duivensport Kerkelijke Diensten y.y. oostrum CARNAVAL van 2 tot en met 15 februari Geesielijk artikel Voor de Venrayse jongens boven 16 S.V.V. NIEUWS en missie PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Pastoor Geerits Maasheseweg 10 - Tel. 1274 Zondag: 6.30 tot zekere int. (J.- v. B.); 7.30 Jan Sijbers (v.w. fam. Sijbers); 8.30 voor de parochie; 9.30 overl. en lev. leden karnavalsvereni- ging en voor J. Ligthart; 11 uur Wilh. Swaghoven en Antoinette Creemers en overl. kinderen; 18 u. Piet Baeten. Maandag: 7 uur Alfons Arts; 7.30 Johanna Verstraelen; 8.15 Mathijs Paulus v.w. buurt; 9 uur Frans Aerts. Dinsdag: 7 uur Johanna v. Bracht- Gerrits; 7.30 Martinus Verschuuren v.w. gemeenteambtenaren; 8.15 Jo hanna Verstraelen; 9 uur Jaap Min v.w. gemeenteambtenaren; 9.30 pl. huwelijk van Bakel-Kronenberg. Woensdag: Aswoensdag. 7 uur Antoon Poels en echtgen.; 7.30 dok ter Bloemen; 8.15 aswijding en hoog mis Bern. Kronenberg (buurt); 9 u. Antoon van Hoof v.w. de buurt; 19 uur avondmis Helena Hanraets. Donderdag: 7 uur Mathijs Paulus v.w. de buurt; 7.30 Joos Hendricx; 8.15 Antonius Verschuuren; 9 uur uit dankbaarheid (v. M.); 10 uur plechtige hoogmis tot dankzegging v.w. gouden bruidspaar Coopmans- van Kessel. Vrijdag: 7 uur Johannes Rutten; 7.30 bestelde jaardienst Th. Pouwels; 8.15 zekere intentie R.; 9 uur Maria V oerma n s-Ja nssen. Zaterdag: 7 uur Antoon van Hoof v.w. Bouwvakarbeidersbond St. Jo seph; 8.15 plechtig gest. jaargetijde J. H. P. Janssen; 9 uur kapelaan Heymans (S.V.V.). Biechtgelegenheid 17.3019.30 uur; 19 uur lof. Woensdag na iedere H. Mis uitrei king van askruisje. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: Quinquagesima. H. Mis sen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15. De kollekte (2 in 1) voor kerk en kerkenbouw. Ons Rectoraat moet voortaan voor dit doel geen 4800,meer opbrengen GENADE WORDT GEKREGEN, NIET VERDIEND De wettelijke bepalingen over lo nen en prijzen geven ons heel wat zekerheid. Misschien nog niet ge noeg, maar in ieder geval zoveel dat we wat ons loon betreft er bijna zeker van zijn, dat we krijgen wat we verdienen. En als de werkgever of de onderneming of de baas, bij wie we arbeiden iets aan ons ver diende loon wil beknibbelen, dan staan er de vrijgestelden nog van de vakbonden ,die voor ons opkomen en die desnoods gaan protesteren bij de baas. In het leven van de Kerk, in ons godsdienstig leven is er ook sprake van verdienen. In de oude en mis schien ook in de nieuwe katechis- mus lezen we over het eeuwige loon, dat ons ten deel zal vallen, wanneer we als goede christenen hebben ge leefd. Maar dan heeft verdienen toch zulk een andere betekenis, dat wij haast geneigd zouden zijn het hele maal te laten verdwijnen, zoals de protestanten dat zeer rigoureus doen. Want van ons allemaal, hoe braaf we ook mogen zijn, kan men moei lijk zeggen, dat wij de genade ver dienen. Hoewel wij verplicht zijn ons best te doen, hoewel wij misschien ten koste van grote offers ons best doen, hebben wij toch geen enkel recht op de genade. Alle genade wordt ons door God geschonken, gratis, voor niets. Er staat geen enkele verdien ste van zware en grievende offers. Deze werkelijkheid is dus geheel anders dan die van het materiële le ven, maar daardoor ook veel mooier dan men op het eerste gezicht zou denken. Jezus Christus heeft voor ons de genade verdiend, alle genade. Vandaar ook dat Hij onze enige Be middelaar is. En de genade wordt om de ver diensten van Onze Heer aan ieder van ons, die gedoopt is en tot de kinderen Gods behoort, gratis uit gedeeld. God doet dat naar zijn eigen believen, men kan dat lezen in het evangelie van de werkers in de wijngaard, die onafhankelijk van de lengte van hun arbeid, ieder een tienling betaald kregen. God hoeft ook geen rekening te houden met onze inspanning. Men moet niet denken, dat degene, die tien snoep jes laat staan, ook tien keer meer genade ontvangt. Dat is juist het wonder van heel het nieuwe leven, van heel de bovennatuur, dat God geen krentenweger is ,geen boek houder. Onze God is een grote God en geen -enkel is aan Hem gelijk, zo staat er in de H. Schx-ift. Inderdaad. En daarom is het heerlijk Hem te mogen dienen en uit zijn goede hand te ontvangen zoveel als Hij ons wil geven. En dat is waarachtig niet weinig. Het enige, dat wij te „doen" heb ben is een zo goed mogelijke voe dingsbodem voor die genade te zijn. Maar dat is weer een ander onder werp. maar 5450,per jaar. We mogen U daarom vriendelijk vragen: Kunt U zorgen dat die kollekte per maand 460,opbrengt en daarnaast uw eigen kerk gedenken. Dank U. 7 uur lof met overweg-ng. Maandag: H. Sr-holasticu. maagd Dinsdag: Verschijning van Maria te Lourdes. Gean lof. Woensdag: Aswoensdag. Vastun- en onthoudingsdag. 7.30 wijding van de as en goz H. Mis. Na de Missen Askruisje. 7 uur avondmis tut in tentie der aanwezige gezinnen, daar na askruisje. Donderdag: Mis van donderdag in de vasten 3.30 goz. jgt. Jin Jer.nes- kens. Vrijdag: Gebaden vaster - cn ont- houdingsdag. Mi: van vrijdag in de vasten. 7.30 Kauj'' eg, waai x in mee doen de Zangertjes van St. Frans. Zaterdag: Mis van zaterdag in de vasten. 8.30 gezinsmis. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededelingen 1. Vanaf zondag 16 febr. t m. vrij dag 21 febr. is er in de kerk een zesdaagse oefenmg van bezinning We houden dit jaar geen lijdensme ditaties, in plaats daarvan deze oefe ning. 2. Vrijdags-avon.ls 7.30 kruisweg oefening in de Vasten. Onnodig u aan te speren daar naar tc.e te ko men. 3. De vcrloofrienn.rsus 1 gint maandag 17 febru »ri n Sm D.Ui •- no na de oefening m de k«vk Misintenties Zondag: 6.30 Noud van Lin en Martien Janssen; 7.45 Antonia Fr. Hendriks-Sijkens; 9 uur Willem en Jan Claassens als jgt.; 10.15 Piet Coopmans en Gertruda Janssen; 11.45 Elisabeth van Ooi. Maandag: 7 uur overl. fam v. d. Tillaart-Lurvink; 7.45 Martinus Arts 8.30 Hoogmis zilveren jubileum: klooster. Dinsdag: overl. ouders Janssen- Janssen; 7.45 Lambertus de Lauw; 8.30 Willem Jenneskens als jgt. Woensdag: 7 uur Elisabeth Emons- Lemmen; 7.45 Jeanette Esser; 8.30 Antoon Coopmans-Custers en fam. Donderdag: 7 uur Albertus Dec kers en Gertr. Loonen; 7.45 overl. ouders van Ass-Delhoven; 8.30 gez. jaarget. Jan Jenneskens. Vrijdag: 7 uur overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 Jeanette Esser; 8.30 Wilhelmina Geurts-Croymans. Zaterdag: 7 Hendrika v. d. Beu ken-Peters; 7.45 Willem Vermeulen en Max-tien Janssen; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 J. Jeuken, J. Evers en C. Evers; 7.45 J. Rongen, G. Ver schuuren, P. Philipsen en A. Derks; 9.00 A. Sanders, B. Peters, J. Naus en H. Bosch; 11.45 R. Vastert, M. v. Rooy, K. Jeuken en J. Meesters. Vrij H. Janssen en Ant. Claassens. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Quinquagesima. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 Hoogmis voor overl. fam. Camps-Willems; 10 uur H. Mis voor Gerrit Claessens. Geen lof. Maandag: 8 uur gez. mnd. Piet Claessens. Dinsdag: 8 uur gest. gez. jrd. fam. van Heyster. Woensdag: Aswoensdag, vasten- en onthoudingsdag. 7.30 overleden ouders Thielen-Steegs; 7 uur avond mis, gez. H. Mis voor overl. fam. Fleurkens-Kleuskens. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. fam. van Heijster. Vrijdag: vastendag. 7.30 Wilhelmi na Reijnders-Coenen. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Veugen- Vossen. Biechten van 6.30-7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Quinquagesima. 2e zon dag der maand. Leesmissen om 7 u., Kindermis om 8.15; 2e H. Mis 9.15: Parochiehoogmis 10.15. Dagen van aanbidding. Na de Hoogmis uitstel ling tot 4 uur; om 4 uur de vespers van het H. Sacrament. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollekte bisdom. Maandag: 7.30 leesmis; 9 uur Hgm. Hoogmis uitstelling tot 4 uur; om jaardienst Joseph Versieyen, na de 4 uur completen. Dinsdag: 7.30 H. Mis; 9 uur Hoog mis maanddienst Hub. Peeters. na de Hoogmis uitstelling tot 4 uur; 4 uur completen en Te Deurn. Woensdag: aswoensdag 7.30 H. Mis; 9 uur Hoogmis, zieledxenst Wil helmina Tijssen-Loonen, besteld ci d. buurt. No iedere II Mis uitreiking van het askruisjeavonds om 7 u Kruisweg en 1 f. Donderdag: 7.30 jaai-dienst Joan na Maria Hagens en Pater Ophey Vrijdag: 7.30 stichting Petronella Ophey. Zaterdag: 7.30 Hoogmis ter ere van de M. Machutus tot zekere in tentie M.: zaterdagavond biechtge legenheid van 57 uur. ■PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Quinquagesima. Veertig- uren-gebed. 7 uur uitstelling van 't Allerheiligste. Communieuitreiken 7.30 leesmis voor Anna Colbers- Naus; 10 uur hoogmis voor de pa rochie; 3.30 Vespers en lof. Maandag: 7 uur uitstelling en H. Communie; 7.30 leesmis v. dankz.; 9.30 hoogmis voor levende en overl. leden van handboogschutterij; 3 u. vespers en lof. Dinsdag: Verschijning van O.L. Vrouw in Lourdes. 7 uur uitstelling en H. Communie. 7.30 leesmis Anna Colbers-Naus; 9.30 hoogmis voor P. Philipsen; 3 uur completen en Te Deum. Aanbiddingsuren: 79.30 Casten- raysestraat; 1112.30 centrum en H. Stede; 9.3011 uur Horsterweg; 12.303.30 KI. Oirloseweg en Klein Oirlo. Woensdag: Aswoensdag, begin v. d. vastentijd, vasten- en onthou dingsdag. 7.30 Aswijding, gez. H. Mis v. fam. Duykers-Wismans; 7 uur avondmis gez. H. Mis voor P. J. Heiligers en Johanna v. d. Pasch. Donderdag: 7.30 6e zeswekendienst voor Elisabeth Emonts-Lemmen. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis v. overl. fam. Strijbos-Cleven. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offer den. Biechtgelegenheid van 5.30-6.30; om 6.30 lof. Kerkpoetsen: Nelly Smits en Riek Heidens. Misdienaars: J. Kunen, W. Cleven, T. Vullings, G. Swinkels, Th. Arts, H. van Kuyck. N.B. Vanaf heden zijn de missen in de week om 7.30 uur. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Quinquagesima. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de pa rochie; 9.15 hoogmis, opgedragen v. Gerard Willemse; 10.30 leesmis voor pastoor Vostermans. Uitstelling van het Allerheiligste van 6.45 tot 12.30. Geen lof. Vandaag feest van de H. Apollonia. Na de H. Missen verering van de relikwie. Maandag: 7.30 leesmis voor Wil lem Arts en Gertruda Niessen; 9 u. hoogmis voor Albeii: Loonen. Uit stelling van 7.30 tot 12.30. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Ger truda van Dijck-Smits; 9 uur hoog mis voor Mathijs Litjens, uitstelling van 7.30 tot 12.30. Woensdag: Aswoensdag. 7.30 lees mis voor de overleden ouders Bec- kers-Dommeck; 9 uur hoogmis, ge sticht jaargetijde voor Willem en Theodoor van Opbergen; 's avonds om 7 uur leesmis. Voor en na de H. Missen uitdeling van de askruis- jes. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Josten-Smits, kin dermis jongens; 8 uur leesmis voor Martin Crooijmans. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Martinus Peeters, beide echt genoten en overleden familie; 8 u. leesmis voor Johannes Poels en echtgenote en dochter Johanna. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Hen drik en Piet Claessens; 8 uur lees mis voor de overleden familie Voesten-Fleuren. Biechtgelegenheid van 45 en van 6.307 uur. Daarna lof. Kerkpoetsen: Truus Claessens en Truus Voermans. Accolythen: 6.45 A. Loonen en P. Heesen; 8 uur Gerrit Jenniskens en H. Claessens; 9.15 M. Kusters, N Pijpers. L. Jenniskens en J. Vcffi Ooi; 10.30 J. v. Vegchel en G. Cor- nelissen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Quinquagesima. 6.30 lsm. v. d. fam. Philipsen-Lemmen; 8.15 leesmis voor Willem Vollenberg; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis: best. jaarg. v. Toos v. d. Weyer; 2 uur lof. Maandag: 8 uur gez. jaai'g. voor Harry en Gerard In 't Hulst. Dinsdag: 8 uur maanddienst voor Jacoba Hensing-de Haas. Woensdag: Aswoensdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. 7.30 wij ding van de as en uitdeling van de askruisjes, daarna leesmis voor Adr. en Maria van der Hulst-Heidens; 7 uur avondmis voor de overl. fam. Jeurissen-Janssen. Na de H. Missen uitdeling der askruisjes. Donderdag: 7.30 leesmis v. Antoon Swnikels. Vrijdag: geboden vasten- en ont houdingsdag. 7.30 leesmis voor de overl. fam. Vogels-Jeurissen. Zaterdag: 7.30 leesmis v. d. overl. fam. Verheyen-Litjens, gelegenheid om te biechten van 6 tot 7 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Quinquagesima. Vandaag en de twee volgende dagen. 40 uren- gebed. Zondag, maildag en dinsdag: 6.30 Communie-uitreiken, daarna uitstel ling van het Allerheiligste. Zondag: 7 uur leesmis voor Joh. Janssen, echtgenote en zoor. Piet; 8.15 leesmis voor Mariinus Gerrits; 10 uur Hoogmis voor de parochie; 5.30 complecc-n en lof. Maandag: 7 u. ieesm\s voor cverl. fam. Bisteiwels-Geurts8 15 leesmis voor overl. fam. Hoenselaar-Thijs- sen; 10 uur Hoogmis voor levende en overleden leden van de Hand boogschutterij „St. Huberi.us"; 5.30 completen en lof. Dinsdag: Feest van Maria's Ver schijning te Lourdes. 7 uur leesmis tot int. van fam. Claessen-v. Meyel; 8.15 leesmis voor overl. fam. Tijssen- Thijssen; 10 uur Hoogmis voor bijz. intentie; 5.30 completen en sluiting van het 40 urengebed. Woensdag: Aswoensdag. 6.30 Wij ding van de H. As, uitdeling van de Askruisjes. Daarna wordt de H. Communie uitgereikt. 7 uur gez. H. Mis tot int. van de Jonge Boeren en Tuinders; 7.45 leesmis voor overl. fam. Wilrhs-Claes. 's Avonds om 7.30 Avondmis voor Lambei*tina Zegers- Ewals, daarna uitreiking van dc As kruisjes. Donderdag: 7 uur gest. jgt. voor Hubertus Janssen en echtgenote; 7.45 leesmis voor Henrxcus van Hel den. Vrijdag 7 uur jgt. voer Lamber tus Poels er. Anno Mar. E.r.onts, 7.45 leesmis voor Jacobus Bistervels, echtgenote en overl. familie. Zaterdag: 7 uur gest. jgt. voor Si- bertus Muysers en Anna Mar. Weys; 7.45 leesmis voor Maria Arts-v. d Bemt. 4 uur biechten voor de kin deren van het 2e schooljaai*. Daarna voor anderen tot 6 uur; 7 uur Ma rialof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Quinquagesima, om 7.30 vroegmis voor de overl. van fam. Peeters-Janssen; 10 uur hoogmis tot bijz. int. Na de hoogmis kort lof. Maandag: tot int. van fam. Corne- lissen-Hendriks. Dinsdag: Verschijning van O.L. Vrouw te Lourdes: v. d. overl. van fam. Peeters-Claessens. Woensdag: Aswoensdag, vasten en onthouding. 7 uur aswijding en ge lezen H. Mis tot int. van fam. Mar- cellis-van Tilburg; 9 uur aswijding en gezongen Mis v. d. zielerust van Petrus Pubben (Merselo). Donderdag: tot int. van fam. Len- kens-Vloet. Vrijdag: (vasten en onthouding) ter ere van het H. Hart uit dank baarheid namens fam. Heidens-van de Pas; 19.30 kruiswegoefening. Zaterdag: tot int. van fam. Philip- sen-Smets. Biechtgelegenheid: dage lijks vóór H. Mis; vrijdag voor en na avondoefening. RECTORAAT HEIDE Zondag: Quinquagesima. 7.30 H. Mis voor levende en overleden fam. Kleuskens-Pouwels; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: G. Derikx en A. Droesen. 3 uur Verga dering van de Derde Orde. Misdienaars van de week: Tonny Derikx en Leo Muijsers. Maandag: 8 uur H. Mis voor Ja coba Michels-Jacobs. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor overl. fam. van Heijster. Woensdag: Aswoensdag, geboden vasten- en vleesloze dag. 7.30 Wij ding van de as en uitdeling der as kruisjes, waarna H. Mis voor Lam bertus Pouwels en Anna Derks. Na de H. Mis uitdeling der askruisjes. 7.30 Avondmis voor de Heidse jeugd. Vóór de Avondmis uitdeling der as kruisjes. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Har ry Muijsers. Vrijdag: geboden vasten- en vlees loze dag. 7.30 H. Mis voor overl. moeder Maria Litjens-Potten. Zaterdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Biechtgelegenheid te 7 u. en Lof te 7.30. Katechismus: klas 3: 469. Klas 4: 456 467 469. Klas 5. 163. Klas 6: 163 169. RECTORAAT SMAKT Zondag: Quinquagesima. 7 uur H. Mis voor overl. fam. De Hoog-Cop- pes; 8.30 voor Christina Gerrits-As- selberghs; 10 uur Hoogmis voor on ze weldoeners. Kapel: 8.30 H. Mis v. d. schooljeugd. Maandag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Dinsdag: 6.30 en 7.30 gel. H.H. Missen. Woensdag: Aswoensdag. 4e van de 9 woensdag t.e.v. St. Jozef. Vasten- en onthoudingsdag. 6.30 Aswijding, daarna gel. H. Mis; 7.30 gez. H. Mis ter ere van de H. Jozef voor Theo- dorus de Haart; 's avonds om half 8 gel. H. Mis voor Mia Wijnhoven. Na de H.H. Missen woi'dt het askruisje uitgedeeld. Donderdag: 6.30 gel. H. Mis; 7.30 H. Mis voor overl. fam. Martens- Weijers. Vrijdag: vasten- en onthoudings dag; 6.30 gel. H. Mis voor overl. ouders; 7.30 voor Peter Antoon Phi lipsen en zoon Albert. Zaterdag: 6.30 gel. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor Mia Wijn hoven; van 5 tot 5.30 en van 7 tot 8 uur gelegenheid om te biechten; 7.30 vastenlof. RECTORAAT VEULEN Zondag: Quinquagesima. 7.30 lees mis voor de bekende intentie; 10 u. Hoogmis v. zal. Wilhelmus Geurts- Croymans; 2.30 Derde Orde. Maandag: 8 uur leesmis tot bijz. intentie uit dankbaarheid Fam. G. Dinsdag: 8 uur leesmis voor overl. familie. Woensdag: Aswoensdag, vasten- en onthoudingsdag. 8 uur leesmis v. zal. Lambertina Houben-Direks; om 7.30 's avonds voor zal. Rector Geurts v.w. Fam. C. Na de H. Mis sen askx-uisje. Van 12 febr.1 maart eerste pe riode van de Bisschoppelijke Vas- tenaktie „Zieken vragen genezing". Donderdag: 9 uur leesmis af gest. fam. Jenneskens-Poels. Vrijdag: 8 uur leesmis voor gees telijk en tijdelijk welzijn gezin B.; 's avonds 7.30 Kruisweg. Zaterdag: 8 uur leesmis ter ere v. H. Antonius, eigen intentie (S.)za terdagavond opening van aanbid- dingsdagen. Allerheiligste wordt uit gesteld van 710 uur. Zondag van 113 uur; maandag van 8.3012 u. Accolythen: Gerrit Reintjes, Piet Cox, Gerard Koenen. Kerkpoetsen: Nelly Spreeuwen- bei-g en Thea Koenen. OPBRENGST MEMISA Venray-kom 1.711,86 Gez. kloosters, ziekenhuizen 1.281,75 Oostrum 603,33 Ysselsteyn 193, Oirlo 344,12 Castenray 360, Smakt 197, Leunen 332,83 Veulen 370, Heide 145, Vredepeel 170, Merselo 325, Totaal 6.033,89 Aan allen die meegewerkt hebben aan het welslagen van de kollekte, hartelijk dank. Gedurende de Vasten is er om de 14 dagen 's woensdagavonds om half 9, te beginnen op a.s. woensdag, een speciale avond voor alle jon ge mensen boven de 16 jaar in de St. Petrus' Banden. Deze interparo chiële bijeenkomsten zijn bedoeld als een verdieping en bezinning in de vastentijd. Iets nieuws wat speciaal voor de jongeren wordt gedaan om ook voor hen de vastentijd tot een tijd van inkeer te maken. De eei*ste bijeenkomst is aswoensdag, die geopend wordt met orgel-' spel (Prélude van César Franck). De bekende spreker, de sociale werker, de heer Leo Mullenders uit Maastricht, zal dan de jongelui de vraag voorleggen „Wat verwacht God van ons jonge mensen?" Zijn inleiding is getiteld: „God en ons geluk." Met een gezamenlijke eucharistie-viering wordt deze bijeenkomst; gesloten. Het orgel wordt bespeeld door Rob Berden. Na bijna twee maanden compe titie-vrij te zijn geweest, ging het zondag j.l weer om de punten. Ons eerste elftal maakte de verre reis naar Nieuw Einde, waar een alleszins bevredigend gelijkspel werd behaald: 22. Technisch was de wedstrijd niet, maar de Venray- ers maakten dit volkomen goed door hun vechtlust. Het eerste kwartier van de wed strijd kwam het Vem*ay-doel onder zware druk te staan. Het was dan ook in deze periode dat Nieuw Ein de de score opende: 10. P. Philip sen, die bijzonder sterk speelde wist de nodige rust in de achterhoede te brengen, waardoor de Nieuw-Einde aanvallen goed werden opgevangen. Hadden de Nieuw Einde-supporters zich na het eerste doelpunt in de handen gewreven, in de veronder stelling dat het een grote overwin ning zou worden, nu werden ze er toch stil van. De Venray-achterhoe- de draaide met de minuut beter. In de voorhoede wilde het nog niet pakken. Er werd nog slecht ge plaatst. Toch kwam SVV nog voor rust tot de gelijkmaker. In de aller laatste min. van de eerste helft ging W. Koning door op een pass van H. Coppus, passeerde de Nieuw-Einde- stopper en schoot beheerst, doch on houdbaar in: 11. Dit gaf de burger moed voor de tweede helft. Er was echter nog geen twee min. gespeeld of Venray keek weer tegen een achterstand aan. Uit een vrije trap even buiten het strafschopgebied plaatste de Nieuw Einde-rechtsbinnen de bal precies voor de voeten van zijn col lega aan de overzijde. Deze schoot hard en onhoudbaar in: 21. Venray deed er nu nog een schep je op. De onvermoeibare aanvoerder Philipsen kon men vinden bij de vijandelijke veste, maar toonde zich ook een groot struikelblok in onze verdediging. De buitenspelers Her mans en Koonings draaiden op vol le toeren. Kortom, Venray had een duidelijk overwicht. P. Philipsen liet een harde kopbal los op het Nieuw-Einde doel, Piet Smits knalde dat het een lust was, doch nog zonder succes. Math. Her mans had bepaald pech dooixlat een hard schot tegen de paal kwam, dit in de 25e min. Succes kon niet uit blijven. De druk op het Nieuw Ein de-doel werd te zwaar. In de 38e min. dan eindelijk raak. W. Koo nings speelde zich prachtig vrij op het middenveld, gaf door naar B. Peters, die op zijn beurt Math. Her- mans van een preciese pass bedien de. Met een ferme kopstoot „wees" de Venray-linksbuiten de bal het net in: 22. De resterende tijd ging Venray in de verdediging waardoor een kost baar puntje behouden bleef. Hoewel Venray het dichtst bij de overwinning is geweest mogen bei de ploegen na een uiterst sportieve wedstrijd vrede hebben met deze uitslag. Venray 2 speelde een bijzonder goede wedstrijd. Met 30 moesten de mannen uit Blerick (SVB 3) het onderspit delven. Met snelle aanval len over de vleugels werd de SVB- verdediging vaak aan het wankelen gebracht. W. Teunissen verrichte 'n hattrick door alle drie de doelpunten op zijn naam te brengen. Venray 3 bracht het er tegen EWC minder goed af. Tot aan de rust waren beide partijen goed aan el kaar gewaagd, getuige de dubbel- blanke stand bij de ï-ust. Na rust kwam de betere conditie der gasten tot uitdrukking. Met 12 moesten ze de eer laten aan EWC 1. Trainen is voor onze 3e elftallers geen over bodige luxe. Venray 4 ging naar Horst. Wegens verstek laten gaan van de scheids rechter kreeg een Wittenhorst-leider de minder prettige taak als scheids rechter te fungeren. Venray 4 be haalde een 11 gelijkspel. Een stand waarmee de Horstenaren meer kre gen dan ze verdienden. Venray 5 liet een steekje vallen tegen America 2. Na eerst met 03 te hebben achtergestaan, wisten ze de stand terug te brengen tot 23. Beide elftallen wisten hierna nog tweemaal het net te treffen, zodat America 2 met 45l aan het langste eind trok. Venray 7 zorgde voor dé verras sing van de dag. Het nog onversla gen Wittenhorst 5 kwam op bezoek bij onze benjamins en moesten een 10 nederlaag incasseren. Thomas sen was de maker van dit ene, doch kostbare doelpunt. De achterhoede van Venray 7 stak in een bijzonder goede voim en ondanks verwoede pogingen van de gasten lieten de Venrayers geen steek vallen. TOTO Deze week dient de 2e reserve-toto ingeleverd te worden. Toto 23 wordt ingenomen op donderdag 13 febru ari. De 2e reserve-toto werd onze leden toegezonden. Mochten er le den zijn, die geen toto-formulier ontvingen, dan kunnen deze nog af gehaald worden bij Dagblad voor Nrd. Limburg, Grotestraat, H. Beer- kens, Kruitweg 3; Poels, Langstraat 11; Coppus, Maasheseweg 34 ofwel in het theorielokaal van SVV aan de Oostsingel, op welker adressen de toto's ook worden ingenomen. H. MIS Zaterdag 15 februari is er weder om een H. Mis tot intentie van Ka pelaan Heymans z.g. Deze H. Mis is om 9 uur in de St. Petrus' Banden- kerk. Mogen we er op vertrouwen dat vele leden deze H. Mis spe ciaal op zaterdag gezet zullen bij wonen. P.D.V. DE ZWALUW De jaarvergadering zal gehouden worden op maandag 17 februari a.s. om 8 uur in ons verenigingslokaal. De leden worden dringend verzocht om tijdig aanwezig te zijn. Deze vergadering is boeteplichtig. De voetbal rolt weer, nu na vele weken Koning Voetbal eindelijk het vorstverlet ten einde heeft weten te verklaren. Vrouwe Fortuna daaren tegen schitterde in Oostrum door af wezigheid, gezien de zondag j.l. be haalde resultaten van de rood-wit- ten. Oostrum 1 kreeg rode lantaarn drager Meterik 1 op bezoek. Triest was het te moeten aanzien, hoe Oostrum hun meerdere moest erken nen in hun mede-degradatie-kandi- daten. Hoewel een gelijkspel min stens in het bereik van de Oos trum-ploeg had moeten liggen, wer den zij echter met een 21 neder laag aan de kant gezet. Begrijpelijk was de vreugde in 't Meterik-kamp, die zodoende de laat ste plaats aan Oostrum kon over handigen. In een bijzonder zwakke wedstrijd, voorafgegaan door 1 minuut stilte, ter nagedachtenis aan wijlen G, Claessens, die mede door zijn be kwaam voetbal en grote sportiviteit in heel Oost rum en omgeving be kendheid genoot, is Oostrum nu wel in een zeer benarde positie geraakt. Om over degradatie nog maar te zwijgen! Het feit doet zich echter voor, dat een ploeg als Oostrum be slist niet op die plaats thuis behoeft te horen. Het gaat helemaal niet van een leien dakje, maar trainen is de boodschap. Oostrum 2 reisde naar Hegelsom, maar keerde spoedig weerom, toen bleek dat de scheidsrechter ditmaal schitterdedoor afwezigheid. Ge lukkig voor Oostrum 2, dat niet eens kompleet zou hebben kunnen aan treden, wederom door afwezigheid van verscheidene Oostrum-spelers! Oostrum 3, eveneens niet kompleet kreeg met 61 de kous op de kop van Wanssum 3, dat zich verreweg de betere toonde. Met toestemming van de Carna valsvereniging en op initiatief van het Parochieel Missiecomité rijdt in de Carnavalsoptocht ook een boot mee, de Molukken-boot. De carnavalsoptocht is bewust be doeld als een klucht op de mense lijke beperktheid, een klucht om er gens de draak mee te steken. Is het niet komisch in deze tijd van de maanraketten, van de super sonische vliegtuigen, van de atoom- onderzeeërs, dat er nog missionaris sen in uitgeholde boomstammen de zeeën moeten bevaren om de kerk te planten. Is het niet komisch en lachwek kend dat er miljoenen dollars be steed worden om de maan te berei ken, miljoenen guldens aan straal vliegtuigen voor een snelle en com fortabele verbinding tussen de con tinenten, terwijl de missionaris aar 't front dagen en weken moet rond dobberen tussen de eilanden om zijr mensen te bereiken. Een klucht on de draak mee te steken. Laten we aan die dolkluchtige toe stand een einde maken, die draak afmaken, de doodsteek geven. Ka tholieken van de Molukkers zuller zelf rondgaan met de kollektebus Ieder gift is een steek, een dood steek op de draak en stelt pater J Oudenhoven in staat om een motor bootje te kopen. Helpt pater Ouden hoven van de nood in zijn boot. Helpt mee deze aktie te doen ge lukken voor de missie van de Me lukken. HOEVEEL KEER HEBT U WEST SIDE STORY' AL GEZIEN? Wegens sensationeel succes geprolongeerd in Luxor -

Peel en Maas | 1964 | | pagina 6