S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD V.y. OOSTRUM M.H.C.VENRAY GYMNASTIEK WANDELSPORT DUIVENSPORT Nette meisjes ^gazon-graszaad net R.K. winkelmeisje WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN 1"mm ABONNEMENTS- DE MOLENWIEKERS BILJARTEN Vergadering spóitiaad Venray Dansen te Oirlo Dansen te Merselo Dansen te Deurne aA Gasfornuizen Pr^mieaanbieding Ebberink VRIJDAG 26 APRIL 1963 No. 17 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 1512 GIRO 1050652 L.50 (buiten Venray 1.75) Venray 1 heeft de moeilijke uit wedstrijd tegen koploper SVN niet tot een suksesvol einde weten te brengen. De 20 nederlaag in Nieu- wenhagen geleden, mag dan ogen schijnlijk tegen deze sterk spelende tegenstander eervol genoemd wor den, in feite heeft een puntenverde ling toch wel binnen 't bereik ge legen. Ontegenzeggelijk viel een ver gelijking over 't vertoonde spel in de eei-ste helft beslist in 't voor deel van SVN uit. Na de rust echter was 't onze ploeg die hoofdzakelijk de toon aangaf en 't SVN-doel her haaldelijk bestormde, doch doel punten bleven uit doordat de scho ten juist langs of over 't doel ge richt waren dan wel indien we reeds een doelpunt dachten te kunnen no teren paal en lat redding brachten. In de beginfase vand e wedstrijd had onze verdediging 't erg moei lijk. De binnenspelers van SVN pro fiteerden volop van de geboden vrij heid op 't middenveld om onze ver dediging herhaaldelijk uit positie te spelen. Dit resulteerde na 10 min. reeds in een doelpunt doordat de naar links uitgeweken rechtsbinnen Ongehinderd uit een voorzet van rechts kon inkoppen: 10. Na een half uur spelen wederom een verrassende doorbraak op rechts. Onze te hulp gesnelde rechts back, ijlings terugkerend om de vrij gekomen linksbinnen, die de bal ontving het schieten te beletten, kwam een fractie van een seconde te laat en 't van korte afstand ge loste schot was voor Hendriks on houdbaar. 20. Kort voor rust leverde een prima Venray-aanval een mooie kans op een doelpunt op, doch de verrassen de omhaal van onze middenvoor ging juist over. Na de rust was het met de SVN- vrijheid op 't middenveld afgelopen. Onze ploeg wierp zich meteen ste vig op de aanval en nu was 't de SVN-verdediging die 't zwaar te verduren had. Een door onze links half ingeschoten bal werd geretour neerd, doch kwam in bezit wan de mee opgerukte rechtsback die zich niet bedacht en meteen een kogel loste, die echter de paal trof. De bal kwam nu in 't bezit van Kusters, doch diens schot ging langs 't doel. Een drietal corners werden kort achter elkaar geforceerd, doch deze leverden ook al geen resultaat op. Na ca. 20 min. weet SVN zich los te werken en krijgt onze doelman een paar maal de gelegenheid om te tonen dat hij momenteel in 'n uit stekende vorm verkeert. Afwisselend komen nu beurtelings beide doelver- dedigers in gevaar. Een kogel van onze linksbinnen werd door de SVN doelman met een reflexbeweging weggestompt en vlak daarop moest onze keeper met een prachtige red ding een van dichtbij afgevuurd schot onschadelijk maken. Totdat het eindsignaal klonk bleef de spanning volop aanwezig. Ook uit de herhaaldelijke aanvalsstoien van onze ploeg in de laatste minu ten gelukte het niet om ie scoren, zodat de met de rust reeds bereikte stand 20 in 't voordeel van SVN gehandhaafd bleef. Venray 2 speelde thuis tegen kans hebber Wit Zwart 2. In een zeer aantrekkelijke wedstrijd wonnen on ze reserves verdiend met 41. Voor al de achterhoede van Venray stak in een blakende vorm, terwijl de voorhoede met verrassende aanval len de Wit-Zwart-verdediging vaak aan het wankelen bracht. Venray 3 had j.I. zondag in Lcrnm bepaald niet Vrouwe For tuna aan haar zijde. Hoewel de mannen van RKDSO met een 20 voorsprong konden rusten, kwamen de mannen uit Venray na de thee fel opzetten en wisten de balans in evenwicht te brengen. Drie min. voor het einde trok RKDSO toch nog aan het lang ste eind en kreeg daardoor iets meer dan het verdiende: 32. Venray 4 had een thuiswedstrijd tegen het laag geklasseerde Oostrum 2. In een zeer matige wedstrijd wonnen zij met 42. Venray 5 dat de laatste weken nogal teleurstelde, heeft zondag al les uitgewist. Zij versloegen thuis in een levendige wedstrijd koploper RKGFC 2. Met 21 moesten de mannen uit Grubbenvorst het hoofd buigen. Venray 7 behaalde tegen Yssel- steyn 3 een gelijkspel: 33. Een uitslag waar beide elftallen vrede mee kunnen hebben. Programma zondag 28 april a.s. Venray 1RKBSV 1 2.30 uur Wit Zwart 2Venray 2 2.30 uur Venray 3EWC 2.30 uur DIS 2Venray 4 2.00 uur EWC 2Venray 5 2.00 uur Venray 6Wanssum 3 12.00 uur Venray 7Molenwiekers 1 12.00 uur Programma 30 april (Koninginnedag) Wilhelmina 3Venray 2 12.00 uur RKDEV 3—Venray 5 12.00 uur Venray 1 krijgt a.s. zondag bezoek van RKBSV 1 uit Brunssum. In de wedstrijd te Brunssum behaalde RKBSV op de valreep nog een ge lijkspel daar zij in de laatste mi nuten van de wedstrijd een straf schop toegekend kregen. Voor a.s. zondag tippen we Ven ray iets hoger aan. De SW-ers heb ben de puntjes nog hard nodig en zullen zich dan ook ongetwijfeld de volle speeltijd geheel inzetten. Daar onze ploeg qua voetbal voor de bo venste niet behoeft onder te doen kunnen de Venray-supporters voor a.s. zondag een pittige wedstrijd ver wachten. Zij zullen echter de steun van de Venray-aanhang op prijs stellen. Venray 2 heeft de retummatch te gen Wit Zwart 2. Zondag j.I. werd thuis met 41 gewonnen. Zal dat in de uitwedstrijd ook lukken? De kans zit er in. Venray 3 speelt thuis tegen EWC 1. Wij achten de rood-witten in staat de mannen uit Well tot capi tuleren te dwingen. Venray 4 zal a.s. zondag in Oirlo tegen DIS 2 de zaken beter aan die nen te pakken als j.I. zondag, anders konden ze wel eens voor een verras sing komen te staan. Venray 5 zal a.s. zondag willen be wijzen dat de prachtige overwinning op RKGFC 2 geen uitschieter is ge weest. We geven hen dan ook in de uitwedstrijd tegen EWC 2 de beste papieren. Venray 6 blijft thuis de baas over Wanssum 3. Venray 7 is de gastheer van De Molenwiekers 1, waartegen onze benjamins waarschijnlijk weinig verweer hebben. A.s. dindsdag 30 april (Koningin nedag) treden twee elftallen van SW aan voor een competitiewed strijd en wel Wilhelmina '08 3Venray 2 RKDEV 3—Venray 5 S.V.V.-VETERANEN As. zaterdag 27 april spelen de S.V.V.-VETERANEN in Meerlo een vriendschapstoumooi tegen Braban- tia uit Eindhoven en tegen Meerlo. De wedstrijd Venray Al tegen Sevenum Al zou het beste de wed strijd van de gemiste kansen ge noemd kunnen worden. Het kwam bij beide doelen herhaaldelijk voor, dat de bal net langs de verkeerde kant van de paal rolde of juist te gen de lat. Maar ondanks dat is zowel Venray als Sevenum menige keer door het ook van de naald gekropen, maar wist Venray beide punten mee naar huis te nemen. De eerste helft bracht snel en aantrekkelijk voetbal met goede scoringskansen voor beide elftallen. Dank zij de sterke verdediging en een dosis geluk ging de rust in met een dubbelblanke stahd, wat de ver houding juist weer gaf. Na rust ging de wedstrijd weer gelijk op, weer kregen beide ploe gen goed scoringskansen die of door het ingrijpen van de verdediging of door slecht schieten verloren gin gen. Op een na. Rechtsbuiten Oudenhoven liep op een dieptepass juist iets harder dan de Sevenumse spil, hij omspeelde beheerst de uit gelopen keeper en schoot in: 01. Doordat Venray zich iets in de ver dediging terugtrok kwam Sevenum nog gevaarlijk opzetten ,maar doel man Arts wist zijn doel schoon te houden. A.s. zondag speelt Venray Al op eigen terrein om 2.30 uur tegen ro de lantaarndrager VVV. In een spannende wedstrijd, heeft Venray A3 zondag een geflatteerde nederlaag geleden tegen het nog on geslagen Swolgen Al. Hoewel Swol- gen reeds na 5 minuten de leiding nam, gaf Venray in de eerste helft de toon aan. Met goed opgezette aanvallen werd het Swolgense doel veelvuldig onder vuur genomen, maar zonder suces. De 2e helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Het was echter Swolgen dat zeer fortuinlijk aan een doelpunt kwam, door een fout van de Venrayse keeper. Hier na ging heel Venray in de aanval en het was back J. Rooyakkers die met een prachtige kopbal de stand op 1-2 bracht. Verder kwam Venray echter niet meer. Een gelijkspel had de verhoudingen beter weergegeven. B4, de benjamin van SVV heeft wederom een overwinning behaald. Ditmaal wonnen ze van Oostrum BI met 5-1 in een wedstrijd waar Ven-, ray heer en meester was. A.s. zaterdag is de bigmatch tus sen SVV B2 en B4. Doordat Tienray 3 zich uit de competitie heeft teruggetrokken, had het le elftal van De Molenwiekers zondag j.I. vrij. Molenwiekers 2 reisde naar Kro nenberg om daar te spelen tegen het 2e elftal van de plaatselijke club. In een goed wedstrijd behaalden zij daar een 21 overwinning. Men wist zich goede kansen te scheppen, maar deze werden voorlopig nog niet in doelpunten omgezet. In de 25e min. echter was het linksbuiten Lor- mans die een aanval met succes af rondde: 01. De vreugde was echter maar van korte duur, want ïeeds twee min. later maakte Kronenberg gelijk. De Molenwiekers, die spoedig over deze treffer heen waren, zetten sleede maar weer met open spel de vijan delijke defensie onder zware druk. Succes kon niet uitblijven. En toen 10 min. voor de rust de rechtsbuiten een prachtige voorzet gaf, was het andermaal Lormans die met een onhoudbaar schot zijn ploeg de lei ding gaf. Na rust kwamen de Molenwiekers zwaar in de verdrukking, maar hun prima spelende achterhoede wist 't gevaar telkens weer te keren, zodat in de stand geen verandering meer kwam. Programma voor zondag 28 april: Venray 7Molenwiekers 1 12.00 uur Molenwiekers 2Griendtsveen 2 2.00 uur Na de zo smadelijke 40 neder laag van Oostrum I tegen Venray 3 op Tweede Paasdag is Oostrum, dat op eigen bodem nogal van repliek dient, er zondag j.I. in geslaagd zich op de Oranje-mannen uit Horst zwaar te revancheren voor de daar destijds geleden 72 nederlaag door een ruime 30 overwinning. In een goede wedstrijd heeft Oostrum laten zien toch beslist niet in de degrada tie-zone thuis te horen. Het was een der Wittenhorst-ver- dedigers, die Oostrum de leiding bezorgde, door zijn eigen keeper op bijzonder ongelukkige wijze te ver schalken: 10. Na deze vroege mee valler was het al Oostrum wat de klok sloeg. Met enkele tegenacties van de Horstenaren overigens zonder gevaar brak de rust aan. Na de thee nam Oostrum meteen weer het initiatief in handen. Oos trum bouwde een groot overwicht op, terwijl Wittenhorst slechts spo radisch tot een tegenaanval kon komen. De rood-witten vergrootten de voorsprong dan ook spoedig door een doelpunt van Maessen, die uit een mooie pass over links, vallende kon inschieten: 20. Horst probeerde het spel te ver plaatsen wat hun echter slechts even lukte. Verder dan een schot te gen de paal konden de gasten toch niet komen. De Horstenaren werden alle illu sies ontnomen toen rechtsbuiten Kronenberg iedereen verraste door met een mooi afstandsschot ineens raaïc te schieten: 30. Zo behaalde Oostrum 1 op deze zonnige namiddag een ruime, doch alleszins verdiende overwinning op Wittenhorst 3. Na de zo teleurstellende 32 ne derlaag van Oostrum 2 tegen DIS 2 op Tweede Paasdag, heeft Oostrum 2 verleden zondag een beslist on verdiende 42 nederlaag geleden tegen Venray 4. Door middel van 2 penalty's, ons inziens toch wel bij zonder zware afstraffingen en een doelpunt (buitenspel???) ken Venray 4 naar de winst grijpen. Jammer voor Oostrum 2, dat neutraal be schouwd, zeker een gelijkspel zou hebben verdiend tegen het reeds al lang als kampioen gedoodverfde Venray 4. Oostrum 3 dat op 2e Paasdag op fraaie wijze Wanssum 3 met 73 klopte, was vrij. Programma voor zondag a.s.: America 1Oostrum 1 Oostrum 2America 2 Oostrum 3Ysselsteyn 2 Uitslagen: Dames: Venray 2Weert 2 40 VenrayHeerlen 120 Heren: Venray 2Tegelen (regl.) 50 VenrayHeerlen 22 Gezien de uitslagen is 't weekend voor MHCV succesvol verlopen. Het -na) uaa appads uieapauiep apaaiw; ke wedstrijd tegen Weert 2 waarin ze met 40 de baas bleven over de gasten. Jammer dat de afwerking bij onze soeelsters wat te wensen over liet anders was de score zeker nog hoger opgelopen. Het eerste damesteam was tegen Heerlen bijzonder produktief. Het doelpunten maken scheen .voorde liger per dozijn" te zijn. Overigens was ook hier met wat intelligenter 'spel meer te bereiken geweest want de tegenstand van Heerlen was uitermate zwak. Het tweede herenteam kwam zon der spelen aan een 50 overwinning tegen Tegelen omdat deze laatste niet opgekomen waren. Erg bevre digend is een dergelijke overwin ning natuurijk nooit en daarom spe len deze elftallen zaterdag a.s. vriendschappelijk tegen elkaar om uit te maken wie feitelijk de sterk ste is. Aan de ontmoeting tussen Venray en Heerlen (heren) zullen we niet veel woorden vuil maken. Het eerste herenteam wenst zich echter te ex cuseren voor deze vertoning die in de verste verte niets meer met hoc key te maken had. Zaterdag en dinsdag vonden res pectievelijk voor de senioren en ju nioren de traditionele droppingen plaats die zeer geslaagd waren. Het programma voor a.s. zondag ziet er als volgt uit: 't Tweede dameselftal gaat tegen Venlo Girls III hockeyen. Dames I maken de verre reis naar Sittard waar ze de overwinning zeker niet cadeau zullen krijgen. De heren reserves spelen a.s. za terdag zoals gezegd vriendschappe lijk tegen Tegelen en gaan zondag, evenals Heren I naar Deurne resp. tegen Deurne II en Deurne I spelen. Tenslotte komen ook de veteranen weer eens in het veld, nl. tegen Ble- rick waar zij de gasten zullen zijn van de „Alte Herrn" van H.C, Ble- rick. Traditiegetrouw zullen de da mes en eventuele kroost de spelers vergezellen en dat houdt dan weer beloften in voor een uiterst gezel lige hockeydag voor onze oudjes. Na een zeer spannende en sportief verlopen competitie in Venray is Los Band er in geslaagd het kam pioenschap in de B-klasse te beha len. Eindstand B klasse: 1. Los Band 62 pnt.; 2 V.O.P. 2 51 pnt.; 3 O.B.K. 48 pnt.; 4 K.O.T 2 40 pnt.; 5 O.N.A. 2 39 pnt. De heer Manders O.N.A. 2 wist zijn gemiddelde met 13 caramboles op te voeren en sleepte hierdoor de le prijs persoonlijk gemiddelde ver beterd in de wacht. Op de voet ge volgd door Th. Derix V.O.P. die met een verbetering van 11 caramboles beslag legde op de tweede plaats. De derde en vierde plaats buiten prijzen werd gedeeld door H. v. d. Heuvel Los Band en K. Smals, O.B.K., elk met 10 caramboles meer. Met de meeste matchpunten ein digden 4 spelers gelijk die om het persoonlijk kampioenschap barrage spelen op 'n neutrale tafel onder neutrale leiding in Café Volleberg op heden, vrijdag 26 april om 7 uur. De vier titelkandidaten zijn: G. Vermeulen O.N.A. 2; H. Jans sen Los Band; H. v. d. Heuvel Los Band en H. Hanen O.B.K. ST. CHRISTOFFEL Onze jaarlijkse gymnastiek- en urnuitvoering die aangeboden wordt aan de ouders van onze le- .ien is vastgesteld op zaterdag 4 mei In de danstent nabij Café In den Engel, aanvang 14.00 uur, einde van leze demonstratie plm. 18.00 uur. Alle leden en aspirantleden komen d e dag om 13.30 uur in uniform bij elkaar in de gymnastiekzaal aan de Langeweg. Van hieruit wordt geza menlijk opgemarcheerd naar de plaats van optreden. Belangstellenden zijn eveneens van harte welkom. De toegang is gratis. Evenals voorgaande jaren wordt dit jaar een turndemonstratie door onze gymnastiekvereniging ver zorgd en wel op de Grote Markt na afloop van de stertocht door Venray om 21.30 uur, dit ter inleiding van Koninginnedag. ST. CHRISTOFFEL A_s. zondag 28 april gaan *.ve naar Horst-America wandelen. Vertrek van de bussen om 12 uur aan de gymnastiekzaal Langeweg. Brood meenemen. We gaan in uniform, maar zorg wel dat je een jas bij je hebt in verband met event, slecht weer. We zijn om 7 uur weer thuis. Voor de verenigingen uit Venray en Ysselsteyn bestaat gelegenheid om alsnog hun duiven af te richten en wel op dinsdag 30 april a.s. en op 8 mei. Inkorven op de bekende plaats en uren. Verschillende belangrijke problemen zijn aan de orde gesteld in de jongste vergadering van de sportraad, waarin wethouder Col- sen de talrijke vertegenwoordigers van de verschillende sportver enigingen in Venray o.m. tekst en uitleg gaf van de nieuwe zwembadplannen. Bij deze gelegenheid benadrukte de heer Colsen nog eens dat men geen overdreven verwachtingen moet hebben, noch overdreven wen sen. Met name ten aanzien van het overdekte bad kan men wel eens ho ren, dat een groter en meer uitge breid binnenbad gelegenheid zou geven tot wed strijd-zwemmen e.d. iets wat in de huidige opzet moei lijk, zo niet onmogelijk is. Dat be tekent dat men dus het binnenbad aanmerkelijk uit zou moeten brei den, maar vast staat dat zulks in de huidige subsidie-mogelijkheden nooit verwezenlijkt kan worden. Daarom is het bestaande plan als financieel bereikbaar in zijn huidige vorm op gezet op de eerste plaats als in- structiebad om de schoolplichtige jeugd te leren zwemmen. Men kan dan later nog altijd zien he: bin nenbad zodanig uit te breiden dat wedstrijdzwemmen ook binnen mo gelijk is. De plannen worden nu besteks- klaar gemaakt en men hoopt nog dit jaar te kunnen starten met het werk voor de buitenbaden. Loopt alles mee, dan kan misschien ein de 1964 het buitenbad gebruikt worden. Maar dan moet alles mee vallen Onder dat alles hoort ook de 60.000,die de Venrayse gemeen schap zelf op tafel moet leggen, voordat het rijk bijspringt. De ge meente heeft èn met de sportraad èn met de zwemclub hierover reeds overleg gepleegd. Beide verenigin gen zullen gaarne helpen om dit be drag bijeen te brengen, maar willen van de andere kant toch cok wel eens wat nauwer betrokken worden met de plannen. Nu krijgt men die maar voorgeschoteld, zonder enige zeggingsmacht, terwijl men verder ook niets weet over toekomstige op zet, bestuur e.d. Men mag het par ticulier initiatief niet alleen gebrui ken om f 60.000,bijeen te bren gen, zo waarschuwde de vergade ring. SPORTACCOMODATIE KERKDORPEN Ook over de sportaccomodatie op de kerkdorpen werd een hartig woordje gewisseld. Door de sport raad zelf is reeds een enquête ge houden terwijl de heer Reijnders 'n rapport hierover heeft opgesteld. Nu zal vanwege de gemeente de betreffende commissie van de Ver eniging voor Nederlandse gemeenten weer een onderzoek instellen, waar mede deze week begonnen is. Er werd geklaagd dat er zoveel onder zoekingen hebben plaats gehad, maar dat de resultaten ternauwer nood merkbaar zijn. Voorzitter Rippe vertelde dat een en ander natuurlijk ook verband houdt met de financiële consequen ties maar dat adviezen van de Ver eniging bij de subsidiërende instan ties gewoonlijk zwaar tellen. Door dat de sportraad zelf een rapport heeft samengesteld is controle mo gelijk en zal het officiële rapport al leen maar sneller gereed zijn. ACTIVITEITEN Als punten op het programma staan o.m. het verkrijgen van toe stemming voor de -jeugd- en lagere elftallen om competitie te mogen spelen op half-harde velden; de or ganisatie van een basiscursus ten behoeve van jeugdleiders; het orga niseren van een avond in juni voor alle jeugdleiders uit de Venrayse sportverenigingen en de organisaties van de DLS sportdag op zondag 16 juni van 't komende jaar. Aan de ze sportdag zullen alle sportvereni gingen uit Noord-Limburg deelne men, die aan gymnastiek, voetbal, hockey en atletiek doen. T.a.v. de basiscursus voor jeugd leiders werd opgemerkt dat de jeugdraad bij de verdeling van de subsidies voor de Venrayse jeugd ook het al of niet hebben van jeugdleiders als verdeel-norm ge bruikt. Dit is niet billijk als men geen cursus kan houden. Hierover zal overleg gepleegd worden met de jeugdraad. Begroet werd de oprichting van een Algemene Sportvereniging Ven ray, die gelegenheid zal gaan geven handballen, athletiek, basketball en badminton te gaan beoefenen. Spor ten, speciaal geschikt voor de wat ouder jeugd, die geen of weinig in teresse heeft in voetbal en hocxey. Deelname aan deze sportvereniging werd dan ook dringend aanbevolen. Ook werd de oprichting van een handbalclub en tafeltennisclub in Ysselsteyn met vreugde genoemd. Men wees er overigens op dat de Algemene Sportvereniging Venray ook open staat voor mensen uit de kerkdorpen. a.s. zondag in zaal Rongen Het bekende dansorkest „De Crosio Orginal" zondag 28 en dinsdag 30 april zaal Arts Muziek „The Flaming Stars" a.s. zondag en Koninginnedag Zaal van Moorsel. Muziek „The Hot Pipers" Etna sjtf, Atag Pelg rim Alles uit voorraad leverbaar. Informeer bij zolang de voorraad strekt 2 p. laddervrije nylons normale prijs 2 x 2.95 - 5.90 nu voor 4.90 Bij inlevering van een vol iD zegelboekje 2 paar voor 1.40 hoek Marktstraat-Schoolstraat Voorradig Select I het beste uit het beste Verheijen's Zaadhandel Leunen Tel. 1550 gevraagd voor winkel P0UWELS WARENHUIS Hofstraat 10 Voor direct gevraagd t— liefst bekend met winkel. ZIEZO EDAH Vierlingsbeek

Peel en Maas | 1963 | | pagina 9