INTERNATIONALE ARBEIDSBEVOLKING in Venray S.V.V. NIEUWS lekker en gezond BILJARTEN M.H.C.VENRAY GYMNASTIEK RIAENS-ROYERS VRIJDAG 8 NOVEMBER 1963 No. 45 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCRHOF NV. VENRAY WCPIfRÏ AH VflflP VPNPAV CN flMQTRPIfPW AD VERTENTIFPRU8 8 ct. per mmlten Venray 175) GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TRI. 1512 GIRO 1050652 V* JLwJJiiVlJ.Lr.rVU V UW1\ V LilllUi 1 Ijil U1HO 1 ULilVUI PRIJS PER KWARTAAL t 1.50 (bu ABONNEMENTS- Be politie-agent, die zondagavond dienst had op het politiebureau, stond voor de moeilijke opgave zich verstaanbaar te maken aan een Duitser, een Engelsman, een Spanjool en een Griek. De pa trouille had ze maar doorgestuurd, toen er iets mis scheen. Voor hetzelfde geld had hij boven dien nog een Belg, een Hongaar en een Turk op bezoek kunnen heb ben, want ook die nationaliteiten zijn in Venray thans vertegen woordigd. Het aantal vreemde ar beiders stijgt, evenals het aantal nationaliteiten. HONGAREN Een aparte groep hieruit vormen de Hongaren. Indertijd met de Hon gaarse revolutie zijn veel jonge mannen hun vaderland en daarmede het communistische regime ont vlucht en hebben allerwege in Euro pa onderdak gezocht en gevonden, ook in Nederland ,ook in Venray. Deze mensen willen en kunnen niet meer naar hun vaderland terug en proberen dus als het hen ergens bevalt daar zo lang te blijven tot ze na 5 jaren geneutraliseerd kun nen worden en een ander nationali teit krijgen. Deze mensen hebben zich dus geheel aangepast en probe ren hun vak zo goed mogelijk te le ren en verder op te komen. Ook in onze Venrayse industrie bekleden enkele van deze mensen reeds voor aanstaande posities ,al is hun aantal belangrijk afgenomen, daar zij el ders in den lande schijnbaar betere promotiekansen vonden dan hier. SPANJOLEN Neemt het aantal Hongaren af, dat der Spanjolen stijgt. De Federa tie van metaalbedrijven heeft, toen bleek dat in Nederland geen of te weinig arbeidskrachten voor deze industriesector te vinden waren, 'n paar mensen naar Spanje gestuurd om daar eens uit te kijken naar werklozen. In Spanje bleek de nodige bereid heid te zijn om naar Nederland te komen en toen is via het Rijksar beidsbureau een officiële wervings- aktie in Spanje in gang gezet. Dat gaat allemaal vrij ingewikkeld; de Spaanse regering wijst gebieden aan, waarin men werven mag en zegt precies hoeveel arbeidskrachten men daar mag halen en er zijn nette kon trakten opgesteld, waarin precies is vastgelegd welke de rechten en plichten van zo'n gastarbeider wel zijn. Thans werken 36 Spanjolen in Venrayse industrieën. Deze mensen hebben contractueel een loon van 94,bruto, inclusief tariefloon en huurcompensatie (voor op gesteld dat ze volwassen zijn). De ongehuwden wordt '15,kost geld ingehouden per week, de ge huwde 5,De kostwinners onder hen en de gehuwden worden verder 30,per week afgehouden, die via de industrie naar huis gezonden worden. Na een jaar werken hebben ze recht op een extra week vakantie, die ze ook nodig hebben voor de reis naar hun vaderland, die door de in dustrie wordt betaald. Het grootste gedeelte van de „Venrayse Spanjolen" is onderge bracht in Hotel 't Hert, hoewel de laatste tijd nu meer particulieren hiervoor interesse hebben ze ook gewoon in Venrayse families worden opgenomen. Ze passen zich vrij snel aan, ook wat de taal en de gewoon ten betreft, al blijven ze wat onbe grijpend staan tegenover de Hol landse gezelligheid in huis en het flauwe eten. Kunnen ze eens wat knoflookworst en andere pikante Spaanse dingen te pakken krijgen, dan is het feest. Hij stelt niet veel eisen aan zijn pensionkamer, die wat hem betreft er als een monniks cel uit mag zien. Maar eigenaardig is, dat hij na enige weken in Ne derland te zijn altijd om een voorschot komt vragen voor een nieuw pak, voor nieuwe schoenen, omdat hij zelf ziet dat hij er met zijn Spaans plunje tussen de Nederlan der i.e. Venrayse arbeiders toch maar schamel op staat. Momenteel is het aanwerven van Spaanse arbeidskrachten bijzonder moeilijk, doordat van de ongeschool den alleen de ongehuwden toestem ming krijgen om buiten Spanje te gaan werken, terwijl een geschool de arbeidskracht prakisch geen toe stemming meer krijgt. Men begrijpt wel niet goed waarom, want het aantal werklozen in Spanje is nog enorm, maar de feiten liggen er nu eenmaal! GRIEKEN Hoewel de werving in Spanje nog officieel doorgang vindt, heeft b.v. Inalfa het zekere voor het onzekere genomen en heeft via bevriende re laties geprobeerd Grieken te werven in Griekenland, waar ook werkloos heid heerst. Dit is gelukt en momen teel werken op deze fabriek 8 Grie ken. Het heeft er alle schijn van dat binnenkort ook een officiële wer- vingsaktie via het Rijksarbeids bureau in dit land zal starten. De Grieken werken hier onder dezelfde condities als de Spanjolen en zijn ondergebrcaht in Hotel 't Hert. Ergens verraden ze hun klas sieke aard, want zowel op hun kle ding als in hun gedrag blijken deze mensen erg stipt te zijn. Ze zijn gauw tevreden, klagen bijv. niet over het voor hen vreemde eten, maar passen zich rustig aan. Het enige waar ze over klagen is de kou. Hoewel ze op sportgebied hun man netje staan en b.v. met de Spanjo len deel uitmaken van een perso- neelselftal en behoorlijke voetballers blijken voelen ze er bar weinig voor mee te gaan zwemmen, want het water is hen te koud af Wat bezielt nu deze mensen om naar Nederland te gaan, een voor hen totaal vreemd land, met andere gewoonten, met een voor hen zo moeilijke taal. Zijn het avonturiers, zijn het desporados, mensen, die het niet schelen kan waar ze werken en wat ze doenZo is het beslist niet. Op de eerste olaats krijgen ze nooit en te nimmer een pas, als ze wat op hun kerfstok hebben. Op de tweede plaats zijn ze verschillende malen streng medisch gekeurd. Dat geeft dus al bepaalde zekerheden. Het doel, waarmede deze mensen naar Holland komen, is dóódsimpel, om geld te verdienen. In hun eigen land werkloos of zwaar onderbe taald, zien ze hier kans om goed geld te verdienen, dat overge maakt naar hun land feitelijk dubbel telt. Dat ze flink sparen, tonen de wis sels aan, die iedere maand naar huis gaan en waarop gewoonlijk heel wat meer staat dan de verplichte 30, per week. Dat daarnaast een tikkeltje avon- turenlust meespreekt is vanzelf. Is dat ook niet zo bij onze emigranten, die naar alle werelddelen zijn ge trokken? Voor verschillende van hen is Ne derland een land met ongekende mo gelijkheden en dat er onder de on gehuwden nog al eens gesproken wordt om hier te blijven, zich te laten neutraliseren en de Nederland se nationaliteit aan te nemen, toont wel aan, dat zij hier mogelijkheden zien, die hun eigen vaderland thans nog niet bieden kan. TURKEN Dezelfde industrie heeft op dezelf de wijze via relaties dus ook een twintigtal Turken naar Venray gehaald. Nu hebben wij van Turken nog van die kleuterschool-ideeën, we beschouwen hen als zo'n soort paschas, met van die wijde pofbroe ken aan en een tulband rond hun hoofd, om van harems e;d. maar niet te praten. Het blijken echter nette mannen te zijn, die zich hoofd zakelijk door een wat donker Uiter lijk onderscheiden van ons Neder landers. Mensen, die keurig in en op kle ding zijn en die even normaal wer ken als een gewone Venrayse werk nemer. Er zijn kantoormensen onder zelfs een verkoper, die echter hier als ongeschoolden betere kansen zien, dan in eigen land. Ze komen uit de streek rond Istanboel, tussen Zwarte Zee en de zee van Marmora. Het zijn Christenen, die in een pen sion in Maashees zijn ondergebracht en Moslems, die in Gennep zijn ge logeerd. Hun godsdienst laat hen niet toe, dat zij varkensvlees eten, waar ze ook streng de hand aan houden, maar voor het overige kan men hun iedere Hollandse kost voor zetten. Trouwens de Moslems houden zich in hun pension streng aan de voorschriften van hun godsdienst en men kan hen daar dan ook dikwijls geknield naar het Oosten gewend, vinden om hun gebeden uit te spre ken. Daarbij zetten ze zich op een vloermatje of enige andere vloerbe dekking, zelfs een pyama kan daar voor dienen. Hoe is hun verhouding nu met de Venrayse arbeiders, met wie ze ge zamenlijk hun werk verrichten? Al zijn er enkele geschoolden on der, het merendeel van hen is onge schoold. De taal is natuurlijk een ernstige moeilijkheid, maar er is nu eenmaal een internationaal vakjar gon, dat men overal ter wereld ver staat. En voor de rest doet men het met tolken. Er zijn Grieken, die Duits kennen wat hun gemakke lijker schijnt dan het Nederlands en er zijn Spanjolen, die daar wat kennis van hebben. Nou ja, de Venray er kent ook wel wat Duits en al duurt het misschien wat langer dan normaal, men be grijpt tenslotte waar het om gaat. Voeg daarbij dat b.v. onder de Spanjolen er een paar zijn, die ern stig studie maken van de Neder landse taal, dan is het duidelijk dat de taalbarrière wel ongemakkelijk, maar niet onoverkomelijk is. Over het algemeen hebben de vi-eemden zich sterk aangepast aan de Nederlandse werkgewoonten en is er vrij snel een zeker kontakt tus sen de vreemde en de eigen arbei ders. Geen der industrieën heeft tot dusver zich hoeven te beklagen over de werving en de daaruit voort vloeiende samenwerking, een dui delijk bewijs dat de internationali sering van de arbeid hier in Venray goed verloopt. Tenslotte nog een enkel woord over de godsdienst, omdat daar nog wel eens misverstand over is. Zo als gezegd onder de Turken vindt men Moslems en Christenen, welke laatste voor zover ze katholiek zijn hier normaal hun godsdienstplichten kunnen vervullen. De Grieken zijn voor het meren deel Orthodox en hebben verder geen bemoeienis met het geestelijk leven in deze streek. De Spanjolen zijn voor het meren deel katholiek en voor deze mensen is op gezette tijden een aparte H. Mis in de kapel van de Smakt, waar dan Pater Peeters in het Spaans een preek houdt, wat door deze mensen zeer op prijs wordt gesteld. BELGEN Een ander contingent „vreemde" arbeiders zijn tot slot de Belgen, waarvan hier een dertig in de Ven rayse industrieën werken. Deze men sen hebben niet zoveel kontakt met zich laten vervangen door H. Pelzer. ze 's morgens met een busje komen en 's avonds met datzelfde busje weer vertekken. Ze zijn in België geworven door een speciale agent, omdat in België in de metaalsector nogal wat ruimte was. Maar die ruimte wordt wel kleiner en men verwacht dus dat de Belgen de lang ste tijd hier gewerkt hebben, mits deze trend door blijft gaan. Zo is zich dus een internationale arbeidswereld in ons Venray aan het de buitenwereld i.e. Venray, omdat vormen, die mede door de hoogcon- van huis gelokt heeft. Mensen als U en ik ,die wellicht wel eens wat verloren lopen, wier gedragingen we soms misschien niet begrijpen kunnen, wier mentaliteit zo moeilijk is te doorgronden. Ieder van ons kan aan de internationale verbroedering der mensen een klein steentje bijdragen als we deze men sen ook als mens behandelen, hel pen, steunen en niet als een minder waardig soort „vreemdelingen" be schouwen R T H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 TEL 1253 Venray 1 toog met een zwaar ge havend elftal op bezoek bij het hooggeplaatst R.K.B.S.V. in Bruns- sum. Behalve de reeds geruime tijd uitgeschakel J. van Soest en H. v. d. Vorst, moesten nu ook nog H. Coppus, V. Lucassen en P. Vollen- berg verstek laten gaan als gevolg van blessures, opgelopen in de wed strijd tegen VCH. Dank zij het uitstekende spel van onze achterhoede en middenlinie gaf onze ploeg de gastheren volledig partij en bleef de nederlaag tot 30 beperkt. In de beginfase van de wedstrijd werd R.K.B.S.V. sterk in de verde diging gedrukt en deden er zich reeds enkele mooie scoringskansen voor die onze voorhoede echter niet wist te benutten. Na 7 min. wist B. Peters fraai door te breken en de doelman te passeren. Zijn te zachte inzet werd echter door een back uit het doel gewerkt. Geleidelijk aan kwam BSV ster ker opzetten, wat resulteerde in een tweetal corners, die niets oplever- den. Na een half uur spelen wist P. Smits door een soloaktie J. Schroo- ten een vrije schietkans te bezorgen, doch diens schot ging over. Even later zagen we een mooie Venray- aanval waaruit de bal via een hoge voorzet van de rechtsbuiten door onze middenvoor werd doorgekopt naar links waar P. Smits zich van de bal meester maakte en op doel schoot, doch de doelman was pa raat. Kort voor rust wist RKBSV de leiding te nemen als bij een aanval over links de bal bij rechtsbinnen Hanssen belandde en deze door een kleine weifeling in onze achterhoe de de gelegenheid kreeg om een verrassend harde schuiver af te vu ren waartegen onze doelman kans loos was: 10. Direct na de rust kreeg W. Theu- nissen van L. Jenniskens een bal in de vrije ruimte en kon met de Brunssum-spil op z'n hielen op de doelman afstevenen. Het te zachte schot werd echter een gemakkelijke prooi. RKBSV nam weer spoedig het ini tiatief over en J. Lit j ens moest en kele malen handelend optreden en gevaarlijke schoten uit doel ranse len. Na 24 min. kon RKBSV de stand opvoeren tot 2-0 door 'n wel erg gemakkelijk verkregen strafschop te benutten. Back Hermans wordt naar voren gedirigeerd en lost met een e engevaarlijk schot dat echter te hoog gericht was. J. Arts moest een een gevaarlijk schot dat echter Het spelbeeld wijzigde zich niet veel meer. De BSV-voorhoed bleef beu ken op onze achterhoede die van geen wijken wist tot enkele min. voor het einde uit een afgeslagen corner op 't Venray-doel de bal in het bezit kwam van de BSV-links- binnen Kunowski, die met een ge weldig schot onverwacht de eind stand op 30 bracht. Ondanks het feit dat Venray 2 zondag met twee invallers aantrad, behaalden ze de volle winst op naaste concurrent Belfeldia 2, in een zeer sportieve, doch spannende wed strijd. Twee sterke defensies zorgden er voor dat de stand de eerste 20 min. nog dubbelblank bleef. In de 21e min. ging Venray de leiding ne men. Een schot van de zeer goed spelende W. Konings kreeg de doel man niet voldoende onder controle; dezelfde speler ontfutselde de doelman de bal en gaf met een boogballetje G. Rongen de kans tot scoren: 1—0. Na rust kwam Belfel dia sterk opzetten. Na 10 min. spe len kreeg hun midvoor de bal toe gespeeld in vrije positie en stevende op doel af met de attente Keursten op z'n hielen. Door middel van een unfaire handeling wist hij onze stopper van zich af te schudden, het geen de overigens goed leidende scheidsrechter ontging en de stand op 11 werd gebracht. Tien min. later kreeg Belfeldia 2 een reëele kans om een voorsprong te nemen, doch een flitsende reactie vanv de goed spelende doelman Lucassen voorkwam dit. Twaalf min. voor het einde scoorde Venray 2 het winnen de doelpunt. Een uitgekookte voor zet van rechts kwam precies voor de voeten van linksbuiten Vlachopoy- los die voor het inschieten had: 2-1. Deze voorsprong werd fel verdedigd en behouden, zodat Venray 2 de lei dersplaats behield. Venray 3 speelde tegen Ysselsteyn 1 een slechte wedstrijd, uitgezonderd doelman Arts, die uitgroeide naar een grootse vorm en Venray 3 be hoedde voor een nog grote neder laag. Na 30 min. spelen opende Ys selsteyn de score: 01. Venray 3 wist de stand nog op gelijke voet te brengen, doch op appelleren van de Ysselsteyn-grensrechter annuleerde de scheidsrechter dit doelpunt ten onrechte. Nu rust was het woord aan Ysselsteyn. Venray 3 kreeg nog wel een strafschop toegekend ,doch de ze werd door de paal gekeerd. Ys selsteyn buitte hun meerderheid met 3 doelpunten en won verdiend met 0-4. Het 44 gelijkspel van Venray 4 in Swolgen tegen Swolgense Boys 2 geeft niet de juiste verhoudingen weer. Hoewel de Swolgensen tot aan de rust partij gaven (11), was het na de rust Venray dat de toon aan gaf, doch enkele grove vergissingen van de scheidsrechter werden SVV noodlottig, zodat Venray 4 met een puntenverdeling genoegen moesten nemen. Venray 5 stelde afgelopen zondag opnieuw teleur. Met 34 verloren ze thuis van Oostrum 2. Venray 7, dat met een sterk ge wijzigd elftal aantrad tegen Wans- sum 3 heeft een fikse nederlaag geleden. Met 26 werd door Wans- sum 3 de wedstrijd volkomen ver diend gewonnen. Prcgramma voor zondag 10 nov.: Venray 1—WH '16 2.30 uur Wanssum 2Venray 3 2.30 uur Venray 4RKLW 2 12.00 uur Melderslo 2Venray 5 2.00 uur Venray 6America 5 12.00 uur Als de voortekenen niet bedriegen kunnen we a.s. zondag weer be schikken over een aantal spelers die zondag j.l. tegen RKBSV verstek moesten laten gaan wegens blessu res. Daar Venray door veel tegen slag in de gevarenzone terecht is gekomen, zal het zaak zijn dat a.s zondag met elf man gestreden wordt. Met de steun van de Venray- suporters zal ons eerste elftal flink partij geven tegen het hooggeplaats te WH, De toeschouwers wacht een spannende wedstrijd, waarin een verbeten Venray-ploeg niet in het minst kansloos is. Venray 3 heeft een moeilijke klip te omzeilen door Wanssum 2 te bezoeken. Kunnen de Venrayers op volle sterkte aantreden, dan zit er een kans in dat ze niet met lege handen de thuisreis behoeven te aanvaarden. Venray 4 krijgt bezoek van RK LW 2 uit Lottum. Het was deze ploeg die de SVV-ers vorig jaar de enige nederlaag toebracht. Dit jaar komen de mannen uit Lottum weer sterk voor de dag, zodat Venray 4 kan rekenen op flinke tegenstand. Op flinke tegenstand kan ook Venray 5 rekenen bij Melderslo 2. Er zal flink aangepakt dienen te worden, willen ze niet overtoefd worden. Venray 6 tenslotte gaat thuis win nen van America 5. Het op papier schijnbaar kansloos geachte Groene Laken zorgde ervoor dat de spanning in de A-klasse ten top is gestegen. Na eerst O.N.A. overtuigend te verslaan wisten ze zowaar KOT in eigen huis te klop pen. Na de debacle van OiTA tegen Het Groene Laken, wisten deze zich fraai te herstellen, waar V.O.P. het slachtoffer van werd. Uitslagen klasse A: Groene LakenON A 82 ONA—VOP 7—3 KOTGroene Laken 46 Stand klasse A: 1 Groene Laken 15 part. 16 p. 2 VOP 15 part. 15 p. 3 K.O.T. 15 part. 15 p. 4 O.N.A. 15 part. 14 p. W. Manders O.N.A. en W. Kessels V.O.P. speelden een grandioze partij tegen elkaar en eindigden gelijk in 12 beurten. H. Strijbosch K.O.T. deed ook weer van zich spreken evenals J. Hulleman van Het Groe ne Laken, beiden brachten hun par tij in 13 beurten tot winst. Ook H. Swaghoven K.O.T. en W. Vermeulen O.N.A. hadden slechts 14 beurten nodig om tot winst te komen. VOP 2 wist zich door een glans rijke overwinning op Pommerans stevig op de le plaats te nestelen. Los Band behaalde de grootst moge lijke overwinning bij het Groene La ken 2. Ook O.B. K. wist O.N.A. 2 overtuigend van zich af te schudden. De beste prestatie leverde hier K. Smals O.B.K. door z'n partij in 14 beurten uit te maken, op de voet gevolgd door z'n clubmakker F. Ha nen, die 15 brt. nodig had. G. Ron gen VOP 2 en M. Hoevenaars Los Band elk 16 brt. speelden ook 'n zeer goede partij. Uitslagen B-klasse: Groene Laken 2Los Band 0-12 VOP 2Pommerans 102 OBK—ONA 2 9—3 Stand klasse B: 1 VOP 2 18 part. 29 p. 2 OBK 18 part. 23 p. 3 Los Band 12 part. 19 p. 4 ONA 2 18 part. 18 p. 5 KOT 2 12 part. 14 p. 6 Pommerans 12 part. 5 p. 7 Groene Laken 2 18 part. 0 p. Het steeds weer terugkerende toernooi tussen de Pius-HBS uit Deurne en onze junioren was zater dag weer aangebroken. Bij 'n hel dere hemel en zeer goed weer kruis ten de verschillende jongens- en meisjeselftallen de sticks. Venray hoopte dit keer eindelijk revanche te kunnen nemen op hun tegen standers en begonnen hoopvol te hockeyen. Deze hoop zakte steeds dieper en verdween tenslotte in 't niet toen het laatste fluitsignaal had geklonken. Hierna kon men gezamenlijk erw tensoep gebruiken bij café „Ver- bruggen", waarna Deurne huis waarts ging. De uitslagen waren: 0—4 2—2 1—1 0—2 Meisjes BPius B Jongens BPius B Meisjes APius A Jongens APius A Dames: MHCV—Venlo Girls. De dames gingen vlot van start in deze zo met doelpunten gezegende wedstrijd. Na vijf minuten viel het eerste doelpunt. Uit een mooie po sitie gescoord. Aanvallen flitsten over en weer. In de 20e minuut viel het tweede doelpunt, gescoord door A. Boonekamp: 20. Even later was het weer raak en vlak voor het ein de werd de Venlose verdediging ge heel overrompeld. Ruststand: 50. Na rust ging het iets ïustiger en ook de punten werden niet zo veelvuldig gescoord. Toch vielen er 2 goals. De eindstand 70. De goals werden ge scoord door A. Boonekamp lx, T. Janssen 3x en M. Kortman 3x. Heren: MHCV 2Tegelen 4. Onze jongens werden als het ware geheel omver gelopen door de vete ranen uit Tegelen. De Tegelnaren speelden een zeer ruwe en vrij lom pe wedstrijd. De ruststand was 03. Onze jongens zetten alles op alles en wisten de stand nog op 45 te bren gen. MHCV 1—HTCC 3 De wedstrijd begon enorm snel en nog sneller was de bal van de ene naar de andere cirkel. Het spel was 'n waar genot om naar te kijken, 'n spel zoals we nog weinig in Venray gezien hebben. De sticktèchniek was bij de tegenstanders veel hechter dan in onze gelederen. Vlak voor rust, in de 31e minuut, maakte de Eindhovense rechtsbuiten uit een prachtige solo het eerste doelpunt. Na de rust wist onze keeper, P. Beurskens ,op fantastische wijze een stral'bal uit 't doel te houden, maar in de 28e minuut kon de achterhoe de toch niet voorkomen dat er 'n tweede doelpunt werd gescoord. Einduitslag 02. Zondag a.s. gaan het eerste dames- en herenteam gezamenlijk de strijd aanbinden met Heerlen. ST. CHRISTOFFEL Maandag j.l. was onze afdeling ge huwde dames een dagje uit. Met veel zon werd vertokken naar de stad van Karei de Grote. Diverse bezienswaardigheden werden be zocht. Eveneens werd nog druk ge winkeld. Veel te vroeg was de dag voorbij, 's Avonds werd met z'n al len een bezoek gebracht aan de Ru- di Carell-show. Zeer voldaan keerde men 's avonds huiswaarts. Op de terugreis werd nog gepauseerd in Boxmeer. De afdeling gehuwde dames maakt nu reeds plannen voor het volgende jaar om het nog eens over te doen. Deze week werd op dinsdag na de oefenavond een algemene vergade ring gehouden. Daar de heer van Stokkem tot nu toe waarnemend voorzitter was, werden de besprekingen geopend door de heer v. d. Broek. Op zijn vraag en voorstel aan de leden werd de heer van Stokkem met al gemene stemmen benoemd tot voor zitter der judoclub. De heer van Stokkem neemt zijn benoeming in dank aan en zegt zijn beste medewrking gaarne toe. Verder werden als bestuursleden benoemd: J. v. Goch, secretaris; W. Linders, penningmeester, Ingepas en Borst .commissarissen. De oefenavond op vrijdag is nu defintief. Er zal naar gestreefd worden om kort na nieuwjaar de club-kam pioenschappen te houden. Om de kasmiddelen te versterken zal weer een beroep worden gedaan op de donateurs, terwijl verder ge tracht zal worden het aantal begun stigers uit te breiden. De voorzitter zegt verder toe dat er kontakt gezocht zal worden met bevriende clubs om tot uitwisseling te komen. Uit een opgave van de leraar blijkt dat er momenteel aan de wekelijkse oefening plm. 60 judoka's deelne men, t.w. 40 junioren en 20 senio ren.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5