Overpeinzingen Kerkelijke Diensten van 2 tot en met 8 februari Geestelijk artikel voor nederlandse boeren Jaarvergadering K.A.V. PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Mart 5 Tel. 1882 Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. 6.30 overl. fam. Janssen-Klaassens; 7.30 Piet Giezen; 8.30 uit dankbaarheid (R.); 9.30 kaarsenwijding, processie, hoogmis; 11 uur P. van Mill; 18 uur overl. fam. Jenniskens-Muysers. Maandag: 7 uur Hub. M. Laurens- se en Mathilda van Gerven; 7.30 Joh. Rademaker (v.w. de buurt); 8.15 Ma- rinus van Es en kleinzoon; 8.15 zij altaar tot int. van de Paus v.w. Ap. des Gebeds; 9 uur Roelof Drenth. Dinsdag: 7 uur Antoon Laurensse; 7.30 overl. ouders Stapel; 8.15 Th. Pouwels; 9 uur overl. ouders Schols- Leers; 9.30 plechtig huwelijk Ger- rits-Verhaegh; 10.15 plechtig huwe lijk Jansen-Flinsenberg. Woensdag: 7 uur Johanna van Bracht-Gex-rits; 7.30 Albert Deckers v.w. Kath. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph; 8.15 gest. jaarget. Prof. A. van Dijck en ouders; 9 uur An toon van Hoof v.w. de buurt. Donderdag: 7 uur Willy Rongen; 7.30 gest. jaarget. Theodora Jacoba Poels en Mathijs Smits; 8.15 Johan na Verstraelen; 9 uur Martinus Ver- schuuren (vw gemeenteambtenaren). Vrijdag: le vrijdag van de maand. 6.30 Albertus van Gerven; 7 uur zekere int. R.; 7.45 H. Hart-hoogmis; 20 uur Jaap Min v.w. gemeente ambtenaren. Zaterdag: 7 uur Maria Voermans- Janssen; 7.30 Martinus Willems v.w. Kath. Bouwvakarbeidersbond; 8.15 kapelaan Heymans (M.A.-school Ila) 9 uur int. pater Karei; 9.30 plechtig huwelijk Vollenberg-Linskens. Biechtgelegenheid: donderdag v. 78 uur; zaterdag van 17.30-19.30; 19.00 uur lof. Mededelingen Verpachte plaatsen in de kerk gelden alleen voor huisgenoten en niet voor familieleden die niet in dat huis wonen. Wanneer deze laat- sten gebruik maken van deze ver pachte plaatsen moeten zij het ge wone plaatsengeld betalen. Wat onze schoolkinderen betreft bestaat deze regel: Voor hen is om half negen een aparte H. Mis (ook alleen voor de schoolkinderen toe- ....MIJN LAATSTE BIECHT IS GEWEEST.... (Wanneer was het ook al weei*, voor Kerstmis? Nee, langer, voor Pinksteren). Biechten is bij heel veel mensen niet meer zo erg in tel. Niet, dat zij de biecht zouden willen missen. Dat niet, zelfs niet voor alle geld ter wereld. Maar het is met de biecht net zoals met alle dingen in ons mensenbestaan. Als je iets niet kent ,kun je het niet waarderen. De waardering voor de biecht is gedaald, omdac men geen juiste kijk op de schuldbelijde nis meer heeft. Om het in wat of ficiële taal te zeggen: het sacrament van de biecht ontsnapt niet aan de herwaardering der waarden binnen de Kerk. Wij zouden wel erge vreemdelin gen in het kerkelijk Jeruzalem zijn, indien wij niet wisten, dat de gehele Kerk in een stroomversnelling zit. Wat we vroeger gewoon en vanzelf sprekend vonden, wordt nu met heel veel vraagtekens voor ons neergezet. Wij zijn er niet meer zo heel erg van overtuigd, dat wij katholie ken alles precies en goed weten. Het zou daarom zelfs niet goed zijn als met de biecht alles bij het oude zou zijn gebleven, ook al houdt dit een tijdelijke verwarring en on zekerheid in. Maar het zou toch ook niet goed zijn, wanneer wij met die verwar ring en onzekerheid vrede namen en niet ons best deden een nieuwe kijk op de biecht te verkrijgen. Het Bisdom Den Bosch heeft hier een voorbeeld gegeven. Priesters, re ligieuzen en een veelvoud van leken hebben daar maandenlang een soort concilie gehouden met als onder werp de biecht, teneinde op zo'n manier in deze kwestie te duiken en de bisschop materiaal te verschaffen voor zijn zielzorgbeleid. In zijn conr clusie voor de 6000 deelnemers aan die gesprekken zei de bisschop en dit zouden wij graag als slot voor deze beknopte beschouwing en te vens als materiaal om ook eens over na te denken dat het als een de gradatie van de biecht wordt aange voeld, wanneer dit sacrament be schouwd wordt als een schoonmaak middel voor de ziel. Veel betere kijk op de biecht krij gen wij, aldus de bisschop, wanneer wij nadenken over de biecht in het geheel van ons levenDan ver schijnt zij voor ons als de uitdruk king van Gods begrip voor onze on volmaaktheid, van Zijn voortdui'en- de bereidheid om helpend bij ons te zijn, van Zijn bereidheid ook om, op eerste vraag onzerzijds met ver geving klaar te staan en met genade om althans te proberen iets meer van ons leven terecht te brengen. De biecht betekent m.a.w. niet het opdreunen van een zondenrijtje, maar het erkennen en belijden van onze zondigheid, waarover wij Gods barmhartigheid afroepen. gankelqk). Gaan zij naar een andere H. Mis dan met vader of moeder. Helaas gaan veel schoolkinderen ALLEEN naar latere en zeer druk ke H. Missen. Om elf uur staan onze kinderen moederziel alleen achter in de kerk, of velen nemen in de banken de plaatsen van oudere mensen in. Stuur uw kinderen niet naar de H. Mis van elf uur en zeker niet al leen. RECTORAAT PATERSKERK Priester v. d. week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De kollekte (2 in 1) voor kerk en Bisdom. Buiten de kerk voor de jeugd. 3 uur Blasiuszegen voor oud en jong; 7 uur lof met overweging, na het lof Blasius-zegen. Maandag: H. Petrus en gezellen, martelaren. Na de H. Missen Bla sius-zegen. Dinsdag: H. Joseph a Leonissa, belijder. 7.30 lof met gebeden. Woensdag: H. Agatha, maagd en martelares. Donderdag: H. Titus, bisschop en belijder. 9.30 plechtige huwelijks inzegening en H. Mis voor het bruidspaar Michiels-van Duuren; 's middags van 5—8 gelegenheid om het sacrament der Biecht te ontvan gen. Vrijdag: le vrijdag van de maand. Zalige Aegidius, belijder. 6.40 gez. H. Mis; 7.45 H. Mis voor alle school kinderen; 9.30 plechtige huwelijks inzegening en H. Mis voor het bruidspaar Hekken-Wijnands en om 10.45 voor het bruidspaar Janssen- Janssen; 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Johannes van Matha, belijder. 8.30 Gezinsmis; 's middags van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededeling Van woensdagavond 12 februari tot zaterdagmiddag 15 februari 1 uur is er te Venlo een retraite voor ver loofde paren. Aanbevolen. Misintenties Zondag: 6.30 Ant. Huybers; 7.45 Gerard Cocx; 9 uur Henricus Koe nen en Johanna Janssen; 10.15 voor de levende leden Franciscaanse Mis- siebond; 11.45 overl. ouders Pou- wels-Minten. Maandag: 7 uur overl. fam. G. Peeters-Peelen; 7.45 uit dankbaar heid; 8.30 Jeannette Esser. Dinsdag: 7 uur overl. fam. G. Peeters-Peelen; 7.45 Lamb. Kerkhoff 1.30 genezing van een zieke. Woensdag: 7 uur Wilhelmina Geurts-Crooymans; 7.45 overl. fam. G. Peeters-Peelen; 8.30 Gerardus Willems; 8.30 uit dankbaarheid fam. Jeuken-Michiels; 9.30 Huwelijksmis. Vrijdag: 7 uur overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 J. Schwachöfer en echtgenote; 8.30 Jeannette Esser; 9.30 Huwelijksmis; 10.45 Huwelijks mis. Zaterdag: 7 uur Jan van Lieshout, 7.5 overl. fam. Beerkens-Pelzer; 8.30 gezinsmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 J. Rongen, G. Ver- schuuren en C. Evers; 7.45 P. Phi- lipsen, A. Derks, A. Sanders en B. Peters; 9 uur J. Naus, H. Bosch, R. Vastert en M. van Rooy; 11.45 K. Jeuken, J. Meesters, H. Janssen en Ant. Claassens. Vrij: J. Jeuken en J. Evers. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 H. Mis voor een zieke; 10 uur Kaarsenwijding. Hoog mis voor Pierre Maessen. Geen lof. Van 3 tot half 4 gelegenheid tot het ontvangen van de Blasiuszegen. Maandag: 7.30 Johanna Hellegers Voermans. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Frans Poels en echtg. Woensdag: 7.30 Gerardina Jennes- kens-Gielens. Donderdag: 7.30 H. Mis tot dank zegging (K.); 7.30 plechtige H. Mis tot dankzegging 25-jarig huwelijk Camps-Willems. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart van Jesus, jrd. Antoon Tacken; 7 uur Avondmis. Zaterdag: 7.30 Johanna Verberkt- Coopmans. Biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. Eerste zondag der maand. H. Missen: 7 uur; 8.15 kin dermis; 9.15; Parochiehoogmis 10.15. Om 10 uur wijding der kaarsen, daarna de Hoogmis; om 3 uur aan biddingsuur en lof waarin grote op komst wordt verwacht. Eerste kol lekte is buitengewone kollekte, 2e kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 jaardienst Joannes Wolters. Dinsdag de dag van de eeuwigdu rende aanbidding. 7 uur uitstelling van het H. Sacrament en H. Com munie-uitreiking; 7.30 H. Mis en om 9.30 Hoogmis; 3 uur vespers; 4.30 completen en sluiting. Woensdag: 7.30 jaardienst Hendri- ka Peelen. Donderdag: 7.30 maanddienst Ber- nardina Vei-waay; 's avonds biecht gelegenheid van 57 uur. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, uur H. Communie. 7.30 Hoogmis ter ere van het H. Hart van Jesus. Stichting Baeten-Jeurissen: na de H. Mis uitstelling, acte van toewij ding, Tantum Ergo en zegen. 's Avonds om 7 uur avondmis ge zinsmis voor de H. Familie. Zou 't mogelijk zijn dat voor ieder gezin een persoon aanwezig is vooral voor degenen die 's morgens niet kunnen komen. Zaterdag: 7.30 laatste maanddienst en tevens eerste jaardienst voor Jo zef Versieyen. Zaterdagavond biecht gelegenheid van 57 uur. Deze week wordt de H. Communie aan de zieken gebracht. •PAROCHIE CASTENRAY Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. 7 uur H. Communie; 7.30 leesmis voor Elisabeth Kurvers- Linders. Kaarsenwijding; 10 uur hoogmis voor de parochie. Na de H. Missen verering van de relikwie van de H. Brigida; 3 uur lof en Blasiuszegen. Maandag: 8 uur gez. H. Mis van dankzegging ter ere van O.L. Vrouw vanw. fam. Joosten-Duykers, daar na Blasiuszegen. Maandag: 8 uur gez. H. Mis van dankzegging ter ere van O.L. Vrouw vanw. fam. Joosten-Duykers, daarna Blasiuszegen. Dinsdag: 8 uur gest. gez. H. Mis v. Willem Friesen en echtg. Lamb. Friesen. Woensdag: 8 uur Gezinsmis tot int. van hen die in deze Mis offeren. Ouders denkt u er aan: minstens één van 't gezin met u mee. Donderdag: 8 uur 5e zeswekend. voor Elisabeth Emonts-Lemmen; Biechtgelegenheid van 5.306.30. Vrijdag: eerste vrijdag, toegewijd aan het Godelijk Hart; 8 uur gest. H. Mis ter ere van het H. Hart (ge- dialogeerd); 7 uur avondmis tot int. van fam. Duykers-Vullings. Oefe ning van eerherstel en zegen met 't Allerheiligste. In deze mis met preekje gaarne leden van godsd. ver. en onze jonge mensen. Zaterdag: 8 uur gest. hgm. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Biechtgelegenheid v. 5.30- 6.30; om 6.30 lof. Kerkpoetsen: Gonny Weys en Anny Donders. Misdienaars: H. Rambags, P. Kuy- pers - G. v. Houdt, H. Poels - J Geerets, L. Peeters. PAUSELIJKE MA ANDINTENTIE VAN HET APOSTOLAAT DES GEBEDS FEBRUARI 1964 Wereldwijd Christendom „Heer, geef dat de nood en de armoede in de ontwikkelingslan den overwonnen mag worden door de rechtvaardigheid en lief de, zoals Christus ons geleerd heeft." „Calcutta is een gloeiend hete mil joenenstad in India. Een miljoen daklozen. Ze wonen, slapen en ster ven op straat. Honderdduizenden anderen, meestal vluchtelingen uit Pakistan, wonen op trottoirs. Ze hebben er kleine hutten gebouwd, kilometers lang aan elkaar, geleund tegen de muren van de huizen. Het dak is schuin. De grootste hoogte bedraagt 1.20 meter. Langs deze hondenhokken stroomt bruinig wa ter door de goot. In dat water was sen ze zich, doen ze hun behoeften en spelen de kinderen. Mensen in de goot. Gedevalueerde evenbeelden Gods! Ook hier geen eten, geen werk. Niets! In Calcutta heb ik ook Moeder Teresa bezocht in het huis der doden, de laatste toevlucht voor hen die in verlatenheid sterven. De medezusters en helpers van Moeder Teresa gaan door de straten van de stad om de stervenden op te rapen, Men legt ze op baren en draagt ze naar het dodenhuis. 127 vond ik er bij mijn bezoek. De ene baar ligt naast de andere in zes lange rijen. Op iedere baar een hoopje menselij ke ellende. Uitgemergelde skeletten met een uitgedroogde huid overtrok ken wachten op de dood. 6 Maar Moeder Teresa is bij hen. Deze vrouw, een Albaanse klooster zuster uit Joegoslavië ,is al 37 jaar in India. Ongeveer 15 jaar geleden stichtte zij een congregatie, die zich slechts om de allerarmsten en meest veriatenen bekommert. Nu zijn er al 125 zusters van wie 6 Europese". Met deze woorden beschrijft Pater Werenfiied van Straaten zijn be zoek aan een der centra van de menselijke ellende. Dit verhaal geeft wel treffend de bedoeling van de maandintentie weer: de nood der ontwikkelingslanden signaleren, die het antwoord verwacht van de chris telijke rechtvaardigheid en liefde. Wat hier beschreven werd is slechts één ervaring uit de vele. De navrante gegevens over de armoede en honger in de wereld zijn een aanklacht tegen ons allen. 30 mil joen mensen sterven jaarlijks enkel van honger, vooral kinderen. In tal van landen haalt nog niet de helft der kinderen het vijftiende levens jaar. Schrijnend ook openbaart zich de ongelijkheid in de verdeling van art sen, verpleegmogelijkheden en zie kenhuizen. In Europa is er gemid deld één arts op 750 inwoners, in India één op 5700, in Congo één op 20.000, in Vietnam één op 60.000. De woningnood in al deze landen is vaak onvoorstelbaar. Een constant voedseltekort ontneemt elders de mens ook de energie tot geestelijke inspanning. Deze nood vraagt een antwoord. Een christelijk antwoord. Want de verre volken zijn onze bu ren, onze broeders en zusters, die ons dwingen Christus' woord ernstig te nemen:: „Wat gij de minsten der Mijnen hebt gedaan, dat hebt gij aan Mij gedaan". PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: Sexagesima. Feest van Lichtmis. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de overleden fam. de Bi'uini-Jeucken; 9.05 zegening der kaarsen en processie. Daarna hoog mis, opgedragen voor de parochie; 10.30 leesmis voor Theodoor Bouten; uur lof, daai-na uitdeling van de Blasius-zegen. Vandaag: eerste zondag van de maand: maandkollekte voor de kerk. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Martinus van den Berg en Jo hanna van de Pasch; 8 uur leesmis voor de overleden familie Litjens- Claessens. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Gerard Willem se, kindermis voor de meis jes; 8 uur leesmis voor pastoor Vos- termans. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Peter Johannes Martens; uur leesmis voor Johanna Loonen- Cruijsen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Jan Loenen, kindermis voor de jongens; 8 uur leesmis voor Gertruda van Dijck-Smits. Vrijdag: le vrijdag van de maand. Om 7 uur leesmis; 8 uur leesmis v. Peter Johannes Lit j ens en Hendrina Janssen; 's avonds om 7 uur avond mis, gezongen H. Mis voor hen die offeren. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Ge- rard Voesten en zoon Theodoor; 8 u. leesmis voor de overleden familie Wismans-Loonen; van 45 en van ,307 uur biechtgelegenheid, daar na lof. Kerkpoetsen: Marie Michels en Truus Claessens. Accolythen: 6.45 Gerrit Jennis- kens en H. Claessens; 8 uur M. Kus- ters en N. Pijpers; 9.15 L. Jennis- kens, J. van Ooi J. van Vegchel en G. Cornelissen; 10.30 A. Loonen en L. Weijs. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. 6.30 leesmis voor Antoon van Asten; 8.10 leesmis voor intentie van de fam. van Osch; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor ze kere intentie. Voor de hoogmis wij ding van de kaarsen; 2 uur lof. Maandag: 7.30 leesmis maand dienst voor Albert Verheyen. Dinsdag: 7.30 gez. jaarg. voor Har- ry Vergeldt. Woensdag: 7.30 leesmis voor Leo d. Ven. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overl. ouders Claessens-Michels. Vrijdag: 7.30 eerste vrijdag van de maand: 7.30 gez. H. Mis ter ere van H. Hart. maandd. voor Antoon van Asten; 7 uur avondmis: leesmis ter ere van H. Gerardus v. d. fam. Ver steegen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Willem Vollenberg. Gelegenheid om te biechten van 6 tot 7 uur. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. 7 uur leesmis ter ere van O.L. Vrouw uit dankbaar heid (van Cuyck); 8.15 leesmis voor Maria Arts-v. d. Bemt; 9.45 Wijding der kaarsen en processie; 10 uur Hoogmis voor Martinus Gerrits v.w. de Bejaardenclub; 6 uur lof met ro zenhoedje. Maandag: 7 uur Hoogmis voor de parochie; 7.45 leesmis voor Carolina van Dijck. Dinsdag: 7 uur jgt. voor Henrica Hoedmakers; 7.45 leesmis voor overl. fam. Michels-Direcks. Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Willem van Rijswijck en Helena Lit- jens; 7.45 leesmis uit dankbaarheid (Pluk). Donderdag: 7 uur gest. jgt. voor Peter Joh. Marcellis en Joanna Poels; 7.45 leesmis voor bijzondere intentie (Janssen-Muysers); gelegen heid om te biechten van 56 uur. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7 uur gez. H. Mis ter ere van het H. Hart tot int. van hen die daarvoor bijdragen; 8 uur leesmis v. Lambertus van Meyel; 's avonds om 7.30 Avondmis voor Petrus Pubben. Zaterdag: 7 uur gest. Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw; 7.45 leesmis tot int. van fam. Muysers-Litjens; 4 uur biechten voor de kinderen van het 3e schooljaar, daarna voor an deren tot 6 uur; 7 uur Marialof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Arts-Ploegmakers; 10 uur kaarsenwijding en processie (binnen het kerkgebouw); 2.30 Ves pers en kort lof. Na het lof Blasius zegen. Maandag: 7.30 géén H. Mis; 8.45 Blasius-zegen voor de schoolkinde ren; 10 uur gez. dankmis bij gele genheid van 40-jarig huwelijksfeest van Louis Arts en Johanna Kuijpers. Dinsdag: v .d. overl. van fam. Bloemen-Brienen. Woensdag: tot int. van fam. Bruijsten-Coppus. Dondei'dag: uit dankbaarheid na mens fam. Peeters-v. d. Beeten. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 H. Mis voor de zielerust van Anna Maria Poels-Geurts; 19.30 gez. avondmis ter ere van het H. Hart v. d. zielerust van Henricus v. Helden (Merselo). Zaterdag: v. d. overl. ouders van fam. Poels-Peters; 19.30 lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; vrijdag voor avondmis; zater dag voor en na Lof. RECTORAAT VEULEN Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. 7.30 H. Mis beken de intentie; 10 uur Hoogmis gest. jgt. Mathijs Geurts en beide echtgenoten Kollekte voor onze eigen kerk. 2.30 Marialof met Rozenkrans. Maandag: 8 uur best. H. Mis voor zal. Anna Janssen-Flipsen. Dinsdag: 8 uur Hoogmis voor afg. fam. Segeren-Dirven en Harry Ver geldt. Woensdag: 8 uur Mis leesmis tot eigen intentie (B.) Donderdag: 8 uur Hoogmis v. zal. Wilhelmina Geurts-Croymans. Vrijdag: eerste vrijdag. 8 uur lsm. voor zal. Rector Geurts v.w. paro chiaan; 7 uur avondmis, hgm. ter ere van het H. Hart van Jesus uit dankbaarheid (C.). Zaterdag: 8 uur Hgh., zeswekend. voor zal. Lambertina Houben-Dex-iks Accolythen: Mart. Staveren, Har ry van Rijswijck, Jan Geelen. Kerkpoetsen: Mia van Wylick en Koos van Kempen. RECTORAAT SMAKT Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. In de kerk: 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 voor Antonetta Martens-Wijers; 9.45 uur Kaarswijding en om 10 uur Hoog mis. Kapel: 8.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: om 6.30 en 7.30 H.H. Missen. Na de H.H. Missen wordt de Blasiuszegen gegeven. Dinsdag: 6.30 voor overl. ouders; 7.30 voor Mia Wijnhoven. Woensdag: 3e van de 9 woensda gen t.e.v. St. Jozef. Om 6.30 gelezen en om 7.30 gez. H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 6.30 voor Herman Martens; 7.30 voor overl. fam. Bos- Ewalts. Van 55.30 en van 67 u. gelegenheid om te biechten. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 6.30 gel. H. Mis voor overl. ouders Slits en zoon Theo; 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart, voor Mia Wijnhoven. Na de H. Mis uitstelling litanie en zegen. Zaterdag: 6.30 H. Mis voor Loui sa Waps-Verweer; 7.30 ter ere van O.L. Vrouw; van 55.30 en van 7-8 uur gelegenheid om te biechten. RECTORAAT HEIDE Zondag: Sexagesima. Feest van Maria Lichtmis. 7.30 H. Mis voor Peter van Meijel; 10 uur Wijding v. d. kaarsen, waarna Hoogmis voor 't rectoraat. Accolythen: Martien Ste vens en Piet de Lauw. Te 3 uur Bla siuszegen. Misdienaars van de week: Sjraar Loonen en Bennie van Lierop. Maandag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Na de H Mis Blasiusze gen. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overl. familieleden Janssen-Janssen; 10 u. plechtige huwelijkshoogmis voor het bruidspaar Urselmann-Maas. Woensdag: 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 H. Mis voor Jacoba Mi chels-Jacobs; 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid vóór Avondmis. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Johan na Heesen-v. d. Sanden; 7 uur ge legenheid om te biechten en lof te 7.30 uur. Katechismus: Klassen 1 en 2 les 17. Klas: vraag 444. Klas 4 vragen 439 444 447. Klassen 5 en 6. vraag 539. NOG PLAATS IN BRAZILIË IdB Misschien verdient het aanbeve ling om Nederlandse boeren, die zich in de toekomst door het „ontwikke- lings- en saneringsfonds voor de landbouw" laten uitkopen, te inte resseren voor de Nederlandse land bouwkolonies in Brazilië. Met dit persoonlijk idee kwam mr T. Brou wer, secretaris van de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuinders- bond, terug van een reis van enkele weken langs de Nedex-landse land bouwkolonies in Brazilië. Dit idee moet nog in het bestuur van de KNBTB worden gebracht. Mr. Brouwer heeft op zes plaatsen in Brazilië Nederlandse landbouwers bezocht. Holambra I, de eex-ste ka tholieke landbouw nederzetting in Brazilië, is praktisch afgebouwd. Er wonen 130 families, waaronder en kele Venrayse. In deze kolonie gaat een trainingscentrum van start, waar Brazilianen landbouwonderwijs krijgen van Nederlandse en Brazi liaanse leerkrachten. In Holambra II wonen op het ogenblik 17 Neder landse families, die 3000 hectare grond bebouwen. De hele kolonie omvat 1.500 hectare. Holambra II heeft nog plaats voor vier a vijfhon derd Nederlandse families. Ook hier wonen Venrayse families. CENTRUM Het ligt in de bedoeling, dat door deze tweede katholieke landbouw kolonies in Brazilië 'n sociaal maat schappelijk centrum wordt gesticht, waar aan de Braziliaanse bevolking lager landbouwonderwijs en land- bouwhuishoudonderwijs wordt gege ven en waar een Braziliaanse arts komt te werken met een Braziliaan se verpleegster en eventueel een Ne derlandse verpleegster. Het doel is, de bevolking ter plaat se op een hoger peil te brengen, zo dat zij over enkele jaren in staat zal zijn zelf te gaan boeren. De Nederlandse regering is reeds steun voor dit plan gevraagd. Mr. Brou wer heeft ook de drie protestantse landbouwkolonies in Brazilië (150 families) bezocht. Evenals in de ka tholieke is ook in de christelijke landbouwkolonies de geest voortref felijk. De KNBTB-secretaris heeft ook een nederzetting van 63 Nederland se families bezocht, die indertijd Ho lambra I hebben verlaten, omdat zij zich niet wilden onderwerpen aan de leiding van de president van de beide Holambra's, C. Hogenboom. Op deze nederzetting kunnen de grotere bedrijven het ruimschoots bolwerken, maar verschillende kleintjes hebben het bijzonder moei lijk. Mr. Brouwer heeft deze kolonie bezocht om te proberen weer vrede te krijgen. Bij verschillende boeren daar bestaat volgens mr. Brouwer de neiging om terug te keren naar Holambra II. DE LENTE KOMT Al zitten we nog midden in de winter en kunnen we nog verrast worden met menig pak sneeuw, feit is dat de lente zal komen. En me nig huisvader houdt daar al reke ning mee in verband met zijn tuin tje waar voor hij nu al plannen op stelt om er een zo mooi mogelijk of zo voorbeeldig mogelijk geheel van te maken. Misschien mogen we in dit ver band nog eens wijzen op onze stads- verfraaiing. Er is prachtig werk ge daan in sommige delen, er zijn keu rige groenstroken, kleurrijke plant soentjes, maar er zijn ook buurten, waar van dit alles nog te weinig te zien is. We hebben veel bomen ge kapt en gaan er nog meer kappen, maar het planten van nieuwe daar merk je zo weinig van. Is het nu niet de tijd om eens plannen op te stellen om deze vergeten gebieden in onze gemeente komende lente meteen ook in orde te brengen? Het maakt de leefbaarheid van onze plaats een stuk beter en kleurrijker. BOXMEERS VOORBEELD Door een wijziging van de veror dening, die de vermakelijkheidsbe lasting regelt, is voor onze toneel clubs enig soulaas gekomen, in die zin, dat zij voor een of twee opvoe ringen geen belasting hoeven te be talen. Een vooruitgang tegen vroe ger toen men van alle voox^stellingen 1/6 deel moest afstaan voor deze be lasting. Toch geloven we dat de ge meente Boxmeer een gunstiger re geling heeft. Daar krijgt namelijk de toneelclub, die een uitvoering ver zorgt 200,subsidie, waardoor de kosten reeds enigermate zijn gedekt voordat de voorstelling begint. Het voordeel is ook dat men dan zonder dat dit censuur wordt enigermate invloed kan uitoefenen op te brengen stukken. AFD. VENRAY De KAV afd. Venray heeft in De Burggraaf haar jaarvergadering ge houden, waarbij behalve ruim 100 leden, als genodigden de parochie geestelijken en rektor van de Pa terskerk aanwezig waren alsmede Mevr. Custers-Engelen de voorzit ster en sekretax-esse van de Boerin- nenbond, het dagelijks bestuur der Centrale KAB en dagelijks bestuur KAB Venray. Zij allen werden door de voorzitster hartelijk welkom ge- hteen. Uit het verslag van de sekre- taresse kon men beluisteren dat de KAV 182 leden telt. Er blijkt in 1963 veel werk te zijn verzet, niet alleen tot welzijn van de leden zelf, maar ook van de gemeenschap Ven ray. Er werden 69 zieke moeders en kraamvrouwen bezocht, 8 oudjes op hun verjaardag een klein cadeautje aangeboden; verder werd medewer king verleend aan de Poppen-aktie St. Liduina, de Bliksemaktie onder ontwikkelde gebieden en de Wij en Zij-aktie. In de Caritasweek werden door KAV 6500 oliebollen gebakken en verkocht met een netto winst van 450 gulden. Voor enkele zieke moeders werd het verstelwerk ver zorgd. In de Paasweek werden eieren in gezameld en verdeeld onder de minst bedeelden van Venray. In de bejaardensoos werd drie middagen per week koffie geser veerd voor de bejaarden. Het verslag van de penningmees- teresse sloot met een flink batig saldo. Kapelaan Driessen hield vervol gens een leerzame inleiding over de veranderingen in het gezinsleven. Daar mevr. Weijers, die aftredend was zich niet meer herkiesbaar stel de, werd in haar plaats als be stuurslid gekozen Mevr. Peters, Lan- geweg. De H.E.H. Deken bracht namens de parochie en gemeenschap Venray dank voor al het werk in 1963 be langeloos verricht. Door de voorzit ter van de Centrale KAB, de heer van Valkengoed en de voorzitter van KAB Venray, dhr. W. Franssen, werd dank gebracht aan bestuur, buurtleidsters en leden, voor de goe de samenwerking, die hier steeds heeft geheerst en zij spraken de wens uit dat dit ook in de toekomst zo moge blijven. Tot slot werd een verloting ge houden, die bijna 100 gld. opbracht. Menigeen ging dan ook met een of meer prijsjes huiswaarts.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 8