11 RIAENS-ROYERS D.I.S. NIEUWS S. Y. LEUNEN TENNISSEN Actie „Wij en Zij S.y.V. NIEUWS V.V. 00STRUM DUIVENSPORT M.H.C. VENRAY t V.C.R00Y ZWEMMEN GYMNASTIEK ltak DE MOLENWIEKERS VRIJDAG 11 OKTOBER 1963 No. 41 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N V. VENRAY WFFKRLAH VOOR VFNRAY FN OM^TRFifFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 UlilADL/iU V UUI\ V I Cf 11 UIVIO 1 I\Cl\LfiN PRIJS PER KWARTAAL M.50 (bul ABONNEMENTS- (buiten Venray 1.75) R T H U VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL 1253/ Venray 1 is in de wedstrijden te gen Nieuw Einde tot nu toe nog niet gelukkig geweest. Verleden jaar werd thuis verloren door zwak keeperswerk en ditmaal werd aan getreden met enkele invallers waar onder de deelman, die voor de zware taak stond doelman v. Soest te vervangen. Een sprong van het 4e naar het le is toch nog altijd groot. Hoewel V. Lucassen na 5 min. uit een pass van L. Jenniskens de Nieuw Einde-doelman op de proef stelde, was het toch Nieuw Einde dat een veldmeerderheid nam. In de 13e min. wist Math. Hermans de rood- witten van onheil te besparen door een hard schot uit het lege doel te koppen. Dit was echter uitstel van executie, want één minuut later scoorde linksbuiten Francken voor Nieuw Einde de openingstreffer. Venray zag nu wel in dat er aan gepakt diende te worden wilde men succes behalen. De aanvallen van Venray werden doortastender en veelvuldiger. De Nieuw-Einde ach terhoede werd ver op de eigen helft teruggedrongen. In de 20e min. had den de rood-witten succes. V. Lu cassen werd door P. Volleberg op keurige wijze van een pass bediend, passeerde enkele tegenstanders en schoot onhoudbaar in: 11. P. Smits die zeer aktiéf speelde had deze middag bepaald pech met zijn scho ten. Hoe hij het ook probeerde zijn schoten gingen juist naast. V. Lu cassen lukte het beter. In de 23e min. kreeg hij de bal toegespeeld van B. Peters, passeerde enkele te genstanders en bracht Venray met een pracht doelpunt aan de leiding, bracht: 21. In de 33e min. hadden we bepaald pech, tot driemaal toe werd een schot van de Venrayers van dichtbij afgeslagen. Beter lukte het bij Nieuw Einde, dat na 35 min. spelen een fout in onze achterhoede afstrafte, waardoor de stand weer gelijk werd: 22. Voor rust ging Nieuw Einde weer de leiding nemen. In de 44e min. kregen de geel-zwar- ten een vrije trap te nemen op de rand van het strafschopgebied. Daar de Venrayers het befaamde muurtje vergaten, kreeg de linksbuiten alle gelegenheid te doelpunten, waarvan hij ook gretig profiteerde: 23. Hoewel ons rechter verdedigings- blok niet op volle toeren draaide, maakten we ons tijdens de rust niet erg ongerust, ondanks de 23 ach terstand. De Venrayers hadden de laatste 25 min. van de eerste speel- helft duidelijk getoond dat zij in het veld de meerdere waren. Ons ver trouwen werd na rust nog versterkt. Immers na 2 min. had P. Volleberg met een hard schot juist onder de lat Venray weer op gelijke voet ge bracht: 3—3. V. Lucassen verrichte na een kwartier 'n hattrick door 'n fout tussen de Nieuw Einde-stopper en doelman af te straffen en Ven ray voor de tweede maal aan de leiding te brengen: 43. Vijf min. later kreeg de Nieuw Einde-links buiten weer even vrij spel, hetgeen juist te veel was. Met een hard schot versloeg hij onze doelman: 4-4. Korte tijd later werd het vonnis voltrokken. Stopper Philipsen kwam op rechts hulp bieden, doch kreeg de bal niet onder controle. De links buiten van Nieuw Einde bediende zijn linksbinnen van een pass waar onze stopper iets te laat was, trok even aan de noodrem en dat bete kende strafschop. Deze werd in een doelpunt omgezet. De Nieuw-Ein- ders die toch dan toe nog zonder winstpunten waren, gingen met man en macht in de verdediging. Dat ze hiermede succes hadden getuige de einduitslag 45. Een kwartier voor het einde moest Math. Hermans zich laten vervan gen wegens een blessure. P. Logtens, die de linkshalfplaats ging bezetten kweet zich bijzonder goed van zijn taak. In Weert leek het meer op water ballet dan op voetbal bij Megacles 2Venray 2. De thuisclub wist zich al meteen goed aan te passen aan de terreinomstandigheden. Binnen een speeltijd van 10 min. keken de Ven- ray-reserves tegen een 20 achter stand op. Venray nam geleidelijk aan het initiatief over hetwelk de gehele wedstrijd niet meer werd prijsgegeven. Na 12 min. verkleinde J. Schrooten de achterstand tot 2-1. M. Lucassen maakte er drie min. la ter 22 van. Vijf min. vóór rust kwam Venray aan de leiding door een doelpunt van J. Schrooten: 2-3. Na 17 min. spelen in de tweede helft bracht W. Theunissen de stand op 24. Met een doelpunt van W. Koonings (52) kwam een einde aan deze „natte" wedstrijd. In een goede en snelle wedstrijd is het Venray 3 niet gelukt beide punt jes mee naar huis te brengen. Direct na de aftrap zorgde Chr. Rongen met een fraai schot voor 0-1. EWC bleef niet bij de pakken neerzitten en zette de achterstand om in een 21 voorsprong. Het offensief dat hierna volgde was door EWC niet te stuiten en het was P. Berkers die in 32e min. de gelijkmaker scoorde. Na rust werd het Venray-offensief doorgezet ,maar zoals meestal, viel het doelpunt aan de andere zijde en het was de EWC-rechtsbinnen, die de stand op 32 bracht. Lang heb ben ze hiervan geen plezier gehad, want P. Berkers scoorde in de 10e min. wederom de gelijkmaker: 33. Acht min. later zorgde Chr. Rongen met een hard schot voor een Ven- rayse voorsprong: 43. Welgeteld 22 min. heeft onze versterkte achter hoede met aan 't hoofd Th. Jansen, dit volgehouden, toen werd het ge lijk 44. Vijf min. later floot de goed leidende scheidsrechter het verlossende einde. Venray 5 zorgde zondag j.l. weer voor een verrassing door America 2 in eigen huis met 13 te verslaan. Na 15 min. spelen wist de America- linksbuiten voor zijn ploeg te scoren 10. Na enkele doelrijpe kansen gemist te hebben kwam Venray 5 voor rust toch nog op gelijke voet. H. Volleberg plaatste een vrije trap terug op A. Arts die het leer hard in de touwen joeg. Na rust had Ven ray 5 een licht veldoverwicht. In de 20e min. lokte rechtsbuiten Gomez de doelman uit zijn goal, plaatste daarna de bal naar de vrijstaande Vlachopoylos die voor het inschieten had: 12. Aanvoerder A. Arts maakte tenslotte aan alle America- illusies een einde door met een schitterend doelpunt de stand op 13 te brengen. Een zeer goede prestatie van Venray 5. Venray 6 heeft blijkbaar eerst een achterstand nodig om op stoom te komen. Dit was ook zondag j.l. het geval tegen Griendtsveen 2. Al zat aan 't tweede Griendtsveense doel punt een buitenspel-luchtje, daarna werden de zaken pas serieus aange pakt. Na ruim een half uur onop houdelijk op het Griendtsveen-doel „gebokst" te hebben werd de wed strijd besloten met 32 Venray- overwinning. Venray 7 kon het in Horst tegen de geroutineerde spelers van Witten- horst 5 niet bolwerken. Met 20 wisten de Horstenaren te zegevieren. Programma voor zondag 13 okt.: Venray 2Spel. Irene 3 2.30 u. Venray 3Geysteren 1 - 2.30 u. Montagnards 2Venray 4 2.00 u. Venray 5Griendtsveen 1 12.00 u. Venray 7Merselo 2 12.00 u. Venray 2 is na 4 competitiewed strijden in haar afdeling lijstaan voerder. A.s. zondag krijgen ze be zoek van Spel. Irene 3 dat slechts enkele puntjes minder heeft. We ge loven niet dat de Venrayers zich door de Tegelse tricolores laten ver rassen en vertrouwen er op dat de leidersplaats zondag behouden wordt. Venray 3 speelt tot nog toe in de uitwedstrijden beter dan thuis. Zon dag a.s. krijgen ze bezoek van het sterke Geysteren. Jongens speel met dezellfde strijdlust als. zondag j.l. in Well, dan behoeven jullie zeker niet kansloos te zijn. Venray 4 speelt uit tegen Montag nards 2. Door Venray 4 moet deze wedstrijd gewennen kunnen worden al is Montagnards 2 in eigen huis een lastige tegenstander. Onze belangstelling gaat a.s zon dag bijzonder uit naar de wedstrijd Venray 5Griendtsveen 1. Zullen de rood-witten in staat zijn om ook deze wedstrijd in winst om te zet ten? De blauw-witten uit Griendts veen zijn nog onverslagen, dus jullie weten nu reeds wat je te deen staat. Wij zijn met een gelijkspel al tevreden. Venray 7 krijgt het zondag a s. moeilijk tegen het nog onverslagen Merselo 2. Jongens probeer het ter reinvoordeel uit to buiten. KOMT NAAR HET SVV-BAL A.s. zondag wordt in Zaal Wil- helmina een dansavond gehouden ten bate van SW. De entree be draagt 2,De leder, van onze voetbalvereniging krijgan echter een belangrijke reductie Zij betalen op vertoon van hun contributiekaart 1,Ook voor de echtgenotes of verloofden van onze leden geldt deze reductie. Komt allen op naar Zaal Wilhelmina en laten we daar een gezellige SVY-avond van ma ken. Een zeer bekend orkest zol zor gen voor de dansmuz ek. Tac ver der de advertentie elders in dit blad. -vJ» Wij vragen nog steeds PERSONEEL c geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - I ook na werktijd - aan I de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY Zondag reisde n de Molenwiekers naar Griendtsveen voor de strijd met het le elftal van de plaatselijke vereniging. Op een bijna nbespèel- baar terrein moe-ten zij met 4—3 het loodje leggen. Reeds m de 5e min. van deze matige wedstrijd, speelde de Goenc'tS'Jeon linksbuiten zich handig vrij en met een hard schot gaf hij zijn ploeg Je leiding. Geenszins jnt.Ti gl dour du srn i- le suces van óe tegenstander, zotten de Molerw'ekers via de vleugelspe lers teger.aanv.ulen op, die e- htc-r de juiste afwerking misten Su-.-ces kwam wel aan cle andere zijde toen de overigens uits-xkend spelende in valler doelman de Wit .aarzelde met uitlopen en de toegesne'de midvoor de bal voor de 2-.~ maal in Joel schoot. 2U. De Molenwiekers kwa men nu wel zwaar in de verdruk king en voor de rust kwam men ook niet verder meer dan enkele uit vallen. Bij een van die uitvallen dachten we midvoor Latepanssa te zien scoren, toen hij in vrijstaande positie van links de bal kreeg toe gespeeld. Deze bleef echter in 't voor het doel staande water steken, zodat ook deze kans letterlijk on fi guurlijk in het water viel. Even voor de rust bracht de Griendtsveen rechtsbinnen de stand op 3—0 De Molenwiekers. r.iït gewend aan der gelijke achterstand, gingen na de rust meteen in t offensief, wat ai na 1 min. succes had, door oen doel punt van invaller G. Lormans. Dit gaf hen weer moed en toen 10 min. later M. Beerkens uit een vrije trap de achterstand tot 3—2 reduceerde, was er nog van alles mogelijk. Het was nu de Griendtsveen-dcfensie, die voor hete vuren kwam te staan, en aanval na aanval golfde op het vijandelijke doel. Het zou echter nog duren tot 10 min. voor het ein de, vooraleer men de gelijkmaker zou scoren. Het was wederom M. Beerkens, die zich handig vrijspeel de en met een hard schot zijn ploeg naast de tegenstander bracht. Men rook de kans op een overwinning, maar de achterhoede der gastheren hi^ld echter stand. En terwijl ieder een zich al met een gelijkspel ver ziende was het de Griendtsveen rechtsbinnen die in 't slotoffensief zijn club naar de overwinning""; schoot. Volgens velen werd dit doel punt 4 min. na de officiële speeltijd gescoord. Molenwiekers 3 zorgde voor een verrassing door in de uitwedstrijd tegen America 4 een verdiende 4-1 overwinning te behalen. Na 3 ne derlagen, mochten ze dus eindelijk eens 't zoet der overwinning proe ven. Programma voor czndag a.s.: Molenwiekers 1Kronenberg 1 2.30 Kronenberg 3Molenwiekers 2 12.00 Molenwiekers 3Wanssum 3 12.00 Programma jeugd zaterdag a.s.: Meerlo AlMolenwiekers Al 4.00 Molenwiekers BIOostrum BI 3.00 TOT ZIENS VANAVOND IN Terwijl vele voetballiefhebbers op zondag 29 september de strijd aan bonden om de hoogste beker-eer, lag de voetbal in Oostrum in volle rust. In de eerste ronde werden de Oos- trumse voetbalkundigen reeds met een 10 nederlaag tegen de Molen wiekers uitgeschakeld. Die rustdag schijnt de rood-witten beslist niet slecht gedaan te hebben. Zondag j.l. is Oostrum er einde lijk in geslaagd de eerste twee pun ten in beslag te nemen door Mete- rik met een kleine overwinning, met een grote uitslag, te overmeesteren. Met een 65 overwinning konden de Oostrumse elf blij naar huis te rug komen. „Alle begin is moeilijk", maar nu de eerste punten door de beugel zijn, zien wij met een beetje optimisme de komende „veldslagen" tegemoet. Oostrum 2 speelde haar derde competitie-wedstrijd en vergaarde het 3e puntje door Hegelsom 2 een 22 gelijkspel af te dwingen. Wij geloven, dat Oostrum 2 dit jaar be slist niet in de degradatie-zone te recht gaat komen zoals verleden jaar, maar. op z'n minst een plaats in de middenmoot zal moeten kun nen bewerkstelligen. Oostrum 3 heeft zondag beslist 'n goede beurt gemaakt door het be slist niet zwakke Wanssum 3 een gelijkspel af te persen. Met een 33 stand moesten de kermisvierende Juliaantjes zeer zeker genoegen ne men. Programma zondag 13 okt.: Oostrum 1Hegelsom I Merselo 1Oostrum 2 Oostrum 3Ysselsteyn 3 In een keihard voetbalgevecht wist 't Oirlose D.I.S. in Hegelsom tegen het plaatselijke elftal met 2-0 een verdiende overwinning te beha len. De eerste 20 min. waren voor de gasten, maar mede door !t voortref felijke ingrijpen van de D.I.S.-doel- man wist men de score dubbelblank te houden. Hierna nam D.I.S. het heft in handen en werd het vijan dige doel onder vuur genomen. Rechtsbinnen Fr. de Mulder opende met een afstandschot de score: 0-1, waarbij het tot aan de rust bleef. Na de hervatting zette Hegelsom alles op alles, maar de D.I.S.-achter- hoede hield het hoofd koel en wist de storm van Hegelsom aanvallen rustig t'e doorstaan. Na deze onpro- duktieve Hegelsomse pogingen ging D.I.S. het proberen en uit een prach tige voorzet van rechtshalf Verstee- gen wist M. Künen hoogopspringend de bal beheerst achter de Hegel- som-doelman te koppen. Hoewel Hegelsom door 'n ondui delijk handsgeval nóg een kans had de achterstand te verkleinen door een penalty die door D.I.S.-doelman Rambags prachtig werd gestopt, bleef de stand verder ongewijzigd. Programma voor a.s. zondag: D.I.S.E.W.C. (Well) 2.00 uur Wederom voor de deze middag in 't wit spelende Oirlonaren een zeer zware wedstrijd. Hegelsom 3D.I.S. 2 12.00 uur Trainen: Woensdagavond 7 liur junioren vrijdagavond 7 uur. Nu D.I.S. op 't terrein een zeer goede verlicthing heeft gekregen kan men weer voor 100 pet. deze training benutten. Leunen 1 trok zondag j.l. ten strijde tegen het nog onverslagen Merselo 2 en tot 20 min. voor het einde van de wedstrijd leek hel of de overwinning voor Merselo zeker was. De stand was toen nog 41. Maar met inspanning van ^lle re serves waarover Leunen nog be schikte .wisten onze jongens nog 'n gelijkspel (44) te behalen. Leunen 2 verloor op eigen veld van Evertsoord met 81. De A-jeugd vecloor van Swolgense Boys met 52. De B-jeugd ging naar üostrum en behaalde daar voor 't eerst een overwinning met 32. De C-jeugd tenslotte speelde ge lijk (22) tegenMeterik C. Programma voor a.s. zaterdag: DIS BILeunen BI 3.00 vertek 2.15 uur. Leunen AlDIS Al 4.00 2.30 uur oefenwedstrijd onderlinge A-B-C-combinatie. Zondag: Leunen 1America 4 1.30 Melderslo 3Leunen 2 12.00 vertrek 11.00 uur. TENNISCLUB VENRAY Dinsdag 15 oktober a.s. zal de Tennisclub om 20.00 uur een leden vergadering houden in Hotel De Keizer, waarbij de volgende agenda punten aan de orde zullen komen. Verslag seizoen 1963; verbetering accommodatie sportpark; deelneming competitie (KNLTB); invoering lad dersysteem; speeltijden. P.D.V. DE VREDESDUIF rTTv,i.i-i;,i i r De leden worden er op attent ge maakt, dat de vergadering zaterdag a.s. om stipt 8 uur begint. Het be stuur rekent op aller opkomst. De ringen voor 1964 moeten op de ze vergadering ook besteld en be taald worden. Verder zal alles ge regeld en besproken moeten worden voor onze nationale tentoonstelling. Na een zondag rust zijn de dames weer gaan hockeyen. Ondanks een vrij behoorlijk spelpeil zag het er met de rust niet naar uit dat onze dames nog 'n overwinning zouden boeken. Na enige tijd nam Venray de leiding door een uit een corner ingeslagen bal van M. Kortman. Enige tijd later volgde het tweede doelpunt .gescoord door T. Janssen. Vlak voor rust wist Tegelen dank zij snelle aanvallen van o.a. de mid voor gelijk te maken. Na rust bleef de stand voorlopig gelijk. Tegen het einde van de wedstrijd kwam er meer vuur in onze aanval (32). Venray kreeg enkele straf- Voor hulp aan de inwoners van de onontwikkelde gebieden in Azië, Afrika en Latijns^Amerika, wordt door de K.A.B. een beroep op uw naastenliefde en milddadigheid gedaan. In de week van 15 22 oktober worden huis-aan- huis zakjes bezorgd en wederom opgehaald. Help uw medemens door uw bijdrage in dit zakje te doen. De arme lijdende mensen zullen U er zeer dankbaar voor zijn. v HET ACTIE-COMITÉ corners toegewezen en hieruit kwa men nog twee doelpunten tot stand. Eindstand 52. De doelpunten kwa men van M. Kortman 2x en T. Jans sen 3x. VHCMHCV. De meisjes junioren speelden 'n zeer prettige wedstrijd tegen Venlo. Het spelpeil was heel behoorlijk. De voorhoede speelde goed samen, maai de middenlinie moet 'n betere ver binding tusen voor- en achterhoede vormen. De uitslag was 20 in het voordeel van Venlo, hiervan werd in iedere helft één goal gescoord. VenrayDeume (Heren) Voor deze wedstrijd vond een drastische wijziging plaats, waardoor een grotere nederlaag ons heren team bespaart bleef. Meteen na het eerste fluitsignaal ging de wedstrijd snel van start. Aanvallen flitsten op en neer. Er werd 'n goede partij hockey ge speeld. Na ongeveer vijftien minuten was er 'n pracht kans voor onze aanval. Snel werd van buiten hard en scherp ingeslagen. P. Min stopte en sloeg keihard vanuit een zeer moeilijke positie in. De keeper miste maar er was reeds voor gevaarlijk spel afgefloten. Toen nam Deurne zijn kans 1 aar. Vlak na elkaar werd onze keeper gepasseerd, niet helemaal zonder dat er niets aan te doen was. Na de rust werd de wedstrijd iets feller en ruwer, maar er gebeurden nog geen ongelukken, ondanks de soms verhitte gemoederen. Na zeer veel moeite en enige onregelmatig heden kwam dan toch het lang verwachte doelpunt van Venray door P. Min gescoord. Daarna ging het spel nog sneller tot en met het laatste fluitsignaal. SittardVenray (veteranen). Het veteranen-team heeft zich weer eens van de beste kant laten zien. Het heeft een bijzonder prettige en goede wedstrijd gespeeld tegen Sit tard. Een vervelend incident deed zich na de rust voor, toen een van de Sittardse spelers zodanig geblesseerd werd dat behandeling in het zieken huis noodzakelijk geacht werd. Bei de teams speelden toen met tien mensen verder. Na afloop werd een gezellig samenzijn gevierd in „De Prins" waarbij het Venrayse team de Sittardenaren een begeerde „Stif- fel" aanbood. Tegen plm. 8 uur voegde de gebleseerde speler zich weer bij het gezelschap en toen werd de feeststemming nog verhoogd. De uitslag was 43 met goals van A. Franckefort lx en P. Camps 2x. A.s. zaterdag begint voor V.C. Rooy de competitie weer. Het eerste herenteam ontvangt om acht uur Sios 1 uit Mierlo-Hout. De beide damesteams gaan woens dag naar Bergen om daar Resia I en II te bekampen. Zaterdag 19 okt. Het derde heren team komt in 't veld tegen Hovoc I (Horst); het tweede herenteam is gastheer van het Venlose HTS. V.C. Rooy 1 gaat in Eindhoven bij Mad- joe II op bezoek. Programma: H. 1 2okt. V.C. Rooy 1—Sios 1 20 u. D. 16 okt. Resia 1V.C. Rooy 1 20.30. D. 16 okt. Resia 2—V.C. Rooy 2 21.15. H, 19 okt. V.C. Rooy 3-Hovoc 1 19.15 H. 19 okt. V.C. Rooy 2—HTS 1 20.00 H. 19 okt. Madjoe 2—V.C. Rooy 1 aanvang 20 uur. DAMESZWEMCLUB HZPC Het eerste gouden speldje in Nederland behaald, in Horst uit gereikt. Op 7 juli 1.1. wist het lid van de dameszwemclub HZPC Ria Houwen als eerste in Nederland een gouden speldje te veroveren. Deze speldjes werden beschikbaar gesteld i.v.m. de nationale schoolzwemweek in het kader van de viering van het 75- jarig bestaan van de KNZB. Aan deze succesvolle zwemster werd zon dag 1.1. als eerste in ons land het gouden prestatiespeldje uitgereikt door de provinciale contactpersoon voor de nationale schoolzwemwed- strijden, de heer H. Linssen, in aan wezigheid van het bestuur van de dameszwemclub HZPC en enkele honderden jeugdige leden. De voor zitster van de vereniging deed haar felicitaties vergezeld gaan van bloe men. Ook een andere topzwemster van de dameszwemclub nl. Wilma Gielen werd door de voorzitster in de bloemetjes gezet. Deze zwemster slaagde er nl. in het afgelopen zo merseizoen in het eerste Limburgse kampioenschap „Open baders" voor de Horster vereniging te veroveren. Ruim 3500 scholen voor voortgezet onderwijs in Nederland zijn ver zocht de leerlingen in te schrijven voor het tweede gedeelte van de nationale schoolzwemweek, welke in de laatste week van oktober zol worden gehouden. In Limburg zul len deze wedstrijden alleen plaats hebben in de gemeenten Venlo, Heerlen en Maastricht, aangezien de overige gemeenten in opze provin cie in juli 1.1 .reeds aan de beurt waren. Trainingen Sportfondsenbad te Venlo A.s. zondag 20 oktober is er voor de jeugdige leden weer een training in Venlo. Vertrek om kwart over twee vanaf de gemeentelijke gym nastiekzaal. De ouder leden vertrekken iedere donderdagavond om 9 uur vanaf het St .Lambertusplein naar Venlo. De zwemsport blijft in de belangstel ling. In de afgelopen week namen honderden leden van de dames zwemclub aan de trainingen deel, terwijl het ledental nog bijna dage lijks groeit. Astublieft mevrouw! Het is een gewone middag in de week. Bij het secretariaat van de dameszwemclub HZPC gaat de huis bel over. Bij het openen van de deur blijken het twee jeugdige leden van de club te zijn, die de secretaresse wat te vertellen hebben. Alstublieft mevrouw, zegt de kleine woordvoer ster, wij hebben samen 3,25 bij el kaar gespaard en dat komen wij U brengen voor het „Fonds overdekt zwembad Horst". Kijk, dat is leuk, dat zelfs de kleinsten onder de leden, hun steen tje willen bijdragen aan de bouw van een instructiebad. Een bewijs, dat de wens om in eigen plaats over een overdekt bad te kunnen beschik ken ook bij de jeugd sterk leeft. ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Op 19 oktober worden de jaar lijkse clubkampioenschappen ge houden in de gymnastiekzaal aan de Langeweg. De komende week wordt op de lessen nog nadere mededeling gedaan betreffende deze kampioen- schappefi. Direct na het beëindigen van de wedstrijd zullen de behaalde punten bekend gemaakt worden, waarna prijsuitréiking. Aansluitend wordt een feestavond gehouden in zaal San Damiano voor bestuur en leden. Diverse leden hebben reeds deel genomen aan een medische sport keuring. Zij die hier aan nog wensen deel te nemen kunnen zich hiervoor opgeven bij de leidsters of leiders, de kosten bedragen 2,50. Deze keu ring vindt plaats in Venray. Nieuwe leden kunnen zich nog op geven bij het bestuur of bij de leid sters of leiders. De aspirant-leden welke zaterdag middag les ontvangen zullen bin nenkort per leeftijd worden inge deeld, gezien het grote aantal. De lessen van zaterdag vangen aan om 2 uur en eindigen om 4 uur.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5