Consultatiebureau Vastelaovend ZWEMMEN voor zuigelingen in Venray dinsdagmiddag van 2 tot 3 uur Het Consultatiebureau voor zuigelingen in Ysselsteyn elke 2e en 4e donderdag v. d. maand nm. van 2 tot 3 uur Burgerlijke Stand van Opbergen Jacq. Peeters 4daags rikken Industrialisatie: fabriekscomplex Rank Xerox Ltd. en diverse uitbrei dingen van bestaande fabrieken. Handel en nijverheid: winkelpan den, banken, garages. Onderwijs: enkele gymnastiekza len; lagere school in West; uitbrei ding Lyceum (voorlopig met nood- lokalen); uitbreiding kleuterschool in zuid; nieuw landbouwschool. Kerkenbouw: West en wellicht Heide. Volksgezondheid: enorme zieken huis-uitbreiding; verplegershuis en bejaardenafdeling van St. Servatius; gebouw arbeidstherapie St. Anna. Recreatie: Cultureel Centrum; ge meenschapshuis Leunen. Een eerbiedwaardige lijst, die voor 1964 Venray handen vol werk zal geven. Maar naast deze verbetering van het uiterlijke aanzien en de ma teriële welvaart, zal even hard ge werkt moeten worden, zo waar schuwde de Burgemeester de Raad, aan de verruiming van de geest, aan de verbetering van de menselijke verhoudingen en aan een versterking van de gemeen schapszin. Tenslotte lichten we nog enkele cijfers toe uit de Burgemeesters' toe spraak: BEVOLKINGSGROEI Terwijl de gemeente op 1 januari 1960 20.954 mensen telde, was men op 1 jan. 1964 al over de 23.000 grens (23.011). Het aantal Venrayers stijgt dus gestadig en wij zijn hard op weg naar de 25.000. Als de bevolkings toename in hetzelfde tempo voort gaat, mag de 24.000ste zeker ver wacht worden vóór 1 januari 1966 en de 25.000 inwoner voor 1 januari 1968. Sprekend over de openbare orde en veiligheid gaf mr. Custers de vol gende cijfers: 1963 1962 Aant.verkeersongevallen 237 201 Aantal doden 10 5 Aantal gewonden 118 73 Het is triest te moeten constateren dat het aantal verkeersongevallen een stygende lijn vertoont. Hij wees verder op de onderbe zetting bij de politie, die met 14 mensen het werk van 26 moet doen. Op het werk van de brandweer die 54x in 1963 (49x in 1962) moest uitrukken, waarvan 14x voor schoor steenbranden. En tenslotte op de groei van het ambtenarencorps van 39 op 57, die met de werklieden samen de bezet ting op 110 mensen bracht. Er be staan nog vacatures, maar de ver beterde organisatie en uitbreiding wordt al merkbaar. Verder gaf hij een overzicht van de voornaamste gebeurtenissen in het afgelopen jaar (zie ons nieuw jaarsgedicht) en deelde mede dat de Ambonezenhuisvesting in onze ge meente waarover in 1963 zoveel te doen was alsnog een goede oplossing vraagt. M/> NATUURZUIVER JK OPWEKKEND VERKWIKKEND wordt vanaf 1 februari gehouden op onder leiding van Dr. Baal, Venray. wordt vanaf 1 februari gehouden onder leiding van Dr. Janssens, Deurne. NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur DR. VERCAUTEREN Grotestraat 11 Telefoon 1335 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. T. TACKEN Landweertweg 22 Telefoon 1629 GROENE KRUIS Dinsdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom Voortaan op ieder zuigelingenbureau pokken zetten. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN Vroedvrouw Kruïjsen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Hervormde Kerk te Blitterswijck begint zondag om half 11. Predikant is Ds. Hoek uit Rh eden. RIJWIELEN Er staat nog steeds een grote par tij rijwielen op het Politiebureau. Zij, die hun rijwiel missen gelieven dit zo spoedig mogelijk af te halen, daar deze op korte termijn worden opgeruimd. CONCERT Vrijdagavond om 8 uur zullen de Zangertjes van St. Frans een con cert verzorgen in het St. Elisabeth- ziekenhuis. IN MAART JEUGDVERKEERS- EXAMEN L.O. De zesde-klassers van de lagere scholen doen op 10 maart a.s. hun theoretisch verkeersexamen. Het praktische examen wordt op latere, voor de gemeenten verschillende, data gehouden. In 1963 namen 234.000 leerlingen van het Lager Onderwijs aan het jeugd verkeersexamen deel. Dit aan tal zal dit jaar weer worden over troffen. KWEEKSCHOLIEREN DOEN VERKEERSEXAMEN Op 4 februari a.s. wordt het ver plichte kweekschoolverkeersexamen gehouden. Dit alleen theoretische examen is bestemd voor de leer lingen van de derde klas van de kweekschool, alsmede voor kleuter leidsters in opleiding. Ruim zesduizend kweekscholieren en achthonderd aspirant kleuter leidsters zullen aan 't examen deel nemen. TENTOONSTELLING De negende tentoonstelling voor Hotel-, Café- en Restaurantbedrij ven, alsook grote instellingen en cantines, wordt gehouden op 17, 18, 19 en 20 maart a.s. in Hotel van Ber gen te Gennep. AGENDA CENTRALE KAB VENRAY Dinsdag 4 februari jaarvergade ring KAB Oostrum. De kerstkollek- te heeft te Oostrum opgebracht 122,60. Donderdag: 6 februari 20 uur ver gadering Dr. Poelsstichting Hoen derstraat 21. Vrijdag 7 februari 20 uur in Hotel Kemps jaarvergadering St. Eloy. VROUWENGILDE Op donderdagavond 6 febr. a.s. om 8 uur zal in Hotel Kemps Pater Jan Oudenhoven M.S.C. een toelichting geven over zijn missie op de Tanim- ba-eilanden in de Molukken. Het Vrouwengilde zal de kosten van de priesteropleiding van Samuel Bomaris uit de parochie van pater Oudenhoven op zich nemen. Voor dit doel zal op het eind van de avond nog een uurtje gekiend worden om mooie prijzen. In de pauze zal een dronk worden uitgebracht met Molukse hapjes ter herdenking van het 3-jarig bestaan van het Vrouwengilde in Venray. PATRONAAT Zaterdagavond Dropping voor de ,zaterdagavond"-groep. We vertrek ken rond 8.30 uur aan het patronaat. VOOR DE RECHTBANK Terzake van diefstal van een bromfiets kreeg de 23-jarige H. W. uit Venray-Boshuizen een gevange nisstraf van vier maanden met af trek, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. H. W. zal zich onder toe zicht van de reclassering en onder behandeling van een psychiater moeten stellen. LOOP DER BEVOLKING IN WANSSUM Per 1 januari 1963 bedroeg het in wonertal van de gemeente Wanssum 1511. Vermeerdering door geboorte 37. Vermindering door overlijden 10. Vermeerdering door vestiging 81. Vermindering door vertrek 92. In wonertal per 1 januari 1964 1537. Hiervan zijn er 1169 in Wansst«n- gevestigd en 368 in Geysteren. GEEN HECHTENIS MEER VOOR BOEREN Het Landbouwschap is van plan zijn Jinventarisatie-verordening zo danig te wijzigen, dat niet invullen van het inventarisatiebiljet waar van de gegevens gebruikt worden voor het vaststellen van de heffin gen voortaan geen strafbaar feit meer zal zijn. Boeren die de invulling weigeren zullen dan niet meer door de rech ter kunnen worden veroordeeld, tot een door hechtenis te vervangen boete, vele „vrije boeren" hebben zoals bekend de hechtenis verkozen, maar het Landbouwschap zal be voegd zijn hun ambtshalve een hef fingsaanslag op te leggen. Het bestuur van het Landbouw schap zal een voorstel hierover bin nenkort in openbare vergadering be spreken. De bedoeling is de nieuwe rege ling bij de komende mei-inventari satie te doen ingaan. De heer P. Voogd van de Boeren partij wil op het inventarisatiefor mulier, dat gebruikt wordt voor de mei-inventarisatie, de vraag opge nomen zien, of de betrokkene afge zien van de wettigheid van het Landbouwschap, voor of tegen het schap is. De heer Voogd vraagt schriftelijk aan de minister van Landbouw en Visserij ,mr. B. Biesheuvel, of hij bereid is een dergelijke vraag op het formulier te laten opnemen. SUBSIDIEREGELING VOOR ENTING VAN JONGE HONDEN VERLENGD De subsidieregeling voor enting tegens hondsdolheid (rabies) van jonge honden tot de leeftijd van zes maanden zal ook dit jaar gelden. Dit heeft de minister van landbouw en visserij besloten teneinde het peil van onvatbaarheid van onze hori- denstapel te handhaven. In 1963 hebben zich in ons land geen ge vallen van hondsdolheid onder die ren voorgedaan. Dit is mede te dan ken aan de georganiseerde enting campagne, gevolgd door de enting van jonge honden. Daarmede werd ruim 80 pet. van de honden in ons land voor deze gevaarlijke ziekte onvatbaar gemaakt. De geldende regeling houdt in, dat de overheid de entstof gratis ter be schikking stelt en dat het geldende inentingstarief voor de dierenarts eveneens voor rekening van de over heid komt. De eigenaar behoeft slechts 2,per hond aan leges- kosten voor het inentingsbewijs te betalen. Eigenaars van een jonge hond, die de enting thuis willen laten verrich ten, kunnen eveneens van de sub sidieregeling profiteren. Vanzelf sprekend zal dan echter, behalve 2,aan legeskosten, een visite tarief moeten worden betaald. Honden, die voor 3 december 191 zijn geënt met een zgn. zenuwweef- selvaccin en voor welke tijdens de georganiseerde rabies-entingen een rijksentingscertificaat is afgegeven, dienen opnieuw te worden gevacci neerd. Voor deze entingen geldt de zelfde subsidieregeling als voor jon ge honden. Circus Mök is voorbij en we mo gen rustig zeggen dat de Piëlhaas met deze zitting eer heeft ingelegd. Vorst Karei kan tevreden zijn, met alleen over zijn buutredners iviaties, Handrie en Basten (Wimpie en Pier- ke moeten nog leren) maar ook en vooral over Lij us, de dans-Mariet- jes, zijn onvolprezen Hofkapel en ditmaal bijzonder over het Holkoor, dat weliswaar gestoord door een deel van het publiek, enkele zeer goede nummers bracht. Het gaat met de zittingen duidelijk crescen do, zoals ook de zaalversiering al langer hoe meer carnavalesk wordt. En tenslotte is dan Prins Koos 1 tevoorschijn gekomen, die samen met de adjudanten tandarts Janssen en Lo Wijnen de leiding zal gaan geven aan de Venray se Vastel aovend. Intussen heeft men op de kerkdorpen ook niet stil gezeten, bij de nieuwe prinsen hebben zich op het Veulen gevoegd Theo Vul- lings als Thej X, in Merselo Piet Arts als Piet II en in Ysselsteyn Lambert Janssen als Lambiek I. Castenray heeft zijn vastelaovend- krant al uit en die van Venray komt volgende week woensdag wind en weder dienende op de tafel. Ja nu gaan we de laatste week voor vastelaovend in. Zondag is er nog Prinsenbal en men zal het goed moeten doen, wil men het succes van het Vorstenhal overtreffen en wat stemming betreft en wat erstu- mering. Maar dan vraagt een kinder optocht de aandacht, de grote op tocht en de boerenbrulleft. Voor de kinderoptocht komen de volgende week in deze krant de aan wijzingen, wat de jeugd te doen en te laten heeft. Voor wat de optocht betreft kan men zich het laatste aanmelden maandag a.s. Zondag houdt de commisie nog zitting in De Zwaan en men kan daar terecht voor alle mogelijke dingen. Grijp dus die kans en gebruik deze laat ste week om vooral voor de optocht nog eens iets extra's uit te denken en uit te voeren. Tenslotte de boerebrulleft. Vorig jaar was hij goed, maar hij moet npg beter. Laten verenigingen en ouderen zich nu werkelijk eens hier bij aansluiten. Het is een gezellig feest en hoe meer zielen, hue meer vreugd. Let op de aanwijzingen, die hiervoor nog zullen volgen, maar maak nu reeds het voornemen om aan deze bruiloft dit jaar zeker mee te doen. ttisUaüiii*! - - .4 v l I doublé met zwart bandje, Prinses Margrietstraat 10 ballpoint, Pol. bureau zwart-grijs gekleurd sjaal, Oranjestr. 2 zwarte hand schoenen (dames), Kempweg 10 kinderrokje grijs met goud gestip peld, Arkstraat 23 uitlaatpijp van bromfiets, Schoolstraat 12 groen gekleurde handschoenen, Gussenstr. 20 kinderhandschoenen, rood ge kleurd, Spurkterdijk 12 dames regenmantel bruin met wit streepje, van Dijk, Langstraat 51 zwarte dameshandschoen (rechter) Pol. bur. bruine rechter handschoen, Pr. Irenestraat 2 bruine herenhand schoenen en gebreide kindermuts, Reekgraafstraat 13 bruine sjaal, Bryerdstraat 1 dekzeil voor kin derwagen en portemonnaie met inh. 40 cent, Stationsweg 68 bruinwitte Keeshond, Hofstraat 14 sigaret tenaansteker, Beekweg 48 bril met bruin montuur, Esdoornstraat 31 drie jutezakken LLTB Leunen, Overbroekseweg 7 boekentas met kaas en appels Pol. bureau blauw gebr. herenhandschoen, Servatiusw. - grijze gebr. vinger herenhand schoenen, Gussenstraat 22 huis sleutel nr. 8, Pol. bur. handschoen (linker), St. Jorispark 9 deksel v. auto wiel (grijs en verchroomd), Vlakwaterweg 32 rood-blauwe sjaal, Oranjestraat 15 Rieten tas, Pol. bureau bruin-gele kinder handschoenen, Broekweg 1 he rendas, grijs-bruin, Overloonseweg 89 kinderfietsje, Pr. Beatrixstraat zwart gekl. dameshandschoen glacé, Pol. bureau; een paar witte glacé's, Pol. bureau groen beurs je, Pol. bureau zilveren rozen krans, Pr. Marijkestraat 22 Schot se Colie aangelopen, Burg. v. d. Loostraat 28 1 pakje schriften, Postkantoor zilveren rozenkrans in idem etui, Eikenlaan 6 wit- zwart en bruin gekl. fixhond aan gelopen, Café Martens, Leunen damesportemonnaie inh. 15 gld, Overloonseweg 43 wit-zwart met bruine kop gekl. hond, Hondenasyl, Broekweg bruin gevoerde heren- glacé's, Oranjestraat 14 Heren- Dortemonnaie ,bruin met ritssluiting, Pol. bureau groene stoffen dames handschoen, Deumeseweg 36 zakdoek, Pr. Hendrikstraat 14 portefeuille met inhoud, Beugen, Oeffeltseweg 18 2 sjaals, Knopen- huis, Schoolstraat een damestas met lederen klep, De Boog, Markt groene vulpen, Kempweg 4 bromfietsjas, St. Ursulastraat 46. li I," u ZWEMCLUB SPIO Afgelopen zaterdag heeft Spio weer de jongeren de kans gegeven een diploma te halen. Van de 32 kandidaten slaagden er 23 voor het eerste diploma. We mogen dus blij zijn dat we weer 23 zwemmers en zwemsters er bij gekregen hebben, die onze zwemleraar in Venlo zelf heeft opgeleid. Als men geregeld meegaat dan ziet men dat in begin 1963 het ondiepe bad vol zat, terwijl er in het diepe gedeelte slechte en kele bezig waren. Daartegenover zag men eind 1963 dat het precies an dersom was. Het le diploma behaalden: Corrie Vollenberg, Noortje Bicknese, Marie- ke Janssen, Dorien Goumans, Lies- beth Knoet, Cris Knoet, Victor Pop, Paul Pop, Nettie Schellen, Nelleke v. d. Meiracker, Jos Janssen, Ingrid Baal, Helena Kortekaas, Annette Bicknese, Antoinet Bollen, Toos Kroon, Corrie Stevens, Jo Mathijsen, Nellie Janssen, Anniemie Goumans, Ted Stevens, Albert Martens en Ve ronica Bicknese. De trainingsploeg gaat ook goed vooruit en er zijn er zelfs bij die over plm. 2-3 jaar geen gek figuur meer zouden slaan in provinciale wedstrijden. Het ligt tevens in de bedoeling om met deze trainings ploeg (plm. 25 personen) de inter nationale wedstrijd Nederland Duitsland in Venlo op 23 febr. te bezoeken om zo een beeld te krijgen hoe het bij wedstrijden toe zal gaan. Zwemclub „Spio" houdt op 20 februari in Hotel Café „Kemps", Henseniusplein haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering. De voorzit ter en een dag. bestuurslid zijn dit jaar aftredend, maar hebben zich herkiesbaar gesteld. „Spio" hoopt, dat op deze algemene ledenvergade ring alle leden boven de 16 jaar of ouders van leden beneden de 16 jr. aanwezig zullen zijn. Er worden dan nl. belangrijke beslissingen genomen over b.v. zwembad enz. GEVONDEN VOORWERPEN Zwarte lederen handschoenen, Bo- nants, Deurneseweg 4; Bankbiljet v. tien gulden, J. Jansen, Vredeweg 5, Vredepeel wollen sjaal, Albion- straat 21 wollen dameshand schoenen, Ariaens-Royers, Grotestr. 18 bruine dameshandschoenen (stoffen), Ariaens, Grotestraat 18 Jachthond, Handrik 1, Merselo Rode plastic damesportemonnaie m. inhoud, L. Janssen, Julianasingel 17 zwarte handschoen (rechter), Po litiebureau wollen gele linker handschoen, Pol. bureau ketting met 2 sleuteltjes, Pol. bureau schroevendraaier, Jeucken, Serva- tiusweg 13 dameshandschoenen, boven wit en beneden bruin, L. Cox, St. Jorispark 25 dameshorloge KULTUREEL JONGEREN CONCOURS Dinsdagmiddag hebben de jonge boeren en boerinnen uit Noord- Limburg, ïn zaal Wilhelmina hun kultureel concours gehouden. Liefst 32 nummers werden ten ge hore gebracht, verdeeld in declama tie, ernstige en populaire muziek, zang, dans en variété. W. Vervuurt uit Leunen was de eerste uit onze gemeente met een voordracht. Verder trad op Lies Emonts, Merselo met 2 populaire liedjes, een dansgroep o.l.v. Nelly Derikx van Heide, M. Arts, Merse lo met een declamatie, H. Kessels, Merselo met populaire muziek. Mien van Rijswijck uit Merselo werd zelfs kampioen in de groep declamaties, waarin ook Leentje Poels uit Ysselsteyn uitkwam. G. Peters uit Ysselsteyn en de boerenblaaskapel uit Oostrum zorg den voor licht nummertje muziek, terwijl de kroon spanden The Gebo Stars uit het Veulen, die niet alleen kampioen in de afd. variété werden, maar de meeste punten verdienden op deze werkelijk goede middag. ONGELUKKEN Zondag was er een aanrijding tus sen twee personenauto's op de hoek Stationsweg en Landweertweg, al leen materiële schade. Die was er ook maandag in de Marktstraat toen een bromfietser op een auto knalde. Dinsdag was het te doen op de hoek PoststraatJulianasingel, waar 2 personenauto's voor een flinke portie materiële schade zorgden. Woensdag slipte een personenauto op de Maasheseweg en kwam tegen een boom terecht. Woensdag was er tenslotte een aanrijding op de Beek- weg waarbij twee vrachtauto's en een personenauto betrokken waren. Materiële schade was ook hier het resultaat. in de week van 23 t.m. 29 jan, 1964 GEBOREN: Verschuuren, Johannes W. M., Overbroekseweg 12. Vollenberg, Jacoba, Veltum 1. Habes, Antonia, Eikenlaan 47. Stevens, Franciscus, Gussenstr 19. van Ooi, Hubertus, Oirloseheide 3. van Tilburg, Henricus, Paardekop- weg 21. Lenssen, Mathijs, St. Antoniusstr. 4b van den Heuvel, Theodora, Past. v. d. Gaetstraat 69. Litjens, Maria, Heidse Peelweg 5. Swinkels, Gerardus, Langstraat 72 Reintjes, Maria, Gussenstraat 31. Vollenberg, Martina, Klein Orlo 11. Hermans, Franciscus, Meerlo. OVERLEDEN: Busch, Cornelia, 82 jrkloosterzus ter te Venray. GETROUWD: Barents, Peter, 22 jr., tegelzetter en Peeters, Johanna, 22 jr., z.b. bei den te Venray. Verstappen, Peter, 24 jr., magazijn bediende en Meijers, Anna, 33 jr., beiden te Venray. Hendriks, Johannes, 23 jr., timmer man te Overloon en Weijs Johan na, 21 jr., z.b. te Venray. Janssen, Theodorus, 26 jr., mijnwer ker en Janssen, Hendrika, 19 jr., kapster, beiden te Venray. ONDERTROUWD: AUDREY COWELL en JAN SIJBERS huwelijksvoltrekking 8 febr. a.s. Toek. adres255 Etnastreet, Oshawa Ont. Canada. Toos Vossen Joop Min hebben de eer U kennis te geven van hun voornemen el kander het H. Sacrament van het huwelijk toe te dienen op woensdag 5 februari a.s. om 10 uur in de Darochiekerk van Maria ten Hemelopneming te Someren-Eind, waarna tot hun intentie een plechtige H. Mis zal worden, opgedragen. Dagdres: Velings, Nieuwendijk 10 Someren-Eind Receptie van 23 uur. Toek. adres: Horionstraat 5, Heythuizen Mia Flinsenberg en Chris Jansen geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de plechtige inzege ning zal plaats hebben op dinsdag 4 februari a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk van St. Petrus-Banden te Venray. Venray, Lange weg 52 Venray, Stationsweg 93 Dagaders: Restaurant 'Kemps' Gelegenheid tot gelukwensen van 14.0015.30 uur. Toekomstig adres: Grote Markt 11a SIGARENMAGAZIJN 4 februari GESLOTEN wegens familie-omstandig heden. Op donderdag 6 februari hopen onze ouders Antoon Camps Anna Camps-Willems hun 25jarig huwelijksfeest te vieren. Ter hunner intentie wordt om 10 uur een plechtige H. Mis opgedragen in de kerk van O. L. Vrouw Geboorte te Oostrum. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen. Oostrum, Wanssumseweg 1 DagadresParochiehuis. Receptie 13.3014.30 uur. Op zaterdag 1 februari hoopt de heer zijn 1 40-jarig jubileum te vieren. Tot dankzegging wordt om f half 10 in de kapel van v Huize Servatius eenH.Mis opgedragen. Receptie 23 uur Ch. Ruysstraat 2, Venray Dankbetuiging Voor de deelneming, onder vonden bij het zo plotseling overlijden van onze innigge- liefde man en vader Antonius G. H. van Hoof betuigen wij aan allen onze oprechte dank, in het bijzon der aan heren geestelijken, dr. v. d. Hombergh, zr. Tacken, vrienden en bekenden, K.A.B. familie, buren, alsmede dank aan de Begrafenisverzekering Dela te Eindhoven en de heer J. Noijen, voor de keurige verzorging der begrafenis. W. van Hoof-Wilmsen en kinderen Venray, Bosweg 28 Wegens familieomstandigheden woensdag 5 februari gesloten Kapsalon Min-Poels Henseniusstraat t.b.v. het Patronaat a.s. maandag 8 uur in Hotel Kemps. Welke jongedame of heer heeft twee of drie avonden per week vrij voor het bijhouden van de verkoopadministratie in middenstandsbedrijf. Brieven onder nr. 291 aan bureau van dit blad. Zwarte brillendoos met bril „Groeneveld Dor drecht N.V." is blijven liggen bij v.d. Munckhof, Grotestraat 28.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 2