Overpeinzingen S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD ZWEMMEN Ariaens Kosman &Zu. V.C.R00Y DUIVENSPORT GYMNASTIEK Uil Peel en Haas S. V. LEUNEN M.H.C. VENRAY De graanoogst Rl AENS-ROYERS DE MOLENWIEKERS 40 jaar advocaat en 'i slechte weer P O H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 De laatste oefenwedstrijd vóór de competitie werd zondag j.l. in Wy- chen gespeeld tegen AWC. De eer ste speelhelft was helemaal voor Venray en werd er voortreffelijk ge speeld. Reeds binnen 10 min. had Venray een 03 voorsprong. AWC wist uit een vrije trap de achter stand te verkleinen tot 13. Venray had meteen een antwoord klaar en bracht de stand op 14. Wéér uit een vrije trap scoorde ACW en kwam de stand op 24, waarmee de rust inging. Door enkele veranderingen in het elftal door uitvallen van enkele SVV-ers verzwakte het geheel zodanig dat AWC de tweede helft vrij spel had en de 24 achterstand successievelijk wist om te zetten in een 64 voorsprong. Venray 2 speelde een aardige wed strijd tegen AWC 2. Beide ploegen waren goed aan elkaar gewaagd, zo dat de 22 eindstand volkomen juist was. Venray 3 speelde een bekerwed strijd in Ysselsteyn tegen het eerste elftal aldaar. Er werd door de Ven- rayers met 31 verloren, zodat ze uitgeschakeld zijn van verdere deel- Verder speelden er nog drie com binatie-elftallen een oefenwedstrijd die allen verloren werden. Programma zondag 8 september: IVO 1—Venray 1 2.30 uur Venray 2—RKDEV 2 2.30 uur Venray 3Tienray 1 2.30 uur Tienray 2Venray 4 2.30 uur Merselo 1Venray 5 2.00 uur Venray 6De Molenwiekers 2 12.00 uur Venray 7DIS 2 12.00 uur A.s. zondag begint de competitie dan weer. Venray 1 gaat na een viertal niet zo best gespeelde oefen wedstrijden naar Velden om IVO te bekampen. Zondag j.l. heeft IVO een alleszins verdienstelijk resultaat be haald door Wittenhorst een 33 ge lijkspel af te dwingen. De Venrayers zullen ongetwijfeld alles in het werk stellen om daar een gunstig resultaat te boeken. Of het zal luk ken de volle winst te behalen is nu nog moeilijk te zeggen, hoewel we optimistisch gestemd zijn. Venray 2 speelt thuis tegen RK DEV 2. We verwachten dat onze mannen de volle winst thuis houden. Of dat Venray 3 ook zal lukken tegen Tienray 1 betwijfelen we, doch een gedeelde winst moet er toch te behalen zijn. Venray 4 kan ook al meteen to nen wat ze waard is tegen het sterke en moeilijk te overwinnen Tienray 2. Een kleine overwinning zou een prachtig resultaat zijn. Venray 5 gaat naar Merselo. Wil men hier tot enige winst komen, dan zal er flink gewerkt dienen te wor den. Veel belangstelling gaat er uit naar de wedstrijd Venray 6De Mo lenwiekers 2. Hier tippen we de rood-witten iets hoger aan dan hun plaatselijke tegenstanders. Venray 7 zal het moeilijk krijgen tegen D.I.S. 2. TOTO Er is nog steeds gelegenheid de toto-registratiekaart in te leveren. Wordt deze vóór of op zondag inge leverd dan kan men aan de eerst volgende toto deelnemen. Inlevering kan geschieden bij G. Poels, Lang straat 11, J. Coppus, Maasheseweg 34; H. Beerkens, Kruitweg 3, of bij het bestuur, alsook in het Bijkan toor van Dagblad voor Noord Lim burg. Ook op de donderdagavonden bestaat er gelegenheid deze in te leveren en wel in het Bijkant, van Dagbl. voor Noord-Limburg van 7-9 uur en in het theorielokaal aan de Oostsingel vanaf 7 uur. Op deze adressen zijn ook steeds kaarten verkrijgbaar. Al speelde afgelopen zondag een wedstrijd tegen F.C. Westfalia uit uit Vorhelm. Met 51 moesten de onzen, die in de nieuwe opstelling verschenen, het onderspit delven. A2 en BI brachten een bezoek aan Vierlingsbeek. A2 verloor van Vier lingsbeek Al met 50 .terwijl echter B.l de balans ten onze gunste deed overslaan door een 81 overwinning op BI van Vierlingsbeek. A3 speelde een verdienstelijke wedstrijd tegen Merselo Al. uitslag: 11. Het B2 elftal won met dubbele cijfers van de Molenwiekers BI. B3 toonde aan B4, dat er toch nog wel een duidelijk verschil was in sterk te. B4 sneuvelde echter met ere. i I Mï! itll) Programa voor a.s zondag. Sportzondag: een gezamenlijke H. Mis om 8.45 waarna koffietafel op Huize St. Servatius. Op zaterdag spelen Al en BI de eerste ronde voor het Bisschops bekertoernooi 1963'64. Al gaat naar BW en BI krijgt de nieuwe club Leunen BI thuis. Voor event, overige wedstrijden volgt nog een nadere opgave bij de opstellingen. Zondag speelden de Molenwiekers in de eerste ronde om de KNVB' beker (afd. Limburg) tegen Oostrum 1. Na een spannende strijd zege vierden zij tenslotte met 10. Reeds vanaf 't begin ging men in 't offensief en hierdoor ontstonden talrijke mooie kansen die echter onbenut gelaten werden. Eenmaal verscheen midvoor Lateparissa al leen voor de Oostrumse doelman, maar hij miste grandioos. Aan de ander kant probeerde de snelle Oos trum-voorhoede het ook steeds met vlotte aanvallen over de vleugels, maar deze werden afgeslagen dooi de achterhoede van de Molenwie kers. Bij een aanval over rechts dachten we rechtsbuiten Sapulete te zien scoren ,maar in vrijstaande positie schoot hij de bal in de kee per z'n handen. Zo bleef de stand tot aan de rust 00. Na de rust hadden de Molenwie kers bepaald pech toen linksbinnen Kirowenno reeds in de 10 min. zijn mooie schot door de lat gekeerd zag. Aanval na aanval golfde op 't Oos trum-doel zodat 't wel duidelijk was dat een doelpunt niet uitblijven kon. Maar dat zou nog wel even duren, want telkens liep men in de bui- tenspelval die Oostrum opengezet had. Een kwartier voor tijd kroop 't doel van de Molenwiekers door het bekende oog van de naald. Bij een hoekschap op 't Oostrum-doel was spil Linders helemaal naar voren ge komen. De hoekschop werd afgesla gen en de midvoor van Oostrum zou ongetwijfeld z'n ploeg de leiding bezorgd hebben ,als de goed meege komen back Sangan hem niet op 't laatste moment de voet had dwars gezet. Bij een aanval 10 min. voor tijd was 't dan zover. Midvoor Beer kens kreeg de bal toegespeeld. Met een volgde een pass naar de vrij staande W. Linders, die met een prachtig schot de Oostrum-doelman verschalkte: 1—0. De resterende 10 min. moesten de Molenwiekers alle zeilen bijzetten om deze kostbare voorsprong te behouden, maar dit was hun prima spelende defensie wel toevertrouwd, zodat men deze eer ste ronde zonder kleerscheuren te boven kwam. Zondag a.s. speelt men weer de eerste competitiewedstrijden. Het eerste ontvangt om 2.30 Wit tenhorst 4 in het sportpark aan de Leunseweg. Het 2e speelt om 12 uur aan de Oostsingel tegen Venray 6. Ofschoon Leunen 1 zondag j.l. de bekerwedstrijd tegen Merselo 1 (dat in de competitie één klasse hoger speelt) eervol met 42 verloor in een aantrekkelijke wedstrijd, kun nen wij de komende competitie hoopvol tegemoet zien. Zeker in de 2e helft gaf Leunen goed partij aan zijn snelle tegenstander, die vooral technisch (kopwerk en schotvaardig heid) de meerdere was. A.s. zondag 1.30 speelt Leunen 1 de eerste competitiewedstrijd thuis tegen Geysteren 2. Onderschat de tegenstander niet, dan kan er zeker een overwinning voor Leunen uit de bus komen. Leunen 2 speelde vriendschappe lijk tegen Merselo 2 en moest daar zijn meerdere erkennen, gezien de uitslag: 71. In de komende com petitie is ons tweede elftal ongunstig ingedeeld: veel verre reizen en dik wijls sterkere tegenstanders dan Leunen 1. Maar de bal kan soms raar rollen en met enthousiasme is heel wat te bereiken. A.s. zondag speelt Leunen 2 ook zijn eerste competitiewedstrijd en wel in Ame rica tegen het derde elftal. Aanvang 12 uur, vertek 1.15 uur. De jeugd speelde zaterdag twee vriendschappelijke wedstrijden te gen Wanssum. Uitslagen: Wanssum ALeunen A 3; Leunen B Wanssum B 013. A.s. zaterdag staan er 2 bekerwedstrijden op 't programma: Leunen ASevenum A 4 uur; Venray B—^Leunen B 4 uur. vertrek 3.30 uur. Verder spelen zaterdag nog een B-elftal (met enkele A-spelers) om 1.30 uur een vriendschappelijke wedstrijd in Ysselsteyn. Vertrek om 12.45 uur. De pupillen spelen om 1.30 in Leunen tegen de Molenwie kers, zodat a.s .week-end 6 elftal len in t' veld komen, waarmee onze voorraad spelers vrijwel is uitgeput. De algemene vergaderingen maan dag voor jeugd en senioren werden beiden goed bezocht. De voorzitter H. Baltussen sprak in zijn openings woord zijn grote tevredenheid uit over de gang van zaken tot nu toe en dankte bestuur, elftalcommissie en spelers voor het enthousiasme waarmee de Leunse voetbalclub ge start is. Met de competitie voor de deur zijn de verwachtingen hoog ge spannen. Uit het financieel verslag bleek dat SV Leunen ook wat dat betreft niet ontevreden mag zijn, ofschoon het zaak is enige reserve te vormen, daar nog vele uitgaven te verwachten zijn, ook al omdat Leunen binnen afzienbare tijd rekent op een defini tief, goed voetbalterrein, waarvoor dan vijf tot tienduizend gulden uit eigen middelen beschikbaar moet zijn. i i KIT De trekkingsdatum voor de loterij nadert (29 september) en er moeten nog heel wat loten verkocht worden. Van groot tot klein waren de leden, voor zover mogelijk, bereid hun deel te verkopen. Ook de geestelijk adviseur, de Z.E. Heer Pastoor Jonkers was aamyezig. Hij wenste de verenignig in de com petitie veel succes toe. ZWEMCLUB SPIO De inlevering van de formulieren met naam en adres is vlot verlopen. Mochten er leden zijn die hun for mulier nog niet hebben ingevuld, dan gelieve zij dit beslist deze week nog te doen. Leden die onverhoopt geen formulier hebben ontvangen kunnen er een afhalen op School straat 35. Het is in uw eigen be lang. Ook de aanmelding van nieuwe leden gaat nog steeds door, zowel uit de kom Venray als uit de kerk dorpen en omliggende gemeenten. Het laat zich aanzien dat we daar weer mee moeten stoppen! Voor de rest: prettig zwemmen op woensdagavond (vertrek 20.45 uur) en zondagmorgen (vertrek 9.15 uur). DAMESZWEMCLUB HZPC N ajaarsvergadering De najaarsvergadering voor de oudere leden en gehuwde dames wordt gehouden op vrijdag 13 sept. a.s. om half negen nam. in het club lokaal café-restaurant „Wilgert". Op deze vergadering zal o.a. het winterprogramma worden bespro ken en een film vertoond worden die werd opgenomen tijdens het de ze zomer in het zwembad „Wilgert" gehouden zwemfeest waaraan o.a. medewerkten Anita Smith, kampioe ne schoonspringen van Nederland en Ballet Nautique van MZPC, Maas tricht. VERENIGINGSDRUKWERK VAN DEN MUNCKHOF N.V. Zaterdag speelden de junioren hun eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen. Het was een amusante wed strijd. Het spelpeil lag nog niet bij zonder hoog, maar toch zal dit wel beter worden. Vooral de jongste le den ,die voor het eerst van hun le ven 'n wedstrijd speelden, deden voortreffelijk hun best. Zondag hadden we 'n zeer druk programma. De meisjes junioren namen deel aan een toernooi, geor ganiseerd door Venlo-Girls. Zij kwa men, met twee gewonnen, een ver loren wedstrijd en een gelijkspel, als 2e uit de strijd, na Venlo-Girls A. Bravo. Ook zij moesten nog echt wennen na zoveel maanden rust. Nonchalance en verkeerde opstelling speelde hen af en toe parten. Maar toch hebben zij geprobeerd de eer te halen die er te verdienen was. De uitslagen waren als volgt: Venlo Girls A—MHCV 4-0 MHCV—VHC 1-0 Venlo Girls B—MHCV 0-10 MHCV—HBS 1-1 De jongens junioren gingen hun krachten meten met de jongens van Blerick. Zij hebben de eer gered, maar werden toch zeer duidelijk verslagen. De achterhoede functioneerde goed. De voorhoede kwam moeilijk op gang, met uitzondering van E. van Haaren die 'n pracht van 'n doel punt scoorde. Uitslagen: Blerick MHCV 4—1. Ook de senioren bonden deze zon dag weer de strijd aan en wel met de 2e klasser Blerick. Blerick speel de werkelijk uitstekend. De heren van Blerick bezitten 'n grote vaart en vaardigheid, wat dan op ons elf tal oversloeg. Ook wij hebben met al onze stijf te en ongewoonte gedaan wat we konden. De uitslag 73 mag misschien iets geflateerd zijn, toch geeft ze duidelijk 'n overwicht van Blerick weer. Zondag a.s. senioren-toernooi, voor dames en heren in "Weert. Zie voor alle aankondigingen de etalage bij apotheek Cals. Grotestraai 6 Tengevolge van een vergissing is het verslag van de prestaties van 't eerste herenteam van V.C. Rooy op het volleybaltoernooi gehouden op zondag 25 aug. te Vortum-Mullem en waarvan V.C. Avendo de voor treffelijke organisator was, in het V.C. Rooy-nieuws van vorige week achterwege gebleven. Wij hopen echter nu aan de wensen van de be langstellenden te voldoen. Allereerst trad V.C. Rooy in het strijdperk tegen Jong Ambon, even eens uit Venray. l'n een spannende wedstrijd bleek V.C. Rooy 'de bete re, terwijl Jong Ambon de sportieve verliezer bleek te zijn. Ook Forto uit Deurne moest het onderspit delven, ofschoon V.C. Rooy niet geheel zonder moeite de over winning verkreeg. In een uiterst spannende strijd werd een gelijkspel bewerkstelligd tegen de Rewa Ro bots uit Den Bosch, de bekerhouders van vorig jaar. Activia uit St. An- thonis bood dapper weerstand, ech ter zonder resultaat. Atletico uit Vierlingsbeek werd verpletterend verslagen. Zo behaalde V.C. Rooy 9 punten uit 5 wedstrijd evenals de Rewa Ro bots, zodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk was. De le set brachten de Rewa Robots op hun naam door een voortreffelijk aanvalsspel: 15-13. In de 2e set namen de Bosschenaren direct al een voorsprong die steeds ónheilspelender werd: 12-3! Nie mand gaf V.C. Rooy nog een kans. V.C. Rooy gaf zich echter niet ge wonnen: 3-12, 5-12, 7-12! De Rewa Robots namen de service over: 13-7, 14-7. Nóg was V.C. Rooy niet ver loren. Slechts één punt ontbrak het de Bosschenaren aan de beker. Toen herwon V.C. Rooy het zelfvertrou wen. Dreunende smashes hagelden neer on de tegenstanders. V.C. Rooy was niet meer te stuiten: 16-14. De 3e set moest de beslissing brengen. Nu nam V.C. Rooy het offensief in eigen handen. Het laatste verzet van de tegenstanders werd in de kiem gesmoord. De beker was v.oor V.C. Rooy. Zaterdag 31 aug. j.l. speelde V.C. Rooy een oefenwedstrijd tegen WVC uit Weert. Het werd een goede wed strijd waaruit V.C. Rooy als over winnaar tevoorschijn kwam. P.D.V. DE ZWALUW A.s. zondag op de eerste vlucht van de late jongen heeft een onbe kende milde gever een rijwiel ge schonken om dit t.b.v. de kas te ver vliegen. Dit rijwiel wordt vervlogen met de twee snelste duiven. Inleg 40 cqnt per duif. Aan de onbekende schenker har telijk dank namens bestuur en leden van De Zwaluw. Op de 2e vlucht met de late jon gen heeft Joh. Gommans uit Oirlo een beker geschonken. Hoe deze ver vlogen wordt zal nader bekend ge maakt worden. De leden worden er nogmaals op gewezen dat beslist geen duiven, die eerder op de poulebrief stonden bij de late jongen mogen worden inge- korfd. Zaterdag 7 september a.s. om 8.30 uur ledenvergadering. P.D.V. DE VREDESDUIF A.s. zaterdag inkorven voor de late jongen vanaf 5.30 uur. De leden worden er op gewezen geen bevlo gen duiven bij de laten op de poule- brief te zetten. Hierop staat een boete van 25,,dit geldt ook in CC-verband. Op 1 december organiseert P.D.V. „De Vredesduif" een nationale ten toonstelling in zaal Vollenberg. Om liggende verenigingen gelieve met deze data rekening te houden. ST. CHRISTOFFEL-NIEUWS Op de maandag j.l. gehouden be stuursvergadering werd het herfst- en winterprogramma besproken. Evenals vorig jaar wordt dit jaar door de gymnastiekvereniging een tweedaagse wandeltocht uitgeschre ven en wel op 14 en 15 aug., hier aan wordt alleen door eigen leden deelgenomen. Op 21 sept wordt de eerstvolgen de ledenvergadering gehouden. Op 4 oktober wordt een avondmis opgedragen voor Kapl. Heymans, eerste vrijdag van de maand. De H Mis is besteld door onze vereniging. Alle leden en aspirant-leden wor den verzocht deel te nemen aan de ze H. Mis. Op deze avond worden de gymlessen om kwart vóór acht be ëindigd. Op 19 oktober worden dit jaar de clubkampioenschappen gehouden. Na afloop worden de uitslagen bekend gemaakt op de aansluitende feest avond. In februari worden dit jaar de vaardigheidseisen afgelegd. Van iedereen wordt verwacht dat hij de oefenstof goed instudeert. Heden vrijdag, viert te Heerlen mr. J. M. W. Camps zijn 40-jarig jubileum als advocaat-procureur. Mr. J. M. W. Camps is in 1894 ge boren in Venray. Na zijn studie op Rolduc ,kwam hij in militaire dienst welke hij als kapitein na de eerste wereldoorlog verliet. In 1921 promoveert hij tot doc tor juris aan de universiteit te Utrecht en vestigde zich in datzelf de jaar als advocaat-procureur bij de Arrondissementsrechtbank in Den Bosch. In 1923 vestigde hij zich zelfstandig in Heerlen, welk feit dan heden wordt herdacht. Dat hij als advocaat en jurist een gcede reputatie genies bewijzen niet alleen de vele, vele cliënten die hem zijn vertrouwen gaven en geven maar ook zijn vele functies op juri disch terrein. Zo was hij van 1937 tot 1948 voorzitter van het Scheids gerecht voor de Mijnindustrie en van 1937 tot heden lid van het Scheids gerecht AMF. Van 1930 tot 1946 was hij plaatsvervangend kantonrechter, terwijl hij thans nog lid is van de Raad van Toezicht van de Orde van Advocaten in Maastricht. Doch naast zijn juridische kwali teiten mag ook vernoemd worden wat „dizze Rodse jong" ook op so ciaal terrein presteerde. Hij was voorzitter van de Algemene R.K. Officierenvereniging afd. Heerlen, KVP Heerlen, Voogdij vereniging en Gezinsvoogdij. De Sociale raad Mijnstreek kent hem bijna 35 jaren als voorzitter, terwijl hij na oorlog de Rode Kruis- afdeling in diezelfde functie diende. Is 't een wonder dat zijn verdien sten geëerd werden met het Officier- schap in de Orde van Oranje Nas sau? Mr. Camps heeft in Heerlen een grote plaats ingenomen en neemt deze nog steeds m. Maar dat hij zijn geboorteland niet vergeten is blijkt uit de grote belangstelling die hij nog altijd heeft voor Venray dat op zijn beurt dit 40-jarig jubileum niet vergeten zal. De landbouwers in deze streek hebben de afgelopen dagen hun beste beentje voor moeten zetten. De oogst stond bij velen nog op de velden en het werd de allerhoogste tijd dat deze geborgen werd, wilde hij niet verloren gaan. Maar het wachten was en bleef op goed weer. Zachte wind, een beetje zon was al les wat men nodig had. En beslist geen water meer. Want hoewel de vele hoge gronden heel wat water nodig hebben, heeft de afgelopen zo mer toch wel te veel van dit spul gebracht, met het gevolg dat vele velden blank stonden en niet be gaanbaar waren voor de grote com biners, die voor vele boeren 't werk moesten doen. En dus bleef de oogst staan Wat binnenkwam bleek veel vocht te bevatten en de kortingen voor vocht hebben ongekende hoogte be reikt. Ergens dus een strop voor de boeren, die weliswaar goed gevul de zakken naar de boerenbonden en de graanhandelaren brachten, maar later bemerkten pok heel wat water weggebracht te hebben. En daar voor betalen de ontvangers niets. Kan men van een noodtoestand spreken? Het vele, vele water heeft voor de hoge zandgronden beslist niet zo'n nadelige gevolgen gehad sis bv. op de klei (al zijn daar de opbrengsten veel groter). We hebben met de augurken- en aardappeloogst kunnen merken dat zelfs veel water alleen maar de opbrengsten ten goede komt. De suikerbieten staan mede door dat water er zeer goed voor alleen met de graanoogst dreigt dat zelfde water een streep door de re kening te halen. Vooral zij, die af hankelijk zijn van combiners was het wachten geblazen tot de grond zover was, dat zij inderdaad op de akkers konden komen. Daar zag het tot vorige week niet bepaald naar uit. Dat intussen het graan ging „schieten" en gerst en haver op ve le plaatsen al weer groen begon uit te lopen, was reden voor vele land bouwers om iedere keer met een benauwd hart naar de weersberich- ten te luisteren, die echter de afge lopen week wat optimistischer wa ren dan ze lange tijd zijn geweest en die er mede aanleiding toe waren dat nu de combiners dag en nacht wer ken om de nog staande oogst wegge werkt te krijgen. Ook al gebeurt het hier en daar nog dat ze wel eens vast komen te zitten in de modder. Het droogt wel, maar niet snel. Maar goed de laatste oogst komt nu bin nen en over het algemeen schijnt het nog wel mee te vallen. Als men verliezen van 1015% tenminste als meevaller beschouwt. „Ja, ik had de oogst praktisch af geschreven", zei ons een boer, tussen het inhalen van de oogst door,ïk dacht dat de regen aan de gang zou blijven en dat er niet meer aan be gonnen kon worden. De haver stond gewoon te schieten op het veld "en ik kon er niets aan doen, want het was te natAl wat ik nu binnenhaal is reine winstaldus zijn be toog, dat toch wel kenmerkt hoe verschillende van onze landbouwers allerminst prettige weken achter de rug hebben en zich al vertrouwd hadden gemaakt met 'n verlies van graan en arbeid. Spreekt men met de vakmensen dan gelooft men dat 1015 pet. verlies t.o.v. andere ja ren de zoveelste schadepost is die de Venrayse boer in dit jaar zal moe ten verwerken. Dat dit voor een enkeling de druppel is die het vat zal doen overlopen is mogelijk, maar over het algemeen zal men ook dit ve'rl.ies Weer nemen, wel moeten nemen en zal trachten op een an der manier er weer uit te komen. Wat dat betreft hoopt men kennelijk op de suikerbieten, die dit water geweld beter overleefd hebben dan de granen. Wat er van zij, de hogere gron den schijnen nog lang niet zulke of fers te moeten brengen dan de zwaardere en lagere gronden, waar de verliespercentages een heel stuk hoger schijnen te liggen. De cijfers, die nu langzamerhand bekend gaan worden, getuigen er kennelijk van, dat men daar door al dit regenwater veel erger gedupeerd is. Dat is dan voor de landbouwers van deze streek de enige, zij het schrale, troost. van zaterdag 19 sept. 1913 De WelEerw. Pater Gerard Pouwels van Venray, missionaris van het H. Hart te Tilburg, zal zich begin October ^begeven naar de Mis sie op de Philippijnse eilanden. De heer Willem Derksen, onder wijzer alhier ,is heden te IJmuiden scheep gegaan met bestemming naar Oost-Indië om zich aldaar aan het onderwijs te wijden. Maandagmorgen passeerde al hier op zeer geringe hoogte een vliegmachine, dat zich snel in Zuid westelijke richting voortbewoog. Door een landbouwer uit Mer selo werd Dinsdag in de Peel een onbeheerde poney opgevangen. Deze week had alhier de Loting plaats van de Nationale Militie. Van de 69 ingeschrevenen werden er 39 afgekeurd of wegens broederdienst of ander redenen van den dienst vrijgesteld. Zaterdagmiddag landde te Leu nen de luchtballon „Munsterland". De reizigers ,een heer en twee dames mogen van geluk spreken er zoo goed afgekomen te zijn. De ballon steeg aanvankelijk tot eene verba zingwekkende hoogte en daarom werd de luchtklep geopend. Deze weigerde eerst gedeeltelijk haar dienst, Na herhaald werken sloot ze eindelijk. Weer later rees de ballon en opnieuw werd de klep geopend, doch nu bleef de klep, wat men ook aanwendde open. Zoo dreef men in Zuid-Westelijke richting, steeds la ger en lager, 't Anker was reeds ver loren gegaan en dientengevolge wa ren de reizigers geheel aan het toe- Val overgelaten. Dat de inzittenden in grooten angst verkeerden, laat zich begrij pen, te meer nog toen men vreesde, dat de ballon tegen den toren van de kapel te Leunen zou aan komen. Gelukkig dreef hij langs en viel op korten afstand daarvan met de mand 't ondersteboven op den grond. Toe geschoten hulp bevrijdde de lucht- vaarders. De dames lagen bewuste loos en werden in 't schoolgebouw binnengedragen, waar dr. Struben, die juist ter plaatse was, geneeskun dige hulp verleende. Een der dames had 'n voet verstuikt, de andere den arm' ontwricht. Per auto werden ze naar Venray vervoerd. Den volgen den dag konden allen weder naar Munster vertrekken. Deze reis, die nog betrekkelijk goed is afgeloopen, zal zonder twij fel de reizigers nog lang in het ge heugen blijven. TEENAGER Door het bestuur van de Teenager club Venray werden wij uitgenodigd bij gelegenheid van het een-jarig be staan van deze club eens een kijkje te .komen nemen. Dat is een beetje een vreemde ver eniging, die Teenager-club. Haar hoofddoel schijnt te zijn: dansen. En dan liever roe 'n roll en twist, of wat daarvoor doorgaat, dan de dansen, die de ouderen meer prefereren trou wens ook niet zo druk zijn. Wat er van zij, de leden van deze club (er zijn zelfs Amerikanen en Duitsers bij) beoefenen bovenstaan de dansen in clubverband. Men wordt lid voor een gulden per jaai en slechts leden hebben toegang tot de teenager-parties ,die vrij geregeld worden gehouden. Lid mogen zijn jongelui van 1620, 21 jaren. Het bestuur, dat ook uit jongeren bestaat heeft een goede neus voor orkesten en zo zijn verschillende be kende dansorkesten reeds opgetre den, die dan uit de opbrengsten van de bals betaald moeten worden. On danks het feit dat zaal Wilhelmina, waar de club domicilie heeft, bij ieder party praktisch uitverkocht is, is de kas constant leeg, ook al door de keus der orkesten. Men heeft wel eens afwijzend ge staan tegen de vroegere Instuif en nu tegen deze Teenager-club. Zo jong al dansen en dan al die vreem de dansen ,dat geswing en wat dies meer zijVoor vele ouderen een steen des aanstoots, die echter wel weggenomen wordt als men eens een kijkje gaat nemen en dan ziet hoe best de jeugd zich amuseert in eigen plaats, in eigen omgeving. Mits er voldoende controle blijft van de kant der ouders heeft de jeugd in deze teenagerclub de kans om zich naar eigen aard en naar eigen wens te ontspannen. En dat is toch wel een winstpunt in een tijd, dat zoveel ge klaagd wordt over het langs de straten hengelen van jongelui

Peel en Maas | 1963 | | pagina 10