S.VV Meubelen rechtstreeks fabriekstoonkamers Woninginrichting OOSTRUM Tel. 04780-1762 Derks-Camps S.V.V. NIEUWS v.v. OOSTRUM S.Y. LEUKEN V.C.R00Y Ariaens-Kosman &Zn. DUIVEHSP0RT SCHAKEN GYMNASTIEK Uit Peel en Haas HUW^PEbTKWARTAAL*) Iao (bo ABONNEMENTS- RIAENS-ROYERS VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1 VETERANEN DE MOLENWIEKERS ,ii!JiiMiasimuku ERKENDE MEUBELHANDEL VRIJDAG 22 NOVEMBER 1963 No. 47 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DENMUNCKHOF N.V VENRAV WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 T H U I Venray 1 bleef zondag j.l. ver be neden de maat in de bekerwedstrijd tegen Belfeldia 1. Hoewel Belfeldia het thuisvoordeel had en verbeten vócht voor de volle winst, mag dit voor ons le elftal echt geen excuus zijn. Alleen doelman Hendriks speelde na een onzeker begin i zeer goed. Na 10 min. spelen keek Venray al tegen een 10 achterstand aan. Door nonchalant wegwerken in de Venray-achtex'hoede, kwam de bal in het bezit van de Belfeldia-links- buiten, die dit niet onbestraft liet. Met een hard schot versloeg hij doel man Hendriks kansloos. Zes min .later bracht J. Schroo- ten beide partijen weer op gelijke voet. De Belfeldia-doelman verkeek zich volkomen op een van ver hoog ingeschoten bal, die juist onder de lat in het doel viel: 11. In de 30e min. hernam Belfeldia de leiding. De Venray-doelman, die goed uitkwam, kree« de gladde bal niet onder controle, waardoor Bel feldia voor de tweede maal op vrij gemakkelijke wijze aan een doel punt kwam: 21. Gesteund door dit succes trok Belfeldia nog feller ten aanval. Kort voor rust hadden de geelzwarten bepaald pech toen een hard schot door de lat werd gekeerd. Direct na rust kreeg doelman Hen driks alle gelegenheid zijn klasse te tonen. Een hard schot in de linker benedenhoek werd door hem vak kundig uit het doel geranseld. In de 18e min. ging Belfeldia de voorsprong vergroten. Hun links binnen kwam alleen opzetten en hij zou zeker gedoelpunt hebben als er in de Venray-achterhoede niet aan de noodrem getrokken werd, waar door de scheidsrechter zeer terecht aan Belfeldia een stafschop toeken de die werd benut: 31. P. van Aalsum bracht na 20 min. spelen met een magnifiek schot de stand op 32. Venray kwam nu fel opzetten, maar hun aanvallen waren te doorzichtig, zodat Belfeldia deze tijdig kon afslaan. Kort voor het ein de dachten we de gelijkmaker te kunnen noteren. P. van Aalsum plaatste zich bij een terugspeel op Belfeldia-dcel tussen back en doel man, kreeg de bal in zijn bezit, speelde zich vrij, schoot, doch juist naast. Direct hierna een flit send schot vna linksbuiten Jennis- kens dat de lat beukte. Ook de aanvallen van Belfeldia waren niet van gevaar ontbloot, doch keeper Hendriks bleek niet te passeren.. Belfeldia won deze zeer matige wedstrijd verdiend met 32. Venray 2 deed het heel wat beter. Zij speelden een vriendschappelij ke wedstrijd tegen RKLVV 1 uit Lottum, lijstaanvoerder in de 4e klasse. Venray 2 voert de lijst aan in de reserve 2e klasse, zodat een aardige wedstrijd te verwachten was. Venray 2 speelde echter veel sterker dan hun tegenstander getui ge de grote 51 overwinning. Met Venray 6 wilde het aanvan kelijk niet lukken tegen naaste con current Ysselsteyn 2. Vrij vlug na men de gasten een 10 voorsprong. Dit was voor de Venrayers het sein de zaken eens flink aan te pakken. Ze wisten zich los te werken en gin gen ten aanval. Hun strijdlust werd beloond met een 21 overwinning. Programma zondag 24 no v.: SVN 1Venray 1 aanvang 2.30 Wilhelmina '08 3—Venray 2 12.00 DIS 1—Venray 3 2.00 Venray 4—BW '27 2 2.30 Venray 5Sevenum 2 12.00 Melsderslo 3Venray 6 12.00 Venray 7Oosti'um 3 12.00 Gezien de resultaten van ons le elftal in de laatste wedstrijden zien we de uitwedstrijd van a.s. zondag tegen SVN met zorg tegemoet. Voor al onze achterhoede liet nogal eens een steekje vallen getuige het aantal tegen-goals. Wanneer alle spelers zich echter voor de volle honderd procent inzetten, dan moeten er suc cessen behaald kunnen worden, al zal dat a.s. zondag in Nieuwenhagen moeilijk zijn. Venray 2 heeft ogenschijnlijk een vrij gemakkelijke wedstrijd a.s. zon dag tegen Wilhelmina 3. Des te meer dient men op z'n hoede te zijn, want elke tegenstander zal er een eer in stellen de koploper te ver slaan. Wordt de tegenstander niet onderschat, dan gaan twee puntjes mee naar Venray. Minder gemakkelijk zoals elke wedstrijd krijgt Venray 3 het. Zij spelen in Oirlo tegen DIS 1. Met een puntenverdeling kunnen de Venray- ers tevreden zijn. Venray 4, dat vooral thuis sterk speelt moet de meerdere kunnen blijven over BW '27 2 uit Blitters- wijck. Venray 5, dat de laatste weken nogal telurstelt. ontvangt bezoek van Sevenum 2. Mannen laat zien dat de goede start van de competitie geen uitschieter is geweest. Dat het beter kan dan de laatste weken is bewezen. Mogen we rekenen op een kleine Venray-zege? Venray 6 reist naar Melderslo en gaat daar winnen van Melderslo 3. Venray 7 achten we iets sterker dan Oostrum 3. TOTO Wij wijzen onze toto-deelnemers erop bij een event, goed ingevulde kolom ofwel gelijke spelen hun toto formulier op te zenden naar Den Haag. Zolang de nat. sporttotalisator hierover niets bekend maakt, wor den er prijzen uitbetaald, mits uw formulier 's woensdag vóór 12 uur in Den Haag aanwezig is. Afgaande op krantenbericht verzuimde vorige week een toto-deelnemer onzer ver eniging zijn formulier op te sturen, „umdat de krant scheef dat d'r al zoveul ware". Achteraf bleek dat er voor de gelijke spelen nog 602, aan elk werd uitgekeerd. Toch nog een aardig bedrag ST. NICOLA AS-AVOND Zojuist ontvingen we van de Sint bericht dat Hij vrijdag 29 nov. as.. zeker zal komen naar de SVV- avond, die om 8 uur aanvangt in De Burgraaf. Alle leden met hun da mes worden daar verwacht. Een prima orkest zal zorg dragen voor de goede stemming. Vorige week zaterdag werd voor seizoen 1963 de laatste wedstrijd i speeld. De reis ging naar Nieukerk (Duitsland) om daar tegen de plaat selijke veteranen de strijd aan te binden, tot aan de laatste minuten hadden we een voorsprong van 01 maar door de invallende duisternis geholpen wisten de gastheren nog 2x het net te vinden. Eindstand 21. A.s. zaterdag 23 november houden wij de verplichte ledenvergadering in Hotel Manders. Alle leden wor den daar verwacht. Aanvang 19.30 u. Molenwiekers 1 was zondag vrij. Molenwiekers 2 speelde thuis te gen Meterik 3. Na een slechte wed strijd moesten zij met een 1-2 ne derlaag genoegen nemen. Meterik nam na 20 minuten spelen de leiding toen een schot van de r.buiten via de paal bij de vrijstaande l.buiten belandde, die geen moeite had om fc scoren, 01. De Molenwiekers wisten de hun geboden kansen niet in doelpunten om te zetten, zodat de rust inging met een 0-1 voor sprong voor Meterik. Na de rust hadden de Molenwie kers de sterke wind als bondgenoot. Doch door veel te slordig plaatsen gingen veel kansen verloren. In de 25e minuut echter was het midvoor A. Vcülenberg, die met een mooi schot de partijen op gelijke voet bracht. Hierna kwam 't Meterikse doel onder zware druk te staan, maar met kunst en vliegwerk wist men doelpunten te voorkomen. Bij een aanval, 10 minuten voor 't einde plaatste de 1. buiten van Meterik de bal voor doel, waarna back v. Hel mP9KMMMW den hem in eigen doel liep, 1-2. Wat men in de resterende tijd ook pro beerde, in de stand kwam geen ver andering meer. Een wedstrijd om gauw te vergeten. Ook Molenwiekers 3 kon niet tot winst komen. In Geysteren moesten ze, na met 3-0 achter gestaan te heb ben, tenslotte met 3-2 nederlaag ge noegen nemen. Hier zorgden P. Wil- lems en J. van Rhee voor de doel punten. Van de jeugd verloor 't A-elftal van Merselo met 5-1. Het B-elftal verloor me 4-2 van E.W.C. BI. Alleen het C elftal zorgde door een 30 overwinning op Wanssum dat er teminste 2 puntjes binnen kwamen. Programma voor zondag 24 nov. Molenwiekers 1 - Meterik 2, 2.30 u. Ysselsteyn 2 - Molenwiekers 2 2.30 Leunen 1Molenwiekers 3 1.30 Voetbalpool: Nadat er 3 weken geleden een lid van onze vereniging met de voet balpool een 2de prijs in de wacht sleepte, meldden zich afgelopen zon dag weer twee leden welke 12 goe de uitslagen voorspeld hadden. Oostrum 1, dat op de kille, natte zondagmiddag van 17 november een vrije dag had, heeft zich al kunnen concentreren op de wedstrijd van a.s. zondag tegen Ysselsteyn. Met 'n weinig optimisme zien we deze krachtmeting tegemoet vanwege het feit dat Ysselsteyn, evenals Oostrum nog steeds niet de juiste draai ge vonden heeft. Oostrum 2 daarentegen heeft zich zondag j.l. weer laten gelden door Meterik 2 met liefst 51 te over donderen. Een grote, maar ruim ver diende overwinning van de Oos trum-reserves, want zou 't spel van de voorhoede ietwat doortastender geweest zijn, dan zou het beslist niet bij 5 doelpunten gebleven zijn. Ver der werd het plegen van goed voet bal op het spekgladde en effectvolle Meterik-veld wel bijna ondoenlijk gemaakt. In de eerste helft van de strijd was Oostrum 2 ,met de sterke wind in de rug, over alle linies de meer dere van hun tegenstander. Ver schillende doelrijpe kansen werden onbenut gelaten ,maar ondanks dit verzuim ging de rust in met een 30 voorsprong voor de Oostrum- ploeg, door toedoen van Linskens, J. Raedts en Schonberger. Na rust scheen Meterik uit een ander vaatje te gaan tappen, daar zij meteen een offensief ontketende, maar toen dit na een kwartier nog geen enkel resultaat opgeleverd had, door telkenmale goed ingrijpen van de Oostrum-defensie, luwde hun geestdrift toch opmerkelijk, waar üostrum van ging profiteren. J. Raedts schoof nr. vier in de touwen, terwijl P. Vermeulen er 50 van maakte. Met de moed der wanhoop tracht te Meterik de eer te redden. In de laatste minuut slaagden zij er als nog in, doordat een der Meterik- voorwaartsen uit een hoge bal voor doel, met een zuivere kopstoot kon afronden: 51. Met elf punten uit acht wedstrijden neemt Oostrum 2 thans een eervolle vierde plaats in op de ranglijst achter Griendtsveen, Molenwiekers en Melderslo 2. Of Oostrum 2 het zondag zal klaren te gen lijstaanvoerder Griendtsveen durven wij niet te veronderstellen. Met een gelijkspel zijn we reeds dik tevreden. Oostrum 3 heeft zondag bewezen dat een wedstrijd tweemaal drie kwartier duurt. Terwijl de Hegel- som-formatie een kwartier voor het einde op het spreekwoordelijke flu weel zat met een 62 voorsprong, diende Oostrum 3 zodoende een al les of niets-aktie op touw te zetten. Met de volle 100 procent inzet van de Oostrumse ploeg slaagde nien er wonder boven wonder nog in om de stand voor het laatste fluitsignaal op gelijke hoogte te brengen. Met een 66 gelijkspel konden de boys met opgeheven hoofd het strijdperk ver laten. Waarlijk een grootse prestatie! Programma zondag 24 november: Oostrum 1Ysselsteyn 1 Griendtsveen 1Oostrum 2 Venray 7Oostrum 3 Wij vragen nog steeds P E R S ONE Ed geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY De wedstrijd Venray 7Leunen 1 werd zondag j.l. wegens een afge keurd terrein afgelast. Leunen 2 speelde uit tegen Kro nenberg 3 en verloor met 30. Het 2e elftal, dat helaas nog geen punten in de competitie wist te behalen, begint toch iets beter op gang te komen. Er werd in Kronenberg hard gewerkt tot de laatste minuut en er werd dikwijls zeer goed gecombi neerd. Het is vooral de techniek, die nog dikwijls te wensen overlaat en daar kan met door training nog wel het een en ander aan verbeterd wor den. De C-jeugd speelde in Oostrum vriendschappelijk tegen de school jeugd een spannende wedstrijd die met 00 eindigde. De B2 jeugd verloor in Oostrum met 61. A2 verloor thuis van Merselo A2 met 32. Programa voor a.s. zaterdag: Wittenhorst CLeunen C 2.30 vertrek 2 uur. Leunen B-comb.-Molenwiekers 2.00 Leunen A2Molenwiekers 3.00 Voor Leunen Al zal waarschijn lijk ook nog een uitwedstrijd komen, waarvoor verwezen wordt naar de mededelingen in 't clublokaal. Programma zondag: Meterik 3Leunen 2 12.00 vertrek 11.15 uur. Leunen 1Molenwiekers 3 1.30 Het le damesteam van V.C. Rooy trok zaterdagavond naar Helden- Panningen om daar Concordia te bekampen. De twee koplopers heb ben elkaar niets toe gegeven en de inzet gedeeld. Het 2e damesteam kwam tegen 't bezoekende UVS ook niet verder als een 22 gelijkspel. De V.C. Rooy- dames namen een comfortabele 20 voorsprong, maar UVS wist de res terende twee sets te winnen, zodat een zeker lijkende overwinning nog in een gelijkspel eindigde. Het jeugdige 3e herenteam wist een prachtige 31 overwinning op TVC 3 te behalen. Met technisch goed verzorgd spel, wist V.C. Rooy 3 de Venlonaren te kloppen, 'n Com pliment voor de derde zestallers. Het le herenteam moest zaterdag in Venlo de derby tegen UVS be strijden. Na een vertraging van bij na een uur kon begonnen worden aan deze Noordlimburgse aangele genheid. De eerste set werd door V.C. Rooy met 1512 gewonen. De tweede set was spoedig beslist, met 15—6 bracht V.C. Rooy de stand op 02. De derde set was dankzij een beter aanval, óók voor V.C. Rooy, wat uiteindelijk een 03 zege voor de Venrayse-heren betekende. De stand in de districtsklasse noord heren: VCM 6 6 0 12 18-5 V.C. Rooy 6 5 1 10 16-4 Madjoe 2 6 4 2 8 13-8 Were Di 3 2 1 PSV 2 4 2 2 VCH 3 12 UVS 4 13 Activia 5 14 Advendo 5 14 Sios 4 0 4 7-4 9-6 4-7 4-10 6-14 4-14 4-12 Programma: Heren 23 nov.: Valuas 3V.C. Rooy 3 V.C. Rooy 2—TVC 2 Advendo 1V.C. Rooy 1 Dames 23 nov.: V.C. Rooy 2—TVC 1 20.15 20.00 19.30 niet mee. Nu na een lange tijd deze spert weer op het programma stond, bleek dat vele, verschillende grepen gemakkelijk door elkaar gehaald of vergeten werden. De heer Rooy- ackers had hen echter gauw op weg geholpen. De originel valbreekoefeningen en deze jiu jitsu-training maakten er weer een gezellige trainingsavond van. A.s. vrijdag zal de zaal bezet zijn en kunnen we dus niet trainen. Dinsdagavond 8 uur zijn we natuur lijk weer allen aanwezig. Eventuele belangstellenden zijn altijd welkom en hebben gratis toegang. Door allerlei omstandigheden had den we dinsdagavond de tweede judomat nog niet in Venray kunnen krijgen. Het bestuur zal echter nog proberen ze deze week uit Roermond hierheen te krijgen. Daar het weer erg druk was op de mat, hadden we dinsdagavond ter afwisseling een jiu-jitsu-training. De beginnelingen waren al direkt enthousiast temeer daar ze hier met de echte en doeltreffende zelfverde diging werden geconfronteerd. De oudere leden zat het vanavond echt voetbalschoenen Grotestraat 6 P.D.V. DE ZWALUW Zaterdag 23 november a.s. alge mene ledenvergadering, aanvang 8 u. precies. Attentie. Liefhebbers, dit is voor U de laatste kans tot het afhalen van prijzengeld en het bestellen van ringen, ook derby's. POSTDUIVENVERENIGING YSSELSTEYN Op 15 december a.s. organiseert P.D.V. Ysselsteyn een nationale ten toonstelling, welke in hoofdzaak be doeld is voor de leden van de C.C. De Vriendenkring en dan ook wel de C.C.-tentconstelling genoemd wordt. Tevens zullen hier alle kampioe nen van de C.C. tentoongesteld wor den en zullen de diploma's aan de diverse kampioenen worden uitge reikt. In alle klassen is een pracht van een beker te winnen. We vertrouwen er op, dat zeer vele Venrayse melkers aan deze tentoon stelling zullen deelnemen. Jarenlang kwamen wij met onze duiven naar Venray, komen jullie voor deze ene keer nu eens naar Ysselsteyn, 't zal er beslist gezellig zijn. Inschrijfformulieren zijn vanaf woensdag a.s. verkrijgbaar bij M. Poels, Grotestraat 26, Venray. Over de eveneens te houden bon nenverkoop zullen wij nader berich ten. Tot zien in Ysselsteyn. De schaakclub Venray speelde zondag j.l. haar tweede competitie wedstrijd tegen Maasniel. Hoewel er aanvankelijk goed partij werd gegeven, bleek het de Venray ers de ze middag toch niet mee te zitten, mede ook doordat er twee invallers opgesteld moesten worden. In diver se partijen werden fouten gemaakt die beslist niet nodig waren geweest en waarvan Maasniel dankbaar wist te profiteren, zodat hun voorsprong langzaam uit liep tot een voor Ven ray niet meer in te halen achter stand. Persoonlijke uitslagen: A. LucassenGeurts 01 Fr. BroensFriezen VaVa W. Jeukende Loey 01 Th. JeukenRijvers 01 J. VerhaeghA. Thielen 10 P. RouvroyePast. Nespon VaVa J. Veldhoven—R. Eist 0—1 V. v. Mil—J. Naus 0—1 F. de JongVrinzen 01 Mevr. SpeeJ. Selders 10 In verband met de aanschaf en vernieuwing van materiaal en nog enkele bijzonder uitgaven gaat de S.C. Venray een loterij houden, wel ke binnenkort van start gaat. Wij hopen op een spontane medewerking waarvoor de schaakclub U bij voor baat dankt. ST. CHRISTOFFEL Zondag 17 nov. werden te Bleyer- heide de Limburgse jeugdkampioen schappen gehouden. Door 20 deelne mers werd ingeschreven voor deel name. Voor de eerste maal in de historie van St. Christoffel werd door twee van onze leden hieraan deelgeno men. Beide leden hebben het tot een goed einde gebracht. Dhr. W. v. d. Heuvel behaalde met de navolgende cijfers de 4e plaats: vrije oefening 7,75, paard volt. 8, ringen 7,1. rek stok 7,3, paardsprong 8,25, brug 7,17 De heer Jos Jacobs behaalde de 17e plaats met de cijfers: vrije oef. 7,5, paard volt. 6, ringen 6,25, rek stok 5. paardsprong 6,3, brug 6,55. De heer W. v. d. Heuvel behoort thans tot de Limburgse keurturners. Bij deze groep hebben wij goede verwachtingen van hem. Dit is te vens een stimulans voor de vereni ging. Afgelopen week ontving onze ver eniging een uitnodiging van de turn en sportvereniging uit Stralen Did. om op te treden met een groep da mes en heren bij een turnuitvoering in Stralen op 1 december a.s.. Onze medewerking is inmiddels toegezegd. van zaterdag 29 nov. 1913 Het gemeentebestuur van Ven ray zal op 11 december a.s. in de Muziekzaal te Venray publiek ver- koopen: 232 perceelen Gemeente grond, zijnde woeste heidegronden, zeer geschikt voor cultivering tot bouw- of weiland en vestigen van boerderijen. Notaris Linssen te Venray, maakte bekend, dat zijn kantoor voortaan op zon- en feestdagen om 10 uur gesloten is. Door het gemeentebestuur is een lokaal gehuurd van den heer M. Goumans op de Groote Markt, al waar met ingang van 1 Jan. a.s. het kantoor van den Gemeente-ontvan ger zal gevestigd worden. Evenals in vele andere plaatsen in Limburg heeft ook Venray-dorp zijn zalen, waar vergaderingen van Boerenbond en Zuivelbond, cursus sen in dit of dat gehouden worden. De gehuchten dezer gemeente zijn echter niet allen zo rijk bedeeld met zulke gebouwen en daarom gaf de Burgemeester tot heden altijd verlof voor genoemde doeleinden een lo kaal eener school te gebruiken, on der voorwaarden het weer rein en netjes op te leveren. Heeren Wethouders met zes raads leden oordeelden echter anders. Vanaf heden worden voor vergade- dingen geen schoollokalen meer be schikbaar gesteld en zal men tot de café's zijn toevlucht moeten nemen. Te Oostrum is door de heer Arment, zuivelconsulent in Limburg een cursus begonnen in melken en melkbehandeling. De heer Hub. Lucassen behaal de te Well de derde prijs (zilveren met diploma) met de voordracht „De ongelukkige schoolmeester", met 37 punten. Wij laten hier een ingezonden stuk volgen op het verhandelde in de laatst gehouden Raadsvergade ring in Venray, in 1913: Er staat geschreven: „In het zweet uws aanschijns zult gij uw brood verdienen", en dit was op onzen Raad Zaterdag wel degelijk van toe passing. Indien de thermometer 5 graden onder het vriespunt had ge staan ,kon er niet harder gestookt zijn geworden. Nauwelijks gezeten wierpen de heeren kwaadaardige blikken naar de kachel, alsof zij het helpen kon dat men haar zoo hard stookte. De in de omgeving der ka chel zittenden of hangenden kregen allerlei teekens om den vuurgloed te temperen, hetgeen na eenig haspelen gepaard gaande met het branden der vingers en het omvallen van 't kachelscherm wat eenerzij ds een onderdrukt gegiechel, anderzijds een bestraffend wenkbrauwen fronsen tengevolge had gelukte. Nadat we een poosje beken ge veegd hadden gingen we trammen en we tramden naar Helden en Ge- mert, naar Deurne en Weeze, net zoo lang totdat de Voorzitter opmerkte, dat er alleen gevraagd werd of men via Wanssum naar Horst wilde, wat (Vervolg z.o.z.)

Peel en Maas | 1963 | | pagina 13