HET GROTE ptóMee m THOMASSEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Verzachtende maatregelen tegen de hondsdolheid Uil Peel en Maas Levensschool Havenfeesten in Wanssum gehandicapte kleuters L0URDES Zondagsdienst huisartsen I VRIJDAG 5 APRIL 1963 No. 14 VIER EN TACHTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF N.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL- 1512 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 8 ct. per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER KWARTAAL 1.50 (buiten Venray 1.75) De Venrayse bejaardensoos is een heel mooie instelling:, waarin onze bejaarden reeds menig ka artje hebben gelegd en menig kopje koffie hebben genuttigd. Daarnaast mogen we trots zyn op ver schillende be jaarden woningen die we hebben gebouwd en waar in de oudjes het wat best rooien kunnen.... Maar zijn wc nu klaar? Deze vraag dringt zich automa tisch op toen we ctn bezoek brach ten aan sterk door werk'', een coö peratieve werkgemeenschap voor bejaarden in Eindhoven. Daar heeft men een net bedrijfje opgezet voor bejaarde heren. Voor veel mensen, die hun hele leven hard hebben gewerkt en die nog fit en vitaal zijn, valt het niet mee om gepensioneerd te worden. Natuurlijk is het pensioen een bij zonder prettige sociale instelling, want er is tenslotte een tijd, dat je niet meer voor de volle honderd procent in het huidige moderne be drijfsleven mee kunt komen. Maar wanneer je een geheel leven van Vanaf 1 april gehlt niet meer de iri het raam der bestrijding van de hondsdolheid ingestelde ver plichting, de hond op straat aan de lijn te houden. Dit heeft de minister van landbouw schrifte lijk meegedeeld aan de beide Ka mers der Staten Generaal. Dit betekent niet, dat de honden nu overal zich onaangelijnd op straat mogen bevinden. Want in een aantal gemeenten van ons land is het los laten lopen van honden bij politieverordening verboden. Uiteraard is de regeling van kracht gebleven, dat honden van zes maan den en ouder, die op de openbare weg verschijnen, tegen hondsdolheid moeten zijn ingeënt, hetgeen uit de penning aan de halsband dient te blijken. Verder dient de houder van de hond in het bezit te zijn van het inentingsbewijs waaruit blijkt dat de hond tenminste dertig dagen tevo ren is gevaccineerd. Het verbod tot het houden van tentoonstellingen, keuringen e.d. bij eenkomsten met honden en katten is vooralsnog gehandhaafd De be staande invoerregeling blijft onver minderd van kracht. In 'zijn overzicht aan de Staten- Generaal deelt minister Marijnen voorts mede, dat het aantal voor hondenbelasting geregistreerde hon den in ons land ongeveer 490.000 bedraagt. Volgens een gangbare theorie wordt 15 pet. van de honden niet voor deze belasting aangegeven. Het totaal aantal honden zou dan 15 pet. hoger en wel op 570.000 moe ten worden geraamd. Hiervan zijn gevaccineerd ongeveer 500.000 hon den (88 pet.). Er kan dan ook veilig worden aangenomen, ,dat het gestel de doel, door inenting van tenminste 80 pet. van de honden een voldoen de onvatbaarheidsbas ;s te verkrij gen, door te grote medewerking van het publiek ruimschoots is bereikt. Bij 's ministers besluit tot het bui ten werking stellen van het nanlijn- gebod heeft voorts de overweging gediend, dat de incubatietijd van rabies sporadisch zes maanden over schrijdt en meestal, zoals ook in cns land moet worden aangenomen, be neden vier maanden blijft. Aangezien zich half november 1962 het laatste geval van hondsdolheid in ons land heeft voorgedaan, is thans de grens van vier maanden overschreden. Ook heeft bij de over weging tot het opheffen van het aanlijngebod meegeteld, dat tot dus verre geen rabies onder liet wild is geconstateerd. De minister van landbouw heeft voorts besloten, geen georganiseerde inenting van katten meer te doen plaats hebben. De deskundigen zijn namelijk vrijwel unaniem van me ning, dat als de onvatbaarheid bij meer dan 80 pet. van de honden is bereikt, de kans op verspreiding van rabies door de kat vrijwel kan worden verwaarloosd. Op geheel vrijwillige basis zijn inmiddels meer dan 165.000 katten ingeënt. Katten behoeven vanaf 1 april j.l. niet meer te worden binnengehou den in gebieden, waar zich indertijd besmettingen hebben voorgedaan, namelijk in Amsterdam, Nieuwer- Amstel, Haarlemmermeer en de Al- blasserwaard. Katten, die kennelijk geen eige naar hebben en kennelijk verwil derde honden zullen als tot dusver re onschadelijk worden gemaakt. Zoals één dezer dagen is bekend gemaakt, zal de enting van jonge honden beneden de leeftijd van zes maanden in 1963 worden voortgezet, teneinde de thans zeer bevredigde enttoestand der honden in ons land te handhaven. hard werken achter de rug hebt, dan is de plotselinge overgang naar een toestand van geheel niets doen, wel heel erg groot. Velen lopen zich dan bar te vervelen, want aan een dergelijk leven zijn ze niet gewend, ze worden sikkeneurig, lopen de vrouw thuis in de weg, kortom ze voelen zich helemaal niet gelukkig! Zo zijn er vele duizenden in 't land. Voor velen heeft een en ander tot gevolg, dat zij er lichamelijk zowel als geestelijk na de pensionering niet op vooruitgaan. Ze moeten iets te doen hebben. Of zulks in Venray ook mogelijk is, is een zaak die het bejaarden comité zal moeten onderzoeken, in samenwerking met het Sociaal Ca ritatief Centrum en andere instan ties. WERK VOOR BEJAARDEN In Eindhoven heeft men 'n werk plaats opgericht waarin maquettes worden gebouwd voor bedrijven en scholen,. Voorts houdt men zich be zig met het vervaardigen van een serie speciale verpakkingen voor grote lampen en het vervaardigen van ingewikkelde schakelaars. En in de afdeling houtbewerking is men bezig met het maken van vele tien tallen vogelhuisjes. Verder maakt men er prachtige gereedschapskisten waarin elk stuk gereedschap een aparte plaats heeft. De mensen die hier werken ent- vangen 1,per uur als basis. Aan het eind van het jaar wordt de ba lans opgemaakt en wanneer het ba tig saldo groter is dan het tot dan uitbetaalde bedrag, krijgen de wer kers tijdens een gezamenlijke kerst viering, waarbij ook de vrouwen aanwezig zijn, het resterende bedrag als extraatje uitbetaald. ALLES KALMPJES AAN Een van de dingen die zeer sterk in het oog worden gehouden, is het feit dat de werkers gepensioneerden zijn, die hier geheel vrijwillig willen werken om iets omhanden te heb ben. Ieder is vrij te werken of niet. Er zijn een ochtend- en een mid- dagploeg. Men kan kiezen in welke ploeg men wil werken, doch men kan niet in twee ploegen tegelijk werken en dus een volledige werk dag maken. Zo'n ploeg werkt per dag drie uur, verdeeld in twee maal anderhalf uur met een koffiepauze van een kwartier. Men doet dus echt kalmpjes aan, zoals dat ook behoort. Wie bij mooi weer geen zin heeft, blijft thuis of gaat wan delen of vissen. Daardoor is de be zetting van de werkplaats in de wintermaanden ook intensiever dan in de zomermaanden. Ook bemerkt men dit in het voorjaar, wanneer de mannen hun vrouwen helpen met de schoonmaak en klusjes op knappen. Alles is ingesteld op aanpassing aan de leeftijd, op een grote mate van vrijheid, maar ook op eigen verantwoordelijkheid. Wanneer er werk wordt aangenomen,- wordt dit door de bedrijfsleider met de wer kers besproken. Neemt men op zich dit werk binnen een bepaalde tijd af te leveren, dan zijn de mannen HEREN-ENJ8N8ENSKLE0INQ zich van hun verantwoordelijkheid bewust. Vooral de hoge kwaliteit van het werk springt in het oog. VEREENZAMING Bij het uittreden uit het geregel de werkleven doen zich bij de mens eigenaardige moeilijkheden voor, waarin voorzien moet worden. Daar is allereerst het verlies van zijn status: men was „iets" en nu is men niets meer. Het contact met oude vrienden en bekenden verslapt. Men kan nog wel eens naar zijn vroegere werkplaats terug wande len en dat gaat dan ook nog wel 'n paar keer goed, maar op den duur ziet men hem net zo lief niet meer verschijnen. Zoiets leidt :tat spanningen, tot isolement en vereenzaming. Men kan zich niet voorstellen, hoe diep juist die vereenzaming invreet in het gemoed van de bejaarden. Een werkplaats, evenals een soos, kan hier al veel tegen doen. De bejaarden vormen een wezen lijk deel van de maatschappij. Zij zijn daarin ter voltooiing van hun levenstaak. Zo lang als redelijk mo gelijk is, moeten zij niet in een te huis worden ondergebracht. Dit be tekent intussen niet, dat er geen tehuizen meer nodig zouden zijn VERZORGING THUIS Voor de minder mobiele bejaar den is er het probleem van hun ver zorging in huis. Als men daartoe burenhulp wil activeren, moet men bedenken, dat deze soms op veel bezwaren stuit: men past er voor, om buurlui in zijn huis rond te la ten neuzen. Veel beter werkt het systeem van de gezinshelpsters, dat ook hier veel toepassing vindt. Aan gezien echter de hulpverlening van die kant ontoereikend is, zal men zich vaak toch via burenhulpverle ning moeten proberen te redden. Eveneens voor de niet-mobiele bejaarden is er de zorg voor hun medisch-hygiënisch welzijn. Er zijn plaatsen waar de huisartsen onge vraagde bezoeken bij hun patiënten afleggen, om te zien hoe het nog staat met de gezondheid van de oud jes. Veel nuttig werk voor de gebrek kige bejaarden kan worden gedaan door de organisatie van de „kleine dienstverlening", zoals die gericht zou kunnen zijn op het gaan halen van de A.O.W.-gelden, vuilnisbak ken aan de straat .zetten, kolen schepen etc. Een onderlinge hulp van de bejaarden zelf doet in ver schillende plaatsen goed werk. De bouw van speciale bejaai-den- woningen is nog in de laatste raadsvergadering ter sprake geko men. Men is het er over eens dat deze niet te ver van het centrum en in ieder geval niet geïsoleerd van de rest van de samenleving moeten worden opgetrokken. Wel wordt ge klaagd dat zij te klein worden op gezet, want de bejaarden willen ook nog wel eens hun kinderen en klein kinderen ontvangen. Dat is in de „versierde kippenkooien", zoals de van zaterdag 12 april 1913 -Te Veltum had een droevig on geluk plaats. De 38-jarige H. Coop- mans geraakte bij het aanspannen van een jong paard onder de kar en kreeg een trap van het dier. Ernstig inwendig gekneusd werd hij van de laa,tste H. Sacramenten voorzien. Geneeskundige hulp mocht helaas niet meer baten en en 's avonds overleed C. aan de bekomen ver wonding, een vrouw en 1wee jeug dige kinderen achterlatend. Ten Raadhuize 1e Maashees werd aanbesteed het maken van 'n kunstweg vanaf de Limburgse grens naar Overloon en Oploo. Er waren vijf inschrijvers. Louis Wijnhoven, Venray 79.000,- Huberts, Nijmegen 80.900,- van Haaren, Nijmegen 82.447,- Valeen, Arnhem 84.942,- van Herpen, Amersfoort 87.200,- - Ten Raadhuize te Venray had donderdag de aanbesteding plaats van het maken van een kunstweg tot aan de Overloonse grens (Hansen- berg). Ingeschreven werd als volgt: Louis Wijnhoven, Venray 33.400,- en 30.900,-; van Haaren, Nijmegen 33.870,- en 36.720,-; van Hezewijk, Nijmegen 34.666,- en 36.720,-; Hu berts, Nijmegen 34.400,- en 31.850,-; Schippers, Nijmegen 34.649,- en 32.400,-; van Herpen, Amersfoort 34.300,- en 31.400,-. Tot burgemeester der gemeen te Horst is benoemd de heer Alph. Esser aldaar. Tot deurwaarder bij het Kan tongerecht te Venlo is benoemd de heer J. B. Notermans aldaar. In de Patersstraat naast het Postkantoor alhier opende de heer Joh. Kennis een nieuwe kappers zaak. nieuwe woningen al gedoopt zijn, onmogelijk. ANDERE AKTIVITEITEN Op- het gebied van het huisbezoek t.b.v. bejaarden kan nog veel gebeu ren. De Kath. Gezinszorg doet al héél veel aan gezinshulp. Bij het Groene Kruis bestaat echter een nij pend gebrek aan mankracht. Of de mobiele bejaarden hun gebrekkige generatiegenoten geen diensten kun nen verlenen kan onderzocht wor den. Waarom zou een kwieke schilder van 70 jaar niet een kamertje kun nen gaan behangen bij een bejaarde die aan stoel of bed gekluisterd is? De verwezenlijking van het devies „Bejaarden helpen bejaarden" kan hier zoals in ander plaatsèn meer geactiveerd worden. Dat men daarnaast in bejaarden kringen nog altijd hoopt dat het al jaren in het vooruitzicht ge stelde onderzoek over de wense lijkheid van en het soort bejaar denhuis ook zijn besluit zal vin den, is vanzelfsprekend. Voor een deel van onze bejaarden i!s zulk een tehuis noodzaak. Nu moet men buiten eigen woonplaats GETUIGSCHRIFTEN Voor de eerste maal in het be staan der Venrayse Levensschool zullen aan een aantal jongens die de lessen regelmatig en met goed resultaat hebben gevolgd, de levens schoolgetuigschriften worden uitge reikt. Dit gebeuren zal plaats vinden in de zaal van San Damiano, Kruis straat 1, Venray en wel a.s. dinsdag avond 9 april om half acht. Alle jongens van de levensschool worden verzocht hierbij aanwezig te zijn alsook de ouders van die jon gens die het getuigschrift -op deze avond ontvangen. Ht getuigschrift zal worden uitge reikt aan: Ren Thiessen, Blitterswijck; Chris Bots, Merselo; Willy Swinkels, Leu nen; Henk Versleijen, Venray; Ar.- too van Heesch, Oirlo; Henk Arts, Venray; Piet Wienen, Overloon; Lou Arts, Venray; L. Jeuken, Venray; Antoon Volleberg, Venray; Jan de Bruijni, Leunen; Jan van Gerven, Venray. Na uitreiking der getuigschriften volgt een filmprogramma waarvoor een zeer aantrekkelijke film werd gekozen. VAN 29 JUNI TOT 8 JULI Ter gelegenheid van de opening van de uitgebreide haven en een jachthaven zullen van zaterdag 29 juni tot en met zaterdag 7 juli in Wanssum havenfeesten worden ge houden, De opening zal 29 juni waarschijnlijk geschieden door de commissaris van de koningin. In het kader van deze feesten zullen er tal van festiviteiten georganiseerd wor den waarvoor thans volop voorbe reidingen worden getroffen. Voor zaterdag 29 juni vermeldt het programma o.a. de opening van een tentoonstelling van werken van Felix Verbeeke, een stertocht voor plezierjachten, een openlucht-con cert door de kapel van de reserve- Rij kspolitie, een bal en een vuur werk. Zondag 30 juni zal op een groot vlot in de haven een plechtige hoogmis worden opgedragen en 's avonds zal de Zuid-Nederlandse Opera onder leiding van Jef Baarts op dit vlot een uitvoering geven van ,Das Land des Lachelns'". Woensdag 3 juli worden er voor de schooljeugd wedstrijden op aller lei terreinen gehouden. Zaterdag 6 juli staat er een voetbalwedstrijd op het programma tussen twee voor aanstaande betaalde clubs. Zondag 7 juli wordt de feesiweek besloten met kanowedstrijden, een taptoe van de Limburgse Jagers en een bal. Voor de gemeenteraden van de Maasdorpen aan de westzijde van de Maas zal er tijdens de feestweek nog een bijeenkomst wordeh gehou den, waarop drs. Voorhoeven uit Den Haag van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen zal spreken over de cultuur in het alge meen en die van Noord-Limburg in het bijzonder en prof. J Thurlings uit Nijmegen over de economische ontwikkeling van Noord-Limburg. De haven in Wanssum wordt een van de beste binnenhavens van ons land. In 1962 meerden er bijna dui zend schepen, die hoofdzakelijk landbouwprodukten aanvoerden. Tengevolge van deze haven-uit breiding is er in Wanssum ook een nieuw industrieterrein ter grootte van drie hectaren ontstaan. EXPERIMENT MET KLEUTERDAGVERBLIJF VOOR Sinds maandag 18 maart volgen drie meisjes en twee jongens, ge handicapte kleuters uit de Limbui-g- se plaatsen Horst en Sevenum, een aparte opleiding in een provisorisch hiervoor ingericht kleuterdagverblijf bij het Groene Kruisgebouw te Horst-America. Van de zijde van het ministerie van Maatschappelijk Werk te Den Haag bestaat grote be langstelling voor dit experiment met de kleine groep gehandicapte kleu ters. Men is er bij de stichting van uit gegaan dat een daadwerkelijke verzorging van het gehandicapte kind dringend noodzakelijk is, dat een verlichting moet worden ge zocht voor de geestelijke en sociale omstandigheden van ouders en ge zinsleden van deze kinderen en dat men in een zo vroeg mogelijk sta dium deskundige aandacht aan hen moet besteden. In de veelal overbe volkte opvangcentra is deze bijzon dere aandacht vaak onmogelijk. Als het nu nog in experimenteel stadium verkerend kleuterdagverblijf voor gehandicapte kinderen levensvat baarheid blijkt te hebben, wil men een definitieve stichting in het le ven roepén en een vast onderdak zoeken. In de stichting zouden ver tegenwoordigd moeten zijn: het Groene Kruis, de vereniging „Ons zorgenkind", het interparochieel So ciaal Charitatief Centrum, de BLO- nazorg en de verschillende andere instellingen die speciaal op het ge bied van de kleuterzorg werkzaam zijn. Voor financiering van het pro ject is reeds een beroep gedaan op verschillende instellingen en men hoopt ook van het Ministerie van Maatschappelijk Werk een bijzon dere subsidie te ontvangen omdat minister Klompé subsidiëring van experimenten binnen haar beleids sector in het vooruitzicht heeft ge steld. Leidster van het experiment te Horst is mej. van Dijk. Waarschijn lijk zal zij binnenkort assistentie krijgen, omdat reeds vele ouders om opname van hun kind hebben ge vraagd en er 'n 2e klas klas bij zal moeten komen, In de. uren dat de kinderen in het kleuterdagverblijf zijn, krijgen zij o.a. lessen met een individuele ver zorging zodat zij verstandelijk en motorisch geactiveerd worden. Zij le ren dan onder meer zichzelf aan en uit kleden, te eten, tanden te poet sen en zichzelf bezig te houden met speelgoed en dergelijke. Zes dagen per week verblijven de kleuters in dit dagverblijf en het hangt verder van de kinderen af of zij later in een inrichting worden opgenomen of het BLO-onderwijs gaan volgen. DE UITNODIGING VOOR Meer dan honderd jaar geleden werd een uitnodiging gericht tot een heel arm kind: „wilt U zo lief zijn en hier veertien dagen naar toe komen?" Daarop volgde een tweede uitdi-ukkelijke wens: „Ik wil dat hier veel mensen komen." Nog steeds wordt die invitatie door miljoenen bezoekers aangeno men. Steeds maar door trekken ze naar Lourdes op de bergen. Waarom worden de mensen het nooit moe? Uit alle werelddelen, uit alle lan den blijven ze gaan: de ongelovige dokter uit Australië, de zigeuners van'heel Europa, het Nato-leger, de Londenaren en ander Engelsen met hun zaterdagse nachtwake, enz. enz. In die Grot is eens de Hemel opengegaan. Ze is een begenadigde plaats gewoi-den en ze blijft het voor alle goedwillenden. Maria nodigt ons steeds uit naar haar Lourdes, naar de wonderba re Esplanade, naar het nieuwe „land van het Evangelie." In Lourdes kan men iets van het geluk vermoeden, dat God voorbe reidt voor die Hem zoeken. Daarom leiden de Paters Mont- fortanen ook dit jaar weer de men sen naar Lourdes op de bergen rond het Pinksterfeest en de eerste dagen van augustus. Tien volle da gen zijn we op reis, we bezoeken ook Lisieux en Parijs. Interesseert het U? Vraagt dan gratis inlichtin gen bij: Montfortaanse Werken, Berg en Dal (tel. 08805-264) of wel bij mej. L. Arts, Pr. Bemhardstraat 35, Venray. Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagnacht 2 uur Dr. L. COENEN Henseniusstraat Telefoon 1878 Uitsluitend voor spoedgevallen! ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Zr. WILMSEN Stationsweg Tel. 1651 GROENE KRUIS Donderdag a.s. Zuigelingen-bureau voor de kerk dorpen. ZIEKENAUTO bel 04780-1592 b.g.g. 2116 ZONDAGSDIENST VERLOSKUNDIGEN van zaterdag 12 uur tot zondag nacht 2 uur. Vroedvrouw KruijSen-Meesters Julianasingel 41-43 - Venray. Tel. 1061 (04780) b.g.g. 1152 BEKENDMAKING Het Hoofd van het gemeentebe stuur van Venray brengt ter open bare kennis, dat burgemeester en wethouders van Venray, overeen komstig het bepaalde in artikel 80 der Onteigeningswet, met ingang vna 8 april 1963, gedurende dertig dagen, mitsdien tot 8 mei 1963, ter gemeente-secretarie, öfdeling I, kos teloos voor eenieder ter inzage heb ben doen leggen het door de raad bij z'n besluit van 26 maart 1963, no. 202 voorlopig goedgekeurde plan tot onteigening van een perceel en een gedeelte van een perceel benodigd voor de gedeeltelijke verwezenlij king van het uitbreidingsplan in onderdelen voor het kerkdorp Cas- tenray met al de daarbij "behorende stukken, nL: a. een uitgewerkt plan met uit- voerigé kaarten en grondtekenin- gen,-waarop de het te onteigenen perceel en gedeelte van het per ceel zijn aangegeven met vermel ding hunner kadastrale num mers; b. een lijst van de kadastrale num mers van het onder a vermelde perceel-perceelsgedeelte, met vermelding van de grootte vol gens de registers van het kadas ter van elk dier percelen en van de grootte van het te enteigenen deel, indien niet het gehele per ceel wordt onteigend en van de naam Van de eigenaar dier per celen volgens de registers van 't kadaster; c. een lijst van de onteigenen zake lijke rechten, andere dan erf dienstbaarheden met vermelding van de kadastrale nummers van de percelen, welke met dat recht zijn bezwaard en met de namen van de recnthèbbenden en mede rechthebbenden daarvan volgens gens de registers van het kadas ter. Binnen veertien dagen na het ver strijken van de evenbedoelde ter mijn dus tot uiterlijk 22 mei 1963 kunnen belanghebbenden hun be zwaren schriftelijk ter kennis van het gemeentebestuur brengen. Venary, 2 april 1963. Het Hoofd van het gemeente bestuur, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat het besluit van de raad de zer gemeente van 27 november 1962, no. 1165, tot vaststelling van de „VERORDENING HONDENBELAS TING VENRAY 1962", bij Konink lijk Besluit van 13 maart 1963, no. 40 is goedgekeurd. Ingevolge het bepaalde in artikel 21 van genoemde verordening treedt zij in werking met ingang van het belastingjaar 1963. In verband met het vorenstaande wordt de aandacht er op gevestigd, dat de aanslagen voor het jaar 1963 binnenkort zullen worden verzon den. Houders van honden welke tot dusverre in gebreke zijn gebleven aangifte te doen worden daartoe nog in de gelegenheid gesteld tot uiter lijk 15 april 1963. Indien bij de na genoemde datum in te stellen controle blijkt, dat ten onrechte geen aangifte is gedaan zal afgezien van andere maatregelen ambtshalve een aanslag worden opgelegd tot het dubbele van het normaal verschuldigde bedrag. Venray, 3 april 1963. Burgemeester en wethouders voor noemd, Mr. M. M. L. G. M. CUSTERS, burgemeester. J. H. v. d. BOOM, loco-secretaris GESLAAGD Bij het onlangs gehouden Rijks examen voor koopvaardijofficier slaagde als 5e werktuigkundige onze dorpsgenoot, de heer W. C. C. R. Stappers, varende op tanker Kryp- tos.

Peel en Maas | 1963 | | pagina 1