Prijsverhogingen Vooruitzichten van Nrd. Limburg Meer suiker mmrnmm WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN KAMER VAN KOOPHANDEL TE VENLO Bekendmaking 3 Nieuw lariel Herwonnen Levenskracht Internation. conceit VRIJDAG 17 JANUARI 1964 No. 3 VIJF EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1.05.06.52 ADVERTENTIEPRIJS 8'/t ct p. mm ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75 In de Oudejaars-toespraak van de Voorzitter der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Noord-Lim burg, te Venlo, zijn enkele behar- tenswaardige punten te vinden. NIEUWE LEDEN Op de eerste plaats over de sa menstelling van de nieuwe Kamer. Het benoemingsrecht der leden is thans in handen gelegd van repre sentatieve organisaties van onder nemers en van werknemers. De Sociaal Economische Raad heeft als representatieve organisaties aangewezen de werkgeversorgani satie, de Middenstand, KAB, CNV en NVV, de Hocres, het beroeps vervoer en de Geld- en Effecten handel. Dit heeft o.m. tot gevolg een sterkere vertegenwoordiging van de werknemers, welke voor de Venlöse Kamer neerkomt op 'n verdubbeling van het aantal zetels nl. van 2 op 1 MOEILIJKHEDEN Op de tweede plaats was er de ernstige waarschuwing van de heer Koops, dat Noord-Limburg zich nog altijd in overgang bevindt; het over schakelingsproces naar de industrie is nog zeker niet voltooid. In Noord-Limburg groeit de be volking snel. Noord-Limburg heeft een geboorte-overschot van 23 per 1000, Limburg van 18, Nederland van 14 en Duitsland b.v. goed 6. Voor deze mensen zal er op lan gere termijn gezien, werkgelegen heid moeten zijn en wel in eigen streek. In dit kader begrijpt men dat de Centrale Ovei'heid praktisch het ge hele gebied van de Kamer tot pro bleemgebied heeft bestempeld en di verse plaatsen o.a. Venray, de in dustrialisatie positief stimuleert. Dit brengt al moeilijkheden met zich. Maar er zijn nog andere. Noord-Limburg heeft altijd de specifieke moeilijkheden van een grensgebied gekend. Ook heden ten dage is dit het ge val. Er is een grote uittocht van arbeidskrachten naar Duitsland. De eigen industriële groei ligt hierdoor lam. Weliswaar worden zo goed en zo kwaad als het kan de gaten die hierdoor in het produktieproces ont staan opgevuld met arbeiders uit België, Griekenland, Italië en Span je, doch al met al blijft deze aan vulling een druppel op een gloeien de plaat. Bovendien moet worden gevreesd dat de Belgen, die nu nog in Neder land werken door gebrek aan werk gelegenheid in eigen omgeving, bin nen niet al te lange termijn die werkgelegenheid thuis wèl zullen gaan vinden. België en dan met name die ge deelten welke aan Nederland gren zen, industrialiseert op het ogenblik met een vaart, die bewondering af dwingt. Er is de vestiging van de Fordfabriek in Genk, welke om streeks 1970 12 tot 15.000 arbeiders in dienst zal hebben en b.v. de ves tiging van het Amerikaanse con cern voor roestvrij staal eveneens in Genk, waar tegen die tijd 3.000 ar beiders zullen zijn te werk gesteld. Philips heeft thans in het aan grenzende België 4 bedrijven met een gezamenlijke bezetting van 5.000 man. Tot 1970 zullen in de provincies Limburg en Antwerpen en het ge bied gelegen tegen onze grens, ruw aangegeven door de lijn Baarle Nas sau - Turnhout - Herenthals - Has selt - Maastricht, op zijn minst 30.000 nieuwe arbeidsplaatsen wor den gecreëerd, met als gevolg geen Belgen meer in onze fabrieken. VERLOOP Een ernstig neveneffect van de grote spanning op de arbeidsmarkt, dat voortspruit uit de conjunctuur maar ook uit de geschetste ontwik keling in Duitsland en België is ge legen in een verlies aan produktivi- teit door personeels-verloop en ab senteïsme in de bedrijven. Het staat vast dat het verloop en het absenteïsme in de Noord-Lim burgse bedrijven veel en veel ster ker is dan in de rest van ons land. Een en ander stagneert produktie en produktiviteit natuurlijk enorm. Met name over dit verloop en ab senteïsme wordt geklaagd door verschillende Venray se industrieën waar arbeiders doodgewoon weg blijven, naar elders gaan of ge woon te laat komen! Wat blijft er op deze manier over van een eigen werkgelegenheid en een eigen welvaartsontwikkeling? zo vroeg de heer Koops zich af. Zonder aan de vrijheid van de ar beiders iets te kort te willen doen, die tenslotte vrij zijn om te gaan en te staan waar ze willen en die nu eenmaal kunnen profiteren van de hoge lonen in Duitsland en het re latief lage prijsniveau aan onze kant (de lagere huren en prijzen voor het levensmiddelenpakket), vraagt men zich toch met zorg af wat de overheid hier kan doen en wat ze wil doen. Men heeft bij de Kamer de in druk dat in „Den Haag" de zaak bagatelliseert en relativeert. Noord-Limburg is tenslotte in het grote geheel niet zo belangrijk; 3.000 mensen uit ons district in Duitsland maakt natuurlijk op de totale be roepsbevolking van Nederland niet veel uit. Voor Noord-Limburg bete kent het echter dat de gehele voor uitgang van de industrie wordt lam gelegd. De Kamer heeft al middelen ge suggereerd, zoals zone-differentiatie, de afschaffing van de Gemeente- klassificatie, strengere maatregelen tegen koppelbazen enz. De voorzitter drong er op aan dat men Noord-Limburg zal helpen als compensatie voor de uitzonderlijk moeilijke positie waarin het door de geschetste ontwikkeling is komen te verkeren. Gevraagd wordt een meer soepel beleid bij de uitgifte van Rijksgoedkeuringen ook voor indus triële en handelsbouw. Gevraagd wordt ook een U.T.S. en een Vormingsschool voor de Detail handel, waaraan dringend behoefte bestaat. WEGEN Tenslotte is er de steun die men ons zou kunnen geven door het ver sneld aanbrengen van verbeteringen in de infra-structuur. Op 't terrein van de wegen en andere verbindin gen kan men gelukkig wijzen op electrificatie van het baanvak Ven- lo-Mönchen-Gladbach-Keulen, die in 1968 gereed zal komen. De Bundesstrasse 7 zal in 1970 toi Düsseldorf geheel vernieuwd zijn. Van de autosnelweg van Venlo. Mönchen-Gladbach - Keulen wor den de plannen opgesteld. Vooruitlopend daarop worden thans nog verbeteringen aange bracht aan de Bundesstrasse 59, als voorlopige rechtstreekse verbinding met Keulen. De Rijksweg 67 (E3) zal in 1967 tot Venlo gereed z(jn. Ook de Midden- Peelweg is gereed tot Horst- Griendtsveen ever een afstand van ca. 16 km. De 3e fase nl. vanaf Horst-Griendtsveen tot de E3-weg zal vermoedelijk gerealiseerd zijn najaar 1964, terwijl dan het laat ste stuk tot Koningslust gereed zal komen zoals de plannen er tenminste thans uit zien in 1965. Dat doortrekking van deze weg vanaf Koningslust tot Kessel als tracé aanvaard werd, ook al zal de uitvoering nog wel enige tijd op zich laten wachten, stemt tot te vredenheid, aldus deze voorzitter. Jammer was, dat de Kamer bij deze gelegenheid niet aandrong op een verdere uitbouw naar het Noor den toe. In de economische politiek van de eerstkomende maanden zal de prijs verhogingsoorlog een belangrijke rol spelen. Iedere groep van ons volk is daarvoor bezig de stukken op te stellen. Van die groepen noemen wij de consumentenbonden, de overheid, de vakbeweging, de industrie en de middenstandsbonden. Het wordt een oorlog om de schuldigen te vinden van de prijsstijgingen. De loonverhoging is een feit. Dat betekent de grootste kostenstijging voor die bedrijfstakken, waarin de menselijke arbeid een belangrijke plaats inneemt. Ruw gemeten vallen daaronder de industrieën, die hoog waardige arbeid leveren, met name de luxe-industrie. Loonstijging houdt echter eveneens een aanzienlijke kostentoeneming in voor de overige bedrijven, want ondanks alle mecha nisatie blijft de menselijke arbeid voorwaarde voor elke produktie. Wij zullen als gevolg daarvan een reeks prijzen aanzienlijk zien stij gen. De consumenten en de over heid hebben er belang bij die prijs stijging af te wentelen op handel en industrie, de laatsten moeten zich daartegen schrap zetten om te voorkomen da zij zelf door het kos- tenspook worden gewurgd. Boven dien voegen zich bij de kostenstij ging als gevolg van de lonen nog enkele stijgingsoorzaken van andere aard. In de agrarische sector bij voorbeeld het gedeeltelijk mislukken van de graanoogst, de geringere aan voer van koffie op wereldmarkt en zo zijn er nog wel enkele andere oorzaken van verhogingen te noe men. Deze laatste verhogingen zou den dus toch zijn opgetreden, al had Nederland nimmer met een loon explosie te maken gehad. WAAR SCHUILT DE OORZAAK? De consumentenbonden speuren zelfstandig naar de oorzaken van prijsverhogingen of spelen de over heid gegevens in handen om te on derzoeken. Zij zullen geen middel ongebruikt laten om alle deelne mers aan het economisch verkeer zoveel mogelijk afbreuk te doen in het verkrijgen van een rechtmatig aandeel in de inkomensvergroting. Zij menen al te dikwijls dat winke liers, vervoerders, groothandelaren en fabrikanten maar met 't zelfde inkomen als voorheen genoegen moeten nemen. De werkelijkheid leert anders. Een reëele economische politiek vraagt van betrokkenen een aan vaarden van de bestaande prij zen spelregels. Dat betekent geen prij- zenstop maar een prijsaanpassing, die vergoeding geeft voor de geste gen kosten en ook de ondernemers een zekere verhoging van inkomen brengt. Velen protesteren daartegen om dat ondernemers in één adem ge noemd worden met kapitaalbezitters en dat is lang niet altijd het geval. Over de gehele linie van de econo mische bedrijfskolom zal de prijs herziening moeten doorwerken, wil len niet bepaalde groepen de dupe worden van de snelle loonherziening. IN DE VERKEERDE HOEK Het valt te betreuren dat juist op het punt van prijsverhoging de mid denstand altijd de grote verliezer dreigt te worden. Waarom spreekt een staatssecretaris over een grote verleiding bij de middenstand om de prijzen te verhogen? Bestaat die neiging soms niet voor het grootbe drijf in de detailhandel? Dit is scha delijk voor de goede naam van de middenstand temeer waar diezelfde staatssecretaris praktisch in één adem de middenstand, prijst om haar beheerste houding in de laatste maanden. Er is dus geen enkele reden voor verdachtmaking van een bepaalde groep. Dat is des te meer ergerlijk omdat de consumenten niet met de industrie, maar met de detailhandel in aanraking komen op het punt van prijsstijging. Uit dien hoofde menen dan ook velen dat de winkeliers de oorzaak zijn van een verhoging. Een redenering, die te dom is om over te praten. Ook onder de industriëlen zijn er velen, die de detailhandel in 't al gemeen en de middenstander in 't bijzonder verantwoordelijk stellen voor een prijstijging. Er zijn er die daarmee de aan dacht van zichzelf willen afleiden, er zijn er ook die.van mening zijn dat de detailhandelsmarges best lager kunnen worden, omdat die winkelier niets anders doet dan zijn produkt doorgeven. Dezelfde ge dachte leeft bij bepaalde overheids instanties en de gedachte wordt nog versterkt door het verplichte over leg dat gepleegd moet worden met het ministerie alvorens de prijzen voor brood, melk en brandstoffen omhoog mogen gaan. Dit vestigt zo de gedachte dat men de handel goed moet controleren. MET TWEE MATEN De vakbeweging is van mening dat de prijzen van de eerste levensbe hoeften niet mogen stijgen, terwijl zij voor eigen leden 10 pet. inkomen meer vragen. In principe betekent dit dus dat allen die niet als werk nemer in de voorziening van eerste levensbehoeften werkzaam zijn maar moeten opdraaien voor de loontrek kers. Een onhoudbaar standpunt. De vakbeweging is machtig en de industrie heeft een ondoorzichtig kostprijsschema. Bij de handel is dit meer transparant. De consument wil meer welvaart ten koste van wie ook. De overheid, die door het ak koord in de Stichting van de Ar beid het meest gebonden is aan de werkgeversbonden en de vakorgani saties van werknemers, is geneigd de zwakste schakel in de keten tot zondebok te verklaren. Dat zal dan de middenstand moeten zijn, waar mee dan bedoeld wordt het leger kleine winkeliers of zelfstandigen. Als het de winkeliers zijn dan zijn ze het allemaal, ook de grootbedrij ven. En als het de detailhandel is In hoofdzaak op grond van de nieuwe voor suikerbieten vastgestel de garantieprijs van 65,en de daarmede verband houdende indus triële suikerprijs, is de prijs van de suiker voor de consument met vijf cent gestegen van 1.02 op 1.07 per kg. De garantieprijs >-oor suikerbieten van de oogst 1964 is bepaald op 65,- per duizend kilogram suikerbieten met een suikergehalte van 16 pro cent. In deze prijs is ter bevordering van een uitbreiding van de met sui kerbieten beteelde oppervlakte een premie begrepen van 6.die in de oude garantieprijs van 54,- niet was opgenomen. In de nieuwe garantieprijs is tevens rekening ge houden met de loonstijging in de landbouw. UITBREIDING AREAAL Voor het aanmoedigen van de na tionale suikerproduktie heeft de Regering twee gegronde redenen: 1. Het sterk gestegen prijspeil op de internationale suikermarkt met een veel hogere prijs van de import-suiker dan de binnen landse bietsuiker. 2. De onderbezetting van het ver werkingsapparaat der suikerfa brieken, die het gevolg is van de sedert I960 sterk verminderde m. suikerbieten beteelde oppervlakte - deze onderbezetting veroorzaakt hogere verwerkingskosten en dus duurdere suiker. HOGER PRIJSPEIL ELDERS De internationale marktsituatie voor suiker wordt reeds geruime tijd gekenmerkt door een zeer hoog prijsniveau. Het laatste jaar heeft dit prijspeil - exclusief invoerrechten - zich bewogen tussen de 100.- en 125.- per 100 kg witsuiker. Voor 1964 wordt 'n aanhoudende schaar ste verwacht. Teneinde het risico te verkleinen, dat in de loop van het jaar 1964 ter voorziening in de bin nenlandse behoefte een belangrijke hoeveelheid suiker tegen een zeer hoge prijs moet worden bij gekocht, richt de Regering het prijsbeleid be wust op een uitbreiding van het suikerbietenareaal. De huidige om vang van de suikerbietenteelt 70.000 ha dekt bij een normale opbrengst per ha circa 75 pet. van de binnenlandse suikerconsumptie. TE WEINIG SUIKERBIETEN De gezamenlijke produktiecapaci- teit van de Nederlandse suiker industrie komt bij een normale duur van de campagne ongeveer overeen met de binnenlandse consumptie. Bij het huidige areaal is het ver werkingsapparaat dus sterk onder bezet, hetgeen leidt tot hoge vaste kosten per ton verwerkte suikerbie- en. Het niet gebruiken van een deel der verwerkingscapaciteit waar van de kosten via de suikerprijs door de consument worden gedragen betekent zonder meer een verlies post. Een uitbreiding van het sui kerbietenmateriaal is ook om die reden dringend gewenst. SUIKERPRIJS Teneinde te bevorderen dat de suikerfabrieken tijdig een aanvang kunnen maken met het afsluiten van kontrakten met de producenten van suikerbieten, is gelijktijdig met de vaststelling van de nieuwe sui- kerbietenprijs de suikerprijs af-fa- briek voor het afzetseizoen 1 okto ber 1964 1 oktober 1965 vastge steld. Deze prijs is bepaald op 74.30 per 100 kg, rekening houdend met een verondersteld areaal van 87.500 ha suikerbieten. Indien het werkelijke areaal volgens de mei inventarisatie meer dan 5000 ha naar beneden of naar boven van het veronderstelde areaal afwijkt, zal een correctie van 1,per 100 kg. op deze prijs worden toegepast. Ten opzichte van de suikerprijs af- fabriek van 66.20 voor de oogst 1963, houdt de nieuw vastgestelde suikerprijs een verhoging in van 8.10 per 100 kg. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - Ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY dan is het zeker niet in de eerste plaats de groep leveranciers van brood en andere levensbehoeften. Onder hen zitten de meeste genie ters van minimum-inkomens en hun winstmarges staan al het langst on der druk. De oorzaak van de prijs verhoging zit bij alle deelnemers aan het economisch verkeer, ook bij de consumenten. Wij zullen die oorza ken samen moeten opvangen. Niet bepaalde groepen daarvan de dupe laten worden. Voor alles geldt: leven en laten leven. De burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat op het gemeentehuis afdeling I voor een ieder ter inzage ligt de beschikking van de Minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening van 29 oktober 1955, no. L'PA 670, zoals de ze is gewijzigd bij de beschikkingen van 24 november 1956, no. L'PA 3001 en 15 december 1961, no. L/PD 921 alsmede bij de eerstgenoemde be schikking behorende, op deze ge meente betrekking hebbende kaar ten en lijsten, zoals deze op 15 nov. 1963 opnieuw zijn vastgesteld en waarop zijn aangegeven de thans krachtens artikel 3, tweede lid, van het Besluit bestrijding aardappel moeheid aangewezen gebieden en/ot terreinen. Op deze gebieden en ter reinen is verboden de teelt van: 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en -knollen, boom- kwekerijprodukten, koolraapplan ten, koolplanten, stekbieten en andere planten, die met de on dergrondse delen worden gerooid, een en ander voorzover zij ken nelijk bestemd zijn om te worden uitgeplant. Bij eerdergenoemde beschikking L/PD 921 is bepaald dat in tuinen, gelegen binnen als besmet aangewe- zij gebieden en/of terreinen, de teelt van aardappelen van „A.M.-resisten- te rassen" is toegestaan, mits daar bij onderstaande bepalingen in acht worden genomen: 1. de in enig jaar in de tuin met A.M.-resistente aardapelrassen beteelde oppervlakte mag niet meer bedragen dan 1/3 gedeelte van de totale beteelbare opper vlakte van de tuin; 2. indien 1/3 gedeelte van de totale beteelbare oppervlakte van de tuin groter zou zijn dan 3 are, mag de in enig jaar met A.M.-re sistente aardappelrassen beteelde oppervlakte niet meer bedragen dan 3 are; 3. op dat gedeelte van de tuin, waarop in enig jaar A.M.-resis tente aardappelrassen worden ge teeld, mogen eerst in het derde daaropvolgende jaar opnieuw aardappelen van A.M.-resistente rassen worden geteeld. Onder „A.M.-resistente rassen" worden verstaan: de aardappelras sen, welke voor het teeltjaar door de Rijkscommissie voor de samenstel ling van de Rassenlijst voor Land bouwgewassen zijn aangemerkt als met resistentie tegen het aardappel- cystenaaltje. De desbetreffende lijsten liggen voor belanghebbenden ter inzage op het gemeentehuis, alsmede op de districtskantoren van de Planten- ziektekundige Dienst. Venray, 9 januari 1964. De Burgemeester, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS. flüillbl lui l oQa ««m&tfing» ,1AKM Ointtui C MIANA*L4t'fe/f/1061 (M780) ZUID-OOSTER Invoering van zesretourenkaarten Met ingang van donderdag 16 ja nuari a.s. zal voor de interlokale diensten van de Zuid-Ooster het ta rief worden gewijzigd. Van de Overheid werd vergunning ontvangen hierbij rekening te hou den met een stijging der loonkosten met vijf percent. Daar de stijging van de loonkosten echter belangrijk hoger is, werd hierdoor slechts de mogelijkheid geopend tot een zeer beperkte compensatie. Bij de genoemde wijziging zal voor een aantal relaties het tarief voor enkele reis en dat voor retour wor den veranderd; teneinde meteen te gemoet te komen aan verzoeken tot aanpassing der abonnementstarie ven aan de vijfdaagse werkweek is hier de oplossing gevonden door in voering van zes retourkaarten, wel ke als zesretourenschoolkaarten bovendien tegen een lagere prijs aan scholieren worden verkocht. De weekkaarten en de weekschoolkaar- ten worden afgeschaft. Op de lijnen, waarvoor maandkaarten en maand- schoolkaarten werden uitgegeven, blijven deze naast de in de bus verkrijgbare zesretourenkaarten vooralsnog gehandhaafd, zij het te gen een gewijzigde prijs. Nadat H.L. op 15 juni 1963 haar gouden bestaansfeest vierde zijn er belangrijke besluiten genomen. Een daarvan is, dat vanaf 1 jan. 1964 het niet meer noodzakelijk is dona teur te zijn van Herwonnen Levens kracht om voor hulpverlening in aanmerking te komen. De enige voorwaarde is dus vanaf die datum het lidmaatschap van de KAB, nu Nederlands Katholiek Vakverbond (N.K.V.). Beperkte de aktiviteit van H.L. zich tot nu toe tot het verlenen van een belangrijke bijdrage, ingaande 1 jan. 1964 zal onze vereniging zich gaan belasten met de uitzending en net regelen van de kosten. Een nieu we taak wordt aan ons comité toe vertrouwd, waartoe 't nieuwe eigen astma-centrum een belangrijke bij drage zal leveren. De kinderuitzen ding is het derde belangrijke punt dat aan de orde is. In samenwerking met de Stichting Volksgezondheid en de Norbardstichting zal H.L. zien onder meer belasten met kinderuit zending naar Koloniehuizen van het zwakke of nerveuze kind. Dit in sa - menwerking met onze plaatselijke zusterinstellingen. Het werk van Herwonnen Levens kracht is belangrijk uitgebreid en wij rekenen op uw aller medewer king. Deze medewerking kunt U la ten blijken door: 1. Wordt lid of donateur van H.L. in 1964. 2. Bent U lid, bestaat niet de mo gelijkheid om uw bijdrage te verhogen tot 0,50 of 1,per maand? 3. Word propagandist van H.L. afd. Venray. Dit kunt U worden door U op te geven bij onderstaande adressen, 't Is een werk van bij zondere naastenliefde. P. Lenssen, Pr. Hendrikstraat 9, Venray, voorzitter. A. Broers, Willemstraat 8, Ven ray, sekretaris. Fr. Verblakt, Stationsweg 57, Ven ray, penningmeester. Mevr. Derks, Langstraat 25, Ven ray, lid. W. Franssen, Esdoomstr. 7, lid J. Wismans, Nieuwlandstr. 30. lid Ons comité in Venray bestaat uit 30 trouwe medewerkers en werk sters. Venray wordt groter, er ko men nieuwe straten en buurten bij, hiervoor kunnen wij nog enkele ak- tieve medewerkers gebruiken. In de loop van deze maand ver schijnt er een folder in uw bus en komen onze propagandisten deze weer ophalen om zodoende ons ge stelde doel (meer leden) te verwe zenlijken. Mede door uw steun en hulp, zul len wij in staat zijn nog meer voor onze zieke mensen in Venray te doen. Voor uw welwillende bereidheid in deze zeggen wij U nu reed3 bij voorbaat mede namens onze zieke medemens hartelijk dank. Comité H.L. Venray. TE OIRLO Op zaterdag 18 januari wordt te Oirlo een internationaal concert ge geven, aangeboden en georganiseerd door de Gem. zangvereniging „St. Machutus". Vorig jaar bracht dit koor een bezoek aan een mannen koor in Duitsland welke heren nu een tegenbezoek brengen. In Duitsland werd een op hoog peil staand concert gegeven in sa menwerking met deze twee koren. Verder is voor deze avond uitgeno digd de naaste medewerkster nl. fanfare „Ons Genoegen" uit Oirlo en fanfare „St Jan" uit Wanroy. Deze fanfares zullen hun beste werken laten horen, getuige onderstaand programma. Het Duitse mannenkoor beschikt over een zeer groot aantal leden en al is de dirigent nog zo klein, de kunst om een koor te laten zingen verstaat Jozef Lausberg uit Düssel dorf zeer goed. Verwacht wordt dat vele Oirlonaren dit concert zullen komen beluisteren, evenals andere belangstellenden. Programma Gem. Zangver. St. Machutus: 1. O Domine Jesu. 2 Swing Low. 3. Gospel train. 4. I got a robe. 5. Au joli jeu. 6. Tanzen und Springen. 7. Schon die Abendkl. 8. Chor der Landleute. Fanfare Ons Genoegen: 1. Chilltary Escort, mars. 2. 2e Strauss, walsen. 3. Subenhara, mars. 4. Flots du Danube. 5. Pico Bello, Fanfare „St. Jan", Wanroy: 1. De Tamboer, mars. 2. Couperin Suite, ouverture. 3. Hephaistos, ou verture. 4. Late Rozen, wals. 5. Saint Triphon, mars. M.G.V. Uedem (Duitsland): lm Abendrot. Deisz mir ein Blüm- lein. Du mein einzig Licht. Ich ging einmal spazieren. Das Madchen wollt ein Freier haben. Zwölf Rauber. Wetter Michel. Lustig ihr Brüder. Beim Krone wirt.

Peel en Maas | 1964 | | pagina 9