Werken in de vacanlie Uit Peel en Haas Politierechter fyiploma-uitieikinQ L.T.S. HUL0EXAMEN Geestelijk artikel cacao afvalkalk WENNEKER VRIJDAG 26 JULI 1963 No. 30 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG ^PEEL EN MAASÜ DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WtTïTlf Ï*T A H VOHP VPTAIP A V PW HMQTPPlfrW ADVERTENTIEPRIJS 8 et per mm. ABONNEMENT8- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 LrüIiDL/iU V UUA V CfllIXA I JCriV VJlUO 1 IM^IYLill PRIJS PER KWARTAAL f 1.50 (buiten Venray 1.75) BEHOEFT GEEN ONGEZONDE BEZIGHEID TE ZIJN Gaan uw kinderen ook werken in de vakantie? Werken om geld te verdienen? Een mens, zelfs een kind, kan veel verlangens hebben. De een wil er zqn kermis mee be talen, de ander zijn studieboeken, nummer 3 schaft er een costuum voor aan een nummer 4 voor een reisje enz. enz. Dat geld moet dan worden bijeengebracht door te werken voor en bij anderen in al le mogelijke klusjes. ZELF VERDIENEN! Dit verschijnsel van het „zelf maar verdienen" wordt langzamer hand zo algemeen, dat er wel eens een bespreking aan mag worden ge wijd. Ieder jaar worden immers meer ouders met de problemen, die dit soort vakantiebesteding met zich meebrengt, geconfronteerd; in me nig Venray's huis is er al een hartig woordje over gesproken. Of dit werken in de vakantie goed of slecht is, of het moet worden be vorderd of dat het meet worden te gengegaan, hangt vanzelfsprekend af van de gezichtshoek waaruit men die bezigheden wenst te bezien. Ons interesseren hier voornamelijk de medische aspekten van deze kwestie. HELE DAG IN HANGMAT Waneer men stelt dat de vakantie er is om uit te rusten, is men ge neigd om daaraan te verbinden dat werk verrichten in die periode niet bevorderlijk voor de gezondheid zal zijn. Medisch bezien behoeft dit soort vakantiebesteding echter generlei nadelige invloed op de ge zondheid te hebben! Met dat uitrusten is namelijk niet bedoeld dat men al z'n vrije dagen liggend op een luchtbed of schom melend in een hangmat dient door te brengen. Hoofdzaak is dat men in z'n vakantie iets anders doet dan gewoonlijk, dat men er iets anders in beleeft dan in al die andere we ken en maanden van het jaar. Een kind dat niet naar school hoeft omdat het vakantie heeft, zal toch altijd ergens mee bezig zijn, het zal die dagen beslist niet in ledigheid doorbrengen. In de vakantie kan 'n kind rustig wat lezen of wat knut selen, maar in de praktijk komt het toch meestal neer op zwemmen, fietsen, voetballen, tennissen of kat- tekwaad verzinnen. Dat betekent dan voor zo'n woel water werkelijke ontspanning al worden ze er ook nog moe van. Het is immers allemaal heel iets anders dan algebra en aardrijkskunde, de Franse woordjes en jaartallen. OP DIEZELFDE FIETS Nu maakt het echter voor de ge zondheid werkelijk niet zoveel uit of een jongen ballen over een net slaat of dat hij kranten in een brie venbus stopt. Evenmin maakt het veel verschil of hij op z'n fiets naar z'n grootmoeder rijdt of dat hij op diezelfde fiets pakjes rondbrengt. Ook met die besognes wordt er iets heel anders gedaan dan in een schoolbank zitten en sommetjes ma. ken. Wel is het van groot belang en daar dienen alle ouders terdege op te letten voor zij hun toestemming tot „werken in de vakantie" geven dat het betrokken kind voldoen de in de buitenlucht komt. Boven dien moet het vakantiewerk wor den verricht in een omgeving waar de hygiëne wordt hooggehouden. Wanneer de ouders er dan nog op toezien het kind zal immers door gaans thuis blijven wonen dat er behoorlijk gegeten wordt en dat er voldoende nachtrust wordt genoten, wel, dan kan dat werken in de va kantie zelfs nog heel gezond worden genoemd! GEEN RARE PRAATJES Een ander feit waarop men moet toezien dat het kind niet verzeild raakt tussen volwassenen, waarvan men kan veronderstellen dat die onderling gesprekken voeren en verhalen ophangen waar een jong kind nog niet aan toe is. Dat schaadt de lijfelijke gezondheid wel niet, maar dat kan psychisch nadelige ge volgen hebben. En voor het overige: overdaad schaadt ook hierGeen eento nig of vervelend langdurig hetzelfde werk, geen jacht op uren terwille van de lieve centen, die hoe bruikbaar ze misschien ook zijn toch nooit de losprijs mogen zijn voor het geluk der kinderen. SLA EN BOONTJES GAAN NOG WEL, MAAR DIE GODSDIENST! Wanneer grootvader en de klein zoon met elkaar over Kerk en gods dienst gaan praten, dan zullen zij elkaar in negen van de tien geval len niet begrijpen, omdat zij vanuit twee zeer verschillende denkwerel den praten. Zij denken anders over de godsdienst en zijn verplichtingen en zij beleven hun godsdienst ook anders. Grootvader ging op klompen ter bedevaart. Hij heeft ook nu nog zijn vaste ritueel van gebeden, al leen de talrijke intenties zijn in de loop van zijn lange leven veranderd. Hij heeft nog zijn oude kerkboek en dikwijls bidt hij zijn rozenhoedje onder de mis. Van liturgie weet hij niet zoveel, maar hij gaat vaker naar de mis dan zijn kleinzoon. Het lof slaat hij nooit over, terwijl klein zoon er nooit 's avonds is. Maar kleinzoon is lid van een ge spreksgroep over huwelijk en gezin en bovendien van een Bijbelclub. Hij interesseert zich heftig voor het concilie, voor de toenadering tot de andere godsdiensten. Grootvader spreekt met eerbied over mijnheer pastoor. Kleinzoon vindt, dat de pastoor maar weer slecht heeft ge preekt. Grootvader en kleinzoon zijn alle bei katholiek, waarschijnlijk zelfs goed katholiek, maar toch is er een wereldgrote afstand tussen hen ge groeid. Zij kunnen best met elkaar praten over de sla, die er mooi bij staat en de boontjes die nog wat re gen moeten hebben. Het achterklein kind, dat over een paar maanden zal komen, heeft beider grote belang stelling. Maar over godsdienst pra ten zij weinig. Op dit gebied zijn veel inzichten gegroeid, die grootvader niet vatten kan en die hij misschien zelfs maar gevaarlijk vindt, maar die voor kleinzoon onontbeerlijk zijn om zin aan zijn leven te geven. De veranderingen, welke zich in de Kerk voltreken, hebben in zeke re zin een scheiding gebracht tus sen de generaties. Er behoeft zelfs niet zoals in het voorbeeld hier boven nog een generatie tussen te zitten. Bij een klein beetje een zijdigheid is er ook tussen ouders en kinderen conflictstof genoeg voor handen. Verdraagzaamheid en ge loof in het goede van iedere mens, zoals Paus Joannes ons heeft ge leerd, kunnen ook hier bijzonder van pas komen. Werking van Omdat in de laatste tijd in toene mende mate de aandacht op cacao- afvalkalk wordt gevestigd, menen wij er goed aan te doen over dit ,E|Ddukt ;enjkele /nadere bijzonder heden mede te delen. Cacao-afvalkalk „Organo" is door haar constante samenstelling een ideale organische, plantaardige meststof. Het is een rul predukt, dus ideaal strooibaar en bevat geen scherp of stenen. Onkruid en/of ziektenkiemen ont breken eveneens. Cacao-afvalkalk verbetert de structuur van degrond waardoor de lucht- en waterhuis houding gunstiger wordt. Dit is zo wel van belang voor zware en slemp'ge gronden als voor lichte gronden. Bovendien wordt het bac- teriënleven in belangrijke mate be vorderd. Cacao-afvalkalk wordt gebruikt in de land- en tuinbouw, fruit- en bollenteelt, alsmede voor gazons, sportvelden etc. Als afdekmateriaal vcor bloembol len is het eveneens zeer geschikt, daar het een riet of strodelc ver vangt en belangrijk goedkoper is. Bovendien kan het dan in het voor jaar als mest gebruikt worden. Het poriën-volume wordt ver groot waardoor overtollig water snel wegzakt. De ervaring leert dat voor al de nawerking die van de gebrui kelijke organische meststoffen over treft. Voor toepassing in de tuinbouw dient cacao-afvalkalk eerst uitge broeid te worden daar bij vers ge bruik wortelverbranding kan optre den. Dit geldt echter alleen voor tuinbouwprodukten. Bij de overige cultures kan het vers toegepast wor den. In vele delen van het land zijn met dit produkt reeds jaren verge lijkende proeven genomen waarbij de resultaten over het algemeen zeer gunstig waren. Door haar grote rijkdom aan voe dingsstoffen worden, bij gebruik van goed uitgebroeid materiaal, in het Westland zeer gunstige ervaringen opgedaan. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY van zaterdag 2 augustus 1913 De Venray se kermis, de dagen van ontspanning, zijn weer aange broken. Op beide pleinen onzer ge meente is men thar.s nog bezig met het opslaan van allerlei tenten en kramen, 't Henscheniusplein is be zet door een mooie stoomcaroussel van H. Janvier, de bekende bioscope van Riozzi en de schommels van Hoefnagels. De Groote Markt is ge heel bezet met koekkramen, bazars, schiettenten enz., benevens èen flin ke draaimolen voor de jeugd. In de zaal Wijnhoven zal zondag het be kende duo Carels uit Amsterdam met een varieerend programma op treden. De heer R. J. Maas uit Merselo, onderwijzer te Leunen, slaagde te 's Bosch voor de hoofdakte. Door de heer Johannes Victor Fonck, fabrikant te Venray, is ver gunning gevraagd tot het plaatsen en in werking brengen van een gas motor van 5 P.K. op perceelsectie C. 4842. In verband met de beschuldi ging door den heer Slits in de raads vergadering, dat de leden door „St. Raphael" maar geraddraaid worden, heeft het hoofdbestuur van diens bond zich tot Slits gewend met ver zoek zijn beschuldiging te bewijzen in een openbare vergadering. De Bond betaalt alle onkosten en zal deze vergadering in handen stellen van een onpartijdige persoon. Ook in de vergadering van de Werkliedenvereeniging werd ernstig geprotesteerd tegen de uitlatingen van den heer Slits. Aan het verslag dezer vergadering ontleenen wij het volgende: Voorts deelde de heer Odenhoven mede dat men voornemens was den Weleerw. heer pastoor toestemming te vragen om als afzonderlijke af- deeling de processie te mogen ver gezellen. Het lid Willems merkt op dat de Volksbond dan maar het laatste moet loopen, de werkman komt toch steeds achteraan. Hierna kreeg de heer Lenssen het woord tot het houden zijner protest rede. Alvorens daartoe over te gaan zal spreker eerst een woord spreken over de noodzakelijkheid en den plicht der organisatie. Als men een blik om zich heen werpt ziet men overal het vereenigingsleven bloeien. Spreker noemt Boerenbond, Pa troonsbond enz. en vindt het jam mer dat er werkliedenorganisaties zijn die elkaar tegenwerken, omdat men niet beseft het groote belang der eendracht. Het „allen voor een, een voor allen" is hier nog niet ge noeg doorgedrongen, het allen voor een wordt slechts toegepast door de werklieden om het geld in de lade der kasteleins te jagen. Men denkt in Venray: als het mij maar eenigs- zins goed gaat, kan het mij niet niet schelen hoe het een ander gaat. Alleen het vereenigingsleven kan den werkman verheffen, doch ook ook alleen dan wanneer hij ver- eenigd is op christelijken grondslag. Spreker betreurt den val van het Christelijk Ministerie en somt het goede op door dat ministerie tot stand gebracht. Hij laakt de lakschheid van Ven ray's gemeentebestuur dat niets uit voert. Onze wetten schijnen voor Venray niet te gelden. Venray is neutraal op wettengebied. De wo ningwet schijnt in Venray niet te gelden. Op alle plaatsen zelfs in de kleinste, worden huisjes en krotten afgekeurd, in Venray woont ieder een in paleizen. Ook weet spreker zeker dat de burgemeester aanschrij ving gekregen heeft om geschikte personen aan te wijzen om de ouden van dagen behulpzaam te zijn bij de indiening van verzoekschriften om oudersdomspensioenen te ver krijgen, maar tot nu toe heeft men er niets van gehoord. Venray schijnt voor de wettenuit- voering aan de Noordpool te liggen. Spreker wijst nog op de encycliek over het vereenigingsleven en hoopt te Venray ook eene Kiesvereeniging te zien opgericht. Nu komt hij tot het protest tegen den aanval op het vereenigingsleven in de Raadsvergadering van 11 Juli. Uit naam van den Volksbond pro testeert spreker tegen den aangeda- nen smaad door het Raadslid Slits. Deze durft nog wel openlijk te zeg gen dat hij zijn personeel goed be taalt. Bravo! raadslid Slits, bravo Firma Schellings-Slits, gij die uwe koetsiers een weekloon geeft van 8 40 Duitsch geld, of acht gulden en vier en twintig koperen centen als gij in Hollandsch geld uitbetaalt, roept spreker uit. Hij wenschte het raadslid Slits en den heer Schellings de vraag te stellen of zij met dat bedrag ook in hun huishouden kun nen rondkomen. Het verzoek van St. Raphael is af geketst, maar St. Raphael laat zich niet op een berg jagen. St. Raphael zal terug komen en zal zoolang ha meren totdat aan haar verzoek is voldaan. Ook protesteert spreker tegen het gezegde: „Willem wordt oud" enz., dus de oude werkman moet maar aan den kant geschoven worden, dat is zoo het gebruik bij vele werkge vers. Spreker stelt aan de vergade ring de vereeniging St. Raphael ten voorbeeld en stelt namens den Volksbond het volste vertrouwen in de organisatie en hare leiders. Donderdag 7 augustus a.s. zal te Maashees publiek verkocht wor den op verzoek van Mej. de Wed. Alb. Stevens en kinderen hunne vruchtbare boerderij aan de Maas te Maashees, bestaande uit in de kom gelegen huis, stallen, schuur en tuin, waarin sedert jaren druk beklant café met uitspanning en steenkolen handel wordt gedreven, samen groot 9 ha., 71 aren ,40 centiaren. Vrijdag 8 augustus a.s. zal te Venray publiek worden verkocht, op verzoek van Mej. Wed. M. Janssen- Krijns en kinderen en den heer H. Janssen, de goed beklante café met overdekte beugelbaan en tuin ge naamd „de Aide Barrier" aan de grindweg naar Leunen, groot 15 aren 20 c.a. bewoond door H. Derks. Voor de kermis: Rolham 15 ct; gekookt 18 ct.; gerookt vlees 20 ct.; worst 15 ct.; alles per ons. Puike rol ham van 50, 55 en 60 ct. per pond, droog winterspek 50 ct. per pond, gesmolten vliezenvet 42 ct. per pond. Oom Piet en tante Miep waren dertig jaar getrouwd. Hij vond het een beetje stil in huis op die feest dag. „Een stukje muziek moet er wezen", zei hij. Hij trok zijn col bertje uit en kroop het dak op om via een clandestien draadje aan de radiodistributie een lollig liedje in huis te krijgen. Neef Joop hing on dertussen uit het raam ter controle, met zijn oor binnen en zijn mond buiten. Hij zou „ja" roepen, zodra de luidspreker zou gaan spelen. Ijverig zat de feesteling op het dak te morrelen, toen een donkere gedaante met de handen op de rug de straat in kwam slenteren, in zij straten en portieken loensend naar misdrijven. Het was een agent. Plot seling werd 's man aandacht getrok ken door een duidelijk hoorbaar „Pssst! Hé!" vermengd met het ge- knip van vingers. Daar zat de over buurman van oom Piet hevig te zwaaien en naar de overkant te wij zen. Want een mens z'n verrader slaapt nooit. Vrijwel tegelijk klonk uit het bovenraam aan de andere kant de stem van neef Joop: „Nee, nog niks!" Zelfs met minder speurzin begaaf dede stervelingen zouden nu onraad hebben vermoed. De agent riep luid: „Halt! Politie!" Onweerstaanbaar werd het oog der wet getrokken door de persoon in de raamopening en vervolgens zwierf zijn blik naar het dak ,waar een andere persoon met draadjes zat te prutsen. Want deze agent kende alleen maar personen, geen mensen. Daarna werd het volgende gesprek gevoerd: De wet: „Wat moet dat daar?" Neef Joop: „Jaehh meneer.." Oom Piet: „Doet-ie 't nou of nog niet?" De wet: „Nou, kun je nog ant woord geven? Wat moet dat?" Oom Piet: „Ik lach me dood als er een smeris komt. Zeg, hoor je al wat?" Neef Joop: „Ehh.... we hebben een feestje hier, meneeren ehh Oom Piet: „Zeg, ik heb die hele kabel blank. Ik kom d'r af. Straks zit de hele buurt zonder radio." De wet: „Juist. Open die deur!" Op dat ogenblik werd alles over stemd door een luid gebrul van Blame it on the Bossa-Nova". Want oom Piet had per ongeluk toch aansluiting gekregen. Enkele secon den later telde de wereld een paar misdadigers meer. Neef Joop, die zich geen raad meer wist, dook naar binnen. Maar niet zonder een gera nium van tante Miep uit de ven sterbank te stoten. De wet hoorde iets suizen, sprong opzij en kreeg de bloempot zodoende precies op z'n schouders. Dat was de mishandeling door neef Joop en tevens de druppel die de emmer der wet deed overlo pen. De agent schreed de trap op. Bo ven passeerde net tante Miep met een schaal gebakjes. Ze sloeg de handen ineen van schrik toen ze plotseling die uniform zag. Men moet nooit handen ineen slaan .wanneer men schalen gebakjes draagt. Een roomsoes belandde op de getormen teerde schouder van de agent als een zachte pleister op de wonde van de bloempot. Nu stapte de dienaar der wet de kamer der feestvieren de binnen, rechtstreeks naar het raam, waar de strakgespannen por- te monneezak, een wit randje onder broek en een stukje bretel van oom Piet zichtbaar werden. „Geef me 'ns een steuntje", riep oom Piet vrolijk en hij sprong achter waarts de kamer in, rechtstreeks in de armen der wet. Even later zat hij weer op het dak, om de radio af te zetten, want niemand kon zich ver staanbaar maken. De agent likte gulzig aan zijn pot loodje. Hij wilde geen koffie en geen sigaar. Hii wilde alleen maar namen en geboortedata. „De personalia van de personaliteiten en anders niks!" riep hij bars toen tante Miep nog wat aandrong met een koekje. ,Was het nu wel nodig om daar Zaterdagmiddag was Zaal Wil- helmina geheel gevuld met l§erlin gen, ouders en belangstellenden, welke getuige wilden zijn van de diploma-uitreiking aan de leerlingen der Lagere Technische school, het Part-time onderwijs of avondschool. Voorzitter L. Nelissen kon na het welkomstwoord de adjunct-directeur de heer Nooyen, verslag laten uit brengen over het afgelopen jaar. Hierin is niets bijzonders gebeurd, de leerlingen hebben zich korrekt gedragen en het bestuur heeft hard gewerkt om nog vele hiaten aan te vullen. De heer Piets uit Roermond wees in deze bijeenkomst op de vele voor delen van industrialisatie voor de gemeenschap en voor de jonge vak man, die hierdoor grote kansen krijgt en die als hij wil werken en verder studeren, groter mogelijkhe den dan ooit de zijne mag noemen. Van de andere kant wilde hij de nadelen niet verzwijgen. De jongelui krijgen (te) veel vrije tijd die ver lokt tot herrieschoppen en branie. Hij verdiait een goed loon, maar de besteding daarvan brengt soms moeilijkheden met zich. Hij komt bij anderen en groteren te werk, die niet altijd weten hun mond te houden vooral over sexuele dingen. Dit al les kan aanleiding geven tot misluk king van de jeugd. Maar anderzijds kan de jongere een pracht voor beeld geven door gedrag en christe lijke levenshouding. Hij vertrouwde dat de vorming van de school de grondslag voor een dergelijke hou ding zou hebben gelegd en dat de jongelui hierop verder zouden bou wen. Namens de industriële club Ven ray konden aan een aantal leerlin gen voor hun ijver en gedrag een prijs worden uitgereikt. Bij afd. Houtbewerkers aan A. Janssen, Ste vensbeek, C. Hellegers, Leunen; afd. metaal: G. Brands, Geysteren, W. Jenniskens, Venray; afd. metselen: H. Albers, Maashees; afd. Schilde ren: J. Hendriks, Juvenaat. Namens de baksteenindustrie wer den aan Pingen, Meerlo, Denissen, Groeningen, Bexkens Tienray, Eibers en Boom, Venray, gereedschappen uitgereikt. Pater Vitalis gaf het gebruikelijke geestelijke speldeprikje, terwijl wet houder Schols een woord van felici tatie namens het gemeentebestuur uitsprak. Voorzitter L. Nelissen dankte al len en hoopte dat ,de jongens goede vaklieden zouden worden waarop industrie en bedrijf trots zouden zijn. Metaalbewerken Venray: H. van Straten, G. Vol- lenberg, P. Drabbels, P. Janssen (v. d. Loostr.), M. Jeuken, H. Strij- bosch, L. van 'den iMunckhof, A. Arts, P. Philipsen ,L. Ghielen, M. van Zijl, M. Kusters, H. Naus, B. Vermeitfoort. Ysselsteyn: W. San ders, J. Janssen, A. Janssen. Oos trum: P. Verrijdt, W. Pluk, W. Camps, J. Litjens. Oirlo: A. Duyf, J. Wolters. Vredepeel: L. van Vegchel. Leunen: J. Jenniskens, J. van Meyel. Meerlo: H. Reyntjes, R. Poels, G. v. Lipzig. Melderslo: M. Collin, J. Driessen. Horst: S. Kwee, A. Joos- ten. Hol thees: A. van Dijck, F. Log- tens, P. Vullings. America: G. Dries- sen, G. Cuppen, J. v. d .Sterren, J. Jacobs. Westerbeek: J. van Kempen. Groeningen: A. Deenen. Overloon: A. van Bree, M. Hofmans, M. Ger- rits. Wanssum: H. Cuppen. Maas hees: G. Smits. Houtbewerken: Venray: J. Ehren, A. Janssen, Fr. Michielsstr., J. Rongen, L. Hermsen, P. Flinsenberg, G. Evers, M. Pee- ters, G. Janssen, Oranjestr.; Yssel steyn: M. van Vegchel, P. Martens, G. Hendrix, M. van Hoof, L. Spreeu- wenberg. Castenray: T. van Kuyck. Leunen: M. Hellegers, P. van Ooi. Merselo: M. Arts. Heide: G. van Kempen. America: J. Jeuken. Op- loo: J. Peeters. Meerlo: H. Jacobs. Blitterswijck: H. Camps, H. Weys. Oploo: A. van den Berg, P. Lem- men. Horst: P. van Rens, H. Lem- men, J. Kleeven. Stevensbeek: A. G. Janssen, A. J. Janssen. Rips: P. van den Berg. Wanssum: A. Beterams. drie processen-verbaal voor op te maken?" vroeg de officier. „Meneer de officier, ik doe m'n plicht en niets anders', zei de agent. „Hemel tjelief, hoe hou je 't vol!" kreet de officier. Neef Joop werd vrijgesproken, om dat de geranium per ongeluk was gevallen. Tante Miep werd vrijge sproken, omdat de slagroomvlek per ongeluk op de uniform was gekomen. Maar oom Piet kreeg 'n tientje boe te wegens diefstal van electrische energie. „En dan te bedenken dat we ons nog een jaar het de datum vergist hadden ook", zuchtte hij, „volgend jaar zijn we pas dertig jaar ge trouwd". Metselen: Venray: A. W. Tervoort; Yssel steyn: T. Arts; Meerlo: W. Pingen; Deume: J. Aldenzee; Hegelsom: J. Saris; Oploo: J. Dinnesen; Overloon: H. Eibers; Geysteren: H. Boom; America: H. Derks; Tienray: H. Bexkens. Schilderen: Venray: M. Thijssen, P. Arts, M. van den Bekerom, J. Pelzer, H. Ron gen, H. Arts, C. Brussé; Oostrum: M. Poels; Veulen: G. Koenen; Mer- selo-EndepoelFr. Linders; Horst: H. Coppus, H. Truyen; Wanssum: P. Beterams, Tienray: H. Toonen; Blit terswijck: J. Nefkens. Avondschool Afdeling A: Venray: F. Rommen; Leunen: J. Jenniskens; Heide: T. van Kempen; Veulen: J. Custers. Part Time-cursus. Metaalbewerken Venray: H. Arts, H. Linders; Oos trum: M. Janssen; Leunen: J. Jen niskens, J. Keyzers; Merselo: M. Flinsenberg, A. Thijssen; Veulen: C. Erben; Blitterswijck: J. A. Kreutz, B. Rotjes; Wanssum: P. Aarts; Holt- hees: J. Koopmans; Maashees: J. Smits. Timmeren: Venray: B. Franssen; Merselo: L. Poels W. van Osch„ P. Verhaag; Oostrum: P. Arts; Westerbeek: M. Voesten, M. Bexkens, M. Jonkers; Geysteren: P. v. d. Vorst. Metselen: Venray: H. Sanders. olU «mtimnfn •1AKM *vpo«*k» Uiniou C_ JUL1ANASINGEL 41 'tekf. 1061 (K4780) Te Venlo slaagden alle kandida ten, nl. 50 van de R.K. Muloschool te Venray voor het Mulo-diploma A en wel uit Venray de heren: Piet Deckers, Theo Hendrikx; Wil ly van Ham, Harry Hermans, Jos Janssen, Wiebe Middelkoop, Bert Peeters, Wim Schwachöfer, Leo Smits, Jacq. Swinkels, Jan Swin- kels, Harry Theuws, Joos Truyen, Jos Versieyen, Mart Wismans; de dames: Jo Brouwers, Elly de Bruyn, Maria Claessens, Bep Custers, Gerry Gommans, Marian Janssen, Wilma Manders.; Ysselsteyn: Simon Lem- mens, Adri Horrevoets; Castenray: Anny Rambags, Mia Strijbos; Over loon: Jacq. Loónen, Martin Loonen, Harry Goemans, Riet Driessen, Mien Henckens, Joke Verhoeven; Meerlo: Martien Hendriks, Maria van Neer ven; Hol thees-SmaktVic Assel- berghs, Peter Smits, Henk Ermers; Merselo: Piet Jacobs; Oirlo: Gerard Maessen, Henk Speycken; Veulen: Thee Erben, Piet Geelen; Wanssum: Leo Beterams; Tienray: Gerrit Ver- straelen; Oostrum: Tonny Derickx; Leunen: Tiny Jenniskens, Annie Weys; Blitterswijck: Gerda Hendrix, Door Kuypers, Joke Pijpers. Bovendien behaalden nog 10 kan didaten het Mulo-diploma B, terwijl ook aan 35 kandidaten de z.g. vrij stelling voor het Middenstandsdiplo ma werd uitgereikt.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5