjes toen de laatste feestgan gers huiswaarts gingen. Wie gedacht had dat dinsdag avond het feest roemloos zou afster ven, kwam bedrogen uit, want bij het sluitingsuur trof de politie nog volle café's aan en de feestgangers der.ken die daar hu,-, v.erk ca,, waren tot in de" kleine uurtjes druk bezig met het beruchte: Hoempa, Hoempa, tadeda.... Maar de Piël haas, die aj. eerder geknidnapt was, doch ook weer teruggehaald, was intussen van zijn voetstuk afgehaald als sprekend bewijs dat Vastel aovend 1964 ten einde was. Wat de politie er van dacht vindt U elders, alsmede enkele foto's van de feestelijkheden. INGEZONDEN In aansluiting op het felbewogen I men het beste kan benaderen en be- 11 I inulnpfipn artikel van onze Venrayse bioscoop directie, willen wii - als belangstel- ren op het filmprobleem dat o.a. in Venray zichtbaar bestaat. Na het evenement „West Side Sto ry" is eens te meer bewezen dat het Venray voornamelijk de jeugd die een bioscoop bezoekt. Het is een opvallend verschijnsel hoe weinig ouderen hier in Venray daadwerkelijk belangstelling tonen voor de goede film. Want dat er goede films in Venray worden ver toond en dat het doorsnee filmpro gramma gunstig afsteekt bij pro gramma's van vele andere en zelfs grotere plaatsen, staat buiten kijf. Wel vinden we het jammer dat ie slagzinnen waarmee vele films worden aangeprezen, niet altijd van goede smaak getuigen. Wanneer men b.v. de film „La giornata ba- lorda", die door de K.F.A. warm is aanbevolen, vertaalt met „Vrouwen begeerten" met daarbij nog de no dige op sex afgestemde adjectiven, dan richt men zich duidelijk tot 'n publiek, dat die goede smaak nu eenmaal niet heeft. Dat de béste films van hoog ar tistiek gehalte, zoals die van Berg man, Antonioni, Tati en Tchoukrai veelal wegblijven vindt inderdaad zijn oorzaak bij het oudere publiek zelf, dat schittert door afwezigheid. In grotere plaatsen gaat men er steeds meer toe over, om naast de bestaande bioscopen een speciale bi oscoop te vestigen, waar de artis tieke films op hoger niveau voor rang krijgen. Zulk een vestiging is in Venray natuurlijk niet te verwe zenlijken. De oprichting van een z.g. film club, waarop de bioscoopdirectie al doelde, bestaande uit een aantal vas te abonnementsleden, zou in samen werking met de onlangs opgerichte werkgroep een seizoencyclus kun nen presenteren, die aan boven staande behoefte beantwoort. Zoals de actie tegen de sigaret bij de jeugd moet beginnen, zo is het ook bij de filmvorming op de eerste plaats de oudere jeugd, die invloeden. De werkgroep Jeugdfilmvorming hier dit seizoen op bescheiden wijze mee begonnen. De inleiding van een aantal films op de scholen en de forumbespre king na afloop hebben reeds aange toond dat de jeugd dikwijls een veel kritischer belangstelling toont, dan wij veelal denken, en soms met een verrassend goede kijk op de film voor de dag kan komen, mits hun kritische observatie-vermogen op de juiste manier wordt geleid. Dit leiden op de weg naar de „waarheid" in de film is hoogst be langrijk. Wij moeten bijvoorbeeld maar eens bedenken, dat de film om allerlei redenen veel meer in vloed uitoefent dan 'n zondagspreek - al is het dan helaas dikwijls een negatieve. Zelfs heeft de film het in de laat ste tien jaren gepresteerd onze ka mers binnen te dringen via de T.V. - een toestel dat de artistieke waar de van de film deerlijk verminkt tot ons brengtMet zijn miserabele beeldverkleining, beeldvervorming en afronding, waardoor een door dacht vlakverdeling verloren gaat, met z'n gebrekkige zwart-wit nu ancering en beverige belichting, waardoor bv. een bekwame film van Frits Lang „De vrouw in het ven ster" voor de tweede maal gezien alleen maar een teleurstelling kan worden; het verhaaltje en de po pulaire filmster - onbelangrijke, bij komstigheden voor een goede film - is alles wat er dan overblijft. Speciale T.V.films zijn hier beter op hun plaats. De film is grootgebracht en ge groeid in de sfeer van de kermis; daar is zij haar loopbaan begonnen. De rare-kiekkast, die er op uit was met zijn bewegende plaatjes de mensen te overbluffen, de boeren te bedriegen. Deze geschiedenis blijft zich herhalen in onze bioscopen en op onze t.v.-toestellen. Wat er aan films in alle biosco pen ter wereld verschijnt, is voor In 1937 kwam het middenstands examen voort uit de nood der tij den. Er werd door de krisis zoveel gebeunhaasd in het bedrijfsleven dat men zich afvroeg of een kleine on dernemer toch niet een minimum 'dUf.,ri?sMmtei..JWikJ3aï.r6 wA fis. delskennis moest bezitten. Deze vraag werd bevestigend beantwoord en zo hebben zich tallozen voor een vestiging moeten bekwamen. Met 't stellen van minimum-eisen voor koopmanschap heeft men in 1937 de spijker op de kop geslagen. Dat is een kwart-eeuw geleden. Het eco nomische leven heeft sindsdien een geheel andere structuur gekregen en de hele maatschappij heeft een an der aangezicht. Wij hebben een ontwikkeling ge zien naar een langere leerplicht voor meisjes en jongens. De welvaart van de meeste huisvaders is zoveel ver meerderd dat het overgrote deel van ons volk thans voortgezet onderwijs geniet. VERSCHOVEN GROOTTE De eisen van dit onderwijs zijn veranderd, vooral in die zin dat er meer economisch inzicht wordt ge vraagd. Dat is nuttig en noodzake lijk nu iedereen met financierings vraagstukken worstelt. In de derti ger jaren behoefden velen daarmee niet te worstelen omdat zij een voudig gezegd geen financiën beza ten. Het grootste deel van koop en verkoop speelde zich af in kleine bedrijfseenheden, die van de koop man een beperkte kennis vroegen. Ook daarin is het een en ander veranderd, want het zakenleven speelt zich nu af in veel grotere be drijfseenheden, die het aanvaarden van een grote verantwoordelijkheid vragen. Wij kunnen het ook zo stel len dat de bedrijf sgrootte in de kleine onderneming verschoven is. Het punt waarbij de verhouding tus sen kosten en opbrengst een zeer gunstig beeld vertoont, vraagt een zodanige omzet dat een ondernemer niet meer met een miniatuur-bedrijf je kan volstaan. Dit moet hem al worden bijgebracht voordat hij het land van ondernemers bereedt. De minimum-eisen van 1964 zijn ande re en dus hogere dan die van 1937. CONSUMPTIE ALS MAATSTAF In de naaste toekomst ligt het zwaartepunt van het middenstands examen nog meer op de bedrijfs economische kennis dan voorheen. Er wordt inzicht gevraagd in effi ciency problemen, in rationalisatie, in kostenplaatsen en konstructuur. Een koopman zonder personeel zal meestal een te kleine bedrijfseen heid hebben en daarom staat hem een opleiding in personeelsbeleid te wachten. Steeds meer moet boven dien die koopman aandacht schen ken aan de wensen van de consu menten en de koopmotieven. Niet het produktiepatroon van morgen zal onze toekomst bepalen, maar 't consumptiepatroon zal maatstaf zijn voor werkgelegenheid en alle econo mische aktiviteit. Tenslotte is de kennis van de Ne derlandse taal op de middenstands examens zo erbarmelijk dat hieraan moet worden gedokterd. DAGONDERWIJS NODIG Wij zijn van mening dat de op leiding tot koopman thans zoveel eisend is geworden dat dit in prin cipe een zwak is geworden van het dagonderwijs, met name het detail- handelsonderwijs. In deze scholen wordt aan de nieuwe problematiek dan ook reeds jaren aandacht be steed, tenminste als die scholen goed zijn. Het afnemen van middenstands examens buiten de dagscholen zal niet gemist kunnen worden. Tallo zen scharen zich pas op latere leef tijd onder de rijen van de midden standers, die nu allen koopman moe ten zijn, ongeacht of zij zich in de ambachtelijke dan wel in de han delssector bevinden. Als dit zo is, dan moeten wij ook erkennen dat middenstandsexamens de afsluiting moeten vormen van een opleiding voor een beroep en dat daar tijd voor nodig is. Het geven van spoed cursussen met hooi- en stro-metho den moet eindigen. Eveneens moet er een einde komen aan het afge ven van vrijstellingen voor de ves tiging in de middenstandssector aan geslaagden van muio's, huishoud scholen, vglo-scholen en tal van an dere onderwijsinstellingen, waarvan de leiders menen dat hun pupillen de middenstand wel in de zak heb ben. Aan deze miskenning en infiltra tie uit de hoek van de algemene vorming gaat de commercie te gron de. Met algemene ontwikkeling doortroken is men beslist nog geen koopman. Dat leert de praktijk wel. Het middenstandsonderwijs is aan een zuivering toe. Moge die grondig geschieden. aarde. Het is allemaal een vrij dwaze en geheimzinnige geschiedenis wat vooraf ging aan Prinses Irene's ver loving, maar uiteindelijk is dan het verlossende woord gekomen: Prinses Irene maakte in het holst van de Cr^„„c nacht haar verloving bekend met de voeding spreekt Don Carlos Spaans, —T TT1 r. riiiite Vnltnle nn ITh lQtlDQ Oxford in Engeland en daarna nog een jaar praktijk bij Prof. Ludwig Erhard, thans kanselier van West- Duitsland. Dank zij zijn internationale op- o]|| «tBufinHa i «lAKM (wntouL JULIANASINGEL41 'tshf. 1061 (K4780) een groot deel zonder enige inner lijke waarde en zonder enige artis tieke betekenis. Het brutale, maar vooral het geestloze en zinloze in de film roept om alarm, want juist daaraan is de massa verslaafd. Men zoekt met gemakkelijke ontspanning een ontstellende leegte te vullen: dat is onze sociale en culturede zorg vooral voor onze opgroeiende jeugd Men slikt alles maar, zonder pro test, wat men op het witte doek krijgt voorgezet: de leegheid, de verruwing, het bedrog en de ver valsing van het leven. Het zijn vooral vele Amerikaanse films die in ernstige mate hun goe de bedoelingen huichelen. Zij zou den graag immoreel zijn, maar blij ven binnen de perken van het uiter lijk fatsoen. Zelfs de zogenaamde „Katholieke" film gaat dikwijls op haar eigen zoete en vrome manier de werkelijkheid vervalsen. Wij moeten al die geraffineerde leugens in de film proberen te ont maskeren en het wonder van „onze film" daarna opnieuw voorgeleiden, met haar mogelijkheden tot schoon heid, met alles wat ze heeft ver worven in de zestig jaren van haar bestaan. Want onbekend maakt on bemind A. Noyens. Frans-Spaanse prins Carlos Hugo de Bourbon Parma. Toen wij die naam hoorden, kwamen vele bladzijden uit het geschiedenisboek weer voor onze geest: de roerige, rijke geschie denis van West-Europa, van Frank rijk en Spanje in het bijzonder. Namen als de Zonnekoning, de Lodewijks van Frankrijk, Philips V van Spanje, allemaal namen, die klinken als een klok in het toch waarlijk niet geringe koor van kei zers, koningen en vorstenhuizen van Europa. Het zijn de voorouders van Prins Carlos, zelf pretendent van de Spaanse kroon, zij het een preten dent met niet te veel kansen. Maar de prins beschouwt zijn rechten te serieus om daarvan afstand te doen. Vandaar, dat prinses Irene wel af stand heeft gedaan van recht op de Nederlandse troon. Had zij dat niet gedaan, dan zou den er allerlei complicaties kunnen ontstaan. Ten eerste zou dan de re gering officieel haar toestemming moeten geven. Ten tweede zou bij b.v. een overlijden van prinses Bea trix prinses Irene koningin van Ne derland worden, terwijl haar man pretendent is van de Spaanse kroon. En wanneer prins Carlos dan ook werkelijk nog eens koning van Span je zou worden, lagen de moeilijkhe den helemaal voor het grijpen. Prinses Irene heeft door afstand te doen en dus niet de officiële goedkeuring der regering voor haar huwelijk te vragen, de weg bewan deld, die voor haar zelf, voor het koningshuis van Nederland en voor het Nederlandse volk de beste Maar het is een belangrijk besluit geweest en geen wonder, dat voor zoiets veel overleg op korte termijn nodig is geweest. Vandaar wellicht, de berichtgeving der laatste dagen, die veel weg had van het ja-nee aftellen van de knopen. Wanneer het verloofde paar gaat trouwen is nog niet bekend, even min de plaats waar. Maar zij zullen niet lang wachten. Waarom ook? Er behoeft niet gespaard te worden voor een huisje, linnenuitzet meubels. WIE IS PRINS CARLOS HUGO?. Drieëndertig jaar is Don Carlos Hugo van Bourbon Parma. een slanke man, een sporttype. Intelli gent en een harde werker. Hij heeft veel gestudeerd: rechten aan de be roemde Parijse universiteit van de Sorbonne, natuurwetenschappen economie aan de universiteit van Frans, Duits Engels en Italiaans. Maar het meest typerend voor hem is wellicht het feit, dat hij on der de schuilnaam van Xavier Ipina als ondergronder heeft gewerkt in de mijnen van Asturië, totdat hij werd herkend. Het bloed van prins Carlos Hugo kan niet blauwer zijn. Hij stamt rechtstreeks af van de Franse zon nekoning en is nogal ingewikkeld - verwant aan de vorstenhuizen van Frankrijk, Spanje, Oostenrijk, Italië en Portugal. Wat de toekomst prinses Irene aan de zijde van prins Carlos Hugo zal brengen, weten wij niet. Maar wij hopen echt, dat hun leven zal zijn als het einde van elk sprookje en zij leefden nog lang en ge lukkig. Yoor alle rijbewijzen vh. Math. Hendriks Langstraat 33 enOverl.weg 18 Telef. 1351 Zaterdag 15 en zondag 16 februari 20 uur in zaal Wilhelmina cabaret uitvoering voor leden van de bouw vak. Zondagmiddag half drie kin dercabaret. Maandag 17 febr. 20 uur in zaal Manders werkvergadering. Dinsdag 18 febr. 20 uur in de Burggraaf Transportarbeiders. Woensdag: 19 februari 20 uur in de Burggraaf vergadering K.A.V. Donderdag 20 februari 20 uur in zaal Rongen Oirlo ontwikkelings avond.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 5