Overpeinzingen Volksverhuizing vormingsburcht in de vakantietijd Ingezonden Politierechter Vredeskerk 2480 emigranten VRIJDAG 19 JULI 1963 No. 29 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WPPïTRT AFl VHHP VFNRAY PN OM^TRFïfFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 W CrCjlVDL/iiJ V UUI\ VCrl^lIVAI Cf LH UIVlO 1 PRIJS PER KWARTAAL 1.51 mm. ABONNEMENTS- 1.50 (buiten Venray 1.75) vraagt discipline en oplettendheid in het verkeer De grote volksverhuizing, die va kantie heet, staat voor de meeste Nederlanders weer voor de deur. Per trein, bus, auto, scooter, brom mer of fiets trekken wij met drom men naar buiten. Wij blijven binnen Nederland of, wat steeds meer voor komt, trekken over onze landsgren zen om elders mooi weer en schone omgeving te gaan genieten. Laten we bij al onze reizen be denken dat discipline en oplettend heid juist in deze maanden geboden is. Denkt u maar eens aan de vele vakantiegangers, die een auto huren en niet die gewiekste routine bezit ten, die voor deelnemers aan het verkeer nodig is. Denken we aan al die mensen, die in een vreemde streek belanden, onbekend met de wegen en met de situatie in dorpen en steden. Ook de kinderen hebben vakantie en het wil nog al eens voorkomen, dat zij geheel in het spel opgaande achter een bal aan de weg oprennen. Laten de ouders of begeleiders met zulke of ander capriolen van de kin deren rekening houden, zodat hun vakantie niet op een tragische wijze aan zijn eind komt. Parkeert u uw auto of scooter zo, wanneer u ergens een of andere be zienswaardigheid gaat bekijken, dat het overige verkeer er geen hinder van heeft. Picknickt u graag? Gooi dan na afloop de papieren en blik jes in papiermanden of zijn die er niet, neem ze dan mee naar huis of naar elders waar u ze wel kwijt kunt. We hoeven er nauwelijks op te wijzen dat het ene verleidelijke biertje er geen twee worden, vooral onderweg. Ook voor de vakantie geldt: geen alcohol bij snelverkeer. Komen we in het buitenland, dan gelden daar in vele gevallen dezelf de verkeersregels als in Nederland. Enkele van de belangrijkste afwij kingen in door Nederlanders bezoch te Europese landen zullen we even de revue laten passeren, waarbij we tevens moeten bedenken dat buiten landers in Nederland gewoontege trouw die afwijkingen hier in prak tijk brengen. Hangt u dus niet ge lijk buiten het portierraam of maakt u niet luidruchtig gebruik van uw claxon als een buitenlander een fout maakt, maar houdt er rekening mee, dat ze vaak anders gewend zijn. In de meeste Europes landen, Zweden en Engeland uitgezonderd, gaat het verkeer van rechts voor. Op kruispunten in Duitsland, België en Frankrijk geldt evenwel dat u als automobilist ook aan fietsers van rechts voorrang moet geven. In België moet u er tevens rekening mee houden dat verkeer van rechts op onverharde landwegen voorrang heeft. Alleen als het een smal pad is gaat de regel „rechts voor" niet meer op. Op Nederlandse verkeerspleinen, aangegeven met het bekende blauwe bord met de witte pijlen, geldt: rechts voorrang, ook voor het ver keer op de toegangswegen naar de rotonde. In Duitsland moet u echter het verkeer op de rotonde (aange geven als in Nederland) altijd voor rang geven als u op een naderings- weg rijdt. De rotonde heeft in Duits land dus voorrang. Duitsers geven voetgangers op bepaalde oversteek plaatsen geen ongehinderde over steek omdat Duitsland nog steeds knipperbollen heeft. Waar deze ap paraten zijn aangebracht moet u de voetganger vrij laten oversteken. In Duitsland geldt het bord: „verboden in te halen" ook voor motoren en scooters. In Italië Zwitserland en België moet men zijn voornemen om in te In een zich steeds uitbreidende gemeente als ons Venray, met vele nieuwe woonwijken, laat zich het gemis aan telefooncellen intussen erg voelen. Kan men op de kerk dorpen sinds jaar en dag terecht bij de z.g. poststations wanneer men 'n telefoongesprek wil voeren en zelf niet over een aansluiting beschikt, in Venray-kom is men in dat ge val aangewezen op de telefooncel bij het postkantoor. Men kan natuurlijk wel een ken nis of een buur lastig vallen, maar dat is ook niet alles en zeker niet als men de telefoon moet gebruiken in de nachtelijke uren. Is het niet de taak van het ge meentebestuur om de directeur van het telefoondistrict te Maastricht te verzoeken enkele cellen op te rich ten in onze nieuwe woonwijken? We zijn er van overtuigd dat de bewo ners van die buurten er een dank baar gebruik van zullen maken. M. S. halen kenbaar maken door zijn knipperlicht of pijl uit te zetten. In Spanje moet u uw claxon gebrui ken voor u gaat inhalen. Denkt u eraan dat u voor uw rei zen naar het buitenlnad per auto een rode, reflecterende driehoek mee neemt voor het geval u met pech langs de weg komt te staan. De drie hoek dient 30 meter achter de auto te worden geplaatst. In Italië is dit zelfs verplicht en elders is het toch zeker wenselijk. Heeft u in Italië panne en zit u van God en alle mensen verlaten, loop dan naar het dichtsbij'zijnde huis met telefoon en "bel no. 116. Op uw melding komt het apparaat van wegenwacht en Automobielclub in werking. Voor België geldt het bord „in halen verboden" slechts over 100 m. Zoekt u dus niet te lang naar het bordje „einde inhaalverbod", zoals wij dat in Nederland kennen. Bedenkt u bij al uw reizen in het buitenland, dat kennis van de af wijkende verkeersborden noodzake lijk is. Wilt u verder nog gegevens hebben, dan verwijzen wij u naar de ANWB of het voortreffelijke boekje van de VW-Hilversum: „een sprong in het ongewisse", van mr. J. C. Hooftman en Joop Blog. Hierin wordt u uitgebreid voorgelicht over alle afwijkende verkeersregels op "t Europese continent. Wij hopen echt niet dat u voor ziekte- of sterfgevallen naar Neder land zult moeten terugkeren. Toch raden wij u aan in de vakantie te luisteren naar de uitzendingen, waarin de verschillende radio-om- roeperï S.O.S. berichten uitzenden. Deze stations zijn: Frankrijk: Radio Luxemburg, des avonds om 22.30 en 24.00 uur. Duitsland: Radio Luxemburg, uit zending in de Duitse taal om 14.50 en 15.00 uur op golflengten 49,26 en 208 meter. Oostenrijk: Radio Wenen, 's mid dags van 12.00 tot 13.00 uur op golf lengten 41,50 en 51,37 meter, behal ve op zon- en feestdagen. België: Radio Luxemburg, 22.30 tot 24.00 uur, uitzending in de Franse taal. Engeland: BBC om 8.00 en 9.00 uur echter uitsluitend bij overiij densberichten. Italië: RAI-Radio Montebello van 8.15 tot 8.30 uur. Noorwegen: Nationale zender om 19.30 uur. Nederland: Radio Luxemburg 12.58 tot 13.00, Nederlandse golflengten 49.26 en 208 meter en verder Hil versum aansluitend aan de nieuws berichten. Zweden: Nationale zender om 18.25 uur, echter alleen overlijdensberich ten. KASTEEL WELL is nu definitief In het kasteel van Well kwamen in vroegere dagen de leenheren sa men het kasteel was reeds in 1641 bekend om bepaalde belan gen van de streek te bespreken. Za terdag j.l. was ook een select gezel schap samengekomen om gelijk in vroegere dagen de belangen van 't Noordlimburgse land en zijn toe komst te bespreken. Kasteel Well, zwaar beschadigd door de oorlog en vervallen in de naoorlogse tijd is in 1950 door het bisdom Roermond van het beheers instituut aangekocht voor de som van f 25,000,Tot het kasteel be horen ook de gronden, de grachten en weilanden rond deze burcht. Na jaren is het kasteel nu geheel ge restaureerd en kon zaterdag officieel zijn bestemming krijgen. De H.E. Heer Deken Meys, kon in zijn ope ningswoord namens het oude be stuur van het kasteel een welkom toeroepen aan Mgr. van Odijk, vica ris van het Bisdom Roermond ,mr. dr. Fr. Houben, gouverneur der Ko ningin in de Provincie Limburg, le den van de Staten van Limburg, vrijwel alle burgemeesters van Noord Limburg, vertegenwoordigers van Monumentenzorg ,van het mi nisterie van Maatschappelijk Werk, van het Koningin Julianafonds, van het Prins Bernhardfonds, hef Anjer- en An toon Jurgensfonds en verte genwoordigers van vrijwel alle maatschappelijke, sociale en cultu rele verenigingen van Noord-Lim burg. Nadat de vicaris-generaal, Mgr. van Odijk de gebouwen had inge zegend hield deze een toespraak waarin hij er op wees dat kasteel Well'reeds enige jarèn als vormings huis in gebruik is. De pionierstijd is nu voorbij en met de voltooiing van de restauratie krijgt het kas teel de definitieve bestemming als opleidingsinstituut voor allen die een taak hebben bij de evolutie van het Noordlimburgse leven. Mgr. Jenniskens had in 1950 aan mgr. Lemmens z.g. het verzoek ge daan om het in desolate toestand verkerend kasteel Well te mogen aankopen. Na 13 jaar was men in het bisdom blij dat dit verzoek teen ingewilligd was want in de afgelo pen 13 jaar is veel gedaan c-p kas teel Well voor het Noordlimburgse volk dat zulk een snelle ontwikke ling doormaakt. Drs. van de Mey, voorzitter van het oude bestuur over kasteel Well, was blij dat in 1950 een kostbaar monument behouden is gebleven voor Noord Limburg. Het kasteel Well, dat reeds in vroegere dagen geschiedenis heeft gemaakt, kan ook voor de toekomstige geschiedenis van belang zijn. Dank bracht spreker aan al die instellingen, bedrijven, organisaties en gemeentebesturen welke steeds kasteel Well bij de du re restauratie hebben gesteund. Dankbaar was hij voor de bijdra gen van Rijksmonumentenzorg, van het ministerie, van maatschappelijke zorg ,van de Provincie Limburg en van het bisdom Roermond. Bèr Hollewijn, de grote stuwer van het opbouwwerk en vormings werk van Noord Limburg, met als centrale kasteel Well, liet de vele cijfers de revue passeren, die opge bracht moesten worden om van kas teel Well een verantwoorde burcht te maken voor het vormingswerk. De bedragen welke geïnvesteerd werden, gaan al hard naar miljoen gulden toe. Het deed goed te verne men dat een gedeelte van het res tant van de HARK was gespendeerd bij het begin van de bewoonbaarma- king van dit kasteel. Ergens noemde spreker het een wonder dat zo vele instanties bereid gevonden zijn kost baar geld in de bewoonbaarmaking te investeren. OPENING Ook de Gouverneur was dankbaar dat zovelen het initiatief en 't door zettingsvermogen hadden om dit grootse werk te beginnen en verder uit te bouwen. Het mooie Noord limburgse gebied verdient dit, aldus de Gouverneur, omdat daardoor de christelijke inslag behouden blijft. Met de wens, dat de ontplooiing van de infra-structuur zich verder zal voortzetten in deze streken en dat de Noordlimburgse mens in de ze ontplooiing zich harmonisch zal ontwikkelen op elk gebied, verklaar de Dr. Houben het al eerder in ge bruik genomen kasteel nu voor ge opend als burcht voor het vormings werk. De Z.E. Heer Delhoven sprak me de namens de bisschop van Roer mond. Hij vertrouwde dat het vor mingswerk voor het Noordlimburgse volk rijke vruchten moge afwerpen. Het fundament voor deze ontwikke ling is gelegd en bij dit werk zullen leken een taak van de priesters gaan overnemen. Mede daardoor zal het kasteel zijn reden van bestaan voor het bisdom hebben. INSTALLATIE Hierna werd het nieuwe bestuur geïnstalleerd, bestaande uit de heren B. Diettrich, burgemeester van Wanssum; v. Bolhuis, Venray; Mevr. Bloemarts, Gennep; van Heul, Horst; Burgemeester van Kempen, Bergen; H.E. Heer Deken A. Loonen, Ven ray; L. Nelissen, Venray; van Oscn, Sevenum en v. d. Broek, Lid Prov. Staten, Gennep. Op de dan volgende receptie ver schenen vertegenwoordigers van net openbare .maatschappelijke, culture le en sociale leven van Noord Lim burg en daarbuiten. ASSIMMMI ofl» «mUntn J ,tAKM c* ÜÖuiujf_ •fïnoiwlltft^dv j JULIANASINGEL41 'tekf. 1061 (K4780) SOCIALE VERANDERINGEN IN BRABANT ONDUIDELIJK Zoals heel Nederland, zo veran der ook Brabant onder invloed van de bevolkingstoename en van de industrialisatie. Over de verandering in de levensgewoonten van het Bra bantse gezin heeft het Kaski onlangs een rapport doen verschijnen, dat probeert een doorsnee-beeld te ge ven van het nieuwe leven in dit deel van ons land. Het beeld, dat dit rapport ophangt is niet ongunstig voor Brabant in zijn geheel, alhoewel er terdege on derscheid moet gemaakt worden tussen hetgeen in de steden van de ze provincie en hetgeen in de dor pen gebeurt. Het rapport is in zeke re mate echter onvolledig, bedrieg lijk misschien, omdat het geen ver gelijking geeft met een gelijkwaardig Limburgs, Overijssels of Hollands dorp of stad. In dat geval zou er nog wel eens uit de bus kunnen ko men dat Brabant in z'n ontwikkeling nog op afstand, die in andere delen van het land volgt. Andere rappor ten als b.v. de lectuurgewoonten en het onderwijs ,die reeds eerder ver schenen zijn, wijzen in die richting. Dat met name de kleinere plaatsen in Oost-Brabant met hun oriëntatie op het Limburgse ternauwernood bij dit onderzoek betrokken zijn, vinden we een gemis. En wat de geloofsbeleving betreft, ook daar is wel iets over te zeggen. Het traditionalisme van het katho licisme in Brabant wordt door bui tenstaanders nog al eens gehekeld. Dat doen zij beslist niet zoals vaak gezegd wordt uit vooringe nomenheid tegen dit deel van ons land, maar veeleer, omdat zij verge lijkingen met andere delen kunnen maken. Het Kaski-rapport blijft over dit geloofsleven in Brabant te vaag dan dat men overtuigd raakt, dat de ver nieuwing die elders optreedt, ook hier het volk heeft aangegrepen. Wat in Brabant echt aan de gang is wordt uit dit onderzoek niet dui- delk, afgezien van het feit dat men door vele geleerde woorden waar toe feitelijk dit rapport ook al niet toegankelijker maakt. RAPPORTEN Trouwens het moet ons toch van het hart ,dat men tegenwoordig zo'n soort rapport-ziekte heeft. Staat men voor het een of ander probleem, dan worden rapporteurs ingeschakeld, die al of niet na geruime tijd met een heel geleerd geschrift tevoor schijn komen en dat is dan de steen der wijzen Of dit nu allemaal wel zo is, wagen we ergens te betwijfelen. Zonder het nut van onderzoekingen en het rap port hierover te willen verkleinen, moet het toch niet zo worden, dat men feitelijk de verantwoordelijk heid van het een en ander maar overdraagt op rapporteurs en op rapporten. Als we in ons goede Ven ray even rondkijken, dan is men een rapport wachtende over de sport, over de winkeluitbreiding ,over het al of niet uitbreiden van de indus trie ,over de jeugd, om van techni sche rapporten over het al of niet gebruik maken van installaties voor rioolreiniging maar niet te praten. Het zijn en blijven wetenschappelijk minder of meer doorwrochte werk stukken zo zij klaar komen maar of de raadgevingen in zulke rapporten vervat juist zijn. zullen we zelf vast moeten stellen er. aan de hand van die eigen-vaststelling eigen besluiten dienen te nemen. De eigen verantwoordelijkheid blijft, waarbij men vast moet stellen dat zelfs de feest fraaie rapporten het ook niet altijd bij net rechte eind hebben. Dat heeft de wederopbouw van Venray wel bewezen. Als men dat nu nog eens een keer moest doen BOEREN WORDEN GROENTEKWEKERS. De veranderingen in de land- en tuinbouw volgen elkaar steeds snel ler op. Op allerlei manieren pro beert de moderne agrariër om aan de vele moeilijkheden welke hij ont moet bij bijn streven om tot een redelijk gezinsinkomen te komen het hoofd te bieden. Daarbij denkt hij niet alleen aan het uitschakelen van zoveel moge lijk menselijke arbeidsuren door middel van mechanisatie, maar ook aan het telen van produkten die zijn afgestemd op het moderne ge varieerde voedselpakket. De agrarische ondernemers kregen medio januari van dit jaar hierbij een steun in de rug toen de bepaling dat men zonder vergunning geen groenten mag telen, ten dele kwam te vervallen, in die zin dat het voor taan toegestaan werd om verschil lende groenten bestemd voor indus triële verwerking op contract te telen. De boeren of tuinders sluiten hierbij" een contract af met de con servenfabrikant, waarbij reeds in de lente wordt bepaald welke kg-prijs ze voor de geleverde produkten zul len ontvangen. Deze groenten mogen niet op een veiling worden aangevoerd; ze zijn uitsluitend voor de conservenafbriek bestemd. In hoeverre deze ontwikkeling zal De heer, die voddenkoopman van beroep was, had vijfentwintig maal in de gevangenis gezeten. En toen hij de vijfentwintigste maal de grote poort achter zich hoorde dichtgaan, besloot hij het er eens even van te nemen. Hij werd bij de uitgang ver welkomd door zijn gade, een dame, die geheel in het zwart was; zwarte haren, zwarte schoenen zwart japon en zwarte nagels. Zij voerde voor de politierechter de verdediging, want de voddenkoopman zelf was niet ter zitting verschenen. Nu was het ter gelegenheid van dat jubileumfeest, dat het echtpaar tezamen en in vereniging de wet had overtreden. Pa was dorstig van het lange zitten, ma was dorstig van het lange wachten. Pa dronk iets en ma dronk iets, en, zoals het spreek woord ongeveer zegt, het ene bor reltje haalde het andere uit, en ten slotte achtte de plaatselijke politie het gewenst om pa enige tijd ter ontnuchtering naar een plaats van rust en afzondering te brengen. GIFTEN TEN BATE VAN DF. Gelukkig zijn we bijna toe aan de bouw van de Christus Koningkerk. Nog even moedig vol houden en we kunnen van start met de bouw van een woning God waardig. Houd ook U voorlopig nog moedig vol met Uw geldelijke bijdrage. Heus we kunnen Uw steun niet missen. De parochiële aktie bracht in juni op 256.85 De Vl-aktie waaronder giften van: N.N. te Venray 100, N.N. te Venray 25, N.N. te Venray 15, N.N. te Venray 2,50 N.N. te Venray 7,50 N.N. te Venray 37,50 bruiloft N.N. 15,— Bijdragen communicantjes Ursulinenschool 72, Dr. Poelsschool 69,88 Petrus Bandensch. 55,52 Henseniusschool 19,53 N.N. te Venray 35, N.N. te Venray 110, N.N. te Venray 500, N.N. te Venray 12, N.N. te Venray 25, In totaal 1422,43 Totaal Vorige saldo Algemeen totaal 1679,28 67454,45 f 69133,73 Bankrekening bij de Ned. Crediet- band en Boerenleenbank te Venray. Postrekening 1030120 ten name van R.K. Kerkbestuur Christus Koning te Venray. Aan alle gevers onze erkentelijke dank. Wij vragen nog stseds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY blijven voortgaan is moeilijk te voorspellen. Feit is in ieder geval, dat het hier een manier van agra risch ondernemerschap betreft, die, hoewel ze ongetwijfeld haar feilen wel zal hebben ,het grote voordeel biedt dat de teler tevoren reeds ver zekerd is van een afzetmogelijkheid tegen een redelijke prijs. De verwerkende industrie kan abominabele weersomstandigheden niet meegerekend tevoren reeds ongeveer vaststellen welke hoeveel heid produkten ze tot conserven kan verwerken en op de afzetmarkt brengen. In Helmond en omgeving :s deze mogelijkheid zeer ruim aangegrepen en men vaart er wel bijOf men hetzelfde kan zeggen in deze con treien? De voddenkoopman was evenwel de mening toegedaan, dat hij nog nuchter genoeg was om op eigen benen te staan. Hij trachtte zich daarom voort te bewegen in een richting, tegengesteld aan die van de politieman. De gummiknuppel bracht hem na enig geharrewar weer in het rechte spoor en reeds waan de de politieman zich overwinnaar toen bleek, dat de voddenkoopman nog een geheim wapen achter de hand had. De zwarte dame snelde toe en beroerde met haar hand na drukkelijk het gelaat van de verba lisant, duidelijke sporen van haar nagels achterlacend. „Ik kon het niet met droge ogen aanzien, meneer de politierechter", zei ze ..en mijn man heeft nog wel 'n verbrijzelde schou der. Ze bennen hier cck niks ge wend". „Ik vind het erg lief van u, maar niet bepaald verstandig", vond de rechter. De getroffen politieman bleek overigens niet haatdragend. „Wat dunkt u, moet zo'n trouwe echtgenote de petoet in?" vroeg de rechter. „Geen petoet, edelachtbare", oordeelde de politieman. Waarna Kenau vijfentwintig gulden boete opgelegd kreeg. Met haar heer gemaal liep het an ders af. De plaats van rust en vrede, waarheen de politieman hem had gevoerd, scheen voor hem niet rus tig genoeg te zijn. Hij begaf zich naar een nog rustiger oord. En wat zich daar heeft afgespeeld, kan men slechts raden. Want er waren geen getuigen. Er was alleen wat moeilijk te omschrijven gedruis. Na afloop daarvan bleek het politionele closet te zijn vernield. „Veertien dagen gevangenisstraf", eiste de officier van justitie. „Maar meneer de officier, dat kunt u toch niet menen?" dacht de zwar te dame. „U mag eigenlijk niets zeggen, want uw man had zelf moeten ko men en vervangers kennen we hier niet', zei de rechter. „Maar ik mag m'n man toch wel verdedigen!" sputterde ze. „Wat had u dan informeel willen aanvoeren?" „Jaehh.... ziet„Nou zegt u 't maar". „JaehhZou 't 'oor mijn man ook met boete afkunnen?" „Met een boete? Iemand met vijf entwintig veroordelingen?" „Ja, meneer de politierechter, geef hem toch asjeblieft geen gevangenis straf." „Neen", zei de rechter, „daar begin ik niet aan." „Ja ,maar ik kan mijn man eerlijk niet missen „Ik dacht dat u daar zo langza merhand aan gewend was, na al die veroordelingen", meende de rechter. „De gemeenschap moet het maar veertien dagen zonder die vodden koopman doen. En deze dame ook", vond de officier. „Waarom zou hij geen twee weken weg kunnen?" „Ziet u', zei de zwarte dame, me neer de politierechter, hij zet 's avonds altijd papillotjes in mijn haar." „Dan maar twee weken zon der krullen", besliste de rechter. „Da's misschien ook beter voor die verbrijzelde schouder." En de voddenkoopman kreeg veer tien dagen, conform de eis. (Advertentie) ito uil Australië terug Volgens berichten uit Aden bevinden zich momenteel in de Perzische Golf 3 schepen met Nederlandse emigranten, die uit Australië naar Neder land terugkeren. Gevraagd naar de reden van hun massale terugkeer, ver klaarden de emigranten dat zij van hun familieleden ge hoord hadden van de zomer- opruiming met de fantastisch lage prijzen bij Thomassen. En bloc werd besloten de eerstvolgende gelegenheid te nemen, om zodoende mee te kunnen profiteren. DEMONSTRATIE MET SLOOTREINIGINGSWERKTUIGEN EN CHEMISCHE ONKRUIDBESTRUDING Op het landgoed „Griendtsveen" te Griendtsveen ,gemeente Horst, zal een landelijke demonstratie worden gehouden met slootreinigingswerk- tuigen .waarbij tevens diverse ob jecten van onkruidbestrijdings- methoden met diverse chemicaliën in sloten zullen worden getoond. Het demonstratieterrein ,dat ruim 50 hectare groot is, bezit een aan tal sloten, zowel droge als natte, van welke laatste het waterpeil nog re gelbaar is. Er zal worden gedemonstreerd met veegboten, taludmaaiers, bag- gerslepen, kranen, zuigpersboten en andere werktuigen. De demonstratie ,die in samenwer king met de werktuigencommissie van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap voor Limburg, Rijkslandbouwconsulentschappen en instituten wordt voorbereid, zal ver moedelijk op woensdag 25 of don derdag 26 september a.s. plaatsvin den. Een definitieve mededeling hier over wordt nog gegeven.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 9