ékÊkf ATLETIEK S.V.y. NIEUWS S.V. LEUNEN BASKETBAL V.C.R00Y ZWEMMEN GYMNASTIEK DUIVENSPORT BADMINTON WANDELSPORT M.H.C.VENRAY li RIAENS-ROYERS Ariaens Kosman &Zn. DE MOLENWIEKERS VRIJDAG 13 DECEMBER 1963 No. 50 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRtIK EN UITGA VE VAN DEN MUNCKHOF NV. VEN'RAT WRFKRT ATI VOOR VRKRiY RN flMSTRPlfFlV ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mmllen Venrmy 1.75) GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GÜTO 1050652 X-#L/I\DLAU VUUu V I Gl* V-/1V10 1 IV PRIJS PER KWARTAAL 1 1.50 (bu ABONNEMENTS- O R T H U I S VENRAY - GROTESTRAAT 18 VW TEL 1253 Een aantrekelijke en sportieve wedstrijd werd ons zondag j.l. ge boden in Vierlingsbeek door de eer ste elftallen van Volharding en Venray. Zeer tevreden mogen we in elk geval zijn over het subliemè spel van onze verdediging met aan het hoofd doelman Jacq. Hendriks, die menigmaal een open doekje kreeg van de talrijke toeschouwers. Iets minder gelukkig waren we in de aanval, getuige de 10 nederlaag. Van meet af aan was het een spannende wedstrijd. Beide teams hadden in het begin moeite zich op de been te houden op het harde en gladde veld, doch al vrij spoedig ging Venray in de aanval. Volhar ding liet echter niet lang op zich wachten. Met ferme trappen zette de Volharding-verdediging hun voorhoede aan het werk. De Venray- se verdediging kreeg handen vol werk, maar kweet zich bijzonder goed van haar taak. In de 10e min. moest doelman Hendriks een be hoorlijke safe verrichten om z'n doel schoon te houden. In de 20e min. moest hij echter zwichten. De rechtsbuiten van Volharding pas seerde enkele Venray-spelers en plaatste de bal voor de voeten van z'n vrijstaande collega aan de over zijde. Met een hard schot versloeg hij de Venray-goalie kansloos, waar mee Volharding de leiding nam. Gesteund door dit succes trok Vol harding fel ten aanval, doch de Venray-verdediging groeide uit tot een grootse vorm. Ze liet zich niet meer passeren. Na rust heeft Venray alles in het werk gesteld om tot de gelijkmaker te komen. Het mocht helaas niet lukken. Volharding moest zich be perken tot schaarse uitvallen, die ook niet van gevaar ontbloot waren, maar misten oïwel de juiste afwer king, ofwel er werd hen een halt toegeroepen door een Venray-verde- diger. Bij een hoekschop in de 14e min. trok stopper Philipsen naar voren. Linksbuiten Hermans plaats te de bal juist op het hoofd van de Venray-aanvoerder, deze werd ech ter even uit balans gebracht door zijn tegenstander, zodat de keiharde kopbal juist naast ging. Twee min. later had midvoor Rongen bepaald pech doordat een hard schot door een tegenstander zoveel van richting werd veranderd dat het precies langs doel ging. Ook Math. Hermans en J. Schrooten hadden vrouwe For- tuna bepaald niet aan hun zijde. De resterende tijd van de wed strijd was Venray het meest in de aanval, doch de versterkte Vol harding-verdediging liet geen steek vallen. Venray 1 moest genoegen nemen met! een 10 nederlaag, die wel iets geflatteerd is, doch waardoor we de komende wedstrijden echter helemaal niet somber behoeven te gemoet te zien. Wegens de slechte weersgesteld heid werden afgelast: Venray 2 Boxmeer 2; Venray 4Resia 2 en Venray 5Hegelsom 2. Wel ging door de wedstrijd Melderslo 1Venray 3 60 Toen het sein op vertrekken stond, was men door omstandig heden met 8 spelers. Na veel ge ren links en rechts, kon uiteinde lijk met 12 personen vertrokken worden. Het was dus niet te ver wonderen dat er met een onsamen hangend team gespeeld moest wor den, mede door de diverse omzet tingen. De wedstrijd was dan ook nauwe lijks enkele minuten oud of onze jongens keken al tegen een 20 ach terstand aan. Deze werd voor de rust nog opgevoerd tot 50. Na de thee bleek men iets beter op elkaar te zijn afgestemd, waar door ze aan hun tegenstander ge waagd waren, die nog slechts een maal tot scoren kwamen: 60. Hiermee eindigde deze wedstrijd, waarvan de leiding bij de heer Steegs in goede handen was. Venray 6 was zondag j.l. te gast bij Meterik 3. De rood-witten lieten nergens twijfel aan bestaan en zet ten hun overwinningenreeks voort met een 41 zege op Meterik 3. Programma voor zondag 15 dec.: VenrayIVO 2.30 uur Wittenhorst 2Venray 2 2.30 uur Venray 6Leunen 2 12.00 uur Hegelsom 3Venray 7 12.00 uur A.s. zondag ontvangt Venray 1 IVO op bezoek. De Veldenaren heb ben zich de laatste tijd duch tig geweerd. Zondag j.l. troffen ze niet minder dan 10 maal het vijan delijke doel. Een sein voor Venray om op haar hoede te zijn. De SVV- ers zullen echter ongetwijfeld op re vanche belust zijn voor de destijds in Velden geleden 21 nederlaag. Het belooft een spannende wedstrijd te worden, waarin Venray o.i. een klei ne overwinning kan behalen. Venray 6 gaat zondag a.s. winnen van Leunen 2. Venray 7 zal het moeilijker krij gen in Hegelsom tegen Hegelsom 3. We geloven niet dat er voor de Venrayers winst in zit. TOTO Op donderdag 26 december (2e Kerstdag) wordt een extra toto ge speeld op een volledig KNVB-pro- gramma. Voor deze toto is, behalve de normale prijzen, een buitengewo ne prijs beschikbaar gesteld van 50.000,- voor de deelnemer(s) die of op 22 december of op 26 decem ber in tenminste één kolom wed- strijdtips alle voorspellingen fout heeft gedaan, een z.g. „poedelprijs". Voorwaarde is dat aan beide toto's wordt deelgenomen. Inleveren van beide toto-formulie ren op donderdag 19 december op de gebruikelijke plaatsen en uren. VOETBALSHIRTS VOETBALKOUSEN TRAININGSPAKKEN QUICK voetbalschoenen Grotestraat 6 Zoals wjj vorige week reeds meldden werd er in Veltum bij graaf werkzaamheden 'n niet ontplofte granaat gevon den. De mijn-oprui mingsdienst heeft intus sen dit projectiel ver wijderd en onschadeiyk gemaakt. Foto: G. Kruijsen Vorige week vrijdag zijn dan 8 Ambonese gezinnen naar Hogeveen (Dr.) vertrokken en hebben het kamp Vlakwater als een uitgeleefde barak achter zich gelaten. Elf jaren hebben deze mensen in Venray geleefd, maar omdat er voor hen geen fatsoenlijke woning te krijgen was heb ben ze de kans gegrepen die hen werd geboden en zijn ze vertrokken naar Hogeveen. Foto: G. Kruijsen. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Molenwiekers 1 een 52 over winning behaald op Merselo 1. Van begin af aan ging men in 't offen sief en wist men Merselo op eigen helft terug te dringen. De eerste aanvallen werden echter afgeslagen door de vijandelijke defensie. Na 10 minuten profiteerde rechtsbinnen Beerkens echter van een misver stand in hun achterhoede en be heerst schoot hij zijn ploeg naar een 10 voorsprong. Men was nu veel sterker maar mede door het goed verdedigen van de Merselo-achter- hoede, zou 't toch nog 20 min. du ren voor men wederom wist te sco ren. Een combinatie tussen de twee nieuwelingen in de voorhoede, rechtsbuiten Tijssen en linksbinnen Vermeulen, werd door laatstgenoem de met een doeltreffend schot afge werkt 20. (Met deze twee heeft men ongetwijfeld aan stootkracht gewonnen). Drie min. later was 't midvoor Lataparissa die alleen door brak en de keeper geen schijn van kans gaf. Merselo wist zich nu wat los te werken, doch hun aanvallen liepen telkens vast op de Molenwie- kers-achterhoede. Even voor de rust brak op rechts Tijssen door en zijn voorzet werd door Vermeulen hard ingeschoten, maar in eerste instan tie wist de Merselo-doelman de bal mooi te stoppen. De terugspringende bal werd echter akelig hard door Lateparissa opnieuw ingeschoten en nu stond hij machteloos: 40. Wie gedacht had dat de Molen wiekers na de rust door zouden gaan, kwam echter bedrogen uit. Het was nu Merselo dat de teugels in handen nam en reeds binnen een kwartier 2 tegentreffers wist te sco ren. Na 5 min. door hun linksbin nen uit een hoekschop en 8 min. la ter door een fraai schot van hun rechtsbuiten. Hiermede bleek Mer selo het kruit verschoten te hebben, want hoewel ze nog enkele mooie kansen kregen, misten deze echter de juiste afwerking. Beter deed La taparissa het 7 min. voor 't einde, toen hij na een doelworsteling de bal voor de 5e maal in 't vijande lijke doel deponeerde. Eindstand 5-2. Molenwiekers 2 werd afgelast. In de eerste wedstrijd van het kringtoernooi behaalde Molenwie kers Al een verdiende 30 over wining op RKLW Al. Programma voor a.s. zondag: Molenwiekers 1 is vrij. EEV 1Molenwiekers 2 2.00 u. Merselo 2Molenwiekers 3 2.00 u. Voor het jeugd-programma ver wijzen wij naar de opstellingen. Wegens het hard bevroren en te vens oneffen Leunse terrein werd de wedstrijd Molenwiekers 2Leu nen 2 zondag j.l. afgelast. Programma a.s. zaterdag: (kringtoernooi) Leunen AMerselo A 3.00 Merselo BLeunen B 3.00 vertrek 2.15 uur. Zondag: Wittenhorst 5Leunen 1 vertrek 11.15 uur Venray 6Leunen 2 vertrek 12.00 11.30 De trainingen voor deze afdeling worden met ingang van de volgen de week verzet naar: Dinsdagavond van half zeven tot kwart over acht. Daarmede wordt de trainingstijd dus een half uur langer. De wedstrijd V.C. Rooy 3PSOV ging zaterdag niet door. Het le herenteam ontving het Ge- mertse Were Di. Het is 'n bijzonder enerverend partij volleybal gewor den tussen twee gelijkwaardige ploe gen, waarvan Were Di uiteindelijk de gelukkigste was. De le set werd door V.C. Rooy ge wonnen. De tweede set nam Were Di met 1315 voor hun rekening, ook de 3e set werd door Were Di onder enorme spanning met 14-16 gewonnen, maar V.C. Rooy kwam in de vierde set weer naast Were Di door deze set met 1511 te winnen. In de 5e set was Were Di met 1315 uiteindelijk de gelukkigste. Jammer voor V.C. Rooy. Were Di was enorm blij met de twee zwaar bevochte punten. Dat V. C. Rooy en Were Di volkomen aan elkaar gewaagd wa ren, blijkt uit de totale score van •70—70. De stand is nu: Districtsklasse Noord (heren): V.C.M. 8 8 0 16 24-6 V.C. Rooy 8 6 2 12 21-8 PSV 2 6 4 2 8 15-7 Madjoe 2 7 4 3 8 14-11 Were Di 4 3 16 10-6 UVS 6 3 3 6 10-13 VCH 6 2 4 4 8-13 Advendo 8 2 6 4 10-22 Activa 7 1 6 2 9-20 Sios 6 0 6 0 .4-18 Het 2e damesteam presteerde het zondag om voor de zesde keer onge slagen te blijven. In Baarlo bij Tu- pos 1 wisten ze na een 20 achter stand ,toch nog een gelijkspel uit het vuur te slepen, zodat de spanning aan de kop van de 2e klassers er lekker in blijft. Programma voor zaterdag 14 dec.: Dames Valuas 2V.C. Rooy 2 20.15 Heren: Valuas 2V.C. Rooy 2 21.00 Zondag 15 dec. Heren: Tupos 2V.C. Rooy 3 13.30 Activia 1V.C. Rooy 1 14.00 Er wordt hard gewerkt om onze judomat bij elkaar te krijgen. Een onzer leden heeft al vijfentwintig donateurskaarten aan de man weten te brengen. Dit is toch een ware prestatie, die om navolging vraagt. Het bestuur probeert ,op haar ma nier, om de financiële positie wat te verstevigen. Als het mogelijk is zul len in februari de Venrayse kam pioenschappen worden gehouden. De bedoeling is nu om met deze wed strijden de nieuwe mat in gebruik te nemen. Er zal evenwel nog heel wat werk verzet moeten worden om aan dit gestelde doel tegemoet te komen. De opkomst was dinsdag weer vrij goed. Ook uit Horst waren er weer enige mannen op de mat. Ze schij nen het op onze trainingsavonden wel gezellig te vinden, want ze wil den graag nóg eens terugkomen. Er wordt hard getraind tegenwoordig. Onze kampioen zal straks de groot ste moeite hebben om zijn titel te verdedigen. Er waren deze week ook weer eni ge belangstellenden. Dames kwamen de zaal binnen en legden een grote belangstelling aan de dag. Er werd geïnformeerd hoever we waren met damesjudo. Helaas kon hierover nog niets defintiefs worden meegedeeld. Hierover zijn al meermalen inlich tingen gevraagd. Het is een vrij moeilijke zaak omdat de leraar maar één dag in de week heeft om naar Venray te komen. Maar hiervoor zal ook wel een oplossing worden gevonden. De bondscontributie moet ook weer betaald worden. Alle leden worden verzocht om dit geld nog deze maand mee te brengen. Vrijdag 13 en 20 dec. zal de zaal bezet zijn. Onze tweede trainings avond moet dan vervallen. VENRAYSE ZWEMCLUB SPIO „Alle „Spionisten" zwemmen in 't water, als er op de kant geen plaats meer is Zó klinkt het elke week als de jeugdleden naar Venlo gaan zwem men of er van terugkeren. En elke week opnieuw ziet men dat de geest tussen de jeugdleden prima is, on danks de reis die ze er voor over moeten hebben om één uurtje te kunnen zwemmen. Zoals u weet heeft Spio de tijden om te zwemmen verschoven van zondags naar zaterdags. Dit om de leden van de zwemclub meer vrij heid te geven in het water en om zo ook de intensiteit van het lesge ven te bevorderen. Spio heeft n.l. op zaterdag 2 uren gekregen i.p.v. één uur op zondag. Het eerste uur WorcÜt helemaal besteed aan het elementair zwem onderwijs. Zij worden hier opgeleid tot minstens het 2de diploma en tot dat ze voldoende snelheid en geoef endheid hebben om over te gaan naar het tweede uur. In het tweede uur wordt het the ma gelegd op de verdere ontwikke ling en verfijning der slagen. Het reddingszwemmen wordt hierin ook beoefend, evenals het wedstrijd- zwemmen en waterpolo. Hier krijgen de jongens en meisjes dus het totale zwemmen onder de knie. Spio wil het in de toekomst hier bij niet laten, maar verder gaan met kunstzwemmen en schoonspringen. Verschillende trainers en zwemon derwijzers zijn hiervoor al benaderd. Maar laten we niet te ver op de plannen vooruitlopen, maar bij het heden blijven. Doordat we nu meer zwemuren ter beschikking hebben, is de leden stop opgeheven. Diegenen die dus lid willen worden zijn van harte welkom. Opgeven bij de secretaris: dhr. Hartman, Grotestraat 9a. Voor december behoeft dan geen contri butie meer betaald te worden. Van de K.N.Z.B. is bericht ont vangen dat Venray na Maastricht en Horst de grootste vereniging is van Limburg. Al weer een bewijs dat 'n zwembad voor Venray geen luxe is. En nu we toch nog in het oktaaf van St. Nicolaas leven .hebben we de goed-heilige man zijn voorspraak gevraagd om 1. een zwembad van zeker 25 m.; 2. een instructiebad (kan desnoods in die 25 m. zitten); 3. alle benodigdheden hierbij, zo als b.v. springplank; 4. en dit natuurlijk alemaal over dekt. Nu het nieuwe jaar aanstaande is, moeten de leden zich voorzien van een nieuwe contribi^tfiekaarti. Men gelieve deze een dezer dagen af te halen bij de secretaris. Ook gaat per 1 januari a.s. de W.A.-verzekering voor onze leden in. De kosten hier voor bedragen 25 ct. per jaar. Over die W.A.-verzekering zullen een volgende maal iets meer ver tellen. ST. CHRISTOFFEL Door het jeugdcomité van de pa rochie St. Petrus-Banden werd on ze gymnastiekvereniging voor zon dag a.s. de jeugdkollekte toegezegd. Onze jongens en meisjes koliekteren deze zondag met de kollektebussen voor het jeugdwerk. Het bestuur verwacht dan ook dat U ons jeugd werk met ruime gaven wilt steunen. Het geheel komt ten goede aan de gymnastiek. Wij allen zijn U bij voorbaat dank baar voor uw geldelijke steun. Zaterdag 14 december ledenver gadering in Hotel 't Hert, aanvang 20.00 uur. P.D.V. „DE ZWALUW" Op zondag 29 december a.s. orga niseert onze vereniging haar onder linge tentoonstelling. Zij, die hieraan mee willen doen, laten we hopen dat het er velen zullen zijn, kunnen de inschrijffor mulieren afhalen bij onze secretaris D. Kousemakers, alwaar deze tot zondagavond 15 december kunnen worden ingeleverd. Inschrijfformulieren voor de na tionale tentoonstelling in Horst, wel ke pehouden wordt op zondag 22 de cember zijn aan hetzelfde adres ver krijgbaar. P.D.V. YSSELSTEYN A.s. zondag is het dan zo ver en kan onze jonge vereniging de poor ten openen voor de grote C.C. ten toonstelling. Ruim 750 duiven zullen er, naast de kampioenen van onze C.C., ten toongesteld worden. De tentoonstelling is vanaf zon dagmorgen 10.30 geopend in het gemeenschapshuis. Om 4.30 uur zal de grote bonnenverkoop plaats heb ben. Talrijke bekende en goedspe- lende liefhebbers schonken ons een bon. Hier is dus een kans om iets prima's machtig te worden. Laat die kans niet voorbijgaan en kom zondag allen naar Ysselsteyn. De trainingen voor deze afdeling zijn nu ook gewijzigd. In plaats van dinsdagavond, is de korte training verschoven naar 's maandags en wel van kwart over negen tot half elf. De normale trainig blijft op vrijdag van half zeven tot half elf. Binnenkort zal gestart worden met de onderlinge competitie. De wed strijden daarvoor zullen worden ge houden op zaterdagavond. Wed strijdschema's zullen aan alle leden worden toegezonden. W.S.V. VENRAY'S GLORIE Zij die wensen deel te nemen aan de tocht van de gezamenlijke wan delsportverenigingen op zondag 15 december a.s., dienen zondag om half één present te zijn op de hoek St. Odastraat, zónder uniform. W.S.V. ORANJE Zondag 15 december gaan we weer wandelen, namelijk de winterserie. Alle leden gelieven, niet in uniform, om kwart over één in de Pr. Ma- rijkestraat aanwezig te zijn. Nieuwe leden kunnen zich opge ven zaterdag 14 december a.s. van 23 uur n.m. bij P. Derks, Pr. Mar- grietstraat 19 - Wij verwachten ze ker een aantal nieuwe leden uit Venray-zuid. Ondanks de ingetreden winter gaan de buitentrainingen voor deze afdeling gewoon door. Juist met het open-vriesweer van de laatste da gen is een loop-training buitenge woon gezond. De wedstrijden van afgelopen zondag 8 dec. werden vanwege de slechte terreinen helaas afgelast. Voor de eventuele wedstrijden op zondag a.s. vervoege men zich bij apotheek Cals. Zondag a.s. is er weer een H. Mis met daarna gezamenlijk ontbijt op St. Jozef. Iedeereen wordt om 9.3C uur in de Mis verwacht, die tot in tentie van de club zal worden op gedragen. De gouden speld van de Federatie van Muziekgezelschappen mocht Burgemeester Custers deze weck aanbieden aan de heer P. Siebers, die 60 jaren trouw lid is van de Venrayse Kon. Harmonie „Euterpe". Meer hierover leest u elders in dit blad. Foto: G. Kruijsen.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5