3 mii(üm gulden YSSELSTEYN a.s. DONDERDAG 15 aug. 3 uur naar het STADION te TILBURG 8 LANDEN om de GOUDEN-HELM 1963 AAN DE START schadevergoeding in gemeente Venray Geschenk van de gemeenfe Venray aan „St. Anna" Burgerlijke Stand ZILVEREN PRIESTERFEEST 15 augustus wordt op de Heide het zilveren priesterfeest gevierd van de Weleerw. Heer M. Cox. Op die dag zal er een plechtige H. Mi? van dankbaarheid worden opgedragen, waarna in zaal Rongen de officiële huldiging plaats heeft. Een feestge schenk zal dan worden aangeboden, waarvoor inmiddels een rondgang is gehouden. Kon. Harmonie Euterpe zal hier aan zijn medewerking verlenen. PRINSENHOF VOOR DE RADIO Zcmdag 11 augustus a.s. om 23.00 uur zal de AVRO het programma „Aansluiting met Prinsenhof" uit zenden. U kunt dan 25 minuten luis teren naar het orkest „De nieuwe 5", waarvan tijdens de Venrayse kermis in Prinsenhof opnamen werden ge maakt. RIJKSWEG VENLO-NIJMEGEN Van de zijde van Rijkswaterstaat wordt vernomen, dat tot het late najaar 1963 herstelwerk zal worden verricht aan de rijksweg Nijmegen- Venlo-Roermond. Een groot aantal wegvakken van dit traject wordt over de volle breedte opgebroken en vernieuwd. Tijdens de werkzaam heden is het volgens de ANWB on vermijdelijk, dat op verscheidene plaatsen op de route aanzienlijk op onthoud voor het verkeer zal ont staan. KONINGSVISSEN Over 3 concoursdagen hield de Hengelsportvereniging „De Roer domp" haar jaarlijks koningsvissen. Koning werd M. Hendriks; 2 A. Linders. Jeugdkoning werd H.»Ver- meulen. Bij het vissen met de werp hengel werd H. Theeuwen koning, gevolgd door H. v.d. Heuvel. 31e NAT. TREKPAARDEN TENTOONSTELLING Op vrijdag 13 en zaterdag 14 sep tember a.s. zal in Den Bosch de 13e Nation. Trekpaardententoonstelling worden gehouden. Deze 31e nationale show zal o.m. door het groot aantal inzendingen - meer dan 500 van de beste trekpaar den uit het gehele land en een keur- collectie van 50 Haflingerpaarden - alsmede door toevoeging van ver schillende aparte demonstraties èn de ingebruikneming van het nieuw aangelegde en aanzienlijk uitgebrei de demonstratieterein een bijzonder luisterrijk karakter dragen. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor Venray en de daaronder ressorterende postin- richtingen werd gedurende de maand juli '63 ontvangen 126303,95 en uitbetaald 137986,48. VRIJE BOEREN WERDEN VRIJGESPROKEN De kantonrechter in Meppel heeft dinsdag twee landbouwers uit Hol- landsche Veld, die terecht stonden omdat zij hun vee hadden laten gra zen op grond van het Landbouw schap, vrijgesproken op grond van het feit, dat uit het proces-verbaal niet is gebleken, dat zij geen eige-r naren zijn van de grond waarop zij hun pinken hadden geweid. De beide landbouwers zijn in maart op last van het Landbouwschap uit hun boerderij gezet. Zjj werden ge verbaliseerd door de gemeentepoli tie. omdat ze hun vee in het weiland lieten lopen, dat bij hun vroegere bedrijf hoorde. Beide boeren beschouwen het land nog steeds als hun eigendom, omdat ze van mening zijn, dat zij nog geen geld van het Landbouwschap hebben ontvangen. Het Landbouwschap heeft einql_ juni meegedeeld, dat de griffie van" de rechtbank te Assen de betaling der boerderijen niet niet kon afwer ken, doordat hypotheekhouders hun meedewerking weigerden. KOMKOMMER-STORM STEEKT WEER OP Eén dag na de opheffing van het importverbod voor komkommers in West Duitsland stonden woens dag op de grote markten van de Palts de stemmings-barometers weer op storm. De sinds dinsdagmiddag over de grens rollende Nederlandse komkommers hebben namelijk tot nieuwe prijsinstortingen op de W.- duitse markten voor binnenlandse producten geleid. Volgens een mededeling van de landbouwkamer van de Palts in Schifferstadt, kon woensdag slechts een deel van de ongeveer 130.000 kg aangevoerde duitse korte en dikke komkommers verkocht worden. Uit teleurstelling over de sterk gedaalde prijzen lieten vele boeren hun zwaar beladen wagens in de markthallen staan. Andere boeren namen hun onverkoopbare producten als vee voer mee terug naar huis. Ook op de afzet van duitse augurken heeft, volgens de duitse mededelingen, de opheffing van het invoerverbod een negatieve uitwerking gehad. Nederland Engeland Nw.-Zeeland Denemarken HET GROOTSTE EN LAATSTE SPEEDWAY PROGRAMMA 1963 De strijd om de Gouden Helm van Tilburg zal feller zijn dan ooit te voren. Dat staat als een paal boven water. Niet minder dan zestien top- renners uit Australië, Denemarken, Zuid Afrika en Zweden zullen strijd gaan leveren om de fel begeerde trofee met een waarde van meer dan duizend gulden. De door Australië en Engeland gewonnen vierlanden-wedstrijden speedway in Sleen (Drente) en Am sterdam liggen nog vers in het ge heugen van de Nederlandse motor sportliefhebbers. Het werden daar sensationele duels, zo meeslepend als de tienduizenden toeschouwers in geen jaren zagen. Wel, de sterren van die ontmoe tingen keren terug om slag te gaan leveren om de Gouden Helm. Dit wil dus zeggen, dat de Nederlandse sup porters van de speedway nogmaals de kans krijgen om al die cracks in actie te zien. Als klap op de vuurpijl wordt nog gemeld dat de oude getrouwe speed waysterren uit vroegere jaren een veteranenwedstrijd zullen rijden. MOND- EN KAUWZEER- UITBRAAK EISTE ZIJN TOL NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. J. Janssen Leunen tel. 136) Albionstraat 15 GROENE KRUIS Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN van zaterdag 12 uur tot zondag nacht 2 uur. Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Nederlands Her vormde Gemeente te Blitterswijck begint a.s. zondag om 10.30 uur. Voorganger is de bekende zendings predikant, ds. de Groot uit Nijme gen. EEN NIEUW ORGEL IN EEN OUDE KERK Het bij de firma Vefschueren te Heythuizen gebouwde nieuwe orgel, voor de Nederlands Hervormdekerk te Blitterswijck, en waaraan Ven- rays bevolking zoveel heeft bijge dragen, wordt volgende week in de kerk geplaatst. De Kerkeraad heeft besloten voor de officiële ingebruikstelling binnen kort 'n feestelijke avondbijeenkomst te organiseren, waarvoor allen die hun medewerking verleenden, een uitnodiging zullen ontvangen. GESLAAGD Op het examen- belastingconsulent v. d. Nederlandse Federatie, slaag de de Heer J.J. Selders, Kolkweg 20 alhier. Op 1 augustus j.l. kon in een groot deel van Nederland het sein op „veilig" worden gesteld, wat be treft de mond- en klauwzeeruitbraak onder varkens. De varkensmarkten die sinds 17 mei 1963 in het gehele land gesloten waren geweest, zijn weer open en aan veel narigheid voor de varkenshouderij en de var kenshandel kwam hiermee een ein de. In Venray verwacht men deze bevrijding komende week, indien tenminste geen nieuwe gevallen zich voordoen. Ruim negen maanden heeft deze mond- en klauwzeeruitbraak ge duurd. Het eerste geval werd op 19 oktober 1962 gemeld uit Siebenge- wald. Toch was het niet Limburg, die gedurende de uitbraak het ergst werd aangetast, in totaal kwamen hier sinds genoemde datum slechts 54 gevallen voor. Nog in 1962 trad de ziekte ook op in Overijssel. SNELLE VERSPREIDING Begin 1963 werd ook Gelderland aangetast. Gelderland telde in to taal 1154, Overijssel 391 gevallen. Inmiddels hadden zich begin ja nuari ook enkele gevallen voorge daan in Zuidholland. Maar terwijl men deze spoedig onder de knie had, breidde thans de ziekte zich uit in Noord Brabant. Deze provincie volg de met totaal 423 gevallen op Gel derland. NAAR HET NOORDEN Ondanks de krachtige bestrijding, met name de snelle afvoer en volle dige destructie van zieke en ver dachte dieren van de aangetaste be drijven, vervoerverboden en een uit gebreide ontsmetting, alsmede con trole van de vrije bedrijven rondom een besmette haard, breidde de ziek te zich toch naar de noordelijke pro vincies uit. Terwijl Gelderland top- weken liet zien van 100 tot 150 ge vallen deden zich in Drente even eens gevallen voor, alsmede op 7 en 8 mei in Groningen en Friesland. In Limburg, dat na de eerste ge vallen vrij was gebleven, werden weer enkele nieuwe bedrijven aan getast. Met ingang van 3 mei wer den de varkensmarkten in de pro vincies Drente, Overijssel, Gelder land, Noord Brabant en Limburg ge schorst, spoedig gevolgd door die in Groningen en Friesland. Met het oog op het ernstige ge vaar voor overslaan van de besmet ting naar het westen van het land, werd de marktschorsing met ingang van 17 mei tot het gehele land uit gebreid. Hoewel begin juni de toestand zich ernstig liet aanzien, begon toch over het gehele land genomen een daling in te zetten. In de laatste week van april werd een topaantal bereikt van 184 gevallen, dit liep daarna lang zaam terug tot omstreeks 30 geval len per week in de eerste helft en 6 gevallen per week in de laatste helft van juni. De ziekte concen treerde zich nu vooral in het zuid oosten van het land en op 18 juli was Nederland, op Limburg na, ge heel vrij. In de provincie waar de uitbraak begon, heeft de ziekte dus ook het langst stand gehouden. De omringende landen, die maatrege len troffen voor in- en doorvoer van vee en dierlijke produkten uit Nederland, trokken deze weer gro tendeels in. De strijd die tegen de gevreesde ziekte is gevoerd, is thans praktisch met succes bekroond. Aanvankelijk werd rondom een besmette haard een kring van vijf kilometer getrokken, waarbinnen al le vervoer van herkauwers en var kens was verboden. Toen de ziekte om zich heen greep, werd een be smet gebied ingesteld in hele ge meenten waaronder ook Venray. Buiten dit besmette gebied bleef bij optreden van mond- en klauwzeer de vijfkilometerzone van kracht, erbin nen vond de bestrijding krachtdadig voortgang. Aan de grenzen van het gebied werd een intensieve controle uitgeoefend op het vervoer van var kens, teneinde het besmettingsgevaar zoveel als mogelijk was te beperken. SLUITSTUK De schorsing van alle varkens markten vormde het sluitstuk van de maatregelen, die ten doel had den het mond- en klauwzeer te iso leren en de kop in te drukken. Een vergelijking met de uitbraak van verleden jaar valt sterk ten gunste van 1963 uit. Toen werden 5.470 gevallen geconstateerd, tegen thans 2.067. In 1962 werden 300.558 varkens overgenomen, thans 106.908. Toen beliep het bedrag aan schade loosstellingen en bestrijding circa 45.5 miljoen, thans ruim 12.5 miljoen. Met het heropenen van de var kensmarkten is het sein „veilig" ge hesen, al heeft de ervaring geleerd dat voortdurende waakzaamheid ge boden blijft om nieuwe uitbraken te voorkomen. Laten we hopen dat dit sein spoedig ook voor Venray ge geven kan worden. In Venray zijn in 1962 aan mond en klauwzeer 213.520 varkens ten offer gevallen waarvoor een be drag van 2.818.416,aan de ge troffenen werd uitbetaald. In 1963 zyn tot heden 1017 varkens ver nietigd. Hun eigenaars ontvingen als schadevergoeding 134.785, In verband met de feestdag van Maria Hemelvaart verzoeken wij de adverteerders en correspondenten hun copy één dag eerder dan nor maal aan ons door te geven. Adver tenties kunnen tot uiterlijk woens dagmorgen 9 uur aangenomen wor den. Administratie Peel en Maas BEZOEK IN We kwamen terug van het Duitse kerkhofDaar waren we weer eens even gaan kijken naar de jonge Duitsers een veertigtal die, als de zoveelste groep in deze vakantie, daar komen werken in het kader van hun aktie: Verbroe dering over de graven heen. Men had er een tevreden kapitein Tim mermans horen vertellen over de 800 betonnen palen, die deze kna pen rond het kerkhof hebben ge plaatst en de bijna 2,5 km draad, die ze daaraan hebben bevestigd. Men had kapitein Havermans van de dienst Identificatie en Berging horen vertellen over het werk van zijn jongens uit de Oirschotse kazer ne, die in voorbereiding op de nieu we gras-inzaai van de Nederlandse Heidemy alle „onbekende" begrave- nen nog eens opnieuw letterlijk en figuurlijk aan de tand voelden en men toerde naar het kermisvierende Venray-centrum toe. Maar, omdat het zo warm was en zo ver, hebben we onszelf getrac- teerd op een glaasje bier en dat had tot gevolg dat we veel later dan was afgesproken naar huis toe kwamen. Het begon er mee, dat men ons verweet in de krant geschreven te hebben dat het Duitse kerkhof voor taan niet aangeduid moest worden als het kerkhof in Yssélsteyn, maar in Venray, vanwege de misverstan den en zo.„Ja, Venray dat pikt alles in.zeiden enkele Ysselstey- ners, die schijnbaar vergaten dat ze zelf in Venray woonden. Maar we hadden geluk, want op datzelfde moment reeds een Franse wagen voor, die komende van Frankrijk het Duitse kerkhof in Ysselsteyn gezocht hadden, maar niet zo goed waren of ze werden verwezen naar IJsselstein in UtrechtZe hadden een dikke halve dag voor niets rond getoerd. En de tandarts in diezelfde plaats IJsselstein bij Utrecht is als de he mel zo blij dat in april j.l. zijn tele foonnummer veranderd is in 1262 in plaats van 262, want geregeld moest hij indertijd (zelfs aan 't Ministerie van Oorlog) vertellen dat hij tand arts was en geen Duitse dodengra- ver Ja en waar praat men dan verder pver: over de straat vol nieuwe wo ningen, die feitelijk nog steeds geen straat is omdat 't wegdek ontbreekt maar daarover hebt U in het laatste raadsverslag kunnen lezen. Men praat over de steeds drukker wor dende Midden Peelweg, die hier midden in het dorp toch wel proble men schept, vooral als de jeugd van en naar de school gaat. De wagens snorren ongehinderd soms veel te hard. Men praat over het woonwagen kamp, waar men van gemeentewege een WC gebouwd heeft, ergens in de rimboe, waarheen zelfs de woon wagenmensen in het donker niet heen durven en over het méér licht, dat daar al lang is beloofd. Deze mensen zitten letterlijk en figuurlijk aan de zelfkant en er zijn er te wei nig die zich hierom bekommeren. Ja en dan de woonwagen in Ys selsteyn zelf. De wagen van die walsmachinist is op bevel van ho gerhand indertijd versleept, maar men moest hem onderweg weer net jes laten staan in verband met 'n as- breuk. De man had geen woonver gunning en had er desondanks toch al lang gestaan. Nu zou de gemeente Horst ,waar hij aan het walsen was een plaats inruimen, maar door die geschiedenis met de asbreuk, was de walserij in Horst eerder klaar dan de wagen. En nu had Horst geen plaats meer. Vandaag of morgen zal de wagen op bevel van hogerhand toch weer naar het woonwagenkamp getransporteerd worden, maar ieder een is nieuwsgierig welke complica ties er zich dan weer voordoen. Waar praat men zo over achter 'n borreltje. Het zijn geen wereld schokkende problemen, maar toch zijn er van die dingen, die iemand wringen. Al is het alleen maar door de stank. Want als men met deze warme dagen de ton met afval van noodslachtingen rustig een week in de zon moet laten staan omdat de destructor van Son niet komt, kunt U zelf wel raden hoe plezierig het in die hele buurt geweest is. Men praat over de kontakt-avond met de Duitse jeugd van het kerk hof, waarbij zowel de Ysselsteyners als de Duitsers veel geleerd hebben. Men praat over de jacht en de nieu we regeling, die echter niet verhin deren zal dat in Ysselsteyn nog wel eens hazen in een pot terecht ko men, waar ze volgens die en andere regelingen niet in mogen komen. De hond van wachtmeester De Leeuw en de jachtopziener ten spijt. Men praat over de ruilverkaveling die zorgt voor nieuwe wegen en brede sloten. Over de meer dan mi serabele verbinding met Griendts- veen. Over de moeilijkheden van de boeren, die op de peelbedrijven te hard moeten werken om nog iets over te houden. Over boerderijen die te koop zijn, kortom over alle problemen, die ook in deze gemeen schap rijzen en leven. Het is goed ook hiervan kennis te nemen, omdat ze naast een fraai gemeenschapshuis een keurig voetbalveld, een kolos van een silo en boerenbondsgebou wen, laten merken wat er in de mensen omgaat, wat er in deze peel- gemeenschap leeft. De nieuwtjes van iedere dag niet wereldschokkend, niet groot hebben we voor U eens genoteerd, opdat ook de andere kant van onze grote en uitgestrekte gemeente weet wat er in Ysselsteyn voorvalt op een gewone dag in augustus. Lentebode, een keramisch hoog- reliëf aangeboden door de gemeente Venray aan het psychiatrisch zieken huis St. Anna. Dit ter gelegenheid van het 50-jarig kloosterfeest van Moeder Overste. Een stuk monu mentale kunst bestaande uit twee meisjesfiguren die beide armen hoog uitstrekken naar een groepje voor- bijsuizende zwaluwen. Dit wordt dan nog gecompleteerd met kleurige guirlanders. Het keramiek, dat een oppervlak beslaat van 5 bij 8 meter is gegla zuurd in onder meer verschillende kleuren blauw, zwart, geel en rood. Sommige delen zijn zelfs driemaal gebakken, omdat enige kleuren bij plm. 1300 °C en andere bij plm. 900 graden moeten worden ingebrand. De kunstenaar, Auguste Manche, RECTORAAT VREDEPEEL heeft alles zelf gemoduleerd en ge brand in zijn eigen atelier in Arn hem. Dat hij geen onbekende is op zijn gebied blijkt uit de vele op drachten in binnenland en aankopen door het buitenland. Dit laatste bijv. door de Stadtische Galerie Schloss Oberhausen (Did.). In prettige samenwerking met eni ge vaklui van Huize St. Anna is de heer Manche vanaf maandag 29 juli bezig met het aanbrengen van dit re liëf op de rechtermuur van de feest zaal. Het kunstwerk mag erg ge slaagd genoemd worden en past zeer goed in zijn omgeving. Zaterdag j.l. kwam men juist klaar met 't aanbrengen van de twee meisjesfiguren zoals de foto toont. Foto: G. Kruijsen. in de week van 1 t.m. 7 aug. 1963 Zondag: 10e zondag na Pinksteren. 7.30 uur vroegmis t.e.v. de H. Geest, n. fam. Arts-Herpers; 10 u. hoog mis v.d. zielerust van 'n overledene; 2.30 u. lof. Door de week H. Mis om 7.30 u. Maandag: t.i.v. fam. Nabuurs-v.d. Broek. Dinsdag: voor zegen over 'n huis gezin, n. fam. Claessens-vd. Weijer. Woensdag: vigilie van Maria ten Hemelopneming, t.i.v. fam. v. Keijs- teren-Geurts. Donderdag: feest van Maria ten Hemelopneming, verplichte feesfd. 6.50 uur zegening van de kruiden; 7 u. vroegmis v.d. zielerust van Jan van den Beeten; 9 u. hoogmis v.d. zielerust van overledenen; na de hoogmis jaarl. Sacramentsprocessie; Geen lof. Vrijdag: H. Joachim vader van de Moeder Gods: t.i.v. fam. Marcellis- van Tilburg. Zaterdag: t.b.i. (Merselo). 20 uur Lof t.e.v. Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór de H. Mis; woensdag van 20-21 u. en zaterdag voor en na het lof.. GEBOREN: Steemers, Ronald A., Beukenlaan 20. Bergmans, Jacobus, Willemstraat 3a. Broers, Nikolaas, Groningen. Luijpers, Monique, Steegse Peelw. 3. Lit j ens, Gerardus, St. Servatiusw. 1. Mulders, Johannes, Pr. Hendr.str. 29. Wilmsen, Petrus, Pr. Hendrikstr. 7. Houben, Jean, Heidsepeelweg 26. Claessens, Marianne, Deumesew. 14b OVERLEDEN: Huveneers, Maria J. A., echtgenote van Huijts, Jan J. W., 69 jr., z.b. te Voerendaal. ONDERTROUWD: van Hoof, Martinus J., 29 jr., chauf feur te Venray, Straat 3 en Tijs- sen, Petronella, 25 jr., z.b. te Ven ray, Haag 20. GETROUWD: Sanders, Johannes, 24 jr., magazijn bediende te Horst en Verstappen, Henrica, 20 jr., te Venray. van Duuren, Egilius, 28 jr., land bouwer te Vierlingsbeek en van Rijs wij ck, Helena, 29 jr., te Ven ray. Ponjée, Gerardus, 22 ji\, stukadoor en Willems, Maria, 22 jr., beiden te Venray. Hendriks, Hendrikus, 19 jr., bijrijder te Venray en Engelen, Wilhelmina 18 jr., dienstbode te Deurne. Le Cornu, Christopher, 23 jr., lucht machtofficier te Brüggen en Poels Anna, 21 jr. te Venray. De Venrayse kermis is weer ver leden tijd. Een kermis, die naar het zich. liet aanzien toch wel ondervon den heeft dat b.v. de bouwvakkers hun vakantie er al op hadden zitten, terwijl enkele fabrieken eerst later sloten. Het is desondanks toch nog altijd behoorlijk druk geweest en de ver schillende vermakelijkheden hadden dan cok geen klagen. Dat rnen bij de goktenten dikwijls door het pa pier moest waden, was wel een te ken dat er goede zaken werden ge daan en zelfs de hoge achtbaan vond genoeg durvers voor een ritje. De kleinen kwamen ditmaal be hoorlijk aan hun trekken met een prachtige caroussel en een heus spoorbaantje, terwijl de opgeschoten jeugd kon vliegen, naar de achtbaan of de rupsbaan kon en haar goede geld kwijt kon in de botsauto's. Er komt langzaam maar zeker meer keus op Venrays kermis en voor zo ver ze hun mening wilden geven, waren alle exploitanten goed te spreken over de financiële resulta- Dat waren ook de kasteleins, die deze kermis een der besten van de afgelopen jaren noemden. Trouwens dat kon men ook dikwijls merken op straat, waar de dronkelappen het publiek amuseerden of lastig vielen. Voor Venrays politie is deze ker mis geen gemakkelijke geweest. Er zijn nog al wat akties nodig geweest om een totaal „bezopen" Duitser, die in de Patersstraat ineen zakte naar het ziekenhuis te krijgen, terwijl ze daags daarop een andere Duitser moest gaan zoeken die met een gas pistool aan het dreigen was. Toen men hem uiteindelijk vond had men al zodanig toegetakeld, dat hij braaf mee ging. Hij moet naar Roermond om te leren dat men hier zo maar niet die oude „Duitse streken" kan uithalen. Deze heren schijnen ove rigens op meer plaatsen moeilijkhe den te geven en ook daarmede heeft de politie druk werk gehad. Wie het ook druk gehad hebben zijn de mensen van de reinigings dienst, maar mede dank zij de nieu we vuilniswagen waren iedere mor gen al de resten (en dat waren er wat) van de vorige dag netjes en vlug opgeruimd. Dat er nog altijd mensen zijn die er genoegen in hebben etalageruiten vol vis, mayonnaise, frites e.d. te smeren, visgraten in brievenbussen te deponeren, om van erger niet te spreken, toont wel aan dat aan de opvoeding toch wel het een en an der ontbreekt. Foto: G. Kruijsen.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6