Vergadering GEMEENTERAAD weekblad voor venray en omstreken PRIJSEER KWARTAAL t "l.50 (bulteD Venray 1.75) B. en W. gaf antwoord op begrotings beschouwing .in*. Venray staat op de foto... VREDESKERK VRIJDAG 17 MEI 1963 No. 20 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG ^PEEL EN MAASII Maar goed, laten we proberen om de zaak zo duidelijk mogelijk te ma ken De -VOORZITTER bracht dank voor alle waardering, die in de ver schillende begrotingsbeschouwingen te beluisteren was voor het werk van het College en de ambtenaren. Komende tot bespreking van de verschillende opmerkingen t.a.v. de verschillende begrotingshoofdstuk ken, wees hij er allereerst op dat het vaststellen van de begroting een groot autonoom goed is van de ge meenteraad, waar men niet te ach teloos aan voorbij moet lopen. Ze ker, door verschillende maatregelen lijkt het er soms op of Venray van uit Den Haag of Maastricht „gere geerd" wordt, maar het is en blijft uiteindelijk de raad, die beslist. T.a.v. de opmerkingen over het sluitend maken van de begroting door middel van een bedrag van 34.380,te halen uit de Algeme ne Reserve van de gemeente, wees de VOORZITTER er op dat dit feitelijk een voorlopige maatregel is. Nu de inkomsten ingevolge de Financiële Verhoudingswet 1960 nog niet geheel bekend zijn (en deze zijn bepalend voor de inkom sten) is niets bevreemdend om de Algemene Reserve aan te spreken om uitwijkmogelijkheden te krij gen via de post: Onvoorziene Uit gaven. De wensen, die vooral de land bouwers hebben t.a.v. een mogelijke uitkering uit de nieuwe Wegenfinan cieringswet, die op stapel staat, kun nen zeker niet vervuld worden voor dat de wet inderdaad is aangeno men. En wat dan gebeurt is een kwestie, die dan bekeken moet wo-r den. Spreker was kennelijk het niet eens met de opmerking, dat de be groting zo laat was. Tegenover het vorig jaar is er al tijdwinst geboekt en dit zal men proberen vol te houden. Hij ging ook nog even in op het werk van de financiële commissie, die ook de kwestie baatbelasting aan moet snijden, evenals 'n moge lijke verhoging van de plaatselijke heffingen. De verschillende finan ciële vraagstukken, waarvoor deze commissie zich geplaatst ziet, zijn niet gering. Maar ook hier geldt dat een duidelijk en weloverwogen fi nancieel beleid eerst mogelijk zal zijn na meer definitieve gegevens over de Rijksuitkeringen. MEER AMBTENAREN De VOORZITTER onderschreef dat personeelsgebrek op het gemeente huis soms tot overbelasting van ver schillende ambtenaren kon leiden. Over een personeelsaanvulling op korte termijn was spreker niet optimistisch. Het blijkt dat op alle oproepen nog te weinig sollicitaties binnenkomen. Dit onderwerp heeft echter de volle aandacht, terwijl verdere uitbreiding van het perso neel na terdege studie en planning zal gebeuren. De uitbreiding van het gemeente huis zal met spoed bekeken worden en men hoopt spoedig een definitief plan aan de raad te kunnen voor leggen. Intussen wordt in de Markt straat een soort nood-onderkomen voor de dienst gemeentewerken ge maakt. De politiemacht zal binnenkort uitgebreid worden van 13 tot 20 man (al is daarmede het maximum van 26 man nog niet bereikt). RUIMTELIJKE ORDENING Het schetsplan voor een gebied, waarin kleine bungalows gebouwd kunnen worden is opgesteld en komt eerdaags in de plancommissie. Voor het saneringsplan van het centrum zal met deze commissie ook overleg gepleegd worden. Eerst zullen de hoofdlijnen hier van worden vastgesteld, waarna de vormgeving zijn beurt krijgt. Dat daarbij erg rekening gehouden zal worden met de middenstandsbelan- gen en -bedrijven waarborgt o.m. de inschakeling van een deskundi ge. Ook in de verschillende uitbrei dingsplannen zal in overleg met de ze zelfde heer ruimte worden gere serveerd voor bedrijfspanden. In dit saneringsplan zal alle aan dacht geschonken worden aan de zg. pleinvorming, waardoor parkeerge legenheid gevonden wordt en waar op ook festiviteiten e.d. gehouden kunnen worden. Dat naast het cen trum ook de kerkdorpen alle aan dacht krijgen, werd door de VOOR ZITTER nog eens extra onder streept. Men maakt het de man-in-de-straat er niet gemakkelijk op met de tegenwoordige begrotingsbehandeling. Eerst komt de begroting met een uitgebreide nota van B. en W. hoe zij het beleid zien, dat in het lopende jaar gevoerd zal moeten worden. Dan komt de raadsvergadering, waarin de verschillende fracties het hunne over dit beleid te zeggen hebben, waarna tenslotte B. en W. we derom een antwoord geven op deze visie van de raadsleden. Dat daarbij de buitenstaander door al die bomen het bos niet meer ziet, is een zaak, die dan de pers maar op mag knappen. Een pers, die niet eens de stukken ter inzage krijgt. GRONDVERWERVING is en blijft een moeilijk onderwerp. Maar men zal streven ondanks 'n nijpend personeelstekort naar een zo tijdig mogelijke aanpak van de verschillende mogelijkheden. Welk onderdeel van de openbare werken al of niet bij de kostprijsberekening van de aangekochte gronden geteld zal worden, is een kwestie, die voor ieder plan afzonderlijk bekeken zal moeten worden. Dat hierbij recht en billijkheid nauwkeurig bekeken zul len worden is vanzelfsprekend. De taxatiecommissie komt nu vrij geregeld naar Venray zodat ook van deze kant alle medewerking is. Bo vendien heeft een der wethouders zich speciaal belast met onderhan delingen met grondeigenaren, zodat ook dit dus vlotter verlopen kan. Of een aparte afdeling voor grondzaken nog nodig is, kan bij de verdere re organisatieplannen bekeken worden. WONINGBOUW Wat betreft de woningbouw, zal men proberen naast de bouw van woningwetwoningen ook de eigen bouw te stimuleren, o.a. door het plan van kleine bungalows. Om doorstroming naar duurdere wonin gen te bevorderen wordt financiële hulp overwogen. Gestreefd zal wor den in de vrije sector te komen tot ruimere woningen, terwijl in de huursector de zgn. complexenbouw voorlopig wel zal blijven bestaan. Het bouwen van houten woningen verbiedt de bouwverordening, waar van een wijziging zeer moeilijk is. Het ketenbesluit is een landelijke regeling en ook dat kan moeilijk ge wijzigd worden. Ged. Staten kun nen echter verlof geven en men zal nu proberen of dit ook voor Venray kan. De klacht dat door het niet bou wen van nieuwe woningen leidt tot een langzame teruggang van de bevolking der kerkdorpen is door het College hoog opgenomen. Men zal waar mogelijk ook op de kerkdorpen de bouw van woning wetwoningen bevorderen. De herziening van de bouwver ordening gebeurt in landelijk en provinciaal verband. Het heeft geen zin tijd en moeite te verdoen met wijziging van de Venray se verorde ning, omdat G.S. hier nooit mee ak koord gaan. Van de andere kant ge looft het College niet dat op korte termijn noch provinciaal, noch lan delijk een nieuwe verordening komt. OPENBARE WERKEN De klacht als zou bij de mechani satie van gemeentewerken niet ge dacht zijn aan een behoorlijke frai- se, noemde het College ongegrond, want deze staat op de bestellijst. De verbetering van landbouwwegen buiten het ruilverkavelingsplan is een kwestie, die het College dikwijls bezig houdt. Dat er nu altijd door de betrokken grondeigenaren alle medewerking wordt gegeven is be slist niet waar. Maar waar zulks wel gebeurt, daar krijgt men in het vervolg ook de voorrang. De rest moet dan maar blijven liggen. RIOLERING KERKDORPEN is een zaak, die in studie is. In Leu nen is ze reeds aangelegd. Voor Mer- selo en Ysselsteyn zijn de plannen klaar en voor Castenray, Oirlo en Oostrum zijn ze in bewerking. Ver schillende van deze plannen zullen dit jaar nog ter tafel komen. Het verlichtingsplan van de kerk dorpen wordt binnen enkele maan den uitgevoerd. VERVUILING De klacht van STEEGIIS over de vervuiling van onze gemeente is ook het College uit het hart ge grepen. De gemeente zal van haar kant zorgen dat stortplaatsen e.d. in orde komen, maar hoopt van de andere kant dat de mentaliteit en de laksheid van het publiek veranderen zal. Ieder is op zijn plaats medeverantwoordelijk ook voor de netheid en schoonheid in onze gemeente en deze verant woordelijkheid zal desnoods met harde hand moeten worden bijge bracht. VERKEERSVEILIGHEID in kom en kerkdorpen is een ideaal wat nagestreefd wordt, maar wat door onderbeztting van de betref fende afdeling jammer genoeg niet vlot genoeg kan. Er is een voorbe reidend onderzoek aan de gang en het College wil dit zoveel als moge lijk bespoedigen. ONDERWIJS is en blijft een zorgenkind, zo lang er nog in verschillende parochies en bij verschillende scholen noodsitua ties bestaan. De wens van de raad dat er een UTS gaat komen en dal ook het Individueel Technisch On derwijs gegeven zal worden, wordt mede in 't kader van de indus trialisatie onderschreven. Over leg hiertoe wordt geopend. CULTUREEL CENTRUM De vraag of Venray een cultureel centrum nodig heeft, is al beant woord door het feit dat geen enkele gemeenschap buiten een gemeen schapshuis kan. Dit is nodig voor de leefbaarheid van plaats en streek. Hoe de nieuwe financiële opzet zal zijn (de oude is intussen door de feiten achterhaald) moet bekeken worden, temeer waar ook de investerings- en exploitatielasten een geheel ander beeld geven. Het jeugdonderzoek zal binnen afzienbare tijd beginnen, waarbij vanzelf de vraag of een aparte kracht voor de jeugd moet worden aangetrokken, ter sprake zal komen. RECREATIE De recreatie heeft ook alle aan dacht. Of een recreatieschap ge vormd moet worden is een vraag, die het College nog eens bekijken zal. Of de huidige hotel- en pension- accomodatie te kort schiet gelooft 't College niet, maar als de recreatie mogelijkheden toenemen, dan moet ook hier wat aan gedaan worden. Doch dit valt in het particuliere vlak, waarin een aktief VVV goed werk kan doen. SPORTACCOMODATIE Met de raad is ook het College van oordeel, dat eerst het rappori voor de sportaccomodatie in de ge hele gemeente binnen moet zijn, voordat men met voorstellen dien aangaande kan komen. Dat men daarbij met beide benen op de grond moet blijven is vanzelfspre kend. HET ZWEMBAD zal hopelijk dit jaar de uitvoering beleven van het buitenbad, terwijl het overleg over het binnenbad nog zal worden voortgezet. Over de bestuursvorm van dit zwembad is nog niets beslist. Het leek het College belangrijker eerst maar te beginnen met de verwe zenlijking. Desniettemin hoopt men binnenkort hierover de eer ste besprekingen te openen. Of de 1000.reservering voor aankopen van kunstwerken te laag is, is een open vraag. Feit is dat in dat potje nu al 3000,zitten en daar is wel wat mee te doen. Wat? Daarover is nog niet verder nage dacht. VOLKSGEZONDHEID Of het Groene Kruis binnen af zienbare tijd zal komen tot een nieuw gebouw, waarin ook bv. de geestelijke volksgezondheid een plaats heeft, is een kwestie van het Groene Kruis, al zal de gemeente hieraan alle steun geven. Over het bejaardenprobleem zal aan de plaatselijke commissie van samenwerking advies gevraagd worden. Het College staat een cen traal gelegen bejaardencentrum voor met ruimten voor degenen, die hierin hun oude dag willen slijten, verpleegd moeten worden en recre atie zoeken. Daaromheen moeten be jaardenwoningen gegroepeerd wor den en vanuit dit centrum bediend worden, zo dit nodig zou zijn. De verandering van de bestaande wo ningen langs de St. Jozef weg in be jaardenwoningen is geen reëele op lossing omdat dit op de eerste plaats enorm geld gaat kosten en verder de centrum-gedachte niet verwezenlijken kan. SOCIALE ZAKEN De reorganisatie van deze dienst, waarom al is gevraagd is een kwes tie van gemeentelijk beleid. Dat houdt echter niet in dat samenwer king met particulier initiatief onmo gelijk is. SUBSIDIEBELEID Dat het subsidiebeleid aangepast dient te worden aan de tegenwoor dige situatie, daarvan heeft het Col lege al blijk gegeven bij de instal latie van de financiële commissie, die als opdracht o.a. heeft dit sub sidiebeleid te onderzoeken. Men moet daarop echter niet vooruit wil len lopen. Dit is ook de reden waar om sommige instanties hebben moe ten wachten. INDUSTRIE Over de industriële mogelijkheden in onze gemeente is het College al lerminst pessimistisch. Er is en er komt voldoende industrieterrein en in overleg met de industriecommis sie zal gepoogd worden om een meer gevarieerde en gedifferen tieerde industrie hier te krijgen. We zitten in Venray allerminst in de vergeten hoek. Sinds 1955 is ook al door de vestiging van 8 nieuwe industrieën voor 1300 personen werkgelegenheid gescha pen, terwijl de nodige verkeers verbindingen verbeterd zijn of worden. Doorslaggevende factor voor ver dere industrialisatie zal zijn of er voldoende arbeidskrachten zijn. In samenwerking met het ETTL en het Bureau Arbeidsvoorzieningen Lim burg wordt een rapport opgesteld over de ontwikkeling van de ar beidssituatie in onze gemeente en dit zal de raad t.z.t. moeten behan delen. Men kan zelf conclusies trek ken. Of samenwerking in dit ver band met andere gemeenten nood zakelijk is ,zal bekeken worden. Of er meer reclame voor Venrays in dustrialisatie gemaakt moet worden, betwijfelde het College, gezien het feit dat er aanvragen genoeg komen. Tegen de discriminerende ge meenteclassificatie zal ook de ge meente blijven ageren. LAND- EN TUINBOUW Na wat het College reeds vroeger over de agrarische ontwikkeling ge zegd en geschreven heeft, volstond het thans met nogmaals te bena drukken dat al het mogelijke van haar kant gedaan zal worden zo wel land- als tuinbouw te bevorde ren. Dit laatste géldt ook met name voor de bouwvergunningen voor deze tak. Wat de vrijwillige ruilverkaveling betreft, dit is op de eerste plaats een zaak van de betrokkenen zelf. In Oostrum is vruchtbaar overleg mogelijk geweest, terwijl men van gemeenteweg zal proberen misver standen in Merselo uit de wereld te helpen. De initiatiefnemers kunnen op de volledige medewrlcing van de gemeente rekenen. De kosten van het ruilverkave- lingsplan Lollebeek zijn reeds be sproken met de voorzitter van de plaatsselijke ruilverkavelingskom missie. Deze zal zorgen voor finan ciële gegevens, waarna een stand punt bepaald kan worden en even tueel voorstellen aan de raad zul len volgen. De voorgestelde herontginning van gemeentegronden is financieel niet haalbaar. Op dit moment wordt ge keken naar andere mogelijkheden. Of men deskundigen voortdurend in moet schakelen bij de landbouw- commissie vond B. en W. niet juist. Dat men telkens opnieuw deskundi gen om advies vraagt wel. Dat de agrarische bevolkingsgroep afneemt in het snelgroeiende Ven ray is o n ve rm ij del i j k. Toch had en heeft deze groep een belangrijke taak in de plaatselijke gemeen schap en is de agrarische ontwik keling van onze gemeente dermate belangrijk dat hier alle aandacht aan gegeven moet worden. Tot slot spraken B. en W. er wel hun bevreemding over uit dat geen enkele van de fracties een antwoord gegeven heeft op de vragen, die het College gesteld heeft aan de raads leden hoe in de toekomst de begro ting nu wel behandeld moet wor den. Op deze belangrijke vraag had men kennelijk 'n afdoend antwoord verwacht. DE BRUYN kwam in zijn repliek nog even terug op enkele feiten. Ondanks het feit dat het College redelijke argumenten brengt voor het aanspreken van de Algemene Reserve .blijft hij bij zijn oordeel dat deze bewaard moet wor den voor slechtere tijden. Hij wees er op dat door het bin nenkort vervallen van het Molen plein en door volbouwen van het terrein in de Schoolstraat de vor ming van nieuwe pleinen urgent wordt. Wederom drong hij aan op spoed bij de grondverwerving, bij het opstellen van het plan Vellum en het overleg met het Groene Kruis. PONJEE had weinig vertrouwen in het over leg met de plaatselijke commissie van samenwerking ovef het bejaar denprobleem. Dan dienen er zeker de nodige deskundigen bij aange trokken te worden en blijft de vraag wie nu wel beginnen zal. De VOORZITTER vertelde dat B. en W. de wagen aan het rollen zul len brengen. STEEGHS vroeg nogmaals om de bouw van bejaardenwoningen op de kerkdor pen en hoopte binnenkort de riole ringsplannen voor de verschillende dorpen op tafel te zien. T.a.v. de vervuiling was zijn vraag of de wagen van de vuilnisdienst ook niet op gezette t(jden in de verschillende kerkdorpen zou kun nen komen. Misschien helpt zulks, al onderstreepte ook htf dat de taak van het nubliek in deze is: de volle medewerking te geven ter bestrijding van deze plaag. VALKENGOED vertrouwde dat 't gezamenlijk over leg van de schoolbesturen zou bij dragen tot leniging van de nood op dit terrein, waarbij hij wel wees op de BLO, die zich z.i. in een zeer pre caire positie bevond. De VOORZITTER wees hem er op dat deze samenwerking alleen een kwestie van de schoolbesturen was. De gemeente zal graag haar mede werking geven en bemiddelen t.a.v. gezamenlijk overleg en planning. WATERSCHAP VALKENGOED vond het juist dat de gemeente ook de samenwerking stimuleert tussen de boeren-organi saties inzake vrijwillige ruilverka veling, maar zag graag dat ook an dere instanties als bv. het Water schap hierbij betrokken wordt. Sprekende over het Waterschap moest het hem van het hart dat dit schap zijn taak niet naar behoren volbrengt. Op veel plaatsen kan de afwatering aanmerkelijk verbeterd worden, maar zulks gebeurt niet om dat Waterschap de betreffende beken niet op de legger plaatst. Dit onderschreven ook JENNIS- KENS en WETHOUDER VAN DIJK welke laatste vertelde dat hierover al overleg gaande is. PLAATSELIJKE COMMISSIE VOOR DE RUILVERKAVELING „LOLLEBEEK" LUCHTKAARTERING De landmeter-deskundige voor de ruilverkaveling heeft bericht ont vangen dat de op 20 en 23 april ge maakte luchtfoto's zijn ontwikkeld. Hierbij is gebleken dat alle foto's goed zijn, aan elkaar passen en thans alle benodigde gegevens zijn verkregen om de nieuwe kaart sa men te stellen. Inmiddels in men in de afgelopen week al begonnen de geplaatste wit te schijven op te halen. De volgen de week zal men hiermede door gaan. De foto's zijn dus gelukt. Het sein „alles veilig" is dus gegeven en de „operatie luchtkartering" is be ëindigd. In het algemeen bleek de bevolking aan deze operatie bijzon der goed te hebben meegewerkt. Het aantal verstoringen van witte schij ven bedroeg niet meer dan 2 tot 3 procent van het totaal. BASISKAART Het eerstvolgende werk na het vervaardigen van de luchtfoto's is thans het berekenen van de ko-or- dinaten van alle punten waar witte schijven lagen. De ko-ordinaten geven de juiste ligging aan po het aardoppervlak. U herinnert zich misschien nog iets van de schoolbanken over de meri diaan van Greenwich Wanneer dit berekenen van ca. 10.000 punten met mankracht zou moeten gebeuren was dit een gigan tisch werk. Gelukkig staat ons anno 1963 de mechanische berekeningswijze ter beschikking. De berekening vindt dan ook plaats via elektronische hulpmiddelen zodat menselijke ver gissingen zijn uitgesloten. Wanneer dit is gebeurd komt onze basiskaart ter beschikking, waarop in 1964 de schatting van de gronden zal plaats vinden. Met de voorbereidende werkzaamheden voor de eerste schatting zal binnenkort worden be gonnen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis ,dat wegens de uitvoering van werken aan de weg Ysselsteyn VeulenOverbroek-—Schoor het tus sen de Putten weg te Ysselsteyn en de Provinciale weg VenloMaas hees gelegen weggedeelte vanaf he den tot 1 augustus 1963, of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal blijken, voor 't doorgaande verkeer in beide rich tingen zal zijn afgesloten. Gedurende de afsluiting zal het doorgaande verkeer gebruik kunnen maken van de weg Leunen-Deurne- seweg-Y sselsteyn. Voor het lokale verkeer en het verkeer van en naar aanliggende woningen en bedrijven zullen door de aannemer der werken ter plaat se zoveel mogelijk voorzieningen worden getroffen, waarbij, waar no dig en mogelijk, omleiding zal plaats vinden via zandwegen. De afsluitingen en omleidingen worden op de gebruikelijke wijze aangeduid. Venray, 22 april 1963. Burgemeester en wethouders voor noemd. Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. J. H. v. d. BOOM, loco-secretaris Nadat EMONTS bedankt had voor datgene wat het College voorstaat met de landbouw was dit onderdeel van de raadsagenda ten einde en kwam de begroting zelf aan de or de. Het kostte de VOORZITTER slechts enkele hamerslagen en toen was zonder verder commentaar op de verschillende onderdelen de be groting 1963 met alles wat daarbij behoort (gemeentewerken, woning bedrijf, burgerlijk armbestuur e.d.) goedgekeurd. RESTANTEN De rest van het behandelde in de laatste raadsvergadering is gauw verteld. Meteen al werden een 30- tal begrotingswijzigingen zonder meer goedgekeurd, waardoor de be groting 1963 werd aangepast aan de verschillende raadsbesluiten, die dit jaar al zijn genomen. De Kleuterschool in Ysselsteyn kreeg eveneens zonder commen taar de gevraagde 870,voor de aankoop van klim- en speelmate riaal (buiten). En de ULO krijgt de extra kosten vergoed, die deze school heeft moeten maken voor het aantrekken van vakonderwijzers voor lichamelijke oefeningen. Dat was het dan, want voor de rondvraag waren geen schriftelijke vragen ingediend. Traditiegetrouw ging de raad nog even door in ge heime vergadering maar moest het daarin ook nog doen zonder de he ren Fr. Janssen en v. d. Sterren, die deze avond afwezig waren. GIFTEN TEN BATE VAN DE Dat U ons in de maand april niet in de steek hebt gelaten is weer duidelijk gebleken uit de vele giften welke we weer hebben mogen ont vangen. We hopen wat de bouw van de Vredeskerk betreft, dat we U niet langer meer in het onzekere be hoeven te laten. Het grote knooppunt is nog steeds een gezonde financiële basis. We zullen pas kunnen beginnen als er voldoende duiten in het laadje lig gen en om dit te kunnen verwezen lijken zijn we grotendeels afhanke lijk van Uw bijdragen. De parochiële aktie bracht op 372,50 De VI aktie w.o. giften van: N.N. te Oostrum 100, N.N. te Hoensbroek 10, N.N. te Venlo 5,— N.N te Veulen 25, N.N te Laren 25, N.N. te Venray 50, N.N. te Venray 20, N.N. te Venray 5, N.N. te Venray 90, N.N. te Venray 20, N.N. te Venray 100, N.N. te Venray 10, N.N. te Venray 2,50 N.N. te Venray 12, N.N. te Venray 10, N.N. te Venray 10, N.N. te Venray 10, N.N. te Venray 7,50 Oud ijzer 14,50 In totaal 718, Totaal Vorige saldo Algemeen totaal 1090,50 65664,45 66754,95 Hartelijk dank voor Uw spontane medewerking. Bankrekeningen bij de Boeren leenbank en Ned. Credietbank te Venray. Giro 1030120 ten name van R.K. Kerkbestuur Christus. Koning te Venray. Wij vragen nog steeds PERSONEEL geschoold en ongeschoold Aanmelden dagelijks - ook na werktijd - aan de fabriek, bij de portier N.V. INALFA VENRAY NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Zondagsdienst huisartsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. VAN THIEL Patersstraat 30 Telefoon 1887 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. WILMSEN Stationsweg Tel. 1651 GROENE KRUIS Donderdag a.s. Geen Consultatiebureau. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN van zaterdag 12 uur tot zondag nacht 2 uur. Vroedvrouw Kru^sen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray. Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1