Kerkelijke Diensten wereld dierendag van 29 sept, tot en met 5 oktober Geestelijk artikel Waarom PAROCHIEKERK VENRAY t In de portalen der kerk zijn prent jes le krijgen voor het concilie a 5 ct. Zondag om half twaalf Mariacon- gregatie voor de groten op Jerusa lem. Meisjes, herinner je de eens gedane mooie belofte, stap over je bezwaren, die je meent te hebben heen, en kom. RETRAITEPENNING PAROCHIE ST. PETRUS' BANDEN EN CHRISTUS KONING 2. Vanaf dinsdag elke avond om 7.30 lof met rozenhoedje, behalve vrij dag, dan is de avondplechtigheid te 7 uur. We bidden het rozen hoedje voor het slagen van het concilie. Doen we ons uiterste best om te komen en zo ons me deleven te tonen met het grote gebeuren in de Kerk. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 17e zondag na Pinksteren. Onder de H. Missen kollekte voor de R.K. instellingen van Hoger Onder wijs. 7 uur H. Mis voor de parochie; 8.30 zekere intentie; 10 uur Hoogmis, maanddienst Ida Philipsen-Keijsers; 3 uur Gebedsoefening voor het Con cilie. Maandag: 7.30 gez. mnd. Martinus Reijnders. Dinsdag: overleden fam. Rutten- Kockelkoren, Woensdag: 7.30 Meta Hulsman. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaard. Martinus Verheijen en echtg. Vrijdag: eersté vrijdag. 7 uur H. Communie; 7.30 gest. gez. jrd. Aleida Claessens-Teuws; 7 uur avondmis voor het concilie. Zaterdag: eerste zaterdag. 7.30 Wilhelmina Reijnders-Coenen; 9.30 plechtige huwelijksmis bruidspaar Clephas-Jenneskens. Biechten van 6.30/7.30; 7.30 Marialof. Gedurende de oktobermaand wordt het rozenhoedje gebeden 's morgens kwart over zev^n. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 17e zondag na Pinksteren. Universiteitszondag. 4e zondag der maand. Leesmissen om 6.30; kinder mis om 7.30; 2e H. iMs 8.30; paro chie-Hoogmis om 10 uur; 3 uur ro zenkrans en lof t.e.v. St. Machutus. Eerste kollekte voor de R.K. Uni versiteit; tweede kollekte voor 't Bisdom. Aan de kerkdeur kollekte voor de Miva. Maandag: 7.30 bestelde Hoogmis tot zekere intentie. Dinsdag: 7.30 begint de oktober maand .toegewijd aan O.L. Vrouw van de Rozenkrans; 7.30 jaardienst Henrica Verstappen. Woensdag: 7.30 jaardienst Jan Ma- thieu Jenneskens en Bernardina Thielen. Donderdag: 7.30 Stichting Jan Muysers; 's avonds biechtgelegen heid van 57 wegens de eerste vrij dag. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je sus; 7 uur H. Communie; 7.30 H. Mis ter ere van het H. Hart van Jesus; 's avonds om 7.30 avondmis voor Leonardus Classens als lid van de St. Antoniusgilde, de leden van het gilde worden verzocht deze H. Mis bij te wonen alsmede H. Familie- mis voor de gezinnen. Zaterdag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie; 's avonds biechtgelegenheid van 57 en 89 uur in beide biecht stoelen. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone kollekte voor de kerk. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 17e zondag na Pinksteren. Universiteitszondag. 7 uur H. Com munie; 7.30 leesmis tot zekere inten tie; 10 uur Hoogmis voor de Paro chie; 3 uur Lof met gebeden voor het Concilie. Maandag: 7.30 2e zeswekendienst voor Leonard Classens. Dinsdag: begin van de oktober maand. Iedere morgen behalve wan neer 's avonds Lof is, direct na de Mis rozenhoedje met litanie en ge bed t.e.v. St. Jozef; 7.30 gest. H. Mis voor Joh. van Eindt en W. Cox. Woensdag: feest van de H. Engel bewaarders. 7.30 gez. maanddienst v. Lamberdina Friesen-Friesen. Donderdag: Feest van de H. The- resia patrones van de Missie. 7.30 gest. hoogmis ter ere van de H. The- resia tot int. van fam. Weys-van Lipzig. Biechtgelegenheid van 6.30-7. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan 't goddelijk Hart; 7 uur H. Communie; 7.30 gest. H. Mis ter ere van het H. Hart; 7.30 's avonds gest. gez. jaard. voor P. J. Strijbos. Daarna oefening van Eer herstel en zegen met Allerheiligste. Zaterdag: eerste zaterdag, toege wijd aan 't Onbevlekt Hart van Maria tevens priesterzaterdag; 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offerden. Biechtgelegen heid van 57 uur; om 7 uur Lof met rozenhoedje en gebed ter ere van St. Jozef. Kerkpoetsen: Helma Duykers en Bertha Duykers. Misdienaars: J. Geerets, L. Pee- ters, J. Kunen, W. Cleven, T. Vul- lings, G. Swinkels. A.s. zondag maandkollekte voor onze kerk. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 17e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoogmis voor Jo hanna Beclet; 10.30 leesmis voor Pe ter Willemse en Catharina Geeraets; 3 uur lof. Maandag: 7.30 leesmis voor Gerard Willemse; 8 uur leesmis voor pas toor Vostermans. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Heesen, kindermis voer de meisjes; 8 ur leesmis voor Jozef Loenen. Woensdag: 7.30 gezongen jaarge tijde voor Wilhelmina Keijzers-Vul- lings; 8 uur leesmis voor Hendrik en Piet Claessens. Donderdag: 7.30 leesmis voor P J. van Rens, echtgenote en dochter Ann, kindennis voor de jongens; 8 uur leesmis voor Albert Loonen. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. Om 7 uur gezongen dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offe ren; 8 uur leesmis voor de overleden familie Claessens-Voermans. Zaterdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor J. Albert Heesen; 8 uur lees mis voor de overleden familie Arts van Cuyck-Veihoeven; van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid. Daar na lof. Kerkpoetsen: Anny Peeters en Id- je Vervuurt. Accolythen: 6.45 G. Cornelissen en G. Martens; 8 uur L. Weijs en H. Claessens; 9.15 L. Jenniskens en J. Jenniskens; 10.30 N. Pijpers en M. Kusters. A.s. zondag processie naar Oos trum. De eerste H. Mis is om 6.45; de 2e om 8 uur; de derde om 10.30. De hoogmis is om 10 uur in Oos trum. We vertrekken om 8.45 aan de kerk. Om 9.15 dus geen hoogmis hier in de kerk. Denkt aan 2 november grafkruisen vernieuwen of herstellen zo spoedig mogelijk opgeven bij W. Claessens. In oktober wordt voor de mis van 7.30 de rozenkrans gebeden. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor Gerard Deters; 8.10 leesmis uit dankbaarheid v. d. fam. Philipsen-Smits; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis, best. jaargang voor Johanna Maria v. d. Weyer-Martens; 2 uur Lof. Maandag: 7.30 leesmis voor August v. d. Riet. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overl. ouders Coenen-Spreeuwen- berg. Woensdag: 7.30 maanddienst voor Albert Verheyen. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe ter Loonen en Johanna Willemse. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart v. zekere intentie; na de H. Mis uitstelling en oefening van eerherstel; 9.30 gez. H. Mis uit dank- baadheid bij gelegenheid van het 25- jarig huwelijk van v. Asten-Janssen. Zatei'dag: 7.30 leesmis voor Petro- nella Vos; 9.30 plechtig huwelijks mis voor het bruidspaar Rongen- Wismans. Gelegenheid om te biech ten van 78 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 7.30 leesmis voor de bekende inten ties; 10 uur hoogmis voor de ziele- rust van Rector Geurts vanwege het zangkoor; 2.30 lof. Vandaag kerk- deurkollekte voor het Katholiek Ho- DE LEEK IS KERK (uit de brief van Mgr. Bekkers van Den Bosch aan zijn 300.000 gezinnen.) De christen in de wereld beleeft zijn Kerk als hij de wereld beïn vloedt naar God toe en dit doet in en d.oor en vanuit de situatie, waar in hij leeft. De situatie is: zijn ge huwde of ongehuwde staat, zijn be roep ,zijn goede en minder goede eigenschappen en zijn gebreken, zijn rol in produktie, wetenschap, dienst verlening, politiek, cultureel leven, sport, ontspanning Deze gedachten zullen voor me nigeen iets vreemds hebben. Velen hebben immers Kerk-zijn van kinds af leren zien juist in verbinding met de wereld, maar met sacramenten, gebed, boete, offer en ook daden van naastenliefde. Het Kerk-zijn werd wel wat een zijdig uitgelegd. Natuurlijk moet de mens zijn Kerk-zijn beleven in het onmiddellijk godsdienstige. Het ver draagt zich nu eenmaal niet met een oprecht christen-zijn om de moge lijkheden, die God biedt tot regel recht kontakt met Hem, ongebruikt te laten of deze al te bescheiden te nutten. Maar evenzeer wil God ons christen-zijn bewezen zien door naastenliefde, medemenselijkheid en dat niet terloops ,als zou het om een randgebied van christen-zijn gaan, maar als grond gegeven. Het is onmogelijk zich christen te noemen, als er geen goede verhou ding geen houding van naastenliefde is tot de medemens. Daar vinden wij de dieptse en breedste zin van heel onze menselijke bedrijvigheid en van heel ons zijn in deze wereld! Natuurlijk kunnen we ons doen en laten ver-engen tot zorg voor het eigen leven. Maar we weten ook hoe zeer wij op elkaar zijn aangewezen en dus: hoe zeer onze menselijke ak- tiviteit dienstbetoon is aan mede mens en gemeenschap. En dit bui tengewone dienstbetoon groeit uit tot naastenliefde caritas in de eigen lijke zin, wanneer wij, in de wereld werkend, ons bedienend van de ga ven en mogelijkheden, die God ons gaf, ons naar Gods wet van liefde laten inspireren door het welzijn en het geluk van de medemens. Dan wordt ons dagelijks leven een ge tuigenis van christendom en maken wij de wereld dienstbaar aan de verheerlijking van God. Want in ons doen en laten weerspiegelen wij dan iets van Gods liefde, Gods goedheid, Gods kennen en kunnen. Zo is het gewone leven in de we reld, wel heel speciaal voor de „leek" zijn eigen weg naar God, zijn-zoeken naar God, zijn verheerlijking van Godzijn aangewezen mogelijk heid om het Evangelie serieus te nemen. Wellicht denkt u nu: Dit is ideaal- schildering, maar hoe is de praktijk? En met deze vraag raakt u dan de noodzaak van het „aggiornamento", van het bij-de-tijd-brengen van de Kerk, óók dit aspect van de Kerk: van de christen, die zélf Kerk is, en die, levend in de sterk veranderde en snel veranderende wereld van nu, ja zelfs leven in een totaal nieuw wereldbeeld, geroepen is om daarin zijn leven uit te bouwen tot die ech te Kerk-zijn, tot een christen leven dat niet wordt ingeperkt tot een klein en benauwend onderhouden van voorschriften en geboden, maar dat die wetsbepalingen waardeert als de stabiele ondergrond voor de bouw van een rijke dubbelbaans brug tus sen God en wereld en tussen wereld en God ger Onderwijs. Maandag: 7.45 gez. H. Mis zesw. diénst voor de zielrust van Rector Geurts. Dinsdag: 7.45 gez. gest. jgt. voor zaliger Hendrikus Reintjes en echt genote. Woensdag: 7.45 leesmis voor de zielerust van Rector Geurts; 9.30 plechtige huwelijkssluiting voor het bruidspaar Ai'ts-Hagens. Donderdag: 7.45 gez. H. Mis voor Theo Groetelaars. Vrijdag: eerste vrijdag. 6.45 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart van Jezus; 7.45 lsm. Derde Orde. Zaterdag: 7.45 leesmis voor de zie lerust van Rector Geurts van 'n pa rochiaan; 78 uur gelegenheid om te biechten. Accolythen voor a.s. zondag: Jan Geelen, Gerard Koenen, Piet Cox. Kerkpoetsen: Jet Burgers, Mien Nijssen. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 17e zondag na Pinksteren. Universiteitszondag. 6.30 Communie- uitreiken; 7 uur vroegmis ter ere van het H. Hart voor genezing van een zieke; 8.15 leesmis voor overl. fam. Swinkels-van Dijck; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. van Rijs- wijck-Gellings; 6 uur lof met rozen hoedje. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Si- bertus Muysers; 7.45 leesmis ter ere van de H. Geest voor het welslagen van het Concilie. Dinsdag: Heden begint de okto bermaand, maand van de H. Rozen krans. 7 ur jgt voor Martinus Jans sen; 7.45 leesmis voor overl. fam. Pcels-Bouten. Woensdag: Feest van de H. Engel bewaarders. 7 uur jgt. voor Martinus van Dijck en Francisca Steeghs; 7.45 leesmis voor bijzonder intentie. Donderdag: Feest van de H. The- resia van Lisieux. 7.30 leesmis voor Pet. Joh. Poels en overl. familie; 9.30 huwelijksmis voor bruidspaar Michels-Janssen. De leden van de Mariacongregatie, BJB en JBTB worden verzocht de huwelijksmis bij te wonen. Van 56 biechtgelegen heid. Vi-ijdag: eerste vrijdag van de maand feestdag van de H. Francis- cus van Assisië. 7 uur gez. H. Mis ter er van het H. Hart tot int. van hen die daarvoor bijdragen; 8 uur leesmis voor overleden fam. v. d. Hoogenhof; 3.45 lof voor de school kinderen. Zaterdag: eerste zaterdag van de maand. Priesterzaterdaga 7 uur gest. Hoogmis ter ere van O.L. Vrouw (Zr. Raphaël); 7.45 leesmis voor Joh. van Rijs wij ck en echtgenote; 5 uur biechten voor de kinderen van net 3e schooljaar, daarna voor anderen tot 6.30. Heden 29 september opening van de 2e zitting van het Concilie. Wil len de parochianen in de H. Mis en H. Communie vurig bidden voor het welslagen ervan. In het lof van 6 u. speciale gebeden. A.s. vrijdag boterfeest voor Beek, Kleindorp, Daland en aanhorig- heden. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 17e zondag na Pinksteren. Feest van de H. Aartsengel Michael. 7.30 Vroegmis tot int. van fam. Arts-Berents; 10 uur hoogmis tot bijz. intentie; 2.30 gebedsoefening v. h. concilie en lof. Vandaag „Univer siteitszondag": kollekte v. d. Kath. Universiteit. Maandag: v. d. zielerust v. overl. ouders. Dinsdag: begin Rozenkransmaand: uit dankbaarheid. Woensdag: H.H. Engelbewaarders tot int. van fam. Wismans-Geurts. Donderdag: H. Teresia v. h. K.J. tot int. van fam. Baten-Michels. Vrijdag: H. Franciscus van Assisië. le vrijdag van de maand. 7.30 v. d. zielerust van Wilhelmina Ermens- Arts; 19.30 gez. avondmis ter ere van het H. Hart v. d. zielerust van overl. ouders. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevl. Hart van Maria, priesterzaterdag tot int. van fam. Hertsig; 19.30 lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; vrijdag voor avondvis; za terdag voor en na het lof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 17e zondag na Pinksteren. Universiteitszondag. H. Aartsengel Michaël. 7.30 H. Mis tot intentie van fam. Drabbels; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Piet van Lierop en Jan Ewals. Misdienaars van de week: Piet Rongen en Martien Derikx. Maandag: 7.30 H. Mis tot bijz. int. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Comelis van Meijel en zoon Leo. Woensdag: H.H. Engelbewaarders, 7.30 H. Mis voor Harry Rutten. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. H. Franciscus. 7.30 H. Mis voor Peter Johan van Rens en Ma ria Gertruda Litjens; 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgele genheid vóór de Avondmis. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Biechtgelegenheid te 7 uur en lof te 7.30. Katechismus: Klas 4 de vragen: 471 - 472. Klas 5 en 6: 66 70 71. RECTORAAT SMAKT Zondag: 17e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis tot zekere intentie; 7.30 voor Mia Wijnhoven (vriendinnen); 10 uur Hoogmis als jaardienst voor Leo Koopmans. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd; 9 uur H. Mis voor Mia Wijn hoven (gezamenlijke buurt). Maandag: 6.30 uit dankbaarheid; 7.30 overl. fam. Versteegen-v. Kem pen. Dinsdag: 6.30 voor zegen in gezin; 7.30 gez. jaardienst voor Albert Phi- lipsen; 10 uur plechtige huwelijks mis voor bruidspaar Geurts-Kersten. Woensdag: 6.30 ter ere van de H. Jozef; 7,30 voor Mia Wijnhoven. Donderdag: 6.30 tot intentie van fam. Koopmans-Hendrickx; 7.30 v. overleden ouders. Van 56 uur ge legenheid om te biechten; 7.30 H. Uur. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 6.30 H. Mis voor Henri Slits en zoon Theo; 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hart, voor Mia Wijnhoven, vanwege de school. Na de H. Mis uitstelling, litanie en zegen. Zaterdag: 1ste zaterdag van de maand en priesterzaterdag. 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor pries terroepingen. Van 55.30 gelegen heid om te biechten, alsook van 78 uur. VEEL MENSEN GOOIEN TEGENOVER DIEREN HUN MASKER AF Een onbekend gebleven Tsjechisch dierenvriend heeft in 1927 voor het eerst de wenselijkheid van een we reld-dierendag uitgesproken. Door willige oren opgenomen, woei de suggestie over naar Enge land, waar ze werd opgevangen door miss'Margeret Ford ,die als het ware nog onder de indruk leefde van een in 1926 over een groot deel van de wereld gehouden herinneringsdag aan Franciscus van Assisië, op 4 ok tober. En zo lag het voor de hand, dat Werelddierendag aan de datum van 4 oktober werd verbonden. Wie kent Franciscus niet, de zon nige figuur, trekkend door zijn schoon geboorteland, in het kleed der armoede, predikend en goed doende mens èn dier, ziende in dat dier het schepsel Gods, dat hij in zijn liefde opnam. VELE VOORBEELDEN Het is een goede instelling, deze Werelddierendag, want het is nog verbijsterend wat mensen dieren kunnen aandoen. Vele feiten spre ken een eigen, harde taal en hun aantal is zo groot, dat we er geen ogenblik naar hoeven te zoeken. Zijn er nog niet altijd ontstellend veel kettinghonden te vinden? Heerst er op de veemarkten niet vaak onkunde en onverschilligheid? Het gebeurt maar al te vaak, dat zes of zeven kipnen in één hand, aan poten of vleugels worden weggedra gen. Na zo'n behandeling kan men duidelijk de bloeduitstortingen in de huid zien. Met knuppels lopen de handelaren en boeren achter de koeien aan en die werktuigen wor den gebruikt ook terwijl er af en toe nog een schop toe gegeven wordt. Om wille van een modegril wordt de paarden de staart afgehakt en men beseft niet, dat men daarmee letterlijk hun roer en vliegenmepper afkapt. HET BLANKE KALFSVLEES Als U mooi, blank kalfsvlees op tafel brengt realiseert u zich dan wei, dat dit komt van kistkalveren, die om geldelijk gewin, van de ge boorte af in een donker hok gezet ^vorden eenzij dig gevoed worden, dan ziek worden en zó het mooie, blanke kalfsvlees leveren? En wat zegt u van de pasgeboren kalveréh, die zo snel mogelijk na de geboorte weggehaald worden om geslacht te worden? En dan praten we niet eens over de manier waar- 'op ongewenste katten en honden soms worden afgemaakt, b.v. door ze tegen een boom te slingeren door ze levend te begraven Men behoeft niet sentimenteel te zijn om deze dingen kwetsend te vin den. Gelukkig komt er hoe langer hoe meer verzet tegen deze misstan den. De Nederlandse politie kent reeds een eigen dierenbeschermingsorgani satie. In de kerken van alle gezind ten wordt er steeds meer op het deirenleed gewezen. Onderwijsmen sen en afdelingen van de boerin- nenbonden doen daadwerkelijk mee aan dierenbescherming.. WE WETEN NU WEL BETER! Zijn we als mens ook niet ver plicht het weerloze dier te bescher men? Niet in de vorm van een sen timenteel gedoe met het lieve hond je of katje thuis ,maar verder strek kend en altijd en overal. Men kan zo langzamerhand de dooddoener: „De mens weet niet beter", niet meer gebruiken. Er gaat zo'n ontredderde wereld schuil achter het dierenleed. Onbegrijpelijk, dat zoveel mensen juist tegenover dieren hun masker zo gemakkelijk afgooien en op die manier hun vertrouwenspositie te genover dat dier negeren. Maar gelukkig groeit het leger der aktieve dierenbeschermers nog steeds, en komen er steeds meer asyls en poliklinieken voor dieren. Godsdienstcursüs 18-jarigen Maandag 7 okt. begint 's avonds om 8 uur in de Uloschool de cursus voor hen, die in 1945 geboren zijn. Zij zullen voordien een schriftelijke oproep ontvangen. De lessen zullen worden gegeven door een .priester en een dokter; in totaal zullen er 18 lessen zijn, telkens op maandag avond van 89. De lessen zullen niet langer dan een uur duren, dus precies om 9 uur afgelopen zijn. De laatste les zal zijn rond Pasen. Zij, die per abuis geen oproep ont vangen, en toch wegens hun leeftijd voor de cursus in aanmerking komen zijn natuurlijk evenzeer van harte welkom; b.v. achttien jarigen waar van ons het adres binnen onze paro chie niet bekend is. De stof van de cursus is zodanig gekozen, dat alle 18-jarigen er wel iets aan kunnen hebben, al willen we ons in het bijzonder afstemmen op hen, die na de leeftijd vaa 15-16 jaar geen regelmatig Godsdienst onderwijs meer hebben ontvangen en ook nu geen andere Godsdienst lessen bijwonen. Wij vragen ook de ouders van onze achttien-jarige jongens en meisjes ,hun medewerking te verle nen door hun kinderen aan te spo ren, de lessen bij te wonen. Misintenties Zondag: 6.30 overl. fam. Mommen; 7.45 Martinus Lenssen en zoon Ma- thieu; 9 uur Antonia Francisca Hen- driks-Sijkens; 10.15 en 11.45 geen in tentie. Maandag: 7 uur Eva Wilhelmina Rojer; 7.45 Henricus Janssen (Bu ren); 8.30 geen int. Dinsdag: 7 uur Karei Hendriks; 7.45 bijzonder intentie (verj.); 8.30 Franciscus Beckers. Woensdag: 7 uur Frans Beerkens; 7.45 Lamb. Kerkhoff; 8.30 geen int. Donderdag: 7 uur Elisabeth Pee- ters-Hoex en echtgen.; 7.45 Peter overL ouders Spreeuwenberg-Kem- Smedts, echtgenote en kinderen; 8.30 melings. Vrijdag: 7 u. overl. ouders Tonen- Vermeulen; 7.45 Ant. Coopmans en overl. fam.; 8.3P Franciscus Beckers. Zaterdag: 7 uur Pater Casimirus en ouders.. 7.45 geen int.; 8.30 Ge zinsmis tot intentie der aanwezige gezinnen. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 M. van Rooy en K, Jeuken; 7.45 H. Janssen, J. Mees ters, J. Jeuken en J. Rongen; 9.00 G. Philipsen, J. Evers, C. Evers en G. Verschuren; 11.45 J. Naus, P. Phi lipsen, B. Peters en A. Derks. Vrij: H. Bosch. Priester v. d. week: kapl. Driessen Grote Markt 5 - Tel. 1882 Zondag: 17e zondag na Pinkstèren. 6.30 Antoon van Osch; 7.30 overl. ouders Maessen-Swaghoven; 8.30 Jo hanna Versti'aelen; 9.30 hoogmis v. d. Parochie; 11 uur voor A. van Lin v.w. zuivelfabriek Venray; 6 uur tot zekere intentie. Maandag: 6.45 Johanna Verstrae- len (v.w. de buren); 7.30 kapelaan Heymans (S.V.V.-jeugd); 8.15 overl. leden der bejaardenvereniging; 19.30 avondmis v.w. Vrouwengilde. Dinsdag: 6.45 Johanna Verstraelen (v.w. de buren); 7.30 best. jaardienst Th. Basten; 7.30 bijz. int.; 8.15 bij gelegenheid van een verjaardag. Woensdag: 6.45 Johanna Verstrae len; 7.30 tot zekere intentie; 8.15 Pierre van Opbergen; 8.15 Johanna Verstraelen (v.w. de buren). Donderdag: 6.45 Antoon Sikes; 7.30 Pierre van Opbergen; 8.15 hoogmis tot dankzegging; 8.15 Johanna Ver straelen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 6.30 Th. Pouwels; 7 uur ze kere intentie R.; 7.45 hoogmis ter ere van het H. Hart; 20 uur avondmis v. kapelaan Heymans v.w. gymnastiek- vei-eniging St .Christoffel. Zaterdag: 6.45 Antonia Verstegen- Bongaerts; 7.30 Bernardus Gommers; 8.15 Elisabeth Janssen-van Diepen; 9 uur hoogmis uit dankbaarheid we gens 25-jarig huwelijk Berbers-Da niels. Biechtgelegenheid: voor eerste vrijdag: op donderdag van 19-20 u.; zaterdag van 17.30-19.30 ur. Gedurende de maand oktober zal er ieder woensdag- en zaterdag avond een rozenkrans-oefening wor den gehouden, om zeven uur. De rozenkrans zal dan zó geza menlijk gebeden worden, dat deze bijeenkomsten voor gebed meer aan trekkingskracht en meer zin krijgen. Aparte intenties voor iedere gebeds avond zullen worden aangegeven. Ofschoon het „lof" een iets plechti ger karakter zal krijgen, zal het toch binen een half uur afgelopen zijn. Wij hopen, dat er vele ouders met hun kinderen naar deze oefeningen zullen komen. Stuur uw kinderen niet 's avonds alleen naar het lof. Laat ons mede door het gezamenlijk vieren van het rozenkransgebed be antwoorden de oproep van onze bis schoppen, nu het concilie begint aan de tweede zitting. Wij willen trachten op deze wijze, dus door minder oefeningen, waar aan echter meer zorg wordt besteed, de sleur te vermijden, waaronder op de duur het oktoberlof blijkens de ervaring gaat lijden en rekenen op grote deelname. Nog deze week zullen huis aan huis zakjes bezorgd worden voor de retraitepenning zoals dat ieder jaar gebeurt. Komende week worden de ze gaven opgehaald. Tevens worden de donateursbij dragen geïnd. Ook dit jaar rekenen wij op een milde gift van U allen. Wij hebben nog steeds de paro chianen, die op retraite gingen en het nodig hadden, uit dit fonds kun nen helpen. Ook dit jaar stelt U ons zeker niet teleur. Hartelijk dank bij voorbaat. Deken Ant. Loonen Pastoor W. Geerits RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 17e zondag na Pinksteren. Feest van de H. Michael. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45, de Hoog mis om 10.15. De kollekte (2 in 1) voor kerk en Hoger Onderwijs; 7 u. lof met overweging. Maandag: H. Hieronymus, bis schop-kerkleraar. Dinsdag: Begin van de oktober maand. Mis van de 17e zondag na Pinksteren. 7.30 lof met rozënhoedje voor het concilie. Woensdag: H. Engelbewaarders. 7.30 lof met rozenhoedje voor con cilie. Donderdag: Kleine H. Theresia, maagd. Van 58 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen voor le vrijdag". 7.30 lof met rozenhoedje voor concilie. Vrijdag: Feest van St. Franciscus van Assisië. Tevens le vrijdag. 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen, met zang en gebeden, 's Avonds 7 uur NIET 7.30 avondplechtigheid van het zalig afsterven van en feestpre dikatie over St. Franciscus. Zaterdag: Mis van Maria op zater dagen van het-jaar. 8.30 Gezinsmis Van 38 uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. 7.30 lof met i'ozenhoedje voor con cilie. Mededelingen 1. Zondag 29 september kollekte voor de R.K. Universiteit. Naast alle subsidies moet ruim 2,5 miljoen komen en wel van parti culiere zijde. Daarom geeft wat U kunt voor het hoger onderwijs. Het hoger onderwijs is van enorm belang voor de kerk in ons va derland.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 8