WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Vergadering van Venrays (jcmccntciaad Gouden (eest in St. Anna Uit Peel en Maas Benoemingen Mater Amabiiis en JongerenCursus JUL1ANASINGEL41 'tekf. 1061 (KI 780) Zondagsdienst huisartsen Bekendmaking VRIJDAG 10 MEI 1963 No. 19 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 PRIJS PER KWARTAAL M.50 (buiten Venray 1.75) Wat we al lang niet meer meegemaakt hebben, gebeurde afgelopen maandag toen namelijk een voorstel van B. en W. niet het nodige aantal stemmen behaalde. Het voorstel hield in de huur van een studio-ruimte nabij het gemeentehuis, o.a. om materiaal van de Oudheidkundige Kring in onder te brengen.... Merkwaardig was dat de wind uit een bepaalde richting waaide en zelfs het voor stel omver waaide. Merkwaardig ook, omdat we zulk een feit al lang niet meer gekend hebben Maar laten we beginnen bij het begin, toen iedereen in de stellige overtuiging verkeerde dat het zo gebeurd zou zijn. De agenda liep bepaald niet over van wereldschok kende feiten De heren FLEURKENS en FR. JANSSEN ontbraken op het appèl toen de VOORZITTER de vergade ring opende met het voorstel om het pand Hoendex-straat 10-12 aan te ko pen van H. Messemaeckers e.c. voor de prijs van 33.000, VERMEULEN wilde weten wat men in de naaste toekomst met dit pand gaat doen, dat feitelijk gekocht wordt met het oog op het in voorbe reiding zijnde saneringsplan. De VOORZITTER vertelde dat 't voorlopig rustig bewoond kan wor den en dus ook vei'der verhuurd wordt. SCHOLEN De Prot. Christelijke School kreeg zonder meer de gevraagde mede werking voor de aanschaffing van leermiddelen tot een bedrag van 100,25. En de lagere school in Oostrum kan voor 7.523,10 lessenaars e.d. gaan aanschaffen. BENOEMING De benoeming van een derde amb tenaar van de burgerlijke stand was een nogal omslachtige procedure. B. en W. stelden voor daartoe te be noemen de ambtenaar W. H. Crooij- mans, maar de raad moest eerst al le mogelijke stembiljetten invullen voordat hij met algemene stemmen als zodanig gekozen is. 231,is de extra beloning die voor deze taak gegeven wordt, wat BERKHOUT de vraag ontlokte of dat ,o,veral" zo te doen gebruikelijk was. Toen dat in derdaad het geval bleek was ook dit punt bekeken. UITBREIDING LEERPLAN Het bestuur van de R.K. Huis houdschool alhier heeft besloten om met ingang van 1 september 1963 het leerprogramma uit te breiden met een 1-jarige cursus Voor-oplei ding voor Verzorgende Beroepen (V.V.B.). Genoemde opleiding is bedoeld voor meisjes, die na het behalen van het diploma assistente in de huis houding, nog een jaar de huishoud school zullen volgen en zich dan vooi'bereiden op verdere studie voor een van de specifiek vrouwelijke be roepen, zoals helpster of verpleeg ster in inrichtingen voor langdurige zieken of bejaarden, kinderverzorg ster, kraamverzorgster, gezinsver zorgster. In 1961 is die opleiding welke er op gericht is om aan de vraag naar goed onderleg personeel te kunnen voldoen bij wijze van proef aan 18 huishoudscholen in Ne derland ter hand genomen. De resultaten ervan zijn zo gun stig dat het aantal scholen met ge noemde opleiding in 1963- met 37 wordt uitgebreid. Om het leerplan van genoemde school met bedoelde cursus te kun nen uitbreiden is het nodig dat de raad een besluit nam waaruit bleek dat de oprichting en instandhouding van deze cursus nodig is. De Raad deed zulks zonder com mentaar. GROND-HUUR Van de Zusters Ursulinen werd ook zonder commentaar we derom voor 3 jaren de grond ge huurd waarop, nabij Huize Oda een drietal noodwoningen staan. De prijs is 26,per jaar. STUDIOGEBOUW De gemeente kan nabij het ge meentehuis een studio-ruimte huren. In de stukken stond wel niet aan gegeven hoe groot en voor hoeveel, maar later uit het tamelijk lange debat bleek dat het hier ging om 78 m2 tegen een huur van 1400, per jaar. B. en W. wilde deze ruim te huren om ruimte te krijgen voor de Oudheidkundige Kring, die al ja ren doende is een behoorlijke ruim te te krijgen voor de door haar bij eengebrachte of nog bijeen te bren gen spullen, als voorloper van een plaatselijk museum. Dan kunnen de vitrines met verschillende opgra vingsmateriaal overgebracht worden onder in de gang van het sousterain van het gemeentehuis door welke gang men ook het studiogebouw be reiken kan. Bovendien kan deze ruimte gebi-uikt worden voor het houden van ander tentoonstellingen, ontvangsten voor studiebijeenkom sten e.d. Het bleek aldra uit het dan vol gende debat, dat vooral de arbei dersfractie tegen dit voorstel was. DE BRUYN stelde dat de ruimte niet geschikt was voor dit opgegeven doel en dat de huurprijs veel te hoog is. De VOORZITTER vertelde dat, als men de keuze had uit meerdere aanbiedingen, natuurlijk het beste gekozen zou worden. Maar het is nu eenmaal niet. Afgezien van enkele nadelen, biedt dit gebouw toch ook grote voordelen. Het ligt zeer gun stig, kan via de gang onder het ge meentehuis bei-eikt worden, de toe gangsmogelijkheden kunnen nog verruimd worden en de prijs is be slist niet te hoog. Normaal gelden prijzen van 25,per m2 voor der gelijke ruimten, terwijl hier de prijs nog geen 20,is. VERMEULEN vond desondanks de prijs hoog, maar gezien het feit dat sinds jaren het gebouw onder de Boog bestemd is voor gemeen telijk museum kon hij met deze „overgangs-verhuring" accoord gaan. DE BRUYN bleef er bij dat dit gebouw voor het gegeven doel to taal ongeschikt is. Maar afgezien daarvan al is dat bezwaar zeer ernstig waar het hem om gaat is dat hier feitelijk een verkapte sub sidie gegeven wordt aan de Oud heidkundige kring. Terwijl men enerzijds via de financiële commissie probeert wat orde in de subsidies te brengen en daardoor zelfs aan vragen e.d. laat liggen, gaat men an derzijds 1400,per jaar cadeau, doen aan deze kring, die weliswaar zeer nuttig werk verricht, maar toch niet voorgetrokken kan worden voor welke vereniging ook. De VOORZITTER bestreed dit standpunt. Dit heeft z.i. niets met subsidie te maken. Als de gemeente zelf de inrichitng van een museum noodzakelijk achtte en zulks is noodzakelijk dan was er toch ook geen sprake van subsidie Ook andere raadsleden mengden zich in de vrij uitzichtloze debat. PON JEE kwam terug op de onge lukkige ligging, HOUBEN vond de huurprijs te hoog, BERKHOUT vroeg of behoorlijke afspraken ge maakt zouden worden omtrent het gebruik, VALKENGOED, EMONTS en v. d. STERREN vroegen naar de duur van het contract. Toen bleek dat het contract minimaal voor vijf jaren gesloten moest worden, was dat voor DE BRUYN opnieuw aan leiding tot bezwaren. „Vijf jaren was te lang STEEGHS noemde het tenslotte nog een ongelukkig geval en daar uit bleek wel dat een deel van de raad alles behalve gelukkig was met dit voorstel. Hoe groot dat deel was kwam bij de hoofdelijke stemming naar voren, waarbij de volgende heren tegen stemden: JAEGERS, SCHOLS. VALKEN GOED. STEEGHS, PEETERS, PON- JEE, DE BRUYN, HOUBEN en JENNISKENS. Negen tegen acht voor, dus het voorstel was gekel derd. Dat was dan ook het einde van de raadsvergadering als zodanig, want hierna begon men aan de be grotingsbeschouwingen, waaiwan U elders in dit blad een overzicht vindt. MOTORCROSS SCHIJNDEL OP 9 JUNI Speciaal de motorliefhebbers zal het interesseren, dat Motorvereni ging „Schijndel" haar jaarlijkse gro te Intex'nationale motorcross organi seert op zondag 9 juni op het nieu we cirquit „Vressel" in de gemeente St. Oedenrode en niet op 12 mei a.s., zoals men dit zou kunnen afleiden op de reclameborden langs talrijke wegen en op i-aam-affiches. (De wedstrijd van 12 mei wordt door de Zuidelijke Bond, de R.K.N.M.B. ge organiseerd). De Motorvereniging „Schijndel" verrijdt op 9 juni a.s. de Grand Prix van Holland onder auspiciën van de K.N.M.V. en de F.I.M. Dan komen de grote Europese kampioenen aan de start uit NedeiTand, België, Zwe den, Engeland, Denemarken, Sovjet Rusland, Tschecho-Slowakije, West Duitsland en Zwitserland. Ook alle prominente Hollandse rij ders zijn er, zoals Broer Dirks, Jan Clynk, de Sellings, Heyboer, Har- telman, Jansen etc. etc. Dus tot 9 juni in St. Oedenrode, met de Motorvereniging „Schijndel". A.s. donderdag is het feest op St. AnnaEen gouden feest, let terlijk en figuurlijk.... Moeder Alfrida herdenkt dan feestelijk de dag dat zij voor 50 jaren gepro fest werd als jonge Zuster van de Congregatie van de Zusters van Liefde uit Gent. Tevens herdenkt ze dan haar komst naar Venray, een komst, die èn voor haar, voor St. Anna èn voor Venray van gro te betekenis was en is. Laten we proberen het gulden spoor van deze Zuster eens te vol gen, hoe moeilijk dit ook is in een uiteraard kort en beknopt kranten artikel. Want men kan moeilijk vol staan met wat data. Op 1 april 1914 trad mej. Ouden- aert uit Selzate (België) in bij de Congregatie van de Zusters van Liefde van Gent en werd Soeur Al frida. In 1916 kwam zij naar het nieuwe „gesticht" van de congrega tie, naar Venray, waar zij werd in gezet bij de verpleging. In 1920 werd zij de apothecaresse van de zich snel uitbi'eidende inrichting en kreeg een deel van de administratie voor zich. Hier bleek zij zodanig te voldoen dat zij in 1927 secretaresse van Huize St. Anna werd, een kracht, waarop de toenmalige ge neesheer-directeur Dr. Schim van der Loeff geheel vertrouwde bij de- uitbouw van de geneeskundige be handeling der zieken. In 1937 werd zij Moeder van het zusterconvent, een taak die zij in Venray bleef vervullen tot 1945. In 1945 werd zij overste in Lokkeren, maar in 1946 zagen de Zusters van St. Anna Moeder Alfrida weer te rug. In 1951 werd zij overste in Nooi'dwijkerhout, maar in 1957 kwam zij weer terug op de oude en vertrouwde post in Venray, waar zij in 1961 bij gelegenheid van het 50- jarig bestaan van St. Anna door H.M. de Koningin to Ridder in de Orde van Oranje-Nassau werd ge slagen om haar grote verdiensten voor dit psychiatrisch Ziekenhuis in Venray en de verpleging van gees teszieken in het algemeen. Voor wie aan deze cijfers niet ge noeg heeft zij nog vermeld dat zij thans overste is over 60 religieusen en aan het hoofd staat van een in richting waarin naast de staf van 11 geneesheren en 125 verpleegsters, 50 technische hulpkrachten en 60 meisjes werkzaam zijn, voor 860 ver-pleegden, waarvan er bijna 130 in gezinsverpleging zijn opgenomen. Maar hiermede is dan slechts de buitenkant van dit gouden feest even aangeduid. Het gulden spoor loopt dieper. De jonge zuster is uit gegroeid tot een oude wijze moeder, die in haar lange kloosterleven niet alleen haar congregatie op zulk een uitstekende wijze heeft gediend, maar in de caritas met haar mede zusters het lot van ontelbare velen heeft weten te verlichten, hen heeft weten te vertroosten en de ellende en de wanhoop met liefde overwon. Het is allemaal zo heel simpel ge zegd en wie het huidige psychiatri sche ziekenhuis daar ziet liggen in de lente-zon en in het frisse jonge groen beseft ternauwernood dat bin nen haar muren duizenden mensen leefden en leven, die mede door de caritas nieuwe kansen ki'egen; be seft niet dat in deze inrichting hon derden jonge vrouwen gevormd zijn om datzelfde liefde-ideaal in de zie kenverpleging verder uit te dragen en vraagt zich niet welke stuwende kracht hier steeds en voortdurend achter stond en staat. Een van hen, of liever voor allen uit was en is dat Moeder Alfi'ida. Van jonge Belgische is ze ge- gï-oeid naar een echte „Venrayse", want zij heeft van St. Anna geen omsloten gemeenschap gemaakt, maar en als zuster en als overste altijd meegeleefd met het wel en wee van ook haar Venray, met wiens ondergang ook Huize St. Anna onderging. Het is ondoenlijk om al het werk van Moeder Alfrida te tekenen in dit kranten-artikel. Dat St. Anna uitgegr-oeid is tot een van de mo dernste psychiati'ische inrichtingen van Nederland is mede haar te dan ken. Dat St. Anna een der eersten was die begon met de zegenrijke ge zinsverpleging, die op zijn beurt weer een nauwe band tussen Ven ray en St. Anna smeedde, is mede aan haar te danken. Dat St. Anna een der eersten was waar jonge le ken vei-pleegstei's in een keurig in ternaat werden opgeleid voor het diploma B, is mede aan haar te dan ken. Dat na de verschrikkingen van de oorlog, de rouw en ellende van de de evacuatie een nieuw St. Anna is veri-ezen, waar in de zieke mens de rust in een gelukkige en blijde sfeer vindt, is grotendeels haar werk. Zo zouden we door kunnen gaan.... Maar het opmerkelijke is dat in de verschillende boeken, die over het oorlogsgebeuren in St. Anna en het werk van deze inrichting ver schenen zijn, men de naam van Moeder Alfrida zo weinig mogelijk aantreft. De bescheiden vrouw op de achtergrondzo is zij eens getypeerd, maar wie iets beter ken nis neemt van de verhoudingen in deze inrichting, die ervaart hoe het juist Moeder Alfrida is die met recht en ï-eden de naam van „moe der" draagt omdat zij open oog en oor heeft voor allen die daar lijden en werken en hen met liefde in haar groot hart heeft opgenomen Zij heeft de naam, die zij als overste draagt inderdaad de volle betekenis gegeven en zij is in al die jaren uitgegroeid tot de wer kelijke moeder van velen Dat is de grote betekenis van de ze religieuse, die men nu fetei'en gaat en waarbij ongetwijfeld al haar vei'diensten voor de uitbouw en we deropbouw van deze prachtige in richting zal roemen. Maar juist dit feit van haar moeder-zijn kan men zo moeilijk onder woorden brengen. Dat bewaren velen als een dankbare herinnering aan deze grote vrouw diep in hun hart. En dat zal het mooiste cadeau zijn op deze Moeder dag van St. Anna. Dat daarbij Ven ray tevens dankbaar denken zal aan het vele wat zij ook voor onze ge meenschap heeft gedaan (ook op dat zo stil gehouden sociaal terrein) be hoeven we beslist niet meer te on derstrepen. Dat zal donderdag 16 mei wel blijken, als St. Anna het gouden feest gaat vieren. Om half 10 is er een plechtige Hoogmis. Om half 12 tot 1 uur een receptie, terwijl om half 4 de feest zitting gaat beginnen, waarin een revue op haar beurt het gulden spoor van Moeder Overste zal vol gen van zaterdag 17 mei 1913 Voor een te Noordwijkerhout te bouwen R.K. Krankzinnigenge sticht is een groot terrein aange kocht. De plannen voor de gebou wen liggen gereed. De verpleging zal geschieden door de Broeders van Liefde, die ook het St. Servatiusge- sticht te Venray bedienen. Venraysch Fanfarecorps en Mannenkoor besloten deel te nemen aan het Festival te Well op zondag 6 juli a.s. Door bemiddeling van de Limb. Landbouwbond is verkregen, dat ter gelegenheid van de grote Land bouwtentoonstelling in Den Haag extra treinen zullen lopen, tussen 9 en 12 sept., maar niet op zondag. De heen- en terugreis op één dag zal voor Venray 1,60 bedragen. Voor hen, die met deze extra trei nen komen, is de toegangsprijs 10 ct. terwijl voor 75 ct. een eenvoudige warme maaltijd zal verkrijgbaar zijn. Voor de begeleiders zal koste loos gezorgd worden. Pinkstemxaandag werd te Heer len de 15e Limburgsche Katholie kendag gehouden, geheel gewijd aan het familieleven. In een spoedeischende raads vergadering werd behandeld de aan leg van de nieuwe weg naar Over- loon. Bij de aanbesteding werd de begroting zeer ver overschreden. Over deze vergadering schreef men het volgende ingezonden stuk: Zware onweerswolken pakten zich Dinsdagavond in de Raadszaal sa men om weldra in alle hevigheid los te barsten over de hoofden van het Dag. Bestuur en den Secretaris. Onderwijl de Secretaris de aan- vullingsvoorwaarden voor de aanbe steding van den Overloonschenweg voorlas, schoof de heer Wijnhoven onrustig op zijn stoel heen en weer. Plotseling zijne aandoening niet lan ger meester barstte hij los, verdacht den secretaris van comediespel, keef op het Dag. Bestuur dat naar de poppen van den secretaris zoude dansen, terwijl de raad het vijfde rad aan den wagen was, berispte den burgemeester, die het had dur ven wagen aan den raad gerichte brieven te openen, iets waartoe hij volgens art. 67 der gemeentewet het volste recht toe heeft, voer uit tegen Ged. Staten van Noord-Brabant, die met onderkruipers onderhandelden, schold den Boxtelschen aannemer voor luistervink en schijnheilige uit, laakte den raad, die geen profeet in eigen land eerde, kortom de heer Wijnhoven was geweldig boos. Maar alles liep zonder ongelukken af, secretaris en voorzitter dienden den booze van antwoox-d en weldra was de bui over, want toen het op stemmen aankwam, was de heer Wijnhoven, hoewel tegen het onder hands aanbesteden er toch voor, dat de schijnheilige, luisterachtige, zoo als hij hem noemde, Boxtelsche aannemer den weg maakte. Zoo groot was de consternatie dat niemand aan art. 46 der gemeente- PATERS ONGESCHOEIDE CARME LIETEN Op het te Smakt gehouden Pro vinciaal kapittel zijn de volgende benoemingen bekend gemaakt. De H.E.H. Pater Provinciaal Ber- thold Heinen werd herkozen; als assistenten van de H.E. Heer Pro vinciaal werden benoemd: Pater Grantianus Soons, Pater Petrus Die deren, Pate^ Servatius Ramaekers en Pater Elisius Willems. Tot Overste van het noviciaat te Waspik werd benoemd Pater Ro- maeus Leuven, tot overste van het Philosophicum en Theologicum te Smakt Pater Gregorius Kisters (her kozen); tot overste van het klooster te Geleen werd herkozen Andreas Zelis. Het kapittel duurt nog voort voor de lagere benoemingen. VENRAY Het lesprogramma van de Mater Amabilisschool is met een examen voor de 3e jaars besloten. Tevens brachten de 3e jaars nog excursies naar enkele bedrijven en bezochten de Snip- en Snaprevue in de stads schouwburg te Nijmegen. Thans is het zomerprogramma van de school weer in volle gang. Op de maandagavonden is het volleyen in de gymzaal van half acht tot negen uur, o.l.v. mej. Raemakers. De meis jes trainen voor het Manolie-toer nooit, dit is de jaarlijkse sportont- moeting tussen de scholen van Noord-Limburg, en voor de sport dag van alle Limburgse M.A.-scholen op 14 juni te Sittard. Ieder dinsdagavond vertrekt om half acht een extra bus naar het sportfondsenbad te Venlo. Hier is gelegenheid voor vrij zwemmen en kunnen ook zwemlessen genomen worden. Op donderdagavond is er gelegen heid naaicursus te volgen en komt ook de toneelclub bij elkaar o.l.v. mej. Geomini (leidster J. C.) en be studeren het stuk: „De Blauwe Wa gen", een thriller in 3 bedrijven, welk op de feestelijke diploma-uit reiking zal worden opgevoerd, in juli a.s. Voor de Elck Wat Wils Club is op donderdagavond een gevarieerd pro gramma. Donderdag 9 mei is een demonstratie-avond van Ver. Ned. Fabrikaat. Deze avond is ook toe gankelijk voor de 3e jaars en de oud-leerlingenclub. 16 mei wordt 'n bezoek gebracht aan 'n woning inrichtingzaak in Venray. Op het programma staan ook nog de volgende excursies: Dinsdag 14 mei 2e jaars naar het Blindeninstituut in Grave. Dinsdag 21 mei de gehele dag naar de De Gruyter-fabrieken in Den Bosch. Het zomerkamp is van 1522 juni in Zoutelande. 25 meisjes nemen deel. De Jongeren Cureus, middagcur sus voor ale werkende meisjes be neden de 17 jaar (in tegenstelling tot de M.A.S. wat een avondcursus is, en toegankelijk voor meisjes van 17 jaar en ouder), gaat een vakantie week doorbrengen in Valkenburg en wel van zaterdag 25 mei tot en met vrijdag 31 mei. De leerlingen zijn in twee groepen verdeeld. Bedrijven en instellingen verleenden hun mede werking om een en ander mogelijk te maken. Ter bespreken van ver trektijden, programma, organisatie enz. zijn er kampbijeenkomsten ge pland. Voor de meisjes die zaterdag 25 mei vertekken is deze bijeen komst op dinsdag 21 mei a.s. om zes uur na de lessen, en voor de meisjes die dinsdag 28 mei vertrekken op dinsdag 14 mei om zes uur. In de weken van 25 mei tot 8 juni zullen vanwege het kamp en de Pinkster-vakantie de lesmiddagen en instuifavonden geen doorgang vin den. olU «cmlffinfa \AKM *VK*h.k« f inancififiwjfcv _£L wet dacht, luidende: De Raadsleden onthouden zich van stemmen over zaken, die hen zelf, hunne echtge- nooten, hunne bloedverwanten tot in den derden graad persoonlijk aan gaan, enz., zoodat de heer Wijnho ven niet mede had mogen stemmen, maar 131 is 120, zoodat zulks geen schade deed. Nadat de heer Fonck namens den Raad den Secretaris hulde gebracht had voor zijne werkzaamheden in zake den aanleg van den Loonschen- weg ging een ieder zijns weegs, na denkende over het duiveltje NIEUWS UIT VENRAY EN OMGEVING Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. VAN DEN HOMBERGH Oostsingel 6 Telefoon 1393 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. Janssen, Kard. van Rossum- straat, tel. 1504. GROENE KRUIS Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de Kom. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN van zaterdag 12 uur tot zondag nacht 2 uur. Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23 - Venray Tel. 1152 (04780) b.g.g. 1061 Burgemeester en wethouders van Venx-ay vestigen de aandacht van belanghebbenden erop, dat de ge meente Venray is aangesloten bij het Intercommunaal Bouwfonds Noord-Limburg .gevestigd te Venlo. Genoemd Fonds is thans wederom in de gelegenheid kredieten onder verband van eerste hypotheek te verstrekken voor de bouw of aan koop van een woning voor eigen be woning. Dit geldt zowel voor wo ningen waarvoor een rijkspremie is toegekend als voor woningen welke gebouwd worden in de z.g. „vrije sector", een en ander voor zover de totale stichtingskosten een bedrag van 30.000,niet overschrijden. Ook voor de aankoop van woning wetwoningen kunnen kredieten worden verstrekt. Eventuele aanvragen om toeken ning van een krediet dienen door tussenkomst van de gemeente Ven- ray te worden ingediend. Belang hebbenden kunnen zich vervoegen op afdeling IV ter gemeentesecreta rie alwaar tevens nadere inlichtin gen kunnen worden ingewonnen. Venray, 7 mei 1963. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. J. H. v. d. BOOM, loco-secretaris WETHOUDER SCHOLS GEEN SPREEKUUR Det wethouder van Sociale Zaken waaronder ressorteert de afdeling huisvesting G. H. Schols, houdt he den geen spreekuur i.v.m. de raads vergadering. AGENDA CENTRALE KAB VENRAY Maandag 13 mei 20 uur in Hotel Kemps bestuursvergadering Trans portarbeiders. NED. GIDSENBEWEGING In juni zal in de Parochie St. Pe trus Banden wederom gestart wor den met een groep gidsen. De lei ding ervan zal berusten bij de dames P. Cuppen, J. Voermans en A. Bou ten, terwijl Kapl. Bors als aalmoe zenier zal optreden. GESLAAGD In de Psychiatrische Inrichting St. Servatius te Venray werden op 29 en 30 april j.l. de overgangsexamens afgenomen voor de opleiding van diploma ziekenverpleging B. Als gedelegeerden traden op: Dr. W. W. J. Hermans, St. Anna, Ven ray; Dr. W. P. C. A. Meidenkamp, „Reinier van Arckel", te Den Bosch; Dr. J. Oud, St. Josephgesticht te Apeldoorn; Dr. H. Blij boom, St. An na te Venray en Dr. A. J. A. M. Wijffels, St. Willibrordus, Heiloo. Voor het le overgangsexamen slaagden de volgende kandidaten: de Eerw. Broeders David, Libertus, Mattheus, Adri en de verplegers: H. van Berkel, Tilburg; M. Cuijpers, Venray; Th. Dirkx, Maasbree; G. Franssen, Venray; A. van Gestel, Reijen (N.B.); Th. Jansen, Venray; M. Lange, Westerbeek; H. v. Maar- schalkeiweerd, Venray; W. Manniën Oudenbosch; V. Proesmans, Henis (B.); Fr. Rodriguez, Zevenaar; R. Rijsbergen, Ulvenhout; J. de Vos, Utrecht; P. de Vries, Oldeholtpade (Wolvega Fr.); J. Zinken, Beek (L.). Voor het 2e overgangsexamen slaagden de volgende kandidaten: de Eerw. Broeddrs Fredericus en Johan en de leerling-verplegers: Fr. Beekwilder, Maastricht; H. Boom, Venray; P. Bremmers, Roermond; W. Dix-kx, Maasbree; G. Gommans, Helden; J. Groenewoud, Beverwijk; P. Hebben, Kessel; M. Jans, St. An- thonis; Fr. Jansen, Vierlingsbeek; P. Janssen, Venray; L. Noelmans te Genoelselderen (B.); G. A. Pingen, Maashees; R. Raedts, Waubach; H. Scheffer, Eist; L. Truijen, Venray.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1