M. Arts- Oostrums harmonie Oirlo's Boerenbond in het goud Politierechter nieuwste stoffen JANNY BAR Burgerlijke Stand GYMNASTIEK WOÖNJ^ÜIS dienstmeisje voor dames- en kinderkleding van Woerkum Lichtdrokkerij Stencilinrichting G.M.H. Peters Stalling Hazenconcours HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Ned. Herv. Kerk te Blitterswijck begint zondag om 10.30 uur. Voorganger is Ds. Sprey uit Nijmegen. Bediening H. Doop. 5.000,— VOOR DE CARITAS De caritasweek heeft met zijn verschillende akties bijna 5.000, opgebracht ten behoeve van het So ciaal Caritatief Centrum. Vooral de erwtensoepaktie en de Caritas- markt hebben aan dit financieel succes meegewerkt. 10 MILJOEN BIJ DE VENRAYSE BOERENLEENBANK Vorige week behaalde de Venray- se Boerenleenbank een trots record: de 10 miljoen spaargelden werden volgemaakt. En wel door de kleine Anette Nelissen van de Stationsweg 133 ,wier ouders een spaarboekje voor deze baby hadden genomen. Dat leverde hen nu een extra pre mie op van 100,,die hen werd uitgereikt door enkele mensen van de centrale bank. De bank heeft 6.000 spaarrekeningen. In 1945 werd het eerste miljoen behaald. In 1959 de 5 miljoen. Van dit geld is ruim 1 miljoen weer besteed aan voor schotten voor particuliere bouw. GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor doctoraal ge neeskunde, de heer H. Kortmann. Voor het diploma kapersvestiging damesvak, slaagde te Eindhoven on ze dorpsgenote mej. Jeanne Ewalts. Zij heeft haar vakonderwijs gevolgd aan de vakschool te Nijmegen. EXTRA AVOND VROUWENGILDE Op 22 oktober a.s. is het Vrouwen gilde er in geslaagd niemand min der dan de mezzo-sporano Sophia van Santé naar Venray te halen, die met begeleiding van Felix de Nobel hier aria's ten gehore zal brengen van Frescobaldi en Vivaldi, alsmede liederen van Schuman, Ketling. De bussy, Poulenc en Monpou. Voor zangliefhebbers een pracht avond, die om 8 uur begint in het ontspanningsgebouw van St. Anna. GEYSTERSE KEIENSCHIETERS Op 9 november zal in Geysteren met enige plechtigheid een grote kei (600 kg.), die men gevonden heeft in de grindgraverij overbrengen naar het midden van de kom. Het St. Willibrordusgilde en de fanfare van Wanssum zullen het transport opluisteren, wat gebeurt via een mallejan, getrokken door 2 paarden. Op het dorpspleintje zal deze kei de naam van de Geysterse keien schieters nieuwe glans geven. KOOPT U LUCIFERS? Volgende week donderdag zal in Venray ,Meerlo en Wanssum een bliksemaktie gehouden worden door de jeugdverenigingen ten bate van het door een aardbeving verwoeste Perzische dorp Dousadj. Zoals bekend is al geruime tijd 'n landelijke aktie bezig voor dit Per zische dorp, een aktie, die door nie mand minder dan H.K.H. Prinses Beatrix opgezet is en waarbij de jeugd intensief betrokken is. Ook de jeugdverenigingen van genoem de gemeenten hebben niet achter willen blijven. Behalve akties in de verschillende jeugdverenigingen zelf komen zij ook van anderen een of fertje vragen. Donderdag 24 oktober a.s. zullen zij tussen 6 en 8 uur 's avonds pakken lucifers te koop komen aanbieden aan alle inwoners. Koop een of meerdere pakken en U helpt mee om ook het aandeel van deze aktie uit deze streek zo groot mogelijk te doen zijn. Zaterdag 26 oktober zal een slot- aktie gehouden worden in het ont spanningsgebouw van St. Anna, waaraan reeds verschillende Ven- rayse verenigingen en particulieren hun medewerking hebben toegezegd. GIFTEN VOOR DE VREDESKERK Mochten wij U afgelopen maand berichten dat met de bouw van de Christus Koningkerk begonnen zou worden, thans kunnen wij U mede delen dat de aannemer met de bouw een begin heeft gemaakt. Het geronk van de bulldozer is niet van de lucht en het zal dan ook maar enkele dagen meer duren als de eerste bouwfase wordt afgesloten. Ook U hebt weer door Uw finan ciële bijdrage mogelijk gemaakt dat wij nu reeds hebben kunnen begin nen met de bouw van dit Godshuis, parochiële aktie bracht in september op: 249,50 Aan andere giften ontvangen: 502,12 751,62 72176,53 72928,15 Vorige totaal Algemeen totaal Mogen wij U allen hartelijk dan ken en op Uw onmisbare hulp blij ven rekenen? Bankrekeningen bij de Ned. Credietbank en Boerenleen bank te Venray. Postrekening 1030120 ten name van R.K. Kerkbe stuur Christus Koning te Venray. UITREIKING HERINNERINGSKRUIZEN Donderdag werden op het ge meentehuis de herinneringskruizen voor hun dienst in Nieuw Guinea uitgereikt aan de heren Theo Bo- nants oOstrum; K. Douma, Oranje straat; G. Potten. Langstraat; A. Se- dee, Oostrum; K. Arts, St. Odastr.; H. Hermans, Leunseweg; L. Truycn, Tuinstraat; W. Direckx, Stations weg. GETUIGSCHRIFT LEVENSSCHOOL Op een feestelijke bijeenkomst werd donderdag 17 oktober in Hotel De Keizer aan een aantal jongens die de school goed doorliepen, het levensschoolgetuigschrift uitgereikt. Aalmoezenier Heijmans sprak op deze avond over de verantwoorde lijkheid van de ouders met betrek king tot de vormingsinstituten voor lichtplichtvrije jeugd. Aalmoezenier Heijmans is aalmoezenier voor So ciale werken in Noord Limburg en maakt deel uit van het Venrayse le vensschoolbestuur. Na de getuigschriftuitreiking werd het door de jongens zelf gemaakte geluidsfilmpje over de levensschool vertoond. De navolgende jongens ontvingen hun getuigschrift: L. Zeegers, Vierlingsbeek; H. Boom Geysteren; J. Janssen en M. Ver haag, Venray; W. Duijkers, Casten- ray; P. Derkx, Venray; W. Luijpers, Bergen; J. van Rijs, ell; J. Gooren, Blitterswijck; A. Meijer, Merselo; P. Berkers, Venray; L. Poels, Merselo; J. Swinkels, J. Arts enH. Arts, Ven ray; L. Engels, Wanssum; J. Arts, H. Troisfontaine, Venray; Th. Cop- pus, Horst; J. van Dijk, Venray; J. Dolders, Well; P. Vervoort, Bergen; G. Stevens, Venray; G. Janssen, Venray; W. van Osch, P. Verhaag, Merselo en P. Arts, Oostrum. GAAN AMBONEZEN VERTREKKEN? Thans worden pogingen in het werk gesteld om 68 Ambonese ge zinnen te bewegen kamp Vlakwater te verlaten en te verhuizen naar Hoogeveen, waar een woning voor hen klaar staat. Deze pogingen gaan uit van een bepaalde politieke groe pering onder de ambonezen, die op deze manier haar volgelingen .bij een" krijgt. NIEUW ORGEL IN EEN OUDE KERK In aanwezigheid van de H.E. Heer Deken Loonen, de heren wethouders der gemeente, Pater Urbanus en ve le Venrayse vrienden heeft de ker- keraad van de Hervormde Gemeen te te Blitterswijck woensdagavond het nieuwe kerkorgel overgenomen van het aktiecomité. In een dienst die werd voorgegaan door Dominee Stoffels, bespeelde de organist Har- meling uit Lexmond het nieuwe or gel, dat ook de samenzang onder steunde. Namens de kerkeraad bracht de heer Kousemaker dank aan allen, die aan de totstandkoming van het orgel hadden meegewerkt, vooral aan Deken Loonen, Venrays Derde Orde en de vele enthousiaste loten- verkopers. Pastoor Th. Driessen uit Well hield in deze kerkdienst een geschiedkun dig referaas over het ontstaan en de ontwikkeling van de Hervormde Gemeente en het kerkgebouw in Blitterswijck. De kerkeraad had na afloop vele gelukwensen in ontvangst te nemen. RIK-VIERDAAGSE Maandag a.s. start in Hotel Kemps een z.g. rikvierdaagse. Vier achter eenvolgende maandagen zal hierbij gerikt worden en er is als hoofdprijs een splinternieuwe dames- of heren fiets te verdienen. Winnaar is hij of zij die over drie avonden het hoogste aantal punten behaald heeft. Mist men dus een der avonden door bij zondere oorzaken, dan komt men nog evengoed voor de hoofdprijs in aanmerking. Wanneer men alle vier de avonden heeft meegemaakt, wor den de drie avonden bij elkaar ge teld .waarop men de meeste punten gescoord heeft. Daarnaast zijn er voor elke avond apart de normale dagprijzen te ver dienen. Het rikcomité o.l.v. kape laan Driessen nodigt hierbij alle kaarters en kaartsters uit om aan deze rikvierdaagse ten bate van de jeugd deel te nemen. KRIJGT NIEUWE UNIFORMEN Al sinds enkele jaren zijn in de Oostrumse harmonie plannen ge maakt om de leden te voorzien van uniformen. Dit niet alleen omdat zij t.a.v. de zusterverenigingen zou achterblijven, maar men was van mening, dat de aanschaf van unifor men speciaal voor de Oostrumse harmonie geen overbodige luxe meer is, gezien haar taak bij de op luistering van kerkelijke feesten, meiviering, afhalen van processies e.d. Nu heeft zich enkele weken ge leden een aantal inwoners van Oos trum spontaan aangeboden een ak tie op touw te zetten om de harmo nie in zo kort mogelijke tijd aan uniformen te helpen. Er werd een globale begroting gemaakt voor een stel goede en degelijke uniformen. Het aktiecomité is vol goede moed, vertrouwende op de goedgeefsheid van de Oostrumse gemeenschap (in het verleden bewezen), maar toch met enige bezorgdheid, gezien het grote bedrag dat er mee gemoeid is ,aan de slag gegaan. Binnen een maand werd het formidabele be drag van 11.000,bijeengebracht. Een prachtige prestatie. Hiermede hebben de inwoners van Oostrum weer eens getoond hoeveel ze voor hun harmonie over hebben. De Oostrumse harmonie zal zich nu per 1 december aan de Oostrum se gemeenschap presenteren, gesto ken in keurige nieuwe uniformen. Bij die gelegenheid zal het wel en wee dezer vereniging nog wel wor den opgehaald. Zij is opgericht in 1918, bestaat dus 45 jaren. Als voor naamste oprichters noemen we hier Edmond Vandevenne, die de eerste stoot gaf tot de oprichting en lan ge jaren directeur was en Hub. Jen- niskens, de eerste president. Beiden hebben veel voor de harmonie ge daan. Verder noemen we de heer Winia, die 22 jaren vanuit Venlo is geko men als instructeur en het muzika le peil der harmonie heeft opgevoerd tot een der besten in de gemeente Venray, ondanks de geringe instru mentale bezetting. Enkele hoogte punten van de periode Winia zijn: de eerste deelname aan een con cours te Helden in de 2e afdeling, werd bekroond met een le prijs en promotie met een le directeursprijs. De laatste keer dat onder leiding van Winia aan een concours werd deelgenomen was te Deurne, waar op 't Federatief concours in de le afdeling de le prijs werd behaald, eveneens met promotie. Toen de heer Winia wegens ge vorderde leeftijd meende te moeten ophouden als instructeur naar Oos trum te komen, werd de heer J. Verstegen, een lid van de harmonie en dus een leerling van de heer Winia, als directeur benoemd en dit is hem wel toevertrouwd. Vooral 't laatste half jaar is het ledental aanmerkelijk toegenomen. Verheugend is 't dat veel jonge mu zikanten zijn aangetreden waaraan door de directeur extra aandacht wordt besteed, doordat verschillen de hiervan een extra repetitie per week krijgen. Het repetitiebezoek is zeer goed te noemen. Veel animo bestaat vooral bij jongeren voor 't trommelcorps, dat momenteel uit 13 leden bestaat .onder leiding van G- Hermsen, eveneens met eens in de week extra repetitie door J. Verste gen, dit om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Alle reden dus om tevreden te zijn. Zeker nu de nieuwe uniformen het corps weer eens extra de aan dacht doet trekken. Oirlo's Boerenbond een der oudste van onze gemeente gaat zijn gouden jubileum vieren. Vie ren met een plechtige avondmis, met een diner voor de 117 leden en hun dames en met een bonte avond. En dat allemaal komende donderdag. Een dag, die bij de ouderen on tegenzeggelijk herinneringen zal wakker roepen, o.m. bij de heer Steeghs in Castenray, die voor 50 jaren voorzitter en oprichter was van de Boerenbondsafdeling Oirlo- Castenray ,die toen startte met de zegen van pastoor Reijnen en met 55 leden. Een der eerste daden was het pachten van een pakhuis bij van Rijswijck, een oppervlakte van 10x4 meter ,waar men ergens geen goe de raad mee wist, want het was veel te groot. Maar de groei zat er in, daarvan getuigen de verslagen van de eerste secretarissen J. H. Geurts en koster Nelissen, getuigen ook de pleidooien van de volgende voorzit ter Meester de Ponti en J. Custers. Het eerste jaar het beste kon een tevreden zaakvoerder al een omzet van 1,2 miljoen kg melden ter waar de van 30.000,en in 1924 moest men al een nieuw houten gebouw er neer zetten groot 30x10 meter voor het kapitale bedrag van f 3000. Meester de Ponti zorgde voor een echt station in Oirlo met losplaats e.d. Die kostte de boerenbond wel het lieve bedrag van 7000,maar daardoor kon men de kunstmeststof fen o.a. ook voor de Peelontgin- ningen praktisch aan de deur aan lossen. En het was de zoveelste mo gelijkheid door uitbouw MEESTER PETERS heeft deze boerenbond geleid van 1921 tot 1940. Zonder de verdiens ten van andere leiders tekort te doen moet toch benadrukt worden, dat hij een vooruitstrevend leider was, die o.m. de pluimveehouderij sterk pro pageerde en zorgde dat de LLTB Oirlo de eerste mengerij kreeg. Dat gebeurde dan wel in het patronaat zonder mengketels en andere mo derne apparatuur, maar alle boeren bonden uit de buurt kwamen deze nieuwe mengsels halen, waarbij zelfs de plaatselijke bakker werd inge schakeld. Hij was het ook die de heer Verstappen, eerst als kncht, la ter als zaakvoerder aanstelde en daarmede een man aantrok die tot 1 oktober j.l. een groot aandeel heeft gehad in de uitgroei van deze afde ling. In 1931 werd de afdeling gesplitst in een voor Castenray en Oirlo, dat kostte aanvankelijk wel wat leden, maar het ging crescendo, tot de be roerde oorlogsdagen, toen Verstap pen het voortaan allemaal alleen moest doen, omdat het bestuur uit principiële redenen ging vertrekken. Net voor de oorlog was het nieuwe gebouw klaar gekomen (16x50 m.) met nog een extra loods van 8x20, een uiterlijk teken van de groei. Het was ook in 1940 dat B. v. d. Sterren het voorzitterschap overnam en dat waarnam tot 1958, toen M. v.d. Ster ren hem opvolgde. Dat na de oorlog de groei niet is stil blijven staan, moge blijken uit de omzetcijfers. In 1946 kwam men aan ruim 600.000 kg voor een bedrag van bijna 79.000,-. In 1962 waren die cijfers resp. 4,7 miljoen kg en 1,3 miljoen. Een up-to-date bedrijf staat thans de leden ter beschikking. Moderne mengketels, moderne apparatuur en frisse kantoorgebouwen tonen de groei van dit coöperatieve bedrijf dat voor Oirlo en voor onze ge meente in de afgelopen 50 jaren van grote betekenis was. HUIZE „SERVATTUS" OPENT NIEUW PAVILJOEN Donderdagmiddag werd het ver bouwde paviljen C van Huize Ser- vatius in gebruik genomen. De opening van een nieuwe pavil joen in Huize „Servatius" betekent weer een stuk opbouwwerk en mo dernisering. Na het herstel der on derkomens van de patiënten, zijn er o.m. gebouwd: een nieuw ketelhuis, wasserij, kleermakerij, enkele dok terswoningen ,een nieuw ziekenhuis, het nieuwe hoofdgebouw en een gebouw voor arbeidstherapie. Thans is paviljoen C onderhanden geweest en is nu zodanig verbouwd dat het inplaats van 2 nu 3 verdie pingen heeft, terwijl het uiterlijk volkomen is aangepast aan de nieu we „verschijningsvorm" van de in richting. De indeling van het ge bouw voldoet aan de nieuwste ver- plegingseisen, waarbij men uitgaat van kleine groepen patiënten die ieder hun eigen vertrekken hebben, zowel om te verblijven als om te rusten. Het geheel is zeer modem opgezet door het architectenbureau van den Bosch-Hendriks en Camp- man. De volgende Venrayse bedrijven werken aan de totstandkoming van dit paviljoen mede: Aannemingsbe drijf Gebr. Dinghs n.v.; Schildersbe drijf T. Kateman en Electriciteits- bedrijf Tummers-Cremers n.v. Wie belangstelling heeft voor de ze prachtige verbouwing kan zon dag een kijkje gaan nemen tussen 2 en 5 uur n.m. BENOEMING De heer Timp, directeur van Ven- ray's Mannenkoor, is benoemd tot 2e dirigent van de Kon. Mannenzang- vereniging „Venlona". WEGBEBAKENING De politie waarschuwt nadrukke lijk degenen, die er een sport van schijnen te maken te knoeien aan lampen tonnen, afsluithekken en wat dies meer, die geplaatst zijn om de weggebruikers attent te maken op wegverbeteringen, wegenwerken e.d. Herhaaldelijk worden lampen uit geblazen, tonnen weggerold, hekken verplaatst. Tegen de onbevoegden, die hierdoor willens en wetens de verkeersveiligheid in gevaar bren gen ,zal krachtig worden opgetreden. ONGELUK Dinsdag botsten op de Deumese- weg op de bestelwagen van de fir ma M. een grote vrachtwagen uit Helmond. Er ontstond een behoor lijke ravage. De vrachtwagen had voordien al een boom geramd. Dinsdag is verder nog een groentewagen door slippen op de zelfde weg tegen een boom gereden, terwijl woensdag een vrachtwagen door asbreuk op deze weg bleef lig gen. TOT VANAVOND IN DE Tegenover de werkplaats stond 'n huis en uit het raam van dat huis hing op een warme julidag een jon gedame ,die gul was in het zwaaien naar de overkant. Als de baas van de werkplaats in zijn volkswagen naar zijn werk tufte, zwaaide hij en de juffrouw wuifde terug; en als de knecht op zijn brommer naar de baas pruttelde, zwaaide hij ook, en ook dan wuifde de juffrouw vrien delijk terug. Baas en knecht werden spoorslags verliefd op de vriendelijke ver schijning en daar had de gang van zaken in het bedrijf zeer onder te lijden. Het kwam zo ver dat de baas Ari verbood voortaan nog te wuiven. Als baas zijnde, wilde hij dat privilege voor zichzelf reserve ren. Maar de knecht trok zich daar niets van aan. „Ik neem mijn ontslag", zei hij. „Dan kan ik tenminste zwaaien te gen wie ik wil." Dit was het begin van de narig heid. Want de baas wilde hem niet missen en de knecht wilde tot elke prijs het ontslag doordrijven. Het Gewestelijk Arbeidsbureau werd er in1 gemoeid. Geen van beiden zei daar precies hoe de vork in de steel zat en het resultaat was, dat de verdachte geen ontslagvergunning kreeg. Hij moest blijven om- te zien, hoe zijn baas steeds vriendelijker en opgewekter wuifde naar de ver schijning aan de overkant, terwijl hem dat genoegen ontzegd was. Tenslotte had onze knecht er ge noeg van. Hij had aan alle kanten geïnformeerd, maar overal gehoord, dat ontslag zonder toestemming van het Arbeidsbureau niet mogelijk was, tenzij met instemming van de werkgever, en die instemming had hij niet. Daarom bracht hij op een zonnige maandagmorgen een vouw stoeltje mee naar de werkplaats, zette zich daar rustig op neer en verdiepte zich in de sportuitslagen. Dit bleek te veel voor de baas. Hij hield op met zwaaien, draaide zich met de rug naar het raam en sprak zijn factotum vaderlijk ver manend toe. Het bleef bij een woor denwisseling, waarbij uitsluitend de baas aan het woord was, want de knecht bleef rustig zitten lezen. Toen rukte de baas de krant uit de hand van zijn ondergeschikte en zwaaide daarmee. Niet naar 't meis je maat in de richting van de werk plaats. En toen de knecht bleef zit ten gooide de baas hem met vouw stoeltje en al de deur uit. Buiten wuifde de knecht hartelijk naar de overkant en vervolgens zocht hij 'n andere betrekking. Nu moest hij evenwel voor de rechter komen wegens het verbre ken van een arbeidsverhouding zon der. toestemming. ,Ik heb mijn ont slag niet genomen", zei hij. ,Ik heb het gekregen. De baas heeft mij zelf ontslagen, want hij heeft mij de deur uit gesmeten, omdat hij mij niet meer wilde zien." Daar was geen speld tussen te krijgen. „Zeer onbehoorlijk optre den", zei de officier. „Buitengewoon onsympathieke wijze van handelen", zei de rechter. Maar al met al had onze verdachte gelijk: de baas had hem ontslagen en de knecht was het met dat ontslag roerend eens. Van wetsovertreding was geen sprake en daarom werd hij vrijgesproken. „En wie zwaait er vandaag?" wil de de officier nog weten. „O, daaraan is diezelfde week al een eind gekomen", vertelden de getuigen. „Het bleek achteraf alleen maar een logee. En ze is de volgen de dag vertrokken .Het laatst zwaai de ze uit het raampje van de trein naar de stationschef." PAARDENFOKDAG TE ST. ANTHONIS De 38e fokpaardendag van trek paarden, tuigpaarden en Shetland pony's in St. Anthonis is een groot succes geworden. Meer dan 350 paarden kwamen ter keuring. Het- kampioensveulen, dat werd verloot ,werd toegekend aan J. v. d. Hoog uit Oostrum. Hieronder volgen de resultaten van de uit Venray tenoongestelde paarden: Kampioen merrieveulen: Fiorina van de Johannahoeve ,eig. P. Wijn hoven, Oostrum. Kampioen Geld. Gron. type: Een jarige. Dorientje, eig. Kind. Jennis- kens, Venray. Categorie Merrieveulens geboren na 1 mei 1963: Gr. maat: Barna van Couwehoeve, eig. M. Geurts, Smakt. Middenmaat: 1 Fiorina van de Jo hannahoeve, eig. J. Wijnhoven, Oos trum. Categorie Eenjarige merries, klei ne maat: Germa van dè Heibloem, eig. J. Geurts, Venray. Grote maat: Marjan van Sprae- land, eig. Gebr. Wolters, Oostrum; Anja v. d. Weiven, eig. W. van Dijck Venray. Categorie vier- en vijfjarige mer ries, middenmaat: 1. Betsie van 't Nieuwhuis, eig. C. Goumans, Ven ray. Kleine maat: Rozetta, eigen. P. Aarts, Venray. Categorie zes- en zevenjarige mer ries, grote maat: 1 Carla van Alden- goor, eig. P. Rambags, Castenray. Categorie Merries van 8 jaar en ouder: 1 Nelly van Costaud, eig. W. Klaassen, Stevensbeek; Rita van Boddenbi-oek, eig. F. Verstegen, Ven ray. Categorie eenjarige merries: 1 Do rientje, eig. Kind. Jenniskens, Ven ray. Categorie tweejarige merries: Cru- netje, eig. Kind. Jenniskens, Venray. Categorie Stermerries Gron. Type: Derelia, eig. A. Strijbosch, Casten ray; Wilma, eig. Jenniskens, Venray. Categorie Merries met afstamme lingen: 1. Wilma, eig. Jenniskens, Venray. van 10 t.m. 16 oktober 1963 GEBOREN: Thielen, Wilhelmus, Rosmolen weg 6; Oudenhoven, Monica, Deken Bes- denstraat 7; Reichelt, Ronald, Paterslaan 15; Hulleman, Maria, Langstraat 57; v. Enckevort, Astrid, Overloonseweg 29; Litjens, Johanna, Maasheseweg 42; v Gerven, Johannes, Maashesew. 20; Bexkens, Yvonne, Maasheseweg 11; Siebers, Antonius, Min. Ch. Ruys- straat n.w. 1; Hermans, Eugene, Pr. Marijkestr. 10; Voesten, Maria, Kleindorp 10; Blom, Hendrika, Vierlingsbeek; Theunissen, Theodorus Wanssum. OVERLEDEN: Verheugen, Bartholina J. H. M., ge huwd geweest met van Opbergen Jacobus H. M. M., 32 jr., Venray. van der Sanden Johanna, geh. gew. met Heesen .Hendrikus, 80 jr., te Venray. Min, Jacob, echtgenoot van Ver meulen, Hubertina J. A., 59 jr., opzichter gemeentewerken te Ven ray. ONDERTROUWD: van der Putten, Pierre J., 36 jr., tuinman te Venray .Kruisstraat 10 en Derikx, Jacomina H., 25 jr., stenotypiste te Venray, Spurkt 3. Swaghoven, Wilhelmug S. H. ,22 jr., militair te Doorn, Mariniersweg 17 en van Maris, Hendrika M. P., 20 jr., te Venray, Langeweg 5. Fleurken9 Matheus J., 26 jr., land bouwer te Venray, Veulenseweg 61 en van Gassel, Gertruda P. H., 24 jr., te Venray, Veulenseweg 49. Willemse, Johannes L., 25 jr., land bouwer te Venray, Overbroekse- weg 1 en Slangen, Maria J. P. H., 24 jr., z.b. te Venray, Paardekop- weg 7. mti ;:rf Na eent weejarige cursus, welke te Venlo gegeven werd, slaagden on ze kandidaten met zeer goede pun ten als leider(ster). Onze hartelijke gelukwensen met het behaalde re sultaat. De geslaagden zijn: Maria Janssen, Anny van Goch, Jos Ja cobs en Frans van Gerven. Onze vereniging neemt op het ogenblik zeer grote vormen aan wat betreft het aantal leden. Ruim 450 aktieve leden zijn thans ingeschre ven. En wekelijks komen nog nieu we leden zich melden op zaterdag en zondag j.l. werd «*en tweedaagse wandeltocht georganiseerd. Deze was speciaal bedoeld voor eigen le den. Zes groepen namen hieraan deel. Onder stralende weersgesteldheid werd zaterdag gestart. Zondag moest evenwel wegens slechte weersom standigheden de route worden inge kort. De St. Christoffel-drumband begeleidde zondag deze goed ge slaagde wandeltocht. De voorzitter sprak zijn voldoening uit voor de goede leiding en de sportieve geest die in de vereniging heerst. Hierna ging hij over tot het uitreiken van de prijzen. Drie groepen hadden deelgenomen op korte afstanden en 3 groepen op langere afstand. Korte afstand: Groep 1 behaalde de le prijs, leidster Maria Basten; groep 3 behaalde de 2e prijs, leid ster Ria Gooren; groep 2 de 3e prijs leidster Leny Thielen. Lange afstand: le prijs groep 5, leider G. Thomassen; 2e prijs groep 6, leider Jan Jacobs, 3e prijs groep 7, leider Henk Jacobs. De zilveren wisselzuil werd ge wonnen door groep 5. Zaterdag 19 oktober worden de jaarlijkse clubkampioenschappen ge houden. Als juryleden treden op de heer Reinders uit Venray de heer van Bergen uit Horst .beiden gym nastiekleraren M.O. Om 13.45 uur worden de leden die hier aan deelnemen in de gymnas tiekzaal aan de Langeweg verwacht. Omstreeks 16.30 uur zullen de be haalde punten worden bekend ge maakt en de prijzen uitgereikt. Aan sluitend wordt 's avonds voor leden vanaf 14 jaar een feestavond geor ganiseerd in zaal Damiano. Wegens de clubkampioenschappen vervallen zaterdag 19 oktober de lessen. BEA en JACKY hebben een zusje gekregen MONIQUE Bij het H. Doopsél ontving zijdenampn Monica Christiana Hubert ina\ Maria. CHR. OUDENHOVEN G. OUDÏJNHOVEN- HAWINKELS Vjefiray, 10 oktqber 1963 r Deken Berden^traat 7 Dankbetuiging Voor de vele blijken van be langstelling bij het Zilveren Profès§iefeest van Zuster Gat* entia GEVQNDEN goudentrouwï-ing Tegen bel.- dezeK^dv. terug t.e bekonfen bij J. Breek weg 10 Bod geraagd op epn met grote Gasstra.at 12, Venray^ '^'Mevrouw KROFT, Oostsingel 22. Vëhray, vraagt per 1 november beschaafd Grote sortering in de \.07 V (beëdigd) Pr. Bernhardstraat 11 Venray Telefoon 1916 aangeboden voor uw auto o( caravan Gunstig gelegen in de kom van Venray. Brieven onder nr. 1510 aan bureau van dit blad. Mi bij St. Anna en St. Oda zaterdag 19 en zondag 20 okt. Aanvang op zaterdag 6 uur op zondag 11 uur De beide besturen nodigen alle schutters hiermede uit tot deelname.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 2