wereld- missieweek MELKPRODUCTIE IK YENRAY bleef ook in 1962 stijgen AFSCHEID J. VAN DEK BOOM Uit Peel en Maas Politierechter Veilig Verkeer Zondagsdienst huisartsen VRIJDAG 4 OKTOBER 1963 No. 40 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK BN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. ^VENRAY WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN PRIJ SRpE R TLRT A A L f^l.50 (bulten Venray 1.75 GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO Het jaarverslag van de Zuivel fabriek Venray laat een dalend aantal leden zien: begin 1962: 966 leden, einde 1062: 946 leden, maar de melkaanvoer heeft hiervan niets te lijden. Integendeel, die steeg t.o.v. 1961 met bijna 12°/o tot ruim 20 miljoen kg. Landelijk steeg de melkaanvoer met ruim 5°/o zodat dus Venray wel een uit schieter laat zien. Tegen een lan delijke styging van het vetgehalte van 3,791 op 3,824 liep het vetge halte bü de Venray se melk terug van 3.715 op 3.703. WAAR BLIJFT DE VENRAYSE MELK? Van de 20,1 miljoen kg. melk wordt 55 pet. doorverkocht aan de Zuivelbond, 10 pet. verkocht in Ven ray, 4 pet. teruggeleverd aan de le den en 31 pet. verwerkt tot melk poeder. Venray zelf consumeert dus 2 mil joen kg melk, waarvan 68,5 pet. in flessen. Een en ander bracht ruim 1,3 miljoen gulden op. Opvallend is de stijging van het „flessenprodukt" In 1959 was 55 pet. in flessen ver pakt ,nu is dat getal opgelopen tot 68.5 pet. Dat betékent dat alleen al 1.765.621 flessen nodig waren om Venray in 1962 van melk te voor zien. Het meest wordt in fles gekocht: gesteriliseerde en gepastauriseerde melk, havermoutpap, koffiemelk en karnemelksepap. De omzet van deze melkverkoop steeg t.o.v. 1961 met bijna 16.000 kg, de opbrengst met bijna 53.000 gulden. In totaal bracht de Venrayse melk Maandag heeft de gemeente Venray afscheid genomen van een van haar oudste medewerkers de administrateur de heer J. v. d. Boom. Een afscheid, dat op zijn eigen verzoek in heel intieme kring werd gehouden, maar ondanks dat toch getuigenis gaf hoe ongaarne men deze gewaardeende kracht ziet gaan. In dé raadzaal van het gemeente huis waren behalve de heer en me vrouw v. d. Boom en hun kinderen, het College van Burgemeester en wethouders en vele raadsleden, se cretaris Vorst en de ambtenaren aanwezig. Burgemeester Custers releveerde in zijn afscheidswoord, hoe het nu 45 jaren geleden is, dat de heer v. d. Boom ambtenaar werd op het Venrayse gemeentehuis. Ambtenaar in een gemeente, die toen nog geen 9300 inwoners telde en waar hij de 4e man op het gemeentehuis was. Intussen is het inwonertal opgelo pen tot ruim 23.000 en zijn er thans 36 mensen werkzaam op het ge meentehuis ,dat sindsdien verschil lende malen is uitgebreid. De heer v. d. Boom heeft geen vaste stoel gehad. Hij heeft eerst onder de boog gewerkt, toen op het gemeentehuis ,dan weer in de mu ziekzaal in de Schoolstraat, vervol gens weer op het gemeentehuis, om tenslotte na de oorlog via de zol der van het Jeugdhuis in Merselo en Hotel De Gouden Leeuw weer op het gemeentehuis terecht te komen, waar hij uiteindelijk dan een eigen afdeling kreeg in het pand Min, toen daar de afdeling Sociale Zaken in werd ondergebracht. In die tijd heeft de geschiedenis niet stil ge staan. Als gemeente-ambtenaar heeft de heer v. d. Boom te doen gehad met de gevolgen van 'n eer ste wereldoorlog, met crisistijden, met mobilisatie en bezetting, met verwoesting en wederopbouw, met omschakeling en industrialisatie, re-, organisatie op het gemeentehuis en met vele nieuwe dingen. De heer v. d. Boom, die, zoals Burgemeester Custers duidelijk stel de, de man was, die het „geen woorden, maar daden" meer dan 45 jaren in praktijk heeft gebracht, heeft dit alles riiet alleen meege maakt, maar ook ziin hele persoon steeds ingezet om de moeilijkheden van anderen zo klein mogelijk te doen zijn. Het is niet voor niets ge weest dat hij in 1922 reeds als loco secretaris werd aangesteld, dat hij in 1929 secretaris werd van het Burgerlijk Armbestuur en in 1947 tevens penningmeester evenmin als dat hij het eerste hoofd werd van de nieuwe afdeling Sociale Zaken. Het is niet voor niets geweest, dat men hem ondanks het feit dat hij reeds op 1 juli 1962 pensioenge rechtigd was gevraagd heeft nog „een maandje" aan te blijven, al zijn dat haast 15 maanden geworden. De Burgemeester prees zijn scheidend ambtenaar als een man, die altijd zichzelf is gebleven; wiens hulp vaardigheid en dienstbaarheid over al bekend zijn en wiens gezagsge trouwheid een voorbeeld is voor de jongere generatie. Als afscheidscadeau bood de Bur gemeester de scheidende ambtenaar een schrijfmachine aan en Mevr. v. d. Boom een doos bonbons. Een afscheidscadeau namens het ge meentebestuur en de ambtenaren." De nestor van de raad, de heer Steeghs, sprak namens de raads leden een woord van dank tot de heer van den Boom, die zich èn als ambtenaar èn als loco-secretaris bij de raad een zeer goede naam ver worven heeft. Hij bracht hem dank voor alles wat hij voor Venray en vooral voor de Venrayse mensen heeft gedaan „en dat is nie wennig", aldus de heer Steeghs, terwijl hij hem namens de raad een kist siga ren offreerde en ook mevr. van den Boom met een klein presentje de waardering liet blijken van de Raad. Dr. Kortmann sprak als voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur een woord van afscheid. Hij vertelde dat hij zich aanvankelijk wel eens had afgevraagd of in deze tijd met zijn vele sociale voorzieningen een Arm bestuur nog wel enig nut had. Als voorzitter van dit college had hij echter ervaren hoe groot de nood nog kan zijn. Dat bij de oplossing van die nood op de eerste plaats ge keken werd naar de mensen en de mens centraal werd gesteld, zelfs boven alle wetten en voorschriften, was mede te danken aan het werk van de secretaris-penningmeester, die als geen ander de nieuwe bij standswet begroet heeft, omdat hij hierin het middel zag om nog beter de mens-in-nood te kunnen helpen. Secretaris Vorst sprak namens het personeel en dankte vooral voor de goede collegialiteit ,die heer van den Boom steeds getoond had, voor de prettige samenwerking en de per soonlijke medewerking die hij altijd bood. i De heer v. d. Boom was zichtbaar onder de indruk van dit gebeuren, dat, zoals hij zelf zei, een belangrijk stuk van zijn leven ging afsluiten. Hij was dankbaar voor het vele goede dat men had gememoreerd, maar stelde voorop dat er niets te bereiken valt als men niet samen optrekt elkaar helpt en in goed sa menspel zich dienstbaar maakt aan het werk, waarvoor men geroepen is. Hij dankte het gemeentebestuur en de raad voor het vertrouwen dat men in hem stelde en was dank baar voor wat hij aan collegialiteit bij de andere ambtenaren had mo gen ondervinden. Met de wens dat hij nog lang getuige zou mogen zijn van diezelfde prettige verstandhou ding tussen de ambtenaren onder ling en tussen hen en de burgerij, in een steeds groeiend en bloeiend Venray besloot hij zijn dankwoord, waarna een receptie volgde, waarin ieder persoonlijk nog afscheid kon nemen van de heer v. d. Boom. (Foto: G. Kruijsen) 5.3 miljoen gulden op ofwel 10.4 pet. meer dan in 1961. De stijging van de melkaanvoer met 12 pet. is dus niet geheel opgevangen door hogere in komsten. Datzelfde beeld toont ook de grotere boterproduktie. Werd in 1961 bijna een half miljoen kg boter geproduceerd (opbrengst 1.7 miljoen) in 1962 was het ruim 600.000 kg (op brengst 2 miljoen). Dat betekent dal men in 1961 3,482 per kg ontving, in 1962 maar 3,465. De melkpoe- derproduktie liep iets terug nl. van 6.5 miljoen kg melk op 6.1 miljoen. KWALITEIT In gunstige zin is de kwaliteit van melk gestegen. Werd in 1961 47 pet. der aangevoerde melk als klasse I beoordeeld, in 1962 kon 61 pet. als zodanig gehonoreerd worden. Stond in 1961 21 pet. in klasse II, in 1962 was'dat 17 pet. In klasse III daalde het percentage van 32 op 22. De ge middelde kwaliteitstoeslag per 100 kg kon dan ook stijgen van 15 op 39 cent. Desondanks blijken de leden in 1962 per 100 kg melk slechts 25,568 ontvangen te hebben tegen 26,501 in 1961. Wellicht dat de post onverdeeld melkgeld 269.392,99 of 1,34 per 100 kg melk nog enig soulaas brengt. Uit de agenda is niet uit te maken of voor de uitbreiding van de fa briek iets van dit overschot gereser veerd wordt. Men wil nl. de boter- makerij, melkinrichting, stalling, melkontvangst, laboratorium, werk plaats, cantine en kantoor belang rijk uitbreiden. Toch is al in 1962 het nodige geïnvesteerd, nl. voor 'n bedrag van 214.000,Een nieuwe flessen-spoelmachine, vul- en sluit- machine, melkbewaartanks, room- zuurtank en vrachtwagen zijn de uitschieters. De balans toont verder aan dat de onkosten langzaam stijgen (met bij na 16 pet.) en ook de miljoenengrens gaan naderen. Hiervan zijn 660.000 loonkosten! Over al deze cijfers zullen de le den zich heden in 'n algemene jaar vergadering moeten beraden en het saldo 1962 moeten bestemmen. Daar naast zijn Chr. Broekmans uit Oos trum, G. Jenniskens uit Leunen en P. Rambags uit Castenray hei-kies baar als bestuursleden en H. Jans sen Venray herkiesbaar als lid van de Raad van Toezicht. De heer J. Loonen zal het zuivelbeleid en de zuivelpositie op deze vergadering be spreken. DIOCESANE van zaterdag 11 oktober 1913 De Directrice van het Postkan te Venray m^akt bekend, dat te Oostrum een hulppostkantoor zal gevestigd worden. Door Ant. Keijsers alhier werd een verzoek ingediend ter bekoming van verlof voor verkoop van dran ken, anderen dan sterken drank voor 't perceel Merseloseweg F 27a. Aan de Venlosche eiermijn wer den over het le halfjaar aangevoerd 6042344 eieren met een opbrengst van 491.058 mark en een gemiddelde prijs van 7.30 mark per honderd. De aanvoer vermeerderde over dit half jaar met 1436620 stuks. Wat hier vroeger „eene sterke boerenkoemeid die tevens alle an der werk verrichten moest" per jaar verdiende: Als loon 13 gulden per missie, als toelaat: een tierteye schort, twee ellen grofwerek doek, acht ellen hemdendoek, één paar klompen, één paar socken, een paar hosen (kousen) en een flessen schor tel (voorschort van vlas). Aldus ten jare 1759 (volgens M. J. Janssen, Historie van Oostrum, bladz. 82). De verlofgangers van de Land weer van de lichtingen 1907 tot en met 1913 moeten op 13 en 14 nov. inspectie maken in de Muziekzaal. De Rijksmunt is dezer dagen begonnen met het maken van den nieuwen „vierkanten" stuiver met ronde hoeken. Over eenigen tijd zal deze nieuwe munt in circulatie wor den gebracht. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis de na volgende uitspraak: De Commissaris der Koningin in Limburg, gezien het 16 sept. ingeko men rekwest van Johannes Hendri- kus Tijssen, Johannes Gerardus Janssen en Peter Johannes Huber- tus van de Ven, lotelingen van de lichting der militie van 1914, uit de gemeente Venray, waarbij zij be zwaren inbrengen tegen de op 9 Sept. 1913 voor die gemeente plaats gehad hebbende loting, zulks op grond van de omstandigheid, dat aan die loting niet zou hebben deelgeno men een goedgekeurd ingeschrevene voor genoemde lichting en gemeen te. Overwegende dat gemeld rekwest wel op tijd is ingezonden, doch dat die inzending niet is geschied door tussenkomst van de betrokken bur gemeester. Besluit: Adressanten niet ontvankelijk te verklaren in hun bezwaarschrift. Geloof, hoop en liefde brengen aan alle mensen van goede wil: dat is het leidmotief van de eerste dioce sane wereldmissie-week, welke in 't Bisdom Roermond gehouden wordt van 13 tot 20 oktober a.s. Iedere dag staat in het teken van de grote missionaire gedachte: Zondag 13 oktober: moge deze missie-week de roeping en verant woordelijkheid van de christenen als Volk van God met een priesterlijke opdracht, versterken en bevestigen. Maandag 14 oktober: mogen de Hindoes, Boedhisten, Mohammeda nen, alle niet christenen, die ook in God geloven, in en door de Kerk van Christus de vervulling vinden van hun vaak diep-religieuse aspi raties. Dinsdag 15 oktober: moge de Kerk van Latijns Amerika in staat ge steld worden de godsdienstige onwe tendheid op te heffen door meer priesterroepingen en de armoede verdrijven door sociale hervormin gen. Woensdag 16 oktober: moge onder onze katholieke jeugd méér roepin gen gewekt worden voor de missio naire opdracht van de Kerk. Donderdag 17 oktober: moge door het Concilie de hereniging van de Kerken dichterbij gebracht worden en de bede van Christus tot de onze gemaakt worden. Mogen' allen één zijn opdat de wereld gelove, dat Christus door de Vader gezonden is. Vrijdag 18 oktober: mogen alle noodlijdende medemensen in de of fervaardige liefde van de christenen de liefde van God zelf ontdekken. Zaterdag 19 oktober: mogen door ons gebed de christenen van de zwij gende Kerk gesterkt worden in hun lijden en beproevingen. Zondag 20 oktober: moge de pre diking van de blijde Boodschap door de missionarissen vruchtbaar ge maakt worden door het gebed en het offer van de christenen. BIJZONDERE DAGEN In het programma voor deze mis sieweek is een dag voor de zieken (dinsdag 15 oktober), een dag voor de kinderen (woensdag 16 oktober), een dag voor de jeugd (donderdag 17 oktober) gepland. Vrijdag 18 oktober is offervrijdag, een dag van boete, tevens als voor- beierdink op wereldmissiedag. Wat de financiële kant betreft: de katho lieken worden uitgenodigd om op deze dag alle geoorloofde uitgaven aan ontspanning, genotsartikelen, roken en drinken achterwege te la ten of te beperken en het uitge spaarde geld ten goede te laten ko men aan de kollekte voor de wereld missie. Tevens wil deze boetedag een uiting van ons medeleven met het Concilie zijn, welks slagen Paus Jo annes afhankelijk heeft gesteld van het gebed én de boete van de chris tenen. Aan de parochies worden spaar- zakjes ter beschikking gesteld om deze doelstelling van offer-vrijdag te verwezenlijken. DEELNAME DOOR STUDERENDE JEUGD VAN LIMBURG Vooral de studerende jeugd van Limburg wordt op een speciale wijze betrokken bij deze wereld-missie- week. Het is namelijk de bedoeling van het onlangs opgerichte werk comité voor de studerende jeugd te komen tot een jaarlijkse wereld missiedag van de studerende jeugd, Deze wordt bij wijze van experiment voor dit jaar voorgesteld op donder dag 17 oktober. Onze jeugd, die praktisch gratis kan studeren, wordt gevraagd één dag in het jaar te sparen opdat jongens en meisjes in de missielanden kunnen studeren. EEN LIMBURGSE MISSIEWEEK Deze diocesane Missieweek zal te vens een Limburgse missieweek zijn, Het zal waarschijnlijk aan weinig mensen bekend zijn, dat twaalf Lim burgse missiebisschoppen op het ogenblik deel uitmaken van het we reld-episcopaat. Op de spaarzakjes voor offervrijdag zal de foto van deze bisschoppen komen. Zij werd genomen tijdens de eerste zittings periode van het Concilie met Mgr. P. Moors, bisschop van Roermond in hun midden. In de pers zal aandacht besteed worden tijdens deze week aan de twaalf grote apostelen van Limburg. Hoogtepunt van de wereldmissie- week zal zijn wereldmissiedag. En wel in een tweevoudige betekenis: 1. Geestelijk door de deelname van alle katholieken aan de viering van de H. Eucharistie met de H. Mis „de voortplanting van het Ge loof" en daaraan voorafgaande de eventuele verzoening met God én met de Kerk door het sacrament van de biecht. De viering van de II. Eucharistie waardoor wij het mees te Kerk zijn ,is immers de hoogste missiedaad, die een christen kan stellen, zij is immers het Offer van de hele Christus, van Hoofd en Le dematen voor ons heil en dat van de hele wereld. Materieel: door de kollekte voor de Geloofsuitbreiding. Als de katholieke gezinnen werke lijk iets zouden verwezenlijken van óffervrijdag en het door vrijwillige boete uitgespaarde geld zouden voe gen bij de gewone bijdrage voor de wereldmissie, dan zal het resultaat alles overtreffen ,wat vorige wereld missiedagen te zien hebben gegeven. BISSCHOPPELIJKE AANBEVELING Mgr. Moors, Bisschop van Roer mond, schreef in het nummer van Present, het orgaan van het dioce saan Missiecomité, waarin het pro gramma van de diocesane wereld- missieweek wordt uitgewerkt: „Dan zal het voor de Bisschop een grote voldoening zijn in Rome te vernemen dat Wereldmissiedag 1963 een duidelijke manifestatie is ge weest van het meeleven van onze christenen met de grote zorg van de bisschoppen voor het waarachtig ge luk van alle medemensen, in hei bijzonder van hen die nog steeds pp zeek zijn naar Hem, die is de Wég, de Waarheid en het Leven. Ons mis sionair programma bevat niet min der dan: geloof, hoop en liefde aan alle mensen van goede wil." de beweringen van de verdachte klopten „Ik wiët nie offie getrouwd is gromde die. „Daar gaat het niet om", zei de kennelijk gepikeerde officier. „Bent u met uw brommer tegen die mijn heer zijn wagen opgereden en hebt U bewusteloos op de weg gelegen?" „Jao", zei de getuige „mit mien vrouw d'r aachteropEr werd gegrijnslacht op de publieke tribu- „Dan is alles verkeerd", zei de po litierechter ,vrij bits en de Griffier haalde al een grote streep door zijn aantekeningen. „Kennelijk de namen van verdachte en getuigen verwis seld op de dagvaardingconsta teerde de Officier „Dat mag dan wel wezen", zei op zijn beurt de verdachte, „maar door deze flauwekul heb ik een halve dag werk verlet, reiskosten gemaakt en krijg natuurlijk geen getuigengeld." Flauwekul maken we hier niet", berispte de politierechter, die ver telde dat dat getuigengeld misschien nog wej goed kwam, als een en an der opnieuw is uitgezocht „Dat zullen we dan maar hopen. Dag Excellenties Dan schreed de jeugdige verdach te de zaal uit. En hij streek over zijn haren, die volgens ons met een hegschaar bewerkt moeten zijn. Maar met de mode ben je daar nooit zeker van ..Wat hebt u daarop te zeggen?' vroeg de politierechter aan de vrij jeugdige verdachte, die zijn haren op een ietwat vreemde wijze met een hegschaar bewerkt scheen te hebben. „Rattekop" zeggen ze daar tegen, geloven we, want omtrent de nieuwe haarmode weten we weinig. We hebben trouwens weinig haren meer. Maar goed, deze jongeman ontkende het hem ten laste geleg de „Dus het klopt niet dat U op die gedenkwaardige zomermorgen een aanrijding hebt gehad„Jawel" zei kort maar krachtig de man met de rattekop „Wat jawel", vroeg de politie rechter. „Hebt u een aanrijding ge had, ja ,dan neen„Ja", zei weer kort maar krachtig de rattekop. „Welnu, hebt U dan niet met die brommer tegen die wagen gereden en bent U daarbij niet zodanig ge vallen, dat men zelfs vreesde dat U de laan uit zou gaan„Neen", zei kort maar krachtig de verdach te „Dus U bent niet tot bewustzijn gekomen .terwijl Uw" hoofd getooid was met die fietsenketting en men de trapper van de brommer in uw jaszak vondvroeg wederom plechtstatig de politierechter „Neen excellentiezei weer de rattekop, die iets beleefder-werd. „En klopt het niet dat Uw vrouw U reeds van- te voren gewaarschuwd had, ja zelfs gedreigd had niet ach ter op de brommer te zullen gaan zitten, als U niet ophield met het marktborreltje „Neen" was wederom het korte maar krachtige bescheid „Ja .maar hoe was het dan wel", kon de officier zich niet meer in houden De rattekop had kennelijk op dit moment gewacht. Hij ging er eens extra voor staan, streek met zijn hand over zijn dure kapsel, kuchte een keer en stak van wal: „Excel lentiestot mijn spijt moet ik U zeggen dat ik geen vrouw beken. Weliswaar heb ik kennis aan een meisje een buitengewoon mooi meisje zelfs, maar mijn gade is het nog niet, helaas.... We kunnen namelijk geen woning "krijgen Bijgevolg kon ze me niet waarschu wen tegen het monster van alcohol. Op de tdeede plaats moet ik U te leurstellen wat betreft de brommer. Ook deze beken ik niet en heb ik nietBijgevolg kan ik onmoge: lijk de ketting om mijn hoofd gehad hebben, noch de trapper in mijn jaszak. Op de derde plaats heb ik wel een aanrijding gehad, maar in die zin ,dat ik aangereden ben in mijn auto door een brommer. En het is de getuige die met zijn vrouw achterop, zich met zijn brommer op mijn auto stortte en dit moest be kopen met een kapotte brommer, een appelflauwte en een kwade echtge note ,die ook al onzacht ter wereld was gekomen." Het moet gezegd zijn dat na deze vrij opzienbarende onthullingen eni ge verwarring ontstond achter de groene tafel. Men greep in papie ren, men bladerde in boeken, maar niemand scheen nu precies te weten, hoe het zat „Dus U bent niet getrouwd", vroeg die politierechter, tamelijk overbo dig. „Neen", zei de rattekop en stak zijn handen naar voren, om te laten zien dat het gouden teken van de echt daar aan ontbrak. „Neen, he laas niet...." De getuige werd naar voren ge roepen, met zijn kennelijk nog kwade ega en werd ondervraagd of NIET CAMOUFLEREN S.V.P. Slecht weer betekent op de weg meestal slecht zicht en voor de fiet sers en bromfietsers is het dan ook van levensbelang, zich in het ver keer niet te camoufleren. Dit ca moufleren geschiedt vaak uit on wetendheid door het gebruik van zeer onopvallende kleding, vale ach terspatborden en in het bijzonder door het ontbreken van een doel matige verlichting. Zorg ervoor, dat u met uw fiets of bromfiets opvalt, vooral bij re gen, mist er» duistem's. Lichtterug- kcatsende clips of reflecterende pe dalen zijn naar 1? mening van het Verbond voor Veilig Verkeer eer. goed zichtbare steun voor het ach teropkomende verkeer en bescher men uw veilig.ieid. Een wit achter spatbord is een onontbeerlijk en verplicht, visitekaartje voor u in 't gevaarlijke verkeersgewoel of op eenzame wegen. Vergeet niet, er een likje witte verf op t,e laten smeren als roest cf vuil dit veilige visite kaartje camoufleren. En waar u de meeste aandacht aandacht aanmoet schenken, is de verlichting van uw fiets of brom fiets. Controleer de isolatie nu. dan behoeft u dan straks, in regen of sneeuw, dat niet langs de kant van de straat te doen, want een ver waarloosd „lichtnet" begeeft het op het meest ongelegen ogenblik. En loop vooral geen risico, door u tóch maar al is het ook maar „eventjes" zonder licht in het verkeer te wagen. Het andere ver keer rekent op uw zichtbaarheid. Wie zich camoufleert, speelt, een levensgevaarlijk spel. Zorg daarom duidelijk en zichtbaar voor uw „levens-licht". NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. L. COENEN Henseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. M. JANS Overloon Telefoon 04788-262 GROENE KRUIS Donderdag a.s. Zuigelingenbureau voor Kom en Kerkdorpen. Tevens pokken-controle. ZIEKENAUTO Bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN van zaterdag 12 uur tot zondag nacht 2 uur Vroedvrouw Kruijsen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 ST. ADELBERTVERENIGING Dinsdag 8 oktober a.s. wordt het verenigingsjaar 19631964 van de afdeling Venray van de St. Adel- bertvereniging geopend. Op deze eerste bijeenkomst zal Zijne Exc. dr. L. Roppe, gouverneur van de Ko ning in Belgisch Limburg, een voor dracht houden onder de titel: „Ko ning Willem I".

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1