Kerkelijke Diensten ZWEMMEN ^bo^SI WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN van 22 tot en met 28 september Geestelijk artikel Gaat u trouwen Ik wed. A\ Jl EBBERINK VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1963 No. 38 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: kapelaan Bors Bevrijdingsweg 12 - Tel. 1510 Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 6.30 Martinus Willems (v.w. Broek- weg); 7.30 Marianus van Es en klein zoon Marinus. 8.30 Helena Hanraets; 9.30 hoogmis voor de parochie; llu. Pierre van Opbergen; 6 uur kape laan Heymans (G.). Maandag: 6.45 Pierre van Opber gen v.w. hengelver. ,,'t Alvertje", Oostrum; 7.30 gest. hoogmis Paul Kuipers en Cath. Knippenberg; 8.15 gest. plechtige hoogmis voor mgr. dr. P. Hoefnagels en ouders; 8.15 Jo hanna Verstraelen. Dinsdag: 6.45 kapelaan Heymans (S.V.V.-jeugd); 7.30 gest.. hoogmis J. Janssen, Maria Claessen en overl. kinderen; 8.15 gest. hoogmis P. Ous ters en W. Custers-Oudenhoven; 9.30 pl. huwelijksmis Janssen-Arts. Woensdag: 6.45 Martinus Willems; 7.30 overl. fam. Laurensse-Maasen; 8.15 dokter Bloemen; 8.15 Pierre v. Opbergen. Donderdag: 6.45 Martinus Willems (v.w. Broekweg); 7.30 gest. jaargetij de Jacob Goumans en echtgen. Jo hanna Zeegers.8.15 overl. ouders Oudenroven-Loonen en overl. kin deren; 8.15 Johanna Verstraelen (v. w. de buren). Vrijdag: 6.45 Johanna Verstraelen (v.w. de buren); 7.30 Jean Muis en zoons Johan en Albert; 8.15 zekere int. B.; 8.15 Alfons Arts. Zaterdag: 6.45 Martinus Willems; 7.30 overl. ouders Sijmons-Willems; 9 uur plechtige huwelijksmis Bille- kens-Bouwmans. Zondag 22 sept. om 4 uur H. Fa milie. Zondag 22 sept. preek en kollekte voor de R.K. Universiteit. Dinsdag 24 sept. om half 8 chris telijke moeders. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 16e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15. De kollekte is HET EIGEN GEWETEN SPREEKT HET LAATSTE WOORD Wanneer volgzaamheid gepredikt wordt als een goede deugd van de katholiek, dan krijgt het eigen ge weten minder nadruk. Wij herinne ren ons dat misschien uit de tijd van voor de oorlog, welke nog in zovele andere opzichten dan alleen de po litieke, scheiding is geworden. In die tijd was de volgzaamheid van de katholiek een belangrijk thema in de predikaties. Nu is dat anders ge worden. De priester spreekt zijn ge lovigen over heel andere dingen, niet meer over het lidmaatschap van de katholieke partij, de katholieke or ganisatie, de katholieke vereniging. Hij vertelt ze niet meer hoeveel kin deren ze moeten hebben. Nog min der is er overgebleven van de va derlandse controle bij jonggehuw den. De priester zou dat ook niet graag meer doen. Ook voor hem zijn de tijden veranderd en daarmee zijn in zichten. Meer dan ooit probeert hij in zijn predikatie ,in zijn onderrich ting in de kerk en bij huisbezoek de gelovigen de weg te wijzen naar een bewuster beleefd christendom. Hij stimuleert en laat aan de goede wil van de gelovigen en de genade van God over hoe en/of zijn stimulansen vrucht zullen dragen. Dus in plaats van een kant en klaar geschreven recept en gedragslijn wijst hij de richting aan. Meer kan hij meestal ook niet doen, want ook de priester is zoekend en tastend naar een ge- eigende geloofsbeleving in onze tijd, die meer persoonlijke beleving eist en minder kudde-volgzaamheid. Dit wordt door sommige gelovigen niet goed begrepen. Deze kunnen maar moeilijk afstand doen van de voorheen nogal krachtige kudde schapen-mentaliteit. Zij vragen de bisschoppen en de priesters cm pre cieze voorschriften voor elke levens situatie en zij begrijpen maar niet, dat ook bisschoppen en priesters zoekende zijn. Heel sterk blijkt dit steeds opnieuw bij de veel besproken huwelijksproblematiek. En wanneer een Mgr. Bêkkers voor de televisie zegt, dat het eigen geweten zelfstan dig is, dat men zelf „naar eer en geweten" als christen dient te han delen, dan noemen zij dat afschuiven van de bisschop. Wij kunnen ons voorstellen, dat 't van de volgzaamheid naar de be slissing van het eigen geweten een grote stap is, die velen huiveren te zetten. Toch zullen zij het moeten doen, willen zij hun verantwoorde lijkheid in deze tijd aan kunnen. voor kerk en Franciscaanse missie; 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Linus, Paus en mar telaar. Dinsdag: H. Pacificus, belijder. 7.30 lof met gebeden. Woensdag: Mis van de 16e zondag na Pinksteren. Donderdag: Mis van de 16e zon dag na Pinksteren. Vrijdag: H. Cosmas en Damianus, martelaren. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Wenceslaus, marte laar; 8.30 Gezinsmis tot intentie der aanwezige gezinnen; 9 uui- plechtige huwelijkssluiting en H. Mis voor 't bruidspaar Bellis-Jeurissen. Van 3- uur gelegenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Reclassering Zaterdag 28 sept. is de nationale Reclasseringsdag. Wanneer men bij U aanklopt om uw financiële steun, wil dan dit goede werk steunen. Nood-hulp Over ons samen bidden en zingen onder de H. Mis mogen we helemaal niet klagen. Nog meer mensen zou den hun stem kunnen laten horen. Maar 't is ook vreemd en voor de grote massa heel wat anders dan vroeger. Toch hebben we met dit samenbidden de richting die de Kerk graag wil. EEN VOORSTEL: We hebben nu ruim een half jaar „nood-hulp" ge speeld op de preekstoel om u over de eerste grote kerkschuchterheid heen te helpen. Dit is een beetje storend en 't moet ook eigenlijk niet. U doet nu goed mee: Misschien mo gen en kunnen we binnenkort met die noodhulp ophouden en bent u zo goed om spontaan zelfstandig flink, te antwoorden en mee te doen, Maar onze zorg is dan: nemen onze goede mensen 'n boekje mee, waar uit ze kunnen antwoorden. Dit zou den we u dringend willen vragen. Want onze rode boekjes beginnen danig te slijten. Voor de toekomst zagen we graag het volgende:, koopt een wit boekje" bij het ingaan der kerk als u niets anders bij u hebt. Zo'n boekje kost slechts 5 ct. en dan kunt u iedere zondag de H. Mis meedoen. Wij vertrouwen dat u ook hierin ons wilt volgen en dat ons samen offeren, bidden en zingen steeds meer gewoon wordt en mas saal. Dank U. Uw parochie-geestelijkheid. Misintenties Zondag: 6.30 Johannes Janssen en Catharina Arts; 7.45 overl. fam. Stoks-Janssen; 9 uur Hendrina Franssen-van Gerven; 10.15 plechti ge jaardienst voor alle overl. Fran ciscanen welke te Venray geleefd of gewerkt hebben. Maandag: 7 uur Antoinette Ram- melmans-Elsevier; 7.45 Mathijs Lit- jens en Johanna Willems; 8.30 Jo hanna Verstraelen als lid der D.O. Dinsdag: 7 uur Franciscus Bec kers; 7.45 overl. fam. Voesten-Claes- sens-Niessen; 8.30 Rector Geurts. Woensdag: 7 uur Henricus Jans sen (buren); 7.45 overl. vader. Donderdag: 7 uur Elisabeth Pee- ters-Hoex en echtgen.; 8.30 Fran ciscus Beckers. Vrijdag: 7 uur overl. ouders To nen-Vermeulen; 7.45 overl. fam. Voesten-Claessens-Niessen; 8.30 L. Kerkhoff (E.). Zaterdag: 7 uur Frans Beerkens; 8.30 Gezinsmis; 9 uur Huwelijksmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 K. Jeuken, H. Jans sen; 7.45 J. Meesters, J. Jeuken, J. Rongen en G. Phïlipsen; 9 uur J. Evers, C. Evers, G. Verschuuren en J. Naus; 11.45 P. Philipsen, B. Pe ters, A. Derks en H. Bosch. Vrij: M. van Rooy. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 16e zondag na Pinksteren. Jaarlijkse processie naar Oostrum. Leesmissen om 6.30 en 7.30; om 9 u. bijeenkomst aan de kerk, alwaar wordt vertrokken. Hoogmis te Oos trum om 10 uur; om 12 uur vertrek. In de kerk van Oirlo is Tantum Er go en zegen. Men zorge zoveel mo gelijk deze bedevaart mee te maken, 's Namiddags geen lof. Eerste kol lekte voor de kerk; tweede kollekte Bisdom. Maandag: 7.30 zieledienst overl. fam. Lichteveld-Willemsen. Dinsdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Banneux. Woensdag: 7.30 jaardienst^ Anto- nitta en Jo Swinkels. Donderdag: 7.30 maanddienst Wed. Jansen-Wennekers. Vrijdag: 7.30 Stichting Gerardus Kessels en Elizabeth Heyligers. Zaterdag: 7.30 Stichting Hermanus Reynen, in leven pastoor dezer .paro chie. Zaterdagavond biechthoren van 57 uur. A.s. zondag: universiteitszondag, kollekte voor de R.K. Universiteit. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8 uur voor overleden familie; 9 uur Hoogmis voor de parochie; 10 uur Hoogmis voor de deelnemers aan de processie van Oirlo; 3 uur Lof voor de leden van de Derde Orde. Maandag: 7.30 Gerardina Jennes- kens-Gielens. Dinsdag: 7.30 overl. fam. Camps- Strijbosch. Woensdag: 7.30 gez. mnd. Marti nus Janssen. Donderdag: 7.30 gez. mnd. Peter Jeuken. Vrijdag: 7.30 Johannes Verdijk, echtgenote, kinderen en kleinkind. Zaterdag: 7.30 Wilhelmina Reijn- ders-Coenen; 9.30 plechtige huwe lijksmis bruidspaar van Rooy-van Arsen. Biechten van 6.307.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 16e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoogmis voor Jean Holtackers; 10.30 leesmis voor Wil helmina Philpsen-Custers; om 3 uur lof. Maandag: 7.30 gestichte leesmis v. Peter Johannes Smits en Gertruda Derks; 8 uur leesmis tot intentie van het bi'uidspaar Janss'en-Wilmse. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Peter Joh. van Rens v.w. de buurt, kinder mis voor de meisjes; 8 uur leesmis voor Johanna Beclet. Woensdag: 7.30 gestichte leesmis voor Gerardus Bomm en echtgenote en P. Bomm; 8 uur leesmis voor Hendrik en Piet Claessens. Donderdag: 7.30 leesmis voor Mar tinus Heesen, kindermis voor de jon gens; 8 uur leesmis voor Peter Joh. Arts en echtgenote Maria Poels. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Gerard Willemse; 8 uur geen H. Mis; om 7.30 avondmis voor de BJB bij het begin van het nieuwe vergadersei zoen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor pas toor Vostermans; 8 uur leesmis voor Theodoor Rutten; van 45 en van 77.30 biechtgelegenheid, daarna lof. De preek en kollekte voor de rec tor van de Vredepeel wordt uitge steld. Kerkpoetsen: Anny Claessens en Maria Bouten. Accolythen: 6.45 L. Weijs en P. Litjens; 8 uur H. Claessens en L. Jenniskens; 9.15 N. Pijpers en M. Kusters; 10.30 G. Cornelissen en G. Martens. A.s. zondag aan de kerkdeur kol lekte voor de missie van Mgr. de Reeper, te houden door de verken ners. Je hebt elkaar gevonden en je kunt je rijkdom niet op. Misschien brengt dit najaar de grote dag een stuk dichterbij, de dag waarop je de onverbreekbare liefdesband zult aangaan, die het Sacrament van het Huwelijk betekent. Als gedoopte kun je elkander pas ten volle liefhebben als je liefde en trouw tot elkander een delen wordt in de liefde en trouw van Christus tot zijn Kerk. Ik zou je daarom willen zeggen: neemt enkele dagen om samen in alle rust en bezinning Christus te beleven als de Bron van alle liefde. Het Retraitehuis „Manresa" te Venlo biedt daarvoor de gelegenheid in een retraite voor verloofde paren. Voor de grote toekomst die je in gaat is deze retraite wel de moeite waard, ze is de bekroning van alle voorbereidingen die je tot nu toe ge troffen hebt. Even zakelijk nu: binenkort zijn er twee retraites voor verloofde paren en wel van maandagavond 14 okto ber te 8 uur tot donderdagmiddag 17 oktober te 1 uur en van donderdag avond 7 november te 8 uur tot zon dagmiddag 10 november te 1 uur. De verblijfkosten zijn 20,per persoon. Eventueel reductie van re traitepenning en Bonden. Veel werkgevers geven één of anderhal ve dag vrij met behoud van loon. De vele verloofde paren die wij in Manresa" mochten ontvangen, gin gen dankbaar en enthousiast naar huis. Zo zal het ook jullie vergaan. Je kunt je aanmelden bij: Retrai tehuis „Manresa" Venlo (tel. 04700- 2461), of bij de geestelijkheid van je parochie. Van harte welkom. -m- Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor de fam. Jennis kens-van Meyel; 8.10 leesmis voor Jan Maessen; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis, best. jaarg. v. Johan Spreeuwenberg en Maria Jennis kens; 2 uur lof. Maandag: 7.30 maanddienst voor Antoon Pouwels. Dinsdag: 7.30 leesmis voor August v. d. Riet. Woensdag: 7.30 maanddienst voor Maria Janssen-Winnen. Donderdag: 7.30 leesmis voor An toon Pouwels best. dienst door de kaartclub van de bejaarden. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Hendri- kus Maessen, Maria Heesen-Mans en Jacques Maessen. Zaterdag: 7.30 leesmis uit dankb. v. d. fam. Claessens-Vollenberg. Ge legenheid om te biechten van 7-8 u. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 6.30 Communieuitreiken; 7 u. leesmis ter ere van O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand en H. Gerardus (Arts-van Meyel); 8.15 leesmis voor overl; fam. Klaassen-Swinkels; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Hen- driks-Noyen; 6 uur lof met rozen hoedje. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor Peter Joh. Emonts. Dinsdag: l'7.30 Hoogmis vool- de parochie. Woensdag: 7.30 gest. jgt. voor Ja cobus Bistervels en Anna Maria v. Rijs wij ck. Donderdag: 7.30 leesmis v. Lam- bertus van Meyel; 9.30 Huwelijksmis voor bruidspaar Swinkels-v. Dijck. De leden van de Mariacongregatie worden verzocht de huwelijksmis bij te wonen. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Petrus Pubben. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw (Eijssen); 5 uur biech ten voor de kinderen van het 4e schooljaar, daarna voor anderen tot 6.30. 7.30 Congregatie voor beide afde lingen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis voor de zielerust van Gerardus Baten; 10 uur hoogmis v. d. zielerust van Petrus Pubben (Merselo); 2.30 lof. Door de week H. Mis te 7.30. Maandag: v. d. overl. ouders van fam. Arts-Ploegmakers. Dinsdag: uit dankbaarheid. Woensdag: tot int. van fam. Mar cellis-van Tilburg. Donderdag: v. d. zielrust van Hen ricus van Helden (Merselo). Vrijdag: voor de zielrust van overl. ouders. Zaterdag: tot int. van fam. Arts- Ploegmakers; 20 uur lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Ge legenheid om te biechten dagelijks vóór de H. Mis; zaterdag voor en na het Lof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor Lambertus Pouwels en Anna Derks; 10 uur jaargetijde v. Martinus Wismans en overl. fam. Accolythen: Paul en Jos Derikx. Misdienaars van de week: Tonny Derikx en Leo Muijsers. Maandag: 7.30 H. Mis uit dank baarheid. Dinsdag: 7.30 H. Mis tot bijz. int. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl. familieleden Mommen-Seijkens. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Cor- nelis van Meijel en zoon Leo. Vrijdag: 7.30 H. Mis voor de ge lovige zielen. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Biechtgelegenheid te 7 uur en Lof te 7.30. Klassen 1 en 2 leren het Onze Va der; klassen 3 en 4 geen vragen; klassen 5 en 6 33 36 42. RECTORAAT VEULEN Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 7.00 leesmis voor de bekende inten ties; 10 uur Hoogmis voor de ziele rust van Rector Geurts v.w. het kerkbestuur; 2.30 lof. Maandag: 7.45 gez. H. Mis v. d. zielerust van Rector Geurts v.w. de Derde Orde. Dinsdag: 7.45 gez. H. Mis, zeswe- kendienst v. d. zielrust van Rector Geurts. Woensdag: 7.45 leesmis v. d. zie lerust van Rector Geurts van een pai'ochiaan. Donderdag: 7.45 leesmis v. d. zie- lerust van Rector Geurts vanwege de misdienaars. Vrijdag: 7.45 leesmis v. z. Jan Na- buurs en echtgenote. Zaterdag: 7.45 leesmis voor de zie lerust van Rector Geurts v.w. een parochiaan; 9.30 plechtige huwelijks mis van het echtpaar Clephas- Spreeuwenberg: van 78 uur gele genheid om te biechten. Accolythen voor a.s. zondag: Martien van Sta veren Willy Erben, en Ben Burgers. Zondagmiddag rond 5 uur ontstond brand in de woning van de fam. B. aan de Hagel weg, terwijl de bewoners afwezig waren. Toegesnelde buren hadden de inboedel al gered voor de gealarmeerde brandweer arriveerde, De brand was ontstaan op de zolder. Het achterhuis brand de geheel uit. Amateurfoto B. Baeten Kerkpoetsen: Miet Geelen en Ma riet Geerets. Opbrengst maandkollekte 124,25, Miva 115,36. Aan allen hartelijk dank. RECTORAAT SMAKT Zondag: 16e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis v. overl. fam. de Hoog- Coppes; 7.30 voor 'n zieke; 10 uur Hoogmis voor Johannes Lenssen en Regina Maria Jacobs; 7.30 in de kapel: H. Mis voor de schooljeugd. Maandag: 6.30 voor een overleden vader; 7.30 voor Pastoor Assel- berghs. Dinsdag: 6.30 voor Louisa Waps- Verweer; 7.30 overl. fam. Bovens. Woensdag: 6.30 t.e.v. de H. Jozef; 7.30 voor zegen in gezin en overle denen v. d. familie. Donderdag: 6.30 ter er van het H. Sacrament; 7.30 voor genezing van 'n zieke. Vrijdag: 6.30 voor Joh. Lenssen- Cremers; 7.30 voor overl. fam. van de Boogaard. Zaterdag: 6.30 ter ere van O.L. Vrouw; 7.30 voor de missie en mis sionarissen. Van 5 tot 5.30 gelegen heid om te biechten, alsook van 7 tot 8 uur. liij (1133,1 3311 C,KIP-C3(S3t| hoek Marktstraat - Schoolstraat DAMESZWEMCLUB HZPC Enorme belangstelling voor najaarsvergadering Voor de in café-restaurant „Wil- gert" gehouden najaarsvergadering voor de oudere leden en gehuwde dames bestond grote belangstelling. Niet minder dan 166 leden waren aanwezig. Zelfs een 7-tal leden uit Helden-Parxningen waren present. De voorzitster, mevrouw M. Jans- sen-Gerards gaf een overzicht van het in het afgelopen zomerseizoen afgewerkte drukke wedstrijdpro gramma. De leden van de wedstrijdploeg verbeterden over het algemeen hun tijden. Een lid behaalde een gouden speldje bij de nationale schoolzwem- wedstrijden, terwijl een ander lid zorgde voor het eerste Limburgse kampioenschap nl. bij de „open ba- ders"-wedstrijden te Swalmen. Nadat de voorzitster en de secre taresse mevr. M. L. Linssen-Vaes- sen mededelingen hadden gedaan over de oprichting van een fonds en de trainingen, welke mededelingen wij hieronder laten volgen, spoorde mevr. Janssen de leden van de wed strijdploeg aan de trainingen trouw te blijven volgen. Tenslotte wex-d een film vertoond die afgelopen zomer werd opgeno men tijdens het grote zwemfestijn in zwembad „Wilgert", waaraan deelnamen de Nederlandse kampioe ne schoonspringen Anita Smith, Bal let Nautique en de zwemverenigin gen Bx*unssum, hererxzwemclub HSV Horst en de dameszwemclub HZPC. Trainingen in het winterseizoen Vanaf donderdag 26 september a.s. reizen de oudere leden en gehuwde dames ieder donderdagavond naar het Venlose Sportfondsenbad. Ver trek om 9 uur n.m. vanaf het St. Lambertusplein. De kosten bedragen 1,per keer (reiskosten en entree bad) of 3,75 per maand. De leden die op eigen gelegenheid naar Venlo gaan betalen 0,50 per keer of 2,per maand. Iedere eerste en derde zondag van de maand is er een tx-aining voor de jeugdige leden in Venlo. Eerste training op 6 oktober a.s. Vertrek vanaf de gemeentelijke gymnastiek zaal om kwart over twee n.m. en voor de leden van de wedstrijdploeg om kwart over drie n.m. Kosten 0,50 per persoon. Bovendien is ex- iedere maandag, te beginnen op 7 oktober, voor de jeugdige leden gymnastiekles. Fonds overdekt zwembad Horst In de gemeente Horst bestaan plannen om te komen tot een ovex-- dekt instructiebad. Omdat van par ticulier zijde een bijdrage in de kos ten zal moeten worden geleverd be sloot het bestuur van de dames zwemclub HZPC tot het.stichten van een „Fonds Overdekt zwembad Horst". Het gemeentebestuur nam met voldoening kennis van dit ini tiatief. Dat ook de leden ingenomen waren met het plan van het bestuur bleek op de najaar-svex-gadering. Zij brachten tijdens deze vergadering nl. 72,78 bij elkaar. In totaal is nu in het pas gestichte fonds een bedrag gestort van 259,28. In ieder geval dus een goed begin. NEEM ER UW TIJD VOOR KIES RUSTIG UW BOEK IN BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 - Venray telefoon 04780 - 1512

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5