(ampS -V- Kerkelijke Diensten -^57 Geestelijk artikel van 10 tot en met 16 nov. VAN GEND LOOS VENLO Q kantoorknecht ■v liefdevolle bescheidenheid wij hoe langer hoe meer beginnen te besef fen, droeg de herdenkingsmis, dia- logerend met de aanwezige concilie vaders op dit op zich was al een ontroerende herinnering aan Joan nes XXIII, een herinnering die voortleeft in de aanwezigheid zelf van de nieuwe Vader en Paus, Kar dinaal Suenens van België, een van de vier moderatoren en ongetwijfeld dè grote man van deze tweede pe riode, hield een indrukwekkende en geestdriftige rede. Het is onmogelijk hier deze toe spraak weer te geven. Hij riep de persoonlijkheid van Joannes XXIII zo levendig en treffend op, dat de Vaders onwillekeurig applaudiseer- den, als was het voor Joannes zelf. De liefdevolle en zo baanbrekende aanwezigheid van Joannes XXIII, dit geschenk van God, werd weer heel tastbaar voor alle concilie-va- ders en doorheen heel deze gedach tenis aan Joannes werden wij allen de aanwezigheid van de H. Geest gewaar. Dit is het juist, dat deze herdenking tot veel meer dan een herdenking maakte. Het werd een charisma van de H. Geest. Dit is die goddelijke stimulans buiten de eigenlijke vergaderingen, waarover wij boven spraken. Dit ook geeft mede een antwoord op de gestelde vraag: is het concilie in een impas se. „Zendt Uw Geest uit en de aar de zal van aanzicht veranderen." Tot slot en dit is voor de eer ste keer dat ik dit neerschrijf la ten wij allen bidden dat nog vaak de H. Geest zo verbijsterend tast baar aanwezig mag zijn op dit Con cilie. Rome, 31 oktober 1963: Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY EEN MENS IN DE PUT De taal is een machtig voermiddel van onze gedachten. Wanneer wij b.v. van iemand zeggen, dat hij „in de put" zit ,dan drukken we een hele scala van gevoelens uit. De drie woorden „in de put" gebruiken wij dan in een overdrachtelijke beteke nis om aan te duiden, dat die mens ongelukkig is, niet meer goed weet wat te doen, maar vooral dat hij eenzaam is. Altijd hebben er mensen in de put gezeten, maar het is alsof tegen woordig daarbij steeds meer de na druk valt op het aspect van de een zaamheid. Nog nooit is in geschrif ten en in gesprekken, op politiek zo wel als godsdienstig gebied, zo zeer het gesprek benadrukt als in onze tijd. De wereld zoekt zichzelf op. In de Verenigde Naties zoeken de lan den naar samenwerking ,naar su- pra-nationale eenheid. In de gods diensten is de dialoog een vaak ge hoord woord. De persoonlijke een zaamheid blijkt dus een aspect te zijn van een groter geheel. Maar dat neemt toch niet weg, dat wij ieder van ons met die een zaamheid klaar moeten komen. Als godsdienstige mens zijn wij daarbij in het voordeel, omdat wij uit Bij bel en prediking weten, dat we nooit alleen staan. Al laten de mensen ons alleen, altijd is God er, die ons opvangt. Maar laten wij eerlijk zijn. Gods samenzijn met ons is meestal een niet weersproken feitelijkheid, maar tevens een niet beleefde wer kelijkheid. God is voor ons vaak een verre God, een wrekende God, een God, die onze zenden en verdiensten als een kruidenier op een schaaltje af weegt. Het is meestal niet de God, die onze eenzaamheid opheft, die ons letterlijk uit de put der eenzaamheid haalt. Toch wil Hij die God voor ons zijn. Christus zei het, dat wij zouden bidden „Onze Vader Wij zijn ver van dat ideaal ver wijderd en daarom zitten we zo vaak geestelijk in de put. En hier begint in ons het Concilie, wanneer we weer doelbewust de dialoog met God durven zoeken. De dialoog met God, mooie woorden, een mooi ideaal; maar hoe? Hier kan alleen het antwoord gevonden worden in het eigen hart, wanneer het goed wil KLAPROOSDAG Op 10 november is het weer Klap roosdag. Op deze dag wordt aan al le kerken de kollekte gehouden, waarvan de opbrengst bepaalt of het Ned. Oorlogsgraven Comité ook vol gend jaar haar werk weer kan voortzetten. Wat dit werk inhoudt, is wel bekend: dank zij de steun, die het Nederlandse volk geeft aan de Klaprooskollekte. is het dit comité mogelijk om de nabestaanden van de in ons land gesneuvelde en ter aarde bestelde geallieerde militairen, gastvrijheid te verlenen en in staat te stellen het graf van vader, man, zoon of broer te bezoeken. Gedurende de jaren, dat dit comi té bestaat ,zijn op deze wijze vele tienduizenden nabestaanden onze gast geweest. Maar in ons land rus ten ongeveer 30.000 geallieerde sol daten en vele andere tienduizenden nabestaanden wachten tot or voor hen gelegenheid is om te komen. Dit kan niet zonder Uw medewer king bereikt worden. Wanneer zon dag de kollektebussen rammelen voor de Klaprooskollekte geeft dan graag en gul. PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapl. Driessen Markt 5 Tel. 1882 Zondag: 23e zondag na Pinksteren. i.30 Jan van Hassel; 7.30 tot int. van fam. Clephas-Donders; 8.30 overl. fam. van Dijk-Clephas; 9.30 voor de parochie; 11 uur Maria Rongen-van Kessel; 6 uur avondmis voor vaders verjaardag (int. P.-G.). Maandag: 7 uur Piet Pouwels, ichtgen. en overl. fam.; 7.30 hoogmis voor Johanna Maria Goumans-Hen- drickx en overleden kinderen; 8.15 Johanna Vex'straelen; 9 uur overl. Chris Janssen en dochter; 10 uur plechtige hoogmis uit dankbaarheid bij een negentigste verjaardag. Dinsdag: 7 uur fam. Backus- Thuyls; 7.30 voor overleden ouders; 8.15 W. Broers, echtgenote en overl. kinderen; 9 uur gest. jaargetijde Pe trus Hub. Maria Camps en echtgen. Maria v. d. Pas. Woensdag: 7 uur overl. ouders Adolf Verbeek en echtgen.; 7.30 Pe trus Thijssen; 8.15 Petronella van Megen; 9 uur Catharina Backus- Jeuken; 9.30 plechtig huwelijk van der Rijst-Janssen. Donderdag: 7 uur overl. fam. Jans- sen-Klaassens; 7.30 tot bijzonder int. 1.15 Regina Hendriks-Janssen; 9 uur Alfons Arts. Vrijdag: 7 uur Piet Pouwels, echt genote en overl. fam.; 7.30 gest. jgt. Hendrik Hermans, Anna Klaassens en Herman Gerrits; 8.15 zekere int. R.; 9 uur plechtig huwelijk Jans- Beken-Swinkels. Zaterdag: 7 uur Henrica Broers van Dijck; 7.30 kapelaan Heymans (SVV-jeugd); 8.15 Th. Pouwels; 9 u. gesticht jaarget. Antoon Claessens en Hendrica Jenniskens. Biechtgelegen heid van 17.3019.30 uur; om 7 uur lof. A.s. maandag om 8 uur gods dienstcursus voor 18-jarigen. Heden zondag: 4 uur H. Familie. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 23e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30 ,7.45, 900 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. De kollekte (2 in 1) voor kerk en binnenlands apostolaat. (Willibrordvereniging). Buiten de kerk kollekte voor oor- logsgravencomité, klaproosaktie om familieleden van gesneuvelden in de gelegenheid te stellen de graven van hun dierbaren te bezoeken. Van harte aanbevolen. 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Martinus, bisschop en belijder, 's Avonds om 20.15 18-jari- gen cursus in het klooster. Dinsdag: H. Martinus, Paus en martelaar. 7.30 lof met gebeden. Woensdag: H. Didacus, belijder. Donderdag: H. Josophat, bisschop martelaar. Vrijdag: H. Albertus de Grote. Bisschop en kerkleraar. 8.30 gez. jgt. voor Hendrika v. d. Beuken-Peters. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Agnes van Assisië, maagd .8.30 Gezinsmis. Van 38 ge legenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Mededeling I. Van 1821 november is in Ven- lo een retraite voo jongens, die binnenkort onder dienst gaan. We bevelen zo'n retraite heel erg aan voor de jongens. 2. Dinsdag 12 november: Bijbelcur sus „Neem en Lees". Om 8 uur in San Damiano. Onderwerp: „Is Paulus spreken over de Verrij zenis niet ouderwets?" 3. Maandag: Levenscursus (18-jari gen) om 8.15 uur in de spreek kamer van het klooster. 4. Wanneer U met Sinterklaas één van de tienduizenden chronisch zieken of een eenzame, gebrekki ge bejaarde wilt verrassen door hem of haar een pakje toe te zen den,schrijft U dan aan de Zonne bloem Maastricht onder bijslui ting van een postzegel van 12 ct. De Centrale Post zendt U na 15 november een adresformulier, waarop de naam en het volledige adres van een zieke of een be jaarde zijn ingevuld. Misintenties Zondag: 6.30 Noud van Lin en Martien Janssen; 7.45 Antoon Cre- mers; 9 uur overl. ouders Pouwels- Friezen en zoon Antoon; 10.15 overl. fam. Theuws-Beterams; 11.45 overl. ouders Thelosen-v. d. Broek. Maandag: 7 uur Pater Casimirus en ouders; zijaltaar overl. ouders Theunisen-Hemmes; 7.45 overl. va der; 8.30 Theodorus Pouwels en An na Friezen en overl. fam. Dinsdag: 7 uur J. van Lieshout; zijaltaar Franciscus Beckers; 7.45 Jan Emonts en dochter; 8.30 overl, fam. Lenssen-Geurts. Woensdag: 7 uur Petronella Ver- megen-Bouten; zijaltaar Antonia Francisca Hendriks-Sijkens; 7.45 u. Lamb. Kerkhoff; 8.30 Gerardus Wil- lemse. Donderdag: 7 uur Elisabeth Pee- ters-Hoex en zij alt. overl. fam. Pot- ten-Seerden; 7.45 bijz. int. (Burg.); 8.30 voor overledenen. Vrijdag: 7 uur overl. ouders To nen-Vermeulen; zijaltaar Albertus Deckers en Gertr. Loonen; 7.45 Nel ly van Gorp; 8.30 gez. H. Mis Hen drika v. d. Beuken-Peters en die dag ook een H. Mis voor Henri Hoeymackers. Zaterdag: 7 uur Piet Giessen- Biesterveld; zijaltaar overl. ouders Philipsen-Linders. Nog een H. Mis voor overl. ouders Geurts; 7.45 voor een vriend, Niesten; 8.30 Gezinsmis. Dienbeurten Acolythen Zondag: 6.30 H. Janssen, J. Mees ters en Ant. Claassens; 7.45 J. Jeu ken, J. Rongen, G. Philipsen cn J. Evers; 9.00 C. Evers, G. Verschuu- ren, J. Naus en P. Philipsen; 11.45 B. Peters, A. Derks, R. Vaster en H Bosch. Vrij M. v. Rooy en K. Jeu ken. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Willibrordzondag. Vandaag kollekte voor het Binnenlands Apostolaat (2 in 1 kollekte). 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 Hoogmis voor overl. fam. Clephas-Jenneskens; 10 uur H. Mis tot zekere intentie; 3 uur Lof met bijzondere gebeden ter ere van de H. Willibrord. Maandag: 7.30 overl. fam. Hou wen-Jacobs. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jrd. Piet Camps en Johanna Goossens. Woensdag: 7.30 gest. gez. H. Mis tot zekere intentie. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis Peter Joh. van Rens en Gertruda Lit j ens. Vrijdag: Missievrijdag. 7.30 gest. gez. jaardienst Broeder Alphons (Willem Claessens). Zaterdag: 7.30 overl. fam. Peters- Verstegen. Biechten van 67 uur. In de kapel van St. Paschalis deze week: Maandag: Mina Janssen-v. Dijk. Dinsdag: overl. fam. Wolters-Jeu- rissen. Woensdag: Ida Philipsen-Keijsers. Donderdag: Johannes Rongen. Vrijdag: voor een overleden moe der. Zaterdag: ter ere van O.L. Vrouw. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 2e zondag der maand. St. Willi- brord-zondag. Leesmissen 6.30; kin dermis 7.30; H. Mis om 8.30; paro chiehoogmis om 10 uur; 3 uur kruisweg en lof. Eerste kollekte voor 't apostolaat van de binnen landse missie; tweede kollekte voor 't Bisdom. Maandag: 7.30 H. Mis voor Anto- nita en Jo Swinkels. Dinsdag:t 7.30 zieledienst overl. fam. Peters-Kemmelings. Woensdag: 7.30 Stichting Henrica Huberta Hellegers en Gerardus Classens. Donderdag: 7.30 maanddienst Hu- bertus Peeters. Vrijdag: begint 't feest ter ere van de H. Machutus met octaaf, sinds mensenheugenis gevierd in de paro chiekerk te Oirlo. Iedere dag zijn 2 H. Missen om 7.30 en 9 uur. Na el ke H. Mis verering van de relikwie en zegening van water en brood. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus; 9 uur Hoogmis voor de leden van de broederschap. Zaterdag: 7.30 H. Mis ter ere van St. Machutus; 9 uuf Hoogmis voor de overleden leden van de broeder schap. Zaterdagavond biechten van 57 uur. A.s. zondag solemniteit van de H. Machutus. H. Missen om 6.30, 7.30, 8.30, plechtige Hoogmis met preek om 10 uur; 2.30 Kinderzegen, gevolgd door 't lof om 3 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Willibrord-zondag ,dag van gebed en offer voor 't binnenlands apostolaat onder andersdenkenden en onkerke- lijken. 2e kollekte voor 't binnenl. apostolaat. 7 uur H. Communie; 7.30 gest. lsm. v. fam. v. d. Pasch-Ray- makers; 10 uur hoogmis voor de pa rochie; 3 uur Kruisweg en lof. Maandag: 7.30 gez. jaardienst voor Jos Willemse. Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis tot int. van fam. Kuypers-v. d. Pasch. Woensdag: 7.30 gest. gez. H. Mis van fam. v. d. Eindt-v. d. Pasch. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaar dienst v. Pastoor Verheggen. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis voor Jo- sephina Seykens-Collin. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die offerden. Biechtgelegenheid van 6-7 uur; om 7 uur lof. Kerkpoetsen: Riky Gooren en Truus Swinkels. Misdienaars: N. Janssen, J. Ku- nen; H. Rambags, P. Kuypers; G. v. houdt, H. Poels. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7 uur leesmis uit dankbaarheid tot int. van fam. Brceren-Janssen; 8.15 leesmis voor Willem Franssen en echtgenote; 10 uur Hoogmis voor de slachtoffers van de laatste natuur rampen. Onder de H.H. Missen spe ciale kollekte voor het St. Willi- brord-apostolaat onder andersden kenden en onkerkelijken, welke ten zeerste wordt aanbevolen; 6 uur Lof met rozenhoedje. Maandag: 7 uur Hoogmis van dankzegging voor een 90-iarige en tevens voor overleden familie; 7.45 leesmis voor Leonardus Verlinden en echtgenote. Dinsdag: 7 uur gest. jgt. voor Jo- hanna Cath. Bistervels en familie; 7.45 leesmis tot int. fam. Muysers- van Tilburg. Lieftallig najaarsmodel in diagonaal dessin met im. ocelot kraagje en knopen. Modieuze tinten zoals pauwblauw en mosterdgeel. Trevira japon, slank- afkledend door het deux-pièces effect. heeft plaatsingsmogelijkheden voor Geboden wordt zelfstandig en afwisselend werk. Laat U zonder verdere verplichting nader inlichten. U kunt hiervoor op alle werkdagen (behalve 's zater dags) terecht op ons kantoor Stukgoederenkantoor Sloterbeekstraat, Venlo 9 goede salariëring 5-daagse werkweek prettige vakantieregeling met vakantiegeld jaarlijks enige aantrekke lijke mogelijkheden voor binnenlandse reizen I Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Henricus van Meyel en Gerfcrudis Poels; 7.45 leesmis voor Petrus Pub ben. Donderdag: 7 uur jgt. voor Gerar dus Flinsenberg en Johanna Peters; 7.45 leesmis voor Lambertus van Meyel. Vrijdag: 7 uur gest. jgt. voor Pe tronella Lit j ens; 7.45 leesmis voor Jan en Martha Gielen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Jan en aMrtha Gielen; 9.30 huwelijksmi voor bruidspaar van Dijck-Gielen; van 46 uur biechtgelegenheid; 7 u Marialof. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 23e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis v. d. zielerust van An toon van Asten; 10 uur hoogmis v. d. zielrust van overledenen. Vandaag Willibrord-zondag met kollekte v. h. binnenlands apostolaat. 2.30 Lof. Door de week H. Mis om 7.30, Maandag: tot int. van fam. Len- kens-Vloet. Dinsdag: tot int. van fam. Huijs- van Enckevort. Woensdag: v. d. overl. van fam. Bruijsten-Coppus. Donderdag: tot int. van fam. van Keijsteren-Geurts. Vrijdag: v. d. meest verlaten zie len in 't vagevuur namens fam. Arts- Kuijpers. Zaterdag: v. d. overl. v. fam. Bloemen; 19.30 Lof ter ere van Ma ria, Koningin van de Vrede. Biecht gelegenheid: dagelijks vóór H. Mis, zaterdag voor en na lof. RECTORAAT SMAKT Zondag: 23e zondag na Pinksteren. Willibrordzondag. 7 uur H. Mis voor een zieke; 8.30 overl. fam. Assel- berghs-Keursten; 10 uur Hoogmis v. overl. fam. Evers-Koenen. Kapel: 8.30 H. Mis voor de schooljeugd. Maandag: 6.30 voor gelovige zie len; 7.30 overl. fam. Moorrees-Cor- nelissen. Dinsdag: 6.30 uit dankbaarheid; 7.30 voor Mia Wijnhoven. Woensdag: 6.30 voor Mart. Bo- nants en echtgenote; 7.30 overl fam. de Haart-Cremers. Donderdag: 6.30 voor overl. ouders 7.30 voor overl. fam. Philipsen-Gel- lings. Vrijdag: 6.30 overl. fam. Coppis- Barends; 7.30 voor Mia Wijnhoven. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor Antoon Janssen en Theodora Vermeulen. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, tevens van 78 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 23e zendag na Pinkstereh. Willibrordzondag. 2e kollekte voor binnenlands apostolaat. 7.30 leesmis voor de bekende intentie; 10 uur hoogmis voor de fam. van Kempen van Rijswijck; 2.30 Derde Orde. Maandag: 8 uur leesmis voor int. fam. Nijssen-Coolen. Dinsdag: 8 uur leesmis voor zali ger Drina van Rijswijck. Woensdag: 8 uur leesmis voor za liger Rector J. Geurts v. parochiaan; 9.30 huwelijksmis Fleurkens-v. Gas- sel. Donderdag: 8 uur leesmis voor za liger Rector J. Geurts. Vrijdag: 8 uur leesmis voor zali ger C. van Oers. Zaterdag: 8 uur hoogmis, best. jgt. voor zaliger Gerardus Houben. Accolythen: Gerrit Reintjes, Piet Cox en Gert Geerets. Kerkpoetsen: Mien van Rijswijck en Miet Geelen. RECTORAAT HEIDE Zondag: 23e zendag na Pinksteren. Willibrord-zondag. 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers; 10 uur jaargetijde voor Huberta Janssen-Gellings. Eer ste kollekte voor het binnenlands apostolaat. Acolythen: J. Derikx en B. Rutten. Te 3 uur vergadering van de Derde Orde. Misdienaars van de week: Sjraar Loonen en Bennie van Lierop Maandag: H .Martinus. 7.30 H. Mis voor Gerardus Cox. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl. familieleden Mommen-Seijkcns. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. vader Wilhelmus Voesten. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor Lamber tus Pouwels en Anna Derks. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor Johan na Heesen-v. d. Sanden. Biechtgele genheid te 7 uur en Lof te 7.30 uur. Katechismus: Klassen 1 en 2 les 3. Klas 3 de vragen 194 198. Klas 4: 194 198 203. Klas 5: 146 150 151 153 156 157 158. Klas 6. dezelfde vragen^ als klas 5 plus 159 I 160. ^>1 toont U iets. beters in uurwerken BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat de Hoofdingenieur-Directeur van de Provinciale Waterstaat Noord- Brabant ten deze handelend namens Gedeputeerde Staten van Nrd.-Bra- bant, in verband met de uitvoering van werkzaamheden aan de provin ciale weg Helmond - Deurne - Lim burgse grens, de hieronder vermelde tijdelijke maatregelen heeft getrof fen, een en ander ingaande 12 okt. tot 15 november 1963, of zoveel lan ger als nodig of zoveel korter als mogelijk zal blijken: a. de gedeelten van de noordelijke en zuidelijke parallelweg van de provinciale weg Helmond - Deurne - Limburgse grens, tussen km 10.3 en km 11.02 gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertui gen (uitgezonderd rijwielen), rij en trekdieren en vee, en wel de noordelijke parallelweg voor dit verkeer, gaande van west naar oost, en de zuidelijke parallelweg voor dit verkeer gaande van oost naar west; b. een inhaalverbod in te stellen voor alle verkeer, op de hoofdrij baan van de onder a genoemde provinciale weg, tussen km 11.02 en km 14.892, in beide richtingen. Venray, 30 oktober 1963. Burgemeester en Wethouders van Venray: Mr. M.M.L.G.M. Custers, burgem. H.P.L. Vorst, secretaris.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 10