SERVIEZEN P. VAN ES Ariaens Kosnian &Zn. V.C.ROOY S.V. LEUKEN DUIVENSPORT SCHAKEN HANDBOOG <VD Het N.I.P.0. machinebankwerkers constructiebankwerk Huishoudelijke artikelen U COENEN De knoop doorhakken Sterk tafelzeil en plastic^ 2i Machinefabr. Gebr. Douve Reuze keuze in POUWELS Waren! UIT ERVARING GO BANDEN M S banden Kersve Grotestraat 6 Het le damesteam van V.C. Rooy ontving zaterdagavond bezoek van het Wellse Tornado. Het is een goe de partij volleybal geworden, waarin de V.C. Rooy-dames veruit het bes te van het spel hadden. Het werd 'n verdiende 31 zege. Voor de derde keer bleef V.C. Rooy 1 ongeslagen. Het 3e herenteam leverde zaterdag een fraaie prestatie, door in Venlo TVC 3 een gelijkspel af te dwingen. Dit betekende tevens het eerste winstpunt voor het jeugdige V.C. Rooy-team. Het le herenteam had zaterdag het Helmondse VCH op bezoek. Na drie kwartier goed volleybal hadden de V.C. Rooy-heren de wedstrijd met 30 in hun voordeel beslist. In de eerste set was VCH „nergens", met 156 was deze set snel bekeken. In de 2e set bood VCH meer tegenstand maar met 15-11 bracht V.C. Rooy de stand op 2-0. De 3e set was bij zonder spannend en lange tijd hiel den de VCH'ers stand, maar toch verloren ze met 18-16 de set en daar mee de wedstrijd. Het tweede damesteam trok zon dag naar Tegelen cm daar VCT 3 te ontmoeten. De V.C. Rooy-reserves hebben zich formidabel gehouden, door 1 winstpunt mee naar Venray te brengen. De eerste set werd met 158 verloren, de tweede en derde set leverde beide 'n 11-15 zege op, terwijl de vierde set met 159 naai de VCT-meisjes ging. 'n Gelijkspel, wat de verhouding het beste weer geeft. Hopenlijk kunen wij U de volgen de week de diverse standen geven van de afdeling Venlo. De stand in de districtsklasse dan ook eens een tussentijdse stand kunnen bekend maken, hetgeen de spanning in de strijd om een kam pioenschap zeker verhoogd. Verder hoeven we dan ook niet meer te horen van „als ik bij jullie had meegedaan ,dan had ik zus en zoterwijl, om het tegendeel te kunnen bewijzen, men eerst eens moet gaan cijferen. Pas dan zien we dat „hij" er in onze vereniging niet aan te pas was gekomen. Voor wat betreft de prestaties van onze ver eniging in C.C.-verband, kunnen we best tevreden zijn. Vele eerste en vroege prijzen werden door onze le den behaald. Slechts op een 4-tal vluchten speelden wij prijzen tekort, terwijl over het algemeen steeds en kele prijzen meer werden behaald dan in verenigingsverband. Met de CC-kampioenschappen is het echter minder gesteld. De oor zaak hiervan moeten we zoeken in het feit, dat we in onze vereniging een ander samenstelling van /luch ten hadden, met dien verstande, dat onze liefhebbers, als zij voor een kampioenschap wilen spelen, moes ten kiezen tussen C.C. en vereni ging, want beiden tegelijk gaat niet. Voor onze kampioenschappencom- missie een punt, om komende win ter eens te bespreken. Hieronder laten we onze kampioe nen volgen, welke wij allen felicite ren met hun behaalde successen. Kampioenschappen le Tour: 1. J. Janssen 2534 P- 2. J. Janssen 2186 P- 3. Munckhof-Poels 2102 P- 4. G. van Houdt 1658 P- Kampicenschappen 2e Tour: 1. L. Coopmans 1465 P- 2. L. Coopmans 1412 P- 3. P. Philipsen 1256 P- 4. E. Oudenhoven 1078 P- Fond 3e Tour: 1. P. Philipsen 1027 P- 2. M. de Bruin 1024 P- 3. J. Bastiaans en Zn. 715 P- Grote Fond 4e Tour: 1. G. Boom 775 p. 2. J. van Haren 771 P- Jonge duiven 5e Tour: 1. A. Loonen 1150 P- 2. E. Vermeulen 1134 P- 3. A. Willems 1132 P- 4. J. Custers 1024 P- 5. A. Willems 895 P- 5. J. Willems 895 P- Late jongen 6e Tour: 1. J. Verstegen 1116 P- 2. L. H. Willems 889 P- Noord heren: V.C.M. 4 4 0 8 12-3 V.C. Rooy 4 3 1 6 10-3 Madjoe 2 4 3 1 6 9-5 PSV 2 2 2 0 4 6-0 U.V.S. 2 1 1 2 4-4 Advendo 4 1 3 2 3-11 Were Di 1 0 1 0 0-3 V.C.H. 2 0 2 0 1-6 Sios 2 0 2 0 2-6 Activia 3 0 3 0 2-9 Het programma voor de komende weken: Heren zaterdag 9 nov.: VC Rooy 2Concordia 19.15 V.C. Rooy 3Hovoc 2 20.00 PSV 2—V.C. Rooy 1 18.00 Zaterdag 16 nov.: V.C. Rooy 3—TVC 3 20.00 U.V.S.—V.C. Rooy 1 19.00 Dames zondag 10 nov.: TVC 2—V.C. Rooy 2 11.45 Zaterdag 16 november: V.C. Rooy 2—U.V.S. 19.15 ConcordiaV.C. Rooy 1 18.30 Leunen \1 speelde ,zondc|g tegen Ysselsteyn 3 thuis en won met 5-1. Vooral voor rust werd er mooi ge speeld met snelle en goede combina ties in de Leunse voorhoede, terwijl de achterhoede het fel spelende Ys selsteyn geen kans gaf. De rust ging in met een 20 voorsprong voor Leunen. De tweede helft was soms vrij slap. Nog enige goede doorbraken van Leunen, die nog 3 goals opleverden, terwijl Ysselsteyn voor zijn harde werken ook met 1 doelpunt werd beloond. De pupillen verloren zaterdag te gen Merselo thuis met 20. Programma voor a.s. zaterdag en zondag: Zaterdag: Merselo BILeunen BI 3.00 vertrek 2.30 u. Leunen AlResia Al 4.00 Zondag 12 uur: Hegelsom 3Leunen 1, vertrek 11.15 P.D.V. DE ZWALUW Na vele uren van tellen en cijfe ren, is het Jac. Arts, ondanks alle moeilijkheden, toch gelakt iom de kampioenen van onze vereniging bij elkaar te krijgen. Het was ditmaal wel een zeer in gewikkelde zaak, nu hij de punten van de vereniging zelf uit moest tel len. Dat dit hem prima afging, be wijst het feit dat er geen reclames waren. Hopenlijk gaan we het volgende seizoen in onze vereniging ook de puntentelling van de C.C. aanhou den, dan weet ieder lid waar hij aan toe is, en heeft men altijd controle. Met deze punten zou men Navluchten 5e Tour: W. Peters, winnaar beker. Generaal onaangewezen: 1. J. Janssen V. 17303 2. J. Bastiaans en Zn. 15990 3. J. Verstegen en Zn. 15217 Generaal aangewezen 3 duiven: 1. J. Janssen V. 13652 2. Munckhof Poels 10701 3. J. Bastiaans en Zn. 10327 Generaal aangewezen le duif: 1. Munckhof-Poels 4929 2. J. Janssen V. 4426 3. M. de Bruin 4167 Vorige week heeft S.C. Venray af scheid genomen van de heer J. Pe ters, die na een 14-jarig lidmaat schap de vereniging ging verlaten in verband met verhuizing naar Venlo. Niet alleen als lid, maar zeker ook als voorzitter in de periode van 1956- 1963, heeft hij de Venraysche Schaakclub grote diensten bewezen, in het bijzonder het jaarlijkse inter nationale schaaktoernooi en de vriendschappelijke betrekkingen met div. buitenlandse verenigingen, die hij mede tot stand heeft gebracht. Als speler verliest de schaakclub on getwijfeld haar sterkste speler Dit heeft hij wel bewezen door in de laatste jaren viermaal 't persoonlijk kampioenschap van Venray op zijn naam te brengen. Als dank voor zijn vele werk werd hem door de leden van de schaakclub een schaakbeek aangeboden. Evenals vorig jaar heeft ons enige vrouwelijk I'd, mevr. Spee-Dorn, deelgenomen aan het internationale schaaktoernooi te Amsterdam, ver zorgd door de Danlon-fabrieken. Een eerste prijs die /e het vorige jaar behaalde, wist ze ditmaal niet te evenaren, dit v.vn. indeling in een hogere klasse. De vriendschappelijke wedstrijd op j.l. zondag tussen Soranus Bcu- koul en St. Anna, Venray, gehouden op de banen van St. Anna, heeft een zeer spannend verloop gehad. Om precies 2 uur .u-riveei den de lands kampioenen. Na een welkomstwoord door de voorzitter van St. Anna, die- ock na mens zijn vereniging zijn vreugde uitsprak, de eer ie mogen hebben, een wedstrijd te schieten tegen de landskampioenen. Hij was ervan overtuigd, dat het een zeer sportie ve strijd zou worden, doch hoopte ook dat de wedstrijd spannend zou mogen zijn en spoorde de mannen van St. Anna aan, om de jas die ze zouden halen van Soranus ,zo klein mogelijk te houden. Na een dankwoord van voorzitter Maasen van Soranus, die meende dat de voorzitter van St. Anna wel wat pessimistisch was, gezien de re sultaten die hij de laatste 2 jaren van St. Anna gezien had. Ook de heer Maassen verwachtte zeker een spannende strijd, wat de hierna vol gende cijfers wel bewijzen. In 25 pijlen werd geschoten: Soranus I 1278 punten Soranus II 1206 punten Soranus III St. Anna I St. Anna II St. Anna in 1085 punten 3569 punten 1278 punten 1224 punten 1110 punten 3612 punten Teamschutter Maassen van Sora nus schoot 231 punten. Teamschutter Wijnhoven van St. Anna schoot 232 punten. Na deze spannende wedstrijd werd door St. Anna ter ere van het be haalde landskampioenschap aan So ranus een koffietafel aangeboden. Na een afscheidswoord door de voorzitter van St. Anna en een dankwoord van de voorzitter van So ranus, die dit een zeer spannende wedstrijd vond en ook hartelijk dankte voor de prima koffietafel, maar toch nog moest mededelen, van de schutters van zijn le zestal dat deze nog 10 pijlen wensten te schieten ,om mogelijk een overwin ning te behalen. Hieraan werd di- rekt begonnen en de uitslag was over deze 10 pijlen. Soranus 501 punten St .Anna 503 punten. Teamschutter Maassen schoot 90 punten; teamschutter Wijnhoven schoot eveneens 90 punten. Het was reeds ver in de avond toen de schutters en supporters van Soranus zeer voldaan over deze mid dag, huiswaarts keerden. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Willibrord-zondag. 6.30 leesmis voor int. v. d. fam. Philipsen-Cremers; 8.10 leesmis voor Antoon van Asten; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor zekere intentie; 2 uur lof. Maandag: 7.30 leesmis voor Wil helmus Hubers. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Lemmens-Poels. Woensdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d .fam. Lemmens-Maas. Donderdag: 7.30 leesmis voor Leo nard Spreeuwenberg-Kemmelings. Vrijdag: 7.30 weekdienst v. Antoon van Asten. Zaterdag: 7.30 maanddienst voor Antoon Pouwels. Gelegenheid om te biechten van 67 uur. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Willibrord-zondag. De eerste koliek- te is voor het binnenlands aposto laat onder andersdenkenden en on- kerkelijken. De tweede kollelcte v. d. kerk. Om 6.45 leesmis; 8 uur lees mis van dankzegging; 9.15 hoogmis voor Pater Mathijssen v.w. de H. Stede. Om 10.30 leesmis voor de overleden familie Verkoeijen-Jans sen; om 3 uur lof. Maandag: 7.30 leesmis voor Cor- nelis van Leipsig; om 8 uur leesmis voor Nella Kusters. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de ov. fam. Emons-Janssen; kindermis voor de meisjes; 8 u. lm. voor icijuc-i, Asselberghs. Woensdag: 7.30 gezi.- jaai-g. voor Martinus Peeters; 8 u. lm. v. Catha- rina Beckers-Dommeck. Donderdag: 7.30 lm. voor Gerard Willemse (kindermis voor de jon gens); 8 u. lm. voor Martin Croy- mans. Vrijdag: 7.30 gezongen jaargetijde voor Martinus Heesen; 8 uur geen H. Mis. Zaterdag: 7.30 gezongen jaargetij de voor Hendrik en Lena van Soest; 8 uur geen H. Mis. Biechtgelegen heid van 45 en van 6.307 uur, daarna lof. Kerkpoetsen: Mientje Litjens en Mia Claessens. Acolythen: 6.45 G. Cornelissen en Gerrit Jenniskens; 8 uur J. Jennis kens en H. Claessens; 9.15 J. van Vegchel, J. Litjens, L. Jenniskens en A. Loonen; 10.30 N. Pijpers en M. Kusters. A.s. zondag komt de Rector van de Vredepeel een kollekte houden voor zijn kerk. Solidariteit!maar ook waar dering en dankbaarheid. In uw geacht weekblad van vori-, ge week schreef U onder „Overpein zingen" over solidariteit die ik mocht ontvangen nadat mijn woonhuis was afgebrand. Dit medeleven van ons bedrijf en mijn mede-arbeiders heeft mij in derdaad zeer getroffen. Deze belangeloze medewerking was voor ons een grote steun. Middels dit schrijven moge ik U er echter op wijzen dat ook het Ge meentebestuur van Venray mij alle medewerking heeft aangeboden. Terstond na de brand kreeg ik een nieuwe woning aangeboden. Vanwe ge de kosten, alsmede onze gebon denheid aan de huidige plaats deed ons afzien, dit op zich mooie aan bod te accepteren. Enkele dagen later kreeg ik, ge heel gratis, ter beschikking een hou ten woning aan de Merseloseweg. Deze woning was verplaatsbaar, zo dat ik hiervan dankbaar gebruik heb gemaakt. Aan iedereen dus, die mij zo echt fijn heeft geholpen, mijn oprechte waardering en grote dankbaarheid. P. v. d. Broek Wij vragen nog steeds P ER SON EE I geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd-- aan de fabriek,, bij de portier N.V. INALFA VENRAY Het is nog altijd opmerkelijk hoe de koopprijs van huizen met snelle sprongen stijgt. Een vrij nieuw ge bouwd huis, opgeleverd voor een prijs van b.v. 25.000,zal bij ver koop nu zeker 5 a 6 duizend gulden meer opbrengen. De handel in oude re huizen toont zelfs nog gekkere sprongen. Er is een soort wilde handel in huizen ontstaan, zodat hier als waar demeter met recht geldt: dat wat een gek ervoor geeft. Hetzelfde geldt trouwens voor bouwgrond. De Nederlanders doen moeite zich nog een plaatsje in het steeds voller wordende land te verwerven. On danks de sterk gestegen prijzen is het aantal mensen dat een eigen huis bezit, na de oorlog veel groter ge worden en dit aantal groeit nog snel aan. Er is dus een grote vraag naar huiszenbezit en bouwgrond, hetgeen uiteraard in de prijzen merkbaar is. Er zal echter altijd een grote ca tegorie blijven voor wie het bezit van een eigen huis onbereikbaar blijft. En toch moeten ook zij een onderdak vinden. Zij zijn dus aan gewezen op huurhuizen, hetzij met steun van de overheid tot stand ge komen of gebouwd door en in het bezit van particuliere ondernemers. Maar ook voor deze huurhuizen is de waarde van de bouwgrond sterk gestegen, hetgeen dus leidt tot ho gere huurprijzen naast de voort gaande stijging van de bouwkosten. Ondanks de subsidies uit 's rijks schatkist voor de woningwetwonin gen en voor particuliere bouw tot een bepaalde grootte, kwam de huurprijs van deze nieuwe woningen toch reeds ver boven de huur van overeenkomstige vooroorlogse hui zen te liggen. De sinds 1950 toege stane huurverhogingen dezer oudere woningen zij toch bepaald ten ach ter gebleven bij de stijging dei- kosten voor nieuwbouw, waardoor de huurders van dezp woningen nog immer in een bevoorrechte positie verkeren, zelfs in vergelijking met de huurders van de zwaar gesub- sideerde woningwetwoningen. Het zijn hoofdzakelijk politieke factoren, die een rem hebben gezet op het stijgen van de huurprijzen der vooroorlogse woningen, nog meer dan economische overwegin gen. Het toestemmen in een verho ging der huren is geen populaire maatregel. Ieder die van deze kunst matig gedrukte huurprijs geniet, wil dit voordeel graag gegarandeerd. En daar schuilt de poltieke moeilijk- .^.^^emerszijde wil men iGoiisvernoguigen zien als een delen in de igestegen welva^irt, dus als een daadwerkelijke verhoging van de levensstandaard. Moet zo'n loons verhoging weer geheel of gedeelte lijk worden uitgegeven aan hogere huurprijzen dan heeft men er geen voordeel aan en zo'n maatregel is dus politiek niet aantrekkelijk. Ook bij de zo juist afgesproken loonsverhoging van tien procent in 1964 is de huurverhoging weer angst vallig er buiten gehouden. Als die komt en zij moet in het komende jaar wel worden toegepast om niet nóg meer bij de prijzen van nieuw bouwwoningen ten achter geraken zal er weer een politiek gevecht worden geleverd over de vraag of die verhoging gehéél of gedeeltelijk zal worden gecompenseerd met nog een loonsverhoging. Zo blijven wij maar in een krin getje ronddraaien, want de nu aan vaarde loonsverhogingen zullen de bouwkosten van nieuwe woningen dus wederom doen stijgen en dus ook de huurprijzen daarvan, zodat zelfs na een komende huurverhoging de afstand tussen huurprijzen van oude en nieuwe woningen maar nau welijks iets zal verminderen. Zo blijft een groot deel van ons volk profiteren van deze situatie, speciaal de al wat ouderen, terwijl een an der deel, voornamelijk jonggehuw den, zijn aangewezen op de feitelij ke duurdere nieuwe woningen, ter wijl deze toch met een deel van ons belastinggeld gesubsidieerd blijven. Het blijft een ongezonde toestand, die hoofdzakelijk uit politieke angst van jaar tot jaar geprolongeerd wordt. Het heeft mede tot gevolg, dat de bouw van huizen aan een vergunningenstelsel gebonden blijft en dus geremd wordt, waardoor het aantal woningzoekenden nog nau welijks afneemt. De Nederlandse nuchterheid en za kelijkheid laten ons op dit punt le lijk in de steek, ondanks de nood van de tienduizenden woningzoe kenden. Toch zullen we er eens aan moeten wennen een groter deel van ons inkomen te moeten bestemmen voor het genieten van het door de Nederlander gewenste vrij ruime woongenot. AGENDA CENTRALE KAB VENRAY Maandag 11 november 20 uur in zaal Manders, Maasheseweg Werk vergadering waarop het Mulo en Gymnasium onderwijs behandeld zal worden. Dinsdag 12 november 20 uur in zaal Rongen te Oirlo Ontwikkelings avond voor de gezamenlijke stands organisaties van Oirlo. Donderdag 14 november 20 uur in Hotel Kemps bestuursvergadering KAB Venray. reuze keuze in Pouwels Warenhuis Hofstraat 10 Tel. 1566 TE KOOP electr. kachel kamerkad\el oliehaard kolenhaard damessportrij V j el heren sportrijwr^l bromfiets kinderfiets 6-14 j\ wringer 2pers. auto heren sportfiets bij J> H. SEIJKEN Eikenlaan 52 Venray1 Sjaals Handschoenen Maillots bij EBBERINK hoek Marktstraat-Schoolstraat Aspergetelers, laat uw gronden voor ilieuwe aanplan1 vóór de ginter ploegen 2 voren bov^r-elkaar, elke gewenste diepteSTevens voor afsnijden van' aspe^g^loof. G. VAN SOE! Stationsweg 37 Enige Wollen Smyrne VLOERKLEDEN door Groothandel op Jaar beurs gebruikt; f 150 - p st. Grote maten. Niet van nieuw te onderscheiden. Evt. thuis te bezichtigen. Brieven onder nr. 811 bureau van dit blad. VERLOREN lederen kinderpolskoker Terug te bez. Internaat St. Jozefklooster of Wilbertweg 4b Geijsteren, tel. 04782-374 (Nederlands Instituut voor Publieke Opinie) vraagt enqueteurs 1 en enquetrices om als regel maandagavond in hun gemeente vraagge sprekken te houden aan de hand van vragenlijsten. Vergoeding op basis van gewerkte uren. Min. leeftijd 21 jaar. Vraag inl. bij het N I P.O., Barentszplein 7, Amsterdam Vermeld op uw brief letter AL TE KOOP goed o: rhouden-ouder met 41 a. tujninand, 2 kip pen hokken^érote nfeq^'uimte. Grootdorp 44, Merse; Jy voord Soli L te HORST vraagt voor spoedige indiensttret Sollicitaties te richten aan boven bedrijf Americaanseweg 19, tel. 04701 Na 18 unr tel. 04709-1041. gebakstellen, kop en schol toiletstellen, drinkstellen, verder alle glas en porsele HOFSTRAAT 10 TELEFOON 156( Langstraat GOMNIANS K LE Dl Breng vrijblijvend een bezoek aan onze groie t Wij hebben een zeer uitgebreide keuze SPI aan zeer scherp concurrerende prijz j Ook vindt U bij ons alle merkartikelen Trix, treinen, Dinky Toys, Faller zelfbouw, poppen, Schildpad, Cinderella, Drei H. Wildebras looppoppen. Speciale aanbieding in baby-poppen 60 c zo goedkoop. Ook hebben wij ruime keuze merieën, byouterieën, lederwaren, luxe-artiku houdelijke artikelen, Sola, Brabantia, Tom: ^M. DIJKS-R0NGEN OVERLOON „Museum Wjj ontviDgen juist een grote pa voor modder en sneeuw. Het nieuwste voor de komende gladde wegen i 15 pet. korting. Gratis Ook te leveren met wielen, elke maat zolang de voorraad strekt. Koop rustig en op uw gemak in onze speciale afdeling HOFSTRAAT 5 TEL. 1270-04780 op het Hoge kwaliteit

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6