Overpeinzingen be PROGRAMMA VOLKSCONCERT Onthulling relief Kanker bestrijding Diamanten minderbroeder Duitse jeugd verliet Ysselsteyn ZWEMMEN S. V. LEUKEN Maatschappij- Schakelschool Horst Burgerlijke Stand LJ.u Veeverzekering Gt re Hel 4 Zojuist ontvangen Collectie Damesstoffen voor herfst en winter 200 dessins GEBR. VAN MIL, Maasheseweg 2 31 AUGUSTUS DOOR HARMONIE „EUTERPE" VENRAY 1 Per Aspera Ad Astra, mars E. Urbach 2 Nabucco Ouverture G. Verdi 3 First Suite in Es G. Holst 1 Chaconne 2 Intermezzo 3 March 4 Gold und Silber, wals Fr. Lehar 5 Kleine Blasorchester, Suite E. Fülling 1 Intrada 2 Air 3 Gavotte 4 Finale Rondo 6 Semper Fidelis, mars J. Ph. Sousa HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Ned. Herv. Kerk te Blftterswijck begint zondag om 10.30 uur. Voorganger is ds. Plooy uit Bemmel. GESLAAGD Voor het textielbrevet A slaagden te Eindhoven de heren H. Baken en H. Arts uit Venray. BENOEMD In de vakature logopediste (spraak- lerares) aan de lagere scholen in de gemeente Venray werd benoemd mej. Brenningmijer uit Lichtenvoor de. NIEUWE WONINGEN Aan het aannemingsbedrijf P. J. Verhoeven en Zn. is opgedragen door de woningbouwvereniging St. Oda de bouw van 38 woningwetwo ningen. Hiervan komen er 18 aan de Hoenderstraat te liggen. De mon ding van de Hagelweg op de Hoen derstraat moet voor deze bouw ver legd worden (zie raadsverslag). De 20 overige woningen komen evenwijdig aan de Beekweg. De huizen moeten midden 1964 opge leverd worden. NIEUWE SCHOOLARTS In de vakature van de schoolarts C. Volckman, die op 1 mei 1962 de ze dienst verliet, is nu eindelijk voorzien door de benoeming van mej. Zajac uit Ubbergen. Per 7 september begint zij haar taak in de gemeenten Venray, Wans- sum, Meerlo, Broekhuizen, Bergen, Gennep en Mook. DAGTOCHT VENRAY-MEERLO ZONDAG 8 SEPTEMBER 11.00 uur Bijeenkomst Raadszaal Gemeentehuis Venray, waar een le zing met lichtbeelden wordt gehou den door de heer B. A. M. Kruysen over: „Oudheidkundige vondsten uit Venray en omgeving." 12.00 uur Rondgang langs de oud heidkundige verzameling in het Ge meentehuis te Venray. 14.00 uur Vertrek per bus (ca. 40 pers.) naar grafheuvel te Meerlo. 14.30 uur Inleiding en toelichting van de opgraving door prof. dr. P. J. R. Modderman uit Amersfoort. Deze excursie wordt georganiseerd met medewerking van de Oudheid kundige Kring Venray. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat de Hoofdingenieur-Directeur van de Provinciale Waterstaat van Noord-Brabant ten behoeve van de uitvoering van werkzaamheden ge sloten heeft verklaard voor het ver keer met alle voertuigen (uitgezon derd rijwielen), rij- en trekdieren en vee in beide richtingen de gedeelten van de provinciale weg Helmond- Deurne, gelegen tussen km. 0.770 en km. 1.540 (nabij komgrens Helmond) en tussen km 7.895 en km. 8.095 (ten westen van de weg DeurneBakel), in het tijdvak van 7 augustus tot 1 oktober 1963 of zoveel langer als nodig of zoveel korter als mogelijk zal blijken. In verband met voormelde afslui ting zal het doorgaand verkeer moe ten omrijden over Bakel. Venray, 2 augustus 1963. Burgemeester en wethouders voor noemd, M.A.H. v. DIJCK, loco-burgemeester H.P.L. VORST, secretaris. Het reliëf dat de gemeente Venray heeft aangeboden aan Huize St. An na bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van Huize St. Anna, welk reliëf zoals wij reeds eerder ver telden bij een foto hiervan aangebracht op het feestgebouw, zal maandag in een intieme plechtig heid door de Burgemeester officieel worden aangeboden. Kon. Wilhelmina Fonds Collecte jaar 1963 voor gemeente Venray in de week van 2 tot en met 7 sept. Geeft U weer als vorige jaren voor dit belangrijk doel Dank U Bestuur Kon.Wilhelmina fonds afdeling Venray. ONGELUKKEN Rector Geurts van het Veulen is woensdagavond met zijn scooter op de Veulenseweg tegen een tractor gebotst. Hij is naar het ziekenhuis alhier overgebracht. Op de Overloonseweg botste een melkwagen tegen een vrachtauto. Het paard was geschrokken, steiger de en veroorzaakte hierdoor een botsing die nog al wat materiële schade met zich bracht. EXAMENS STICHTING VAKOPLEIDING BOUWBEDRIJF Woensdag, donderdag en heden vrijdag worden op de LTS alhier de examens gehouden van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. De kan didaten zijn afkomstig uit Noord- Limburg en Oost-Brabant en heb ben het schriftelijk gedeelte al ach ter de rug. GOUDEN KLOOSTERFEESTEN In het Psychiatrisch Ziekenhuis St. Anna werden de gouden kloos terfeesten gevierd van de Eerw. Moeder Alfrida en de Eerw. Zuster Celsia. Natuurlijk zijn wederom de verdiensten van Moeder Alfrida voor dit ziekenhuis naar voren ge bracht terwijl Zuster Celsia gepre zen werd voor haar verplegingswerk dat zij in haar lange kloosterleven met grote toewijding heeft verzorgd. Bovenstaande foto toont een beeld van het reliëf, zoals het was aange bracht enkele weken geleden. MOND- EN KLAUWZEER IN MEERLO Op het bedrijf van de heer H., Moleneind te Meerlo, is mond- en klauwzeer uitgebroken. Op advies van de veearts moesten 77 varkens worden afgemaakt. POLITIEHONDENWEDSTRIJD Op het werkelijke unieke oèfen- terrein van de politiehondenvreeni- ging „Mijn Hond is mijn Vriend" te Ysselsteyn, zal op 8 september a.s. een wedstrijd gehouden worden. Men verwacht een grote belang stelling voor deze wedstrijden aan de Rouwkuilen ,waar 8 goed gese lecteerde honden hun beste beentje voor zullen zetten. Oefeningen beginnen om half 10 en worden 's middags om 2 uur voortgezet. STERKE DALING VERBRUIK ROOMBOTER Het verbruik van roomboter is sinds de prijsverhoging met vijf cent per pakje, stérk teruggelopen. Dit blijkt uit gegevens van het Neder lands Instituut voor Agrarisch Marktonderzoek. In de week van 4 tot en met 10 augustus was het boterverbruik per honderd huishoudingen 16,4 kilo. Na een vergadering van het Produkt- schap voor Zuivel op 7 augustus steeg de prijs met twintig cent per kilo. De eerste reactie van het pu bliek was duidelijk: in de week van 11 tot en met 17 augustus verbruik ten honderd huishoudens slechts 13,3 kilo. Zaterdag 9 september a.s. zal de Z. Eerw. Pater Martianus Briels op het Lyceum alhier de dag herden ken dat hij voor 60 jaren werd op genomen in de orde der Minderbroe ders. De toen 20-jarige Tilburgse jongeman trad in in het klooster van Alverna en werd na zijn voor bereidende studies in 1910 te Weert tot priester gewijd. Na zijn priesterwijding kreeg de artistiek aangelegde jonge pater op dracht zich te bekwamen voor te kenleraar in welke functie hij in 1916 benoemd werd aan de HBS in Heerlen. Daar heeft hij honderden HBS-ers de eerste beginselen van de schone tekenkunst bijgebracht tot 1938, toen hij als zodanig aan het Gymnasium alhier werd benoemd, als opvolger van Pater Angelicus, de ontwerper van het H. Hartbeeld aan de Paterslaan. Dat hij zijn tekenlessen niet be perkte tot het bijbrengen van de te kenkunst, maar zijn vele, vele leer lingen ook een verdere culturele ontwikkeling poogde bij te brengen, daarvan kunnen de talloos velen getuigen, die van Pater Briels les gehad hebben en waarvan verschil lende zijn uitgegroeid tot leraar en kunstenaar. Zijn bekwaamheden bleven niet onbemerkt. In 1933 reeds werd hij te Heerlen benoemd als lid en later voorzitter van de Welstandscommis sie aldaar, terwijl hij van 19211951 geestelijk adviseur was van ver schillende verenigingen van techni ci. In 1947 werd hij voorzitter van de Welstandscommissie Venray, la ter nog van de kring Horst en de kring Gennep. Vanaf 1948 tot 1960 was hij bestuurslid van de diocesa ne Werkgemeenschap van Archi tecten en had in die functie een zeer bepalende stem inzake de bouw van kerken. Intussen is Pater Briels het wat kalmer aan gaan doen heeft ver schillende funkties neergelegd, maar is van de andere kant fit genoeg om zich nog dagelijks te interesséren voor de groei van Venray, waar hij intussen ook al vijf en twintig jaar woont. Als voorzitter van de Welstands commissie heeft hij bij deze uitgroei een zwaar wegende adviserende stem en dat ons Venray na al de oor logshandelingen en de puin zo schoon en fraai herrezen is, is mede te danken aan de adviezen van deze Minderbroeder, die voor zijn „zilve ren" woonplaats een meer dan ge wone belangstelling heeft en zich voor de geschiedenis daarvan b.v. diepgaand interesseert„Als je maar oud genoeg wordt, vier je van zelf je diamanten feestzo wuift de jubilaris een gedenkfeest weg. ontkomen doet hij er niet aan. Dat men ondanks het feit dat men wel eens kritiek heeft - op de welstandscommissie het werken en streven van deze Minderbroeder weet te waarderen, daarvan zal hij beslist de blijken ontvangen op zijn receptie die van 11 tot half 12 op die dag in het Lyceum hem wordt aangeboden. Dinsdagavond heeft Ysselsteyn af scheid genomen van de Duitse jon geren, die daar in verschillende groepen gedurende 8 weken gelo geerd hebben in het kader van een aktie van de Deutsche Kriegs- graberfürsorge onder het motto: Verzoening over de graven heen, Zoals bekend hebben in bet ka der van deze aktie 4 groepen met een totaal van ongeveer 120 jon geren uit Oberphalz en Nieder- Beieren 8 weken gewerkt op het Duitse kerkhof in Ysselsteyn. Zij hebben hier o.m. 750 betonnen pa len geplaatst voor de afrastering (80 kg. per stuk) en er 2200 meter harmonicadraad omheen getrok ken. Een karwei, dat de goedkeu ring heeft weggedragen van de vakmensen en waarbij ook enkele Franse jongeren hulp geboden hebben. De karwei is volledig klaar, dins dag opgeleverd en de deugdelijkheid van de omheining is reeds gebleken door het feit dat de naburen van 't kerkhof thans al last hebben van wild, dat anders op het kerkhof kon komen. Zoals Ysselsteyn de voorafgaande groepen een goed verzorgde avond heeft aangeboden ,zo kreeg ook de ze laatste groep dinsdag zijn af scheidsavond. Een afscheidsavond waaraan medewerkte een koor o.l.v. de heer Stevrinck en de fanfare De Peelklank o.l.v. dirigent Dietz. Het was weer de voorzitster van de Boerinenjeugdbond die de avond opende en een uiteenzetting gaf van het standsorganisatiewerk in Neder land en speciaal dat voor de boereir- jongeren. Kleurendia's van de vns- telaovesviering in Ysselsteyn, Hol lands steden en van het werk dei- jongeren op het Duitse kerkhof zorgden voor de afwisseling. De heer Schenk, Jugendbeauftrag- te van het Bezirksverband Nieder Beieren sprak in opdracht van de voorzitter van dit Verband (die we gens familieomstandigheden zelf niet aanwezig kon zijn) een woord van dank voor de gastvrijheid. Hij had met vreugde geconstateerd dat er vriendschapsbanden gesmeed waren met Ysselsteyn en Venray. Hij was onder de indruk van 't Duitse kerk hof, de aanleg daarvan en de zorg, die men hieraan besteedde. Hij had de overtuiging dat de jeugd hier een uitstekend voorbeeld had gegeven. Als teken van verzoe ning kon hij in opdracht van het Bezirksverband enige boekwerken aanbieden aan loco-burgemeester v. Dijck, Pastoor Janssen, aan kapitein Timmermans en aan het hoofd der school de heer Steverinck. Hij sprak de hoop uit dat de ban den, die gelegd waren ook in de verdere toekomst verstevigd zouden worden. Na een aardige quiz, die door de Ysselsteynse jongeren werd gewonnen, was er gelegenheid voor een dansje. Aan het slot van de avond sprak Pastoor August Kohl nogmaals een woord van dank namens de jonge ren aan de Ysselsteynse bevolking voor de goede verstandhouding en de prettige ontvangst. Woensdagmorgen verzamelden zich het hele gezelschap jongeren rond het kruis op het kerkhof, waarbij de heer Schenk namens hen allen een woord van afscheid sprak tot de doden. Hij legde daarin de nadruk op het feit dat elk van deze kruizen de naam droeg van een Duitse jon- jongeman die zijn jonge leven had moeten offeren. De waanzin van de oorlog kan niet beter gedemon streerd worden. Radio en televisie hebben aan dit werk ook de nodige aandacht be steed. HET ANDERE GEZICHT De Belg die het Antwerpse HAN DELSBLAD van donderdag 22 aug. in handen kreeg, heeft waarschijn lijk tot zijn verbazing, daarin ruim twee en een halve pagina gevonden over ons aller Venray en speciaal over Venray's industrie. Een pagina grote advertentie van de bekende ontwerper de Vet vertelde onder de slagzin: HET ANDERE GEZICHT VAN VENRAY, wat in onze gemeen te wordt geproduceerd, gefabriceerd, geëxperimenteerd. „Er wordt handel gedreven ,met alle landen van Euro pa en veel daarbuiten. Gewikt en gewogen. Wegen aangelegd en ver beterd Men vindt er, zo vervolgt de ad vertentie ,die in een abstracte zwar te tekening de toevoerwegen tot Venray als blikvanger gebruikt, 146 vierkante kilometer bedrijvigheid, maar ook nog: landschapschoon, ide ale recreatiemogelijkheden, ruimte om te leven. De Venrayse industrie, die deze reclame voor ons Venray, in nau we samenwerking met het gemeen tebestuur voor onze Belgische bu ren heeft verzorgd, heeft een dik ke pluim verdiend. Ze hebben met foto's en artikelen hen een beeld gegeven van het zich industrialiserende Venray, dat er zijn mag en dat ook voor de Venrayer nog verhelderend kan werken. Ons is deze berichtgeving liever dan het op bon-slingeren van een vrijend paartje in een stilstaande auto, een duif-de-kop-afbijterij, een hand- en spandienstenrel e.d. iets wat onze vaderlandse pers schijnbaar alleen maar interesseert t.a.v. Venray. Venray heeft de Belgen zijn an dere gezicht eens laten zien. En wel menier 't is en schon, zulle. ZWEMCLUB SPIO Na enkele weken koud weer gaan we vanaf zondag weer „lekker" zwemmen in het Sportfondsenbad te Venlo. De junioren weer op zondag en de senioren 's woensdags. De ver trektijden, vanaf het Henseniusplein, zijn: op zondag 9.15 uur ,op woens dag 20.45 uur. Alle leden ontvangen deze week nog een circulaire. Men wordt dringend verzocht het daarbij gevoegd formulier nauwkeurig in te vullen en in te leveren bij dhr. Goedhart, E'sdoornstraat 2 of bij mevr. van den Munckhof. School straat 35. Gaarne met spoed. Zondag j.l. speelden Leunen 1 en 2 twee thuiswedstrijden tegen de Molenwiekers 2 en 3. Uitslagen: Leunen 1Molenwiekers 2 33 Leunen 2Molenwiekers 3 37 De A en B jeugd was zaterdag j.l. te gast in Merselo. Merselo ALeunen A 14-0 Merselo BLeunen B 2-4 A.s zaterdag 31 augustus: Wanssum A2Leunen 3 3.00 u. op het voetbaltererin van Geysteren. Vertrek 2.00 uur. Leunen BWanssum B 2.30 u. Zondag 1 september Bekerwed strijd Leunen 1Merselo 1 2.00 u. Merselo 2Leunen 2, vertrek 1.00 u. A.s. maandag 2 september 6.30-7.30 algemene vergadering voor jeugd leden. Om 8 uur algemene vergade ring senioren. Nu de lagere school nog maar 6 leerjaren kent en de leerplichtwet 8 leerjaren vraagt, komen de leer lingen reeds op plm. 12-jarige leef tijd voor de keuze van een studie richting te staan. Zeer vele jongens zijn echter op die leeftijd nog niet toe aan een gefundeerde beslissing. Ze weten nog niet wat ze willen worden. Ander leerlingen zijn door hun aanleg of gesteldheid nog niet rijp voor de door hen gekozen richting. Diverse jongens hebben een beroep gekozen waarvoor de opleiding eerst kan beginnen nadat aan de leer plichtwet is voldaan of waarvoor ter plaatse zelf geen opleidingsmogeiijk- heid bestaat. Voor deze leerlingen is het onder wijs op de Maatschappij-Schakel- school aangepast aan de persoonlij ke aanleg van de leerling en zijn ontwikkelingspeil door middel van het taken- en groepensysteem. Door de kleine klassen is een combinatie van klassikaal- en individueel on derwijs mogelijk. Enerzijds worden de leerlingen terdege onderricht in de beginselen van de rekenvakken, meetkunde en algebra, nederlandse taal, engels en aardrijkskunde, geschiedenis maatschappelijke vorming, boekhou den en handelsrekenen. Anderzijds wordt praktische ken nis en vaardigheid bijgebracht in de handvaardigheidsvakken, o.a. hout en metaalbewerking en boetseren, Het tekenonderwijs omvat het tech nisch schetsen, het maken van teke ningen, het decoratief- en illustra tief tekenen. Na dus een of twee jaren met di verse materialen en gereedschappen gewerkt te hebben waarbij hun theoretische en praktische kennis is uitgebreid, waarbij hoofd en hand meer zijn ontwikkeld, waarbij het is geworden een kennen en kunnen is het de leerlingen gemakkelijker geworden een beroepskeuze te doen en de richting te kiezen waar hun interesse en kunnen naar uitgaat. Daar een goede beroepskeuze ech ter niet alleen afhankelijk is van een bepaalde aanleg, maar ook van per soonlijke en sociaal-economische factoren, kan de leerling op het ein de van het schooljaar deelnemen aan een beroepskeuzetest. Zo bestaat er dan een goede basis om door onderling overleg met de leerling zelf, de ouders, de beroeps keuzeadviseur en de leerkracht van de betreffende leerling tot een ver antwoorde keuze te kunnen komen. De doorstroming van de leerlin gen had in het afgelopen jaar als volgt plaats: 4 leerlingen naar U.L.O. 6 leerlingen naar Mid. Handels avondschool. 12 leerlingen naar L.T.S. 4 leerlingen naar Tuinbouwschool. 6 leerlingen naar diverse Vakscho len 12 leerlingen naar het bedrijf. In het komende schooljaar dat 2 september begint, kunnen ook nu weer geplaatst worden: 1. Leerlingen die de Ulo, HBS en gymnasium wensen te volgen, maar nog een jaar voorbereiding nodig hebben. Deze leerlingen kunnen geplaatst worden in de Schakelklas. 2. Leerlingen die op 12-jarige leef tijd niet weten welke richting zij zullen kiezen. Deze kunnen ge plaatst worden in de Selectieklas. De aard van het onderwijs is zo, dat zij buiten de a.v.o.-vakken te maken krijgen met meetkunde, alge bra en de technische tekenvakken. Zij krijgen ook een opleiding in handvaardigheid, wat betreft: hout, metaal en klei, zoals zij in de loop van het jaar een basis hebben om een verantwoorde keuze te doen in de studierichting (Ulo, HBS, Gym nasium) of in de technische richting. Voor deze laatste groep bestaat dan de mogelijkheid om aan te sluiten op de 2e klas LTS. Leerlingen die de HANDELS- richting kiezen. Voor hen bestaat de mogelijkheid onderwijs in de nan- delsvakken te ontvangen. De stof bevat o.a. Boekhouden en Handels- rekenen en is gelijk te stellen met de stof van de eerste klas Middelbare Handelsavondschool. Leerlingen die een beroep kiezen waarvoor op de LTS ter plaatse geen specialisatie bestaat, zoals bij voorbeeld grafische vakken, schoen maker, kapper, slager, bakker en stoffeerder. Bij goed gevolg bestaat ook hier de mogelijkheid aan te sluiten op de 2e klas van de verde re opleiding. Leerlingen die geen verder onder wijs willen of kunnen volgen. Voor deze groep is het onderwijs bedoeld als eindonderwijs of als voorberei ding op de zogenaamde fabrieks scholen, waar de opleiding plaats heeft voor het eigen bedrijf. DOOR TREIN GEDOOD Op een onbewaakte overweg te Belfeld, die binnenkort met knip perlichten wordt uitgerust, is woens dagmorgen de 10-jarige Hendrika Hendrikx uit Belfeld door een die sel-elektrische locomotief gegrepen en om het leven gekomen. van 22 t.m. 26 augustus 1963 GEBOREN: Wilmsen, Antonius en Wilm- sen Henricus, beiden Van Broekhuizenstraat 55. de Graaff, Joffrey, Smakter- weg 32. Stevens, Jacobus, St. Paulus- straat 26. Deenen, Marga, Vierlingsbeek. Kainama, Monica, Deken Ber denstraat 11. Hout, Marianne .Arkstraat 9. Jacobs, Johanna, Breevennen- weg 4. Aerts, Martinus, Vierlingsbeek Poels .Johannes .Grootdorp 23 Linders, Anna, Kruisstraat 17. Tomasoa, Ronaldo, w.o. Vlak water. OVERLEDEN: Heregodts, Ida, 71 jr., Roer mond. Loonen, Maria ,81 jr., Bergen, van Opbergen, Peter, 69 jr., Venray. Loonen, Johanna, 63 jr., Vier lingsbeek. ONDERTROUWD: van Sinten, Theodorus, 22 jr., huisschilder en Swaghoven, Huberdina, 19 jr., hulp in de huishouding, beiden te Ven ray. Swinkels, Johannes, 33 jr., steenfabr. arbeider en van Dijck, Johanna, 33 jr., z.b., beiden te Venray. GETROUWD: Baltussen, Jozef, 25 jr., chauf feur te Wanssum en Baltis- sen, Petronella, 20 jr., z.b. te Venray. Hendrickx, Thomas, 30 jr., dierenarts te Echt en Ver- cauteren, Johanna, 27 jr z.b. te Venray. van Waaijenburg, Theodorus, 24 jr., boekhouder en Maes, Hendrina, 29 jr., beiden te Venray. Janssen, 'Lambertus, 28 jr. landbouwer en Kunen, Pe tronella, 2 jr., z.b., beiden te Venray. van Bree, Henricus, 23 jr., pluimveeverzorger te Box meer en Op-Heij, Johanna, 22 jr., z.b. te Venray. van Hoof, Martinus, 29 jr., chauffeur en Tijssen, Petro nella, 25 jr., zonder beroep, beiden te Venray. Alard, Jan, 24 jr., tuinder te Horst en Lit j ens, Godefrida, 22 jr., z.b. te Venray. Cup, Johannes ,25 jr., verple ger en van Leipsig, Catha- rina ,25 jr., z.b. beiden te Venray. ONDER Annjd R. Arcen, VenrjaÖE De plejjl gening bl zaterda&e om 10 ujB van de I te Arcep Recep Hotel Areen. Toéko Savelb^a va*] Plaats» waar voije t.mbi NELLY WAARMA 0 MATHIEU COENEN Boxmeer, Steenstraat 91 Venray, Hofstraat 5 hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, welk zal plaatsvin den op 3 september a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Petrus te Boxmeer. Receptie van 14.30-16.30 uur in Hotel Riche, Steenstr. 51, Boxmeer. Dagadres: Hotel Riche, Box meer. Toekomstig adres: Paters laan 8, Venray. Langs deze weg betuigen wij onze oprechte en welgemeen de hartelijke dank voor de be langstelling, bij het overlijden en de begrafenis van ons in- niggeliefd zoontje en broertje GEERTJE Speciaal dank aan H.H. Gees telijken, Zusters en verpleeg sters van het St. Elisabeth- Ziekenhuis, buurt ,alle vrien den en bekenden, alsmede Be grafenisonderneming Sj. Gou- mans-Kruijsen voor de ver zorging. Si Fam. PEETERS-GOUMANS en kinderen Oirlo-Venray, augustus 1963 Molenweg 12 Dankbetuiging. De Heer en Mevrouw Th. Hendrickx- Vercauteren danken allen, ook namens we derzijdse ouders, heel hartelijk voor de buitengewone belang stelling bij hun huwelijk on dervonden. Venray, 24 augustus 1963. Dankbetuiging Voor de vele blijken van belangstelling bij gelegenheid van ons huwelijk^ zeggen wij hartelijk dank^/speciaal aan de buurt, familie en kennissen. G. Jansbeken W. Jansbeken- v. Sinderen Venray, Groenewoltsepad 24 Onderlinge VENRAY Premiebetaling zondag 1 september a.s. van 1012 uur ten huize van de secretaris-penningmeester. Premie bedraagt 1 o/0 tot mi V. VERyn, Oostr^mi JONjE T. bfel.l straat TE KOOta grottt in primajr opgave onder nr.n Voor ters NETTgi Boekhania Grotestrar. voor de 1 Goumafet voor (r Opgavejti MET Z|1 liefspr voor maandkt voormidda Brievenje St. Vitusst. (Nede.lt voor deb] en om als re 's maandan vraaggesp h aan de hahl Vergoedlif gewerkte Minimu Vraag iiN. Barentszp ti Op uw brai O. Horlogeriete TE KGpP| bestelaud bo Ook genejR in te ruilaj Langstra TE KOC Duitse! met staml zacht kar. J. Brak< tel. 280,

Peel en Maas | 1963 | | pagina 2