Kerkelijke Diensten FILMVORMING toneelprijs van 20 tot en met 26 oktober handelskennis en vakbekwaamheid JANNY BAR PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: kapl. Driessen Markt 5 Tel. 1882 Zondag: 20e zondag na Pinksteren. 6.30 overl. fam. Tacken-Maes; 7.f~ overl. fam. Wetterhahn-Thijssen; 8.30 Helena Hanraets; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 uur Aloysius Jeuken; 18 uur Maria Gerardina Janssen en dochters. Maandag: 6.45 overl. fam. Vaske- Maassen; 7.30 kapelaan Heymans (rikcomité); 8.15 gest. jaarget. Pascal Schmeitz; 8.15 Pierre van Opbergen. Dinsdag: 6.45 levende en overl. leden retraitefonds; 7.30 Johanna Verstraelen; 8.15 G. Ligthart; 8.15 gest. leesmis Pascal Schmeitz. Woensdag: 6.45 overl. Antoon Weiten; 7.30 overl. ouders Schols- Leers; 8.15 gesticht jaarget. Nikolaas Bekkers, echtgenote, dochter en kleinkinderen; 8.15 dokter Bloemen. Donderdag: 6.45 Jan van Waayen- burg; 7.30 Johannes van Sambeek, echtgenote en dochter Jo; 8.15 overl. fam. Laurensse-Maassen; 8.15 Fr. Vermaeten en wederz. ouders; 9 uur plechtig huwelijk Thielen-Claessens. Vrijdag: 6.45 Johanna Verstraelen; 7.30 fam. Backus-Thuijls; 8.15 ge sticht jaarget. Anna Maria Jennis- kens-Spreeuwenberg; 8.15 zekere int. R. Zaterdag: 6.45 overl. Chris Jans sen en dochter; 7.30 Martinus Ver- schuuren (v.w. de buurt); 8.15 ge sticht plechtige jaargetijde Vincent Pijls, Johanna Camps en Elisabeth Büchel; 9.30 plechtig huwelijk Lin- ders-Nabuurs; 10.30 plechtig huwe lijk Brouwer-van Goch. Woensdag en zaterdag om 7 uur oktoberviering. Zaterdag biechtgelegenheid van 17.30—19.30. Heden zondag, missiezondag, kol- lekte voor de pauselijke missiewer ken. RECTORAAT PATERSKERK Priester v. d. week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Missie-zondag. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis 10.15. De kollekte (2 in 1) voor kerk en Wereld-missie. Geven we in echte liefde een grote, offerende gift voor dit grote werk. 7 uur lof met rozen hoedje. Maandag: Mis van de 20e zondag na Pinksteren. Dinsdag: Feest van de Wijding der eigen parochiekerk. Woensdag: H. Joannes van Capis trano, belijder. Donderdag: H. Raphael. Aarts engel. Vrijdag: Mis van de 20e zondag na Pinksteren. Zaterdag: Mis van Maria op za terdagen in het jaar. 8.30 Gezins mis; 9 uur gez. H. Mis voor Lamb. Kerkhoff namens correspondenten van O.V.M. Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen, Mededelingen 1. Elke avond om 7.30 Lof met ro zenhoedje voor het welslagen van het concilie. Komen we eens bid den voor de kerk. 2. Vriendelijk verzoek aan onze mannen achter in de kerk! Zou den zo veel mogelijk mannen bo ven 18 jaar op het ocsaal willen plaats nemen. Achter in de kerk is het om 9 uur en 11.45 zo prop vol en boven is meestal nog plaats. Wanneer we naar boven gaan, kunnen andere mensen ook beter naar hun plaatsen, terwijl het nu een dringen en wringen is. 3. Bijbelcursus „Neem en Lees": dinsdag 22 oktober 8 uur in San Damiano. Onderwerp: Paulus wil dat iedere mens vrij is. Vrijheid alleen voor uzelf of ook voor an deren? 4. Missietentoonstelling. Ter gele genheid van Wereld-missiedag wordt er in het gastenkwartier van het klooster 'n foto-tentoon stelling gehouden over de mis sie. Van harte wordt iedere be langstellende uitgenodigd om de ze boeiende foto-kollektie te gaan zien. De toegang is vrij. De tijden zijn zondag van 26 en 79 uur; maandag van 26 uur en dinsdag van 26 en van 7—9. Misintenties Zondag: 6.30 Josefina Theeuwen- Janssen; 7.45 Antoon Cremers; 9 uur Antonia Francisca Hendriks-Sey- kens; 10.15 uit dankbaarheid 84-ja- rige; 11.45 Maria Hoeks, Josephina Stiphout. Vandaag ook een H. Mis voor overl. fam. v. d. Berg-Ouden- hoven. Maandag: 7 uur overl. fam. Am- brosius; 7.45 Maria Egenbleeck en Jan van Well; 8.30 Constans Rojer. Dinsdag: 7 u. Franciscus Beckers; 7.45 ter ere van de H. Geest; 8.30 Martien Janssen en Noud van Lin. Woensdag: 7 uur Johannes Swin- kels en dochter Gertruda; 7.45 Lamb Kerkhoff; 8.30 Antoinette Rammel- mans-Elsevier. Donderdag: 7 uur Elisabeth Pee- ters-Hoex en echtgen.; 7.45 overl. ouders Verhaag-Heynen en kinde ren; 8.30 Henriette Driessens-Even. Vrijdag: 7 uur overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 Johan Janssen; 8.30 Gerardus Willemse. Zaterdag: 7 uur Mathey Salemans; 7.45 Peter Beerkens; 8.30 Gezinsmis; 9 uur gez. H. Mis voor Lamb. Kerk hoff namens correspondenten van O.V.M. Dienbeurten Accolythen Mogen we de accolythen het vol gende vragen. Als je om de een of andere reden niet kunt komen, zorg dan zelf voor een plaatsvervanger, anders loopt de boel in de soep. Dank U. Zondag: 6.30 J. Naus en P. Phi- lipsen; 7.45 B. Peters, A. Derks, R. Vasters en H. Bosch; 9.00 M. v. Rooy, K. Jeuken, H. Janssen en J. Mees ters; 11.45 J. Jeuken, J. Rongen, G. Philipsen en J. Evers. Vrij: C. Evers en G. Verschuuren. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Wereldmissiedag. Onder de H. Mis sen bijzondere kollekte voor de We reldmissie. 7 uur H. Mis voor Mar tinus Jacobs .echtgenote en dochter; 8.30 Hoogmis voor de parochie; 10 u. tot zekere intentie; 7 uur Avond bijeenkomst met preek. Maandag: 7.30 Jean Hendriks; 9 u. gest. gez. jrd. Theodoor Houba en echtg. Dinsdag: 7.30 overl. fam. v. Rooy- van Arsen; 9 uur gest. gez. jrd. Lamberdina Derks. Woensdag: 7.30 Peter Joh. Pou- wels en Johanna Minten; 9 uur gest. gez. jrd. Hubertus Jenneskens. Donderdag: 7.30 Martinus Peeters en echtg.; 9 uur gez. mnd. Martinus Reijnders. Vrijdag: 7.30 overl. fam. van Dijk- Geurts; 9 uur gez. mnd. Martinus Janssen. Zaterdag: 7.30 overl. fam. Janssen- Janssen; 9 uur gez. mnd. Peter Jeu ken. Deze week onder alle H. Missen korte preek; 's avonds om half acht avondbijeenkomst met preek. Maandagmiddag, dinsdagmiddag en donderdagmiddag telkens om 3 uur bijeenkomst met preek voor de oudere mensen en voor hen die 's avonds niet kunnen. Op donderdagavond geldt de vol gende regeling: om half acht con ferentie voor de gehuwden en voor hen, die binnenkort gaan trouwen; om kwart voor negen conferentie voor de jongeren vanaf 17 jaar. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Wereldmissie-zondag. 3e zondag der maand. Leesmissen om 6.30; kinder mis om 7.30; 2e H. Mis 8.30; paro chie-hoogmis 10 uur; 3 uur rozen krans en lof voor de missie; 2e kol lekte voor 't iBsdom. Maandag: 7.30 stichting Wilhelmi- na Spreeuwenberg. Dinsdag: 7.30 maanddienst voor Dina Wennekers-Jansen. Woensdag: 7.30 gestichte H. Mis. Donderdag: 7.30 leesmis en nam. 5 uur plechtige avondmis bij gele genheid van het 50-jarig bestaan van de boerenbond. Vrijdag: 7.30 H. Mis tot dankzeg ging. Zaterdag: 7.30 Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw. Zaterdagavond biecht horen van 57 uur. A.s zondag feest van Christus Ko ning. In alle H. Missen preek en kollekte voor Pater van der Sterren wegens zijn vertrek naar de missie. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Wereldmissiedag. Eerste kollekte v. d. kerk; 2e kollekte voor het Pause lijk Missiewerk voor Geloofsverbrei- ding. 7 uur H. Communie; 7.30 lees mis voor missieroepingen; 10 uur hoogmis voor de Parochie (votiefmis voor de voortplanting van het ge loof); 3 uur lof met gebeden van 't concilie en missie. Maandag: 7.30 5e zeswekendienst voor Leonard Classens. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaardienst voor Peter Joh. Ewals en Carolina Rambags. Woensdag: 7.30 gest. gez. jaar- dienst voor Antoon Steeghs. Donderdag: 7.30 gest. leesmis fam. v. d. Pasch-Raymakers. Vrijdag: 7.30 gest .gez. jrd. v. Ma- thies Dinghs. Zaterdag: Aanbiddingsdag voor onze parochie. 6 uur uitstelling en communieuitreiken; 6.45 nog eens communieuitreiken; 7.30 leesmis; 9.30 hoogmis ter ere van O.L. Vrouw v. Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offerden voor deze intentie; 3 uur Vespers en rozenhoedje; 5.30 Completen en Te Deum. Biechtgele genheid tot 7 uur. Laten we allen aan deze aanbidding deelnemen. Jongeren ook. Aanbevolen: 6-9 Cas- tenraysestraat; 9-12 Horsterweg en school; 12-2 centrum; 2-6 Klein Oir- loseweg en Klein Oirlo. Kerkpoetsen: Miep Strijbos en Wies Kuypers. Misdienaars: T. Vullings, G. Swin- kels, Th. Arts, H. v. Kuyck, N. Jans sen en J. Kunen. RECTORAAT VEULEN Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Wereldmissie-zondag. Kollekte voor de Missie; 7.30 H. Mis voor bekende intentie; 10 uur Hoogmis voor zali ger Antoon Leyssen, vr. Verhoeven en kinderen; 2.30 oktoberlof. Maandag: 8 uur leesmis voor de zielerust van Rector Geurts, van 'n parochiaan. Dinsdag: 8 uur leesmis voor de zielerust van Rector Geurts van 'n parochiaan. Woensdag: 8 uur leesmis uit dank baarheid ter ere van O.L. Vrouw v. Altijddurende Bijstand. Donderdag: 8 u. leesmis uit dank baarheid fam. Janssen-Arts. Vrijdag: 8 uur leesmis voor de zielerust van Rector Geurts van dankbare pai-ochiaan. Zaterdag: 8 uur leesmis tot zekere intentie; 9.30 huwelijksmis bruids paar van de Pol-Janssen. A.s. zondag feest van Christus Ko ning. Accolythen: Jan Geelen, Gerard Koenen ,Math. Kunen. Kerkpoetsen: Zus van Meyel en Netje Janssen. Door de week om 7 uur H. Rozen krans. Zaterdag van 6.307 uur gelegen heid om te biechten; 7 uur Maria- lof. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Wereld-missiedag. 6.30 leesmis v. d. overl. fam. Claessens-Poels; 8.10 leesmis voor Gerard Deters; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis, best. jgt. voor Maria Thijssen-Derks; 2 uur lof met rozenkrans. Maandag: 7.30 maanddienst voor Peter Johannes v. d. Sterren. Dinsdag: 7.30 leesmis voor August v. d. Riet. Woensdag: 7.30 weekdienst voor Antoon van Asten. Donderdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. Koonings-Janssen. Vrijdag: 7.30 maanddienst voor Maria Janssen-Winnen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Hen- drikus Maessen, Maria Maessen- Mans en Jacques Maessen. Gelegen heid om te biechten van 67 uur. RECTORAAT HEIDE Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Wereldmisiedag. 7.30 H. Mis voor Johanna Heesen-v. d. Sanden v.w. de buurt; 10 uur jaargetijde voor Catharina Litjens-Arts. Eerste kol lekte ten bate van de Wereldmissie. Accolythen: Martien Stevens en Piet de Lauw. Lof te 3 uur. Misdienaars van de week: Tonny Deriks en Leo Muijsers. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Meij boom-Janssen. Woensdag: 7.3Ó H. Mis voor Peter Johan van Rens en Maria Gertruda Litjens. Donderdag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor overl. familieleden Claes-Derikx. Zaterdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand. Biechtgelegenheid te 7 uur en Lof te 7.30 uur. Katechismus: klas sen 1 en 2 leren: Wees gegroet. Klas 3 vraag 70. Klas 4 de vragen 70 en 71. Klassen 5 en 6: 96 101 108 109. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Missie-zondag. De kollekte is voor de Voortplanting des Geloofs. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoogmis; 10.30 leesmis voor Jozef Martens. Na de H. Mis van 10.30 in 't patronaat gelegenheid om 't onderhoud van de graven en grafkruisen te betalen. Om 3 uur lof en rozenkransgebed voor het Concilie. De hele week géén H. iMs om 8 u. Maandag: 7.30 leesmis voor Ge rard Willemse. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Claessens-Voermans, kindermis voor de meisjes. Woensdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Heesen. Donderdag: 7.30 leesmis voor P. J, van Rens en echtgenote en dochter Anna, kindermis voor de jongens. Vrijdag: 7.30 gestichte leesmis v. Martinus en Theodora Derks. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Johan na Beclet; 9.30 huwelijksmis voor het bruidspaar Speijcken-Wilmse; 10.30 huwelijksmis voor het bruids paar Nieuwlaat-Martens. Van 45 en van 7.00-7.30 biechtgelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Riky Cornelissen en Nelly Willems (Laagriebroekseweg) Accolythen: 6.45 A. Loonen en L. Weijs; 8 uur J. en L. Jenniksens; 9.15 N. Pijpers, M. Kusters, J. van Ooi en J. van Vegchel; 10.30 G. Cor nelissen en H. Claessens. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Wereld-missiedag. 6.30 Communie uitreiken; 7 uur vroegmis voor Ber tha van Dijck; 8.15 Leesmis voor overl. fam. Poels-Bouten; 10 uur Hoogmis voor de parochie, speciaal voor het parochieel missiecomité en de leden van het pauselijk missie werk voor geloofsverbreiding. Onder de H. Missen speciale kollekte voor dit missiewerk, welke ten zeerste wordt aanbevolen. Na de H. Missen verering van de relikwie van de H. Gerardus; 6 uur lof met rozenhoedje voor het missiewerk. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor de weleerw. Pater Jacobus van Meyel; 8.15 leesmis tot int. van fam. Poels- Poels. Dinsdag: 7 uur jgt. voor Willem v. Rijswijck en Helena Litjens; 7.45 leesmis voor speciale intentie (Pub ben). Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Jacobus Bistervels en Anna Mar. v. Rijswijck; 7.45 leesmis voor overl. fam. Wilms-Claes. 's Avonds om 7 u. avondmis tot int. van de B.J.B. bij de opening van het jaarprogram. Donderdag: 7 uur gez. H. Mis v. Peter Joh. Emonts; 7.45 Leesmis v. speciale intentie. Vrijdag: 7 uur gest. jgt. voor Mart. Ant. Aei*ts en fam.; 7.45 Leesmis v. Wilhelmina Verlinden-Bistervels en Maria Aarts. Zaterdag: 7 uur gez. H. Mis om van God vele priesterroepingen te verkrijgen; 7.45 leesmis voor Joh. Klaassen en echtgenote; 7 uur avondwake voor 't feest van Chris tus Koning. De jeugd vanaf de her nieuwing van dé doopbeloften wordt in de kerk verwacht. Deze avond komt in de plaats van de maande lijkse Mariacongregatie. Boekjes meebrengen. Viert allen het feest van Christus Koning met een algemene H. Com munie en het bijwonen van de op dracht aan Christus Koning. A.s. zondag speciale maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk. Die dag worden aan de kerk deur Christus Koning-kruisjes ver kocht vanwege de Boerinnenbond. RECTORAAT SMAKT Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Wereldmissiedag. Onder de H.H. Missen kollekte voor de missie. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor overl. fam. Versteegen-van Kempen; 10 uur Hoogmis voor de missie en missionarissen. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd; 9 uur voor Mia Wijnhoven (personeel fa. Havens). Maandag: 6.30 voor een zieke; 7.30 voor de gelovige zielen. Dinsdag: 6.30 voor Henricus Nel len; 7.30 gez. jaardienst voor Pas toor Asselberghs. Woensdag: 6.30 t.e.v. de H. Jozef; 7.30 voor Mia Wijnhoven. Donderdag: 6.30 ter ere van het H. Sacrament; 7.30 voor overl. fam. Geurts-Verschuren. Vrijdag: 6.30 voor overl. ouders; 7.30 voor Gerardus Linssen en Jo hanna Derks. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor Mia Wijnhoven. Van 5 tot 5.30 gelegenheid om te biechten, alsook van 78 uur; 7.30 Rozenkrans voor welslagen van con cilie. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 20e zondag na Pinksteren. Wereldmissièdag. 7.30 vroegmis v. d. verbreiding van het geloof; 10 uur Hoogmis tot bijz. intentie. Vandaag kollekte voor de missie; 2.30 Lof m. gebedsoefening voor de verbreiding van het geloof. Maandag: tot int. van fam. Poels- Duijkers. Dinsdag: voor de zielrust van Ge rardus Baten. Woensdag: tot int. van fam. van Vegchel-Peeters. Donderdag: tot int. van fam. Jans- sen-Achten. Vrijdag: tot int. van fam. Wis- mans-Geurts. Zaterdag: uit dankbaarheid na mens fam. van Tilburg-Muijsers; 19.30 rozenkranslof ter ere van Ma ria, Koningin van de Vrede. Biecht gelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na lof. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLOTHEEK VENRAY Nieuwe aanwinsten M. Rosseels. De dood van een non. M. Mons. Honderd procent zeker heid. A. Christie. Het Listerdale mysterie. L. Saris. Tussen eb en vloed. J. Wyndham. Operatie Koekoek. U. Curtiss. Dood twaalf hoog. A. Garve. Het gestolen plot. E. Bentley. Trent's laatste zaak. V. Baum. Badmeester Heil. E. Braithwaite. Man tegen man. W. Hornman. Helden en dwazen. B. Smith. Liefde kent geen grenzen. N. Shute. Diamanten voor Janice. R. Havard. Taxi voor Tobroek. E. Queen. Paniek op Manhattan. Studieboeken F. Dietrich. De recherche aan het werk. E. Spranger. De geboren opvoeder. J. Fuchs. Het Koninklijk gezin op postzegels. J. Borsten. Reclassering in Neder land. J. Rolin. Wat verwacht U van de arts. J. Brecht. Het leven van Galilei. J. de Vries. Bont. A. Moorehead. Churchill. Jeugdboeken L.- Evers. De bende van de Radau- straat. M. de Angeli. De poort in de toren. W. ter Horst. Kletskoeken. H. Koch. Marius Blok bij de Tom mies. D. Verroen. Dolf en Piet zijn vriend jes. C. van Almen. Het lastige duiveltje. E. Spence. Het spoor door de wil dernis. L. Weber. Bonnie doet het zelf. W. Maanders. Acrobaten. Jeugdstudieboeken N. Kalashnikoff. Jumper. J. Quadflieg. Zo leefden Franciscus van Assisisë. L. Thomas. De Dalai Lama. T. de Joode. Jazz onder het mes. L. de Vries. Het jongens electrici- teitsboek H. Szayerowa. Het sprookje van Aladdin en de wonderlamp. H. Meyler. Een kast vol servies. M. Vérité. Met de dieren de wereld rond. T. Roeffen. Laat de poppetjes dan sen. T. Kerpel. Rijm je mee. H. Cornelissen. Sluierstaart, verha^ len van een goudvis. PAUSELIJKE MAANDINTENTIE VAN HET APOSTOLAAT VAN HET GEBED NOVEMBER 1963 BELEVING VAN 'T CONCILIE „Heer, laat de besluiten van het Concilie door geestelijken en leken bereidwillig aanvaard en uitgevoerd worden." Toen de bekende Belgische theo loog Pater Fransen S.J. die ook aan wezig was op het Concilie, eens een lezing moest houden over zijn be vindingen en met name sprak over de uitvoering van het Concilie in het leven van de christenen, noteer de hij niet zonder humor: „Wij spraken voor een zeer geva rieerd publiek en bemerkten dat ve len erg begaan waren met de her vorming der Kerk, maar dan liefst bij anderen. De clerus was begaan met de leken, de leken met de bis schoppen ,de diocesane clerus met de religieuzen, bijna iedereen met de vrouwelijke religieuzen en allen samen met de Curie in Rome. Nu bleek de Curie op haar beurt er vast van overtuigd, dat er buiten Rome heel wat viel te hervormen; zij moet zich trouwens bedreigd hebben ge voeld ,want zonder deze menselijke reactie van angst en zelfverweer zijn vele van haar maatregelen niet te verklaren. Wij behoeven het niet tragisch op te vatten, wanneer het inderdaad maar zelden gebeurt, dat iemand de reeds mogelijke hervor mingen voor zichzelf gaat toepassen. In plaats van hierover sarcastisch of bitter te klagen ,doet iedereen er goed aan voor eigen deur te vegen." Nu de maandintentie van novem ber vraagt om een bereidwillige uit voering van de Conciliebesluiten, is het goed erop te wijzen, dat wil de ware hervorming tot stand komen, zij van ieder christen een zelfkritiek vraagt, en vóór allés de bereidheid de geest van het Concilie in eigen leven gestalte te geven. Wanneer deze fundamentele houding ont breekt ,zal de vernieuwing niet tot stand komen. Want de hervorming van de Kerk moet beginnen met on ze eigen persoonlijke instelling. VERKLARINGEN VAN De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord-Limburg te Venlo vestigt hiermede de aandacht op de mogelijkheid tot het aanvra gen van een verklaring van han delskennis en/of vakbekwaamheid door degenen, die als bedrijfsleider en/of beheerder optreden (optraden) in een onderneming, waarin een of meerder takken van bedrijf worden uitgeoefend, waarvoor een vesti gingsbesluit op grond van de Ves tigingswet Bedrijven 1954 werd af gekondigd. Een verzoek tot 't verkrijgen van verklaringen (die bij het aanvragen van een vestigingsvergunning de zelfde waarde heben als de des betreffende diploma's) moet worden ingediend bij de Kamer van Koop handel binnen welker gebied de aanvrager woonachtig is, binnen 5 jaar na de afkondiging van het be treffende vestigingsbesluit. Voor de navolgende takken van bedrijf trad op 1 januari 1959 een vestigingsbesluit als vorenbedoeld in werking: Begrafenisbedrijf Bontwerkersbedrijf Herenkappersbedrij f Dameskappersbedrijf Kleinhandel in gebruikte en on geregelde goederen Kleinhandel in muziekinstrumen ten Kleinhandel in vuurwapenen en munitie Tandtechnisch laboratorium- bedrijf Hotel- Restaurantbedrijf Café of aanverwantbedrijf Aannemersbedrijf op het gebied van de burgerlijke utiliteitsbouw Metselaarsbedrijf Schildersbedrijf Constructieschildersbedrijf Loodgietersbedrij f Waterfittersbedrijf Gasf ittersbedrij f Stukadoorsbedrij f Terrazzobedrijf Steenhouwersbedrijf Tegelzettersbedrij f Rietdekkersbedrijf Autoreisbureaubedrij f Koeltechnisch bedrijf Schoonheidsverzorgingsbedrijf. Dit heeft tot gevolg dat de ter mijn van 5 jaar op 31 december 1963 verstreken is. Voor het miner aal waterbedrijf en de kleinhandel in vaste brandstoffen werden resp. op 15 februari 1959 en maart 1959 vestigings'oesluiten van kracht, zodat meerbedoelde ter mijn voor deze takken van bedrijf op 14 februari 1964 resp. 29 februari 1964 afloopt. De Kamer van Koophandel voor noemd, verstrekt terzake gaarne nadere informaties en zij adviseert degenen, die de bedoelde verklarin gen tot op heden niet hebben aan gevraagd dan ook zich zo spoedig mogelyk met haar in verbinding te stellen, waartoe gelegenheid bestaat elke werkdag (behalve op zaterdag) tussen 10 en 12 uur 's morgens en 2 en 4 uur 's middags. Deze week wordt in het Luxor theater de eerste film vertoond in het kader van de jeugd-filmvor- ming. De bedoeling hiervan is, zo als eerder uitvoerig besproken, de jeugd kritischer te maken bij het beoordelen van films e.d. Op voorstel van de directie van Luxor werd in de betreffende com missie besloten, dat deze film zich uitstekend leent voor een discussie. Daarom zal NA de voorstelling van maandagavond in de bioscoopzaal 'n openbare discussie plaats hebben welke onder leiding staat van Pater Robertus en Directeur van Baeten- burg van de Levensschool. Een fo rum bestaande uit leerlingen van de diverse scholen, zal trachten de zaal in de discussie te betrekken. Dat het hier een uitzonderlijk experiment betreft zal U wel duidelijk zijn en wij hopen, dat deze eerste poging een begin mag zijn „voor verdere op voeding op filmgebied. De voorstellingen van Ciske de Rat zijn openbaar en voor iedereen toegankelijk. Voor de jeugd zijn op scholen daartoe jeugdabonnementen verkocht. Wij hopen, dat al degenen die bij jeugdvorming en jeugdop- voeding betrokken zijn dit experi ment niet zonder meer voorbij laten gaan, want deze nieuwe vorm van jeugdopvoeding moet hun aandacht hebben. Ook de KAB gaat een cursus film vorming organiseren onder leiding van de heer Borghs. In tegenstelling met de jeugd-filmvorming gaan zij een groep ouders of toekomstige ouders confronteren met een van de grote beïnvloedingsmiddelen van de ze tijd en ze hierin enig inzicht ver schaffen. Deze kunnen dan hierover met jeugdigen praten en hun moei lijkheden met de film verstaan en opvangen. De bedoeling is dus de film als een hedendaags uitdruk kingsmiddel, dat men moet leren verstaan om het meegedeelde zelf standig te kunnen beoordelen èn verwerken. Deze cursus zal gehou den worden in zes avonden. Per week één avond. Het aantal deelne mers mag niet meer dan 15 perso nen zijn, daar anders de groep te groot wordt. Tijdens deze avonden zal men o.a. behandelen het ont staan van de film. De camera als uitdrukkingsmiddel, zodat men be grip krijgt voor de filmtaal. De mon tage van beeld en geluid. De in vloed van de film. waarbij ook de t.v. en de reclame besproken zullen worden. Verder krijgt men korte films met bespreking en het geza menlijk zien van een speelfilm. Het geheel zal verduidelijkt worden met vertoning van filmstrips en film fragmenten. De KAB hoopt door de ze cursus de leden beter begrip te geven voor de film. Filmliefhebbers van de KAB, KAV of KAJ kunnen zich nu reed9 op geven. Zie de agenda in dit blad. TOT VANAVOND IN DE NOORD LIMBURGSE INGESTELD Noord Limburg heeft een eigen toneelprijs. Deze prijs is thans inge steld door de werkgroep voor ama teurtoneel van het r.k. vormingscen trum „Kasteel Well", met het doel om: a. de aantrekkelijkheid van de vormingscursus voor amateurspelers te vergroten en b. een toernooi van hoog cultureel gehalte mogelijk te maken. Daartoe heeft de werkgroep beslo ten, dat de toneelverenigingen aan de strijd om de Noordlimburgse To neelprijs kunnen deelnemen, mits zij tevens deelnemen aan de elementai re vormingscursussen die in Horst Venray (18 oktober), Mook (21 ok tober) en Well (22 oktober) zullen beginnen. Vóór 7 november a.s. moet elke vereniging een bepaalde eenakter hebben uitgezocht, die dan als uit gangspunt zal dienen voor het vor mingswerk van de heer v. d. Ven op de cursus. Deze cursus, aanvankelijk begroot op 25 avonden, zal nu zo lang duren tot alle meegebrachte" eenakters zijn doorgewerkt. Tevens is, op advies van het W.K.A., beslo ten dat de cursus om de veertien dagen zal worden gegeven, en niet elke week. Dit in verband met het feit, dat Jo v. d. Ven een te overla den werkprogramma heeft gekregen. Aan het einde van de cursus zul len voorronden om de toneelprijs plaats vinden in alle drie de cursus centra, Horst (of Venray), Mook en Well. De verenigingen, die daaruit als beste tevoorschijn komen, zullen op een nader vast te stellen „Toneel dag" op het kasteel te Well onder ling uitmaken, wie de Noordlim burgse Toneelprijs 1964 mag ontvan gen. Mogelijk zal de prijs bestaan uit een geldbedrag. Het is de bedoe ling, in de eerstkomende jaren tel kens een elementaire cursus aan de ze Toneelprijs te verbinden. Vereni gingen ,die niet in staat zijn om dit jaar al met een eenakter naar de cursus te komen kunnen uiteraard toch aan deze cursus deelnemen. Teneinde de aantrekkelijkheid van het cursusprogramma in de de kenaten Gennep, Venray en Horst te verhogen, heeft de werkgroep naast deze hervorming ook enkele inciden tele gezamenlijke avonden vastge steld. Op 21 november kunnen alle cursisten deelnemen aan een bezoek aan de stadsschouwburg te Nijme gen, waar de Haagse Comedie een uitvoering geeft van „Antonius en Cleopatra" van Shakespeare. Op 23 december is een gezamenlijke Kerst avond op kasteel Well gepland. Verdere attracties zijn nog in voorbereiding.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 8