%,euen Spaniaatd zingen het hoogste lied De ontwikkeling van de Boerenleenbanken THOMASSEN Motorcross Venray Veilig Verkeer Ingezonden Bekendmaking L0URDES-AKTIE VRIJDAG 5 APRIL 1963 No. 14 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG ^PEEL EN MAAS^I DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N V. VENRAT WPRK"RT ATI VOOP? VPTMP? A V TTM nM5TRPITI7N ADVERTENTIEPRIJS g ct. per mm. ABONNEMENTS- GROTESTRAAT 28 POSTBUS I TEL. 1512 GIRO 1050652 CUILDLJ4U V V-/UI\ V LlillXH I L(ll DIVIO 1 IvLdVIill PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75) Zeven Spanjolen, die zondagavond huiswaarts gingen i.e. naar hun pension terugkeerden, 't Liep tegen sluitingstijd en dan wordt er wel meer ..gezongen". Zo van: we gaan nog niet naar huis Dat zingen is dan meer lallen, en men ergert de slapers. Maar naar deze Spanjolen luisterde men graag. Hun lied was vol ple zier en blijheid en ze zongen het zuiver.... zoals hun aard vol plezier en blijheid is. Spanje, het land van St. Nicolaas is voor vele Nederlanders geen on bekend gebied meer. Er zij nu dui zenden Nederlanders die het Spaan se land en volk van nabij kennen. Nu leren we ze nog beter kennen, nu vertegenwoordigers uit dat land hier in Venray komen werken. Uiteraard zijn er onder de Span jaarden vele typen en karakters, er zijn trotse Catalanen, speelse en vrolijke bewoners van Andalusië (waarvan er hier in Venray zijn) en taaie, harde mensen uit de Manch, om maar enkele voorbeelden te noe men. Maar buiten die verschillen hebben de Spanjaarden ook veel punten van overeenkomst. WARE LEVENSKUNSTENAARS De Spanjaard is een ware levens kunstenaar en hij weet de goede ding envan het leven bijzonder op dingen van het leven bijzonder op prijs te stellen en er ook van te ge- delingen niet kennen. Hij kan zich volkomen aan deze genietingen overgeven, zonder dat hij daarbij op de achtergrond van zijn bewustzijn geremd of gestoord wordt door on prettige gedachten. Hij kan zich vol komen los maken van verleden en toekomst om zonder meer intens te genieten van het heden. Het zijn dikwijls in onze nuchtere ogen kleine, onbelangrijke dingen waarin de Spanjaard zoveel beha gen schept. In een ongedwongen gesprekje met „onze" Spaanse arbeiders kan men zijn zienswijze op het leven vernemen en zien we dat deze filo sofie zo gek niet is. „De zon schijnt, wat is het leven toch mooi!" zo denkt de Spanjaard. Wij denken: „Ha, fijn de zon schijnt!" Maar de toevoeging: „Wat is het leven mooi!" omdat het mooi weer is, ontbreekt, want volgens ons is er toch wel iets meer nodig dan alleen die zon orn het leven mooi te maken. Ergens in zijn hart is de Spanjaard kinderlijker dan wij. Hij kan blij zijn met weinig en er dan ook echt van genieten. Wie zijn oren en ogen de kost geeft bemerkt al heel spoedig, dat deze levenskunst zich niet alleen beperkt tot 't genieten van de zon. De Span jaard zal altijd genieten van alle goede dingen die hem geboden wor den Het Hollandse eten was wennen, maar de heren kunnen zelf hun menu bepalen binnen zekere gren zen en men staaf als nuchtere Ven- rayer te kijken hoe een Spanjaard een goede maaltijd waarlijk weet te waarderen op een wijze, zoals bij ons dit slechts enkele gastronomen is vergund. Toch is de Spanjaard geen smulpaap, dus een veel- en lekkereter. Hij weet van iets dat in onze ogen maar een vrij eenvoudig gerecht is, waarlijk te genieten in volledige overgave. Hij maakt van de maaltijden ware ceremoniën. Hij geeft zich tijdens de maaltijden ook geheel aan het genot van het nuttigen over. Zo is de aard van 't Spaanse volk. Genieten van het he den en geen zorgen over de dag van morgen. „GRANDEZZA" De Spanjaard van hoog tot laag bezit „grandezza". Het is een woord ,dat in onze taal uitgedrukt wordt met het woordje „trots". Toch dekt (dit het niet geheel, -want „trots" heeft in onze oren ook een onaange name bijklank, die echter bij de Spaanse „trots" ontbreekt. Wij zou den het beter kunnen vertalen door „waardigheid", want zijn trots is vrij van hooghartigheid. Wie met deze „grandezza" heeft kennis gemaakt, kan het begrijpen wat hier bedoeld wordt. Het is als of op dit gebied in Spanje de tijd heeft stilgestaan, alsof er nog iets is achtergebleven uit de middeleeuwen, jets van die ridderlijkheid, die wij bij ons zo zelden aantreffen. Voor de meesten van ons is de Spanjaard een arme kerel, die hon derden kilometers van huis en haard zijn brood moet verdienen. Hij zelf spreekt daar ternauwernood over. Veel belangrijker is het voor hem wanneer zijn gezin, zijn vrouw en kinderen ter sprake komen, want dat is pas iets waarop hij werkelijk trots is. En u maakt hem tot een vriend voor het leven, wanneer u hem met zijn vrouw of kinderen complimenteert. Het is-daarom dat hij wegtrekt naar het voor hem toch wel koude noorden, naar onbekende mensen, de Hollandse aardappel voor lief neemt en de moeilijkheden met taal en levensgewoonten mei. een zwier overmeesterd, die weldadig aandoet. Hij zit in zijn pension, schrijft brieven naar huis over dat vreemde „Holanda" en denkt 's avonds met weemoed aan dat verre „Espana" waar dan het leven pas begint. Hij ziet de mensen in alle steden en dor pen naar buiten komen en flaneren door de straten en over de pleinen, druk babbelend en genietend van 't leven en hun vrijheid. De avond wordt van minuut tot minuut wer kelijk genoten. Het is de avond die ook bestemd is voor zang en dans, voor vrolijkheid en feest. De Spanjaarden zijn een volk, dat de muziek en de dans diep in het hart draagt. Men ziet wel jongeren door de straten wandelen, zingend en in de handen klappend, op die manier uiting gevend aan de mu ziek die een onverbrekelijk deel is van hun wezen. Klinken er op een hoek van de straat gitaarklanken op, dan is er in minder dan geen tijd een massa mensen omheen ver zameld, die enthousiast ritmisch in de handen meeklappen. De voeten kunnen zich niet stilhouden, er wordt getrappeld en tenslotte ge danst en gezongen, zomaar, spon taan en met intense overgave. Nu zingen ze 's zondagsavonds door Venrays straten. Tevreden over wat ze ieder week naar huis kun nen sturen. Voor ons geen grote be dragen, maar daar kunnen hun fa milies er ruim van komen. Dat zijn maartse buien, Hollandse aardappelen en alle andere moeilijk heden dubel en dwars waard. BLOEMEN VOOR SUZIE De sukkelaar is een aarzelende twijfelaar. Het is een persoon die al les wil doen; dat ook probeert, maar waar bijna alles altijd bij mislukt. Het zijn goede mensen, maar als ze met hun auto van richting willen veranderen, maken ze zoveel mis leidende capriolen, dat iedere „niet- sukkelaar" er radeloos van wordt. In onze familie hebben we ook zo'n ja-nee-man. Enige tijd geleden belde hij ons op en vertelde dat hij verliefd was op een zekere Suzie. Uit de beschrij ving, die onze neef Henri, deze eeu wige twijfelaar gaf, begrepen we, dat deze Venus alles had, wat een man maar kon wensen. „Gefeliciteerd", zeiden we ver heugd. „Maar wat moet ik doen", klonk het radeloos aan de andere kant van de lijn. „Bloemen kopen", antwoordden we. „Ja, daar had ik ook al aan ge dacht. Maar ik weet alleen niet, of ze wel van bloemen houdt en als ze er van houdt weet ik nog niet, wel ke kleur ze wil hebben." Zo ging het nog een poosje dcor. Het ene bezwaar na het andere. Henri zal wel nooit deze schoon heid krijgen, dachten wij somber. Hij weet namelijk niet welke rich ting hij op moet; links, rechts of rechtdoor. In z'n normale leven zal hij waar schijnlijk niet ver komen en op de weg evenmin. Daar vormt hij een gevaar. Hij is de man ,die zich niet weet aan te passen aan de snelheid en daardoor de andere automobilis ten hindert. Hij vormt de categorie, die beter thuis kan blijven, of als hij met alle geweld wil rijden meer ervaring op zal moeten doen. Aar zelen is: spelen met 't leven; het is een ander in levensgevaar brengen; het is balanceren op de grens van leven en dood. Daarom vraagt het Verbond voor Veilig Verkeer aan ieder op wie dat van toepassing is, probeert u uw sukkelgangetje op te voeren en u aan het overige verkeer aan te pas sen. Aarzel niet bij het links en rechts afslaan, handel gedecideerd. Laat geen twijfel over wat u gaat doen. Koop bloemen: rode, gele, paarse of oranje. Koop ze! Ook als u denkt dat Suzie er niet van houdt; anders is ze verdwenen. 1000 gld. spaargeld per inwoner 1 miljoen gld. omzet p. werkdag De laatste weken is het druk ge weest op de algemene vergaderingen van de zes boerenleenbanken in on ze gemeente. De boerenleenbanken te Leunen met haar bijkantoor te Veulen, Mer- se lo met haar bijkantoor in Vrede- peel, Oirlo met haar bijkantoor te Castenray, Oostrum, Venray met haar bijkantoor te Venray-Heide en de boerenleenbank te Ysselsteyn hebben hun jaarcijfers bekend ge maakt. En het stemt tot voldoening te bemerken dat al deze cijfers we zen op een uitstekende ontwikkeling in het jaar 1962. Meer dan 1000 nieuwe spaarboek jes werden er in 1962 uitgegeven, waardoor het totaal aantal spaar ders de 11.000 passeerde. Dat wil zeggen dat er nu op elke twee in woners van de gemeente Venray 'n spaarboekje bij een van de zes boe renleenbanken in omloop is. Ook in 1962 kwamen de nieuwe spaarders weer voort uit alle bevolkingsgroe pen. Speciaal de toename van het aantal jeugdpremiespaarders onder de jongelui, die sparen in het kader van de jeugdspaarwet met 10 pet. belastingvrije rijkspremie nam sterk toe. Daarnaast komen er steeds meer werknemers die voor hun bedrijfs- spaarregeling de boerenleenbank kiezen en gaan er eveneens meer onderwijzers en ambtenaren mee doen met de gepremieerde ambtena- renspaarregeling. Dat de bevolking van de gemeente Venray nog spaar zaam is en tevens de spaargelden bij voorkeur toevertrouwt aan de boe renleenbanken blijkt uit het totaal van het aan de zes boerenleenban ken toevertrouwde spaartegoed dat per 31 december 1962 meer dan 21 miljoen gulden beliep. Een bedrag dat per hoofd van de bevolking berekend de mooie som van bijna 1000 gulden spaargeld per inwoner oplevert. Bezien wij de toename van het spaartegoed na 1 januari 1963, dan is zelfs het ogen blik niet ver meer dat de 1000 gul den spaargeld per inwoner voige- maakt zullen worden en het geza menlijke spaartegoed van de zes boerenleenbanken in onze gemeente de 22 miljoen gulden zal overschrij den. Dat dit voor een gemeente als Venray zeer belangrijk is blijkt uit de ander cijfers over de voorschot en kredietverlening. De aan de plaatselijke boerenleenbanken toe vertrouwde spaargelden werden im mers binnen bepaalde grenzen bij voorkeur gebruikt om de welvaart en de werkgelegenheid in de eigen plaats te bevorderen. Dat de zes boerenleenbanken met hun 10 kantoren in onze gemeente deze taak begrepen hebben blijkt duidelijk uit de totaalcijfers van de voorschot- en kredietregeling. In 1962 werd voor meer dan 1 mil joen gulden aan voorschotten en kredieten verstrekt voor de aankoop of verbetering van bedrijven, voor de woningbouw en talrijke andere doeleinden. Het totale bedrag aan in de eigen werkgebieden verstrekte voorschot ten en kredieten beliep c-p 31 decem ber 1962 meer dan 12 miljoen gul den. Maar niet alleen ais spaarbank en voorschot- en credietbank moch ten de boerenleenbanken terugzien op een vruchtbaar 1962. Ook als bankgiro-instelling r-emen de boe renleenbanken in onze gemeente 'n grote plaats in. In het afgelopen boekjaar werden er weer tientallen miljoenen gul dens ter plaatse ontvangen en be taald via de bankgiro bij de boeren leenbank. Hierdoor steeg de totale omzet van de zes boerenleenbanken in onze eigen gemeente tot het re cord bedrag van 247.500.000 gulden, dus tot bijna een kwart miljard gul den. Dat is 1 miljoen per werkdag Het is dan ook niet verwonderlijk dat het antal bankgiro's of lopende rekeningen van dag tot dag toe neemt en niet alleen elke boer of tuinder, maar ook vele zakenmensen hier dankbaar gebruik van maken. /•oft* «mfttfing» j JAKM/ rd JULIANASINGEL41 •(?/f/l061 (K4780) ENKELE CIJFERS: Inleg op spaarrekeningen j Venray 4.951.688,— ,Leunen 1.374.000, Merselo 964.000. Oirlo 1.391.246,— Oostrum 877.717.— Ysselsteyn 1.068.541, Terugbetalingen v. spaarrekeningen Venray Leunen Merselo Oirlo Oostrum Ysselsteyn 3.616.122,- 886.000,- 871.000- 1.244.655,- 610.153,- 1.004.275,- Spaaroverschotten Venray 1.335.566,— Leunen 488.000,— Merselo 90.000, Oirlo 146.591,— Oostrum 267.564, Ysselsteyn 64.266. Totaal spaargelden Venray Leunen Merselo Oirlo Oostrum Ysselsteyn 8.718.490,— 3.892 000,— 2.493.000 2.580.462,— 1.585.687,— 2.210.593,— Gemiddeld spaartegoed p. inlegger [Venray 1.756,— Leunen 2.300,— Merselo 2.447, Oirlo 1.742, Oostrum 1.881. [Ysselsteyn 1.588, Creditsaldo lopende rekeningen Venray 996.689,— Leunen 651.000, Merselo 424.000, Oirlo 506.188,- Oostrum 205.634, Ysselsteyn 385.000, Debetsaldo lopende rekeningen Venray 504.672, Leunen 181.000, [Merselo 77.000, Oirlo 542.189,— Oostrum 40.000,— Ysselsteyn 428.000,— Voorschotten uitgegeven in '62 Venray 892.393,— Leunen 768.000, Merselo 232.500, Oirlo 447.800,— Oostrum 154.600, Ysselsteyn 307.300,— Aflossingen ontvangen in '62 Venray 386.051,— Leunen 223.000. Merselo 191.000, Oirlo 184.223, - Oostrum 28.146, Ysselsteyn 213.200. Totaal uitstaande voorschotten Venray Leunen Merselo Oirlo Oostrum Ysselsteyn 3.187.526,- 2.050.000,- 1.177.000,- 1.937,924,- 422.951,- 1.689,822.- ■■mMM De eerste indruk Aan alle dames die de afgelopen weken in de drie parochies van Venray-centrum zijn rondgegaan voor „Heil der Zieken" past een woord van hartelijke dank. Door hun spontane medewerking, huis aan te huis te vragen iets bij te dragen voor de zieken van Ven ray, is het mogelijk geworden dat er in 1964 weer drie zieken naar Lourdes kunnen gaan. In overleg met de geestelijkheid zal dan van ieder parochie een zie ke het mooie Maria-bedevaarts-oord kunnen bezoeken. Door de bijdrage van het vorige jaar is het mogelijk geworden dat er deze maand een ziek kind meegaat en dat in mei a.s. 2 zieken de reis mogen meemaken. Dank namens deze zieken aan al le gevers en dank aan de dames die het geld bijeen brachten. A.S. ZONDAG A.s. zondag zal de landelijke rust in de Heide enkele uren plaats moe ten maken voor het nijdig gegrom der 250 cc motoren en het donde rend geweld der zware 500 cc mo toren van de renners der RKNMB welke op deze zondag de Neder landse kampioenschappen gaan be twisten. Evenals de beide vorige jaren zal ook de wedstrijd te Venray meetel len voor het Nationaal Kampioen schap en zullen meer dan 100 ren ners enkele uren van sportieve strijd ten toon spreiden. Het terrein aan de Deurneseweg heeft dit jaar een behoorlijke ver andering ondergaan, ten goede, waarvoor echter ontzettend veel werk verzet moest worden. De organisatoren de mensen van de Heidse motorclub bij wie dit echter in vertrouwde handen ligt, zijn hiervoor niet teruggedeinsd en zij mochten dan ook van de ter reinkeuringscommissie een woord van waardering incasseren voor de wijze waarop zij hun terrein tot een van de mooiste van Nederlandse cross-terreinen hebben omgewerkt. Diverse steile en minder steile klims en afdalingen zijn in de plaats gekomen van een stuk rechte harde weg, waardoor het publiek heel wat meer „werken" van de renners te zien zal krijgen en de strijd zal hier door tevens heel wat toenemen. Over de gehele lengte van het cir cuit zal door middel van een goedé geluidsinstallatie het publiek op de hoogte worden gehouden van het geen zich voordoet zodat het volgen der wedstrijd op elk willekeurig punt een mogelijkheid is geworden. Geachte Redaktie. In uw blad van vorige week stond een interessant artikel van M. Smeets te Venlo, die een gevoel van wrevel had over de aankondiging van een film waarin de jeugd van tegenwoordig onder de loupe wordt genomen. Hij komt daarbij op voor de jeugd van deze tijd die helemaal niet zo slecht zou zijn, zoals de ad vertentie van de film en de film zelf weergeven. Dat de jeugd van tegenwoordig slechter zou zijn dan die van vroe ger is herhaaldelijk in twijfel ge trokken en 'n dergelijke bewering mag men ook niet zomaar aanne men. Dat er echter een jeugd is die de perken niet kent is onbetwist baar. Deze was er in vroegere jaren ook beslist. Het doel van vele der tegenwoor dige films is een film inhoud te ge ven en liefst een onderwerp aan te snijden dat discussie waard is. Dan raakt men al gauw verzeild bij uit wassen in welke vorm dan ook. De film van tegenwoordig gaat geen problemen uit de weg en al worden vele films beslist niet opgevat als een soort voorlichting, ze geven toch altijd een boodschap mee. Zo was de film „Jong en doortrapt" een film over mensen van goede huize die door ledigheid inderdaad op het verkeerde pad terecht kwa men. Men kan nu ook weer niet be weren dat zulks uitzondering is, want als men de krant inderdaad openslaat komt men ook nog wel tot ander konklusies. De Baarnse moordzaak is niet één voorbeeld, maar één uit velen. De jeugdcrimi naliteit in Amerika is veel ernstiger dan in Nederland en men heeft het probleem van de jeugd al is 't dan een bepaald soort jeugd op Amerikaanse wijze onomwonden in beeld gebracht. Degenen die de film zagen hebben behalve dat ze een over het alge meen goede film gezien hebben te vens kunnen zien dat dergelijk ge drag tot niets dan ellende lijdt. Het is m.i. niet de bedoeling van de producent geweest de jeugd in het algemeen te bekritiseren dan wel aandacht te schenken aan een pro bleem dat in Amerika zeer groot is, nl. de jeugdcriminaliteit. Dat M. Smeets meteen de kon- klusie trekt dat de jeugd in het al gemeen slechter wordt voorgesteld dan ze werkelijk is, lijkt me een te rasse konklusie. Hoe zouden oudere mensen dan moeten reageren op een film als bijv. Al Capone, waarin hun tijd van de slechtste kant werd ge toond? M. Smeets mag gerust zijn, want de Amerikaanse producenten maken nog steeds veel meer films over de jeugd in gunstige zin ,dan over de jeugd in de ongunstige zin. Overi gens steunt de hele filmproduktie op de jeugd, wordt grotendeels be paald door de jeugd en is ook afge stemd op de jeugd. De film gelooft in de jeugd, wat niet weg neemt, dat ze de nodige en ook wel eens noodzakelijke kritiek laat horen. DIRECTIE LUXOR DE 250 cc JUNIOREN Voor het eerst zullen dit jaar de 175 cc machines thuis blijven daar deze klasse is opgetrokken tot 250 cc. In deze klasse zijn bijna 80 start bewijzen afgegeven. Op 24 maart hebben we te Schijn- del het machinepark uit deze klas bijna volledig bijeen kunnen zien op de trainingswedstrijd, welke daar van Bondswege georganiseerd was. Velen van hen zullen ook weer zondag bij Heide aan de starr staan en als wij goed geïnformeerd zijn, zal in deze klasse niet één doch meerdere kanshebbers op de ere palm een zwaar gevecht dienen te leveren. Daar zal de nog jonge Eind- hovenaar Henk Vosters bijvoorbeeld zeker een serieuze poging wagen, doch het zwaar te verantwoorden krijgen, want de Rotterdammer Ve ringmeier, de Arnhemmer Heklcing, Westerveld uit Apeldoorn en de ge broeders Slaats uit Volkel hebben te Schijndel veel vuurwerk laten zien en dit houdt een zekere belofte in. Benieuwd zijn we naar de ver richtingen der plaatselijke deelne mer Bonants welke dit jaar voor het eerst zijn voetstappen op het cross terrein gaat zetten. DE 500 JUNIORENKLASSE Ook in deze klasse waarin een deel der 50 startbewijshouders der RKNMB van start zal gaan belooft spanning en strijd. In deze klasse zal Lainboer uit Hilversum wel voor het nodige vuurwerk zorgen, doch zal hier toch terdege rekening dienen te houden met Perlöt uit Nijmegen, Venrooy uit Rhenen en Beurskens uit Roer mond, om niet te vergeten de uit geslapen rot Eigenbrocd uit Lisse welke verleden jaar ook voor do no dige verrassingen wist te zorgen. DE 250 cc SENIOREN Deze uiterst snelle klasse komt met enkele aanvullingen met dezelf de renners uit als verleden jaar. Aanwezigen van verleden jaar zul len zich nog wel kunnen herinneren de eeuwigdurende strijd tussen de kleine Steffie Smits uit Volkel en zijn al even snelle concurrent Frans Merks uit Nistelrode en Piet van Beek uit Zeist. Behalve deze 3 heren zullen zich zeker met de strijd in de kopgroep gaan bemoeien de beide heren Cor- tie uit Amsterdam en Jan Kers uit Soest welke met een splinternieuwe Greeves te Schijndel tot hele goede resultaten kwam. Deze klasse welke in sommige ge vallen sneller is als de halve liter klasse zal een maximum aan span ning kunnen garanderen. DE 500 cc SENIOREN Uiteraard gaat de grootste belang stelling uit naar de zware kanonnen waarin kampioen 1962 Franssen uit Eindhoven de strijd zal moeten aanbinden met zijn plaatsgenoot Mo- legraaf, Hans v. d. Kraay uit Doorn, enkele Cortie's uit Amsterdam (van deze familie rijden er maar liefst 6 in de motorcross!), de Utrechttenaar Turk, v. Gompel uit Eindhoven en vele anderen. Het is ook in deze klasse onmo gelijk enige voorspelling te doen daar alle renners na een gedwongen winterrustperiode weer tot aan de tanden gewapend met strijdlust aan de start zullen verschijnen en trots de koude winterdagen toch nog vele trainingsuurtjes hebben doorge bracht op de besneeuwde en bevro ren terreinen. Gezien de deelname, kan men er van overtuigd zijn, dat in alle klas sen een zeer felle strijd zal ont branden en een middag van motor sport van goed gehalte te zien zal zijn. Burgemeester en wethouders van Venary brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente het voorstel te doen tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een ge deelte van de weg, gelegen te Mer selo, kadastraal bekend sectie B no. 3288, voorzover gelegen tussen het perceel, kadastraal bekend gemeen te Venray sectie B no. 126 ter ene zijde en het perceel sectie B no. 2990 ter andere zijde. Het betreffende voorstel ligt met de daarbij behorende tekening, waarop het aan het openbaar ver keer te onttrekken gedeelte in kleur staat aangegeven van 1 april 1963 af gedurende 3 weken ter inzage op de gemeente-secretarie afdeling I. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijl bezwaar te gen het voorstel bij de gemeenteraad indienen. Venray, 26 maart 1962. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester J. H, v. d. BOOM, loco-secretaris

Peel en Maas | 1963 | | pagina 5