Vatikaans Concilie STRAATBENAMING Tweede zitting ten einde van het Uit Peel en Maas ASSIMIIEMM v JEHOVAs GETUIGEN Dramatisch beroep HULDIGING strenge winter Regering is de wacht aangezegd Houdt de historie levendig bij VRIJDAG 6 DECEMBER 1963 No. 49 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG ^PEEL EN MAASH DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAV WPFKRI ATI VflOR VRNRAY FN HM^TRFlfFN ADVERTENTIRPRUS 8 ct. per mm.lten Venray 1.75) GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1550652 II CLADLnU V UVJI\ V Lillluil Iwil L/iVlwJ 1 I\LlVULl PRIJS PER KWARTAAL t 1.50 (bo ABONNEMENTS- Langzamerhand beginnen de con- cilie-vaders zich gereed te maken om naar hun bisdommen terug te keren. Als U dit stukje leest, zijn de mees ten ongetwijfeld al weer in hun ver trouwde omgeving terug, 't Is voor iedere bisschop ook lang om drie maanden uit hun bisdom weg te zijn en de meest dringende zaken vanuit Rome te moeten regelen. Vooral de missie-bisschoppen verlangen er naar om weer gewoon aan hun werk te kunnen beginnen. Na zo'n zit tingsperiode van drie maanden zijn de meeste Vaders werkelijk alle concilie-aktiviteiten moe, niet om dat ze er geen belangstelling voor zouden hebben, maar omdat dit ver gaderen en deze plechtigheden wer kelijk vermoeiend zijn. Iedere week is er ergens een of andere plechtig heid, die door hun moet worden op geluisterd of zijn er enkele lezingen, waar zij voor worden uitgenodigd. Trouwens deze laatste week zijn er zeer veel lezingen, omdat de meeste sprekers nog 'n overzicht willen ge ven van deze zittingsperiode. CLERUS-LEEK Zo sprak Mgr. Desmedt dinsdag middag voor de Nederlands-taligen over de verhouding tussen de cle rus en de leken, 't Was eigenlijk 'n grote samenvatting van de leer die 't concilie over dit onderwerp be handeld heeft. De kern van zijn be toog was 't volk Gods waarvan de clerus evengoed als de leken lid wa ren. Deze waarheid is in de loop der tijden wel eens niet goed naar voren gekomen, zodat men de clerus en vooral de bisschoppen op onbe reikbare hoogte had gezet. De spre ker belichtte daarentegen het nor male lidmaatschap van 't volk Gods met een treffend en actueel voor beeldje. Na een concilie-vergadering in St. Pieter kon je altijd zien hoe de concilie-vaders gingen biechten. Voor ons gelovigen is dit een onge kend verschijnsel maar daar in de St. Pieter is dat blijkbaar gewoon. Daar staan de bisschoppen in de rij om hun beurt af te wachten om te kunnen biechten. Dit kleine voor beeld uit 't dagelijkse leven van 't concilie maakt altijd veel indruk op de mensen, zei Mgr. Desmedt, omdat ze er nooit aan denken dat ook de bisschoppen evengoed als de andere gelovigen de plicht hebben om te biechten. Ook zij moeten eerst hun plichten als leden van 't volk Gods vervullen. Daarna gaf hij 'n duide lijk en vrij korte uiteenzetting over de leidende functies in de kerk. Ty perend voor zijn opvattingen, is zijn wapenspreuk, die hij bij zijn bis schopswijding gekozen heeft, n.l. „door te dienen". Iedere bisschop en ook de Paus ontleent zijn gezag van God om de anderen te helpen en te dienen. Het is een goddelijke zending die er op gericht is om zijn medemensen naar God terug te brengen. Dit as- pekt om de anderen te helpen en te dienen is wezenlijk voor iedere ge- zags-funktie in de kerk. Deze lezing, die gehouden werd in een gezellige en stemmingsvolle zaal, was een aangenaam uurtje ge weest. Mgr. Dodewaart, Nierman en Bluyssen waren ook aanwezig, maar je had wel enige moeite om hen te rug te kennen omdat ze 't bis- schops-rood thuis gelaten hadden, maar na de lezing kon je toch wel aan hun onvervalst Hollands horen dat zij van boven de Moerdijk kwa men. JODEN Deze laatste week is er nog gedis cussieerd over 't schema van de Jo den en 't schema over de gods dienst-vrijheid. Hoewel 't schema over de Joden aanvankelijk enige moeilijkheden opleverde, is het toch met meerderheid van stemmen aan vaard. - Men beschouwt het als een groot winstpunt van onze tijd dat men hier over gepraat heeft. Nu is de band die er bestaat tussen "t Jo dendom en de christelijke openba ring meer uitdrukkelijk naar voren gehaald en opnieuw vanuit een re ligieus .'standpunt belicht. Immers zoals er tussen 't Oude Testament en het nieuwe Testament een een heid bestaat, zo bestaat die eenheid ook tussen t' Jodendom en 't Chris tendom. De kerk is immers opge groeid in een Joods milieu. olU «reftltfing» J AKM *wK*h«k«» UÜUtauC <•*0' JULIANASINGEL41 •tekf. 1061 (K4780)] GODSDIENSTVRIJHEID Het tweede schema over de gods dienstvrijheid heeft alle waardering verdiend. Ook hier was 't Mgr. De smedt, die met alle overtuiging pleitte dat dit punt in ieder geval duidelijk naar voren moest komen. De godsdienst-beoefening is 'n ge wetenskwestie van ieder mens af zonderlijk en iedere dwang is daar bij verkeerd en afbrekend. Hij vroeg of dit schema nu nog zou aanvaard kunnen worden vanwege de belang rijkheid er van en tevens omdat de gelovige wereld juist hierna ver langde. LITURGIE Deze week is ook 't eerste volle dige schema aanvaard n.l. dat van de liturgie. Dit moet nu nog in aan wezigheid van de Paus plechtig wor den afgekondigd. Over het algemeen is men zeer benieuwd naar de juiste inhoud van dit schema omdat 't van praktisch belang is in 't gewone pa rochieleven. Tevens heeft de H. Va der de verschillende commissies uit gebreid om het werk te versnellen. Dit zijn de commissies, die tussen de verschillende concilie-vaders in blijven doorwerken aan de resulta ten. Meestal zal dit werk hier in Ro me plaats vinden maar noodzakelijk is dit niet. Zó gaat men hier in Rome al naar 't einde van dit deel van het con cilie toe. Gisteravond kwam dat nog eens duidelijk naar voren toen men in de aula, waar de lezingen voor de Nederlandse kolonie gegeven wor den, afscheid van elkaar nam en waar de voorzitter een dankwoord richtte tot alle medewerkers van 't Nederlandse documentatie-centrum. Dit gebeurde bij gelegenheid van 'n lezing van Prof. Holk, waarnemer op dit concilie, die sprak over de uit oefening van de godsdienst-vrijheid. Het is een verheugend teken dat nu reeds onze protestantse mede-broe ders hun waardering laten horen over de resultaten van dit concilie. H. JANSSEN s.m.m. In de raadsvergadering van vorige week heeft Venray's gemeenteraad o.a. de nieuwe wijken in Venray- West namen gegeven. De misschien verbaasde lezer heeft namen gevon den als die van Roosevelt en Chur chill, van Demspey en Tedder en zo hij van de eerste twee de beteke nis nog kent, is dat van de laatste twee al weer minder. Niemand zal er bezwaar tegen hebben als verdienstelijke mannen geëerd worden met straatnamen, maar „ergens" wordt men het ge voel niet kwijt, dat in dit geval de ze namen mede gekozen zijn, om er van af te zijn. Gold datzelfde niet in nog meerdere mate voor de bomen- wijken in Zuid (waar tot op heden geen boom te vinden is Het is natuurlijk gemakkelijk als men weet dat alles wat met Oranje verband houdt, in Oost te vinden is, dat zo gauw er sprake is van bomen, men in Zuid terecht komt en dat straatnamen aan de oorlog verwant ergens in ÏWest moet liggen, om niet te spreken van de heiligen- buurt op het Desselke, maar van de andere kant voelt men bij verschil lende namen toch wel het gezochte, het „met de haren er bij gesleepte." En dat is beslist zonde, want zin volle straatnamen hebben een edu catieve waarde, kunnen veel van wat in de streek leeft en leefde be waren en de historie vasthouden. We hebben jammer genoeg nog steeds geen streekarchivaris, die zoals in Deurne een heel register namen heeft opgesteld, afkomstig uit en af geleid van de historie van Deurne, zodat de betreffende raadscommis sie maar voor het uitzoeken heeft en zinvolle en voor Deurne beteke nisvolle namen vinden kan. Maar van de andere kant heeft Venray een kleine groep zeer des kundigen gehad, die geen moeite te veel was om oude stukken te door snuffelen, oude akten op te sporen en hieruit een verzameling topony- men aan te leggen, waar menig an dere plaats jaloers op zou zijn. Van deze materie maakt men om de een of andere duistere reden geen of te we<:nig gebruik, ond?,nks het feit dat deze deskundigen gaarne hun wetenschap ter beschikking stellen. Waarom niet? De historische namen, die men bv. in de Vredepeel gebruikt heeft houden ter plaatse de herinnering Woensdag 4 december is de twee de zitting van het Concilie afgelo pen. Niet geheel zonder resultaat, want officieel en plechtig zijn de veranderingen in de liturgie aange kondigd. Die veranderingen zullen op vele terreinen van het liturgische leven worden doorgevoerd. De belangrijk ste voor de leken betreffen wel de grotere toepassing van de volkstaal in de H. Mis en de in de toediening van de Sacramenten. Het eerste resultaat van 't Twee de Vaticaanse Concilie. Een belang rijk resultaat zelfs, omdat het ons leken in staat zal stellen om met meer begrip deel te nemen aan de eredienst. De bisschoppen zullen echter met een zucht van verlich ting naar hun bisdommen terugke ren ,want ruim twee maanden con fereren, elke dag weer opnieuw over bijzondere zware onderwerpen vaak, is een zeer uitputtende bezigheid. Over deze tweede zitting kunnen wij over het algemeen wel tevreden zijn. Ondanks de onwennigheid ten aanzien van nieuwe gedachten en opvattingen, die in vele delen van de Kerk nog bestaat, zet de aanpassing der Kerk aan deze tijd door. Dit hebben wij kunnen constateren bij de debatter* over de Kerk en bij de discussies over de oecumenische beweging. Het is een moeizame strijd, maar juist deze moeizaamheid brengt vele voordelen met zich, want zowel de voorstanders als de tegenstanders moeten zich zetten tot een zeer diep gaande bezinning. Een bezinning bo vendien, welke zich in steeds toe nemende mate baseert op de Bijbel. Zelfs zonder directe resultaten op pastoraal en juridisch gebied draagt dit Concilie dan ook reeds duide lijke vruchten. vast aan lang vervlogen tijden, aan wat zich hier heeft afgespeeld, toen de Vredepeel nog onontgonnen ge bied was en dagelijks worden dus de mensen geconfronteerd met de eigen geschiedenis van plaats en streek. Interesse voor eigen streek zal groeien en daarmede de saam horigheid. Wie dit ziet als een rage van wat historie-minded mensen, miskent de grote waarde die de historie heeft voor ieder van ons. Wij "ragen nog steeds PERSONfcEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabiiek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY De Jehova's getuigen trekken al sinds jaar en dag bij iedereen aan de bel. Zij bieden hun blad de Wachttoren aan en zijn al te graag bereid tot een uitvoerige discussie. Bij vele mensen zijn zij niet welkom, omdat hun optreden soms vrijpostig en indringerig is. „Je raakt ze niet kwijt", is de verzuchting van menig een. Maar het is evident, dat menig kerkgenootschap jaloers kan zijn op de ijver, die de Jehova's getuigen aan de dag leggen. Men kan immers niet ontkennen, dat de getuigen van Jehova tot ongelofelijke offers, zo wel financieel als qua persoonlijke werkkracht, bereid zijn. Maar wij moeten ook vaststellen, dat zij missioneren, omdat wij chris tenen gefaald hebben. Zij houden ons een spiegel voor. Deze spiegel vertekent weliswaar, maar houdt ons toch duidelijk ge noeg voor wat aan ons ontbreekt. Met stenen naar die spiegel gooien kan wel het spiegelbeeld wegnemen, maar niet onze fouten. Er was weinig van de bekende jovialiteit van Lyndon Johnson over toen hij als de nieuwe president der Ver. Staten het Congres in Washing ton toesprak. Zijn rede was een wer kelijk dramatische oproep aan het Amerikaanse volk. „De last is te zwaar voor mij al leen. Ik heb de hulp van alle Ame rikanen nodig om het werk van mijn voorganger voort te zetten". De dood van president Kennedy is als een felle bliksemschicht in het Amerikaanse volk ingeslagen, dat verdeeld in belangrijke vraagstuk ken, de initiatieven der Amerikaanse regering vaak bemoeilijkte. Het ziet er naar uit, dat hetgeen Kennedy in zijn leven niet kon bewerken, naar verwezenlijking gevoerd kan worden door zijn dood. Zijn dood heeft het Amerikaanse volk zijn werkelijke eenheid doen beseffen. Op het behoud van die eenheid rust het welslagen van de onderneming, die president Johnson thans moet verder voeren. LEDEN VAN HET KERKELIJK ZANGKOOR TE YSSELSTEYN (door omstandigheden vorige week niet gepubliceerd) Op de Cecilia-feestviering van 't kerkbestuur met het kerkelijk zang koor en andere genodigden die bij de eredienst behulpzaam zijn, op maandag 25 november j.l. werden enkele jubilea gevierd. Zo feliciteer de de Z.E.H. pastoor Janssen de direkteur-organist. de heer A. van Ooi, met het feit, dat hij 12Vs jaar koster is en zei dat dit jubileum in besloten kring met het kerkbestuur uitgebreider gevierd zal worden. Vervolgens richtte de Z.E.H. pas toor zich tot J. Geurts, die 40 jaar ;id is van het zangkoor. Hij noemde het een bijzondere prestatie om ge durende 40 jaar bij alle ups en downs van het koor steeds door te zetten en als lid van het zangkoor te trachten een zo goed mogelijk verzorgde eredienst te verkrijgen. Speciaal als lid van het Ysselsteyn- se koor is dit een extra waardering waard, daar dit jarenlang met grote moeilijkheden heeft gekampt. Pastoor Janssen verheugde er zich dan ook over dat men nu de crisis te boven is en er weer een goede geest in het koor heerst. Hij hoopte dat dit zou worden voortgezet en verbeterd. Hij dankte de heer Geurts voor z'n veertig jaren trouw lidmaatschap, tevens voor z'n werk als secretaris-penningmeester van het koor wat hij met grote plichts betrachting deed. Als blijk van waardering kon hij namens de Ned. Gregoriusvereniging aan J. Geurts het diploma van 40 jaar trouw lid maatschap overhandigen met de daaraan verbonden gouden draag- medaille. Mevr. Geurts speldde deze onder luid applaus haar man op. Ook mevr. Geurts deelde in de hul- digiging en haar werd als blijk van waardering een boeket bloemen overhandigd. De heer Geurts dankte hierna voor deze huldiging, waarna de aanwezigen in de gelegenheid waren om de jubilaris persoonlijk te feliciteren. Nadat de inwendige mens ruim schoots was voorzien, sprak vice- voorzitter P. Potten namens de aan wezigen een dankwoord tot pastoor en kerkbestuur voor het gebodene en sprak vervolgens nog enkele woorden tot de zangers. Hij dankte hen hierbij voor de prettige samen werking die momenteel onder leden is en die voor één jaar terug nog niet voor mogelijk was gedacht. Het koor kan de zang in de kerk nu goed verzorgen en met de inspan ning van alle leden kan nog veel verbeterd worden. De avond werd gezellig voortgezet, maar om 10 uur kon nog een jubi laris gehuldigd worden, die door omstandigheden niet eerder aanwe zig kon zijn. Het betrof H. Gooren, die gedurende ruim 25 jaar lid is van het kerkelijk zapgkoor. Ook hem werden door de Z.E.H. pastoor woorden van dank en waardering toegesproken voor z'n trouwe lid maatschap voor het koor gedurende deze 25 jaar. Namens de St. Grego riusvereniging overhandigde de Z.E. Heer pastoor hem het diploma van 25 jaar trouw lidmaatschap, terwijl de daaraan verbonden zilveren draagmedaille door mevr. Gooren haar man werd opgespeld. Ook mevr. Gooren werd als blijk van waardering en als dank voor de vele uren alleen zitten, terwijl haar man de repetitie van het koor bijwoon de een boeket bloemen aangeboden. De aanwezigen maakten nu ook van de gelegenheid gebruik om deze ju bilaris te feliciteren. Gedurende geruime tijd werd de avond hierna nog gezellig voortge zet. van zaterdag 13 december 1913 In een bergplaats met stalling van de Erven Minten in de Veld- straat ontstond brand. Het gebouw, benevens het daarin geborgen hooi, stroo enz. werd door het vuur ver nield. De Donderdag in de Muziek zaal gehouden verkoop van 232 per- ceelen gemeentegrond bracht 27.000 gulden op. Heden en morgenavond zal Venraysch Mannenkoor een concert met toneeluitvoering geven in de Muziekzaal. De groote model-boerderij „Lactaria" te Overloon, geëxploi teerd door de maatschappij van dien naam, is overgegaan in handen van een Nijmeegsch particulier. De maat schappij heeft op deze exploitatie geen voordeelen behaald. Door de gemeente Vierlingsbeek is aan Jhr. de Bloeg van Scheltinga te Velp verkocht een uitgestrektheid van 170 H.A. heidegrond voor de som van 30.000,Deze grond is grootendeels geschikt voor bosch- bouw. De Historische Film „Van de Kribbe tot het Kruis" zal op 18 en 19 Dec. a.s vertoond worden in het Patronaatsgebouw te Venray. Prij zen der plaatsen 80, 40 en 25 cent. Op zondag 21 Dec. a.s. zal Ven raysch Fanfarecorps een wedstrijd organiseeren in komische voordrach ten. Een 10-tal voordrachten zullen door bekende komieken uit Lim burg en Noord-Brabant ten gehoore worden gebracht, waarvoor 5 prijzen en een publieksprijs zijn uitgeloofd. Entree: 60 cent le rang en 30 cent 2e rang. Bas den Braven uit Maashees kondigde een geregelde vrachtdienst aan tussen VenrayBoxmeer, Ber genVenray. Bestellingen kunnen bezorgd worden bij J. van Meyel en Wed. Thielen te Venray. Dat er in 1913 nog al veel on roerende goederen publiek werden verkocht, moge blijken uit de na volgende verkoop-annonces: Doo notaris Linssen een huis met schuur, stallen enz., gelegen in den Handrik, samen groot 1 H.A. 47 a., 25 c. van Martinus Verhalle. Een boerderijtje in den Brabander groot 3 H.A. 35 a. 15 c. van Marti nus Rofers en kinderen. Een huis met aanhorigheden en bouwland groot 44 aren 5 c. aan den Heuvel, van Hubertus Linders. Een boerderij met stallen, schuur, het al voorzien van gasleiding, open plaats .beerput (inhoud 70.000 liter, tuin en boomgaard aan den weg VenrayOostrum, met bouw- en weiland, groot 21 H.A., 50 a. van P. J. Hanssen-Loonen te Oostrum. Door notaris Esser te Horst: Een nieuw gebouwd huis met tuin aan de Patersstraat te Venray, groot 2 aren 90 c. van H. Look. Vier percelen bouwland, vier per- ceelen weiland, een perceel hakhout en een perceel dennenbosch van de Gebr. Hoedemakers te Venray. Puik inlandsch snek was ver krijgbaar voor 40 ct. per pond, zui ver gesmolten reuzel voor 42 ct. per pond. Niettegenstaande de vele gebre ken, die er nog in onze ongevallen wet gevonden worden, moeten wij erkennen, dat deze wet een regen is voor onze arbeiders. In de eerste 9 jaren van hare werking werden uitgekeerd totaal 26.362.000 gulden. In 1904: 1.660.000 gulden; in 1912: 3.945.000 gulden. Dinsdag heeft de eerste uitkee- ring krachtens de Invaliditeitswet plaats gehad van de ouderdomsrente ad 2,resp. 1,150 per week. Aangenomen wordt dat er ongeveer 60 tot 70.000 rentetrekkers zijn. OPNIEUW EEN i Het afgelopen jaar zaten we al heel vroeg in sneeuw en ijs. De kou de begon al op 20 november. Tot de 26e van die maand was het heel erg koud met in Venlo de 22ste al acht graden vorst. 24 november schaatste men al in Friesland op enkele ondergelopen stukken weiland. Krijgen we nu weer zo'n koude winter? Het is niet onmogelijk trouwens in West-Europa is wat het weer be treft bijna alles mogelijk. Maar twee strenge winters achter elkaar is de laatste 250 jaar slechts tweemaal voorgekomen nl. de winters van 1784 en 1785 met vriesgemiddelden per etmaal van 2.3 en 0.2 graden Celcius, terwijl het normale gemid delde 2.4 is en daarna de winters van 1799 en 1800 toen de gemiddelden 1.8 en 1.0 graden C. bedroegen. Twee strenge winters volgen elkaar dus zelden op, gelukkig maar. Het zal nu waarschijnlijk wel een nor male of zachte winter worden, wat echter niet wil zeggen een winter zonder sneeuw of ijs. Dat zeker niet. Twee a drie weken wintersituatie en schaatstijd is vrij normaal. De ove rige weken kunnen dan erg zacht zijn en de winter kan als zacht ein digen, maar ijs en sneeuw hebben we dan vast al gehad. In de periode van 19471962 heb ben wij uitgezonderd die ver schrikkelijke koude februarimaand van 1956 weinig vorst gehad. Ja renlang moesten de schaatsen opge borgen blijven, behoudens voor be zoekers van de overdekte banen. Dit is op zich ook een abnormaal verschijnsel, want elke winter mo gen we toch zeer op één vorstperio de rekenen. „Geen winter, geen zomer", wordt wel een beweerd. Dit gaat lang niet altijd op. Statistieken hebben bewe zen dat heel zelden een strenge win ter wordt gevolgd door een mooie warme zomer. Alleen in 1947 is dit voorgekomen. Terwijl wij dit jaar een bijzonder koude winter hebben gehad (1962 '63) was de zomer heus niet bijzon der warm, eerder zelfs aan de kou de kant. Daarom ,alle statistieken en voor spellingen ten spijt, laten we maar rustig afwachten. Kolen inslaan, olie tanken vullen en de extra wollen dekens vast uit de kamferkist halen. Dan zijn we in ieder geval voorbe reid wanneer Koning Winter op nieuw met zijn ijzige hand toe slaat. De vakbonden hebben de regering de wacht aangezegd: houd de prij zen stabiel, anders Met dit dreigement als een har de stok achter de deur zijn de vakbonden bereid zich te houden aan het akkoord in de Stichting van de Arbeid: optrekking der lonen en een gedeeltelijke aanpassing daar van in de prijzen. Het dreigement komt op een kri tiek ogenblik, waarop de prijzen- ontwikkeling de regering uit de hand dreigt te lopen. Het is voor iedereen duidelijk, dat de handel zich prepareert op 1964. Voorraden worden vastgehouden met automatisch daaraan verbonden hogere prijzen voor talrijke artike len. De regering kan via haar eco nomische recherche niet alle kunst matige prijsstijgingen achterhalen, maar wel kan zij onmaatschappelijk prijsgemanipuleer hard aanpakken wanneer zij het ontdekt. Dit moet gebeuren, anders biedt 1964 het onverkwikkelijke vooruit zicht van economische onrust. En met dit soort onrust is letter lijk niemand gebaat, zeker niet de vier miljoen Nederlandse huisvrou wen, die vaak met een krap-aan- huishoudgeld moeten rondkomen. GEVONDEN VOORWERPEN Driekleurige ballpoint, Folbers, Kastanjestraat 4; kinderschopje, Groepsbur. Rijkspolitie; gereed schapstang, Henseniusstr. 17; bont muts (beige), groepsbur. Rijkspolitie; 1 wit beige damesbeurs inh. 1,50, v. d. Weegh, Henseniusstraat 28; beurs m. ritssluiting (bruin) inh. 22,16, Dercks, Langstraat 41; 1 paar kinderwandjes, kleur lichtbruin, A. Bouman, Oranjestraat; rode step m. witte spatborden, Jansen, Meidoom- straat 4; kinderschoentje, donkerbr. met veter, verm. maat 30, De Gruy- ter, winkel, Grotestraat; blauwe handschoen (dames) rechter, Linders Maasheseweg 69; 1 paar dameshand schoenen, v. Opbergen, Stationsweg 19; huissleutel (bureausleutel) no. 23, G. Middelhoven, Lindenstraat 26; molton deken bonte kleuren en 1 p. wollen handschoenen, Martens, Schoolstraat 12; bril en klapkoker, Langeweg 84; rood-bonte pink plm. 1 tot lVi jaar oud. overwegend rood, voorhoofd wit plekje, Michels, Al- bionstraat 57, Leunen; collier van groene koralen met goud ertussen, W. Jeuken, St. Antonius veld weg 2; bankbiljet van 10,Sanders, Ch. Ruysstraat 3; soort hazenwindhond, witte borst, Volleberg, Mgr. Nolens- str. 1; zwarte hoofddoek, H. Kleus- kens, Veltum 16; grijs kinderwantje, groepsbureau Rijkspolitie; zwarte vulpen „Pelicaan", tSevens, Merse- loseweg 23; bedelarmband je, Jansen, Langeweg 41; wollen sjaal. Koenen, Gussenstraat 22; 1 plastic etui met twee balpennen, Schuurmans, Oran jestraat 11; zwarte hond soort kees, Dierenasyl, Broekweg, Venray. Plastic dames regenjas, J. Rongen, Brukske 4; bonte kanariepop. Wachtmeester Reichgelt; grijze handschoen, J. Verstegen, Stations weg 103; twee hanen, Bonants, Sta tionsweg; blauwe kindermantel, Prot. school. Pr. eBmhardstraat; zil veren rozenkrans, Nagelhout, Grote straat; lederen motormuts, H. van Waaijenburg, Stationsweg 125; licht- kl. damesbeurs inh. 3,en 1 DM stuk, Kronenberg, Eindstraat.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5