Albert Heijn 59 Albert Heijn 11 RIAENS-ROYERS Dit geeft INTERN. CONCOURS HIPPIQUE LEUNEN KREEG SPORTVELD 3 S.V.V. NIEUWS ZWEMMEN DUIVENSPORT Verenigings drukwerk natuurlijk van drukkerij van den Munckhof n.v. Ariaens-Kosman &Zd. DE MOLENWIEKERS cd n v> n o cd cd cd cd cd cd O cd" 5 cu kj cd 3 3 in alle winkels van uw nylons stuk kousen-automaat bij EBBERINK Zondag hield de Landel. Rijver- eniging St. Isidorus op het terrein van Huize St. Servatius een groot internationaal concours hippique. dat goed geslaagd kan worden genoemd. Meer dan 2500 toeschouwers geno ten van de prachtige paardensport en meer dan 200 paarden verschenen aan de start. Burgemeester mr. Custers opende officieel dit concours en wees in zijn openingswoord er op dat de ruitersport nog altijd een grote plaats inneemt vooral bij de land bouwers, die aan de lijve ondervin den dat ook het dagelijkse leven vele hindernissen met zich brengt. Bij de gasten merkten wij op de H.E.H. Deken Loonen, de landelijke voorzitter van de R.K.N.B.T.B., de heer Mertens, vertegenwoordigers van de Bond van Landelijke njver- enigingen, en van de landbouworga nisaties. De ruiters kwamen uit de Noord Oost Polder, Gelderland, Bra bant, Limburg en de Duitse grens streek. De Venrayse rui terclub zorg de voor een vlotte en goede organi satie. De uitslagen waren als volgt: Keuring Rijpaarden klasse Licht 1 J. Parren, Grathem met Bamby; 2 A. Mot, Keppel Did. met Spriser; 3. H. Holland, Kleef Did. met Dom- glocken. Keuring Rijpaarden klasse zwaar 1. Mattes Mulheim met Admira; 2. Schrieber, Kleef met Fara; 3. .T. Wouters v. d. Oude Weyer, Bemmel. Springen klasse B: 1. G. Bouten, Horst met Gidram; 2. J. Verbeek, Velden met Pucky; 3. J. Simons, Maasniel met Astral; 4. H. Janssen, Helden met Swift; 5. J. van Dijk, Venray, met Tabor. Springen klasse licht: 1. H. Ver wijlen, Echt met Ajaxien; 2. J. Stroeken, Beesel met Aranka; 3 P. de Vlieger, Beesel met Copacabana; 4. L. Willems, Meerlo met Pucky; 5. E. Schreurs, Grathem met Anterus. Springen klasse middel: 1. A. Schoofs, Velden met Pikeur; 2. F. Verkooyen, Velden met Radja; 3. H. van Wylick, Velden met Syana; 4. P. Driessen Horst met Adam; 5. P. Janssen, Wanssum met Sans Peur. Equipes voor de Equipewedstryd: 1. Equipe van de CB met P. van Boxtel, M. Pompen, J. Wesels, M. van Herten met 1 fout, tijd 208,5 sec. 2. Equipe van N.O.P. met A. Douma, S. Meyer, J. Druisema, M. Raama- kers met 12 fouten, tijd 228,2 sec. 3. Equipe van de Limb. Landelijke Ruiter Bond met A. Helkens, H. Gij zen, H. Heijmans ,M. van Herten met 20 fouten, tijd 222,2 sec. Kostelijk en vermakelijk voor de toeschouwers was het ponneyrennen met als uitslag van de 20 ponneys: 1. Verschuuren, Leunen, 2. H. Noo- ren N.O.P.,. Springen klasse zwaar: 1. A. Stuart, Bemmel, met Wervelwind; 2. A. Stuart, Bemmel, met Bento een zeldzaamheid dat twee paarden van een eigenaar eerste en tweede prijs behalen 3. Fr. van Herten, Grathem met Freddy; 4. J. Duuisma N.O.P. mejt Adonis; 5. J. Parren, Grathem met Bamby. Parijs Springconcours. Hier waren 4 ronden voor nodig om de eerste prijswinnaar te kunnen bepalen. 1. H. Timmermans, Mulheim, 2 pnt. met Victoria; 2. S. Meyer N.O.P. met Brio, 3 p.; 3. R. Segers, Kleef, met Issel. De rest van de 70 paarden waren al in de drie eerste ronden afgevallen. Als een waardig sluitstuk werd hardrijden met hindernissen gedaan met ponneys. Kostelijk en verma kend voor de talrijke toeschouwers. I. Verschuuren, Leunen; 2. S. Christiaans Melderslo; 3. W. van Dijck, Venray. Het concours werd door geen en kele wanklank verstoord en onge lukken deden zich niet voor waar door het Rode Kruis afdeling Ven ray een gemakkelijke taak had. Deze foto tcont ons een actie-moment van mej. A. Stuart uit Bemmel die in het concours „springen klasse zwaar" met haar paarden Wervel wind en Bento resp. de eerste en tweede prijs behaalde. (foto G. Kruijsen) R T H U I \1> VENRAY - GROTESTRAAT 18 - TEL. 1253 Zondagmiddag was het feest voor de jeugd van Leunen. Toen werd immers het nieuwe sportterrein al daar ingezegend en in gebruik ge nomen. Harmonie St. Catharina van Leunen opende de stoet welke na lof geheel sportminnend Leunen naar het nieuwe voetbalveld bege leidde. Wethouder Colsen sprak na de in zegening van het veld door de rector van het Veulen wegens verhin dering van pastoor Jonkers er namens het gemeentebestuur zijn vreugde over uit dat men eindelijk in Leunen ,dank zij particulier ini tiatief, zover is gekomen dat ook de sport daar die plaats heeft gekregen welke de sport verdient. Wethouder Colsen gaf de Leunse sportvrienden de verzekering dat inden er nog wensen waren, het gemeentebestuur waar mogelijk, deze zou helpen ver vullen. Voorzitter Baltussen sprak een dankwoord aan allen die op eniger lei wijze aan de totstandkoming het hunne hadden bijgedragen. De rector van het Veulen sprak mede namens pastoor Jonkers een woord van felicitatie en hoopte dat de Veulense jongelui zolang 't Veu len nog niet de beschikking had over eigen sportverenigingen, zich zouden aansluiten bij Leunen. De veteranen lieten nog even de oude glorie herleven toen zij o.l.v. arbiter Swinkels binnen de krijtlij nen kwamen voor een match tegen de toekomstige eerste elftalspelers van Leunen. Op het nieuwe sportveld van Leunen hebben zondag de veteranen een openingsmatch gespeeld tegen het toekomstige eerste elftal. Onze foto toont een beeld van wedstrijd. (Foto: G. Kruijsen) Wij maken al onze leden hierme de nogmaals attent op de algemene jaarvergadering van R.K.SV Venray, welke heden, vrijdagavond, wordt gehouden in Hotel 't Hert, Markt straat. Naast openingswoord van de voorzitter, jaarverslagen secretaris en penningmeester, zal de bestuurs verkiezing de hoofdschotel vormen. We verwachten op deze avond een massale opkomst. A.s. zondag gaat de bal weer rol len. Dan speelt een elftal met spe lers van 1821 jaar een vriend schappelijke wedstrijd tegen een zelfde elftal van SVB uit Blerick. In dit SVB-team staan verschillende spelers opgesteld, die regelmatig in het le elftal uitkomen. Ook in de competitie heeft de SVB-jeugdselec- tieploeg danig van zich doen spre ken. We kunnen daardoor rekenen op een geducht tegenstander. De Venray-supporters zullen erg benieuwd zijn wat de toekomst hen brengt. Immers zij zien zondag een elftal aan het werk dat hopenlijk in de toekomst zij het dan mis schien niet direct de kleuren van SW gaat verdedigen. Zondag a.s. zullen de rood-witten in elk geval tonen wat ze waard zijn, zodat we een aantrekkelijke wedstrijd tege moet kunnen zien. SVV VETERANEN De wedstrijd tegen Kevelaer ein digde in een 52 overwinning voor onze mannen. A.s. zaterdag 20 juli komen de ve teranen uit Geldem op bezoek, aan vang 6 uur. Grotestraat 6 i I s' r I - i M I M r «atfFiffSlW Onder gunstige weersomstandig heden speelde vv Molenwiekers zondag j.l. haar huldigingswedstrijd tegen de 4e klasser Sparta uit Seve- num. Voor de wedstrijd werd nog een hartelijk woord gesproken door de voorzitter van Sevenum en wer den bloemen overhandigd. Hierna gaf scheidsrechter van Schaaik het beginsignaal. De Molenwiekers trok ken meteen fel van leer en reeds na 2 min. spelen was het raak. Een terugspeelbal werd opgevangen door midvoor Lateparissa, die onhoud baar inschoot: 10. Dit was een ruggesteun en men ging met frisse aanvallen steeds maar weer op vij andelijk doel af. Maar de Sevenum- achterhoede gaf voorlopig geen krimp. In de 10e min. mocht W. Linders een hoekschop nemen. Uit deze hoekschop maakte „veteraan" P. v. d. Laar er met een magnifieke kopbal 20 van. Sevenum pakte de zaken nu wat serieuzer op en dit resulteerde al meteen in een tegendoelpunt. Een hard vleugelschot van de linksbui ten werd in eerste instantie prima gestopt door doelman Peeters, maar de terugspringende bal werd door de rechtsbuiten hard ingeschoten 21. De Molenwiekers-achterhoede kwam nu onder zware druk te staan, maar met kunst en vliegwerk wist men de Sevenum-voorwaartsen het scoren te beletten. Na 20 min. trok linksbuiten Linders er tussenuit met de bal en zijn voorzet bereikte rechtsbuiten Sapulete die in vrij staande positie scoorde: 31. Maar Sevenum was niet van plan om zich naar de slachtbank te laten leiden en begon dan ook feller te vechten om de achterstand in te lo pen. En aanval na aanval volgde op het Molenwiekersdoel. Dat uit dit offensief een doelpunt moest komen kon niet uitblijven en na ruim een half uur was het de midvoor, die met een kopbal via de binnenkant van de paal de achterstand redu ceerde tot 32. Voor rust kwam in deze stand geen verandering meer. Na rust wilde De Molenwiekers de voorsprong koste wat koste behou den. En het heeft er ook lang naar uitgezien. Eenmaal dachten we La teparissa nog te zien scoren, maar zijn schot werd door de paal ge keerd. Jammer want uit de aanval die hierna volgde was het de Seve-r num-linksbinnen die met een hard schot zijn ploeg aan de verdiende gelijkmaker bracht. Maar verder lieten de Molenwiekers het niet ko men, zodat men het met een 3- -3 ge lijkspel zeer goed afbracht tegen deze 4e klasser. Al met al een mooie en spannende wedstrijd. Zaterdag 20 juli a.s. om 8 uur in Café Thielen feestavond ter gelegen heid van het behaalde kampioen schap. Alle leden (vanaf 18 jaar) met echtgenote of verloofde worden verwacht. Er is gezorgd voor prima muziek. Dus komt allen, zodat we er een gezellige avond van kunnen maken. Maandagavond 22 juli om 8 uur in t clublokaal jaarvergadering van De Molenwiekers. Ook hier worden alle leden verwacht. UITSLAGEN NATIONALE SCHOOLZWEMWEEK Bij de te Venray, in het kader van de nationale schoolzwemweek van de Koninklijke Nederlandse Zwembond, gehouden wedstrijden, die onder leiding stonden van de door Spio aangewezen contactper soon voor Venray en omgeving, de heer P. Goedhart en de provinciale contactpersoon de heer II. Linssen, te Horst, werden de volgende resul taten verkregen: Lagere scholen: 5 leerlingen be haalden het zilveren speldje *9 het bronzen, terwijl 3 leerlingen niet voor een prestatiespeldje in aan merking kwamen. (Gouden speldjes waren voor deze groep niet beschik baar). Voortgezet onderwas: Er, werden behaald: 0 gouden, 10 zilveren en 26 bronzen speldjes; 23 leerlingen konden geen der begeerde speldjes bemachtigen. DAMESZWEMCLUB HZPC Bij het door de dameszwemclub HZPC in het zwembad „Wilgert" georganiseerde diplomazwemmen slaagden voor het diploma 2 (ge oefend zwemster) o.a. onze plaatsge- note Colien van den Munckhof en voor het eerste diploma (zwemproef) Marlies Troisfontaine en Marie- Louise Slits, beiden uit Venray. Als examinatoren traden op mevr. M. L. Linssen-Vaessen en de heer L. Greweldinger. Druk zwemseizoen Nadat de dameszwemclub HZPC j.l. zondag in Sittard had deelgeno men aan het eerste gedeelte van de Limburgse kampioenschappen, zul len de meisjes verder nog aan de start komen op de volgende wed strijden: zaterdag 20 juli tweede ge deelte Limburgse kampioenschappen te Heerlen; 28 juli wedstrijden voor „open baders" te Swalmen; 11 aug. wedstrijden te Brunssum. In deze laatste plaats zal o.a. mevr. Linssen- Vaessen, oud olympische zwemster en oud-Nederlands kampioene een zwemdemonstratie geven. Diplomazwemmen Vrijdag 19 juli om 6 uur nam. or ganiseert de dameszwemclub HZPC in het zwembad „Wilgert" examens voor de diploma's 1 en 2. Aanmel ding telefonisch bij de secretaresse mevr. M. L. Linssen-Vaessen, telef. 04709-1761. P.D.V. „DE VREDESDUIF" De leden worden er op attent ge maakt, dat er a.s. woensdagavond om 8 uur een algemene ledenverga dering wordt gehouden. Het bestuur verwacht alle leden. Wij vragen nog sleeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriék, bij de portiei N.V. INALFA VENRAY BANDENSLIJTAGE EN EN TEMPERATUUR Door mechanisatie is het gebruik van luchtbanden in de land- en tuinbouw enorm toegenomen, waar door bovenstaand onderwerp van belang is. Deze winter hebben de banden het niet zo zwaar te verduren gehad, gezien de lage temperatuur en lage snelheden. Zodra de warme periode komt, worden automatisch hogere eisen aan de banden gesteld. De hogere temperatuur en de ho gere snelheden geven de banden niet alleen meer vermoeidheid, maar ook de slijtage van het loopvlak gaat sneller. De rubber die zachter wordt van wege de warmte kleeft meer aan de weg, maar juist de vermoeiing is het, waarvoor men voorzichtig moet zijn. Dit is de reden dat diegenen die weten dat hun banden vermoeid zijn, niet tot loopvlakvernieuwing overgaan omdat dan nog eens een hoge temperatuur nodig is tijdens het coverproces. Om dezelfde reden laat men te genwoordig wanneer men tot loopvlakvernieuwing overgaat liever e enzool op aanbrengen omdat hierbij minder temperatuur nodig is dan bij coveren. Het gebruik van lage temperatuur tijdens het proces is absoluut beter dan de warme me thode. Deze „Koud-Vulcanisatie" houdt in, dat men in plaats van met tem peraturen van 140° C. te werken, nu maar met 70° C. werkt. Het pursen in stalen vormen is ook hier verval len en daarmee het risico van ver vormen of uitrekken der banden. Inplaats van druk wordt nJ. on derdruk Vacuum) gebruikt. Ook de starre vormen waaraan de banden zich moeten aanpassen, worden bij de vacuum-vulkanisatie vervangen door elastische vormen, waarbij de vormen zich aan de band aanpas sen. Uit alles blijkt dat de banden door deze behandeling meer gespaard worden, wat een langere levensduur, groter veiligheid en minder kosten met zich brengt. <D (D O O O 3 AL ONZE ZAKEN voor ct Limonadesiroop sinaasappel fles 0,6 liter ROOkWOrst vac. verpakt 250 gram Doperwten-Fijnheel blik Wiener Knakworst blik 10 stuks Gebraden Gehakt in jus blik 4 ballen AH-Bier Pils3 flesjes voor M JS CT NIEUW i Luncheon Meat bi. 200 gram Sinaasappelsapfors blik Sperziebonenheel blik Abrikozenjamper pot KofTiekoekendoos 12 stuks voor ct Magere Achterham 100 gram Prima Cacaozak 250 gram Miami Badzeep2stukken^38' Mais Runder rookvlees ...100 gram Grapefruitsap fors blik Appelmoesheel blik Saks. Leverworstjeper stuk Pindakoekenzak 12 stuks Momento Rijstper pak Gekookte Worst vac. verpakt 200 gram voor jff ct Portugese Sardines .dubbel biik^sT Leverpasteidubbel blik 200 gram AH-Soepballetjesper blik Gemengde Toffees royale zak Nieuwe Oogst! Spinazie heel blik voor wt ct Vruchtenkoekjes150 gram Paiingworst100 gram Fijne Snijworst100 gram Boterhamkorrels 250 gram Ananasblokjeszak 175 gram Spaghettipak 250 gram Iets belegen GOUDSE 500 gram |#49 v Op zondag of na winkelsluiting even naar de hoek Marktstraat-Schoolstraat

Peel en Maas | 1963 | | pagina 10