Kerkelijke Diensten i<r Diploma uitreiking van 28 juli tot en met 3 aug. R I A E N S-ROYERS S.V.V. NIEUWS R.K. HUISHOUDSCHOOL „MARIANUM" VENRAY Afgelopen vrijdag vond op de R.K. Huishoudschool „Marianum" te Ven- ray de jaarlijkse diploma-uitreiking plaats. Nadat 's morgens, tot besluit van het schooljaar, een H. Mis tot veler intentie was opgedragen, volgde daarna het meer feestelijke gedeelte, dat o.a. werd bijgewoond door de H.E.H. Deken A. Loonen, voorzitter van het schoolbestuur, de weled. gel. heer Ir. Droesen uit Roermond en de Commissie van Beheer. Na een kort woord van welkom, door de directie gesproken, werd overgegaan tot het uitreiken van de diploma's aan de geslaagden van de Vormingsklas, de Naaiklas .de Kin derverzorgsters ,de Assistentenklas sen en de eindklas van de Primaire- opleiding. De Heer Deken en Dr. Ir. Droesen gaven de geslaagden hun goede wensen mee voor de toekomst en stimulei'ende woorden voor eventue le verdere ontwikkeling en vorming. Speciale woorden van dank en af scheid werden nog gesproken tot verschillende leerkrachten, die we gens benoeming elders de school gaan verlaten. Ook de leerlingen van de diverse klassen lieten zich hierbij niet onbetuigd. Met een flimvoorstelling werd de ze feestdag voor de leerlingen be sloten. Geslaagd voor de Vormingsklas: Uit Venray de dames Fieke Jans sen, Marjo Janssen, Annie Jeuken en Mapella Knapen; uit Horst: Mar- ga Bouten, José Jacobs, Elly Tacken. Miep Arts, Ysselsteyn; Nelly Jans sen, Heide; Josephien Raedts Oos trum Kinderverzorgster: Examen Centrale Raad voor Kin deruitzending, slaagden de volgende dames: Marjan de Bot, Boxmeer, Herma Geurts, Vierlingsbeek; Jean ne Janssen, Venray; Nellie Peeters, Beugen, Margriet Slangen, Venray; Wilhelmien Vermeltfoort en Max*iet Claessens, Venray. Schoolexamen Kinderverzorgster: Tilly Kroh, Nelly Smits. Assis tentenopleiding Hannie Ariëns, Tiny Custers, Elly Loonen, Marie-José Reynders, Nelly Verkoeyen, Marijke v. d. Vorle, Lau- ke Knapen, Ruth Smits, Trudie Ste vens, allen uit Venray; Willy Bete- rams, Jacqueline Deenen en Wilmie Poels, Wanssum; Tiny Klaus, Over- loon; Fx*ancien Bos, Christien Bren- tjes, Ans Verstraelen, Maashees; Gerry Claessens, Blossy Leyendek- kers, Nelly Slangen Leunen; Nelly Kleuskens, Oostrum; Carolien Emonts en Carolien v. Houdt, Cas- tenray; Cobie Claessens, Ysselsteyn. Naaiklas: Anny Arts, Merselo; Gonny Ax'ts, Merselo; Nelly Heidens, Oostrum; RiekHeldens, Castenray; Betsie Janssen, Paula Janssen, Toos Jans sen, Tiny Poels, Tx-uus Rutten, allen Heide; Anny van Osch, Merselo; Ans Versteegen, Oirlo; Diny Vullings, Castenray. Primaire-opleiding: Toos Arts, Ineke Bertrams, Gine ke de Bruyn, Annemieke de Bruyn, Wilma Claessens, Hennie Claessens, Hennie Cremers, Gerrie Dirckx, Wil ly Janssen .Annemie Koning, Gonny de Lauw, Diny Roodbeen, Jeanne Scholtz, Netty Theeuwen, José Trois- fontaine, Truus Verstappen, Tiny Voesten Maria Bisschops, Anny d. Broek, Henriette Custers, Mariet- je van Cuyck, Truus v. d. Emden. Tiny Goumans, Sisca Hendriks, Mientje Janssen, Gerry Janssen, Willy Janssen, Henriet v. Rooy; Hermie Thuyls, Gerry Truyen, Ria Verstraelen, Marietje Voermans, Marietje Willems, Janni van Eyck, Gerry Beerkens, Fientje Bonants, Hennie Coppus ,Joke van Dijk, Ag gie van G-och, Annemie Imming, Maria Joosten, Anny Siebers, Elly Theuvenet, Ineke v. d. Vorle, allen uit Venray; Truusje v. d. Berg, Joke Custers .Mientje Houwen, Leonie Renkens, Riki Thielen, Tiny Ver rijdt, Mia Rongen, allen uit Oostrum. Rieky a. d. Brug, Mia Vennekens, Geysteren; Nelly Achten, Tiny Clas sens, Annie Dix-ckx .Stientje Duyf, Rieky Steeghs, Nellie Steeghs, Jean ne Verstappen, Elly Versteegen, Ans Zanders, allen uit Oirlo; Mia Cus ters, Annie Goumans, Maria Jennis- kens, Klazien Koerten, Gonnie Lit- jens, Mia van Meyel, Wies Smits, Nelly Swinkels, Beata Thuyls, José Timmermans, Corrie van Veghel en Jeanne Geerets, Leunen; Narda Dinghs, Marie-Louise Duykers, Toos Jacobs, Truus Swinkels, Castenray Hennie van Cuyck, Nellie Emonts, Dina van Hoof, Leida van den Hoo- genhof, Gonny Hendrix, Maria Janssen .Mientje Zegers, Merselo; Koos Peeters, Thea Pouwels, Nellie Verheyen, Ysselsteyn; Wilma Laar akkers. Well. Avondcursus: Mia Arts, Merselo; Annie Claes sens, Dien Claessens, Yselsteyn; Nel lie Gerrit, Smakt; Riek Geurts, Veulen; Jo Lïnders, Oostrum; Maria Peeters, Venray; Mia Slangen, Veu len; Truus v. Veghel, Leunen; Mien Verheyen, Truus Verheyen, Yssel steyn; Anny Weys, Oostrum; Mien van Rijswijck, Veulen; Fien Willem- se, Ysselsteyn; Thea van Mill, Over- loon. GESLAAGD Aan de Hogere Zeevaartschool „De Ruyter" te Vlissingen, slaagde voor scheepswerktuigkunde B.M. de heer H. J. C. Peeters uit Venray. Aan de HTS te Venlo slaagden voor het diploma werktuigbouw de herën H. Jenniskens en A. Kuenen uit Leunen en S. Drabbels, Venray. Te Nijmegen slaagde voor het mulo-diploma de jongedame Mariet te Koppers uit Venray. PAROCHIEKERK VENRAY Priester v. d. week: Kapelaan Bors Bevrijdingsweg 12 Tel. 1510 Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 6.30 Antoon Laurensse; 7.30 overl. ouders Maessen-Swaghoven; 8.30 Peter J. Beerkens, echtgen. en fam.; 9.30 hoogmis voor de parochie; 11 u. overl. ouders Linders-Poels en zoon Wim; 6 uur avondmis Josephine Theeuwen-Janssen. Maandag: 6.45 Elis. Janssen-van Diepen; 7.30 Wilh. Swaghofen en overl. kinderen; 8.15 Martinus H. G. Poels, gest. hoogmis. Dinsdag: 6.45 H. Ebberink; 7.30 Marinus van Es en kleinzoon Mari- nus van Es; 8.15 Carolina Janssen-de Bruin. Woensdag: 6.45 José Kremer-Vul lings; 7.30 Antoon Poels en echtge note; 8.15 Dr. Bloemen. Donderdag: 6.45 Th. Pouwels; 7.30 Cath. Backus-Jeuken; 8.15 jaargetij de J. Stoot en echtgen.; 9 uur 25- jarig huwelijk Hendriks-Ariëns. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 6.30 Helena Hanraets; 7 uur zekex'e intenie R.; 7.45 H. Hart-hoog- mis (A. v. R.); 8 uur avondmis mevr. Halmans-Theelen; 9 u. plechtig hu welijk Dechnar-Franssen. Zaterdag: 6.45 Elis. Janssen-van Diepen; 7.30 overl. fam. Broers-van Dijk; 8.15 mevr. Broers-van Dijk (buurtver. St. Jozef); 9 uur plechtig huwelijk Pon jee-Willems. Heden, zondag, na alle missen kerkdeurkollekte voor het priester studiefonds. A.s. zondag 4 augustus, kermis zondag trekt de grote processie. De missen zijn dan om 6.15, 7.00, 8.00 en 9 uur. Om 10 uur hoogmis, waar na processie. Heden, zondag 28 juli preekt on der alle missen de weleerwaarde pa ter Piet Geurts van de Smakt ten bate van zijn missie in Zuid-Ameri- ka. gen, J. Evers en C. Evers; 7.45 G. Philipsen, G. Verschuren, P. Phili§- sen en G. v. d. Berg; 9 uur B. Pe ters ,H. Bosch ,A. Derks en H. van Gend; 11.45 G. Jeuken, J. Meesters, M. van Rooy en H. Janssen. Willen de accolythen als zij qp vakantie gaan even bij de portier Ik laten weten, wanneer en hoe zij weggaan. ng RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Primald Tel. 1973 b.g.g. 1502 Zondag: 8e zondag na Pinksteren. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De Hoogmis om 10.15. Kollekte (2 1) voor kerk en gezinszorg. 7 uur lof met overweging. Maandag: H. Martha, Maagd. Dinsdag: Mis van de 8e zondag na Pinksteren. 9.30 plechtige Huwelijks sluiting en H. Mis voor het bruids paar Venrxeulen-Timmermans; 7.30 lof met gebeden. Woensdag: H. Ignatius, Belijdex\ Donderdag: H. Alphonsus de Li- goris, bisschop en belijder. Van 58 gelegenheid om het Sacrament van de Biecht te ontvangen .voor eerste vrijdag. Vrijdag: Portiuncula en le vrijdag. 9 uur plechtige huwelijkssluiting en H. Mis voor het bruidspaar Vermeu- len-Philipsen; 7.30 lof met gebeden. Zaterdag: Mis van Maria op zater dagen. 8.30 gezinsmis; 9 uur gelezen H. Mis bij een 25-jarig huwelijks feest; 9.30 plechtige huwelijkssluiting en H. Mis voor het bruidspaar Wiertz-v. d. Heuvel. Van 38 gele genheid om 't Sacrament der Biecht te ontvangen. Kinder-vakantiewerk Maandag 29 juli, woensdag 31 juli, donderdag 1 augustus en vrijdag augustus is er geen Mis om 8.: maar wel om 9 uur. Dit vanwege het Kinder-vakantiewerk. Mis van 6.15 uur Van 29 juli t.m. 17 augustus valt de H. Mis van 6.15 's morgens uit, wel wox-dt om 6.30 de H. Communie uitgereikt. Portiuncula-aflaat Van donderdagmiddag tot vrijdag avond kan men de Portiuncula af laat verdienen. Voorwaarden: Biecht en H. Communie en bij elk kerkbe zoek 6 x Onze Vader en Weesge groet en Eer aan de Vader bidden. Toepasselijk op de gelovige zielen in het Vagevuur. Pater Geurts Vraagt me U hartelijk te danken. Hij kreeg van U f 750,voor zijn Missie. Misintenties Zondag: 6.30 Piet Hermans (Vel- tum); 7.45 Hendrina Franssen-van Gei*ven, besteld door vrijwillige Brandweer; 9 uur Noud van Lin en Martien Janssen; 10.15 Joannes Derksen Elisabeth van Helden en overl. kinderen; 11.45 Henricus Koe nen en Johanna Janssen. Maandag: 7 uur overl. fam. van Aarssen; 7.45 uit dankbaarheid (A.); 9 uur Antoinette Rammelmans-El- sevier. Dinsdag: 7 uur Selida Virginia Ro- jer; 7.45 voor levende en overl. fam. Goumans; 8.30 t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid; 9.30 plechtige huwe lijksmis. Woensdag: 7 uur zekere intentie; 7.45 Lamb. Kerkhoff (buren); 9 uur Marinus van Es. Donderdag: 7 uur Elisabeth Pee ters-Hoex en echtgen.; 7.45 Gerard Camps; 9 uur Lambertus de Lauw. Vrijdag: 7 uur Peter Thielen en zoontje Aloysius; 7.45 Pieter Jan v. d. Munckhof; 9 uur plechtige huwe lijksmis. Zaterdag: 7 uur genezing van een zieke; 7.45 Lamb. Kerkhoff (kerk bestuur); 8.30 Gezinsmis; 9 uur pl. huwelijksmis. Dienbeurten Accolythen Zondag: 6.30 K. Jeuken, J. Ron- PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Mis tot zekere intentie; 8.30 Parochiemis; 10 uur Hoogmis, overl. fam. Keijsers-Vermeulen; 3 uur Lof. Maandag: 7.30 overl. fam. v. d. Bex'g-Schaminée. Dinsdag: 7.30 gez. maanddienst Ida Philipsen-Keij sers Woensdag: 7.30 Leonax'd Maas. Donderdag: 7.30 gez. mnd. Wilhel- mina Reijnders-Coenen. Vrijdag: eerste vrijdag. 7 uur H. Communie. 7.30 gez. mnd. Martinus Reijnders; 8 uur avondmis gez, jrd. Antoon Tacken. Zaterdag: eerete zaterdag. 7.30 gest. gez. jrd. overl. fam. van En- ckevort-Deenen. Biechten van 6.30- 7.30; 7.30 Marialof. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 8e zondag na Pinksteren. Leesmissen 6.30; kindermis 7.30; 2e H. Mis 8.30; Parochiehoogmis 10 u. Rozenkrans en Lof om 3 uur. Eer ste kollekte voor de kerk; 2e Bis dom. Maandag: 7.30 H. Mis voor Ber- nardina de Ponti vanwege het Ixef- dewerk voor O.L. Vrouw van Lour- des. Dinsdag: 7.30 jaardienst overl. fam. Custers-Keurtjens. Woensdag: 7.30 H. Mis ter ere van de H. Machutus tot zekere intentie. Donderdag: 7.30 H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Banneux; 's avonds biechthoren van 57 uur. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je sus. 7 uur H. Communie; 7.30 H. Mis t.e.v. het H. Hart van Jesus stich ting Baeten-Jeurissen. Na de H. Mis uitstelling acte van toewijding. Tan tum ergo en zegen; 's avonds om uur avondmis voor de H. Familie en gezinsmis. Zaterdag: 7.30 H. Mis voor een overledene V; zaterdagavond biecht horen van 57 uur. A.s. zondag le zondag der maand, buitengewone kollekte die bijzonder wordt aanbevolen. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7 uur H. Communie; 7.30 leesmis v. Antoon Roelofs; 10 uur hoogmis v. d. Parochie; 3 uur Lof met rozen hoedje. Maandag: 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Seykens-Collin.. Dinsdag: 7.30 gez. H, Mis v. Ger- truda Hendrix en Wilhelmina Voer mans. Woensdag: 7.30 gez. maanddienst voor Jacob Wismans. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor Piet Philipsen. Biechtgelegenheid 78 uur. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het Goddelijk Hart. 6.30 gest. leesmis voor Fr. Bingen 7.30 gest. hoogmis ter ere van het H. Hart met oefening van eerherstel en zegen met 't Allerheiligste. Zaterdag: eerste zaterdag, toege wijd aan het Onbevlekte Hart van Maria. Priesterzaterdag. 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die daarvoor offerden. Biechtgelegenheid van 78 uur om 8 uur Lof en Rozenhoedje. Kex'kpoetsen: Mia Swinkels Riky Gooren. Misdienaars: Groep II, 3. A.s. zondag le zondag, extra kol lekte voor onze kerk. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 8e zondag na Pinksteren. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor Mevr. J. O. B. Croqué; 9.15 hoogmis voor de parochie; 10.30 leesmis voor de overleden fam. van het bruids paar Klaassen-Martens. Geen lof.L Maandag: 7.30 gezongen jaargetij de voor Louis Weijs. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Jozef Loenen. Woensdag: 7.30 gesticht jaargetij de voor Peter Joh. Arts en echtge note Maria Poels. Donderdag: 7.30 leesmis voor Ge rard Willemse v.w. de buurt. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. Om 7 uur gezongen dienst ter ere van het H. Hart van Jezus voor hen die offeren; 8 uur leesmis voor een zieke. Zaterdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Henricus Loenen, biechtgele genheid van 45 en van 77.30, daarna lof. A.s. zondag maandkollekte voor de kerk. Kerkpoetsen: Anny Loenen en Mia Emonts. Accolythen: 6.45 N. Pijpers en M. Kusters; 8 uur G. Martens en H. Claessens; 9.15 L. Weijs en J. van Ooi, L. Jenniskens, P. Litjens; 10,30 J. Jenniskens en A. Loonen. Vandaag: preek en kollekte voor de bouworde. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 6.30 leesmis voor zekere intentie; 8.10 leesmis voor de overl. fam Smits-Claessens; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor zekere intentie; uur lof. Maandag: 7.30 leesmis voor int. van de fam. Swinkels-Claessens; zij altaar leesmis voor de overl. fam. Bovée-Cuypex's. Dinsdag: 7.30 leesmis voor Thomas Michels; zijaltaar leesmis voor de overl. fam. Janssen-Smeets. Woensdag: 7.30 leesmis voor de overl. fam. Geurts-van Dijck. Donderdag: 7.30 leesmis voor Hen- drikus van de Ven. Vrijdag: eerste vrijdag. 7.30 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart voor int. van de fam. Philipsen-van Neerven. Na de H. Mis uitstelling en oefening van eerherstel; zijaltaar leesmis voor Willem Vollenberg. Zaterdag: 7.30 leesmis ter ere van O.L. Vrouw voor de overl. familie Philipsen-van Neeiven; zijaltaar v. Johanna v. d. Eynden-Claessens. Gelegenheid om te biechten van -8 uur. RECTORAAT VEULEN Zondag: 8e zondag na Pinksteren. uur gelegenheid tot communiceren. ,30 leesmis voor zaliger Maria Swinkels-Bouten; 10 uur hoogmis v. d. bekende intenties; 2.30 middag oefening. Aan de kerkdeur is kol lekte voor onze blinden. Maandag: leesmis tot zekere in tentie. Dinsdag: leesmis. Woensdag: leesmis voor het gees telijk en tijdelijk welzijn van een gezin. Donderdag: leesmis. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Je sus. 7 uur leesmis; 7.45 gezongen jaargetijde voor zaliger Mathijs Kunen. Zaterdag: leesmis voor zaliger Fr. Linders, echtgenote en overl. fam. Accolythen voor a.s. zondag: Piet van Meyel, Jan Geelen en Piet Cox. Kerkpoetsen: Mien Nijssen en Zus van Meijel. A.s. zondag is de maandkollekte voor onze kerk. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 6.30 Communieuitreiken; 7 uur lees mis voor overl. fam. Poels-Janssen; 8.15 leesmis voor Maria Arts-Emonts 10 uur Hoogmis voor Petrus Pubben vwg. de Carnavalsvereniging; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 7 uur Hoogmis voor de parochie; 8 uur leesmis voor overl. fam. Hendrix-Heymans. Dinsdag: 7 uur gez. H. Mis voor overl. fam. v. d. Hoogenhof-v. Rijs wijck; 8 uur leesmis voor Lambertus van Meyel. Woensdag: 7 uur Hoogmis ter ere van de H. Joseph; 8 uur leesmis v. Bertha van Dijck. Dondex-dag: 7 uur gest. jaargetijde voor Theodorus van Dijck; 8 uur leesmis voor bijzondere intenie (Janssen); 56 Biechtgelegenheid. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 7 uur gez. H. Mis ter ere van het H. Hart tot int. van hen die daarvoor bijdragen; 8 ur leesmis v. overl. fam. v. d. Hoogenhof. Om 8.30 Avondmis ter ere van het H. Hart. Zaterdag: eerste zaterdag van de maand. Priesterzatex-dag. 7 uur gez. H. Mis om van God vele priester roepingen te verkrijgen. 8 uur lees mis voor paus Paulus VI (Wed. Muysers); van 57 Biechtgelegen heid; 8 uur Congregatie voor beide afdelingen. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 8e zondag na Pinksteren. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Arts- Aben; 10 uur hoogmis uit dankbaar heid voor het welslagen van Vre desfeest; 2.30 lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: tot int. van fam. Jans- sen-Achten. Dinsdag: voor genezing van een zieke namerxs fam. Baten-Rongen. Woensdag: tot int. van fam. Mar- cellis-van Tilburg. Donderdag: tot int. van fam. Pou- wels-van de Steeg. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand: 7.30 H. Mis tot int. van fam. Arts-Herpers; 20 uur gez. avondmis ter ere van het H. Hart: tot bijz. intentie. Zaterdag: eerste zaterdag van de maand gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, priesterzaterdag tot int. van fam. Hertsig. 20 uur Lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; vrijdag vóór avondmis; za terdag voor en na lof. RECTORAAT HEIDE Zondag: 8e zondag na Pinksteren, 7.30 H. Mis voor overl. ouders Lam bertus Pouwels en Anna Derks; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Accolythen: Johan en Antoon van Rerxs. Misdienaars van de week: Tonny Derkx en Leo Muijsers Maandag: 7.30 H. Mis voor overl ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Dinsdag: 7.30 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag: 7.30 H. Mis tot int. van fam. G. Janssen-Muijsers. Donderdag: 7.30 H. Mis voor overl, ouders Lambertus Pouwels en Anna Derks. Vrijdag: eerste vrijdag der maand, 7.30 H. Mis t.e.v. H. Hart en O.L. Vrouw van Lourdes voor geestelijk en tijdelijk welzijn. 7.45 uur Avond mis voor de Heidse jeugd. Biechtge legenheid vóór de Avondmis. Zaterdag: Priesterzaterdag. 7.30 H. Mis voor Josef Besouw. Biecht gelegenheid te 7 uur en Lof te 7.30. Na het lof biechtgelegenheid lot 9 u. P O R T H U I VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 ALGEMENE JAARVERGADERING Vrijdag 19 juli j.L hield R.K. SV Venray" haar algemene jaarverga dering in Hotel ,,'t Hert". In zijn openingswoord herdacht SVV-voorzitter P. Geurts geestelijk adviseur wijlen Kapelaan Heymans. De voorzitter betuigde dat de zo on verwachts uit ons midden genomen geestelijk adviseur steeds veel begrip toonde voor het wel en wee in onze vereniging. Steeds was hij aanwezig op vergaderingen en andere bijeen komsten. Hij was er de man niet naar veel woorden te gebxnxiken, doch wist altijd waar nodig op het juiste moment het juiste woord te gebruiken. Het is voor SVV dan ook een zwaar verlies hem nu voor taan te moeten missen. Na een min. stilte in acht te heb ben genomen liet voorzitter Geurts de belevenissen van de diverse elf tallen de revue passeren alsook de algemene gang van zaken in de ver eniging. Hierna was het de beurt aan se- kretaris M. Arts, die een uitgebreid verslag uitbracht van de algemene vergadering van 20 juli 1962.. Het jaarverslag van de secretaris omvatte letterlijk alles wat er de vereniging is gebeurd in het af- afgelopen jaar. SVV speelde afgelo pen jaar met 7 senioren- en 7 ju niorenelftallen in de competitie, ter wijl ook een pupillen-elftal regelma tig wedstrijden speelde. Met betrekking tot de senioren was SVV in Limburg de vereniging die met het grootste aantal elftallen aan de competitie deelnam. Het jaarverslag bevatte verder: samenstelling bestuur, leiders, jeugd leiders, comité voor bijzondere diensten. Laatstgenoemd comité or ganiseerde een balavond, St. Nico- laasavond en een fancy-fair. De training stond het laatste ge deelte van de competitie o.l.v. de heer Verdonk uit Nijmegen. In een uitgebreid overzicht van de diverse elftallen werd speciale aan dacht geschonken aan het 4e elftal, dat op zo'n voortreffelijke wijze het kampioenschap behaalde. Het clubblad „De SVV-er" werd in het afgelopen jaar omgezet in een spoi-tblad voor alle sportverenigin gen van Venray, dat de naam Sport- akt kreeg. Zeer node deed de secre taris ons lijfblad uitgeleide. Tot slot bracht de secretaris nog een verslag uit van de deelname aan de Sporttoto, die ook in het seizoen 19621963 weer zeer bevredigend was. Onder dankzegging werden beide verslagen goedgekeurd. Penningmeester Gossens bleek in het afgelopen jaar goed „geboerd" te hebben. Hij had een klein batig saldo, waarbij echter in aanmerking dient te worden genomen dat nog enkele financiële aangelegenheden op afwikkeling wachten. De entree gelden waren dit jaar aanmerkelijk lager dan voorheen, als gevolg van de minder goede prestaties van ons eerste elftal. De penningmeester had een toelichting een vergelijking gemaakt t.o.v. "voorgaande jaar. Hoe graag de SW-penningmeester ook centen ziet, hij hoopte in elk geval dat ons eerste het volgend jaar niet meer aan een beslissings wedstrijd toekomt voor degradatie, want dan zijn de opbrengsten niet ai te best. Zijn de prestaties iets beter, dan komt het met de entree-gelden vanzelf in orde. Hierna volgde het verslag van de financiële commissie bij monde van de heer G. Poels, die getqigde dat alles stipt in orde was bevonden. Benoeming financiële commisie. Chr. Janssen was periodiek aftre dend. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Keursten. Dan volgde het voornaamste punt van de agenda: bestuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar was dr. L. Coenen ,die zijn functie weer met vier jaren verlengd zag. In de vaka- tures, ontstaan door het tussentijds bedanken van Hoedemaeckers Kersten, werd voorzien door de he ren J. Pouwels en W. Tummers. Ver der werd het bestuur wederom aan gevuld tot 9 personen. Hierdoor is voorzien in 2 vakatures, waarvoor door het bestuur kandidaat werden gesteld en gekozen de heren J. Jans sen, Kempweg en A. Verberkt, Oranjestraat. Mededelingen: Van de KNVB werd een betuiging van medeleven ontvangen bij het overlijden van onze geestelijk adviseur. Het lid Wim van Meijel oud aanvoerder van het 4e elftal werd dank gebracht bij zijn af scheid. De voorzitter stelde hem ten voorbeeld aan alle SVV-ers en zei hem node te zien gaan, maar ver andering van woonplaats maakte dit noodzakelijk. Onder grote bijval van de vergadering werd hij' benoemd tot lid van verdienste. De afgetreden bestuursleden Th, Hoedemaeckers en J. Kersten wer den tot erelid der vereniging be noemd wegens hun grote verdiensten voor SW. De inmiddels gearriveerde nieuw- gekozen bestuui'sleden werden door de vergadering onder luid applaus begroet. Door het bestuur is een commissie ingesteld ter herziening van het huishoudelijk reglement. T.z.t. zal een vergadering plaats hebben voor behandeling en goedkeuring. De voorziter hoopte dat de opkomst dan even groot mag zijn als op deze al gemene vergadering. Vanf heden is de training stopge zet tot dinsdag 13 augustus a.s. Op dinsdagavond is er training voor alle spelers; donderdagsavonds voor de selectiegroep. Spelers die aangewezen zijn voor de selectie training ontvangen van de trainer hierover bericht. Het opstellen der elftallen ge schiedt als volgt: le elftal door de trainer; 2e elftal door trainer met advies van de leider. De lagere elf tallen worden opgesteld door de leiders, zonodig met advies van het bestuur. Hierna waren we toe aan de rond vraag, waarvan door verschillende leden gebruik werd gemaakt. W. van Meijel was dankbaar dat hij zovele jaren in de gelegenheid was geweest bij SVV te voetballen. Wegens verandering van woonplaats was hij genoodzaakt met voetballen te stoppen. Hij sprak zijn vreugde uit zijn voetballoopbaan te kun nen beëindigen met een klinkend kampioenschap. J. Janssen dankte namens de nieuw gekozen bestuursleden voor het vertrouwen in hen gesteld. In zijn sluitingswoord bracht de voorzitter dank aan allen die mee werken op wat voor manier dan ook en hoopte in de toekomst steeds weer een beroep op hen te kunnen doen. VOETBAL Zondag j.l. trad een jeugdploeg van Venray (spelers van 1821 jaar) aan tegen eenzelfde ploeg uit Ble- rick. Beide elftallen waren goed aan elkaar gewaagd, zodat we een aar dige wedstrijd te zien kregen. De beginfase van de wedstrijd was voor Venray, hetgeen zij wis ten uit te drukken in een doelpunt door midvoor P. Berkers. Blerick wist zich los te werken, waardoor goed spel vertoond werd. Met goede combinaties en snelle aanvallen kwamen de doelen beur telings in gevaar. Blerick dat iets gevaarlijker was kon de rust in gaan met een 32 voorsprong. Na rust wist Venray een klein veldoverwicht te nemen, doch ook Blerick bleef goed partij geven. De eindstand 44 geeft de verhoudin gen dan ook juist weer. In ons SVV-nieuws van volgende week hopen wij U een overzicht te geven van het a.s .wedstrijdprogram ma van het le en 2e elftal. SPORTTOTO Op zondag 18 augustus a.s. start de sporttoto weer, tegelijk met de nieuwe competitie in het betaalde voetbal. Evenals in voorgaande jaren is ook nu weer een registratiekaart van „De Nationale Sporttotalisator" ver plicht en dient men in het bezit te zijn van een grijze registratiekaart om aan de toto te kunnen deelne men. Registratiekaarten kunnen worden ingeleverd op donderdag 1 augustus a.s. van 79 uur op het Bijkantoor Dagblad v. Nrd. Limburg, Grotestr. alsmede in ons Theorielokaal aan de Oostsingel, ofwel bij G. Poels, Lang straat 11; H. Beerkens, Kruitweg 3, alsook bij de bestuursleden. Zij die nog geen registratiekaart ontvingen kunnen deze op boven genoemde adressen verkrijgen. Bovenstaande foto toont een beeld van de zondag j.l. verreden wieler ronde te Ysselsteyxi. Spetgens uit Someren, die hier „kop" neemt, zal de 15 km b\j de aspiranten echter niet winnen. Stevens uit Baxem werd winnaar bij de junioren over een afstand van 45 km. Bij de senio ren behoorde de Venrayse renner J. Hermsen lange tijd tot de favorieten. Door een val raakte hij achter op en moest genoegen nemen met een 11e plaats Winnaar over deze 70-km rit werd Smeets uit Grevenbicht. (Foto: G. Kruijsen)

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6