Bekendmaking Ingezonden Waar blijft het bruidspaar? Burgerlijke Stand NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. L. COENEN Henseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. M. JANS Overloon Telefoon 04788-262 GROENE KRUIS Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN van zaterdag 12 uur tot zondag nacht 2 uur. Vroedvrouw Kruijsen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray. Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 Kermis-woensdag houden vroed vrouw Kruijsen-Meesters en vroed vrouw Stevens-Heinen géén spreek uur. HERVORMDE GEMEENTE De dienst in de Ned. Herv. Kerk te Blitterswijck begint zondag om 10.30 uur. Voorganger is Dhr. van Gaaien uit Nijmegen. BEKENDMAKING De burgemeester der gemeente Venray brengt ter openbare kennis, dat het besluit van de raad dier ge meente van 30 juli 1963, no. 727, strekkende tot onteigening in het belang van de volkshuisvesting en ter verkrijging van de beschikking over een perceel en een perceels gedeelte, begrepen in het bij raads besluit van 27 december 1960, no. 1188, vastgestelde uitbreidingsplan in onderdelen voor het kerkdorp Castenray, goedgekeurd door Gede puteerde Staten van Limburg bij hun besluit van 16 december 1961, le afdeling no. B. 2671, overeenkom stig de bij eerstgenoemd besluit be horende en als zodanig gewaar merkte grondtekening en de daarbij behorende en gewaarmerkte staat, vermeldende alle kadastrale gege vens, van 5 augustus 1963 af gedu rende 21 dagen voor eenieder ter in zage is neergelegd op de gemeente secretarie, afdeling I. Venray, 31 juli 1963. De burgemeester van Venray, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS. geen spreekuur Vanaf 1 augustus t.m. 17 augustus is de wethouder van Sociale Zaken niet bereikbaar en houdt geen spreekuur. weekmarkt In verband met de kermis zal de markt a.s .maandag gehouden wor den in de Prins Bemhardstraat. Opdat men bij de burger lijke huwelijksvoltrekking niet met schrijfmachines e.d. aan moet komen dragen, die de plechtige sfeer met hun nuch terheid zouden verstoren, worden de benodigde akten van te voren reeds klaar ge maakt. Dat deze overigens heel gewone maatregel wel eens complicaties kan veroor zaken bleek j.l. maandag op ons stadhuis. Daar was name lijk de betrokken ambtenaar een bruidspaar wachtende, waarvan de akten, zoals te doen gebruikelijk reeds zover klaar gemaakt waren, dat al leen nog de handtekeningen nog op plechtige wijze gezet behoefden te wordenAlle overige dingen waren reeds ingevuld, alsmede de datum. Wat er ook kwam. het bruidspaar niet. De bruid deed haar werk in Venray, de brui degom het zijne in Rotterdam, beiden in de mening dat ze enkele dagen later eerst voor deze plechtigheid naar „bo ven" zouden moeten. Dan zou den niet alleen nieuwe akten moeten worden opgemaakt, maar ook de reeds ingevulde moeten worden vernietigd. En alleen al dié laatste procedure zou weer een hele berg pape rassen noodzakelijk maken. Daarom spoorde de ambtenaar allereerst de bruid op, die afgezien van het misverstand over de datum direct haar medewerking toezegde om als nog dezelfde dag het huwelijk te laten doorgaan. Een andere kwestie was het echter de bruidegom op te sporen op zijn werk in Rotterdam. Maar ook dat gelukte. Het was wel ver na slui tingstijd van het stadhuis dat de plechtigheid doorging, want de bruidegom moest nog hals- over-kop van Rotterdam ko men ,maar op de datum, die op de akten ingevuld was, kon de huwelijksvoltrekking door gaan. Zo had alles zijn gerech te loop, alleen was het bruids paar twee dagen eerder man en vrouw, maar dat namen ze graag op de koop toe Burgemeester en Wethouders van Venray, overwegende, dat met het oog op de te verwachten grote drukte tij dens de jaarlijkse kermis, alsmede in verband met de aanwezigheid van diverse kermisinrichtingen op de Grote Markt en het Hensenius- plein en de verkeershinder bij het opbouwen en afbreken daarvan, in het belang van de veiligheid van het verkeer dringend gewenst is en kele tijdelijke verkeersmaatregelen te treffen; gelet op artikel 6 van het Wegen verkeersreglement Besluiten: 1. voor het tijdvak van donderdag 1 t.m. vrijdag 9 augustus 1963, of zoveel korter of langer als de omstandigheden vereisen: a. gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee: 1. de Schoolstraat, voor wat betreft het gedeelte tussen de Jan Hensenstraat en 't Henseniusplein; en 2. het Henseniusplein; b. vast te stellen een verbod wachten voor beide zijden van de Merseloseweg, voor wat betreft het gedeelte tussen de Kempweg en de Jan Hensen straat; 2. voor het tijdvak van zondag 4 augustus t.m. woensdag 7 augus tus 1963, dagelijks van 16 tot 24 uur, of zoveel korter of langer als de omstandigheden vereisen, gesloten te verklaren voor het verkeer met alle voertuigen, rij en trekdieren en vee: 1. de Hofstraat, voor wat betreft het gedeelte tussen de Julia nasingel en de Grote Markt 2. de Poststraat; 3. de Patersstraat; 4. de Henseniusstraat; 5. de Langstraat, voor wat be treft het gedeelte tussen de Paterslaan en de Hensenius straat; 6. de Grotestraat; 7. het Schoutenstraatje. Venray, 29 juli 1963. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. H. P. L. VORST, secretaris. geslaagd Rietje v. d. Berg van de Kempweg slaagde te Helmond voor 't diploma Mulo en 't Middenstandsdiploma. Voor het examen moderne be drijfsadministratie, slaagde te Roer mond, de heer Wim Jeuken uit Ven ray. jong nederland afd. oostrum Zaterdag 3 augustus zal Jong Nederland van Oostrum weer haar jaarlijks zomerkamp gaan houden. Dit jaar zullen zij een week lang hun tenten opslaan in Sweykhuizen. 25 tot 30 jongens zullen aan dit zomerkamp deelnemen. Er worden vanuit Sweykhuizen dagtochten en èxcursies gemaakt naar verschillen de plaatsen in de omgeving. De te rugtocht wordt dan weer aanvaardt op 10 augustus. KRUISSTRAAT Als oud-Venrayer zal ik, zo lang ik daartoe de gelegenheid heb, ieder jaar naar Venray komen. En me ieder jaar opnieuw verheugen over de uitbreidingen van mijn geboorte plaats, die een werkelijk grootse groei kent. Misschien valt het mij daarom ieder jaar ook weer des te meer op dat naarmate andere stra ten en zelfs landbouwwegen opge knapt, verbreed, vergroot en van trottoir voorzien worden, de oude Kruisstraat, een der oudste straten van Venray het nog altijd zonder trottoirs moet doen. Ieder huis heeft al of niet daar zijn eigen stoepje, dat dan ook al dan niet eens wordt opgelapt met wat cement of stenen, zodat het aanblik er niet fraaier op wordt. Moet dit nu zo blijven? G. Kessels HUIZENNOOD Uw mededeling over de te ver wachten rijksgoedkeuring voor de bouw van het cultureel centrum in december a.s heeft mij de noodwo ningen op de Maesterskoel in her innering gebracht, die ter ere van dit feit al twee jaren geleden zijn afgebroken. De huur van deze wo ningen had wellicht een kleine com pensatie gebracht voor de ongetwij feld heel wat hogere kosten waar voor het stichtingsbestuur nu komt te staan. Gedane zaken nemen geen keer, maar wel mag de vraag ge steld worden waarom het nodig is dat in de Grotestraat sinds jaar en dag twee woningen leeg liggen en leeg blijven liggen. Is dat om de prijzen omhoog te jagen of om ae woningnood groter te maken. Hetzelfde vraag ik me af van de leegstaande gemeentewoning op het Vlakwater, die deze zomer nog dik geld zou hebben opgebracht als va kantiehuisje, waarvoor zich verschil lende liefhebbers in en buiten Ven ray opgaven? H. S. Antwoord Redaktie: Het heeft inderdaad weinig zin terug te komen op de afgebroken noodwoningen langs de Schoolstraat. Dat „hogerhand" dit toeliet bewijst dat ze er zelf van overtuigd was bin nen afzienbare tijd de rijksgoedkeu ringen te zullen uitgeven. Dat dit na derhand niet zo gelopen is, als men eerst verwachtte, toont al aan, dat alle voortvarendheid niet altijd be loond wordt. Het enige wat men er nu van zeggen kan, is dat ze in elk geval niet te laat zijn afgebroken. Wat de woningen in de Grote straat betreft, kan steller weten dat het pand Hanraets aangekocht is door de gemeente met het vooruit zicht dat als de stedebouwkundige in deze straat een extra doorgang zou projecteren men tenminste de be treffende woning in eigendom heeft. Niemand weet of betreffende plan nen lang of kort uit zullen blijven, maar het heeft weinig zin mensen deze woning toe te wijzen, als men' niet weet of ze er wel gedurende' langere tijd in kunnen blijven. Dat zelfde geldt ook voor de woning Es- ser, zij het dan dat hier niets aani veranderd mag worden, ook alweer door het nieuwe komplan. Wat de noodwoning op het Vlak water betreft ,tot heden is er niets bekend van liefhebbers om dit noodgeval als vakantiehuis te ge bruiken. Wellicht dat zij daartoe nog de kans krijflènmaar of ze die wel aan moeten grijpen, durven we niet adviseren. 1881,26 De kollekte van de gezamenlijke Militaire Fondsen, die onlangs in Venray zijn gehouden met medewer king van de Limburgse Jagers heeft in Venray de lieve som opgebracht van 1881,26. Het gemeentebestuur ontving een dankschrijven van dé stichting voor dit grootse resultaat. hoog bezoek Op 28 augustus a.s. zullen - wordt gemeld - de vice-president van de Bezirkstag Nieder Beieren, Dr. Hartl, de Bezirkrat Schenk, de Jugendrefgfrent Dr. Jung, alsmede leden van de Oberverwaltungsrat van de Deutsche Kriegsgraberfür- sorge een bezoek brengen aan het Duitse Kerkhof in Ysselsteyn. Zij zullen daarbij tevens de werkzaam heden inspecteren verricht door de difitse jongleren, die hier 'in hun vacantie - in het kader van de actie 'Verbroedering over de graven heen' - werkzaamheden verrichten aanval door hond Woensdag werd in Holthees de 5- jarige kleine v. d. H. uit Venray, die daar op vakantie was, door een hond aangevallen. De hond, die vast lag, brak los en stortte zich op de kleine die hij aan 't hoofd zodanig verwondde, dat hij naar het ziekenhuis moest wor den overgebracht. ongelukken Op de Midden Peelweghoekt Beekweg sloeg de wagen van de arts' L. over de kop toen deze slipte. De wagen werd zwaar beschadigd, de inzittenden kwamen met de schrik vrij. w.s.v. venray's glorie De leden worden er op attent ge maakt dat de bijeenkomst voor de, processie om 10.30 uur is in de St. Odastraat. hond met koffieneus De Duitse douane aan de Keulse Barrière bij Venlo heeft een kleine bruine Cocker-Spaniel in dienst die. voortreffelijk meewerkt bij het op sporen van (koffie)smokkelaars. Het hondje loopt aan een lijn mee met de douanier. Deze vraagt langs zijn neus weg of er iets aan te geven is. De hond begint echter na een rukje aan de lijn te blaffen wanneer er iemand op een ontkennend ant woord toch koffie bij zich heeft, mits dat inderdaad zo is. De hond heeft een scherpe neus voor koffie en wordt vaak ook in gezet aan de doorlaatpost in Tege- len. Er is al menigeen „op de kof fie" gekomen door het z.g. argeloos meegevoerde hondje De Duitse douane weigert nadere inlichtingen te geven omtrent het hondje, speciaal ten aanzien van de opleiding van het „koffiehondje". ongeluk op huwelijksreis Een Nederlands echtpaar op hu welijksreis is woensdagmiddag op 't kruispunt van Kinrooy, anderhalve kilometer over de Belgische grens bij Weert, het slachtoffer geworden van een verkeersongeluk. De man, een 24-jarige Rotterdam mer, is later in het ziekenhuis te Maaseik overleden. Zijn 24-jarige echtgenote is zwaar gewond in dit ziekenhuis opgenomen. Het echtpaar maakte de reis per bromfiets. Op de voorrangskruising werd de bromfiets door een vracht wagen gegrepen en enkele meters meegesleurd. brand Zaterdag werd Venrays Brand weer gealarmeerd voor een schoor steenbrandje dat men vrij spoedig onder de knie had. Zondag was er loos alarm voor een bosbrand bij 't ziekenhuis, maar hier bleek men houtafval onder controle op te sto ken dat vrijgekomen was bij de ruiming voor de nieuwe bouwwer ken aldaar. mond- en klauwzeer De directeur van de Veeartsenij- kundige Dienst: gelet op de beschik king van de Minister van Landbouw en Visserij van 8 oktober 1962, no. J 2439 (Stcrt. 197); besluit: 1. Als gebied, waarbinnen het ver voer van herkauwende dieren en varkens verboden is, wordt aange wezen: een gebied, gelegen in de gemeenten: Venray, Horst, Meerlo, Wanssum; en begrensd door: Scha- dijkerweg, Kempweg, Gortmolen straat, Lindw., Venrayseweg, Witte- brugweg, Gastendonckstraat Heren- boschweg, Spoorlijn Venlo-Nijmegen overstekend naar Schietbaanweg, Schietbaanweg, Swolgenseweg, Swolgensesintelweg, Keuterstraat, Gunseweg, Megelsomseweg, Roij Erdweg tot aan de waterloop Wol- terskamp, de waterloop Wolters- kamp volgend tot aan de Maas. Daarna de Maas volgend in noorde lijke richting tot an de Prov. grens BrabantLimburg. De Prov. grens volgend in westelijke richting tot aan de gemeente grens Wanssum Maashees. De gemeente grens vol gend tot aan de Willibrorduskapel. Daarna de Willibrorduskapelstraat, Boschweg, Bergweg, Rosmolenstraat, Schietweg ,Rosmolenweg, Smakter- veldweg ,Boschuizerweg, Landweert weg, Oostsingel ,Zuidsihgel,' Kwezel pad, Kruisstraat, Engesteeg, Stéegse- peelweg, Weg op de Schei, Volense- ivg, Houbenweg, Veulenseweg, Ver lengde Drabbestraat, Veulensewa- terweg, Nieuwe Oosterdijk, Schadij- kerweg. bromfietsnozems komen in de cel Het gemeentebestuur van Horst zal krasse maatregelen gaan nemen tegen de overlast van hinderlijk bromfietsgebruik en tegen drank misbruik van jeugdige personen. In zijn vergadering stelde de vroed schap een wijziging van de Alge mene Politieverordening vast, inhou dende dat het is verboden om op een motorrijtuig op twee wielen en bromfietsen in de bebouwde kom op de openbare weg samen te scholen, zonder aanwijsbaar redelijk doel heen en weer te rijden of zich an derszins onordelijk of hinderlijk te gedragen. Met betrekking hierop zei de burgemeester dat het in verband met het gebrek aan toezichthoudend personeel wel moeilijk zal zijn om voor 100 procent succes te hebben. Verder deelde de raadsvoorzitter mede, dat het in de bedoeling ligt om in samenwerking met Jeugdraad en de geestelijkheid over te gaan tot aanschaf van legitimatiebewijzen voor danszalen, opdat hierdoor voor komen wordt, dat te jeugdige perso nen de danszaal betreden. in de week van 25 t.m. 31 juli 1963 GEBOREN: Dupont, Martinus Th. M., v. Broek- huizenstraat 51. Arts, Johannes M., Klein Oirlo 25. Hanen, Rudolf G. H., St. Odastr. 11. van Aarssen, Johanna L. W., Lin- denstraat 13. Hoex, Leonardus P. Wester Thien- weg 11. Goemans, Marcel J. M., Overloon. Wilmsen, Peter W. M., Merselose weg 29. Nellen, Peter S. M., Heidseweg 29. Vermeulen, Johanna P. A., Zuidsin gel 143. Vermeulen, Maria W., Smakterw. 42. Pijpers, Johanna M. M., van Broek- huizenstraat 43. Cremers, Ludovic, W., Paterslaan 2. ONDERTROUWD: van Waaijenburg, Theodorus G. M. J., 24 jr., chef boekhouder te Ven ray, Hoofdstraat 32 en Maes, Hen- drina J. M., 29 jr., z.b. te Venray, Klein Oirlo 21. Cremers, Hendricus M. C., 25 jr., kleermaker te Vierlingsbeek en v. Bergen, Mathilda M. Th., 27 jr., te Venray, Langstraat 59. van Bree, Henricus G. J., 23 jr., pluimveeverzorger te Boxmeer en Op Heij, Johanna H. G., 22 jr., z.b. te Venray, Hogeweg 12. Hendriks, Hendrikus J. L., 24 jr., plaatwerker te Venray, Haag 23 en Noijen, Lamberdina A. M., 23 jr., z.b. te Venray, Haag 19. Hendrickx, Thomas G. J. H., 30 jr., dierenarts te Echt, Berkelaarse- weg 29 en Vercauteren, Johanna J. A. M., 27 jr., te Venray, Grote straat 11. GETROUWD: Sulsters, Adrianus A. N., 34 jr., tex- tieltechnicus te Tilburg en Min, Triintje M. C., 26 jr., kleuterleid ster te Venray. Nellen, Alphonsus A. M., 32 jr., ver pleger en Peeters, Wilhelmina P., 27 jr., beiden te Venray. Kronenberg, Theodor F. M., 30 jr., broodbakker en Rutten, Petronella G. M., 27 jr., beiden te Venray. Arts, Johannes H. M., 26 jr., lasser en Sanders, Catharina H. H. 27 jr. kantoorbediende, beiden te Ven ray. Swinkels, Petrus G., chauffeur, 39 jr. te Eindhoven en Odenhoven, Ger- truda G. J., 30 jr. te Venray. Willems, Johannes M., 19 jr., chauf feur en Huisman, Petronella J. M. 18 jr., naaister, beiden te Venray. van Gassel, Alphonsus H. P., 23 jr., broodbakker en eleven, Theodora J. F., 22 jr., beiden te Venray. Cleven, Martinus Th. J., 26 jr., land bouwer en van Osch, Johanna M., 24 jr., beiden te Venray. Wegens vaeantie gesloten van 5 t.m. 11 augustus Peelers' Zelfbediening Past. Ruttenstraat 14 Rijwiel- Bromfietshandel GESLOTE van 5 t.m. 11 aug. fotostudio gerard kruijsel zoekt voor winkel en andere afwisselen de werkzaamheden net accuraat meisje Grotestraat 3 tel. 1212 winkelbediende gevraagd voor toonzaal in staat zijnde ook lichte administratie te verzor gen. Spoed gewenst. rob van haaren venray Schoolstraat 29 telefoon 1334

Peel en Maas | 1963 | | pagina 4