Kerkelijke Diensten Uit Peel en Haas Rlmnieuws Voor 'n goed boek Apostolaat van het gebed van 4 tot en met 10 augustus RETRAITE Geestelijk artikel ASSlMMFMmi j JUL1ANA5INGEL41 1061 (K4780) KOMKOMMER ER MAAR UIT! De maatregel van de Duitse rege ring de grenzen te sluiten voor Ne derlandse en andere komkommers, augurken en bonen komt wel zeer ongelegen. Het warme weer heeft bovendien de andere soorten groen ten in Nederland bij tonnen op de markt doen verschijnen. De bouw vakvakanties lieten de winkeliers vaak met de groenten zitten, terwijl de industrie de overschotten niet kan -verwerken vanwege de vakanties. De Duitse regering had er kenne lijk geen rekening mee gehouden dat Duitse tuinders in de afgelopen ja ren hun bedrijven hadden uitgebreid met 20 pet., zodat zij een groter ge deelte van de markt in komkommers en augurken voor hun rekening konden nemen. En toen dit ineens weer tot de heren in Bonn door drong hebben zij maar gauw de grenzen voor hun EEG-partners ge sloten. Het wordt nu wel hoog tijd dat er een definitieve regeling in heel Europa komt en dat men niet zo maar willekeurig een andere EEG- partner buiten kan sluiten. Dagelijks komen nu stromen zo mergroenten op de markt, maar wie er wat van merkt, de huisvrouw nauwelijks. Zij zou een drastische prijsverlaging verwachten, maar de tuinders laten de boel liever door draaien, dan flink wat van de prij, af te doen. Binnenlands zou daar eens wat aan gedaan moeten worden. Bleven de prijzen maar het hele jaar kon- stant, zodat de tuinders met de win sten van het voorjaar de eventuele tekorten in het najaar konden dek ken! Nu is het zo dat de huisvrouw 's zomers dure groenten koopt om dat de tuinders de prijs lekker hoog houden door veel te exporteren of. door te draaien en 's winters be taalt zij ook onbehoorlijk hoge prij zen omdat er dan weinig aanvoer is en de productiekosten hoog zijn. Het is me het groentelandje wel! YSSELSTEYN Het komt, blijkens mededelingen uit de plaats IJsselstein in de pro vincie Utrecht meermalen en her haaldelijk voor dat daar bezoekers met trein, bus of auto arriveren, op zoek naar het grote Duitse- kerkhof. Deze week zijn nog enkele Fransen hier aangekomen, die al een ver geefse reis naar deze Utrechtse plaats hadden gemaakt. Het is natuurlijk deze mensen hun eigen schuld, dat ze zulk een ver geefse tocht moeten maken, maar van de andere kant is het logisch dat men vooral in de vreemde niet bij de naam Ysselsteyn aan het een of ander kerkdorp bij Venray denkt, maar een plaats zoekt met de naam en dan in de provincie Utrecht terecht komt. Moet men, nu de mogelijkheid tot vergissing aanwezig is, niet voor dit kerkhof de naam Venray gaan ge bruiken? Men stuurt nu eenmaal geen mensen ongestraft honderden kilometers verder van zaterdag 9 augustus 1913 Dinsdagnacht is Z.DJI. Mgr. J. H, Drehmanns te Roermond, onver wacht, tengevolge van een beroerte, op ruim 70 jarige leeftijd overleden. Mgr. was maandag in Horst ge weest ter toediening van het H. Vormsel, 's Avonds even voor 7 uur keerde Z.D.H. te Roermond terug en gevoelde zich thuis gekomen, ver moeid en gaf aan het dienstdoend personeel last om hem den volgen den morgen later te wekken. Dins dagmorgen, toen men vermoedde, dat de rust langer geduurd had, be gaf men zich naar het slaapvertrek, waar men Mgr. dood vond. De alhier gehouden schietoefe ningen door het 4e Regt. Veldartille rie en de Gele Rijders zijn gisteren geëindigd. Donderdag werden deze oefeningen door een generaal-in- specteur en enkele leden der Eerste en Tweede Kamer bijgewoond. He denmorgen vertrokken de batterijen per extra trein naar hunne garni zoensplaatsen. De laatste jaren was het aantal vacante plaatsen van onderwijzend personeel aan de scholen telkens zoo groot, dat de geslaagden na de voor- jaars-examens direct geplaatst wer den. Aan dien toestand is een vol slagen einde gekomen. De markt is overvoerd en het laat zich aanzien dat menig geslaagde nog niet in be trekking zal zijn voor de examens in 1914 beginnen. Aan kweek- en normaalscholen bieden zich nu veel meer kwekelingen aan dan voorheen Een 50-tal Zeeuwen is te Wanroy druk in de weer met het plukken van vlas op de gemeente-ontginnin gen aldaar. Het levert een aardig gezicht op, wanneer men deze men sen in orgineele klederdracht op de vlasvelden bezig ziet. Naar de Zeeu wen verzekeren, is de kwaliteit van het vlas - de koude-natte zomer in aanmerking genomen - zeer goed. Tandarts Parmet uit Nijmegen hield geregeld zijn spreekuur te Venray op vrijdagmiddag. Het vervoer van 118 m3 maas kiezel, liggende aan de kooi te Wans- sum, naar de weg station en de grens van Wanssum, zal worden aanbe steed. II I I TvT FESTIVAL VAN DE LACHFILM Het kermisprogramma van Luxor klinkt als een klok. Het is werkelijk lachen geblazen, want niet minder dan drie ras-ko mieken kunt U zien in drie gewel dige lachsuccessen, n.l. Fernandel, Norman Wisdom en Heinz Ruhmann DON CAMILLO kent iedereen al. Hij is nu Monseigneur geworden, maar de wilde haren zijn er nog niet af. Integendeel zelfs, want Pe- ponne krijgt het bijzonder zwaar. De vertrouwde sfeer is er weer he lemaal. De linksen, de rechtsen, de Po-vlakte ende opvliegende Don Camillo. „Don Camillo op de barricade" is een lachfilm waaraan zeer zeker de ouderen, maar ook de kinderen, veel genoegen zullen beleven. De tweede lachfilm is CHARLIES TANTE. Deze kleurenfilm werd 5 jaren geleden met ongekend succes gebracht en wordt nu weer opnieuw vertoond. Men herinnert zich beslist deze dwaze film van een man die in vrouwenkleren de boel op stel ten zet. Het is allemaal niet zó fijn tjes, maar lachen kun je, dat is ze ker. Deze film is alleen boven 18 jaar toegankelijk. Als nummer drie komt NORMAN WISDOM. Ook deze komiek is bij zonder populair. U zag hem reeds in „de vierkante recruut", „waren huis op stelten" enz. enz. Nu is Norman politieagent. Wie Norman kent, weet dat het dan scheef gaat. De lach is niet van de lucht. Het is een nieuwe film volgens een oud systeem van gooien en smijten. „De jijzervrejter" zal dan ook vele de slappe lach bezorgen. Als bijzondere film wordt „Ge heimen van Parijs" (Markies met de ijzeren vuist) vertoond. Dit is een gloednieuwe Franse miljoenen- film in cinemascoop en kleuren, met Jean Marais. Een avonturenfilm die volkomen afwijkt van soortgelijke films. Sensatieliefhebbers zullen aan deze film veel genoegen beleven, omdat alles met vaart en afwisse- lihg gebracht wordt. BOEKHANDEL VAN DEN MUNCKHOF N.V. Grotestraat 28 «- Venray telefoon 04780 - 1512 PAUSELIJKE MA ANDINTENTIE AUGUSTUS 1963 GELOOFSVORMING VAN DE JEUGD „Heer, laat op katholieke scho len en instituten de jeugd ge vormd worden tot een boven natuurlijke en apostolische geest." In januari 1962 kreeg een reeds lang bestaand tijdschrift „Jonge Kerk", een geheel nieuwe vorm, niet alleen uiterlijk, maar ook innerlijk. De redactie wilde temidden van alle negatieve geluiden 'n positieve stem doen klinken; laten zien dat bouwen belangrijker is dan slopen, al zal dit laatste soms moeten gebeuren om tot opbouw en nieuwe gestalte te komen. De behoefte onder de jongeren bleek zo groot, dat binnen een jaar 10.000 nieuwe abonnee's zich kwa- mm melden. Onder de vele spontane reacties was er ook een van een godsdienstleraar op een lyceum die schreef: „U gaat van de veronder stelling uit dat onze jeugd nog ge lovig is, maar dat is niet meer het geval." Je wordt even stil van deze mededeling, zo ongenuanceerd neer geschreven. Natuurlijk worstelen ve len en is de leeftijd van de Middel bare School juist de leeftijd van het kritisch denken, het zoeken naar 'n eigen en persoonlijk geloof. Een an dere geloofsbeleving dan van vader en moeder, maar niet meer gelovig? In gesprekken met vele jongeren werd deze brief behandeld. En spon taan kwamen reakties los, die alle getuigden van verlangen naar echt christendom en vooral vraag om hulp waren: „je krijgt bij ons op school nooit antwoord op je proble men"; óf de moderator is zo zeker, dat hij finaal langs je heen praat; óf bij ons geeft men alleen maar les in vraagtekens en dat is zo onbevre digend Het blijkt wel erg moeilijk voor- vele priesters de juiste vorming te geven, zo moeilijk, dat Paus Joannes XXIII dit jaar tweemaal via het Apostolaat van het Gebed ons gebed vroeg hiervoor: in maart: voor een jeugd-katechese aangepast aan de moderne behoeften; en nu in augus tus: voor een echt bovennatuurlijke en apostolischt vorming der jeugd. Een anoniem christendom, d.w.z. een christendom zonder Christus te verkondigen, is hier even funest als een „brutaal" christendom dat ge forceerd gebruik maakt van Chris tus. Om een juist en fijn aanvoelen van wat er leeft onder de jeugd, maar ook om een eerlijk en boven natuurlijk antwoord vanuit Christus, vraagt de intentie van deze maand. PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapelaan Bors Bevrijdingsweg 12 Tel. 1510 Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 6.15 fam. Janssen-Zeegers en J. A. Janssen; 7 uur Gerrit Janssen; 8 u. Noud van Lin; 9 uur Harry Janssen en Jo van Vegchel; 10 uur hoogmis voor de parochie, processie. Geen H. Mis om 11 uur en geen avondmis. Maandag: 7 uur Wilhelmus Swag- hofen en overl. kinderen; 8 uur overl. ouders Schols-Leers; 9 uur Martin Litjens en Petronella Vosse- len (gest. hoogmis). Dinsdag: 7 uur Karei Sijbers en echtgenote; P. L. Derks en echtgen.; 8 uur I-Ienr. Wismans en echtgen. (gest. hoogmis); 9 uur hoogmis 25- jarig huwelijk Weijmans-Verkoeien. Woensdag: 7 u. Martina Wismans- Verstappen; 8 uur H. Eibers en echtgenote; Joh. Manders en echt gen. (gest. hoogmis); 9 uur Mevr. Reynders-Seykens; 9.30 pl. huw. Swinkels-Odenhoven. Donderdag: 6.45 Kapelaan Hey- mans (v. O.); 7.30 Ida Hennen en ouders; Johannes v. d. Ven en ouders (gest. hoogmis).; 8.15 overl, ouders (C.). Vrijdag: 6.45 Kapelaan Heymans (KAV); 7.30 overl. ouders (C.); 8.15 Alfons Arts; 9 uur plechtig huwelijk Willems-Huisman. Zaterdag: 6.45 Johanna Henckens- Tiesen; 7.30 Hendrik Willems (buurt) 8.15 mevr. Broers-van Dijck (Buurt- ver. St. Jozef); 10 uur plechtig hu welijk Bertrands-Aben. VOOR VERLOOFDE PAREN Wordt de herfst de mooiste tijd van uw leven, omdat dan uw trouw dag eindelijk werkelijkheid wordt? Dan nodigen wij U uit om samen naar Manresa te komen, het retrai tehuis te Venlo, om de laatste hand te leggen aan de voorbereiding. Honderd en één dingen zijn nodig als je gaat trouwen, maar het aller belangrijkste is een vast geestelijk fundament: daar bouw je een heel leven op. In de vier voorbije retraites van dit jaar kwamen 140 paren en ieder van deze tweehonderd en tachtig jonge mensen was blij dit te hebben meegemaakt. Dat zal ook uw on dervinding zijn. De nu komende retraite vangt aan op donderdag 29 augustus des avonds om 8 uur met het avondeten en eindigt op zondag 1 september des middags met het middageten van 12 uur. Bespreekt het eens met elkander en neemt uw kans waar! En wacht niet te lang, er zijn al een aantal opgaven binnen. U kunt U opgeven bij uw parochiegeestelijkheid of aan Manresa te Venlo, tel. 04700-2461. Veel bedrijven geven extra verlof met behoud! Van harte welkom op Manresa. ONS HART KRIJGT WANHOOP ALS INWOONSTER In de vernieuwingen van onze op vattingen over God en godsdienst is er geen plaats meer voor God als krentenweger, als boekhouder van menselijke goede en slechte daden. In plaats daarvan komt een duide lijker besef van het eindeloze mys terie Gods. Dit is beslist een ver betering, welke aan ons geloof ruim te en zin geeft en haar verlost uit het benauwde lijntjes-christendom. Maar in die kentering, welke ieder van ons of hij nu wil of niet doormaakt, dreigt ook een ander fa cet op de achtergrond te raken, nl. het besef van de Goddelijke Voor zienigheid. Wanneer wij met oude mensen praten, kan ons steeds opvallen hoe zeer zij op God vertrouwen. Zij ma ken zich geen al te grote zorgen voor de toekomst van henzelf, van hun kinderen. God zorgtDat is hun genoeg. Zelf doen zij wat zij kunnen, voor de restGod zorgt. Dit vanzelfsprekende vertrouwen in Gcd als de zorgende Vader dreigt zijn goede plaats in ons godsdienstig leven te verliezen. Toch zou dit een (groot verlies '(zijn, omdat wij als mens nu eenmaal niet ons lot in eigen handen hebben. Wij kunnen niet alles regelen, niet alles plan nen, niet puntje-precies alles voor bereiden. Het )i<s 'vanzelfsprekend, dat de grotere kennis de mens in staat stelt zijn plan te trekken op een wijze, die vroeger ongekend was. Wij we ten dat een bliksemafleider een be tere bescherming biedt dan het St. Jans-evangelie, en dat een tandarts beter helpt dan 't bidden tot een of andere heilige.De sociale voor zieningen zijn van dien' aard, dat wij voor onze oude dag niet zozeer op de Goddelijke Voorzienigheid be hoeven te vertrouwen, als wel op ons recht van uitkering. Maar al bezitten wij grotere ze kerheden, meer kennis, toch blijft het leven geheimvol. Er blijft altijd een grote behoefte aan het vertrou wen op God, de zorgende Vader, om dat ons leven niet uitsluitend mate rieel .technisch organiseerbaar is, maar veel meer omvat. Wanneer wij het vertrouwen in God verliezen, krijgen wij de wan hoop als vaste bewoonster in ons hart. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rector Telefoon 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 9e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00, 10.15 en 11.45. Vandaag geen hoogmis, wel een gelezen H. Mis om 10.15. De kol- lekte is voor kerk en kerkenbouw. Denken we op deze kermiszondag Welwillend aan de noden van ande ren en even gul aan onze maande lijkse gift per gezin voor de kerken bouw. Vanavond geen lof. Maandag: Kerkwijding van O.L. Vrouw ter Sneeuw. Dinsdag: Feest van de Gedaante verandering van de Heer. GEEN lof. Woensdag: H. Cajetanus, belijder. Donderdag: H. Pastoor van Ars, Joannes Vianey. belijder. Vrijdag: Vigilie van de H. Lau- rentius. 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: H. Laurentius, marte laar. 8.30 gezinsmis tot intentie van de aanwezige gezinnen. Van 38 ge legenheid om het Sacrament der Biecht te ontvangen. Grote Processie We willen onze parochianen vrien delijk en dringend aansporen deel te nemen aan de processie door de hele kom van Venray. Wil zo goed zijn te vlaggen en een passende ver siering in uw huis aan te brengen. Misintenties Zondag: 6.30 Herman Strijbos; 7.45 overl. ouders Janssen-Maurus; 9 uur overl. fam. Pouwels-Minten; 10.15 Pierre. Vollebergh. Maandag: 7 uur Eva Wilhelmina Rojer; 7.45 t.e.v. St. Gerardus; 8.30 t.e.v. de H. Geest. Dinsdag: 7 uur Herman van Ass; 7.45 levende en overl. fam. Gou- mans; 8.30 Constans Rojer. Woensdag: 7 uur Mathilde Was- scher; 8.30 t.e.v. O.L. Vrouw van Ze- Ven Smarten. Donderdag: 7.45 overl. ouders (Z.); 8.30 uit dankbaarheid. Vrijdag: 7.45 Lamb. Kerkhoff (kerkbestuur); 8.30 Willem Drabbels. Zaterdag: 7 uur Elisabeth Peeters- Hoex en echtgen. D.O.; 7.45 overl. fam. Dechnar-Franssen; 8.30 Gezins- Dienbeurten Accolythen Zondag. 6.30 M. van Rooy en H. Janssen; 7.45 G. Jeuken, K. Jeuken, J. Rongen en G. Philipsen; 9 uur J. Evers, C. Evers, G. Verschuren en P. Philipsen; 10.15 G. v. d. Berg, B. Peters en H. Bosch; 11.45 A. Derks en H. van Gend. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 9e zondag na Pinksteren. Onder H. Missen preek en kollekte door de Rector van de Vredepeel. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 Hoogmis overl. fam. van Heijs- ter; 10 uur Parochiemis. Geen lof. Maandag: 7.30 Jean Camps (Hei de). Dinsdag: 7.30 Harry Hermans. Woensdag: 7.30 gest. gez. jrd. fam. Victor Asselberghs-Zanders. Donderdag: 7.30 Bernard van den Berg. Vrijdag: 7.30 overl. fam. Camps- Claessens. Zaterdag: 7.30 Martinus Janssen en Wilhelmina Hoex. Biechten van 6.307.30; 7.30 Marialof vooral voor de vrouwen. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 9e zondag na Pinksteren. Eerste zondag der maand. Leesmis- sen om 6.30; kindermis 7.30; 2e H. Mis 8.30; parochiehoogmis 10 uur; 3 uur aanbiddingsuur, rozenkrans en lof. Eerste kollekte is buitengewone kollekte, bijzonder aanbevolen; 2e kollekte voor 't Bisdom. Maandag: 7.30 zieledienst Jacobus èn Gerardus Nelissen. Dinsdag: 7.30 maanddienst Josef Versieyen. Woensdag: 7.30 maanddienst Hu- bertus Peeters. Donderdag: 7.30 H. Mis tot zekere intentie. Vrijdag: 7.30 leesmis; 9.30 Huwe- l;ksmis bruidspaar Nellen-Peeters. Zaterdag: 7.30 leesmis; 10 uur Hu welijksmis bruidspaar Beerkens-Bis- tervels; zaterdagavond biechtgele genheid van 57 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 9e zondag na Pinksteren. Maandel. buitengewone kollekte v. onze kerk. 7 uur H. Communie; 7.30 leesmis; 10 uur Hoogmis voor de pa rochie; 3 uur maand, aanbiddings uur. Maandag: 7.30 gez. maandd. voor Lamberdina Friesen-Friesen. i Dinsdag: 7.30 gez. H. Mis voor le vende en overl. leden van dé Boe renleenbank. Woensdag: 7.30 gez. H Mis tot int. van fam. Duykers-v. d. Ven. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Martens-Philipsen. Vrijdag: 7.30 gez. H. Mis. voor overl. fam. Reynders-Willemsen en W i llemsen-Kersten. Zaterdag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die offerden. Biechtgelegenheid van 7 8 uur; om 8 uur lof met gebeden van de Broederschap v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Misdienaars: Groep I, 1. Kerkpoetsen: Helma Duykers en Bertha Duykers. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 9e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de parochie; 9.15 hoogmis; 10.30 lees mis voor Hendrina van Ooi-Jeuken. Deze namiddag geen lof. Vandaag maandkollekte voor de kerk. De kollekte voor de bouworde heeft opgebracht 195,36. Hartelijk dank aan de milde gevers. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Wilhelmina en Jan van den Berg en overleden ouders. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Wilhel mina Swinkels. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Willemse en Catharina Geeraets. Donderdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Jacobus Goumans, echtge note Arnoldina Keijzers en dochter Johanna. Vrijdag: 7.30 leesmis voor Catha rina Beckers-Dommeck. Zaterdag: 7.30 leesmis voor Gerard Willems; van 77.30 biechtgelegen heid. Daarna lof. Accolythen: 6.45 N. Pijpers en M. Kusters; 8 uur L. Weijs en H. Claes- sens; 9.15 L. Jenniskens, P. Litjens, G. Cornelissen en A. Loonen. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 6.30 Communieuitreiken; 7 uur lees mis tot int; van fam. Janssen-Poels; 8.15 leesmis voor overl. fam. Poels- Bouten; 10 uur Hoogmis voor Petrus Pubben vwg. de fanfare St. Oda. Heden geen lof. Maandag: 7 uur gest. jgt. voor Henricus v. d. Hoogenhof; 8 uur leesmis voor Jan en Martha Gielen. Dinsdag: feest van de gedaante verandering des Heren. 7.30 Leesmis voor Henricus v. Helden; 9.30 Huwe lijksmis voor bruidspaar Litjens- Tijssen. Woensdag: 7 uur gest. jgt. voor Bertha van Dijck; 8 uur leesmis v. Lambertus van Meyel. Donderdag: 7.30 leesmis voor Wed. van Vegchel-Claessen; 9.30 Huwe lijksmis voor bruidspaar van Duu- ren-van Rijs wij ck. Vrijdag: 7 uur Hoogmis voor de parochie; 8 uur leesmis voor spe ciale intentie (Janssen-Pubben). Zaterag: Feestdag van de H. Lau rentius. 7 uur jgt. voor Martinus v. Meyel en Maria Muysers; 8 uur lsm. voor de bekering van de zondaars. Van 57 Biechtgelegenheid; 8 uur Marialof. A.s. zondag speciale maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk. De leden van de Derde Orde kun nen heden zondag 4 augustus onder de gewone vogrwaarden de Portiun- cula-aflaat verdienen. De leden van de Mariacongregatie en B.J.B. worden verzocht de huwe lijksmissen van dinsdag en donder dag bij te wonen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 7.30 Vroegmis voor de overl. van fam. Arts-Smits; 10 uur hoogmis tot bijz. intentie. Vandaag bijz. kollekte voor de nieuwe kerk; 2.30 Lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: tot bijz. int. Dinsdag: Gedaante-verandering v. O.H. Jesus Christus: tot int. van fam. Baten-Michels. Woensdag: tot int. van fam. Mar cellis-van Tilburg. Donderdag: tot int. van fam. Bloemen-van Kessel. Vrijdag: v. d. overl. van fam. Ze- gers-Jenniskens. Zaterdag: H. Laurentius tot int. van fam. Poels-Bouten (Merselo); 20 ur Lof ter ere van Maria, Konin gin van de Vrede. Biechtgelegen heid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na Lof. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor zekere intentie; 8.10 leesmis voor zekere intentie; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis, gest. jaarg. van Gerardus Vergeldt; 2 uur Lof. Maandag: 7.30 maanddienst voor Albert Verheyen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Anna Nijssen-Hutts. Woensdag: gez. jaarg. v. Gerard Deters. Donderdag: 7.30 maanddienst voor olU wmimngn ftypotfwbn financiaW&<j«*x Anna Maria Iiellegers-Cremers. Vrijdag: 7.30 leesmis uit dankbaar heid v. d. fam. van Ooi-Althuizen. Zaterdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Vergeldt-Geurts; 9.30 plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Poels-Koonings. Gele genheid om te biechten van 7-8 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 7 uur gelegenheid om te communi ceren; 7.30 leesmis voor zaliger Ge rardus Houben; 10 uur hoogmis v. d. bekende intenties. Vandaag is de maandkollekte. Vanmiddag is geen middagoefening. Maandag: leesmis voor zaliger Pierre van Deursen. Dinsdag: leesmis voor zaliger Pier re van Deursen. Woensdag: 7.45 leesmrs; 9.30 plech tige huwelijkssluiting en inzegening van het huwelijk van de bruidspa ren Martin Cleven en Anny van Osch en Fons van Gassel en Doortje Cleven. De H. Mis wordt daarna tot intentie van de bruidsparen opge dragen. Donderdag: leesmis tot int. van de fam. Geelen-Boonen. Vrijdag: leesmis voor zaliger Ge rard Smits. Zaterdag: kwart voor 8 is geen H. Mis; 9.30 plechtige huwelijkssluiting en inzegening van het huwelijk van het bruidspaar Gerrit Janssen en Martha Erben, waarna tot intentie van het bruidspaar de H. Mis wordt opgedragen. Accolythen voor a.s. zondag Gerard Koenen Willy Erben en Ben Burgers. Kerkpoetsen: Miet Geelen en Ma- riet Geerets. RECTORAAT HEIDE Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 7.30 H. Mis voor Harry Muijsers; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: J. Derikx en B. Rut ten. Misdienaars v. d. week: Piet Rongen en Martien Derikx. Maandag: 7.30 H. Mis tot bijz. int. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Wilhel mus Loonen en Elisabeth v. Heijs- ter. Woensdag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Ger- truda Poels-Voesten. Vrijdag: 7.30 H. Mis ter ere van het H. Hart en O.L. Vrouw ^an Lourdes voor geestelijk en tijdelijk welzijn. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor overl. vader Josef Besouw; 7 uur Biecht gelegenheid en Lof te 7.30. RECTORAAT SMAKT Zondag: 9e zondag na Pinksteren. 6.15 H. Mis voor Anna Maria Bie- mans-de Wit; 7.30 voor Christina Gerrits-Asselberghs10 uur plechti ge Hoogmis, tot zekere intentie, op gedragen door Pater P. Geurts. Tij dens de H. Missen is er preek en kollekte voor de missie van Pater P. Geurts. Geen lof. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd. Maandag: 6.30 voor de gelovige zielen; 7.30 v. Pastoor Asselberghs. Dinsdag: Gedaanteverandering des Heren. 6.30 H. Mis voor Joh. Hub. van de Winkel; 7.30 voor zegen in gezin. Woensdag: 6.30 voor 'n zieke moe der; 7.30 t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 6.30 t.e.v. het H. Sa crament; 7.30 voor fam. Kersten- Geurts. Vrijdag: 6.30 uit dankbaarheid; 7.30 voor W. van Laarhoven.' Zaterdag: Feest van de H. Lau rentius. 6.30 H. Mis voor Pastoor Bovers; 7.30 H. Mis voor J. E. van de Bogaard. Van 55.30 gelegenheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. Deze foto maakte Gerard Kruijsen van de grandioze verlich ting bij Prinsenhof, welke zaak tijdens de Venrayse kermisdagen 10 jaar bestaat. (Adv.) Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY

Peel en Maas | 1963 | | pagina 8