ZWEMMEN RUITERSPORT Kerstactie voor de zieken j Jeugdtoneel en Jeugdfilm Ruilverkaveling „L0LLEBEEK Burgerlijke Stand 600eTerlingenfondswonmg van Limburg in Merselo gebouwd Reeds jarenlang ontvangen onze zieken op Kerstdag een klein pre sentje met Kerstgroet. Het wordt door ijverige dames in de dagen vóór Kerstmis klaargemaakt. Wij hebben deze gave altijd gezien als een medeleven van de parochia nen met hun zieke zusters en broe ders. Om deze actie te doen slagen, zal in de komende week huis-aan-huis een bijdrage gevraagd worden. Te vens kan dan de opgave geschieden van de zieken. Wij ondervonden ieder jaar uw aller sympathie met deze mooie actie. Zo zal het ook dit jaar weer zijn. Deken ANT. LOONEN HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Ned. Herv. Kerk te Bliterswijck begin zondag om 10.30 uur. Predikant is Ds. Hoek uit Rheden. Wijkavond op woensdag 11 de cember a.s. om acht uur te Venray, Langstraat 60a. GRANAAT GEVONDEN Dinsdagmorgen werd bij graaf werkzaamheden door de Waterlei- dingsmy., aan nieuwe woningen in Veltum ,een granaat gevonden. De politie, die van deze vondst in ken nis werd gesteld, waarschuwde de mijn-opruimingsdienst die echter donderdagmorgen het projectiel nog niet verwijderd had. TONEEL-UITVOERING Op zaterdag 21 en zondag 22 de cember zal de Toneelvereniging DOET van het Veulen opvoeren het toneelstuk: „De weg naar Huis van Kees". De opvoering vindt plaats in zaal van Gassel. KASSIERSDIPLOMA Voor het kassiersdiploma van de Boerenleenbanken slaagden de heren H. Tacken en M. Kuypers uit Cas- tenray, J. Gerrits Smakt en J. Cox uit Merselo. Deze laatste slaagde te vens voor het diploma als verzeke ringsagent. KVP OIRLO A.s. zondag 8 december na de Hoogmis is er gelegenheid om de contributie te betalen van de KVP in zaal Jan Linskens. Vriendelijk worden de KVP-leden verzocht van deze gelegenheid gebruik te maken. Nieuwe leden kunnen zich alsdan ook opgeven. GEM. KOOR ST. MACHUTUS OIRLO A.s. dindsga 10 dec. houdt de Gem. Zangvereniging St. Machutus uit Oirlo haar jaarlijkse Ceciliafeest in zaal Linskens, aanvang 7 uur. Dinsdag 17 december repetitie, waarbij iederen aanwezig moet zijn in verband met het volgende. Eer ste Kerstdag zingt dit koor in de St. Anthoniuskerk te Blerick een hoogmis en wel de Missa Brevis in D dur no.. 194 van W.A. Mozart. Op 14 januari wordt in samen werking met fanfare Ons Genoegen in het bejaardenhuis Berkele Heem te Horst een concert verzorgd. Op 18 januari groot concert in Oirlo, waaraan meewerken de fan fares van Oirlo en Wanroy en een Duits mannenkoor, waar onze ver eniging kort geleden op bezoek is geweest en veel succes boekte. CARNAVALSVERENIGING OIRLO Woensdag 11 december vergade ring van de Carnavalsvereniging De Spurriemökke. ORIëNTATIERIT IN VENRAY De gezamenlijke wandelsportver. organiseren op zondag 22 dec. een grote oriëntatierit voor auto's, moto ren en scooters. Er wordt gereden volgens het KNMV reglement 1963. De B~klafcers pntvangen bij de start een uittreksel van de voor naamste punten uit dit reglement. UITREIKING BONDSINSIGNE Bij gelegenheid van het zaterdag a.s .te houden Ceciliafeest in zaal Wilhelmina, zal om omstreeks 10 uur 's avonds het Bonds- insigne voor het 60-jarig lidmaat schap door de Edelachtbare Heer Burgemeester worden uitgereikt aan de heer P. Siebers. RADIODIEFSTALLEN De nieuwe radiozaak van de fir ma Martens in de Schoolstraat heeft al enkele malen bezoek gehad van inbrekers. Een Engels soldaat gapte voor enkele weken een radiotoestel, dat hij bij zijn vertrek naar Enge land als afscheidsgeschenk aan een Wanssumse familie overdeed. De arm der gerechtigheid is lang en toen de Engelsman in Engeland van de boot stapte werd hij daar opgewacht door de politie, die van uit Venray een seintje gekregen had dat deze soldaat het met de eerlijk heid niet zo nauw nam. De Wans sumse famile is haar afscheidscadeau kwijt. Een tweede poging om een radio toestel te gappen is intussen door de Rijkspolitie van Venray opgelost en de dader zal deze radio waar schijnlijk enige weken brommen kosten. Door te veel kGpie konden wjj vo rige week niet die aandacht geven aan twee gebeurtenissen, die ze toch alleszins verdienen, t.w. het jeugdtoneel en de jeugdfilm. We komen daarom gaarne hierop nu terug. Voor de vijfde achtereenvolgende maal is er een toneelwedstrijd ge weest tussen leerlingen van Mulo, Huishoudschool en LTS. Een wed strijd, die dit jaar terecht alle aan dacht kreeg van de ouders, al moest men van half 8 tot 11 uur in een overvolle zaal zitten. Als juryleden fungeerden ditmaal Kapelaan Driessên. Mevr. Custers- Oudenhoven en de heer A. Janssen. De leerlingen van de LTS voerden op: „Een dag huisknecht", een stuk dat zij goed verzorgden en waarin zij blijk gaven van grote rol vastheid. Speciaal vermelding verdient Jos Bastiaans, die als kok een goede prestatie leverde. Zij kregen met de ze opvoering een 3e prijs. De toneelclub van de Mulo bracht „Van onze speciale correspondent", een stuk over de krant, waarin Re- né van Lieshout als hoofdredacteur uitblonk. Hij was er mede oorzaak van dat de Mulo de 2e prijs kreeg. De Huishoudschool bracht: „On der narcose", een toneelstuk, dat nog al bizar was, maar zeer vlot werd gespeeld. Klaziene Voesten als juf frouw Brok bracht het hier tot de beste prestatie. De eerste prijs, een wisselbeker was hun deel. Oud-leden o.l.v. de heer J. Volle- bergh, brachten buiten mededin ging, een drie-akter, een romantisch spel. „Mijn bleke denken", waaruit wel bleek dat 5 jaren toneelcompe titie zijn vruchten afwerpt. Voorzitter A. Noyens bracht de uitslag en deelde mede dat de on derling zeer geringe puntenverschil- len, het de jury niet gemakkelijk had gemaakt. Het spelpeil blijft stij gen, maar ook de verzorging van 't decor is beter dan voorheen. De zondag-voorstelling was ook geheel uitverkocht. JEUGDFILM In het kader van de jeugdfilm- aktie werd de film van Alfred Hitchcock „De man die teveel wist" voor Venray's jeugd gedraaid. Er was een goede belangstelling, die we het forum, wat na afloop nog ge houden werd, ook toegewenst had den. Geleid door Pater Robertus en de heer Noyens besprak dit forum de pas vertoonde film en stelde daarbij vragen over de inhoud, die door leerlingen van Mulo, Huishoudschool en LTS op soms merkwaardige wij ze beantwoord werden. De opbouw van de film, de span ning, de humor, de ontroering, wel ke deze wekte, werd diepgaand be sproken, terwijl als verrassend slot de films reclame nog een beurt kre gen. De aanwezigen bleken aller minst op hun mondje gevallen en hun enthousiasmé was werkelijk aanstekelijk. We twijfelen er niet aan of deze forums zullen in de toekomst na de voorstellingen steeds meer be langstelling krijgen. In het kader van deze Jeugdfilm vorming rest nog te vermelden dat enkele commissie-leden onlangs een reis naar Den Haag hebben onder nomen om zich door het katholiek Film Centrum nader te laten oriën teren over de mogelijkheden die voor dit werk in Venray openstaan. Te zijner tijd zal men met meerdere plannen voor de dag komen en zich tot de gemeente wenden, ter verwezenlijking van verdere akties. ZWEMCLUB SPIO Nieuwe leden kunnen zich weer aanmelden bij het secretariaat Gro testraat 9A. Bij betaling van de con tributie over 1964 behoeft over deze maand geen contributie meer be taald te worden. Contributiekaarten voor het nieu we jaar kunnen deze maand ook af gehaald worden. Oude kaarten (1963) inleveren. Zonder nieuwe contribu- tiekaart is er geen zwemmen in het nieuwe jaar. R. Jenniskens jubileerde Venray's zuivelfabriek heeft dins dagavond, 3 december j.l., haar chef-werkplaats, de heer R. Jennis- kens op hartelijke wijze gehuldigd in verband met zijn 25-jarig dienst- jubileum. In een feestelijke bijeenkomst in de fabriekszaal werden de jubilaris,' zijn echtgenote en kinderen in aan wezigheid van het dagelijks bestuur en de direkteur van het bedrijf, het vrijwel voltallige personeel en de gepensioneerden letterlijk en figuur lijk in de bloemen gezet. De voorzitter van de fabriek, de heer Fr. Geurts, prees namens het bestuur de jubilaris om zijn toege wijde arbeid en trouwe plichtsver vulling en hij wees op de verant woordelijke taak, die de heer Jen- niskens gedurende deze 25 jaren zo nauwgezet en ijverig vervulde. In dit verband wees de heer Fr. Geurts speciaal op de velerlei be moeienissen die de jubilaris heeft gehad met de ver- en nieuwbouw van het bedrijf en het belangrijke aandeel in de grote ontwikkeling van het bedrijf in de na-oorlogse jaren, speciaal op het machine tech nische terrein. Hij dankte de jubilaris voor het geen hij in deze afgelopen 25 jaren voor het bedrijf deed en sprak de hoop uit, dat de fabriek nog vele jaren op zijn grote vakbekwaamheid en werklust mag rekenen. Hij overhandigde de jubilaris de bronzen personeelsmedaille met oor konde van de Koninklijke Neder landse Zuivelbond te Den Haag en hij bood hem verder als stoffelijke blijk van waardering een waardevol herinneringscadeau aan. Direkteur de Kroon sloot zich mede namens de gehele fabrieksge- meenschap gaarne aan bij de hul deblijken van het bestuur. Hij releveerde in grote trekken de zuivel-loopbaan van de jubilaris. Hij wees op de veelzijdige technische bekwaamheden in de funktie van aanvankelijk machinist-monteur en nadien als chef-werkplaats en on derhoudsdienst. Zijn vakmanschap en grote vindingrijkheid drukten zijn stempel op de vele voorzienin gen en uitbreidingen, die in de loop1 der jaren aan gebouwen, inrichting en installaties werd gerealiseerd. Gij hebt aldus de heer de Kroon, in uw 25-jarige loopbaan, een grote groei van dit bedrijf mede tot stand gebracht en dankte hem voor zijn grote steun en waardevolle advie zen. Hij prees Jenniskens voor zijn goede eigen manier van leiding ge ven en sprak zijn tevredenheid uit over het bereikte resultaat tesamen met zijn naaste medewerkers, spe ciaal in de werkplaats. Spreker be trok ook Mevrouw Jenniskens in de hulde van haar man en bood haar een bloemboeket aan. Namens het personeel en de ge pensioneerden sprak de heer van Geffen. voorzitter van de personeels vereniging. Hij bracht de jubilaris dank voor de prettige samenwerking en roemde de joviale en collegiale zijde, die de jubilaris speciaal ken merken, zowel op het zakelijk als op het persoonlijke vlak. Eenvoud en bescheidenheid sieren hem als een grootmoedig persoon. Speciaal bracht spreker dank voor zijn gevoel van medeleven met be trekking tot de personeelsvereniging waarvan de jubilaris mede-oprichter en onder-voorzitter is. Namens allen bood hij hem een zeer toepasselijk herinneringscadeau aan, in de vorm van een snij- en tapgereedschaps- kist, daar Jenniskens in zijn spaar zame vrije tijd ook zijn technische vaardigheden hanteert. Namens het personeel van de werkplaats sprak Th. Vullings sym pathieke woorden van dank tot hun chef waaronder zij graag werken en bood als blijk van waardering een elektrisch scheerapparaat aan. Acte de presence gaven verder de heer v. Eijndhoven van de Machine Technische Dienst van de Zuid Ne derlandse Zuivelbond te Roermond en de heer van Asma, Hoofd van de Auto Technische Dienst van de Koninklijke Zuivelbond te Den Haag. Ook ander gelukwensen mocht de jubilaris in ontvangst nemen. Uit de dankwoorden van de ju bilaris, na elke spreker, en aan het slot in de late avond bleek, dat deze sfeervolle en gezellige feestavond hem ,zijn echtgenote en kinderen veel voldoening hadden geschonken. KOM VAN 'T DAK AF Heel wat mensen bracht een jeug dige knaap op de been, zondagavond in de Oranjestraat. Het bleek nl. niet de goed Sint te zijn die zich op het dak genesteld had, doch de 17-jari- ge S., die zijn pleegouders de schrik van hun leven bezorgde. Aan som matie van de politie naar beneden te komen, gaf hij geen gehoor, zodat de brandweer er met lange ladders aan te pas moest komen om hem weer veilig op de begane grond te krijgen. Daar de politie toch wel iets meer wilde weten van dit doel, werd hij opgebracht naar het politiebureau. VERPLAATSINGEN ff Door de Plaatselijke Commissie zijn in de loop van enkele jaren binnen de grenzen van het ruilyer- kavelingsblok hier en daar gronden aangekocht. Formeel worden deze aankopen gedaan door de Stichting Beheer Landbouwgronden. De Plaat selijke Commissie van de ruilver kaveling voert het feitelijke beheer van deze gronden en doet voorstel len voor verkoop. Het is de bedoe- lin, dat na afloop van de betreffen de ruilverkaveling, deze Stichting geen gronden meer over houdt, doch dat deze gronden gebruikt zijn voor sanering van de bestaande bedrij ven. VERPLAATSING J. MICHELS Zo zijn door genoemde Stichting van de gemeente Venray aangekocht 2 kavels samen groot plm. 16 ha in Meerselse Peel. Deze kavels zijn gelegen vlak bij de grens van het vliegveld. Zij wa ren niet verpacht, doch in eigen ex ploitatie bij de gemeente. Bij deze verkoop liet het gemeentebestuur zich leiden door twee motieven: a. Het bouwen van een boerderij op deze kavels is met subsidie van de Cultuurtechnische Dienst thans alleen mogelijk in het ka der van een ruilverkaveling. De gemeente kan dus zelf geen sub sidie verkrijgen voor een nieuw bouw. b. In het kader van de aanleg van de nieuwe Provinciale Wegen binnen het blok van ruilverkave ling zal grond benodigd zijn. De gemeente zal t.z.t. bij de zoge naamde wenszitting willen stellen dat zij voor de grond in de Meer selse Peel grond terug wenst te hebben voor deze wegen. Na aankoop van deze gronden heeft de Plaatselijke Commissie op name gevraagd in het ruilverkave- lingsblok van deze twee percelen. Tevens is een rondschrijven gericht aan alle 54 gegadigden die zich voor verplaatsing binnen het blok hebben opgegeven. Hierin was de vraag ge steld of zij belangstelling hadden voor verplaatsing naar deze kavels in de Meerselse Peel. Met 11 kandidaten die geïnteres seerd waren in deze kavels is een terreinbezoek georganiseerd, enkele kandidaten hebben zich daarna te ruggetrokken. De Plaatselijke Commissie diende dus een keuze te maken. Bij deze keuze heeft de Commissie zich laten leiden door twee motieven: a. Wie van de resterende kandida ten brengt gronden in welke zijn gelegen in het tracé van de ge projecteerde Provinciale wegen, of heeft grond welke zo nabij dit tracé ligt dat uit ruil van per celen over en weer de verwezen lijking van deze weg mogelijk maakt. b. Staat de kandidaat bekend als vakkundig, bekwaam landbouwer en hoeveel hektaren grond levert hij in ten behoeve van de ruil verkaveling. De keuze viel op J. J. M. Michels uit Leunen, die plm. 11 ha grond rond Leunen inlevert. Zijn vader trekt zich uit het bedrijf terug en blijft wonen in het oude huis, zon der hier nog een agrarisch beroep te blijven uitoefenen. De Plaatselijke Commissie behoeft dus geen oude bedrijfsgebouwen over te nemen, terwijl ook geen uitbreiding van het aantal land bouwbedrijven plaats vindt. VERPLAATSING M. A. DERKS Een tweede verplaatsing binnen het blok betreft M. A. Derks, voor heen Midden Peelweg 7, onder Ame rica. De stallen en behuizing van het bedrijf waren zodanig dat op korte termijn een oplossing noodza kelijk was. Bovendien zullen de pachtgronden van de gemeente Horst langs de Midden Peelweg een andere bestemming krijgen. Door de Stichting Beheer Land bouwgronden is reeds eerder aange kocht het bedrijf van J. W. Verste gen aan de Puttenweg in Ysselsteyn. Dit bedrijf ter grootte van plm. 12 ha was vrijgekomen aangezien de heer J. W. Verstegen zijn bedrijf wenste te beëindigen. Op zondag 1 deember j.l. werd 'door de kring Venray een samenge stelde wedstrijd gehouden voor jeugdruiters. Deze wedstrijd bestaande uit dres suur, cross en springen bracht na spannende strijd de volgende uit slag: 1. H. Camps, Ysselsteyn 313 pnt. 2. J. Philipsen, Ysselsteyn 312 pnt. 3. W. Wismans, Venray 311 pnt. 4. P. van As, Ysselsteyn 307,5 p. 5. P. Willems, Leunen 307,5 p. 6. Wennekers, Oirlo 305,5 p. 7. H. Willems, Meerlo 305,5 p. 8. H. Claessens, Leunen 305 pnt. 9. J. Rutten, Venray 296 3/4 10< L. van Veghel, Meerlo 296 pnt. Zondag 8 december zal te Oirlo 'n wedstrijd worden gehouden voor die ruiters, welke nog niet op concour sen zijn uitgekomen en die aan geen ander wedstrijden hebben deelgeno men. Deze wedstrijd zal bestaan uit een jeugdnummer, een cross en verder als sluitstuk een vossenjacht. Deze wedstrijd, welke om 12 uur ia\ beginnen wordt gehouden op het oefenterrein van de afd. Oirlo aan de weg van 't Schoor naar Oirlo. Inmiddels is het gezin M. A. Derks naar de Puttenweg vertrokken. VERPLAATSING M. W. H. DERKS Aan de heer M. W. H. Derks, Schiksedijk te America is een bedrijf toegewezen in de Noord Oost Polder. In verband hiermede wordt zijn huidige bedrijf overgenomen door de Stichting Beheer Landbouwgronden. De familie Derks hoopt in februari a.s. naar de polder te vertrekken. We wensen ook op deze plaats de heren J. J. M. Michels. M. A. Derks en M. W. H. Derks veel succes toe op hun nieuwe bedrijven. Deze drie verplaatsingen zijn dan in het begin in de ruilverkaveling „Lollebeek". De Plaatselijke Com missie hoopt dat er nog vele zullen volgen. ONGELUKKEN Maandag werd een van de licht masten nabij het pompstation in Ys selsteyn geramd door een personen auto. De lichtmast en de wagen kwamen deerlijk gehavend uit de botsing te voorschijn, maar persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Dinsdagmorgen reed een personen auto van de Wanssumse brug de nabij gelegen weilanden in, waarbij nogal wat materiële schade ont stond en twee inzittenden zich on der doktersbehandeling moesten stellen. in de week van 28 nov. t.m. 4 dec. GEBOREN: van Dierendonck, Hendrikus G. H., van Montfortstraat 7. Kessels, Christiaan J. H. M., Eiken laan 15. Jenneskens, Johannes H. G. M., Lorbaan 6. Vullings, Michael W. F., Hemony- straat 3. Poels, Johanna I. H., Merselosew. 69. OVERLEDEN: Vermazeren, Arnoldus geh. gew. met van Els, Johanna H., 74 jr., z.b. te Wanssum. Coppus, Albert, echtgenoot v. Kus- ters Gertruda, 55 ur., arb. water schap te Venray. Pelzer, Petronella Wilhelmina, geh. gew. met Beerkens, Peter J., 70 jr. te Venray. Coolen, Maria, 84 jr., z.b. te Hunsel. Janssen, Anna M. H., echtgenote v. Voermans, Theodorus, 67 jr., z.b. te Venray. Beverborg, Gerardus, 65 jr., R.K. priester te Venray. ONDERTROUWD: Titulaer Johannes J., 35 jr., tuinder te Venlo, Waterleidingsingel 6 en Jansen, Hendrina, 28 jr., z.b. te Venray, Overloonseweg 18. Houben, Henri F. M., 25 jr., tuinder te Horst en Friesen, Petronella L., 23 jr., z.b. te Venray, Dep. Peters- straat 1. Vollenberg, Gerardus H., 24 jr., bankbediende te Venray, Heidse Peelweg 3 en Linskens, Petronel la M. M., 22 jr., naaister te Ven ray, Overloonseweg 73. GETROUWD: Tijssen, Jacobus P. W., 26 jr., werk voorbereider en Flinsenberg Theo dora, 24 jr., verkoopster, beiden te Venray. Martens, Josephus, 29 jr., metselaar en Flinsenberg, Johanna, 26 jr., gezinsverzorgster, beiden te Ven ray. Swaghoven, Wilhelmus, 22 jrM mili tair te Doorn en van Maris, Hen- drika, 20 jr., werkmeisje te Ven ray. Baken, Jozef, 29 jr., boekhouder te Eist en Verhoeven, Maria, 21 jr., secretaresse te Venray. van Aalsum, Petrus ,28 jr., fotolabo rant te Eindhoven en Douma Wil- lemke, 24 jr., retoucheuse te Ven ray. Puts, Martinus, 24 jr., kraanmachi nist en Linskens, Maria, 21 jr., as sistente in de huishouding, beiden te Venray. van den Heuvel, Jozef, 26 jr., onder wijzer en Fleurkens, Sijbilla ,26 jr. beiden te Venray. GETROUWD Jan Buijssen Truus Jochijms Schoolstraat 37 Venray, 30 nov. 1963 Wij betuigen oprecht harte lijke dank voor de gebeden en de belangstelling tijdens de ziekte en bij het overlijden en de begrafenis van mijn inniggeliefde man. onze zorg zame vader, grootvader, oom en zwager Jan Antoon Huybers Speciaal danken wij heren geestelijken, heren doktoren, zr. Janssen, zr. Willems, direc tie en personeel R.A.S. Hout handel, Houtbewerkersbond, Derde Orde, de buurt, alle vrienden en bekenden, alsmede Begrafenisondern. Sjeng Gou- mans-Kruijsen voor de keurige verzorging. Venray, december 1963 J Merseloseweg 79 H. Huybers-Janssen kinderen en kleinkinderen Familie Huybers Janssen Ewalts Daar het ons onmogelijk is eenieder persoonlijk te danken voor de vele blijken van be langstelling bij het overlijden en de begrafenis van onze lieve man en vader, de heer Jaap Min, betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Uw blijken van medeleven zijn ons een grote troost ge weest bij het dragen van dit voor ons zo smartelijk verlies. Mevr. T. Min- Vermeulen en kinderen Venray Kempweg 26 Willemsenr. Een zeer select gezelschap o.l.v. P. H. Terlingen, directeur van het Terlingenfonds, met o.a. de heren F. J. Drewes van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en Ir. Kluyters, prov. directeur Volkshuisvesting en Wederopbouw, werden door burgemeester mr. Cus- ters op het gemeentehuis ontvangen. Zoals bekend stelt het Terlingenfonds zich ten doel, steun te verlenen aan die gezinnen, waarvan de huisvesting dringend verbetering be hoeft. Met behulp van dit fonds zijn in onze gemeente reeds 16 nieuwe woningen tot stand gekomen, hetzij door de verstrekking van een gra tis bouwplan, hetzij door een extrabijdrage uit het fonds of door bei den. Er zijn nog 8 gevallen in onze gemeente in behanding, welke ge vallen door het gezelschap bekeken werden. Ook werden de 16 gevallen die reeds klaar zijn bekeken door middel van een serie foto's, die aantoonden hoe slecht de toestand eens was en hoe de vervanging later heel wat verbeteringen tot stand bracht. 1900 van zulke gevallen zijn in ons land dank zij dit fonds geholpen, waar van nu het 600ste in de Provincie Limburg en wel te Merselo. Directeur Terlingen gaf Limburg een pluim op de hoed voor de vele daadwerkelijke steun welke 73 Limburgse gemeenten aan het fonds gaven. Met een kleine plechtigheid werd, nadat het gezelschap zich naar Merselo had begeven, de sleutel van de nieuw gebouwde woning (ver vanging van een krot) aan de eigenaar, de heer de Mulder, overhan digd. Rond de woning wapperden de vlaggen der provincie en gemeen ten. Dat de familie de Mulder verheugd was met de bijdrage toonde zij o.a. door het gezelschap in het krot een verfrissing aan te bieden. Het Venrayse gemeentebestuur heeft ter herdenking aan het feit de familie de Mulder een haard voor de nieuwe woning aangeboden.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 2