S.VV S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD S. V. LEUNEN WANDELSPORT GYMNASTIEK Ariaens Kosman &Z11. SCHAKEN DUIVENSPORT HONDENSPORT BILJARTEN L1 RIAENS-ROYERS VETERANEN DE MOLENWIEKERS r^i „gezondheid VRIJDAG 4 OKTOBER 1963 No. 40 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG M PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF NV. VENRAT WFFKRI JH VflfTfi VFWD A V P"M HMCTRFlfFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 UlilVDLrtU V UU1\ V ClIRA I üiV UIYIO 1 l\UI\L/ll PRIJS PER KWARTAAL t 1.50 (bulten Venray 1.75) H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL Vele Venray-supporters trotseer den zondag j.l. het gure weer om Venray in Wanssum aan het werk te zien. Ze kregen daar in Wanssum een harde en spannende wedstrijd te zien met als eindresultaat een 34 overwinning en twee gebles seerde spelers. Na even terrein verkend te heb ben nam Venray spoedig een veld- overwicht wat resulteerde in harde schoten op doel in de 7e en 8e min. door Piet Smits, echter nog zonder succes. Na 15 min. spelen passeerde P. Volleberg enkele tegenstanders, waarna hij uithaalde voor een hard schot, dat door doelman Lenssen van Wanssum vakkundig werd ge stopt. Direct daarop een flitsende aanval van V. Lucassen en B. Pe ters, welke door laatstgenoemde werd afgerond met een daverend schot dat juist naast ging. Succes kon niet uitblijven. We hoefden daar ook niet meer op te wachten, want in de 20e min. was het weer de aktieve Peters die verwarring stichtte in de Wanssum-achterhoede en op 't juiste moment de bal door gaf naar P. Smits, die zorgde voor de gewenste afwerking en Venray aan de leiding bracht: 01. Lang hadden we hier geen plezier van, want één minuut later juichte Wanssum, doordat hun rechtsbinnen met een boogbal de stand op gelijke voet bracht. 11. Deze tegenvaller werd door de rood-witten snel ver werkt en men ging opnieuw in de aanval. Na 29 min. liet B. Peters weer een van de vele schoten los, doch het lukte maar niet. Dat er veel gevaar kwam van onze vleugelspe lers bleek de volgende minuut weer. Linksbuiten Jenniskens sprintte door op een dieptepass van V. Lucassen en liet de Wanssum-goalie voor de tweede maal de bal uit de touwen halen. Na 37 min. werd het weer gelijk. Doelman Lucassen kon een schot van de Wanssum-voorhoede niet voldoende onder controle krij gen, waardoor de linksbuiten ge makkelijk kon scoren: 22. Math. Hermans was intussen uitgevallen. Zijn plaats werd ingenomen door J. Arts, terwijl A. van Bergen de half- plaats ging bezetten. Opnieuw werd het Wanssum-doel belaagd. In de 44e min. kwam L. Jenniskens ver op de eigen speelhelft in het bezit van de bal, passeerde twee, zelfs drie tegen standers en kwam zodoende in de Wanssum-veste terecht waar hij de vrijstaande Lucassen van een „uit gekookte" pass bediende en dat be tekende 23, waarna de scheids rechter „time for tea" blies. Hoewel Venray na rust het accent voornamelijk op de verdediging legde mede door de straffe tegen wind was het na 1 min. toch al weer V. Lucassen die een van zijn befaamde „loeiers" op het Wanssum- doel losliet. Wanssum kwam nu fel opzetten ,doch hun schoten waren meestal zeer slecht gericht, zodat doelman Lucassen weinig in aktie behoefde te komen. Jammer voor ons was het dat Hans v. d. Vorst wegens een ernstige blessure ge broken kuitbeen het veld moest ruimen. Voorlopig zal hij niet meer aan de voetbalsport kunnen deel nemen. W. Konings kwam de zaak completeren, terwijl P. Smits naar de achterhoede werd verplaatst, het geen hem goed afging. Na 22 min. spelen in de tweede helft stuurde P. Volleberg de stopper de ver keerde kant uit, waardoor hij oog in oog kwam met de Wanssum-doel- man, die niet meer kon verhinderen dat Piet de stand op 24 bracht. Even later moest keeper Lucassen al zijn krachten samenbundelen voor het stoppen van een „terug speelbal". Door een bliksemsnelle reactie voorkwam hij onheil. Wans sum zou de achterstand toch nog verkleinen en wel in de 40e min. Met man en macht probeerden de blauw-witten nog de gelijkmaker te forceren, maar dat stonden de SVV- ers niet meer toe. Venray 1 won de ze moeilijke wedstrijd, door betere techniek, volkomen verdiend met 3—4. Venray 4 heeft laten zien dat men met teamgeest iets kan bereiken. Zij wonnen van het nog onverslagen Wittenhorst 3 met overtuigende cij fers: 30. J. van Dijnhoven zorgde voor de openingstreffer; H. Lenssen nam no. 2 voor zijn rekening, waar mee de rust aanbrak. J. Jeuken maakte er met een prachtig doel punt 30 van. Venray 4 kan terug zien op een zeer goede wedstrijd. Programma voor zondag 6 okt.: Venray 1Nieuw Einde 2.30 u. Megacles 2Venray 2 2.30 uur EWC 1—Venray 3 2.00 u. America 2Venray 5 2.00 u. Venray 6Griendtsveen 2 12.00 u. Wittenhorst 5Venray 7 12.00 u. Na twee uitwedstrijden voor ons le elftal krijgen we dan zondag a.s. Nieuw Einde 1 op bezoek. Verleden jaar werd van die ploeg tweemaal verloren. Wanneer we de verrich tingen van ons eerste elftal verge lijken met die van het voorbije sei zoen, weten we dat de SVV-ers be slist niet kansloos zijn, ondanks het feit dat oefenmeester Verdonk een beroep zal moeten doen op enkele invallers. Het zal echter wel zaak zijn dat men zich 90 min. voor de volle honderd procent geeft. Venray 2 heeft in Weert aan Me- glacles 2 voorheen Wit Zwart een lastige tegenstander, die op eigen veld sterk speelt. Gezien de behaalde resultaten van het 2e ge loven we toch hen een kleine over winning te moeten toeschrijven. Venray 3 heeft het ook nu weer niet gemakkelijk. Ditmaal wordt in Well de strijd aangebonden tegen EWC 1. Kansloos achten we de SVV- ers niet, maar voor een overwinning zal 90 min. fel gestreden dienen te worden. Venray 4 is vrij. Venray 5 speelt uit tegen America 2, een ploeg die elk jaar een woord je meespreekt in de kopgroep. De jongens van het 5e hebben ons ech ter zoveel vertrouwen geschonken, dat wij hen tot 'n puntenverdeling in staat achten. Venray 6 heeft het iets gemakke lijker in de thuiswedstrijd tegen Griendtsveen 2. Zij moeten in staat zijn beide puntjes binnen te halen. Venray 7 speelt in Horst tegen Wittenhorst 5. Hopenlijk hebben zij „het zelfvertouwen van Geysteren" weer terug, dan zit de zaak goed. Zaterdag speelde Venray Al thuis tegen Spel. Irene Al. Venray Al dat de competitie goed inzette verwacht te ook nu weer een kleine overwin ning. In de beginfase van de wed strijd was Irene iets sterker. Er kwamen enkele gevaarlijke aanval len op het Venrayse doel, die goed afgeslagen werden, maar in de 7e min. open de Spel. Irene de score, door een misverstand in de Venray- achterhoede dat de Irene-linksbin- nen resoluut afstrafte: 01. Ven ray liet de moed niet zakken en ging fel in de aanval. In de 15e min. hadden ze succes. W. Peeters scoor de uit vrije positie in: 11. Het spel ging heen en weer, met een Venray dat iets sterker werd dan hun te genstanders. Aan beidé zijden werd fel gestreden voor 'n doelpunt. Vrouwe Fortuna was Venray een ogenblik goed gezind. J. de Klerk kreeg de bal goed toegespeeld en aarzelde niet maar schoot: 21. Dit was tevens de ruststand. De tweede helft bracht veel ver andering. Venray speelde zeer zwak en Irene werd steeds sterker. De achterhoede van Venray kreeg het dan ook zwaar te verduren. Een maal werd te hard ingregrepen, binnen het strafschopgebied, waar voor de scheidsrechter aan Irene een strafschop toekende, welke in een doelpunt werd omgezet. Venray kwam niet meer uit de verdediging, waardoor Irene bleef komen met zeer gevaarlijke aanvallen, maar in de stand kwam geen verandering meer: 22. Venray A2 speelde uit tegen Ys- selsteyn Al. Met frisse moed bon den de spelers de strijd aan. Ven ray speelde zeer sterk, zodat Yssel- steyn veel op de eigen speelhelft werd teruggedrongen. Tot scoren kwamen men de eerste 20 min. nog niet. Er werd wel veel geschoten. In de 25e min. van de eerste 'helft werd dit beloond met een afstand schot dat de doelman van Ysselsteyn te machtig bleek: 01. Na de her vatting kwam Venray nog sterker opzetten en de resultaten bleven niet uit. Venray A2 scoorde nog 6x zodat de stand opliet tot 07. In de laatste fase van de strijd kon Ys selsteyn middels een strafschop de eer redden: 17, tevens einduitslag. A3 deed goed werk en versloeg in Horst Wittenhorst A3 met 02. Venray B2 wist gemakkelijk van Leunen BI te winnen. De moeilijke wedstrijden beginnen nu te komen. B3 liet een steek vallen en verloor met 01 tegen Wittenhorst B4. Tegen Hegelsom B2 deed B4 het beter en won daar met 10. De C's zullen nu ook regelmatig wedstrijden gaan spelen. Voor zaterdag is het programma: Wittenhorst AlVenray Al Venray A2Meerlo Al Venray A3Wanssum A2 Wanssum BIVenray BI Venray B2Molenwiekers BI Venray B4Wittenhorst B3 Venray ClMolenwiekers Cl Vorige week ging de reis naar Eindhoven om Brabantia partij te geven. Het werd een gelijkspel: 1-1. A.s. zaterdag wordt thuis gespeeld tegen Deurne. Aanvang 5 uur. Dat de Molenwiekers en Meterik in de zondag j.l. gespeelde beker wedstrijd aan elkaar gewaagd waren bleek wel uit de eindstand 22, na 2 verlengingen. Tenslotte brachten strafschoppen de zege bij Meterik. In de eerste helft wogen beide ploegen goed tegen elkaar op. Mete rik, met de sterke wind in de rug, kreeg een klein overwicht, dat na een kwartier spelen resulteerde in een 10 voorsprong, door een doel punt van hun midvoor. Enkele ogen blikken later kreeg Meterik een mooie kans om de score op te voe ren, toen zij een strafschop kregen te nemen, vanwege een handsbal van de Molenwiekers-spil. Doch de ze penalty werd naast geschoten. Hieruit putten de Molenwiekers moed en men ging steeds opnieuw ten aanval wat na 25 min. de gelijk maker opleverde, toen de Meterik- doelman de bal door z'n vingers liet glippen en rechtsbuiten Sapulete er als de kippen bij was om de bal in doel te plaatsen: 1-1. Een tiental min. later werd 't zelfs 21 voor de Molenwiekers toen wederom rechts buiten Sapulete de bal onder de vallende keeper door in 't doel schoot. Deze stand wist men tot aan de rust te behouden. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Beide doelen verkeerden beurtelings m gevaar, maar 't duurde toch nog een kwartier voordat de rechtsbin nen van Meterik via een vrije trap de partijen weer op gelijke voet bracht: 22. Er werd fel gestreden om 't winnende doelpunt, maar wat men ook probeerde, gescoord werd er niet meer. Ook in de verlenging hielden beide ploegen stand, zodat de strafschoppen moesten beslissen. Hiermede was Meterik 't gelukkigst. Al met al een goede en spannende wedstrijd. Molenwiekers 3 verloor met 3—0 van Hegelsom 3. Programma voor zondag 6 okt.: Griendtsveen 1Molenwiekers 1 2.00 Molenwiekers 2 is voor de 3e ach tereenvolgende maal vrij. America 4Molenwiekers 3 12.00 Programma jeugd zaterdag 5 okt.: Molenwiekers Al-Ysselsteyn Al 4.00 Venray B2Molenwiekers BI 3.00 Op een glibberig veld en onder slechte weersomstandigheden speel de Leunen 1 zondag 'n vriendschap pelijke wedstrijd tegen Tienray 3 en verloor met 43. Leunen speelde met 3 invallers, waarbij een vete raan als doelman, die, ondanks de gladde bal en de modderige goal, toonde het vak jjog niet verleerd te zijn. De rust ging in met een 41 voorsprong voor Tienray en het is in ieder geval een goed teken dat Leunen in de tweede helft niet opgaf maar de achterstand behoorlijk wist te verkleinen. De A-jeugd speelde in Wanssum tegen Al en won in een goede wed strijd met 41. Er werd hard ge werkt en goed gecombineerd. -Onze A's beginnen er blijkbaar in te ko men. Volhouden zo. Met de B-jeugd wil het nog niet lukken. Zaterdag verloren ze thuis met 71 van Venray B2. De pupillen waren te gast in Geysteren tegen Wanssum, waar na een uur voetballen de stand nog 00 was. Om toch een „uitslag" te hebben, werd besloten tot doeltrap pen, waarbij Wanssum zich de meer dere toonde met 43. Programma zaterdag a.s. Leunen AlSwolg. Boys Al 4.00 Oostrum BILeunen BI 3.00 Vertrek 2.15. Meterik ClLeunen Cl 2.30 Vertrek 1.30 Zondag 6 okt.: Merselo 2Leunen 1 2.00 Vertrek 1.30 Leunen 2Evertsoord 1 1.30 u. In een advertentie elders in dit blad treft U de uitslag aan van onze loterij. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS De afgelaste wandeltocht in Af- ferden wordt nu verschoven naar zondag 27 oktober, dus niet 6 okt. zoals eerder vermeld werd. Voorlopig is er geen trainen van de wandelclub. Als er weer getraind wordt zal dit tijdig bekend gemaakt worden. De tweedaagse voor leden van St. Christoffel wordt gehouden op 12 en 13 okt a.s. Men kan zich opgeven bij de leiders, of op de gymlessen. Inleggeld is 50 ct. hiervoor ontvangt iedere deelnemer een prachtige me daille. Bij droog weer wordt om 2 u. aan de gymzaal gestart. ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Het bestuur verzoekt alle leden op vrijdag 4 okt. deel te nemen aan de avondmis, welke wordt opgedra gen ter nagedachtenis aan Kap. Hey- mans. Deze H. Mis is gesteld op 20.00 uur. Besloten is de lessen die dag te beëindigen om 19.45 uur. Algemene deelname wordt verwacht. voetbalschoenen Grotestraat 6 Op 26 sept. j.l hield de schaakclub Venray haar jaarvergadering, welke geopend werd door de voorzitter, de heer J. Peters. De notulen en div. jaarverslagen werden door de ver gadering goedgekeurd. De heer J. Peters stelde zich bij de bestuursverkiezing niet als voor zitter herkiesbaar, in verband met z'n vertrek naar Venlo. Als voorzit ter werd bij enkele kandidaatstel ling gekozen de heer F. de Jong. Mevr. Spee-Dorn, secretaresse en W. Jeuken wedstrijdleider, werden als bestuurslid herkozen, terwijl de heer F. Broens aftrad en opgevolgd werd door de heer J. Kok. De heer J. Peters mocht als club kampioen 'n beker in ontvangst ne men. De samenstelling van de tien tallen leverde weinig moeilijkheden op. Het voorstel werd gedaan om naast de norrhale competitie een snelschaakcompetitie te spelen. Pater Otgerus dankte namens de hele vergadering de scheidende voorzitter voor de vele verdiensten die hij aan de schaakclub bewezen heeft. Na de rondvraag dankte de nieu we voorzitter de vergadering voor 't vlotte verloop en sprak de hoop uit, dat hij van allé" leden dezelfde medewerking mag verwachten als zij bewezen hebben aan de schei dende voorzitter. Zondag 29 sept. ontving de schaakclub Venray Hückelhoven D. en Eisden B. voor de jaarlijkse drie- landenwedstrijd tussen deze vereni gingen. Na het welkomstwoord van de voorzitter en de toespraak van voorzitter Baldus namens Hückel hoven en voorzitter Verjans namens Eisden werden de achttallen gefor meerd. Om plm. 3 uur werden de eerste zetten gedaan. Eisden eindigde als no. 2 en ont ving hiervoor een voorzittershamer met inscriptie. Venray behaalde 't laagste aantal punten. Na de prijs uitreiking richtte onze voorzitter 'n woord van dank aan alle deelne mers, voor 't vlotte verloop van de ze wedstrijd. Onze oud-voorzitter, de heer J. Peters sprak 'n afscheids woord en koesterde de hoop dat hij volgend jaar als gastspeler deze jaarlijkse wedstrijd mee mag spelen. Na 'n woord van lof aan de heer Baldus, over de goede organisatie en de hartelijke onderlinge ver standhouding overhandigde hij Ven- rays voorzitter een massief koperen bel. Daarna sprak de heer Verjans als laatste de hoop uit, dat we het volgend jaar elkaar weer op drie- landentoemooi in Eisden (Big.) zul len treffen. De avond werd met een l v 'V \j O NATUURZUIVER JK OPWEKKEND VERKWIKKEND In Castenray werd donderdag Pater Jan Weys SVD, na een verblyf van 13 jaren in de missie van Indonesië, hartelijk ontvangen in de ge meenschap waar hij nu een welverdiende vakantie komt doorbrengen. Foto: G. Kruijsen. gezellig samenzijn besloten. HückelhovenEisden AretzPeters SchneiderJ. Comings RopickeW ompen BrückersWednrauch HückelhovenVenray LückeJ. Peters HamischTh. Jeuken StromerJ. Verhaegh KlatsenJ. Peeters 1—0 1—0 1—0 0—1 3—1 Vï—«/2 1—0 1—0 1—0 VenrayEisden F. BroensHéndrix W. JeukenSchoups J. VeldhovenVerjans Mevr. SpeeCorvak HückelhovenV enray AeltJ. Poels MatheuJ. Kok BaldusA. Vermeulen MonickxF. de Jong BreffeldF. Smits 3»/2—Va V»—v« 1—0 Va—1/* 0—1 2—2 0—1 VaVa 1—0 0—1 1—0 2Va—2Vz P.D.V. DE ZWALUW A.s .zaterdag van 1.302.30 uur inkorven voor de laatste vlucht van dit seizoen. Deze vlucht is vanaf Rodeschool. Zorg op tijd aanwezig te zijn, daar de duiven om 3 uur op het station moeten zijn. Zij die menen in aanmerking te komen voor het generaal kampioen schap le getekende, gelieve dit schriftelijk op te geven bij Jac. Arts Kruitweg. Dit moet als volgt ge beuren: Men notere vlucht, ringno., prijs en punten, welke de bovenste duif van de poulebrief behaalde. Jac. Arts zal dit controleren en de punten van de vereniging er achter plaatsen. Voor dit kampioenschap komen alleen de vluchten met oude en jonge duiven in aanmerking, dus geen late of onbevlogen, ook niet de 2e toer met de jonge duiven. P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. zondag hebben wij de laatste wedvlucht van dit seizoen en wel vanaf Rodeschool. Leden welke voor deze vlucht nog een ereprijs beschik baar willen stellen kunnen dit opge ven bij het bestuur. Inkorven zaterdagmiddag van 13.0013.30 uur. Leden zet allen een paar duiven zodat wij hiervan een mooie vlucht maken. De ledenvergadering wordt één week opgeschoven en wel tot zater dag 12 oktober 8 uur. Zij die menen in aanmerking te komen voor een verenigingskam pioenschap, kunnen dit op de ko mende vergadering opgeven, even als de ringen 1964. Hondendresseerclub „Buitenlust" Onder zeer slechte weersomstan digheden werd er afgelopen zondag in Lieshout begonnen met de wed strijd om het kringkampioenschap van kring Peelstad en omgeving, met als inzet een grote wissel beker en diverse ander prijzen. Dat het 'n spannende wedstrijd was, bleek wel uit de puntentelling die ruim 2 uur in beslag nam. Met de bekendma king van de prijzen bleek dat Hon dendresseerclub „Buitenlust" goed voor de dag kwam. De heer J. Ba- rends behaalde met bouvier Cas het kampioenschap; de derde prijs was voor de heer A. Blok met Hollandse herder en de vierde prijs voor de heer B. Janssen met Mechelse Her der. Hcndendresscerclub 'De Verdediger' De politiehondenvereniging „Man- vast" uit Schinnen vierde zondag j.l. haar derde lustrum met een politie hondenwedstrijd. Acht politiehon den, allen tijdens de jaarlijkse keu ring bekroond met het hoogste cer tificaat van geschiktheid, namen aan de wedstrijden deel. Onder hen be vond zich de heer J. Pelzer, die een 7e prijs behaalde met 235 p. Geen slecht resultaat wanneer men be denkt dat hij slechts korte tijd met deze hond werkt. Uitslagen le ronde: Klasse A: VOP AGroene Laken 82 voorlopige uitslag, 1 partij niet gespeeld). ONA—KOT 5—5. Klasse B: Groene Laken BONA B 012 KOT B—VOP B 5—7 Los BandOBK 75 In de A-klasse gingen P. Volle berg jr. VOP A en J. Lucassen ONA A met resp. 11 en 10 brt. zeer goed van start. Ook H. Strijbos KOT A, 15 brt. speelde een goede partij. W. Kessels VOP A 16 brt. kwam ook behoorlijk voor de dag. In klasse B wist L. Nooyen KOT B z'n partij in 13 brt. uit te maken, hetgeen ook 'n zeer mooie prestatie is. K. Smals en G. Thuyls, beiden OBK, speelden met resp. 17 en 18 brt. op een vreemde tafel een be hoorlijke partij. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur en niet om 19.30 uur zoals eer der vermeld werd.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 9