Kerkelijke Diensten CP' van 12 tot en met 18 mei Geestelijk artikel Wereld- missiedag VRIJDAG 10 MEI 1963 No. 19 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS^ DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY WFFTTRT AH VOOR VPNRAY RN OM*sTRPïCFN ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 GGIiDLfiU V VJUI\ V Ejillxri I VJlVlO 1 PRIJS PER KWARTAAL f 1.50 (buiten Venray f 1.75) PAROCHIEKERK VENRAY Priester van de week: Kap. Heymans Zondag: 4e zondag na Pasen. 6.30 Jan van Hassel; 7.30 overl. fam. v. d. Vegt-v. d. Boogaart; 8.30 overl. moeder Hendrina Baltussen-Loonen; 9.30 Hoogmis voor de Par.; 11 uur Jacq. van Opbergen; 6 uur Harry Janssen, Henricus Vermeulen en dochter Albertina. Maandag: 6.45 Peter Smets, echt genote en kinderen; 7.30 Mevr. Reynders-Seykens (buurtver. Overl. weg); 7.30 Cath. Backus-Jeuken; 8.15 Alfons Sijbers-Creemers; 8.15 Mevr. S. van Haaren-Coolen. Dinsdag: 6.45 overl. ouders Theeuws-Beterams; 7.30 Jacq. van Opbergen (Spiegelgl.)8.15 afgestor ven fam. Bouten-Verschuuren; 10 u. plechtig huwelijk Baken-Appels. Woensdag: 6.45 Mevr. Flinsenberg en dochter Annie; 7.30 jaargetijde Mart. Thoonen lm; 8.15 Antonia Seykens; 8.15 Mevr. Peeters-Hoex (heil der zieken Lcurdes). Donderdag: 6.45 Wilhelmus Swag- hofer en overl. kinderen; 7.30 E. Janssen-van Diepen; 8.15 J. Coenen; 9 uur uit dankbaarheid 40 jarig hu welijk Vullings-Martens 1 h. Vrijdag: 6.45 E. Janssen-van Die pen; 7.30 Antoon van Osch; 8.15 ze kere intentie R.; 8.15 Hubert van Boven. Zaterdag: 6.45 Th. Basten; 7.30 overl. famr Jacobs-Janssen en Leo Stiphout; 8.15 Josephien Theeuwen- Janssen; 9.30 plechtig huwelijk Bal- t'ssen-Janssen; 10.15 gouden bruiloft Jacobs-Arts. Biechtgelegenheid van 5.307.30; om 7 uur lof. MARIACONGREGATIE Zondag 12 mei is er geen Maria- congregatie. In plaats daarvan zal er op 26 mei een bedevaart gehou den worden naar Oostrum. Het bij zonder is dat deze bedevaart de hon derdste zal zijn sinds de oprichting. Er wordt dan ook verwacht dat alle huidige leden mee zullen gaan, maar dat daairnaas/t ook oud-leden de ze dag nog eens mee zullen trekken met de congregatie naar O.L. Vrouw van Oostrum. Het vertek is gepland op 8 uur. H. FAMILIE Zondag a.s. gaat de Aartsbroeder schap van de H. Familie ter bede vaart naar O.L. Vrouw te Oostrum. De H. Mis is om 9 uur. Vertrek van af de Grote Markt kwart over 8. Grote opkomst wordt verwacht. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Rektor Tel. 1973 b.g.g. 1502 4e zondag na Pasen. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoog mis om 10.15. De kollekte (2 in 1) voor kerk en kerkenbouw. Wilt u per gezin uw bijdrage offeren? Vijf tig cent voor de gezinnen, die on mogelijk meer kunnen geven en willen de andere gezinnen zo goed zijn om een gulden te offeren; 4 u. lof voor de eerste communicantjes; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: H. Robertus Bellami- nus, bisschop-kerkleraar. Dinsdag: H. Petrus Regelatus, be lijder. 5e der negen dinsdagen ter ere van St. Antonius; 's avonds 7 u. avondmis tot intenite van de aan wezigen, met gebeden voor de bin nengekomen intenites. Geen mei maand-oefening. Woensdag: H. Joannes-Baptist de la Salie, belijder. Donderdag: H. Ubaldus, bisschop belijder. Vrijdag: H. Paschalis-Baylon, be lijder. 9.30 Hoogmis waaronder plechtige Professie van de Broeders. Zaterdag: H. Felix van Cantalicië, belijder; 8.30 gezinsmis tot intentie van de aanwezige gezinnen. Van 38 gelegenheid om het Sacrament der biecht te ontvangen. Meimaand Elke avond 7.30 meimaand-oefe ning, behalve dinsdag. Eerste H. Communie Vandaag (zondag) onder de H. Mis van 7.45 doen de kinderen hun eer ste H. Communie. Om 7.30 vertrek van San Damiano. Vriendelijk ver zoek de eerste 16 banken aan beide kanten vrij te laten in die Mis. Het lof voor Communiecantjes, ouders en familie is om 4 uur. Misintenties Zondag: 6.30 ter ere van H. Pan- cratius; 7.45 tot int. van de eerste communicantjes; 9 uur Martien Janssen en Noud van Lin; 10.15 overl. fam. Jenniskens-Hagens; 11.45 overl. fam. van Duynhoven-Hoede- makers. Maandag: 7 uur Johanna Swin- kels-Miechels en dochter Gertruda; 7 uur zijaltaar ter ere van de H. Geest; 7.45 Mevr. Schönberger-Arts; 8.30 Johanna Ouwens-v.d. Linden. Dinsdag: 7 uur tot int. van het bruidspaar (A.)7.45 Anna Maria v. Bracht; 8.30 zekere intentie; 7 uur avondmis. Woensdag: 7 u. Elisabeth Peeters- Hoex en echtgen. D.O.; 7 uur zij altaar ter ere van de H. Geest; 7.45 uit dankbaarheid; 8.30 Jos van Lie- rop. Donderdag: 7 uur overleden fam. van Beeck-v. d. Molengraft; 7.45 uit dankbaarheid; 8.30 zekere intentie. Vrijdag: 7 uur overleden ouders Tonen-Vermeulen; 7 uur zijaltaar overl. ouders van Eersel-Straetjens; 7.45 overl. fam. Vollebergh-Nelissen; ~:.30 voor goede genezing ter ere van St. Antonius. Zaterdag: 7 uur uit dankbaarheid; 7 uur zijaltaar Selida Virginia Rojer, 7.45 Willem Vermeulen en Martien Janssen; 8.30 Gezinsmis. Deze week om 6.15 H. Mis voor de weldoeners van het klooster. Dienbeurten Acolythen Zondag: 6.30 B. Peters, H. Bosch, A. Derks en H. v.- Gend; 7.45 G. Philipsen, G. Verschuren, P. Philip- sen en G. v. d. Berg, s.v.p. om kwart over 7 aanwezig zijn; 9.00 J. Naus, K. Jeuken, J. Jeuken en J. Rongen; 11.45 J. Evers, C. Evers, J. Meesters en M. v. Rooy. Vrij: H. Janssen. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 4e zondag na Pasen. 7 uur Parochiemis; 8 uur Hoogmis, maand- dienst Jean Camps; 9 uur Bedevaart van de H. Familie Venray; 10 uur overl. fam. Drabbels-Moorrees; 3 u. Lof met preek en ommegang over de Vlasakker. Maandag:. 7.30 Gerard Arts. Dinsdag: 7.30 overl. ouders Hou- ba-Henssen en zoon. Woensdag: 7.30 Arnold van Lin en Herman Clabbers. Dondex-dag: 7.30 Karei Gommans. Vrijdag: Missievrijdag. 7.30 gez. H. Mis voor overl. fam. Vennekens- Verschuren. Zaterdag: 7.30 gest. gez. jaardienst Henricus Rutten en Johanna Cre- mers; 10 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Fransen-Kers jes; 7.30 Marialof vooral voor de B.J.B. WIJ BELEVEN HET PINKSTERFEEST REEDS EEN JAAR LANG Nog een paar dagen geleden ge beurde het, dat katholieke en niet- katholieke journalisten uit Neder land bijeen waren in Pays Bas in Utrecht. Hun gaf kardinaal Alfrink een paar indrukken van de eerste zitting van het Concilie en een paar gedachten over de komende zitting in september van dit jaar. De kardinaal stak met onder stoe len en banken, dat er aan het be gin van dit Concilie en ook aan de voorbereidingen ervan nogal wat fouten kleefden. Niemand kwam op de gedachte dat die feuten ook maar iets aan de onfeilbaarheid van de Kerk zouden afdoen, eenvoudig om dat de onfeilbaarheid daarmee niets te maken heeft. Omdat men dat tegenwoordig ook wel duidelijk inziet, kon de kardi naal zo openhartig spreken. Maar met al die onbeholpenheden van het eerste begin zo stelde hij terecht vast is er uit de eerste zit ting van het Concilie toch maar iets geweldigs gegroeid ,dat geen sterve ling had duiven verwachten: een duidelijke en besliste wil van heel de leiding der Kerk om de zaken gi'cndig te veranderen en van franje te zuiveren. Concrete dingen in de vorm van praktische voorstellen zijn er niet of nauwelijks uit de bus gekomen. Ieder werd aan het werk gezet om het reeds verrichtte werk te herzien misschien zelfs in kasten op te ber- Juist die duidelijke vaste wil, wel ke op het Concilie gebleken is, om nieuwe wegen te gaan, om in de Kerk schluss te maken met franje, formalisme en juridische haarklove- rij, het immense verlangen om een Kerk te hebben, die voor Gods ogen een Bruid is en een bezielde liefdes gemeenschap, dat is zo verwonder lijk geweest. Wie had nu dit resul taat verwacht uit de organisatori sche rompslomp, die het Concilie vooraf gegaan is. Voorzichtig heeft de kardinaal over dit verschijnsel gezegd: „Zou dit niet het concrete werk van de H. Geest geweest zijn?" En wij zijn het van harte met hem eens. Wij die weten dat de Kerk in staat van Concilie is, wij die geloven, dat de Kerk, vooral op haar hoogtepun ten, wordt geleid door de H. Geest, waarom zouden we niet hartgrondig zeggen: Dit is de H. Geest onder ons aanwezig. Dit is het Pinksteren van de 20e eeuw. Nu wij opgaan naar het Pinkster feest 1963 bestaat er alle reden de liturgische herdenking van de ne- derdaling te bezien als de herden king en samenvatting van hetgeen we heel het jaar rond ons in de Kerk zien gebeuren. Het is een du rend Pinksterfeest, dat wij meema ken, wij mensen van deze eeuw. PAROCHIEKERK OIRLO Zondag 4e zondag na Pasen. Lees- missen om 6.30; kindeimis 7.30; 2e H. Mis 8.30; 10 uur plechtige Hoog mis, intentie overl. fam. Vergeldt- Geurts. Na de Hoogmis processie door de kerk wegens 't kermisfeest; 's nam. geen lof. Eerste kollekte voor de kerk; 2e kollecte voor Bisdom. Maandag: 7.30 leesmis; 9 uur jaar- dienst Johannes Linskens en Elisa beth Heiligers. Dinsdag: 7.30 leesmis; 9 uur ziele- dienst Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Woensdag: 7.30 leesmis; 9 uur zie- ledienst Josef Versieyen, besteld door de Fanfare. Donderdag: 7.30 Stichting Leonar- dus Custers en Barbare Lenssen. Vrijdag: 7.30 leesmis; 9.30 Huwe lijksmis bruidsp Thijssen-de Rijk. Zaterdag: 7.30 zieledienst overl. familie Hellegers-Marcellis. Zater dagavond biechten van 57 uur. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 4e zondag na Pasen. Be devaart naar Tiermay. 6.45 H. Com munie; 7.15 H. Mis voor de parochie. 2e kollekte voor de kaars en andere onkosten van de processie. Denkt U aan de handige missaaltjes die ach ter in de kerk liggen? 9 uur vertrek processie; 10 uur Hoogmis in Tienray; 12 uur Lof al- daarna. Daarna meteen in processie naar huis. Laten we er een mooie bedevaart van maken! Maandag: 7.30 gez. H. Mis van dankz. v. d. fam. Reynders-Weys. Dinsdag: 7.30 gest. gez. jaardienst voor Martinus Keysers en Catharina Hellegers. Woensdag: 7.30 gez. jaardienst voor Hendricus Smits. Donderdag: 7.30 gez. H. Mis voor Leonardus Geurts en overl. familie. Vrijdag: 7.30 gez. maanddienst voor Antoon Roelofs. Zatei'dag: 7.30 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot int. van hen die offer- denp 9.30 gez. H. Mis van dankzeg ging bij gel van 25 jaar huwelijk Kunen-Heimans. Biechtgelegenheid van 6.30-7.30. Om 7.30 Meilof. Kerkpoets: Mia Jacobs en Riek Dinghs. Misdienaars: Groep I 1. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag 4e zondag na Pasen. Om 6.45 leesmis tot zekere intentie; 8 u. leesmis; 9.15 hoogmis voor de paro chie; 10.30 leesmis voor Maria Ja- cobs-Nissen; om 3 uur kruisweg en lof. Maandag: 7.30 leesmis voor een zieke; 8 uur leesmis voor Jos Loe- nen. Dinsdag: 7.30 leesmis voor een zieke (kindermis voor de meisjes); 8 uur geen H. Mis.; 10 uur huwelijks mis voor het bruidspaar Cleven- van Dijck. Woensdag: 7.30 gezongen dienst ter ere van St. Isidorus voor de le vende en overleden leden van de Boerenbond; 8 uur leesmis voor Joh. Beckers en Catharina Beckers- Dommeck. Donderdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Jenniskens-Mar- tens, kindermis voor de jongens; 8 u. leesmis voor Eduard Asselberghs; 10 uur huwelijksmis voor het bruids paar de Wit-Reintjes. Vrijdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Jacob Thijssen en echtgenote Maria Verlinden; 8 uur leesmis voor Willem Jenniskens en echtgenote, Peter Jenniskens, Godfr. Loonen, Mathijs Marcellis en echtgenote. Zaterdag: 7.30 leesmis voor leden van de H. Kindsheid met zegening der kinderen; om 8 uur geen H. Mis, 10 uur huwelijksmis voor het bioiids- paar Keijzers- vanMeijel. van 4-5 en van 7-730 biechtgelegenheid. Daarna lof. Kerkpoetsen: Jo Weijs en Mariet van Vegchel. Accolieten: 6.45 L. Weijs en P. Lit- jens; 8 uur B. Loenen en A. Loo nen; 9.15 J. van Vegchel. C-. Corne- lissen, M. Kusters en N. Pijpers; 10.30 G. Martens en J. van Ooi. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 4e zondag na Pasen. 6.30 leesmis voor zekere intenlie; 8.10 leesmis voor de overleden fam. van Leunen-Arts; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor zekere intentie; 2 uur lof. Maandag: 7.15 leesmis voor zeke re intentie; 7.50 leesmis voor de overl. ouders Weyers. Dinsdag: 7.15 geen H. Mis; 7.50 leesmis voor intentie van de fam. Swinkels-Janssen. Woensdag: Feest van de H. Isido rus. 7.15 leesmis voor zekere inten tie; 7.50 leesmis voor int. van de fam. Wismans-van Vegchel. Donderdag: 7.15 leesmis voor ze kere intentie; 7.50 leesmis voor Jo hannes Willemse. Vrijdag: 7.15 leesmis voor zekere intentie; 7.50 weekdienst voor Al- bert Verheyen. Zaterdag: 7.15 leesmis voor zekere intentie; 7.50 leesmis voor Jan Lit- jens. Gelegenheid om te biechten van 78 uur. Misdienaars: Bos-Kunnders en Spreeuwenberg-Pouwels PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 4e zondag na Pasen. 6.30 Communieuitreiken; 7 uur leesmis voor overleden fam. Hoedemakers- Gooren; 8.15 Leesmis tot intentie van fam. Pubben-van Kempen; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. Ver- steegen-Arts; 7 uur lof met rozen hoedje. Maandag: 6.45 leesmis tot int. v. fam. Emonts-Rambags; 7.30 gest. jgt. voor Jacobus van Dijck. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Frans en Henrica Noyen; 7.30 gez. H. Mis voor Lambei'dina Zegers-Ewals van wege de bejaardenclub. Woensdag: 6.45 Leesmis voor overl. fam. Bardoel-Poels; 7.30 jgt. voor Lamberdina Lemmens. Donderdag: 7.30 leesmis voor Pe trus Pubben; 9.30 Hoogmis v. dank- baarheid bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van de ech telieden Bai-doel-Poels. Vrijdag: 6.45 leesmis voor Joh. Hub. Janssen en echtgenote; 7.30 gest. jaargetijde voor overl. ouders Mart. v. d. Heuvel-Niessen en kin deren. Zaterdag: 7.30 leesmis voor overl. fam. Janssen-Michels; 10 uur plech tige huwelijksmis voor bruidspaar JanssenNoyen. De leden van de Ma- riacongregatie worden verzocht de huwelijksmis bij te wonen. A.s. zondag speciale maandelijkse kollekte voor de noden van onze kerk. Van 56.30 biechtgelegenheid; 7.30 Marialof. N.B. Maandagavond om 8.30 Der de Orde beide afdelingen; dinsdag avond 8.30 congregatie beide afde lingen. Woensdagavond om 8 uur rozen krans bidden bij de Mariakapel. RECTORAAT VREDEPEEl Zondag: 4e zondag na Pasen. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Lenkens- Vloet; 10 uur hoogmis tot int. van de leden van de veeverzekering; 2.30 meimaand-oefening en lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: tot int. van fam. Poels- Peters. Dinsdag: tot int. van de fam. Peeters-van de Beeten. Woensdag: H. Isidorus, patroon v. d. landbouwers, tot int. van fam. Weerts-Nellissen. Donderdag: tot int. van de fam. Poels-Peters. met dit Chinees meisje waar we de naam niet van kennen. Haar land, het grote China, is helemaal afgesloten. Daar zijn bijna geen priesters meer. Denk jij ook eens heel extra aan de kinderen in China? met Banco, een Indianen jongen uit Zuid-Amerika. Op een feest bij de Paters is hij maar wat trots op zijn haartooi. metLiu, een Chinees meisje in Indonesië. Zij is bij zusters op school en hoort daar vaak over de vervolgingen in China. Liu begrijpt het nog niet alle maal. Gelukkig maar. J*®***., met.Kalo, een jongetje uit Tanganyika. Hij is de beste vriend van de missionaris. Soms mag hij mee om de weg te wijzen naar een ander dorp. met Soma in India. Haar ouders zijn heel erg arm en daarom brachten ze hun meisje naar de zusters. Dat gebeurt vaker in India. De zusters zorgen heel goed voor Somr. met Jenny, een negermeisje uit de Verenigde Staten. Ja, daar wonen vele zwarte mensen tussen de blanke Amerikanen. Ook zij bidt 's avonds: H. Maria, bid voor ons en voor alle an dere kinderen op de wereld. met Enrico, Carlos en Marco, die jongens in Latijns Amerika, het werelddeel waar veel te weinig priesters zijn. Wat kijken ze somber? Konden wij ze maar een beetje blijer maken! van |ullie kleine rijkdom met alle andere leef 1 meel deell mee| met Shilóle en haar kleine broertje. Zij is erg blij dat haar broertje weer terug is uit het ziekenhuis, waar het goed verzorgd kon worden, dankzij jullie bijdrage aan het Pauselijk Missiewerk der Kinderen. kinderen op de wereld, die jullie hulp niet kunnen missen. Doe daarom op de Wereld Missie dag der Kinderen - woensdag 22 mei - iets van je eigen spaarcenten in het zakje, dat je op school hebt gekregen.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5