Nu kou Kerkelijke Diensten 4 100 gran Choc. Rep Vï zo van 28 april tot en met 4 mei Geestelijk artikel Pauselijke Maandintentie V /v te NU MALS ROOKVLEES Doperwten-fijn Spinazie Snijbonen Hollandse PAROCHIEKERK VENRAY Priester der week: Pastoor Geerits Zondag: 2e zondag na Pasen. 6.30 Cath. Backus-Jeuken; 7.30 over leden fam. Maessen-Swaghoven; 8.30 Willy Rongen; 9.30 Hoogmis voor de parochie; 11 uur Christina Weerts; 6 uur M. van Rijt-van de Berg. 11 uur Congregatie voor de Gro ten op Jerusalem. 11.30 Apostolaat des Gebeds op Jerusalem. Maandag: 6.45 overl. fam. van Es- Vermeulen; 7.30 Wed. Backus (buurt); 8.15 H. C. Kuipers en Anna Haegens 1 h.; 8.15 J. Coenen; 10 uur gouden bruiloft Swinkels-Creemers. Dinsdag: 6.45 Uit dankbaarheid Jeuken-Michels; 7.30 P. v. d. Munck- hof, Th. Poels, dochter Henrica en Gerard Lamberts 1 h.; 8.15 Jac. van Opbergen (spiegelgl.); 9.30 uit dank baarheid b.g.v. Koninginnefeest (ge meente). Woensdag: 6.45 Cath. Backus-Jeu ken en Henrica Thuyls-Muysers; 7.30 Andreas Barents; 8.15 Jean Poels en Jeanette Poels 3 h.; 8.15 Piet, Dolf en Jos Voesten. Donderdag: 6.45 Deken Hanraets; 7.30 Mart. Janssen en Josephina Krijns 1 h.; 8.15 Fam. Coolen; 8.15 voor de overledenen. Biechtgelegen heid van 78 en om 8 uur Lof. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 6.30 Th. Pouwels; 7 uur zekere in tentie R.; 7.45 H. Hart Hoogmis; 8 u. Antoon Loonen (avondmis). Zaterdag: 6.45 Petronella Buissen- Cuypers; 7.30 Mevr. Reynders-Sey- kens (Buurtver. Overloonsew.); 8.15 Jac. van Opbergen; 9 uur plechtig huwelijk Wolters-Hendriks; 9.45 Plechtig huwelijk Keysers-Loonen; 10.45 Willemsen-Poels. Biechtgelegenheid van 5.307.30; om 7 uur lof. RECTORAAT PATERSKERK Priester der week: Pater Urbanus Zondag: 2e zondag na Pasen. H. Missen om 6.30, 7.45, 9.00 en 11.45. De hoogmis om 10.15. De kollekte (2 in 1) voor kerk en bisdom. Op het kerkplein kollekte voor hereniging der kerken; 7 uur lof met overwe ging. Zondagavond 8 uur in San Da- miano ouderavond voor de ouders van de kinderen die zondag 12 mei hun eerste H. Communie doen. In dien enigszins mogelijk, komt u dan naar die avond. Maandag: H. Petrus, martelaar. 8.30 gez. jaargang voor Joannes en Helena van Helden. ARMOEDE IN DE KERK NIET ZO SIMPEL Bij de opening van het Concilie haalde de Paus de woorden van Pe trus aan: „Ik bezit goud noch zil ver." Behalve dat deze woorden in de oren der werkelijk armen van de wereld als de grootste scherts^ klin ken (de pronk en praal van het Va- tikaan zijn de mooiste winstobjecten voor handelaren in platen en brief kaarten ,voor toeristen en zelfs voor t.v.), roepen zij een heel ander pro bleem op nl. de armoede in de Kerk. De woorden van de Paus krijgen een bijzonder reliëf, omdat op het Concilie tot op heden nog te zeld zaam over dit thema gesproken is. Maar het breekt baan onder de Kerkvaders. Misschien zelfs zal het straks overheersend worden, nu de tendenz van aanpassing der juridi sche en formele punten heeft plaats gemaakt voor pastorele omwente ling in de Kerk. De Katholieke Kerk is de Kerk der armen. Moderne kahtolieken als wij zijn, hebben we helaas van de Kerk een maatschappij van midden standers gemaakt. Het kerkelijk bezit blijft hier en daar nog opgehoopt. Waar het even wel met geweld ontnomen is ten be hoeve van de gemeenschap, daar hebben wij geprotesteerd. Goddank breekt een nieuwe geest baan. Onterfde bisdommen vechten nu met de armen samen om het be leven van het zuivere Evangelie. Bisschoppen in Zuid-Amerika ver delen hun goederen onder de bezit loze boeren. Maar we zijn er nog niet. De be zitloze arbeiders in vele landen, vervreemd van de Kerk, worden :iog niet bereikt en zijn nog niet over tuigd, dat onze Kerk die der armen is. En als de arbeiders straks tot zekere welvaart zullen gekomen zijn, bestaat groot gevaar, dat zij de Kerk helemaal niet meer willen er kennen, omdat zij gefaald heeft, toen de armen nog arm waren. Laten we eerlijk blijven: het vraagstuk der armoede in de Kerk is niet simpel. Terwijl Christus' Boodschap de hoge waarde van de armoede verkondigt en als middel tot heiligheid aanbeveelt, moet de Kerk ten behoeve van de werkelijk armen tegenover de kapitalisten en uitbuiters verdedigen, dat de armen recht op eigendom hebben. Zelf ook moet zij een toonbeeld van armoe en onthechting zijn, maar kan van de andere kant haar arbeid niet ont plooien zonder geld: ziekenhuizen, kerken en scholen. Waar ligt de grens tussen het no dige en het overvloedige? Waar de grens tussen het goede voorbeeld, het voorschrift van de Heer en de fondsvorming onontbeerlijk voor het werk? En wat is geoorloofd als hul debetoon aan God-met-ons? En wat mag de Kerk bewaren als kostbare schatten der cultuur? Ook in het Vatikaan? Als iets dringend nodig is, dan is het zeker een bezinning op de ar moede, in de geest die de Heer van ons vraagt. Dinsdag: H. Catharina van Siëna, maagd. 3e dinsdag van de noveen ter ei*e van St. Antonius. 9.30 gez. H. Mis bij gelegenheid van het 40- jarig huwelijksfeest Hendriks-Ver- meulen; 10.15 plechtige huwelijks inzegening en H. Mis voor het bruidspaar Verhagen-Bosch. Om 7 u. Avondmis, waaronder we bidden voor onze intenties. Woensdag: Feest van St. Jozef, ar beider. 's Avonds half acht opening van de meimaand, lof met rozen- hoedje. Donderdag: H. Athanasius, bis schop en kerkleraar. 8.30 gez. H. Mis voor Hendrika v. d. Beuken-Peeters. Van 58 gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen. 7.30 Meimaandoefening. Vrijdag: le vrijdag van de maand. 6.40 gezongen H. Mis; 7.45 H. Mis voor alle schoolkinderen; 7.30 mei maandoefening. Zaterdag: H. Monica, weduwe; 8.30 Gezinsmis; 9.30 plechtige huwelijks inzegening en H. Mis voor het bruidspaar van Meyel-Schelle Van 38 uur gelegenheid om het Sacra ment der Biecht te ontvangen; 7.30 meimaand-oefening. Mei-maand Woensdag a.s. begint de mei maand. We bidden vanaf die dag elke avond het Rozenhoedje en de Litanie. Komen we samen bidden voor zegen in gezin Rectoraat, con cilie, wereld. Houden we die goede gewoonte in ere in de meimaand. Ouderavond Vergeet u zondag 28 april de ouderavond over de Communiekant jes niet? Acht uur in San Damiano. Vastenaktie Eindresultaat der kollekte is 2952,50. Vorig jaar 1510,Prach tig, dank U! Mis intenties Zondag: 6.30 overl. fam. Poels-v. Ass; 7.45 overl. fam. van Meyel- Loenen; 9 uur Antonette Lenssen- Huisman; 10.15 overl. fam. Veirste- gen-Moorrees; 11.45 overl. fam. Lin- ders-Verkoeyen. Maandag: 7 uur overl. fam. Am- brosius; 7.45 Johannes Pouwels; 8.30 gez. H. Mis Joannes en Helena van Helden. Dinsdag: zekere int. ter ere van de H. Antonius; 7.45 Peter Jan Emonts; 9.30 gez. H. Mis; 10.15 pl. huwlijksmis. Woensdag: 7 uur Piet Hermans (Veltum); 7.45 geen intentie; 8.30 Wed. Schwachöfer-Kersten. Donderdag: 7 uur Elisabeth Pee- ters-Hoex en echtgen. D.O.; 7.45 geen intentie; 8.30 gez. H. Mis Hen drika v. d. Beuken-Peeters. Vrijdag: 6.40 overl. ouders Tonen- Vermeulen; 7.45 en 8.30 geen inten tie. Zatei'dag: 7 uur Pater Casimirus en ouders; 7.45 zekere intentie; 8.30 gezinsmis; 9.30 gez. huwelijksmis. Dienbeurten Acolythen Zondag: 6.30 A. Derks, H. v. Gend. G. Philipsen en G. Verschuren; 7.45 P. Philipsen, G. v. d. Berg, J. Naus en K. Jeuken; 9.00 J. Jeuken, J. Ron gen, J. Evers en C. Evers; 11.45 J. Meesters, M. v. Rooy, H. Janssen en B. Peters. Vrij: H. Bosch. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag: 2e zondag na Pasen. Dag van eeuwigdurende aanbidding voor onze parochie. 7 uur Uitstelling van het Allerheiligste, daarna H. Mis voor de parochie; 8.30 H. Mis voor Gerard Wientjes; 10 uur Hoogmis voor overl. fam. van den Berg-Ver- meulen; 3 uur Vespers; 6.30 Com pleten en Te Deum. Aanbiddingsuren: 11-12 uur: Stationsweg, Oud Oos- trumseweg. 121 uur: Mgr. Hanssenstraat en Vlasakker. 12 uur: van Bi'oekhuizenstraat, Spralandweg, Vennenweg, Meerlose- dijk. ,23 uur Geijsterseweg. 34 uur Rosmolenweg, Wanssum- seweg. 45 uur: Spurkterdijk, Smakter- veldweg, St. Antoniusveldweg. 56 uur Wester Thienweg, Water molenstraat. 67 uur Ooster Thienweg, Val kenkampstraat. Vandaag aan de kerkdeur kollekte voor het Apostolaat der Hex*eniging. Maandag: 7.30 gez. maanddienst Piet Hermans. Dinsdag: 7.30 H. Mis tot dankzeg ging (Z. C.). Woensdag: Begin van de mei maand. Feest van de H. Jozef, ar beider. 7.30 gez. mnd. Wilhelmina Reijnders-Coenen. Donderdag: 7.30 gest. gez. jrd. Theod. Verheijen, Elisabeth v. d. Water en Hendrina van Dijk. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 7 uur H. Communie. 7.30 gez. H. Mis ter ere van het H. Hai't van Jesus, Zr. Maide Jeanne van Rens; 8 uur avondmis voor de zieken van de pa- rachie. Zaterdag: eerste zaterdag. 7.30 ge zongen jaardienst Bernard van den Berg. 9.30 plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Drabbels-Moor- rees. Biechten van 34 en van 6.30- 7.30; 7.30 Marialof. A.s. zondag eerste H. Communie der kinderen onder de H. Mis van half 9. Men wordt verzocht de eer ste vier banken aan beide zijden vrij te laten voor de ouders. In de kapel van St. Paschalis wor den deze week de volgende missen gelezen: Maandag: int. fam. Hendriks- Geurts. Dinsdag: tot dankzegging (D. E.). Woensdag voor Hein Theunissen. Donderdag: voor een zieke. Vrijdag: voor een zieke. Zaterdag: Wilhelmina Reijnders- Coenen (Stichting Limburgse L< ur- desbedevaart). PAROCHIEKERK OIRLO Zondag: 2e zondag na Pasen. Leesmissen om 6.30, kindermis 7.30; 2e H. Mis om 8.30; parochiehoogmis om 10 uur; lof en rozenkrans om 3 uur. Eerste kollekte voor de kerk, 2e kollekte Bisdom. Aan de kerkdeur kollekte voor de hereniging der ker ken. 8.30 H. Mis voor overl. familie Ewa ls-Wenneker s. Maandag: 7.30 maanddienst Anto- nitta Swinkels. Dinsdag: 7.30 zieldienst Gerardus Bisterfels en Maria Peeters. Woensdag: 7.30 zieledienst Jacoba Mooren-Martens. Donderdag: 7.30 zieledienst Engel- bertus Martens. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 7.30 stichting Baeten-Jeurissen; des avonds 7.30 avondmis. Zaterdag: 7.30 maanddienst Josef Versieyen. Deze week H. Communie aan de zieken. A.s. zondag eerste zondag der maand, buitengewone kollekte. PAROCHIE CASTENRAY Zondag: 2e zondag na Pasen. 7 uur H. Communie; 7.30 leesmis v. Antoon Roelofs; 10 uur Hoogmis v. d. parochie; 3 uur Lof met rozen hoedje. Maandag: 7.30 gez. maanddienst voor Louis Roelofs. Dinsdag: 7.30 gez. maanddienst v. Jacobus Wismans; 10 uur plechtige huwelijksmis voor het bruidspaar Reynders-Willemsen. Woensdag: begin van de mei maand. Feest van St. Jozef Arbei der; 7.30 gez. H. Mis voor overl. fa milie Thielen-Thielen. Donderdag: 7.30 gest. gez. jaard. voor P. J. Weys, Aldegonda Friesen, Henri en Theodora Weys. Biechtge legenheid van 6.30-7.30. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan 't goddelijk Hai-t van Jezus. 6.30 gest. H. Mis ter ere van 't H. Hart; 7.30 gez. H. Mis voor Piet Philipsen. Oefening van Eerherstel en Zegen met 't Aller heiligste. Zaterdag: eerste zaterdag van de maand, toegewijd aan het Onbe vlekte Hart van Maria. Priesterza terdag. 7.30 gezongen H. Mis ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand tot intentie van hen die offerden. Biechtgelegenheid van 6.307.30. Om 7.30 meilof. Komt met vele. Kerkpoets: Nelly Duykers en Ber tha Duykers. Misdienaars: Groep 1, 3. A.s. zondag maandelijkse kollekte voor onze kerk. Bisschoppelijke vastenaktie bracht op 860,(vorig jaar 680,Be gin deze week wordt 't geld opge stuurd. PAROCHIEKERK LEUNEN Zondag: 2e zondag na Pasen. Om 6.45 leesmis; 8 uur leesmis voor de overleden en levende leden van de handboogschutterij St. Joris; 9.15 Hoogmis; 10.30 leesmis van dank zegging; 3 uur lof. Na de H. Mis van 10.30 verpachten van de zit plaatsen. Maandag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Maria Gertruda van Rens-Lit- jens; 8 uur gestichte leesmis *'oor Hubertus Bouten en echtgenote. Dinsdag: 7.30 leesmis voor de overleden familie Koks-Michielsen, kindermis voor de meisjes. 8 uur gez. H. Mis van dankbaarheid op Koninginne verjaardag. Woensdag: feest van St. Jozef, arbeider. Om 7.30 gezongen jaarget. Mathieu Vervuurt; 8 uur leesmis v. overleden ouders Beckers-Dommeck Donderdag: 7.30 leesmis voor pas toor Vosterman v.w. de jongens school, kindermis voor de jongens. 8 uur leesmis voor Jos. Loenen. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. Om 7 uur gezongen dienst ter ere van het H. Hart voor hen die offe ren; 8 uur leesmis voor Martinus Heesen. Zaterdag: 7.30 gesticht jaargetijde voor Peter Johannes van Rens en Aleida Poels; 8 uur leesmis voor Jo hannes Voermans. Van 4- -5 en van 7.007.30 biechtgelegenheid. Om 7.30 lof. Kerkpoetsen: Dientje Janssen en Jet Heesen. Acolythen: 6.45 N. Pijpers en M. Kusters; 8 uur J. van Vegchel en G. Cornelissen; 9.15 G. Martens, J. van Ooi, L. Weijs en P. Litjens; 10.30 B. Loenen en J. Jenniskens. RECTORAAT VEULEN Zondag: 2e zondag na Pasen. Herenigingszondag. Laten we van daag in ons gebed, ons geestelijk en stoffelijk offer 't werk der hereni ging van de christelijke kerken ge denken. De 2e kollekte is vandaag voor het werk der hereniging. 7 uur gelegenheid tot communiceren; 7.30 leesmis voor zaliger Gerard Geurts, 10 uur hoogmis voor de bekende in tenties; 2.30 middagoefening. Maandag: hoogmis voor overl. fa milie van Rijswijck-Verheyen. Dinsdag: 3e dinsdag van de nove ne ter ere van St. Antonius, leesmis voor zaliger Gerard Geurts. Woensdag 1 mei, feestdag van St. Jozef, Arbeiders, leesmis voor zali ger Harry Vollenberg. Donderdag: leesmis voor zaliger Gerard Geurts. Vrijdag: leesmis voor "zaliger Ge- rai*d Geurts. Zaterdag: leesmis voor zaliger Ge rard Geurts. Dag van de Kindsheid. Zaterdagavond 8 uur avondoefening ter ere van O.L. Vrouw. Acolythen voor a.s. zondag: Har ry van Rijswijck, Harry Geurts en Gerrit Reintjes. Kerkpoetsen: Mien van Rijswijck en Mien Nijssen. A.s. zondag is de maandkollekte. A.s. zondag 5 mei 2.30 zegening van de werktuigen. Geen middag oefening; 3 uur zegening van de kinderen. PAROCHIE YSSELSTEYN Zondag: 2e zondag na Pasen. 6.30 leesmis voor de overl. fam. Claessens-Poels; 8.10 leesmis voor zekere intentie; 9.15 kindermis; 10.15 Hoogmis voor de overl. ouders Fleurkens-Jenniskens; 2 uur lof. Maandag: 7.15 leesmis; 7.50 lees mis voor de fam. Flinsenberg-Arts. Dinsdag: 7.15 leesmis; 7.50 leesmis v. d. fam. Derikx-Hendrikx. Woensdag: 7.15 leesmis; 7.50 lees mis voor int. van de fam. Koonings- Janssen. Donderdag: 7.15 leesmis; 7.50 lees mis voor de fam. Maessen-Mooren. Vrijdag: eerste vrijdag; 7.15 gez. H. Mis ter er van het H. Hart tot dankzegging van de fam. Bovée- Cuypers; na de H. Mis uitstelling en oefening van eerherstel; 9.30 gez. H. Mis hij gelegenheid van het zil veren huwelijksfeest van Coenen- Spreeuwenberg en Spreeuwenberg- Bruini. Zaterdag: 7.15 gez. jaargang voor Johannes Geurts; 9.30 plechtige hu welijksmis voor het bruidspaar van Leunen-Arts; gelegenheid om te biechten van 78 uur. A.s. zondag is de plechtige H. Communie van de kinderen, onder de H. Mis van 8 uur. De H. Missen zullen a.s. zondag zijn om 6.30, 8 uur, 9.15 en 10.15. RECTORAAT HEIDE Zondag: 2e zondag na Pasen. Herenigingszondag, gewijd aan de terugkeer der oosterse afgescheide nen door gebed en offer. 7.30 H. Mis uit dankbaarheid bij gelegen heid van het zilveren professiefeest van Eerw. Zuster Delphine van Meyel; 10 uur Hoogmis t.i.v. fam. Janssen-van Dijck. Acolythen: B. Rutten en J. Droe- sen. Geen lof. Misdienaars van de week: Piet Rutten en Sjraar Loonen. Kerkdeurkollekte t.b.v. de Hereni ging. Maandag: 7.30 H. Mis voor overl. ouders Engelbertus Nellen en Hele na Rutten. Dinsdag: 7.30 H. Mis voor Anna Pouwels-Derks v.w. de Boerinnen- bond. Woensdag: St. Jozef, werkman. Feest van de Arbeid. 7.30 H. Mis ter ere van de H. Jozef. Donderdag: 7.30 H. Mis voor Leo van Meijel. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 7.30 H. Mis voor een spoedige gene zing. 7.45 Avondmis voor de Heidse jeugd. Biechtgelegenheid vóór de Avondmis. Zaterdag: Priesterzatei'dag. 7.30 H. Mis uit dankbaarheid. Biechtgele genheid te 7 uur en Lof te 7.30 uur. Na het lof biechtgelegenheid tot 9 uur. De klassen 1 en 2 leren van de katechismus les 13. Klas 3 heeft geen vragen. De klassen 4, 5 en 6 de vragen 219 220 225 226. PAROCHIEKERK MERSELO Zondag: 2e zondag na Pasen. 6.30 Communieuitreiken; 7 uur lees mis tot dankzegging (Michels-Poels) 8.15 leesmis ter ere van de H. Jo seph (Madou); 10 uur Hoogmis voor de parochie. Na de H.H. Missen kerkdeurkollekte voor het aposto laat der hereniging; 7 uur lof met rozenhoedje. Maandag: 6.45 leesmis voor de overl. fam. Meyer-Zegers; 7.30 jgt. voor Maria Arts-Emonts. Dinsdag: 6.45 leesmis voor Gerar dus Litjens; 7.30 jgt. voor Peter Joh. Thissen en echtgenote. Woensdag: Heden begint de mei maand. Feest van St. Joseph Arbei der. 7.30 gez. H. Mis voor Walter en Jacq. Poukens; 8 uur rozenkrans bidden aan de Mariakapel. Donderdag: 6.45 leesmis voor Jo anna Ousters; 7.30 gez. H. Mis ter ere van de H. Antonius (Michels). Geen biechtgelegenheid. Geen H. Uur. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 7 uur gez. H. Mis ter ere van het H. Hart tot intentie van hen die daarvoor bijdragen; 8 uur leesmis voor Petrus Pubben; 3.45 Lof voor de schoolkinderen; 8 uur avondmis ter er van het H. Hart. Zaterdag: eerste zaterdag van de maand, toegewijd aan het Onbevlek te Hart van Maria. Priesterzaterdag. 7.30 leesmis voor priesterroepingen; 10 ur plechtige Hoogmis van dank zegging bij gelegenheid van het zil veren huwelijksfeest van de echte lieden van Osch-Janssen; 56.30 ge legenheid om te biechten; 7.30 Ma rialof. Gedurende de meimaand wordt iedere woensdagavond om 8 uur 't rozenhoedje gebeden aan de Maria kapel. Gaarne kaarsen en bloemen voor het Maria-altaar in de kerk. A.s. vrijdag boterfeest voor Groot dorp, Straat, Haag, Weverslo en aanhorigheden. RECTORAAT VREDEPEEL Zondag: 2e zondag na Pasen. 7.30 vroegmis tot int. van fam. Pee- ters-v. d. Beeten; 10 uur hoogmis v. d. zieledienst v. Petrus Mart. Hub. Pubben; 2.30 Lof. Door de week H. Mis om 7.30. Maandag: voor de overl. ouders v. fam. Derikx-Willems. Dinsdag: v. d. overl. van fam. Heidens v. d. Pas. Woensdag: feest van de H. Jozef, werkman: 7.30 H. Mis tot int. van fam. Poels-Peters; 20 u. gez. avond mis tot biiz. int. Donderdag: tot int. van fam. Egelmeers-Hermens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand H. Mis ter ere van het H. Hart tot int. van fam. Arts-Ermers, géén avondmis. Zaterdag: eerste zaterdag, gewijd aan het Onbevlekt Hart van Maria, priesterzaterdag: H. Mis tot int. v. fam. Hertsig; 20 uur Lof ter ere van Maria, Koningin van de Vrede. Biechtgelegenheid: dagelijks vóór H. Mis; zaterdag voor en na lof. Zondag: kerkdeur-kollekte voor het werk van de hereniging der af- geschieden oosterse kerken. RECTORAAT SMAKT Zondag: 2e zondag na Pasen. Herenigingszondag. Onder de H.H. Missen kollekte voor het hereni- gingswerk. 6.15 H. Mis voor overl. fam. De Hoog-Coppes; 7.30 H. Mis voor Engelbert Nellen en echtgeiio- te; 10 u. Hoogmis vr Hubertus Weijs. Kapel: 7.30 H. Mis voor de school jeugd; 10.30 H. Mis voor de KAB Esch bij Boxtel. 3 uur Lof. Maandag: 6.30 H. Mis voor een ziek kind; 7.30 voor Peter Antoon Philipsen en zoon Albert. Dinsdag: 6.30 voor de gelovige zielen; 7.30 voor Pastoor Assel- bergs; 8 uur Hoogmis bij gelegen heid van de verjaardag van H.M. de Koningin. Woensdag 1 mei: Feest van St. Jo zef, Patroon van de arbeid. 6.30 H. Mis uit dankbaarheid; 7.30 ter ere van de H. Jozef. Kapel: 7 en 8.30 uur gel. H. Mis sen; 3 uur lof. 's Avonds om 7.30 gez. H. Mis (K.A.B. Venray). Donderdag: 6.30 ter ere van het H. Sacrament; 7.30 voor Henricus te Fruchte. Van 5—6 uur gelegenheid om te biechten. 7.30 H. Uur. Vrijdag: eerste vrijdag der maand. 6.30 gel. H. Mis; 7.30 H. Mis voor Henri Slits en zoon Theo. Na de H. Mis uitstelling, litanie en zegen. Zaterdag: eerste zaterdag van de maand, priesterzaterdag. 6.30 H. Mis voor priesterroepingen; 7.30 ter ere van O.L. Vrouw. Van 55.30 gele genheid om te biechten, tevens voor en na het lof van half 8. Zondag 5 mei a.s.: eerste H. Com munie van de kinderen. Om 7.45 worden de communiecantjes afge haald, om 8 uur H. Mis. Tijdens de ze H. Mis zijn de eerste 4 banken gereserveerd voor de ouders van de communiecantjes. Om 3.30 uur pl. Lof. VAN HET APOSTOLAAT VAN HET GEBED MEI 1963 „Heer, laat dcor wederzydse liefde en begrip, de pogingen tot éénheid met onze gescheiden broeders uit het Oosten, het ge wenste resultaat bereiken." Op de muur van de Maria Mag- gicre, de grote Mariakerk van Rome, werd in de dertiende eeuw een By zantijnse Maria-ikoon geschilderd. „De Madonna van het volk" noemen de Rome'nen haar. De afbeelding is zeer geliefd bij de mensen en heeft een lange weg afgelegd. Zij komt uit Byzantijn, het geboorteland der ikonen, die wonderlijke uitingen der Oosterse vroomheid. Nu de Paus, uitgesproken in deze meimaand als intentie van het Apos tolaat van het Gebed geeft: „een heid met onze gescheiden broeders uit het Oosten", mag deze schilde ring wel als een symbool worden ge zien. Deze Oosterse ikoon bevindt zich in het hart van Rome, als teken van het mooie en waardevolle dat de Oosterse Kerk het Westen te bieden TE KOOP V NIEUW HUIS vrij te aanvaarden. Wilgenstraat 5 dige schott TE KOOP 4 dubbelwandige schotten te gebruiken als berghok, Etna kookhaard, wasteil Merseloseweg 2 TE KOOP S koe 9 mei voldr., lange kar, slagkar, Veldkoning wentelploeg, zware ijzeren egge, Bintje eetaardappelen A. Hellegers-Achten, Engesteeg 6 Leunen ;gbn TE KOOP partij biggl Mulders wasketel 85 1. met 2 binnenketels. H. Kurstjens, Laagheidse- weg 10 TE KOOP toom biggen B. Bonants, Spur kt 13, Smakt TE KOOP toom zware biggen L. Pouwels, Moostdijk 2 Ysselsteyn TE KOOP toom biggen M. Arts, Klein Oirlo 25 TE KOOP I "V partij zware biggen W. vd Ven, Spurkt 6 TE KOOP y. 2 tomen biggen l,. Custers, Rosmolenweg 10 Oostrum. TE KOOP "V -V- kinderwagen z.g.a.n. Merseloseweg 39 TE KOOP wegens plaatsgebrek wandelwagen met kap en kinderwagen Akkerweg 27 TE KOOP 40 zware blagen en eetaardappelen G. Hendrix, Zwartwater 4, Merselo. TE KOOP I partij biggen H. Muijsers, Beekl Merselo TE KOOP V 3 tomen beste biggen M. Geuris, Lobeek 2 Smakt TE KOOP i 23 biggen P J. v. Dijck, Boshuizerweg 3 TE KOOP V" V Bintje eetaardappelen J.H. Custers, Mersel.weg 12 TE KOOP i VS Y- Ysselster e'etaardappelen f 8.per 100 kg. P.J. Muijsers Lorbaan 5. Veulen Canapé te koop Kusters, Schoolstraat 20" melk, puur, extra bit! per stuk GRAN SLSKGROENTEÏ rui zo voordelig! Onvoorwaardelijke Kwaliteit Wanneer u enig AH-artikel niet élke centi u ervoor hebt betaald, dan wordt u door A volle bedrag vergoed. Prompt... zonder ti

Peel en Maas | 1963 | | pagina 10