VAKANTIE Overpeinzingen KUIKENS Adverteert in PEEL EN MAAS Jos. van Liebergen IJ. HYBRO-'x^kfike'» ALADIN U BENT WELKOM in onze grote kampeer-toonzaal MOTORCROSS Algemene sportvereniging Levensschool 'n Heitje voor 'n karweitje Hermans Zn. Speciale Paas-aanbieding Dansen ie Deurne zuid-franse lente in nederlandse kamers woninginrichting Schoolstraat 29 telefoon 1334 Wij vragen Enorme sorteringen. Vakkundige voorlichting. -#• Alleen betere kwaliteiten. •#- Inruilen van tenten. Verrassende aanbiedingen. -#■ Betaling in overleg. En de beste SERVICE mede door eigen werkplaats. Beide Paasdagen geopend van 13 tot 18 uur. Campingsport GEBR. REIJNEN, GENNEP (L.) Zandstraat 21 Tel. 08851-535 CRUISES: De volgende zomerreisgidsen staan tot uw beschikking (vakantiereizen per schip) N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland", Koninklijke Rotterdamsche Lloyd; Holland Amerika Lijn; en vele buitenlandse rederijen. VERZORGDE VLIEGREIZEN/ITE'S Centouri Nespanda Airtour Holland Avia Tours VERZORGDE TREINREIZEN Hotelplan Railtour Holland RIJNREIZEN Rederij Ketel TOURINGCAR-REIZEN Van èlle bekende Nederlandse touringcarondernemers hebben wij de programma's in huis. steed was, maar ook dat er dusda nige „kneepjes" in waren aange bracht dat de renners-meute specta culaire stukjes zouden laten zien. Welnu, dat is dan ook gebeurd. Reeds bij de junioren 250 cc klasse bleek dat de heren er smul in had den en van plan waren het niet op hun sloffen af te doen. Integendeel men stoof er door de bochten, door de kuilen en springgaten of rijders en materieel nu letterlijk alles kon den verdragen en de toeschouwers kregen waar voor hun geld. De hele middag heeft er gedaverd daar in de omgeving van Janslust en was de spanning niet van de lucht. Een prachtige sport zelfs voor de volsla gen leek, die maar niet begrijpen kon, hoe deze rijders al dat geweld volhielden. Maar er was een straffe organisa tie en de enige kritiek die men kon hebben was dat het programma boekje niet klopte met de werkelijk heid en verschillende namen van renners niet vermeldde. Dat was soms vervelend voor degenen, die de manches nauwgezet bijhielden, maar voor het overige was een en ander af. De organisatoren en hun helpers moeten 's avonds bek-af ge weest zijn om alles zo keurig gere geld te krijgen, maar de overweldi- I gende belangstelling zal veel goed j gemaakt hebben. Hieronder de uitslagen van deze motor-cross, die ook voor de ko< mende jaren een goed stuk propa ganda gemaakt heeft onder het pu- bliek en ook bij de renners, die I meer dan tevreden waren. Zij die er wat voor voelen om in deze sportvereniging ten behoeve van de deelnemende mannelijke en vrouwelijke jeugd een leidinggeven de funktie te bekleden worden op deze oprichtingsvergadering ver wacht. De initiatiefnemers hopen en ver trouwen dat vele ouderen, zowel dames als heren, deze kans aan zullen grypen om zich daadwerke lijk in te zetten voor de sportbeoe fening van Venray's jeugd. Inlichtingen verstrekt gaarne de heer Janssen, Kempweg 10, Venray, telefoon onder kantoortijd 1741. Stuurt u mij de reisgids van junioren 250 cc klasse: Naam* I 1. F. Jeronimus, Velp 2. T. Slaats, Volkel Adres: 3 Emiel Roolvink, Heerlen ■^-aiLJcï Woonplaats: 4. N. v d. Kuindert, Hilversum ai j J 5- p- Slaats, Volkel Deze Antwoord-coupon zenden aan Intraned reisagenten junioren 350500 cc klasse: Kwartelenmarkt 3, Venlo - tel. 04700-3136. 1. Peter Cortie, Amsterdam 2. George Lambour, Hilversum 3. A. Eigenbrood, Lisse 4. H. van Zelm, Vlaardingen 5. J. Albers, Zuidland Senioren 250 cc klasse: 1. Piet van Beek, Zeist 2. Kees Cortie, Amsterdam 3. Stef Smits, Volkel 4. René Cortie, Amsterdam 5. Jan Kers, Soest Senioren 500 co klasse: 1. G. van Beek, Soest 2. W. van Eisen, Gemert 3. W. van Dijk, Nistelrode 4. J. Molegraaf, Eindhoven A. van Doorne, Blerick. De Heide is de worst kwijt, die ze St. Clara beloofd had voor „goej weer". Want hoe koud en schuive- rig de voorafgaande dagen ook ge weest waren, toen zondag daar op dat terrein aan de Deumeseweg de poorten opengingen voor de motor cross stond een warm zonnetje aan de hemel en was de eerste echte lentedag daar. Dat had minder prettige gevolgen voor de mensen aan de kassa, die in de kortste keren door hun kaartjes heen waren, terwijl nog honderden Maar de heer van Rens, de secre- taris-peningmeester van het Heidse comité kon alleen maar lachen. Voor het eerst sinds jaren was de belang stelling dusdanig dat inderdaad loon naar werken ontvangen werd. En gewerkt is er, daar konden de dui zenden zich van overtuigen die met Deken Loonen wachtten op het startsein, dat het Statenlid Laurens- se zou gaan geven. De baan lag keu rig afgewerkt in de zon en zelfs de leek op motor-cross-gebied kon zien dat hieraan niet alleen alle zorg be- DAAR KOMEN DE SCHUTTERS Van onze roemruchte schutterijen is weinig meer over. Het is spijtig dat te moeten konstateren, maar zelfs de meest trouwe schutter zo wel van het Zandakker als van St. Anna zal dit moeten beamen. Terwijl men in Venlo, Tegelen, Helden (om maar enige plaatsen te noemen) juist het schutters wezen opnieuw opbloeit dreigt het hier in Venray door gebrek aan belangstel ling en actieve medewerking te verdwijnen, of in te slapen. Dat is om meer dan een reden betreurens waardig en we geloven dat de I schutterijen er goed aön gedaan I hebben enkele mensen te vragen om Ieens een oplossing te zoeken, om de mogelijkheden na te gaan dit fol kloristische te bewaren en zo moge lijk tot nieuw leven te brengen. De ze heren zijn onder wethouder Col- sen aan deze niet geringe opgave begonnen. Wat het uiteindelijk re sultaat zal zijn, weet nog niemand. Maar het is gelukkig dat men deze wellicht moeizame karwei op zich heeft willen nemen omdat het een verlies voor onze hele gemeen schap zou zijn als 't schutterswezen, zo lang bewaard, roemloos zou ver dwijnen. Men mag deze commissie niet alleen alle succes, maar ook al le medewerking uit Venray toewen sen. A.s. donderdagjö^apr^^^^- gehouden worden van de algemene sportvereniging Venray. Het ligt in de bedoeling dat deze sportvereniging haar leden voorlopig de mogelijkheden biedt voor het be oefenen van: basket-ball bad-minton atletiek handbal en pingpong. Men hoopt later de mogelijkheden nog aanmerkelijk te kunnen uit breiden. GETUIGSCHRIFTENUITREIKING VOOR JONGENS Op een druk bezochte bijeenkomst werd afgelopen dinsdagavond in San Damiano onder aanwezigheid van een groot aantal genodigden, door de H.E.H. Deken Loonen de eerste levensschoolgetuigschriften in Venray uitgereikt. De heer van Batenburg, direkteur der school .opende de avond en op ae grotë~vormende waarde van het levensschoolwerk voor de jonge mens in de huidige samenleving. Hij vond het jammer dat dit vormingswerk dikwijls als iets .zwevends" en irrëeels wordt er varen. Hij sprak echter de hoop uit dat de concrete waarden van dit werk in de gehele Venrayse gemeen schap spoedig duidelijk zou worden. Dank bracht hij aan de deelne mende bedrijven, die, dikwijls ten koste van grote financiële offers, dit levensschoolwerk mogelijk maakten. Hij hoopte dat de gediplomeerde deelnemers in hun persoonlijk leven van nu en straks, waar zouden kun nen maken en verwezenlijken wat zij op de levensschool samen hebben kuiinen beleven en meemaken. De heer A. de Kroon, waarnemend voorzitter van het levensschoolbe stuur .memoreerde het moeilijke be gin der levensschool in Venray en sprak zijn waardering uit over de gang van zaken thans. Hij dankte de directeur, leiders en aalmoezenier Vitalis voor hun goede zorgen. Een extra pluim stak hij op de hoed van die jongens, die vanavond hun getuigschrift zouden ontvangen. Zij waren het die in het moeilijke begin de sfeer in de school hebben bepaald, waarvoor hij hen hartelijk dankte. Hij sprak vervolgens zijn voldoening uit over het feit dat zo veel genodigden op deze feestelijke bijeenkomst aanwezig waren. Dat verschillende werkgevers, alsook de heer Laurensse namens de Indus triële Club vanavond aanwezig wa ren1, stelde hij op hoge prijs. Vervolgens verzocht de heer de Kroon aan de Hoogeerw. Heer De ken Loonen om de getuigschriften te willen uitreiken. Dit deed hij aan de volgende personen: B. Thiesen, Blitterswijck; Chr. Bots, Merselo; W. Swinkels, J. de Bruyme, Leunen; H. Arts, L. Arts, H. Versieyen, L. Jeuken, A. Volle- berg, A. Volleberg en J. van Gerven Venray; P. Wienen, Overloon; A. v. Heesch, Oirlo. Deken Loonen feliciteerde de ge slaagden en sprak zijn voldoening uit over het goede werk dat door de levensschool wei*d gedaan. Hij hoop te dat de voorgenomen nieuwbouw- plannen naast de LTS spoedig zou den kunnen worden gerealiseerd. In de pauze die na de getuig schriftenuitreiking volgde, waren de bezoekers in de gelegenheid om een zeer aantrekkelijke expositie te be zichtigen van een aantal handvaar digheidswerkstukken die door de levensschooljongens warén vervaar digd. Na de pauze werden enige films vertoond waaronder GLAS van Bert Haanstra. Het was een avond waaruit het „springlevende" karakter van de Venrayse levensschool duidelijk bleek en die een weergave was van de goede sfeer en verhoudingen in de school. TT idler Evenals vorige jaren zal op 18 en 19 april a.s. de actie ,,'n heitje voor 'n karweitje" gehouden worden, len dan hun diensten 'aan^Tcomeh bieden voor het verrichten van een karweitje, waardoor zij geld hopen te verdienen voor hun eigen jeugd beweging. Zij rekenen op vele karweitjes. Indien zich geen meisje of jongen bij U meldt en U hebt toch een werkje voor hen, wilt dan een leid ster of leider die U kent waarschu wen. De gidsen, welpen en verkenners komen in hun uniform bij U en moeten in het bezit zijn van een werkboekje, waarin U het verdien de geld gelieve aan te tekenen. TE KOOP 10 zware biggen J. Lenssen, Blakterweg 2 TE KOOP Florett Gussenstraat 14, Leunen, zaterdag. TE KOOP kleine geëmfaill. kachel, kleine eiken keukentafel Jan Hensenstraat 4 TE KOOP I.KV slachthanen en 90 9weekse witte pullen Vlakwaterweg 22 TE KOOP -y— 2 bijna voldragen koeien, 2 pasgekalfde koeien, 7 runderen 12 jaar, 1 dragende vaars P. J. van Hoof, ;Paardekop- weg 19, Ysselsteyn H.H. Pluimveehouders voor ij Bovans, W.L. en andere rassen CLASSENS Broederij OIRLO Telefoon 04787-346 TE KOOP partij ma'ngelwortelen H. Verstegen, Brukske TE KOOP a partij biggen Wim Janssen, Spurkterdijk 8, Oostrum TE KOOP toom biggen L. van Dijck, Stationsweg 86 TE KOOP jL$ X bromfiets Sparta '61 Langeweg 36 H.H. Tuinders, denk er aan voor U zaait en poot, ontsmet eerst met poeder of vloeibaar Stel niet uit en koop nude mótor-rugvernevelaar KWH of Kinkelder De oude spuit ruilen wij in Bel 1483 en wij bezoeken U. Leunseweg 25 TE KOOP partij biggen en hoogdrachtige zeugen Gebr. Hendriks, Veulense- weg 16 ioynen gedistilleerd bier limonades benseniusstraat 1 oenray tel. 1801 2 potjes rozijnen op sap totaal 1060 gram voor slechts 1.50 Zoete Vruchtenwijn rood of wit f 1,50 met gratis schenkkurk Zwarte bessenwijnliter 3.25 San Remo Vruchtenvermouth 2.95 Expresso Coffie Liqueur Italy f 18.50 met gratis miniatuur flesje a 1.75 Vino de Mesa Espanol Spaanse tafel wijn (rood) a 2.50 Voordeliger per dozijn, want.... als U 12 flessen bestelt brengen wij U er slechts 10 in rekening, dus: gratis 2 flessen Spaanse tafelwijn. ADVOCAAT alleen tm Pasen 2.45 p. fl. bereid uit verse eieren en suiker. Neem enkele flessen in voorraad. Het adres voor al uw dranken, Coca Cola, 7 Up, Rivella, alle Hero dranken, Riedel,' Joy, enz. In verband met de Paasdrukte ge lieve U tijdig te bestellen. Wij bezorgen alles thuis. V/*- Tweede Paasdag in zaal van Moorsel Orkest The Blue Rockets In een Boussac gordijn zit licht en leven van Zuid-franse flora. In Boussac zit veel wat het hart verwarmt en het oog behaagt. Om daarvan te genieten hoeft u niet verder te gaan'dan uw eigen kamer. Met Boussac aan de t/flncforo :n I-ft. VENLO Houthandel en Kistenfabriek Voor onze expeditie een CHAUFFEUR met rijbewijs B-C-D-E Bekendheid met het rijden van truck met oplegger strekt tot aanbeveling, doch is niet noodzakelijk. Voor onze magazijnen en werf enkele flinke arbeidskrachten voor alle voorkomende werkzaamheden in de hout handel, o.a. lossen, sorteren en stapelen van hout. Voor onze machinale houtbewerking en kistenfabriek machinale houtbewerkers en kistenmakers. Jonge arbeidskrachten om in eigen be drijf te worden opgeleid. Ongeschoolde arbeidskrachten voor alle zagerij-werk. Tevens vragen wij een KRAANDRIJVER WIJ BIEDEN r Lonen volgens C.A.O., deze kunnen ech ter door een aantrekkelijk tariefsysteem ^.aanmerkelijk stijgen. Goede sociale voorzieningen en opname in Pensioenfonds. Reiskostenvergoeding en kledingtoelage. Vrije zaterdag. Te melden dagelijks aan ons kantoor Maaskade 38 te Venlo.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 6